B en w Borsele willen sloop illegale bouw Laatste van Thoolse dagen druk bezocht Waters portfeest 1 llewoi itsdi i li Kapelse dag zorgde voor flinke drukte in het dor; Veel publiek op eerste Zierikzeese havendag OP SPOORWEGEMPLACEMENT AANTAL BEZOEKERS VALT TEGEN Tegenvallers Vrouw aangereden bij wielerronde in Middelburg Initiatiefgroep wil havengebouw De Ruyterplein in Vlissingen Natuurwandeling van Nivon Goes KWF -wielerronde als voorprogramma voor trimmerskoers Wethouder opende clubhuis To vaal Jongen aangehouden wegens tasjesroof Meisje breekt been bij botsing Goes TRADITIE NA 18 JAAR HERSTELD Korfbalclub in Kloetinge opende eigen clubhuis PZC/ streek Pupillen Vijvervreugd maakten vaartocht GOES Viswedstrijd - De Eerste Goese Hengelsportverening hield zaterdag de zevende competitiewedstrijd in de Westerschelde. De uitslag: 1. Ad de Visser, 2. A. van Oosten, 3. D. M. Slab- bekoom. MAANDAG 29 AUGUSTUS 1988 Een onivillige koe tijdens de veekeuring op de Thoolse dagen. THOLEN De verschillende activiteiten in de stad Tholen hebben vrijdag en zaterdag, hierin bijgestaan door de gunstige weersomstandigheden, voor een gezellige drukte gezorgd. Met name zaterdag schuifelden drommen mensen langs de braderiekraampjes in de binnenstad. Velen van hen maakten van de gelegenheid gebruik ook een kijkje te nemen op de voormalige oesterputten, waar de veedag van de Stichting Thoolse Dagen plaatsvond. De belangstel ling voor de evenementen van de Stichting op donderdag en vrijdag bleef echter ver beneden de verwachting. De Thoolse Dagen werden dit jaar voor het eerst sinds 31 jaar in Tholen gehouden. Een van de redenen voor de verandering van lokatie en de keuze voor de data waarop ook de braderie in het stadje zou plaatsvinden, was de hoop op meer bezoekers. Op vrijdag avond bleek de gelijktijdige organisa tie op dat punt echter averechts te werken. De tent van de Stichting Thoolse Dagen liep tijdens Avro's Toppop niet bepaald vol. Het geringe aantal aanwezigen aan het begin van het programma werkte niet aansteke lijk voor de jeugdige bezoekers die hierna bij de tent kwamen. Bestuurslid mevrouw M. Bax-van Sprang: „Er zijn zeker twee- tot drie honderd mensen omgedraaid. Tegen half elf hebben we de kassa's gesloten en de mensen die er toen nog waren hun geld terugbetaald". Zij vermoedt dat het, gratis toegankelijke, optreden van verschillende bands in de binnen stad zeker meespeelde bij de geringe belangstelling voor Avro's Toppop, Ook bij de soundmix-playbackshow van de Thoolse Dagen donderdag avond bleef het aantal bezoekers bene den verwachting. Vorig jaar kwam de Stichting Thoolse Dagen in financiële problemen door de onverwacht gerin ge belangstelling voor een optreden van Lee Towers. De gemeente Tholen kende achteraf een eenmalige subsidie van vijfduizend gulden toe om het ex ploitatietekort te dekken. Mevrouw Bax-van Sprang zei zater dag nog geen beeld te hebben van het MIDDELBURG - De 67-jarige Middel burgse W. S. is zaterdagmiddag ge wond geraakt tijdens de wielerronde door Dauwendaele. In de Torenhofstraat werd de vrouw aangereden door wielrenner J. R. (39) uit Rilland. Ze liep daarbij een hersen schudding en wonden in het gezicht op en moest worden opgenomen in het Gasthuis. De Middelburgse politie kon zondag nog niets meedelen over de toedracht van de aanrijding. VLISSINGEN De Initiatiefgroep Vissershaven Vlissingen wil een ha vengebouw neerzetten op het De Ruy terplein. Dit plein ligt tussen de Koopmans- en Vissershaven, die in de toekomst de functie van jachthaven krijgt. De initiatiefgroep heeft een bouwaanvraag ingediend bij de ge meente. Het te bouwen pand telt twee verdie pingen: één met een kantoor voor de havenmeester en een