Oemoemenoe en Tovaal in evenwicht Twijfels over deelname aan de Levada Motorcrosser viel na finish in diepe slaap Schilders wint in Den Haag VIJFDE KEER WINST VAN ZEELAND-BEKER Energieker Vakantie ZEEUWSE COMBINATIES REDEN IN AXEL: Ramon Tolhoek vierde in Klimkoers Amsterdam PANIEK BIJ WEDSTRIJD IN RILLAND De uitslagen PZC/ sportkrant 12 HOEK - De 19-jarige Els van Haelst is nog altijd houdster van een viertal Zeeuwse records. Ze was dertien toen ze voor het eerst de Ganzetrek op haar naam schreef en zich aandiende als een nieuw talentje in de zwemwereld. Maar ook in al die ande re wedstrijden was ze daarna vaak ongenaakbaar. Met uitzon dering van de Braakmanrace, die ze zaterdag pas voor de tweede keer wist te winnen. Els van Haelst is uitgegroeid tot koningin van de lange baan. Voor de vijfde keer zal ze dit jaar de Zeeland-beker voor zich opeisen. MAANDAG 29 AUGUSTUS 1988 Balbezit voor Oemoemenoe (donkere shirts) in de ontmoeting met Tovaal. GOES Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe clubhuis speelde de rugbyclub Tovaal een wedstrijd tegen Oemoemenoe. Oe moemenoe bestond voor een groot deel uit veteranen. In de eerste helft liep Tovaal uit naar een 14-4 voor sprong, maar uiteindelijk hielden beide teams elkaar keurig in even wicht: 20-20. In het eerste kwartier van de wed strijd waren er over en weer wat kan sen. Onno Jongewaard strandde bij een Oemoemenoe-aanval op enkele meters van de trylijn, terwijl Sjoerd van Benthem met wat meer geluk de score voor Tovaal had kunnen openen. Na twintig minuten vond de snelle Hans Houmes een gaatje in de Mid delburgse defensie en bracht de stand op 4-0. Niet veel later maakte Oemoeme noe gelijk via Hans Tilroe, die goed voorbereidend werk van Peter Mon- deel en Peter Kruyk afrondde. Vlak voor rust kreeg Tovaal ineens vleu gels. Gesteund door het talrijk opge komen publiek bracht René Mar- kusse de stand op 8-4 en even later werd het na een flitsende actie 12-4. Tonnis van der Tuin kreeg de bal op volle snelheid van René Markusse en wist zo Jan Moelker in een ideale positie te brengen. Arno Witham be nutte de conversie: 14-4. In de tweede helft pakte Oemoeme noe de zaken wat energieker aan. Een aantal moegestreden veteranen werd gewisseld voor de jeugdige ge broeders Van Helsland, Rens Schets en Remco Peltenburg. Deze omzet tingen brachten wat meer gevaar in de acties van Oemoemenoe. Ruud van Strien zette de Tovaal-defensie tweemaal voor schut en gaf Oemoe menoe voor het eerst een voor sprong: 14-16. Tovaal gaf zich echter nog niet ge wonnen en zette alles op de aanval. Uit een gewonnen scrum kwam de bal via Robert Bierens en Hans Mar kusse bij Hans Houmes, die scoorde: 18-16. Arno Witham bracht de stand met een goedgemikte conversie op 20-16. Toen de Tovaal-spelers al met hun gedachten in hun nieuwe club huis zaten, glipte Ruud van Strien nog een keer door de verdediging en bracht de stand op 20-20. Els van Haelst weer onbedreigd de beste Het zal vermoedelijk ook wel de laat ste keer zijn dat ze die huldiging onder gaat. Het gaat haar weliswaar nog moeiteloos af. maar er komt langza merhand een tijd dat ze zich terug wil trekken. „Ik doe er volgend jaar nog een paar", kondigde ze zaterdag in de Braakman aan. „Ik wil