Veel publiek op eerste Zierikzeese havendag Laatste van Thoolse dagen druk bezocht Thema zeehond droeg bij aan succes van Vlissingse braderie Veel activiteiten voor kinderen Brouwershaven Skeelers en ligfietsen in Dauwendaele PZC/streek FOTO/VIDEO VERSCHOORE TRADITIE NA 18 JAAR HERSTELD Kwaliteit Korfbalclub in Kloetinge opende eigen clubhuis Motorrijder gewond door slippartij ïw'^'1tï„wer™ri°eS„vS Z AANTAL BEZOEKERS VALT TEGEN ENORME DRUKTE SLOTDAG Adoptie Natuurwandeling van Nivon Goes Jongen aangehouden wegens tasjesroof Auto gestolen in Bruinisse Tegenvallers BIJ VIERING JUBILEUM KNUTSELCLUB Bidge-drive Bestuur stichting jeugd vergadert Meisje breekt been bij botsing Goes Wethouder opende clubhuis Tovaal Initiatiefgroep wil havengebouw De Ruyterplein in Vlissingen KWALITEITS KLEURENFOTO'S GOES Viswedstrijd - De Eerste Go Hengelsportverening hield zateri de zevende competitiewedstrijd in Westerschelde. De uitslag: 1. Ad Visser, 2. A. van Oosten, 3. D. M. Sl bekoom. MAANDAG 29 AUGUSTUS 1988 ZIERIKZEE - Zierikzee kan terugkij ken op een geslaagde eerste haven dag. Niet alleen was de publieke be langstelling erg groot, ook het weer werkte uitstekend mee. Daardoor bleef het zaterdag tot aan het midder nachtelijk uur druk op de Zierikzeese Nieuwe Haven. Achttien jaar geleden werd de havendag in het monumen tenstadje voor het laatst gehouden en het is de bedoeling dat het weer een jaarlijks terugkerend evenement wordt. Burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs merkte in zijn openingswoord op dat de havens in Zierikzee altijd een grote rol hebben gespeeld bij de ontwikke ling van ae stad. Dat doen ze nu nog ook al is het karakter van de scheep vaart wat meer verschoven naar de re creatie. In zijn openingswoord betrok de bur gemeester ook Ria Geluk, lid van de commissie toeristendagen van de Zie rikzeese Ondernemers Centrale. Hij prees haar voor haar inzet en vele werkzaamheden voor en tijdens de toeristendagen en havendag. „Zonder Geluk vaart niemand wel", aldus Zie- rikzees eerste burger. Met het terughalen van de havendag naar Zierikzee kon ook de mossel prinses weer gepresenteerd worden. Dat was zaterdag Tonja Schot. Zij gaf in een korte toespraak aan dat de vis sers afhankelijk zijn van de kwaliteit van het water en die kwaliteit baarde haar enige zorgen. Ze pleitte er voor dat iedereen bijdraagt aan een goed en schoon milieu. De Nieuwe Haven stond zaterdag bol van de activiteiten. Zo was er veel be langstelling voor de vaartocht op de Oosterschelde waar de Zierikzeese mosselvloot, de schepen van rijkswa terstaat en de rijkspolitie en de Zierik zeese rondvaartboot aan meededen. Tijdens die tocht verrees Neptunes uit het Oosterscheldewater met een em mertje mosselen. Andere activiteiten warenreddingsde- monstraties, muziek waaronder een optreden van het Scheldeloodsen- koor, boegsprietlopen en zeil- en kano demonstraties. De Nieuwe Haven was gedeeltelijk gevuld met kraampjes. Daarbij had de organisatie niet geko zen voor patat- en worstkramen, maar juist voor bedrijven en instellingen die met water te maken hebben, zoals de reddingsvereniging en Greenpeace. Veel belangstelling was er ook voor de gekookte mosselen (in totaal 1500 kilo gram) die voor een zacht prijsje aan de man/vrouw werden gebracht. Ter gelegenheid van de havendag was de vissersvloot feestelijk gepavoi- seerd. Een jury beloonde de Zierikzee 4 van de firma B. Schot met de eerste prijs (evenals achttien jaar geleden). De tweede prijs ging naar de Zierik zee 5 van de firma Praet en de derde prijs was voor de Zierikzee 8 van de firma J. Schot. KLOETINGE - Korfbalvereniging Blauw-Wit uit Kloetinge heeft zater dag haar clubhuis in gebruik geno men op sportveld De Weitjes. De