Snelle gele kaart by Sparta-Veendam Willem II kan nog niet overtuigen FC Utrecht heeft bevliegingen: 3-1 RKC pakt tegen VVV uit: 6-0 PZC/ sportkrant 11 Rol van betekenis voor vernieuwd Groningen Rinus Israel wint van Ajax EINDHOVEN (GPD) - PSV gaat nu al gebukt onder de erfenis van een voortreffelijk verlopen laatste seizoen. De vele invitatietoernooien en de loodzware voorbereidingswedstrijden vroe gen al in het eerste thuisduel hun tol. De landskampioen won weliswaar met 2-0, maar als het nietige FC Volendam ooit in de gelegenheid is geweest om PSV een of zelfs twee punten af te snoepen, dan was dat afgelopen zaterdag welDe Volendammers stonden vaak zo versteld van de onbenulligheden die PSV zich permiteerde, dat ze eenvoudigweg vergaten of te verbouwe reerd waren te scoren. Aanvaring Leerzaam Inspanning ENSCHEDE (ANP) - Eén troost was er voor FC Twen te na de kleurloze 0-0 tegen Willem II. De ploeg van trai ner Theo Vonk heeft na drie duels al een punt meer dan vorig seizoen na zeven wed strijden. VIER DOELPUNTEN VAN HOEKSTRA MAANDAG 29 AUGUSTUS 1988 „We sneden er doorheen als zoete koek", vond Volendam-trainer Leo Steegman. Dat die zoete koek deson danks een wrange nasmaak kreeg, was de grote frustratie voor het Noordhol landse gezelschap. „We komen niet vaak meer in zo'n situatie tegen PSV", verzuchtte Steegman. Een opmerking die, zij het in andere betekenis, ook gold voor collega Guus Hiddink. „Dat mag een keer gebeuren, maar niet weer", veroordeelde de PSV-coach de zwakke vertoning van zijn manschap pen. Welke consequenties een eventuele volgende misstap met zich mee zou den brengen, daarover liet Hiddink zich niet uit. Daarvoor was het eerste litteken-de aanvaring tussen de tech nische staf en Sören Lerby, nog te vers. Lerby had in het openingsduel verleden week tegen Feyenoord, zeer tegen zijn zin in, plaats moeten maken voor Edward Linskens. Voor de Deen, die inmiddels vernomen had afge dankt te zijn voor het Deens elftal, een onverteerbare zaak. Hij meldde zich vervolgens af voor het Barcelona- toernooi omdat hij last zou hebben van een achillesblessure. „Donderdag hebben we rond de tafel gezeten en heb ik vernomen van de trainer, dat mijn vervanging tegen Feyenoord een tactische wissel was. Ik heb er nu vrede mee, maar toen het ge beurde was die wissel voor mij onbe grijpelijk. De ploeg heeft verleden jaar alles gewonnen wat er te winnen was en in de eerste wedstrijd al word ik ver vangen. Ik begrijp best dat de jonge ren aan de bak willen, maar dan zullen toch moeten laten zien, dat ze beter zijn". Lerby was al getergd omdat bonds coach Sepp Piontek hem niet had ge selecteerd voor de oefenwedstrijd van Denemarken tegen Zweden. „Dene marken is tijdens de Europese kam pioenschappen voor de ogen van de hele wereld afgegaan en nu krijg ik de Zwarte Piet toegeschoven. Ze hebben me kennelijk niet meer nodig. Tenmin- GRONINGEN (ANP) - FC Groningen kan dit seizoen een rol van enige bete kenis spelen. Maar als dat gebeurt, zal de ploeg met dankbaarheid terug den ken aan het bezoek uit het verre zuiden. De ópen deur-politiek' van MW bleek een perfect middel tegen de planken koorts van de vernieuwde Groningse aanvalAangezien de Limburgers ook nog zo vriendelijk waren zelfs enkele scoringskansen te laten liggen, kreeg de eerste Groningse overwinning de geflatteerde cijfers 4-1 mee. De aanvallend ingestelde aanwinsten Meijer, Ten Caat en Regtop gaven Groningen een licht veldoverwicht. De rammelende MW-defensie zorgde voor het eerste echte gevaar. De Maas trichtse verdediger Linders liet van dertig meter een boogbal op zijn eigen doelman De Haan los. Deze