Zakendiners moeten aftrekbaar blijven Gouden Mossel Foor J veelzijdige Jtammeloo agenda de eerste kelnerrace Terneuzen zet huurders Cokeshuizen in de kou Braderie Hulst hield RESTAURATEURS IN TELEGRAM: RAADSLID VAN HIMME OVER VERHUISVERGOEDING: TNSCV-Middelburg Meisje (6) loopt gebroken been op bij ongeluk Kortsluiting in motor oorzaak van autobrand Vroege meldingen nationaal Orléans Asociaal Precedent Vechtsport II RECORDOPKOMST VAN TIENDUIZENDEN MENSEN PZC/ streek SLUIS MIDDELBURG Molenwater, 9.30-18 uur: Miniatuur Walcheren. BERGEN OP ZOOM Roxy I, 20.15 uur: Crocodile Dundee II, a.l. Roxy II, 20 uur: Honneponnetje, a.l. Cinemactueel I, 20 uur: Cry freedom, 12 jr. Cinemactueel II, 20 uur: Rambo III, 12 jr. Cinemactueel III, 20 uur: Police Aca demy 5, a.l. GOES Grand, 20 uur: Rambo III, 12 jr. HULST De Koning van Engeland, 20 uur: Rambo III, 12 jr; 20 uur: Croco dile Dundee II, a.l.; 20 uur: Can't buy me love; 20 uur: Prince sign of the ti mes, a.l.. MIDDELBURG Electro, 20.30 uur: Raw, a.l. Schuttershof, 20.30 uur: Brief encoun ters. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Hon neponnetje, a.l.; 20 uur: No man's land. VLISSINGEN Alhambra I, 19 en 21.30 uur: Rambo III, 12 jr. Alhambra II, 19 uur: Prince sign of the times; 21.30 uur: Crocodile Dundee II, a.l. Tentoonstellingen SINT ANNALAND De Meestoof, 15-17 uur: 'Van ellegoed tot kant'. AXEL—Galerie Bellemans, 10-18 uur: werken van Eric Brandts. Kindergalerij, 10-18 uur: Kinderboe kenillustraties van Marit Törnqvist. BROUWERSHAVEN De Vergulde Garnaal, 9-12 en 14-17 uur: 'Brouwers haven en de zeevaart in de 19e eeuw' (fm 24/9). BRUINISSE Visserijmuseum, 13-16 uur (t/m 15/9). BURGH-HAAMSTEDE De Bewaer- schole, 13.30-16.30 uur: Zeehonden in de Zeeuwse wateren (t/m 6/9). De Burght, 9-12 en 14-17 uur: Beelden en schilderijen van Hedi Bogaers en glas-in-tin-werken van Edward van den Bogaerdt (t/m 30/9). HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. HULST Streekmuseum, 14-17 uur: '60 jaar landbouw, handel en industrie in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen' (t/m 9/ 9). KATS Galerie 't Zwaluwenhof, 14- 18 uur: Werken van Matthy Murre, Ni co Ooyman en Piet van 't Hageland (t/ m 30/9). MIDDELBURG Zeeuwse Biblio theek, 18-21 uur: 'Van raderboot tot jumbo-ferry' (t/m 19/9). ZKC, 18-21 uur: Leen Quist (porselein) en Henny Huser (tekeningen) (t/m 14/ 9). Gortstraat 36, 11-21 uur: Nationaal Holografie museum. Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: 'Oog op de Deltawerken', grafieken en schil derstukken (t/m 7/11). Kloveniersdoelen, 18-21.30 uur: 'Dag licht', werken Zeeuwse kunstenaars (t/m 10/9). NEELTJE JANS Topshuis, 10-17 uur: Delta Expo. OOSTKAPELLE Zeeuws Museum Natuurhistorie, 13.30-17 uur: 'Saef- tinghe' en werken van Piet Rijken (t/m 31/8). Molenweg 36,10-12 uur: Fossielenmu seum (t/m 30/9). TERNEUZEN Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13.30-16 uur: Truus Menger-Over- steegen, bronzen plastieken en water verven (t/m 23/9). VEERE Grote kerk, 10-17 uur: Wil lem III en de Zeeuwen (t/m 30/10); Op tische telegrafie in Zeeland (t/m 31/10); Tekeningen Leendert van der Pool (t/ m 26/10). De Schotse Huizen, 13-17 uur: Werken Nico en Herbrig Hopman (t/m 11/9). Stadhuis, 12-17 uur: Veere en Willem III 1650-1702 (t/m 30/9). VLISSINGEN Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Betje Wolff, haar leven, haar werk' (t/m 24/9). Reptielenzoo Iguana, 14-17.30 uur: Ex positie levende reptielen, amfibieën en insekten. De Blaeue Acolye, 11-17.30 uur: Werken van Jan Treffers (brons- en zil verplastieken) en Menno Meyer (mari tieme sieraden) (t/m 30/9). IJZENDIJKE Streekmuseum, 10-12 en 13-17 uur: 'Van tram tot bus' (t/m 30/10). ZIERIKZEE Museum, 10-12 en 13- 17 uur: 'De strijd tegen het water', muntenexpo (t/m 30/9). Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur- weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kindermishan deling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse restaurateurs zijn zo bang dat de kaas van hun, toch al zo karig be legde, boterham wordt gegeten dat ze minister-president Lubbers een telegram stuurden. „Zakendiners dienen honderd procent aftrek baar te blijven", luidde de bood schap die zaterdagavond op het Binnenhof werd afgeleverd. Het kabinet is momenteel druk aan het stoeien om de Miljoenennota rond te breien. Dagelijks sijpelen berichten door ovr bakkeleiende ministers, die allemaal vinden dat op hun departement echt niet meer gesnoeid kan worden. Bij de speur tocht naar de laatste bezuinigings posten voor een sluitende begroting stuitte het kabinet op het 'zakelijk etentje'. Het niet langer aftrekbaar stellen van deze kosten, zou een aar dige grijpstuiver kunnen opleveren. Zo'n dertig restauranthouders uit Zeeuwsch-Vlaanderen, die opere ren onder de naam 'Restaurateurs in samenwerking', vrezen dat hun omzet drastisch zal dalen als het 'zakelijk etentje' niet langer fiscaal aftrekbaar is. De horeca-onderne- mer wordt de dupe e dat is 'geen ge zonde zaak', zegt woordvoerder J. van Harn, exploitant van restau rant De Landbouw in Biervliet. De horeca dreigt op te moeten draaien voor een begrotingstekort waar ze zelf niets aan kan doen, stelt Van Harn. „Dat zou een klap voor onze omzet kunnen zijn. Een paar jaar te rug hebben we ook al een btw-ver- hoging moeten slikken", betoogt hij. Volgens Van Harn is het afschaffen van de aftrekbaarheid van de zake lijke maaltijden niet alleen een strop voor de horeca. „Tijdens de etentjes worden vaak zaken ge daan. Als door de maatregel minder zakenlieden naar de restaurants ko men is dat dus schadelijk voor de economie in breder perspectief." HULST Als onderdeel van de jaar lijkse braderie werd zaterdagavond in Hulst voor de eerste keer een kel nerloop gehouden. De deelname stond open voor zowel bedreven kelners en serveesters als beginnelingen. Uitein delijk schreven 32 mannelijke en vrouwelijke deelnemers in voor de wedstrijd. Voorzien van een dienblad met 5 glazen bier moesten de obers een parcours van 600 meter afleggen met daarop de nodige hindernissen. De route liep via de Overdamstraat, Bierkaaistraat en Vismarkt. In totaal kregen de deelnemers te maken met negen hindernissen. ZO moesten ze over een wipplank, een stroblokken- heuvel en een evenwichtsbalk boven een waterbak. Grote behendigheid was nodig bij de slalombaan, de dwars ligger en het blokken en skilopen. Als of dit nog niet genoeg was moest ook nog een stuk parcours fietsend afge legd worden. De voornamelijk ludiek geklede kelners en serveersters legden individueel de route af. Behalve op een zo kort mogelijke tijd lette de jury ook op het uitserveren van het overgeble ven bier bij de finish aan de jurytafel. De race trok een grote publieke be langstelling en werd becommenta rieerd door de plaatselijke conferen cier Frans de Schepper. Robin Claer- hout uit Hulst bleek na afloop het hoogst aantal punten gescoord te heb ben. Hij schreef zodoende deze eerste kelnerrace op zijn naam voor zijn plaatsgenoot Peter Bouman. De derde plaats was voor Paul Mahu uit Sluis. Hij legde wel het parcours in de snelste tijd af maar kreeg daarbij de nodige strafpunten opgelegd. Leo Oscheepuis kreeg de prijs voor de origineelste deel nemer. Naar schatting enkele tienduizenden mensen bezochten afgelopen week einde de 20ste uitgave van de brade rie. Woordvoerder Heyndrickx van de organiserende gezamenlijke winke liersverenigingen sprak van de groot ste publieke opkomst sinds de eerste braderie in 1968. Het programma om vatte een doorlopend daggebeuren met activiteiten voor jong en