club, die tot 1982 op het Wesselopark speel de, had nog geen eigen onderkomen. Enkele jaren geleden kon Blauw-Wit een bouwkeet kopen. De leden knap ten de keet zelf op. De officiële ope ning van het clubhuis valt samen met het 35-jarig jubileum van de korfbal- verening. Mevrouw F. van de Linde, die 25 jaar bestuurslid van Blauw-Wit is, opende het onderkomen samen met de twee jongste leden, Joost Deurlo en Wendy Huijzen. De Goese wethouder van sportzaken M. F. van Tooren-Loerak- ker kwam de club feliciteren. Ter gele genheid van de opening werd een wed strijd gehouden tussen Tjoba 1 en Ani mo 1. Het jubileum was aanleiding om het team Blauw-Wit 1 van 1987 in het veld te zetten tegen het tegenwoordige Blauw-Wit 1. VLISSINGEN - Een motorrijder is zondagmiddag op de Nieuwe Vlis- singseweg in Vlissingen gewond ge raakt bij een ongeluk. De 27-jarige H. S. de V. uit Makkum (Fr.) raakte door stilstand. Hij werd met borstklachten per ambulance naar het Gasthuis in Middelburg vervoerd. De Makkumer reed om 14.50 uur op de Nieuwe Vlissingseweg en kwam uit de richting Middelburg. Door een on weersbui was het zicht slecht. Ter hoogte van de Vlissingse wijk Wester- zicht wilde hij bij de verkeerslichten rechts afslaan. De V. remde af, maar door de regen was het wegdek spie gelglad en gleed hij door. Tegen een vluchtheuvel kwam hij tot stilstand. Zijn echtgenote, die achter op de mo tor zat, bleef ongedeerd. Het tweetal was onderweg naar Frankrijk voor een vakantie. De motor raakte zwaar be schadigd Een onwillige koe tijdens de veekeuring op de Thoolse dagen. De Havendag in Zierikzee; de terrasjes waren erg in trek. Advertentie VLISSINGEN - Ongekende drukte heerste afgelopen zaterdag in de Vlis singse binnenstad. De slotdag van de braderie zorgde voor het niet alle daagse beeld van overvolle winkel straten. Verspreid over drie dagen hebben naar schatting tussen de tach tig- en honderdduizend mensen het winkelfestijn, dat in het teken van de zeehond stond, bezocht. Volgens W. J. C. Nijman, voorzitter van de winkeliersvereniging, is de grotere drukte dan voorgaande jaren onder meer te danken aan de uitbreiding van het braderieterrein. Doordat ook op de Nieuwendijk en het Bellamypark kraampjes waren geplaatst was het mogelijk letterlijk het oude rondje Vlissingen te lopen. Ook het hanteren van een sociaal thema, de zeehond, naast het maritieme thema heeft vol gens hem bijgedragen aan het succes. Lenie 't Hart van de zeehondencrèche in Pieterburen verrichtte donderdag de officiële openingshandeling. Nij man: „Haar aanwezigheid heeft de braderie een nieuw elan gegeven. Bij na alle winkeliers hadden in hun etala ges zeehonden staan of speelden op een andere wijze in op dit thema". Op verschillende manieren werd op de braderie geld ingezameld voor het Groningse opvangcentrum. Nijman schat het eindbedrag op enkele tien duizenden guldens. Hij noemt een be drag tussen de 25.000 en 30.000 gulden. De Vlissingse VW-directeur Jan Ja cobs verkocht zaterdagmiddag bij op bod tien pluche zeehonden uit een eta lage. Het bracht weer 470 gulden in het laatje. Op het Bellamypark werden en kele sporten gedemonstreerd. Body builders gaven een show en twee da mesteams speelden een wedstrijd kwalleballen. Twee personeelsleden van het haven bedrijf Heerema bv hebben zaterdag een bezoek gebracht aan Pieterburen. Een inzameling onder het eigen perso neel en dat van de onderaannemers le verde ruim 3500 gulden op en daar mee werd het zeehondje dat Gerard Meerman drie weken geleden in de Van Cittershaven heeft gevangen, geadopteerd. Het dier maakt het volgens Heerema- werknemer Meerman uitstekend. „Het zwemt al in het buitenbad, maar wordt vanwege de virusepidemie nog niet vrijgelaten". Al