horecagelegen heid met terras en één met douches, toiletten, was- en droogruimten. Het geldende bestemmingsplan laat bouw op die locatie niet toe. Het college van b en w wil de toestemming toch verle nen door het bestemmingsplan te wij zigen. De commissie voor de ruimtelij ke ordening wordt tijdens een verga dering op dinsdag 13 september (aan vang 19.30 uur) om een advies ge vraagd over dit voorstel. Tijdens deze bijeenkomst kunnen ook bezoekers bezwaar maken tegen het voornemen van b en w. GOES - De afdeling Goes van het Ne derlands Instituut voor Volksontwik keling en Natuurvriendenwerk Nivon houdt zondag 4 september een wande ling in Burgh-Haamstede. Het startpunt is om 13.30 uur bij res taurant Zeelust aan de rotonde. Om 13.00 uur kunnen belangstellenden zich verzamelen bij parkeerterrein De Bussel in Goes-Zuid. financiële resultaat van de Thoolse Dagen 1988. Het was haar nog niet duidelijk of de ruime belangstelling voor de activiteiten rond de veekeu ring op zaterdag de geldelijke tegen vallers van de voorgaande dagen kon goedmaken. De vier kassaposten rond het terrein konden gemakkelijk wor den omzeild, besefte ze. De ontdijkte OOST-SOUBURG De afdeling Sou burg van het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF) houdt zaterdag, als voorprogramma voor de trimmers- koers in Oost-Souburg, een wielerron de voor gesponsorde toerfietsers. Bestuursleden en collectanten van het KWF-Souburg en een aantal jongeren zullen aan deze sponsorwedstrijden deelnemen. Zij worden door de plaat selijke middenstand, particulieren en bedrijven gesponsord per afgelegde ki lometer of een vast bedrag ineens. De bijeengereden gelden van het evene ment komen ten goede aan het fonds voor de kankerbestrijding. De KWF- sponsorronde begint om 13.00 uur. MIDDELBURG Met veel plezier en groot enthousiasme begon zaterdag middag een groot aantal bewoners van verpleeginrichting Vijvervreugd in Middelburg aan een vaartocht op het Veerse Meer. Vanaf de Loskade in Middelburg ver trokken om precies te zijn 174 pupillen en hun begeleiders met de rondvaart boot Madeleine voor dit jaarlijkse uit stapje. De teleurstelling van een week eerder, toen een tocht met plezierjach ten door de harde wind niet kon door gaan, was gauw vergeten. Het werd een bijzonder plezierige tocht, waarbij talrijke hapjes en drankjes bijdroegen aan de feestvreugde. gedempte oesterputten waren vol gens haar uit praktisch oogpunt en als entourage voor de veedagen prima. In het bestuur, zo liet zij weten, moet nog worden uitgemaakt of volgend jaar weer voor Tholen of voor de oude stek, het Pluimpotterrein in Scherpe- nisse, wordt gekozen. Over de kwaliteit van het zaterdag ter keuring ingebrachte vee bleken de keurmeesters zonder meer tevreden. De voorzitter van de Stichting Thoolse Dagen, M. C. J. Kosten, constateerde na afloop dat er bij de rundveekeurin gen heel wat eerste prijzen en prak tisch geen tweede prijzen waren toege kend. „Dit duidt erop dat de kwaliteit van het rundvee op Tholen stijgende is. Het is een goede zaak dit naar bui ten te brengen". De hoedanigheid van de schapen was volgens hem in tegenstelling tot enke le jaren geleden goed. De kampioenskeuringen leverden de vol gende uitslagen op: rundvee, kampioens- groep: fokker/eigenaar J. J.van de Slikke, Tholen; koe met de beste uier: Nellie 2, fok- ker'eigenaar J. A. Dorst, Stavenisse; vaar zen, kampioen: Jeltje 106, J. J. van de Slik ke; reservekampioen: Gretha, J. F. G. van Oorschot; jonge koeien, kampioen: Jeltje 103, reservekampioen Patin 2, beide van J. J. van de Slikke; middengroep, kampioen: Bleske 19, P. C. Fase, Sint-Annaland; reser vekampioen: Petra, A. Klippel, Stavenisse; oudere koeien, kampioen: Adriana 