HVV naar forse winst Reggie Lambert wint finale in Zaamslag LSTE IN DE BRADERIELOOP Biljartitel voor Martens DAMESVOETBAL Uitslag Philippine Uitslagen Schaakbond wil excuses Kasparov VOOR OVERWINNING IN RES-TROFEE PZC/ sportkrant IULST De 32-jarige Peter Picavet uit Hulst kon zaterdag avond terugkijken op een geslaagde test. De atleet van tKHAV sukkelde lange tijd met een blessure en kon daardoor |rijn succesvolle optreden in de Zeeuwse atletiekwereld geen vervolg geven. Na twee operaties en een revalidatieperiode jstond Peter Picavet zaterdag in zijn woonplaats weer eens aan liet vertrek voor een serieuze krachtmeting. Op de negen kilo- leter van de Braderieloop liet de Hulster atleet iedereen zijn liielen zien. Hij ontdeed zich in de slotfase van de Belg Julien ie Kimpe en finishte met tien seconden voorsprong. Kloetinge 2-AZVV Kruiningen-Steen SVD-Terneuzense Boys Philippine-Meeuwen HVV-Hoek Biervliet-Veere U AN DAG 29 AUGUSTUS 1988 start van de Mosselloop in Philippine. eslaagde test van icavet in Hulst eter Picavet werd in februari en aart door de bekende sportarts De aere uit Breda aan beide hielen ge- pereerd om een vergroeiing aan het iot te laten wegsnijden en een blessu- e aan de achillespezen te laten verhel en. Na drie maanden op krukken te lebben gelopen, mocht hij in de zo- .ermaanden voorzichtig de training ervatten. De atleet van RKHAV iouwde de conditie vooral op door te etsen. Omdat hij alleen maar op chte ondergrond mag lopen, paste e Braderieloop (die de atleten voor et grootste gedeelte over de wallen van Hulst voerde) in zijn trainingsop- bouw. Het was wel duidelijk dat Peter Picavet af en toe nog hinder van de in grepen ondervindt. Desondanks keek hij na afloop tevreden terug op deze trimwedstrijd. Er kwamen in Hulst veel Belgen aan de start. Achter Picavet eindigden de Zeeuwen Mare Willaert (vierde), Jo Da vid (zesde), Ron van Waterschoot (ze vende), Theo Goethals (achtste) en Wi ly Fermont(tiende) bij de eerste tien. Wim van de Wege uit Terneuzen schreef de zes kilometer op zijn naam. Carlo van Immerseel (Hulst) won de drie kilometer en Harold Herwegh was het snelst op de 1500 meter. 30.59; 3 Romain Geleijn, De Klinge, 31.52; 4 Mare Willaert, Hulst. 32.23; 5 Mare de Jonge, Kemzeke, 32.41; 6 Jo David, Koewacht, 33.52; 7 Ron van Waterschoot, Hulst, 34.07; 8 Theo Goethals, Westdorpe, 34.48; 9 Fran cois van Acker, leper, 34.50; 10 Willy Fer- mont. Hulst, 35.09. Zes kilometer: 1 Wim van de Wege. Terneu zen, 21.30; 2 Bart Kindt, Vogelwaarde, 21.44; 3 Peter-Paul Boedlng, Terhole, 21.59; 4 Jo- han 't Hooft, Kloosterzande, 22.00; 5 Pierre van Damme, Koewacht, 22.51. Drie kilometer: 1 Carlo van Immerseel, Hulst, 10.52; 2 Manno Buljsrogge, Hulst, 11.00; 3 Jean-Loup van Laere, Heikant, 11.49. 1500 meter: 1 Harold Herwegh, Hulst, 5.07; 2 Marco Rombouts, Hulst, 5.43; 3 Maarten van Goethem, Hulst, 5.48. zondagmorgen veruit het snelst op de dertien kilometer van de Mosselloop in Philippine. De Jonge had bijna een minuut voorsprong op zijn landge noot Vercarre. Walter Snouwaert leg de beslag op de derde plaats. Er gingen in Philippine 120 atleten van start voor drie afstanden. Voor velen werd het door de hoge temperatuur een zware wedstrijd. Het kaf werd dan ook snel van het koren gescheiden en Mare de Jonge liep al vroeg alleen aan de leiding. De Zeeuwen Walter Snou waert, Eddie Vink, Adri Gijzel, Hans Jasperse, Peter