oud. Voor het winkelend publiek stonden er talrijke kraampjes op straat. Op het gehele braderieterrein waren er vele muzikale animaties. Naast een jazz-festival (vrijdagavond) trokken verschillende blaaskapellen door de binnenstad. De jeugd kon zich verma ken met een springkussen, verschil lende kermisattracties en poppenkast voorstellingen. Zondagmiddag stond in de Gentse straat een super sjoelbak van 30 meter opgesteld. Deze bak van de sjoelver eniging Dedemsvaart heeft een plaats je gekregen in het Guinness Book of Records. Honderden mensen lieten de van rollend materiaal voorziene schij ven door de bak schuiven. Traditio neel was ook het mastklimmen in de Bierkaaistraat weer een grote publiek- trekker. Conferencier Frans de Schep per praatte de deelnemers op een lu dieke manier de mast in. De politie sloot de binnenstad van Hulst twee da gen voor het verkeer af. Een trotse Jerome Rammeloo met zijn Gouden Mossel. PHILIPPINE - Tijdens de twaalfde Mosselfeesten werd de negentiende Gouden Mossel aan een echte Philip- pinenaar toegekend. Burgemeester mevrouw J. M. H. M. van Rest hing de mossel om de hals van Jerome Ram meloo. De staat van dienst van Rammeloo is indrukwekkend: oud-mosselkweker, oud-raadslid van de gemeente Philip pine, oud-wethouder van Sas van Gent, bestuurslid van de dorpsraad, voorzitter van het Sociaal Cultureel Werk en bestuurslid van bejaarden huis 't Verlaet in Westdorpe. Eén van de oprichters van de tennisvereniging en van de damesgymnastiekclub en grote instigator van het Philipiense jeugdvoetbal en het ouderenwerk en voorvechter voor een volwaardig, (ver- )nieuw(d) dorpshuis. De burgemeester raakte zowaar bui ten adem bij het voorlezen van Ram- meloo's lijst van verdiensten en reikte hem bijna sprakeloos zijn welverdien de oorkonde aan. Het nieuwe lid van de Gouden-Mosselorde was er zelf ook een beetje beduusd 'van. Rammeloo toonde zich 'zeer erkentelijk' voor de onderscheiding en beloofde zich als een 'waardig lid te gedragen'. MAANDAG 29 AUGUSTUS 1988 Door een gevechtssitutie zo reëel mo- gelijk te benaderen zijn (lichte) blessu res niet altijd te vermijden. Dit heeft dus niets met gebrek aan techniek te ~~1 maken. Het duurde bijna anderhalf uur voor de brandweer de brand in de schuur mees ter was. TERNEUZEN - Een schuur aan de Nieuwe Diepstraat in de binnenstad van Terneuzen brandde zaterdagmor gen geheel uit. Een belendende wo ning liep aanzienlijke rookschade op. Na de melding om 9.10 uur rukte de brandweer direct met drie wagens en groot materieel uit. Omstreeks half elf kon het sein brand meester worden ge geven. Bij het uitbreken van de brand lag in de woning naast de schuur één man nog te slapen. De man was het huis echter al uit toen de brandweer arriveerde. De oorzaak van de brand was zondagavond nog niet bekend. BRESKENS Met het doorprikken van een ballon opende burgemeester J. Kruize van Oostburg zaterdag de evenementendag in het verzorgings tehuis Ter Schelde in Breskens. De burgemeester vertelde veel waarde ring te hebben voor de organisatie van de dag. „De bewoners hebben het dan ook meer dan verdiend, dat wij jongeren iets voor u, ouderen, doen. Ook al wordt dat door ons ook niet al tijd tot uiting gebracht", aldus Krui ze. De directeur van het verzorgingste huis, W. de Loos, stelde de persoonlijke belangstelling van de burgemeester zeer op prijs. „We hebben voor het be jaardenbeleid ook steeds meer met de gemeentelijke overheid te maken", al dus De Loos. Kruize ontving voor de openingshandeling een tekening met daarop markante punten van Bres kens. Muziekvereniging Breskens/Groede zorgde voor een muzikale ondersteu ning van de opening. Het was tijdens de dag een en al bedrijvigheid in het tehuis. Door het hele gebouw heen was iets te beleven. Zo waren er op de drie etages