graag reisleid- ster worden, omdat ik veel wil reizen. Daar ga ik in de komende vier jaar een opleiding voor volgen. De Sasse zwemster, die vooral op de vrije slag vele titels heeft gehaald, is toegelaten tot de Hoge School voor Toerisme in Breda. Ze blijft trainen, zo verzekert ze, maar minder intensief dan in het verleden. De verleiding om zo af en toe nog eens mee te doen kan ze alleen niet weerstaan. Vooral het sfeertje tijdens de wedstrijden op de DEN HAAG Tijdens de open Haag se atletiek-kampioenschappen kwam de 17-jarige atleet Robert van der Vegt tot de beste Nederlandse seizoen prestatie op het discuswerpen. De B- junior kwam met de 1 1/2 kilo discus tot een afstand van 49.00 meter. Hier door klom hij op de beste lijst aller tij den van Nederland naar de top tien achter Erik de Bruin (62.34). lange baan blijft haar nog altijd aan spreken. „Ja, ik weet het, het ziet er heel somber uit voor de lange baan", moet ook Els van Haelst erkennen. „Het wordt ieder jaar minder. Vooral op de schoolslag krijgen ze nog geen tien man aan de start. Ik heb het zelf altijd zo leuk ge vonden. deze wedstrijden. Maar van al die meiden waar ik vroeger mee heb gezwommen, zie je niemand meer te rug." Toch heeft Els van Haelst tot en met dit jaar zelden een wedstrijd op de lange baan gemist. „Ik ben altijd door blijven trainen in de zomer. Het was, vooral na de Zeeuwse kampioen schappen, wel eens zwaar, hoor. We hadden eigenlijk nooit tijd om op vakantie te gaan. Twee weken na de 'Zeeuwse' moest je al klaar zijn voor de wedstrijd in Sluis." De Bruinvis-zwemster was in al die ja ren onbetwist de snelste op de vrije slag in de strijd om de Zeeland-beker. Ze werd in haar eerste jaar verslagen door haar clubgenote Janine Goet- hals. Daarna kwam het tijdperk Els van Haelst, dat ze nu voor de vijfde keer met winst bekroont. Van tegen stand was nauwelijks sprake, zo bleek ook zaterdag weer in de Braakmanra ce. Vanaf de start was er geen twijfel mo gelijk: Els van Haelst zou ook deze wedstrijd moeiteloos winnen. Ze had aan de eindstreep ruim een minuut voorsprong op Ilse Passemiers, die haar volgend jaar moet opvolgen. De Braakmanrace stond open voor na tionale zwemmers en werd daardoor niet alleen een Zeeuwse aangelegen heid. Zo werd Arno van de Berghe van Koewacht, de leider in het klassement, dit keer met meer dan een minuut.ver- slagen. Joost Kuylaars van Surena won de wedstrijd over twee kilometer in 26.21 minuten. Anton Thoen heerste zoals gewoonlijk op de schoolslag, waarop overigens niet meer dan zes man van start gin gen. En Ilse Schramm was de snelste van de zeven meisjes op dit nummer. Voor haar werd een tijd van 36.51 afge drukt: anderhalve minuut beter dan Linda Lievense. De uitslagen van de Braakmanrace: 800 meter vrije slag jongens tot 12: 1 Johnny Huiskens (De Geul) 12.33, 2 Frans Vermeu len (Stormvogel) 12.47, 3 Thijs Salomé (Scheldestroom) 12.48: 800 meter vrij meis jes: 1 Sandra Pels (De Steur) 11.28, 2 Eline Velgersdijk (ZCK) 12.23, 3 Sandra Maas (Bruinvis) 12.59. 2000 meter vrije slag heren: 1 Joost Kuy laars (Surena) 26.21, 2 Arno van de Berghe (ZCK) 26.27, 3 Mario Willaart (Bruinvis) 29.00,4 Tonnie Vinke (Scheldestroom) 29.56, 5 Marco Schouwenaar (Bevelanders) 31.1. 