eerder adopteer den personeelsleden van Heerema een zeehond. Het idee ontstond nadat Meerman voor de eerste keer een zee hondje uit het Zeeuwse water had ge haald. Dat is inmiddels overleden. Zijn verblijfskosten in Pieterburen bedroe gen vijfduizend gulden. „Maar", zo voegt Meerman toe, „dat was de duur ste die Lenie 't Hart ooit in huis had gehad". .Adoptie-ouders' betalen de kosten die voor opvang van het dier worden gemaakt en ontvangen een certificaat. Klaar terwijl u winkelt! Zierikzee, Dam 5, 01110-12796. GOES - De afdeling Goes van het Ne derlands Instituut voor Volksontwik keling en Natuurvriendenwerk Nivon houdt zondag 4 september een wande ling in Burgh-Haamstede. Het startpunt is om 13.30 uur bij res taurant Zeelust aan de rotonde. Om 13.00 uur kunnen belangstellenden zich verzamelen bij parkeerterrein De Bussel in Goes-Zuid. GOES - De Goese gemeentepolitie heeft zaterdagavond een 16-jarige jon gen uit Goes aangehouden, nadat hij omstreeks kwart over acht een 78-jari- ge vrouw van haar tas had beroofd op de Vogelzangsweg in Goes. Getuigen konden de jeugdige Goesenaar ter plaatse aanhouden, waarna de politie werd gewaarschuwd. BRUINISSE - De Duitser J. A. H. heeft afgelopen weekeinde bij de rijkspoli tie op Schouwen-Duiveland aangifte gedaan van de diefstal van zijn Daim ler Benz. Het gaat om een beige auto, type 123 Diesel met een waarde van 35.000 gul den. De auto stond geparkeerd bij par keerplaats de Ton aan de Hoogers- wersweg te Bruinisse. THOLEN De verschillende activiteiten in de stad Tholen hebben vrijdag en zaterdag, hierin bijgestaan door de gunstige weersomstandigheden, voor een gezellige drukte gezorgd. Met name zaterdag schuifelden drommen mensen langs de braderiekraampjes in de binnenstad. Velen van hen maakten van de gelegenheid gebruik ook een kijkje te nemen op de voormalige oesterputten, waar de veedag van de Stichting Thoolse Dagen plaatsvond. De belangstel ling voor de evenementen van de Stichting op donderdag en vrijdag bleef echter ver beneden de verwachting. De Thoolse Dagen werden dit jaar voor het eerst sinds 31 jaar in Tholen gehouden. Een van de redenen-voor de verandering van lokatie en de keuze voor de data waarop ook de braderie in het stadje zou plaatsvinden, was de hoop op meer bezoekers. Op vrijdag avond bleek de gelijktijdige organisa tie op dat punt echter averechts te werken. De tent van de Stichting Thoolse Dagen liep tijdens Avro's Toppop niet bepaald vol. Het geringe aantal aanwezigen aan het begin van het programma werkte niet aansteke lijk voor de jeugdige bezoekers die hierna bij de tent kwamen. Bestuurslid mevrouw M. Bax-van Sprang: „Er zijn zeker twee- tot drie honderd mensen omgedraaid. Tegen half elf hebben we de kassa's gesloten en de mensen die er toen nog waren hun geld terugbetaald". Zij vermoedt dat het, gratis toegankelijke, optreden van verschillende bands in de binnen stad zeker meespeelde bij de geringe belangstelling voor Avro's Toppop. Ook bij de soundmix-playbackshow van de Thoolse Dagen donderdag avond bleef het aantal bezoekers bene den verwachting. Vorig jaar kwam de Stichting Thoolse Dagen in financiële problemen door de onverwacht gerin ge belangstelling voor een optreden van Lee Towers. De gemeente Tholen kende achteraf een eenmalige subsidie van vijfduizend gulden toe om het ex ploitatietekort te dekken. Mevrouw Bax-van Sprang zei zater dag nog geen beeld te hebben van het BURGH-HAAMSTEDE In dorps huis De Schutse in Burgh-Haamstede werd vrijdag de achtste wedstrijd van de zomeravonddrive bridge ge houden. Aan deze drive deden 37 pa ren mee. De titel Koningskoppel werd verdiend door de heren Van Eek-Mes Jr, die met 69% de hoogste score be haalden. Donderdag wordt de