105, A. Duijnhouwer, Scherpenisse; reservekam pioen: Marijke 35, J J. van de Slikke; scha pen, kampioen ram: 3649-0140, fokker D. J. van Gorsel, Tholen, eigenaar G. M. Geluk, Sint-Annaland; reservekampioen ram: 3135-0596, fokker J. Vaessen, Slmpelveld, ei genaar M. A. Geuze. Oud-Vossemeer; ram men, anderhalf jaar, kampioen: 3649-0199, D. J. van Gorsel; reservekampioen: 3630- 0112, P. van Hemert, Stavenisse; oude ooi en, kampioen: 3649-0135, D. J. van Gorsel; reservekampioen: 3788-0033, mevrouw W. K. Pot-Beeke, Sint-Maartensdijk; Jeugd kampioen: 3649-0182; reserve jeugdkam pioen: 3649-0172, beiden van D. J. van Gor sel; bedrijfsgroepen en afstammelingen van een vader: D. J. van Gorsel; drie beste ram- lammeren: tweemaal D. J. van Gorsel, een maal M. A. Geuze. Volgens de schapenkeurmeesters dankt fokker Van Gorsel het behaalde aantal kampioenschappen aan de kwaliteiten van de stamvader, de kort geleden preferent verklaarde 1504- 0155. Na twee bijzonder succesvolle dageiTwerd de Thoolse braderie dit jaar voor het eerst afgesloten met een groot vuurwerk. Honderden mensen bekeken op de dijk aan de haven het lichtspel in de invallende schemering. HEINKENSZAND - De ondernemer M. J. de Witte uit 's-Gravenpolder moet het bedrijf slopen, dat hij zonder bouwvergunning heeft neergezet op het spoorwegemplacement 's-Gra- venpolder. Dit zeggen burgemeester en wethouders van de gemeente Bor sele in een voorstel aan de gemeente raad. De ondernemer vroeg om herzie ning van het bestemmingsplan, zodat hij alsnog een vergunning voor zijn nieuwbouw zou kunnen krijgen. Het college is dat niet van zins, en stelt dat een beleid weieens moet uitgaan bo ven het belang van een individuele ondernemer. Het spoorwegemplacement valt onder het bestemmingsplan buitengebied en is niet alleen aangewezen voor spoor wegdoeleinden, maar ook is de cul tuurhistorische, landschappelijke en natuurwetenschappelijke waarde van het gebied vastgelegd. Het bestem mingplan laat geen bedrijfsgebouwen toe. B en w geven aan dat De Witte aanvankelijk werkte in een pand op het emplacement, dat er al stond voor dat het huidige bestemmingsplan van kracht werd. De Witte begon er samen met een compagnon een bedrijf, om onder de firmanaam Wiko zonwerin gen te vervaardigen. Het gebruik van de bestaande bebou wing voor een ambachtelijk bedrijf achtten b en w gelegaliseerd, onder meer gezien het tijdsverloop. Bepalin gen laten wel toe dat een ondernemer zijn bedrijf deels aanpast en ver nieuwt, maar hier ging het om de sloop van het oorspronkelijke bouwwerk en volledige nieuwbouw, waarbij onder meer een kantoor en showroom zijn ge voegd. De kwestie wordt dinsdag 6 GOES - Door het onthullen van een naambord met de clubnaam heeft de Goese wethouder M. F. van Tooren- Loerakker zaterdag het clubhuis ge opend van de Goese Rugbyclub To- vaal op het sportpark 't Schenge. De rugbyclub heeft het onderkomen overgenomen van de hockeyclub, die inmiddels een groter gebouw heeft betrokken op hetzelfde sportpark. To- vaal vierde tegelijk het 10-jarig be staan. Voorzitter Hans Markusse van Tovaal herinnerde er in een toespraak aan dat het heel wat moeite heeft gekost om een eigen clubhuis te kunnen krijgen. Aanvankelijk zag het er naar uit dat Tovaal een onderkomen mocht neer zetten op het sportpark, maar een re geling van de gemeente Goes gooide roet in het eten. Die bepaalde dat al leen verenigingen met een ledental van tenminste 125 een eigen kantine mochten hebben. De laatste jaren kon Tovaal terecht bij korfbalvereniging TOGO, die de rugbyspelers ruimhar tig onderdak bood. De opening werd gevierd met enkele twee wedstrijden en een feestavond. GOES - De Goese gemeentepolitie heeft zaterdagavond een 16-jarige