2000 vrije slag dames: 1 Els van Haelst (Bruinvis) 27.58,2 Ilse Passemiers (Bruinvis) 29.02, 3 Miranda Aarnoutse (Schelde stroom) 29.03, 4 Inge Logghe (Stormvogel) 29.11,5 Ilse de Jonge (Scheldestroom) 30.52. 2000 schoolslag heren: 1 Anton Thoen (ZCK) 33.00, 2 Koen de Ridder (ZCK) 34.06, 3 Auk de Maat (ZCK) 34.06. 2000 schoolslag dames: 1 Ilse Schramm (ZCK) 36.51, 2 Linda Lievense (Stormvogel) 38.22, 3 Audrie de Booy (ZCK) 38.27. LOS ANGELES (AFP) Angel Myers is uit de Amerikaanse Olympische zwemploeg gezet na het gebruik van doping. Dat heeft de Amerikaanse zwemfederatie zondag bekend ge maakt. De zwemster had zich tijdens de trials in Austin op drie afstanden geplaatst voor Seoul. De contra-ex pertise bevestigde de aanwezigheid van een bij de eerste controle aange toond verboden middel in de urine van Myers. De aard van het produkt is niet bekend gemaakt. Sinds vrijdag werd het gerucht, als zou de 21-jarige Myers dope hebben ge buikt, steeds sterker. De zwemfedera tie bevestigde de positieve uitslag van het onderzoek, maar wilde de naam van de zondaar niet vrijgeven voordat het resultaat van de contra-expertise bekend was. Svenn Michielsen, Midnight, (Zwinruiters), 127 pnt, 3 Linda van Heese, Niklta, (Klep pertjes), 122 pnt; ring 2:1 Debby Rijn, Cesar, (Zuid-Beveland), 128 pnt, 2 Liesbeth Loos, lady M. (Kleppertjes) 122,3 Blanca van Mui len, Johnny, (Hulst), 120; L-l ponies, ring 2a, cat. B: 1 Jan-Willem de Feyter, E. Pegasus, (L.E.E.), 121; cat. C/D: 1 Cora rijks, Romano H. (Paardebloem), 126, 2 Angelique v. d. Adel, Peter, (Kleppertjes), 120; B-paarden, ring 5:1 Augusta Landsheer, Donald, (Oran jezon), 127, 2 Anneriet Burm, Casper, (Hulst), 122,3 Annemarie de Zeeuw, Catrien, (Oranjeruiters;, 120; LI ponies, ring 4:1 Eve lien Sturm, Elonka, (Honterulters), 129, 2 Danielle Rotteveel, J. Dancing Maid, (Westelijk Schouwen) 120,3 Birgit v. Remor- tel, Mister Rum, (Haringruiters), 125; L-2 po- nies, ring 5: 1 Marscha de Maat, Promis, (Honteruiters), 129, 2 Petra de Feyter, Ibra him, (Kleppertjes), 123, 3 Linda v. Hefse, Wald Fire (Kleppertjes) 123; M-Ponies, ring 6: 1 Elonka Luitwieler, Ajax-Womer, (Oran jezon), 132, 2 Liesbeth v. d. Velde, Lady Ba- ritsa, (Z-Beveland), 131, 3 esther v. Lange- veld, Sjifag, (L.E.E.) 129; M-2 ponies, ring 6a: 1 Mare Timmerman, Telstart, (Oranjezon) 123; L-l paarden, ring 7: 1 Gerard Laperdix, Cartouche, (Zwinruiters), 128, 2 Remco Rouw, Cocettie, (L.E.E.126, 3 Anja v. Hee se, Wendy, (Oranjeruiters) 120; ring 8: 1 Ma- non Fierens, Norano, (Zwinruiters), 125, 2 Franje v. Eekelen, Ulivia, (L.E.E.), 125,3 An- dré le Feber, Pegasus, (Oranjeruiters), 124, L-2 paarden, ring 9: 1 Ingrid de Milhanbo, Cindy, (Zwinruiters), 131, 2 Karin Allaert, Wildroman, (Zwinruiters), 129, 3 Nicole Schieman, Bagatelle, (Oranjeruiters), 126; M-l paarden, ring 10: 1 Patrick de frel, Sil- ven, (Oranjeruiters), 134, 2 Nicole Slabbe- koorn, Sensonr, (Paardebloem), 131,3 Mirel- la den Beer, Zambo, (Oranjeruiters), 127; M- 2 paarden, ring 11:1 Mascha Bustraan, Ca- maro, (Z-Beveland), 112,2 Christian de Fey ter, Roxane, (L.E.E.) 105,3 Eliane de Feyter, Tuncar, (L.E.E.) 104; Middagdressuur: L-2 ponies, ring 4: 1 Claudia Tieleman, Sabina, (Hontreruiters) 124, 2 Lenny