kreeg het projectiel niet onder controle, waarna de bal in het Maastrichtse doel ver- dwêen. Goedkoper had Groningen de openingstreffer niet kunnen krijgen en het was enigszins tegen de verhouding in ook. Eerder had De Haan doelpogin gen van Olde Riekerink en Regtop ge pareerd en waren schoten van de Lim burgse aanvallers Verbeek en Arts door paal en kruising gekeerd. Evenals M W hield ook FC Groningen open huis in de laatste linie. Vooral de Groninger libero Van Dijk miste het goede gevoel en veroorzaakte meer chaotische situaties in zijn eigen straf schopgebied dan hij er voorkwam. Treffers vielen echter vooralsnog aan de andere kant. Eykelkamp zorgde voor 2-0 en Meijer bracht de stand met twee voltreffers zelfs op 4-0. Pas toen kon invaller Schuman voor MVV iets terugdoen (4-1). Tot meer was de Limburgse ploeg bij gebrek aan raffinement, kracht en snelheid niet in staat. FC Groningen-MVV 4-1 (2-0) 20. Linders (ei gen doel) 1-0, 30. Eykelkamp 2-0, 51. Meijer 3-0,57. Meijer 4-0,72. Schuman 4-1. Scheids rechter: Van Vliet. Toeschouwers: 7.100. Ge le kaarten: Thai, Delahaye en Linders (allen MW). ste ik heb niets meer vernomen van de bondscoach. Ik vind het niet gepast om een speler die toch van waarde is geweest, zo te behandelen". Het mag duidelijk zijn dat de Deen, terwijl zijn ploeggenoten de laatste plaats in het Juan Campertoernooi veroverden, thuis zat met een pijnlijk achillespees, maar met de nog pijnlijkere ervaring van de jongste ontwikkelingen. „Deze week heb ik de andere kant van de medaille gezien", gaf Lerby toe. „Voor mij, als mens, een leerzame week. Ik heb er kracht uit geput en kan weer vooruitkijken. PSV gaat een moeilijk jaar tegemoet en misschien ben ik de komende periode belangrij ker voor de ploeg dan ooit". Dat het in Eindhoven dit seizoen niet ROTTERDAM (ANP) - De richtlijnen waarmee de scheidsrechters in de ere divisie dit prille seizoen de wei wor den ingestuurd, wekten ook zondag in Rotterdam bij Sparta - Veendam be vreemding, maar zorgden er tevens voor dat het duel de moeite van het beschrijven waard werd. Arbiter Cees Bakker had de opdracht het voetbal zuiver te houden wel onthou den, maar miste de tact en de persoon lijkheid om de spelers consequent les en leiding te kunnen geven. Wat over bleef waren misschien enkele goede bedoelingen en een bizar en alleen daarom boeiend duel, waaraan Spar ta twee punten overhield: 3-1. Bakker maakte de elftallen binnen een minuut attent op zijn aanwezigheid: eerst door het beginsignaal te geven en door seconden later al de gele kaart te trekken voor Spartaan Jan Mulder, die zijn opponent Van Tilburg vas thield. Deze geslaagde recordpoging bracht de stemming er alleen bij Veen- dam in. De ploeg van de geplaagde oe- fenmeester Henk Nienhuis, die de poli tie heeft moeten inschakelen omdat een inmiddels bij hem bekende „tele foon-makelaar" uit zijn naam Jean Marie Pfaff en Eric Willaarts met transfersommen van acht ton naar de Langeleegte probeerde te lokken, was een half uur lang oppermachtig, maar scoorde slechts 'e'en keer door Van Buuren. Die beperkte schotvaardig- allemaal van een leien dakje zal gaan, ligt voor de hand. Hiddink roept voort durend om een internationale crack voor de voorste linie (de ploeg is in ge sprek met Club Brugge over Mare De- gryse). Daarnaast lijken de schermut selingen rond Lerby het begin van een naderend generatieconflict bij de landskampioen. De 'oudjes' (Lerby, Nielsen, Gerets) moeten stilaan hun plaats inruimen voor de trappelende jeugd (Linskens, Veldman, Kruzen). Hoe en wanneer het een en ander dient de gebeuren, daarover bestaat geen duidelijkheid. Wim