Provoost en Sjaak Boekhout klasseerden zich bij de eer ste tien. Trees Roegiest uit Sas van Gent was de eerste vrouw op deze af stand. De Belg Patrick van Cuetel- berghe schreef de 6500 meter op zijn naam. Dirk van Wasbeek uit Hoek was succesvol op de kortste afstand: de drie kilometer. Marc de Jonge uit het Belgische Kem zeke werd zondag voor de tweede keer binnen een week als winnaar gehul digd. Hij won een week geleden in Zuiddorpe de Boekweitloop en was 1 Mare de Jonge, Kemzeke, 47.17 min.; 2 R. Vercarre, Zedelgem, 48.06; 3 Walter Snou waert, 49.014 Eddie Vink, Westdorpe, 50.11 5 Adri Gijzel, Sint-Jansteen, 50.29; 6 Hans Jasperse, Axel, 51.15; 7 Erwin de Jager, Westdorpe, 51.40; 8 Ronald Goethals, 52.10; 9 Peter Provoost, Cadzand, 52.21; 10 Sjaak Boekhout, Terneuzen, 52.38. 6500 meter: 1 Patrick van Cuetelberghe, (B 2 Ivan de Mei), Waterlandkerkje; 3 Bas Jasperse, Axel; 4 Ronnie de Ruijsscher, IJ- zendijke; 5 Ludo de Visser, Terneuzen. Drie kilometer: 1 Dirk van Wasbeek, Hoek; 2 Darwin Kindt, Vogelwaarde; 3 Karin Stolk, Nieuwvliet; 4 J. van Ballegooijen; 5 Ostar Dieleman, Philippine. Negen kilometer: 1 Peter Picavet, Hulst, 30.49 min.; 2 Julien de Kimpe, De Klinge, LUZERN (AFP) Bijna een jaar na dato heeft wereldschaakbondvoorzit ter Campomanes alsnog een grote broek aangetrokken en van wereld kampioen Gary Kasparov geeist dat hij zijn verontschuldigingen aan biedt voor uitspraken, die deze des tijds bij de tweekamp tegen Karpov in Sevilla deed. De Philippijnse FI- DE-president verpakte dat in een ge lukwens aan de Sovjet schaakbond en de beide schakers. De Russische schaakbond wordt bedankt voor de prettige samenwerking en beide scha kers voor de sportieve strijd, die re sulteerde in een uiterst spannende fi nale. Maar", zo stelde Campomanes: „dit feit wordt overschaduwd door Kaspa rovs publieke uitlatingen, waarin hij beledigende uitspraken deed en de zelfde schaakfederatie, die de strijd om de wereldtitel mogelijk maakte, bedreigde." Vooral de aan Kasparov toegeschreven uitspraak: „Deze titel in mijn handen zal de organisatie ka pot maken" viel slecht bij de bonds- bonzen. Andere uitspraken, die Kas parov gebezigd zou hebben: „Zij (de FIDE) zijn als peetvaders in de maf fia". „Er is een geweldige corruptie in de FIDE, een andere man aan het be wind zal niet helpen." „Uit naam van de wereldschaakbond moet ik stellen beledigd te zijn. Niet al leen door deze uitspraken, maar ook door andere uitlatingen ten overstaan van de wereld-media.Ik eis een veront schuldiging van de wereldkampioen", aldus Campomanes. Mocht Kasparov daartoe niet bereid zijn, dan wil Cam pomanes de zaak tijdens de algemene vergadering van de FIDE van 20 tot 30 november in Saloniki (Griekenland) ter sprake brengen. De brief is op 11 augustus verzonden. Een antwoord van de Sovjet schaakbond en van Kas parov zelf is tot dusverre uitgebleven. TERNEUZEN - Twee Zeeuws-Vlaam- se elftallen zijn in de eerste ronde uit geschakeld voor de Zeeuwse dames voetbalbeker. Alleen de derdeklas sers kwamen in aktie. Steen verloor met 3-1 van Kruiningen, terwijl Ter- neuzense Boys met 8-3 kansloos was tegen SVD. Opvallend was dat drie ploegen incompleet moesten aantre den. De overige uitslagen: Kloetinge 2- AZVV 0-0 (AZVV w.n.s.); Philippine- Meeuwen 5-1; HW-Hoek 2 7-0; Bier- vliet-Veere 2-0. Een keihard werkend AZW, dat slechts met neghen speelsters in het veld