Boer, Minos, (Kleppertjes), 121,3 Carolien de Feyter, Ra pid Star (L.E.E.) 121; ring 5, cat. B: 1 krista Pluymers, Silver Night, (Kleppertjes), 113; Angel Myers was niet bereikbaar voor commentaar. Tijdens de selectiewed strijden voor de Olympische Spelen in Austin, Texas, groeide ze uit tot een van de vedetten van het Amerikaanse zwemmen. Ze maakte de dienst uit op de vijftig en honderd meter vrije slag en de honderd meter vlinderslag. Jilj Sterkei, derde op de vijftig vrij, en Ja- nelle Jorgensen, derde op de honderd vlinder, zijn alsnog opgenomen in de Amerikaanse ploeg. VIERSEN Ramon Tolhoek uit Yer- seke is gisteren vierde geworden in een juniorenkoers te Viersen (West-Duits- land). Aan de koers over 50 kilometer, die over een heuvelachtig parcours werd verreden, deden ook nog meer Zeeuwen mee. Martin van de Loo uit Middelburg werd tiende en Jacob van de Weele uit s'Gravenpolder werd vijf tiende. cat C/D: 1 Silvia Walraven, Ramos, (Oranje zon), 124, 2 Mora Rijks, Ramona, (Paarde bloem), 122, 3 Weny Baert, Amor, (L.E.E.), 122; B-ponles, ring 6, cat B: 1 Jurrian Wijf fels, mgjoor, (Haringruiters), 123) cat. C/D: 1 Linda v. Heese, Nikita, (Kleppertjes), 126,2 Swenn Michielsen, Midnight, (Zwinruiters), 126, 3 Mireille Laplante, Shirley, (Honterui ters), 123; M-2 paarden, ring 7: 1 Mascha Bustaan, Camaro, (Z-Beveland) 124,2 Fran cisca Bakker, Amber, (Z-Beveland) 129, 3 Ineke Cysouw, Beau, (Oranjeruiters) 127; L-2 paarden, ring 8: 1 Liesbeth Rulsaart, Cerza, (Z-Beveland), 118,2 Natasja Hertogh, Tuaq, (Zwinruiters), 116,3 Germa Heykoop, Lector, (Haringruiters), 115; ring 9:1 Renata Mahu, Elfe, (Honteruiters), 131, 2 Marlies v, 't Westeinde, Carona, (Haringruiters), 123,3 Manon Fierens, Morano, (Zwinruiters), 121; B-paarden, ring 10: 1 Lianna v. d. Velde, Ali- na, (Z-Beveland), 129, 2 marina Martens, Caiwick, (Zwinruiters), 128; M-2 ponies, ring 11: 1 Miranda Zeeman, Nicolay, S., (Dijkrui- ters) 127, 2 Esther de Kok, Soraya, (Zwinrui ters) 125; Z-l paarden, ring 11: 1 Infrid v. 't Westeinde, Arona, (Haringruiters), 148, 2 Anjes Bimmel-Korstanje, Prominent, (Zwinruiters), 146,5; Z-2 paarden, ring 11:1 Cees Steendijk, Boy, (Z-Beveland), 163, 2 Bram Cambier, Natache, (Oranjeruiters), 149; Z-ponies, ring 11:1 Nicole Slabbekoorn, Siri, (Paardebloem), 164; springen: B-po- nies, cat C: 1C. de Muynk, Isa, (Kleppertjes); Cat D: 1 Sheila v. Troost, Annabel, (L.E.E.), 2 Linda Pluymers, Pepper, (Kleppertjes), 3 Judith de Vree, Minouche, (Hulst); L-ponies. cat. D: 1 Veerle Schuurhuis, Amber, (Graeve Jan), 2 Ellen Krijger, Lismore, (Oranjezon),3 Lodewijk Wijffels, Lismore, (Oranjezon); cat. E: 1 Monique Melse, Achim, (Oranje zon); M-ponies: 1 Jeroen Burm, Bianca, (Hulst); B-paarden: 1 Ada Goedhart, Wal- mé, (Walcheren), 2 Wilfried Steyn, Brutus, (Vlaandertse R), 3 Mare Mahu, Elfe, (Honte ruiters); L-paarden: 1 Manon Fierens, Nora no (Zwinruiters), 2 harold Comelissens, Ze- neriffe, (Hulst), 3 Diana Jansen, Ducor, (Oranjeruiters); M-Paarden: 1 J. Boonman, Rebecca, (Vlaandertse R.), 2 H. Cornelissen, Boogschtter, (Hulst), 3 Paul Burm, Cupido, (Hulst); Z-paarden: 1 Inge Quist, Wagner, (Zwinruiters). Inge Quist op Wagner DEN HAAG - Stefan Schilders van de Wielingen heeft uitstekend gepres teerd op de