laatste wedstrijd van deze serie gehouden in het dorps huis. Inschrijving aan de zaal tot 19.15 uur, de drive begint om 19.30 uur. Uitslagen, groep rood: 1 mevrouw Van de Valk-de heer Schot, 2 Echtpaar Akerboom, 3 de dames De Feijffer-Gedrojc, 4 mevrouw Goedvolk-de heer Oudegeest, 5 de dames Brinckman-Heijneman, 6 echtpaar Heijne- man, 7 de dames Viergever-Zwiep, 8 echt paar Mes, 9 echtpaar Van Splunteren, 10 echtpaar Schell, 11 de dames Van Haaften- Kerkhof, 12 mevrouw Burk-de heer Dijk stra. Groep blauw: 1 de heren Van Eek-Mes jr, 2 mevrouw Reijdon-de heer Schubert, 3 mevrouw Offenbach-de heer Kleijn Hesse- link, 4 echtpaar Scholte, 5 echtpaar Visser, 6 de dames Kwak-Parlevliet, 7 de dames Kort Kikkert, 8 de dames Van Leeuwen-van de Zande, 9 de dames Fokker-Roskott, 10 echtpaar Van de Linden, 11 de dames Ko- toun-Plaating, 12 echtpaar Timmers, 13 echtpaar Classen. Groep geel: 1 echtpaar Van Assendelft, 2 mevrouw Walters-de heer Reijdon, 3 mevrouw Van de Werken-de heer Van de Werken jr, 4 de heren Gedrojc-Kar- stens, 5 de dames Henderson-van Winger den, 6 echtpaar Lansdorp, 7 echtpaar Besa- musca, 8 de dames Hoogerheijde-Van de Wekken, 9 echtpaar Van Dorp, 10 de heren Van Ast-Kegels, 11 de dames De Man-Sma ling, 12 de dames Van Oeveren-Tennekes. ZIERIKZEE - Het algemeen bestuur van de stichting jeugd Schouwen- Duiveland houdt donderdag 8 sep tember een vergadering. Op de agenda staat onder meer een discussie over de verdere ontwikkelin gen van het christelijk jeugdwerk in Zierikzee. Ook wordt gesproken over het nieuwe jeugdwerkseizoen. Verder komt het personeelsbeleid aan de or de, alsmede een bestuursbenoeming. Aan het eind van de vergadering wordt een korte impressie vertoond van het Anywave festival in Zierikzee, het hut- tendorp in Brouwershaven en dat in Zierikzee. De vergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in ge bouw de Driehoek. GOES - Een dertienjarig meisje uit Goes is zaterdagmiddag omstreeks half een met een open beenbreuk over gebracht naar het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes, nadat ze in haar woonplaats was aangereden door een personenauto. Het ongeluk vond plaats op de Albert Joachimikade. Het meisje, dat op de fiets reed, verzuimde voorrang te verlenen aan de autobe stuurder. Een motorrijder uit Kapelle liep zon dagmiddag eveneens een beenbreuk op. Dat gebeurde toen hij met een te hoge snelheid een afrit nam van de se cundaire weg S 11 en uit de bocht vloog. BROUWERSHAVEN - De Markt in Brouwershaven stond zaterdagmid dag bol van de activiteiten voor kin deren. Ter gelegenheid van het 10-ja- rig bestaan van de knutselclub was er voor de jeugd van Brouwershaven van alles te beleven. De festiviteiten begonnen met een vossenjacht, waar bij het de bedoeling was 'mafkezen' op te zoeken. En die bleken er in Brou wershaven volop te zijn. Vervolgens verrichtte wethouder S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter de officiële opening met het onthullen van het nieuwe vignet van de knutselclub. Me vrouw Loschacoff zei daarbij dat ze veel waardering heeft voor de vrijwilli gers die het mogelijk maken dat de knutselclub elke keer weer de deuren voor de kinderen kan openen. Want al gebeurt het dan op basis van vrijwillig heid, de kinderen rekenen er wel op en dan zit er toch een zekere verplichting achter, aldus de wethouder. Ze sprak de hoop uit dat de club over 15 jaar nog zal bestaan en bij het 25-jarig bestaan op net zo veel enthousiaste vrijwilli gers kan rekenen als bij dit jubileum. Daarna konden de ongeveer 100 kinde ren allerlei spelletjes doen. Ook was er een optreden van een clown, een wa- terspel, een optreden van een volks dansgroep en een play-backshow. 