Kieft, die reeds na vier minuten de score opende, brak een lans voor zijn oudere collega's. „Nog geen drie maanden geleden won nen we alles wat er maar te winnen is. En nu zouden dezelfde spelers opeens te oud zijn. Kom nou". Tegen FC Volendam evenwel was zo wat driekwart van de PSV-spelers aan vervanging toe. Alles mislukte. Zelfs de strafschop van Ronald Koeman, was zo zwak, dat doelman Jaap Schil der die makkelijk kon stoppen. „De hele ploeg maakte een matte indruk", vond Guus Hiddink. „Die strafschop was typerend voor ons spel". Positieve elementen waren het vormbehoud van Gerald Vanenburg, de inzet van Eric Gerets en Stan Valckx en de reactie snelheid van Hans van Breukelen. Hij behoedde zijn ploeg meerdere malen voor een tegentreffer. Opmerkelijk was wederom het optreden van Ed ward Linskens. Hij viel in, deze keer voor Hans Gillhaus en deed dat goed. Bovendien brak hij de spanning door koppend voor de 2-0 eindstand te zor gen. Geen verdiende zege. FC Volendam gaf de thuisploeg goed partij, maar strandde uiteindelijk, omdat het te veel ontzag had voor de naam en de faam van de grote broer uit Eindho ven. Anders zijn de gemiste kansen van Steve van Dorpel, Gert-Jan Duil en Richard Sneekes niet te verklaren. Guus Hiddink zocht niet naar excuses, maar gaf wel toe dat het programma van de voorbije weken, niet ongemerkt aan zijn spelers voorbij was gegaan. „We hebben in twintig dagen negen Europa-cupduels gespeeld". Zo om schreef de PSV-coach de inspanning van de afgelopen periode. Hiddink heeft er dan ook een zwaar hoofd in ge volg te geven aan de invitatie uit Israel op de woensdag dat er Europa-cup voetbal op het programma gepland staat. „Daar moet nog over gepraat worden, maar ik geloof dat wat rust geen overbodige luxe is". FC Volendam-trainer Leo Steegman deelde het leed van Hiddink geens zins. „We hebben ook een voorberei dingsprogramma gehad. Weliswaar geen negen Europa-cupduels maar als mijn spelers klaar waren met hun wedstrijd, pakten ze hun spulletjes en gingen weer de bouw in". PSV-Volendam 2-0 (1-0). 3. Kieft 1-0,76. Lins kens 2-0. Scheidsrechter: De Munnik, toe schouwers: 22.000. heid zal Veendam echt naar Willaarts doen verlangen, want gezien de kan sen had het duel toen al in Gronings voordeel moeten zijn beslist. De verrassende wending was te dan ken aan de Rotterdamse aanvaller Vu rens, die de onverdiende gelijkmaker langs doelman Hoekstra kopte en daarbij Veendam onbewust ook op Pfaff attendeerde, en aan scheidsrech ter Bakker. Die stuurde onverbiddel- lijk de tot dan toe goed presterende Sparta-keeper Ed de Goeij uit het veld wegens het neerleggen van Van Buu ren. Ze verdwenen samen naar de kleedkamer; De Goeij lopend met on begrijpende blik, Van Buuren gedra gen wegens een kuitblessure. De wijs heid achter deze rechtspraak zal wel altijd twijfelachtig blijven. Nienhuis sprak van een „doodschop die terecht werd bestraft", zijn collega Baan dacht er duidelijk anders over, maar wilde er met de winst opzak geen on vertogen woord over kwijt. De ingreep op het veld kreeg uiteraard een vervolg aan de zijlijn. Baan haalde Haar naar de kant ten gunste van re serve-doelman John Bos en kreeg een tiental binnen de lijnen, dat de linies wenste te organiseren en bereid was een zweetdruppeltje te plengen. De elf Veendammers sloeg de schrik om het hart. Tegen PEC Zwolle was op de ope ningsdag een meerderheid ook al fu nest geweest en bovendien hoefde in de tweede helft niet meer op arbitraal krediet te worden gerekend. Bakker durfde de gevolgen van een conse quent gedrag niet aan. Natrappen van Van de Berg werd vergoelijkt door geel te geven, waardoor