open Haagse atletiekkam- pioenschappen. De atleet won de 200 meter bij de jon gens A in een persoonlijke toptijd van 22.49. Op de 100 meter was de in IJzen- dijke woonachtige atleet ook sterk op dreef en finishte als tweede met een tijd van 11.15. Een andere atleet van de Wielingen, Jeroen Provoost, presteer de ook uitstekend en eindigde als der de op dfe 800 meter bij de jongens A (tijd: 1.59.1.). De talentvolle atleet uit Zierikzee ver telt: „Ik heb de laatste dagen nog eens extra getraint op het blokkeren van mijn linkerbeen en het hoger houden van de afworp door de rechterarm. Het bracht mij zaterdag gelijk succes, want alle worpen waren rond de 49 me ter", aldus een gelukkige van der Vegt. De LEAO-leerling komt over twee we ken nog in aktie op de officieuse Neder landse werpdriekamp kampioen schappen in Utrecht uit. Volgend seizoen wordt hij A-junior en maak dan alle kans om in de centrale trainingsgroep te komen op sportcen trum Papendal. Daar kan bondstrai- ner Douwe Smit nog het nodige bij schaven. De atleet van Delta Sport werd Haags kampioen op het discus werpen en behaalde een derde plaats bij het kogelstoten (13.84.) Ook op de' Red Band-bokaalwedstrijden in Roo sendaal (zondag) kwam van der Vegt tot een overwinning op het discuswer pen (45.16). Bart van Haeringen (Delta Sport) werd Haags kampioen op het versprin gen met een sprong van 7.11. Michel Geijsels uit Hulst veroverde een eerste plaats bij de A-junioren op de 400 me ter. De atleet van RKHAV kwam tot een tijd van 51.3. Tijdens de Red Band-wedstrijden in Roosendaal no teerde hij weer een overwinning op de 400 meter. In deze wedstrijd liep hij een scherpe tijd van 49.80. Frank Zweedijk (AV'56) behaalde een derde plaats bij het speerwerpen in Den Haag. Met een uitstekende worp en een persoonlijk record wierp hij de 800 gram zware speer 63.98 meter ver. B-junior Arjen Boer kwam twee maal VLISSINGEN - In het kader van de oefencampagne tot een derde plaats, zowel bij het dis- voor de competitie veldkorfbal, die deze week begint, cuswerpen (41.40) als bij de 300 meter speelde Swift zaterdag in Papendrecht tegen meer- horden (41.8). A-junior Ivan Beck was voudig landskampioen PKC. Zowel de senioren als de succesvol in Roosendaal bij het dis- junioren van de Middelburgse overgangsklasser kwa- cuswerpen (46.44) en kogelstoten men in aktie. (16.86) Hij won beide atletiekonderde- De eerste selectie van Swift verloor met 13-5, na tot diep len. in de tweede helft aardig partij te hebben gegeven. Na Tijdens de officieuse Nederlandse C- junior kampioenschappen in Amster dam kwam Sandra Huissoon (AV'56) uit Goes tot een overwinning bij het kogelstoten met een uitstekende af stand van 12.37. Emiel Roodenburg (Marathon) uit Vlissingen behaalde een vierde plaats bij het kogelstoten met 14.40. Hiermee vestigde hij een nieuw clubrecord. Bij het hoogsprin gen kwam hij tot 1.70. Uitslagen C-spelen: Danielle Neufeglise (mart.) 80 meter 11.1, 300 meter horden 53.2, Christel Dingemans (mart.) hoog 1.45, Ja- queline van de Kreeke (AV'56) discus 6e 29.68,80 meter horden 12.8, Mirjam Antheu- nisse (AV'56) speer 29.98, Marike Borduyt (AV'56) speer 30.72. Els van Haelst wordt voor de wedstrijd in De Braakman gemasseerd door haar vader. 