's Avonds voeren verlichtte gondels door de haven van Brouwershaven, maar dat was een activiteit van de water sportvereniging. Tot grote hilariteit van deelnemers en toeschouwers leidde de boven het water opgestelde hindernisbaan van de scou ting. financiële resultaat van de Thoolse Dagen 1988. Het was haar nog niet duidelijk of de ruime belangstelling voor de activiteiten rond de veekeu ring op zaterdag de geldelijke tegen vallers van de voorgaande dagen kon goedmaken. De vier kassaposten rond het terrein konden gemakkelijk wor den omzeild, besefte ze. De ontdijkte gedempte oesterputten waren vol gens haar uit praktisch oogpunt en als entourage voor de veedagen prima. In het bestuur, zo liet zij weten, moet nog worden uitgemaakt of volgend jaar weer voor Tholen of voor de oude stek, het Pluimpotterrein in Scherpe- nisse, wordt gekozen. Over de kwaliteit van het zaterdag ter keuring ingebrachte vee bleken de keurmeesters zonder meer tevreden. De voorzitter van de Stichting Thoolse Dagen, M. C. J. Kosten, constateerde na afloop dat er bij de rundveekeurin gen heel wat eerste prijzen en prak tisch geen tweede prijzen waren toege kend. „Dit duidt erop dat de kwaliteit van het rundvee op Tholen stijgende is. Het is een goede zaak dit naar bui ten te brengen". De hoedanigheid van de schapen was MIDDELBURG - Naast het wielren nen had de organisatie van de jubi leumronde van Dauwendaele ook een attractief omlijstingsprogramma op gesteld. Tussen de nieuwelingen en junioren in mochten skeelers en lig- fietsers optreden. Eerstgenoemde ca tegorie leverde winnaars af met Leon van de Wielen (senioren), Corné Nieuwkerk (junioren) en Tineke Dijk shoorn (dames). Bij de 'gestroomlijn de ligfietsers' ging de winst naar Bram Moens uit Middelburg, terwijl de 'gewone' categorie gewonnen werd door Alexander Kalisvaart uit Helle- voetsluis. Bij de skeelers een voornamelijk Zeeuws gezelschap. Met een lachende Arjaan van de Kreeke aan de start, toen die hoorde dat 'concurrent' Frans van de Berge naar de 100 kilometer van Markelo afgereisd was. Van de Kreeke lachte nog altijd toen zich al vroeg in de wedstrijd een kopgroep van negen renners formeerde en hij daar een plaatsje in had gevonden. Het lachen verging de Bevelandse lop- skeeler echter toen hij halverwege de wedstrijd viel. Juist op dat moment had Leon van de Wielen plannen om het vluchtgroepje wat verder uit te dunnen. Van de Wie len kreeg aanvankelijk steun van Hans de Koning uit Schipluiden en J an Paauwe uit De Lier, maar eenmaal het gaatje gemaakt had dat duo alleen maar oog voor elkaar. „Toen ben ik maar doorgegaan. Tot mijn verbazing werd ik niet meer teruggepakt", gaf de winnaar tekst en uitleg bij zijn eerste skeelerzege. Arjaan van de Kreeke be gon na zijn val wel aan een sterke op mars, maar Van de Wielen was inmid dels te ver weggelopen. De 'ligfietsers' vormden een attractie apart. Met bouwsels die soms aan cfe ruimtevaart deden denken gingen vooral de gestroomlijnde vehikels als raketten over het parkoers. Snelheden van ruim vijftig kilometer per uur zorg den voor een schitterend spektakel. Daarnaast dwong de passeertechniek en de vaak aparte aanpak van de wed strijd van een aantal deelnemers be wondering af. Na een erg gevarieerde strijd werden Bram Moens en Alexan der Kalisvaart als winnaars afgevlagd. Uitslagen: skeelers senioren: 1. Leon van de Wielen, Zierikzee 17 km. in 34.25; 2. Hans de Koning, Schipluiden; 3. Arjaan van de Kree ke, 's Heer Arendskerke; 4. Jan Paauwe, De Lier; 5. Jaap Nieuwenhuyze, 's Heer Arends kerke; 6. Geert van de Weijden, 's Heer Hen drikskinderen; 7. Kees Bovee, Halsteren; 8. Ad Wisse, Yerseke; 9. Piet Koorneef, Maas land; 10. Jan van de Broeke, Middelburg ju nioren: 1. Corné Nieuwkerk, Fijnaart; 