kwam, heeft met succes de nul verdedigd. Kloetinge had gedurende de hele wedstrijd een veldoverwicht, maar kon dit niet in treffers uitdruk ken. De betere kansen waren zelfs voor de Axelaars, maar ook dat leverde niets op. Strafschoppen beslisten ten slotte het duel. AZW won deze serie met 4-3. De bezoekers verloren de wedstrijd in de tweede helft. Voor rust had Marita de Koster een 1-0 achterstand onge daan gemaakt. Een blunder van de keeper zette Steen in de tweede helft weer op achterstand. Conditioneel hadden de Oost-Zeeuws-Vlamingen nog niet het niveau om iets terug te doen. In de slotfase werd het nog 3-1. Al vroeg in de wedstrijd keken de Ter- neuzenaren tegen een 2-0 achterstand aan. Bij rust was het al 6-1. Rustig uit spelend kon SVD tenslotte met 8-3 winnen. Wanda Zegers (2) en Sylvia Tollenaar scoorden tegen. Een oppermachtig Philippine verraste zichzelf met een grote overwinning op de Meeuwen. Fini Bosman en een ei gen doelpunt zorgden voor een 2-0 ruststand. Een tweede eigendoelpunt, Nathaly de Visser en de uitblinkende Bianca de Clippelaar zorgden na rust voor 5-0, waarna Meeuwen een keer te gen wist te scoren. Een wedstrijd die verliep in een on vriendelijke sfeer. De Hoek-dames hadden nogal moeite met een aantal scheidsrechterlijke beslissingen. Des ondanks waren ze kansloos tegen de veel sterkere thuisploeg die met 7-0 won. Tamara van Bunderen (2), Merce des Verbraeken (2), Wendy van Over loop, Brabie en Bonei Bogaard scoor den de doelpunten. Een gemakkelijke overwinning. Bij rust was de eindstand al bereikt. Lia Ongena en Brendy Pijcke scoorden voor het sterke Biervliet, dat na rust terugzakte. De winnaars van de RES-trofee: Vlnr Dirk Rossignol, Martin Jansen, Eddy Leenknecht, Jaap van Cad zand, Rudie Dieleman en Joost Serrarens. AXEL De Axelse wethouder J. van Schaik heeft de winnaars ge huldigd van de motorcross-wed strijden om de RES-trofee. Hij deed dat tijdens een drukbezoch te feestavond, waarbij een groot aantal deelnemers aan deze com petitie aanwezig waren. Bij de amateurs in de 250 cc mocht Jaap van Cadsand de kam pioenstrofee voor de derde maal in ontvangst nemen. Dat was ove rigens niet verwonderlijk, want hij is niet alleen een verdienstelijk amateur, maar kent bovendien de zandvlakte op het circuit in Axel als het ware als zijn broekzak. Bij de licentiehouders kende de 250cc in Bennie Poppe ook een sterke eindoverwinnaar. De uit Meliskerke afkomstige crosser weet zich ook binnen de KNMB met redelijk succes te handhaven. Tijdens de prijsuitreiking bleek dat aan de Axelse competitie door de crossers veel waarde wordt ge hecht. De mededeling dat er ook in 1989 weer een competitie wordt gehouden, werd dan ook met ge juich ontvangen. De eindstanden ,van de RES-competi- tie: Licentiehouders 125cc: 1 Martin Jansen (Sluiskil) 169 punten; 2 Andre van Espen (Axel) 164 pnt.; 3 Frank van Clapdorp (B) 154 pnt. 250cc: 1 Bennie Poppe (Meliskerke) 199 pnt.; 2 Alain Roels (B) 185 pnt.; 3 Ronald Doens (Biervliet) 117 pnt. 500cc: 1 Dirk Rosig- nol (B) 151 pnt.; 2 Frank van Kruysen (Kloosterzande) 185 pnt.; 3 Frankje van Eecke (B) 88 pnt. Amateurs 80cc: 1 Joost Serrarens (Kloosterzande) 329 pnt.; 2 Jurgen Bellaert (B) 300 pnt.; 3 Tonny Questire (B) 264 pnt.; 4 Danny Ingels (B) 231 pnt.; 5 Danny Hoepen (Kloosterzande) 202 pnt. 125cc: 1 Ru- die Dieleman (Axel) 344 pnt.; 2 Patrick Sponselee (Kloosterzande) 282 