6-4 voor PKC moest Swift echter de tol betalen voor het hoge tempo. Het werd in het laatste kwartier van de wedstrijd via 12-4 nog 13-5. Bij de junioren een vrijwel identiek wedstrijdverloop. Na een 3-4 achterstand bij de rust moest de jonge Swift- ploeg zijn tegenstander in de finale laten gaan: 4-14 ver lies. RILLAND-BATH Twee manche overwinningen had Bennie Poppe nog nodig om zich kampioen van de MC Rilland te kunnen noemen. Een opdracht die hij zaterdag gemakke lijk voltooide, omdat zijn sterkste tegenstrevers ontbraken. André van der Graaf verraste iedereen door zijn eerste wedstrijd in the off the road-klasse met grote over macht te winnen. Bij de 125 cc ging de overwinning tweemaal naar België. Axel Helvoet won de beide manches. Grote paniek was er na afloop van de eerste manche van de recrea tieklasse in Rilland. Wiro van Aert viel na de finishvlag van zijn motor en bleef doodstil liggen. In eerste in stantie vreedse men het ergste, maar Van Aert was gewoon in slaap gevallen. Hij had, zo vertelde hij de week tevoren slechts enkele uren ge slapen. Met natte doeken wist de or ganisatie hem weer bij zijn positie ven te krijgen. „We zijn behoorlijk geschrokken", zei voorzitter Henk Wouterse. „het is vreemd,, als ie mand zo maar blijft liggen, maar ge lukkig is het zo afgelopen". In de tweede manche zorgde dezelf de Van Aert nog eens voor sensatie. Hij brak het frame van zijn motor. De overwinning ging naar de sterk rijdende André van der Graaf, die deze middag als training gebruikte voor de strandcross van aanstaande zondag. Ondanks zijn sterke optre den ziet de Goesenaar zichzelf niet als een kanshebber in Vlissingen. „Het zou mooi zijn als ik bij de eerste tien kom, maar de tegenstand is daar veel zwaarder". Ook in de twee de manche was Van der Graaf on- klopbaar. Hij reed op drie rijders na het hele veld op een ronde. Door het geringe aantal deelnemers reden de 125 cc en de 250 cc samen. In de eerste manche verraste Peter van de Weele met een start van kop af, fel op de huid gezeten door Van Helvoet en Poppe. In de vijfde ronde plaatste Bennie Poppe zijn aanval en stootte in één keer door naar kop. Van Helvoet verdrong Van de Weele nog van de tweede plaats. Marco Overweel werd het slachtof fer van een valste start in de tweede manche. De Middelburger bescha digde zijn radiateur en moest regel matig naar de kant voor technische hulp. „Hij heeft de punten nodig, dus moet hij uitrijden", aldus zijn monteur. De Middelburger slaagde er ook in, hoewel in de achterhoede. De overwinning ging naar Bennie Poppe, voor Van Helvoet. Claudia kerkhove was de enige 80-cc coureur en startte mee in de re creanten-klasse. Met een derde en een zesde plaats leverde zij een mooie prestatie. De uitslagen: recreatieklasse: eerste manche: 1 André van der Graaf, 2 Peter Hage, 3 Claudia Kerkhove, 4 Kees Broos, 5 Peter Moeliker; tweede manche: 1 An dré van der Graaf, 2 Peter Hage, 3 Kees Broos, 4 Peter Moeliker, 5 Gerard Korte- kaas. 125/250 cc: eerste manche: 1 Bennie Poppe, 2 Axel Helvoet, 3 Peter van de Weele, 4 De Gezelle, 5 Diego Wong; twee de manche: 1 Bennie Poppe, 2 Axel Hel voet, 3 Peter van de Weele, 4 De Gezelle, 5 Diego Wong. AXEL De sloot in het parkoers en een verrassende jury