2. Wil- ber Kanters, Klundert; 3. Pascal van de Broeke, Middelburg; dames: 1. Tineke Dijk shoorn, Schipluiden; 2. Anita Hellemons, Wouw; 3. Ronia Bovee, Halsteren. Ligfietsers: gestroomlijnd: 1. Bram Moens, Middelburg. Ongestroomlijnd: 1. Alexander Kalisvaart, Hellevoetsluis. volgens hem in tegenstelling tot eni le jaren geleden goed. De kampioenskeuringen leverden de v gende uitslagen op: rundvee, kampioei groep: fokker/eigenaar J. J. van de Slttl Tholen; koe met de beste uier: Nellie 2,f( ker/eigenaar J. A. Dorst, Stavenisse; va zen, kampioen: Jeltje 106, J. J. van de a ke: reservekampioen: Gretha, J. F. G. i Oorschot; jonge koeien, kampioen: Jel 103, reservekampioen Patin 2, beide van J. van de Slikke; middengroep, kamploi Bleske 19, P. C. Fase, Sint-Annaland; rea vekampioen: Petra, A. Klippel, Stavenls oudere koeien, kampioen: Adriana 105, Duijnhouwer, Scherpenisse; reserveka pioen: Marijke 35, J. J. van de Slikke; set pen, kampioen ram: 3649-0140, fokker D. van Gorsel, Tholen, eigenaar G. M. Geil Sint-Annaland; reservekampioen 3135-0596, fokker J. Vaessen, Simpelveld, genaar M. A. Geuze, Oud-Vossemeer; ra men, anderhalf jaar, kampioen: 3649-01 D. J. van Gorsel; reservekampioen: 0112, P. van Hemert, Stavenisse; oudeo en, kampioen: 3649-0135, D. J. van Gors reservekampioen: 3788-0033, mevrouw K. PotBeeke, Sint-Maartensdijk; jeui kampioen: 3649-0182; reserve jeugdks pioen: 3649-0172, beiden van D. J. vanG sel; bedrijfsgroepen en afstammelingenv een vader: D. J. van Gorsel; drie bestera lammeren: tweemaal D. J. van Gorsel, i maal M. A. Geuze. Volgens de schapenkeurmeest) dankt fokker Van Gorsel het behaal aantal kampioenschappen aan kwaliteiten van de stamvader, de ko geleden preferent verklaarde 15 0155. Na twee bijzonder succesvo dagen werd de Thoolse braderie jaar voor het eerst afgesloten mete groot vuurwerk. Honderden mens bekeken op de dijk aan de haven I lichtspel in de invallende schemerii GOES - Door het onthullen vane naambord met de clubnaam heeft Goese wethouder M. F. van Toori Loerakker zaterdag het clubhuis opend van de Goese Rugbyclub vaal op het sportpark 't Schenge, rugbyclub heeft het onderkom overgenomen van de hockeyclub,) inmiddels een groter gebouw he betrokken op hetzelfde sportpark,' vaal vierde tegelijk het 10-jarig staan. Voorzitter Hans Markusse van Tov herinnerde er in een toespraak aani het heel wat moeite heeft gekost) een eigen clubhuis te kunnen krijg Aanvankelijk zag het er naar uit) Tovaal een onderkomen mocht ne zetten op het sportpark, maar een geling van de gemeente Goes roet in het eten. Die bepaalde dat leen verenigingen met een leden van tenminste 125 een eigen kant mochten hebben. De laatste jaren li Tovaal terecht bij korfbalverenigi TOGO, die de rugbyspelers ruirali tig onderdak bood. De opening gevierd met enkele twee wedstrijc en een feestavond. VLISSINGEN De Initiatiefgri Vissershaven Vlissingen wil een vengebouw neerzetten op het De R terplein. Dit plein ligt tussen Koopmans- en Vissershaven, die in toekomst de functie van jachthai krijgt. De initiatiefgroep heeft bouwaanvraag ingediend bij de meente. Het te bouwen pand telt twee verc pingen: één met een kantoor voor havenmeester en een horecageleg heid met terras en één met douel toiletten, was- en droogruimten, geldende bestemmingsplan laat bo op die locatie niet toe. Het college) b en w wil de toestemming toch ve nen door het bestemmingsplan te zigen. De commissie voor de ruimt) ke ordening wordt tijdens een vei dering op dinsdag 13 september! vang 19.30 uur) om een advies vraagd over dit voorstel. Tijdens d bijeenkomst kunnen ook bezoek bezwaar maken tegen het voornen van b en w. f V

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 22