jon gen uit Goes aangehouden, nadat hij omstreeks kwart over acht een 78-jari- ge vrouw van haar tas had beroofd op de Vogelzangsweg in Goes. Getuigen konden de jeugdige Goesenaar ter plaatse aanhouden, waarna de politie werd gewaarschuwd. september behandeld in de gemeente raad. B en w stellen verder voor om haast te maken met de realisering van het ge plande bedrijfsterrein bij 's-Graven polder. De gemeente onderhandelt al met verschillende ondernemers over verkoop van bedrijfsgrond. Het colle ge wil daarom het terrein snel bouw rijp maken en vraagt de raad daarvoor De leden van de Watersportvereniging Ellewoutsdijk boden dee bezoekers van de Watersportfeesten onder meer een vaartochtje over de Westerschelde aan. een krediet van ruim 1,2, miljoen gul den. Ook brengt het dagelijks bestuur van de gemeente een voorstel in de raad om het voorbereidingsbesluit te nemen voor het toekomstige bedrijfs terrein tusen de Schoorkenszandweg en de Lange Mairedijk. De raadsverga dering heeft plaats in het gemeente huis te Heinkenszand en begint om 19.00 uur. GOES - Een dertienjarig meisje ul Goes is zaterdagmiddag omstreek half een met een open beenbreuk ovei gebracht naar het Oosterscheldezis kenhuis in Goes, nadat ze in haa woonplaats was aangereden door eei personenauto. Het ongeluk vont plaats op de Albert Joachimikade. He meisje, dat op de fiets reed, verzuimd voorrang te verlenen aan de autobe stuurder. Een motorrijder uit Kapelle liep zot dagmiddag eveneens een beenbreul op. Dat gebeurde toen hij met een t hoge snelheid een afrit nam van de se cundaire weg S 11 en uit de boch vloog. Veel belangstelling trok de damsimul taan met wereldkampioen Ton Sij brands in de kerk. KAPELLE - Het jaarlijks terugkeren de dorpsfeest van Kapelle, de 'Kapel- se Dag', deed zaterdag zijn naam eer aan. De hele dag door was het flink druk op het Kerkplein, waar de mees te activiteiten plaatsvonden. Kapel- lenaren, maar ook veel mensen uit de omtrek kwamen af op evenementen zoals een boxerdemonstratie, een volkswagen kevershow, een optreden van Ria Valk, en - inmiddels vaste prik op de Kapelse Dag - de play- backshow. Bij het feest hoort sinds jaar en dag ook het ringrijden. Ongeveer 30 ruiters traden met hun versierde paarden aan op de baan in de Van der Biltlaan. Ook verzorgd en opgepoetst was een vijfen twintigtal volkswagen kevers, die vrij dagavond in optocht door de Bevelan- den reden, om zaterdag te staan pron ken tijdens het Kapelse dorpsfeest. Veel bezoekers hadden belangstellii voor een potje dammen, een even ment dat in verband met de mindi gunstige weersverwachtingen naari kerk was verplaatst. Daar konden; zich in een damsimultaan meten m de wereldkampioen Ton Sijbrands. Het avondprogramma verhuisde nai de veiling in Kapelle, waar muziekvt eniging Jonge Kracht een tapt* hield. Tot slot werd een bal gehoud De Havendag in Zierikzee; de terrasjes waren erg in trek. ELLEWOUTSDIJK - Voor de veer tiende keer in het vijftienjarig be staan heeft de Watersportvereniging Ellewoutsdijk zaterdag en zondag haar Watersportfeesten gehouden. De pakweg dertig boten die in het Wes- terscheldehaventje hun ligplaats hebben, waren voor de gelegenheid feestelijk opgetuigd. De eigenaren bo den bezoekers een vaartochtje aan Voorzitter B. van Munster opende de feesten met een toespraak, waarin hij erop wees dat de vereniging destijds met 16 leden begon en nu een leden aantal van 81 heeft. Zaterdag konden de bezoekers zich vermaken met een Vlaamse Kermis, waar onder meer spelletjes werden gespeeld zoals bail- len gooien, darts en sjoelen. Hoogtepunt van het feest vormt altijd het bal op zaterdagavond. Uit Elle woutsdijk en dorpen in de omtrek - zo als Baarland, Oudelande en