waardering in de dressuurklasen midden en zwaar. Daar werd het meest over gesproken op het zaterdag door de Oranjeruiters en De Kleppertjes georganiseerde concours hippique Axel. Het zijn vaak dezelfde namen die te rugkeren in de hogere klassen van de Zeeuwse paardensport. Zaterdag wa ren dat Cees Steendijk in de dressuur en Inge Quist bij het sprngen klasse zwaar. De concurrentie tijdens het Axelse concours was enigszins onvol ledig, omdat de kampioenen van Zee land hun paarden sparen voor de na tionale kampioenschappen over twee weken. Nieuwe en verrassende namen die zich in de prijzen reden bleven ook nu uit. De deelnemende combinaties werden in Axel in de gelegenheid gesteld twee keer hun kunnen te tonen voor de keu rende ogen van de jury. In de klassen midden en zwaar troffen de combina ties 's middags duidelijk meer waarde ring aan van de jury dan 's middags duidelijk meer waardering aan van de jury dan 's morgens. De punten van de eerste serie proeven waren uiterst laag. De jury over deze lage score: „De ruiters en amazones rijden te veel met de handen en te weinig met hun benen en hun zit. De bodem van de dressuur- ring was erg zwaar en dit versterkt de ze basisfout nog eens. Verder rijdt de gemiddelde ruiter te afwachtend". In die opmerkingen zijn overigens nega tief bedoeld, zo benadrukte de jury za terdag. De tweede serie proeven werd duide lijk hoger gewaardeerd. De winnaar van de Z-2 rubriek en reservekam pioen van Zeeland, Cees Steendijk, is nog niet zeker of hij op de Levade mee zal strijden. „Het peil van de dressuur in Zuid-West-Nederland" ligt lager dan in veel andere provincies. Ik weet niet of het al de moeite en energie waard is om helemaal naar Apeldoorn te gaan om daar een proef te rijden die niet bij de eersten zal scoren. Inge Quist begint met haar paard Wagner steeds constantere prestaties te leveren. Ze wist met een goed gere den parkoers haar concurrenten voor te blijven. Inge Quist heeft besloten niet naar de levade te gaan. „Het par koers op de Levade is een zware opga ve ik ben daar zelf nog niet aan toe". De 24-jarige amazone uit Arnemuiden hoopt met Wagner het volgende sei zoen de routine en ervaring op te doen die ze nu nog mist. Het vrij lichte, door de heer A. Wattel gebouwde par koers, had het venijn in de staart zit ten. Vele combinaties haalden niet de over kant van de laatste hindernis, een sloot. De springjury (Piet Kielman) zei prestaties: „Het beeld van alle spring- combinaties in de verschillende klas sen was zoals het hoort te zijn: in de B- klasse zaten deelnemers die nog veel moeten oefenen. In de lichte tref je de 'doorgroeiers' aan, onder wie een stuk of vijf veelbelovende. In de hogere klassen, en met name in de midden klasse, werd leuk gesprongen door rui ters die-wat meer gedisciplineerd zijn". Winnaar van het M-springen paarden was J. Boonman met Rebecca van de Vlaandertse Ruiters. In de lichte klas se bleef Manon Fierens met Norano van de Zwinruiters zeventien andere combinaties voor. Bij de ponies werd dezelfde klasse gewonnen door Veerle Schuurhuis met Amber van Graeve Jan. ochtenddrssuur: B-ponies, ring 1:1 Mareille Laplante, Shirly (Honteruiters), 128 pnt,2

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 12