tentoonstellingen ingericht, en waren er onder meer demonstraties babbelaars maken en volksschilder kunst. Ook de spelletjes, bussen gooi en, sjoelen en dergelijke werden druk beoefend. In de recreatiezaal werden oliebollen en wafels gebakken. Het feest ging 's avonds verder met een barbecue. Ook de dansvloer in de re creatiezaal werd benut. Het is de be doeling dat ook volgend jaar een der gelijke dag in Ter Schelde wordt ge houden. Bij deze onze reactie op de brief van mej. W. v. d. Jagt, PZC 19-7-1988. Mej. v. d. Jagt bestempelt zichzelf als niet- leek t.a.v. pancrado. Zij mag dan geen leek zijn op het gebied van jiu-jitsu, maar zij is zeer zeker een leek op het gebied van pancrado. Dit baseren wij op de volgende feiten: Mej. v. d. Jagt heeft nog nooit pancra do beoefend of gezien. Sterker nog: be halve het artikel in PZC 12-7-1988 heeft ze zelfs nog nooit van pancrado ge hoord. Mede hierdoor slaat de gehele uiteenzetting van haar over pancrado totaal nergens op. Uit het feit dat zij veronderstelt dat de Judo Bond Nederland nog steeds in Den Haag zit, blijkt wel hoe slecht zij geïnformeerd is; de judobond zit na melijk al meer dan een jaar in Nieuwe- gein (zoals algemeen bekend is). Bo vendien houdt deze bond zich alleen bezig met judo en jiu-jitsu en niet met pancrado. De prestaties van mej. v. d. Jagt zietzij door pancrado in gevaar komen. De re den is onduidelijk, immers jiu-jitsu beoogt een ander doel dan pancrado. Om alle misverstanden uit de wereld te helpen willen wij, mede voor mej. W. v. d. Jagt, nogmaals een duidelijke om schrijving geven van pancrado, zodat ook zij tenminste weet waarover zij praat. Pancrado is: een samentrekking van het Griekse woord 'Pancratio' hetgeen worstel- en vuistvechten betekent en het Latijnse woord 'Defensio' (verdedi gen). In tegenstelling tot jiu-jitsu ne men de aanvalstechieken een centrale plaats in. Een van de deelnemers aan de kelnerrace in Hulst droeg naast het verplichte blad met zes glazen bier nog een extra last met zich mee. GOES - De open dag van de fruitteelt, die zaterdag in Zeeland werd gehouden, heeft ongeveer 675 bezoekers getrokken. Vijf bedrijven, verspreid over de provincie, lieten zien hoe het telen van appels en peren in zijn werk gaat. Kweker J. Serier uit Koudekerke kon 300 gasten verwel komen; bij de andere bedrijven in Terneuzen, Noord- ivelle, Kattendijke en Kapelle was de belangstelling iets minder. Het was voor de vijfde keer dat de het centrale bureau roor de tuinbouwveilingen en de Nederlandse Fruitte- iers Organisatie een dergelijke open dag op touw zetten. De belangstelling viel de organisatie ditmaal wat tegen. Andere jaren ontvingen de meeste bedrijven elk ten minste enkele honderden bezoekers. Namens alle pancradoërs, Z. V. v. d. Spil Roompot 51e Hansweert Regelmatig wordt, ook in de PZC, de vervuiling in de voetbalsport aan de kaak gesteld. Wangedrag van suppor ters en spelverruwing worden veroor deeld. Een goede zaak! In schril con trast hiermee staat het verslag van het Zeeuwse kampioenschap zomer avondvoetbal. Tot tweemaal toe moet zonodig met nadruk vermeld worden, dat TNSCV een Turkse vereniging is. Een voetbalvereniging bestaat uit voetballers en het is van geen enkel be lang van welke origine die zijn. Het vermelden van ras of landsaard in een dergelijk verslag riekt m.i. naar stem mingmakerij en zal onbewust het heb ben van vooroordelen bevorderen. Niet meer doen dus. Dig Vleugel Boeyerstraat 21 Bruinisse HOEK - Een 6-jarig meisje uit Hoek is zaterdagavond aangereden toen zij onverwachts overstak op de Van Wijckhuysweg (Mauritsfort) in haar woonplaats. Automobilist J. M. uit Hoek remde af, maar dacht dat het kind aan de kant van de weg wachtte. Op het laatste moment stak het kind echter toch over. Het meisje werd overgebracht naar het Elisabethziekenhuis in Sluis kil met een gebroken been en een hoofdwond. TERNEUZEN - Kortsluiting onder de motorkap veroorzaakte vrijdag avond laat een brandje in de auto van een Terneuzense automobilist. De man reed in de wijk Oude Vaart van zijn woonplaats toen opeens rook on der de motorkap vandaan kwam. De automobilist zette zijn wagen aan de kant en had het vuur al met een poe derblusser gedoofd voor de brandweer arriveerde. De motor van het voertuig liep aanzienlijke schade op. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen laat voormalige bewoners van huur huizen van de Cokesfabriek in Sluiskil-Oost in de kou staan. In tegenstelling tot huurders van een huis van de woningbouwvereniging krijgen de 'cokes- huurders' geen vergoeding van 4000 gulden uitgekeerd bij verhuizing. Dat is tegen het principe van 'gelijke behandeling', vindt gemeenteraadslid A. A. P. van Himme (Links Perspectief Terneuzen). Van Himme zal deze week schrifte lijke vragen bij het college indienen over de 'ongelijke behandeling'. Hij zal tevens verzoeken om alsnog geld vrij te maken voor de (voor)financiering van de 'verhuisvergoedingen'. Toen de bewoners van Sluiskil-Oost vorig jaar werden ingelicht over de sloopplannen voor hun wijk, werd hen voorgespiegeld dat zij bij verhuizing op een vergoeding van zo'n vier mille konden rekenen. De ruim zestig gezin nen die bij de woningbouwvereniging huurden en intussen zijn verhuisd, hebben dat bedrag ontvangen. De wo ningbouwvereniging heeft hen dat be drag als verhuurder uitbetaald. Twaalf - van een kleine dertig - gezin nen die een woning huurden van de As- MIDDELBURG 's Werelds grootste duivenvlucht, nationaal Orléans, kende een deelname van 240.000 dui ven. Dit massale konvooi werd na een dag uitstel zondagmorgen om 7.30 uur gelost. De nationale winnaar is vermoedelijk P. de Pooter uit Axel, voor J. van Bel- zen Colijnsplaat. De zondagvliegers waren met 7124 duiven vertegenwoor digd. De vroegste meldingen zijn: L. J. Louwert Sluis 11.15 uur/1731 meter; P. de Pooter Axel 11.20/1729; Char, de Pooter Souburg 11.33/1695; D. v. Kerkhoven Re- tranchement 11.25/1673; H. v. Damme Sluis 11.24/1667; M. Versprille Breskens 11.34/ 1854; Jac. de Vreeze Aardenburg 11.26/1648; Jo de Bel Middelburg 11.44/1639; R. de Kos ter Kwadendamme 11.45/1633; R. de Hjzer Cadzand 11.33/1631; R. Dupuy IJzendijke 11.34/1628; D. Brouwer Goes 11.51/1619; Jas. Haak Hoek 11.37/1613; G. Dusarduyn Groe- de 11.40/1608; W. Tanghe Oostburg 11.36/ 1608; J. Geelhoed Terneuzen 11.41/1605; A. de Nooyer/Zn. Souburg 11.44/1605; H. Breu- ker Middelburg 11.49-11.50/1605-1598; Th. Kox Sas van Gent 11.35/1594; Ed de Cock Hulst 11.43/1591; A. de Poorter Hoofdplaat 11.45/1584; Cl. de Cock Rapenburg 11.46/ 1581; M. de Bree Biervliet 11.45/1568; C. Bo gaard Schoondijke 11.45/1567; B. de Jonge 's-Heer Arendskerke 11.59/1554; L. v. d. Hoek Zierikzee 11.54/1554; H. Wzletek Vlis- slngen 11.54/1554. Enkele vroege 'zaterdag'-vliegers: J. v. Belzen Colijnsplaat 11.45 uur/1682 me ter; C. Geers Goes 1672; L. Verberkmoes Breskens 1655; W. v. Hoeve Terneuzen 1634; C. Joosse Nieuwdorp 1620; J. Moerland Scherpenlsse 1556; comb. Houtekamer Wol- faartsdljk 1548; J. v. d. Velde Wemeldlnge 1552; J. v. d. Linde Rilland 1543. sociation Zélandaise Carbonisation (de Cokesfabriek) en die intussen ook zijn verhuisd, hebben nog geen stuiver vergoeding ontvangen. Verhuurder cokesfabriek heeft zich op het stand punt gesteld dat zij de huurders niet heeft weggestuurd en dus ook geen verhuisvergoeding betaalt. „Dat is natuurlijk een ronduit asocia le houding van de Cokesfabriek. De woningbouwvereniging stelt zich heel wat menselijker op. Maar als de Cokes dan niet wil voorfinancieren, moet de gemeente een bedrag vrijma ken. Dat moet dan voorlopig maar uit de