Driewe gen - is de opkomst dan massaal. Oud inwoners van deze dorpen komen vaak speciaal terug om het watersporteve- nement, dat is uitgegroeid tot een fa- KWttllt€lt miliefeest, bij te wonen. Ook het stok visknuppelen op zondagmiddag is jaarlijks een ware publiekstrekker. ZIERIKZEE - Zierikzee kan terugkij ken op een geslaagde eerste haven dag. Niet alleen was de publieke be langstelling erg groot, ook het weer werkte uitstekend mee. Daardoor bleef het zaterdag tot aan het midder nachtelijk uur druk op de Zierikzeese Nieuwe Haven. Achttien jaar geleden werd de havendag in het monumen tenstadje voor het laatst gehouden en het is de bedoeling dat het weer een jaarlijks terugkerend evenement wordt. Burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs merkte in zijn openingswoord op dat de havens in Zierikzee altijd een grote rol hebben gespeeld bij de ontwikke ling van de stad. Dat doen ze nu nog ook al is het karakter van de scheep vaart wat meer verschoven naar de re creatie. In zijn openingswoord betrok de bur gemeester ook Ria Geluk, lid van de commissie toeristendagen van de Zie rikzeese Ondernemers Centrale. Hij prees haar voor haar inzet en vele werkzaamheden voor en tijdens de toeristendagen en havendag. „Zonder Geluk vaart niemand wel", aldus Zie- rikzees eerste burger. Met het terughalen van de havendag naar Zierikzee kon ook de mossel prinses weer gepresenteerd worden. Dat was zaterdag Tonja Schot. Zij gaf in een korte toespraak aan dat de vis sers afhankelijk zijn van de kwaliteit van het water en die kwaliteit baarde haar enige zorgen. Ze pleitte er voor dat iedereen bijdraagt aan een goed en schoon milieu. De Nieuwe Haven stond zaterdag bol van de activiteiten. Zo was er veel be langstelling voor de vaartocht op cfe Oosterschelde waar de Zierikzeese mossel vloot, de schepen van rijkswa terstaat en de rijkspolitie en de Zierik zeese rondvaartboot aan meededen. Tijdens die tocht verrees Neptunes uit het Oosterscheldewater met een em mertje mosselen. Andere activiteiten warenreddingsde- monstraties, muziek waaronder een optreden van het Scheldeloodsen- koor, boegsprietlopen en zeil- en kano demonstraties. De Nieuwe Haven was gedeeltelijk gevuld met kraampjes. Daarbij had de organisatie niet geko zen voor patat- en worstkramen, maar juist voor bedrijven en instellingen die met water te maken hebben, zoals de reddingsvereniging en Greenpeace. Veel belangstelling was er ook voor de gekookte mosselen (in totaal 1500 kilo gram) die voor een zacht prijsje aan de man/vrouw werden gebracht. Ter gelegenheid van de havendag was de vissersvloot feestelijk gepavoi- seerd. Een jury beloonde de Zierikzee 4 van de firma B. Schot met de eerste prijs (evenals achttien jaar gelede De tweede prijs ging naar de Zier zee 5 van de firma Praet en de der prijs was voor de Zierikzee 8 van firma J. Schot. KLOETINGE - Korfbalverenigi Blauw-Wit uit Kloetinge heeft zat dag haar clubhuis in gebruik gei men op sportveld De Weitjes. De cli die tot 1982 op het Wesselopark spe de, had nog geen eigen onderkom Enkele jaren geleden kon Blauw een bouwkeet kopen. De leden km ten de keet zelf op. De officiële o] ning van het clubhuis valt samen n het 35-jarig jubileum van de korft verening. Mevrouw F. van de Linde, die 25 jt bestuurslid van Blauw-Wit is, open het onderkomen samen met de tt jongste leden, Joost Deurlo en Wen Huijzen. De Goese wethouder v sportzaken M. F. van Tooren-Loeri ker kwam de club feliciteren. Ter ge genheid van de opening werd eenw strijd gehouden tussen Tjoba 1 enA mo 1. Het jubileum was aanleiding' het team Blauw-Wit 1 van 1987 in' veld te zetten tegen het tegenwoord Blauw-Wit 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 20