pnt.; 3 Peter de Booy (Kloosterzande) 273 pnt.; 4 Emiel Verheyden (Hulst) 206 pnt.; 5 Fabian Rijckaert 205 pnt. 250cc: 1 Jaap van Cadsand (Axel) 334 pnt.; 2 Johan Schelleman (Axel) 318 pnt.; 3 Jaap van Tatenhove (Terneuzen) 265 pnt.; 4 Luc Cap (B) 230 pnt.; 5 Willem van de Bergh (Gapinge) 219 pnt. 500cc: 1 Eddy Leenknecht (Axel) 331 pnt.; 2 Robbie Apers (B) 322 pnt.; 3 Ivan van de Walle (B) 266 pnt.; 4 Karei Hertogh (Lamswaarde) 195 pnt.; 5 Chris de Pooter (Axel) 189 pnt. Peter Picavet loopt aan de leiding tijdens de Braderieloop in Hulst. ZAAMSLAG Het zesde Vierdorpen- tennistoernooi is gisteren in Zaam slag afgesloten. De finales van de sterkste categorieën werden gewon nen door Reggie Lambert en Annema- rie Robesin. Tini Vogels en Koos Geu ze wonnen de andere enkelfinales. Het was dit jaar voor het eerst dat de organisator er als vereniging niet in slaagde om het clubklassement te win nen. In de voorgaande vijf afleveringen was dit een traditie geworden. Om de ze traditie voort te zetten had Zaam slag moeten winnen. Dat lukte echter niet. De organisator werd met een pun- tenaantal van 152 zelfs laatste. Mede-organisator Vogelvlucht (Vogel waarde) werd met ruime voorsprong eerste. Deze vereniging behaalde 220 punten. Hoek werd met 166 punten tweede en Philten (Philippine) met 156 derde. In de herenenkel C/D-categorie had den favoriet Reggie Lambert en Char les de Smit zich voor de finales ge plaatst. De Smit leek vooraf kansloos, maar speelde een sterke partij. Het was dan ook een complete verrassing dat hij met 7-5 de eerste set op zijn naam schreef. Lambert was door deze onverwachte tegenvaller niet ontmoe digd. Met 6-2 bracht hij de zaken weer in evenwicht en in de beslissende der de set won hij vlot met 6-1 van de uitge speelde Charles de Smit. Bij de dames C hadden Annemarie Ro besin en Daniëlle de Schepper zich voor de eindstrijd gekwalificieerd. Robsein startte als favoriete en maak- CLINGE Het eerste Clingse biljart kampioenschap bandstoten is in een overwinning geëindigd voor Walter Martens van de biljartclub De Trou badour. In de finalepartij versloeg hij het CBC-lid Adrie Buijse met overui- gende cijfers. Het initiatief tot dit eerste Clingse kampioenschap ging uit van de Clingse Biljartclub. Deelname was mogelijk voor leden van de biljart bond, die woonachtig zijn in Clinge of die zijn aangesloten bij een biljartver eniging in Clinge. In totaal hadden zich elf biljarters voor dit kampioen schap aangemeld. Voor organisator Robert van Gaever een tegenvaller. „In totaal hadden zich 30 biljarters kunnen aanmelden. Uiteindelijk ble ken er maar elf belangstelling te heb ben. Wellicht dat het nog moet groeien. De eindronde werd gespeeld in twee poules van elk vier deelnemers. Walter Martens, die per wedstrijd 20 caramboles moest halen, wist de eind overwinning in de wacht te slepen. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de organiserende ver eniging CBC, Leo Daalman. Voor de winnaar was er naast de trofee voor de eerste prijs tevens een wisselbeker. De volledige uitslag is als volgt: (gemaakte caramboles, beurten, gemiddelde, hoogste serie en het percentage van het gemiddel de): 1 Walter Martens (196-163-1.20-9-120); 2 Adrie Buijze: (293-162-1.80-15-l;2); 3 Etienne Schrijvenaers (155-150-1.03-9-115); 4 Eric Willaert (175-206-0,85-8-100); 5 Harold Pluijm (248-156-1.59-13-116); 6 Robert van Gaever (298-173-1.72-12-104); 7 Peter de Bur ger (143-130-1.10-8-90); 8 Wim van Brink (182-142-1.28-8-94); 9 Raf. Vonck (294-140- 2.10-12-95); 10 Elly van Gaever (40-117-0.34- 122); 11 Marijke van Brink (79-91-0.87-6-133). De hoogste serie werd gemaakt door Adrie Buijze; 15 caramboles. te deze rol ook waar. In de eerste vier games werden alle servies verloren. Robesin was de eerste die haar eigen game pakte en zo op een 3-2 voor sprong kwam. Daniëlle de Scheppers service bleef slecht in de eerste en zij verloor deze dan ook met 6-2. Annema rie Robesin ging vervolgens vlot van start in de tweede set door een 3-0 voorsprong te nemen. Daarna pakte haar tegenstander haar eigen spel en brak vervolgens de service van haar te genstander. Zij slaagde er echter niet meer in om weer gelijk te komen. Het werd via 4-2 en 4-3 een 6-3 zege voor An nemarie Robesin. In de heren D/E-categorie speeldertXi- ni Vogels en Marcel de Zeeuw in de fi nale tegen elkaar. Vogels pakte met 6- 2 en 6-4 de overwinning. Koos Geuze en Bertha van Dam deden er drie sets over om bij de dames een winnares aan te wijzen. Beiden pakten met 6-1 een set. De beslissende set was bijzonder spannend. De finalisten gaven elkaar niets toe en een tie-break moest uit sluitsel geven. Deze werd met 7-5 door Koos Geuze gewonnen. De uitslagen van de overige finales: he- rendubbel: Lambert/Vonk-Van den Akker/Guilliet 6-2 en 6-3. Damesdub- bel: Marijke en Annemarie Robesin- Vervaet/De Vries 4-6, 6-3 en 7-5. Ge- mengddubbel: De Schepper/Lambert- Vervaet/Van den Akker 6-4 en 6-3. Ver liezersrondes: herendubbel: Faas/ Bax-Van Kerkvoort/Kruijk 6-2 en 62-2; damesdubbel De Cock/De Schepper- Strijd/Pieterse 6-1 en 6-2. Gemengd- dubbel: Van de Griek/Van de Griek- Burggrave/Willaert 6-3 en 6-4. Reggie Lambert (rechts) en Charles de Smit waren de finalisten in de CID-fi- nale. LAMSWAARDE De voetbal vereniging SDO uit Lamswaarde hield zaterdag ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een druk bezochte receptie. Onder de vele, aanwezigen die in de vereni gingskantine hun gelukwensen kwamen uitbrengen bevonden zich ook het college van b en w van de gemeente Hontenisse en voorzitter Kees Blomaard van de KNVB afdeling Zeeland. Burgemeester A. A. L. G. M. Kes- sen van Hontenisse roemde de prettige samenwerking tussen SDO en gemeente. Hij sprak de hoop uit dat het nieuwe toe gangshek, dat de gemeente de vereniging had geschonken, nooit een opstakel zal vormen voor de toegang tot elkaar. De burgemeester liet zijn lovende woorden vergezeld gaan van een wedstrijdbal, waarmee, naar hij hoopte, SDO veelvuldig bij de te genpartij zal scoren. Kees Blomaard had eveneens veel lof voor SDO. „Een kleine vereniging, die op velerlei gebied groot is", zo zei de afdelings-voor- zitter. Vooral voor het jeugdbe leid, dat door deze vereniging wordt gevoerd, toonde hij veel be wondering. SDO kan dan ook volgens de af delingsvoorzitter de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Blomaard: „Als ik zie dat een ver eniging uit een kleine gemeen schap als Lamswaarde in bijna al le jeugdklassen vertegenwoor digd is, dan moet ik daaruit wel concluderen dat iedereen van het dorp lid moet zijn van SDO." Namens de KNVB overhandigde hij de vereniging een herinne ringsbord. Behalve dat bord mocht voorzit ter De Vilder nog een groot aantal cadeaus in ontvangst nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 27