saldireserve worden gehaald. Sommige bewoners zijn al een half jaar geleden verhuisd en hebben in tussen nog geen verhuisvergoeding ontvangen, terwijl hen dat wel is be loofd", betoogt Van Himme. Volgens het LPT-raadslid worden de voormalige cokeshuurders nu aan het lijntje gehouden. „Als je bijvoorbeeld uit een slooppand in de binnenstad verhuist, heb je recht op een subsidie van 2500 gulden. De mensen die tot voor kort een woning van de cokesfa briek huurden, hebben de formulieren voor die subsidie ook ingevuld. En ver volgens krijgen ze te horen dat ze nog maar wat geduld moeten hebben, om dat ze toch voor een andere regeling in aanmerking komen. Ik zal eens uitzoe ken of juridische stappen vanwege fic tieve weigering kans van slagen heb ben", verklaart Van Himme. Wethouder W. Gosselaar meent dat Van Himme te snel aan de bel trekt. De gemeente houdt niemand aan het lijntje. „Ik heb altijd gezegd dat het college hoopte dat het financiële plaatje in de tweede helft van dit jaar rond zou zijn. Nu kan ik begrijpen dat de cokeshuurders die al enige tijd ge leden verhuisden dus op de kalender schrijven; 1 juli verhuisvergoeding. Maar Van Himme had kunnen en moe ten weten dat we eind volgende maand overleggen met het ministerie Deze rubriek is uitsluitend be stemd voor reacties op berich ten, artikelen, of commenta ren, die in de PZC zijn ver schenen. Niet voor open brie ven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke op gave van adres en woonplaats worden niet in behandeling genomen. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 40 regels in de krant (maximaal 250 woorden). De redactie be houdt zich het recht voor in zendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. en dat er naar aanleiding daarvan meer is mee te delen". B en w voelen niet veel voor een voorfi nanciering van de 'verhuisvergoeding' voor de cokeshuurders. „Dat zou een precedent kunnen scheppen. Een aan tal particuliere huiseigenaren heeft ook al laten doorschemeren wel te wil len verhuizen. Maar dan praat je niet meer over 4000 gulden maar over be dragen tot een miljoen. En dat kun je niet zomaar even uit de saldireserve halen", legt Gosselaar uit. Gerechtelij ke stappen vanwege een 'fictieve wei gering' maken volgens de wethouder weinig kans. „We hebben als gemeente een bepaald bedrag beschikbaar voor verhuisvergoedingen. Als dat op is voor een lopend jaar moet je tot een volgend jaar wachten. Om die pot nu niet in één keer te plunderen, hebben we gezegd; veeg al die aanvragen voor Sluiskil-Oost bij elkaar en neem die mee in één financieel overzicht voor de sloopkosten van die wijk". De - voormalige - cokeshuurders hoe ven overigens niet te vrezen dat hun vergoeding in gevaar komt. B en w zoe ken een oplossing als het overleg met het ministerie volgende maand onver hoopt niet direct tot resultaat leidt. Ook geruchten dat het nog wel vijfjaar kan duren voor de eerste slopershamer in Sluiskil-Oost wordt gesignaleerd, drukt Gosselaar resoluut de kop in. „De intentie om zo snel mogelijk met sloop te beginnen, staat nog recht overeind. Dat betekent niet dat we rücksichtlos te werk zullen gaan. Als een bewoner een ander huis heeft ge vonden waar hij eind volgend jaar pas in kan, jagen wij hem echt niet weg. Aan de andere kant zullen we niet wachten als een bepaald gedeelte van een wijk leeg is. Ik acht het zeker niet denkbeeldig dat in de loop van vol gendjaar dus al gedeelten van Oost te gen de vlakte gaan". Welzijnscommissie - De verga dering van de welzijnscomissie Sluis is verschoven. In plaats van 5 september vergadert de commissie pas op dins dag 20 september vanaf 20.00 uur in ge meenschapscentrum 't Zoute Vestje. Als reden worden 'voorbereidende werkzaamheden' opgeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 25