de lange Spartaan voor 2-1 kon zorgen en Mulder, die wel vaker aan andermans shirtje trok, voor de wonderschone derde Rotter damse treffer. Nienhuis was woedend op zijn ploeg. „Binnen een half uur hadden we met 3-0 voor moeten staan. Toen dat niet gebeurde, kwamen de mysterieuze krachten los. De Goeij wordt terecht weggestuurd, maar de rest doet er ge woon twintig procent bovenop, terwijl wij helemaal wegzakken. Dat is een kwestie van zelfvertrouwen en hier en daar gebrek aan kwaliteit. Overal een mannetje meer en het toch niet uit kunnen spelen", verzuchtte Nienhuis. Rob Baan loofde de inzet en het over leg van Sparta in de tweede helft. „Het is haast een traditie aan het worden op Spangen; met tien man krijgen ze in eens wel de geest. In plaats van een diesel stond er plotseling een GSI. La ten we over de scheidsrechter maar niet praten. We zouden het moeten hebben over dat doelpunt van Jantje Mulder." Sparta-Veendam 3-1 (1-1) 14. Van Buuren 0- 1, 32. Vurens 1-1,61. Van de Berg 2-1,90. Jan Mulder 3-1. Scheidsrechter: Bakker; toe schouwers: 2500. Rode kaart: De Goeij (Sparta); gele kaart: Jan Mulder, Van de Berg (Sparta) en Söllner (Veendam). Voor het overige was er echter wei nig positiefs te melden over de En- schedeërs, die vooral voor rust veel te loom voetbalden. De drukkende warmte had blijkbaar een verlam mende uitwerking op de thuisclub, die achterin de zaken wel redelijk voor elkaar had. De nieuwe doel man De Koning ontpopte zich op nieuw als een betrouwbare opvol ger van de naar Aberdeen vertrok ken Snelders. Willem II eindigde in de laatste competitie direct achter Twente als nummer vier in de eredivisie, maar kan tot dusver ook nog niet overtui gen. Het tweede puntje in Enschede kan de Tilburgers wellicht over de drempel helpen naar een betere vorm. In de combinatie toonden de Brabanders zich, naarmate de strijd vorderde, balvaardiger dan de gastheren, die in de eerste helft Robin Smidt van Willem II neemt Meindert Dijkstra van FC Twente in de houdgreep. wel een overwicht creëerden, maar daarin bitter weinig creativiteit en werklust verpakten. Twente had bovendien geen geluk dat arbiter Thomas in de 19e mi nuut niet reageerde toen de Fin Lip- ponen met beide handen werd vast gehouden door voorstopper Van Buuren van Willem II. De uitgeble ven strafschop was Twente zelfs bij na op een achterstand komen te staan. In de counter die volgde, dook Van der Ark alleen voor De Koning op, maar meer dan een hoekschop hield de lange spits niet aan zijn inzet over. Twente was voor rust alleen via Schmidt dichtbij succes. Willem II daarentegen kreeg drie kansen. Godee en Van Buuren, twee maal zelfs, zagen de mogelijkheden teloor gaan. Na de pauze was Twente wat actie ver, maar de ploeg kon het geluk niet meer afdwingen. Vooral Keur had weinig fgeluk bij met zijn pogin gen zijn eerste seizoentreffer te la ten registreren. Aangezien ook Balm en Roelofsen de juiste rich ting niet vonden, bleef de hatelijke nul op het bord staan voor Twente, dat op zijn beurt Willem II na de hervatting nog nauwelijks gevaar lijk zag worden. Het laatste signaal van Thomas, die de kaarten in zijn zak hield, kwam voor de 5.200 toe schouwers min of meer als een be vrijding. FC Twente - Willem II 0-0. Toeschou wers: 5.200. Scheidsrechter: Thomas. Volendamdoelman Jaap Schilder valt bijna om van verbazing als scheids rechter De Munnik een strafschop te gen zijn ploeg geeft. Alle protesten mochten natuurlijk niet baten. De bal ging op de stip (foto onder). Maar even later zou Jaap Schilder de strafschop van Ronald Koeman stop pen (foto links). Lerby voorspelt moeilijk jaar UTRECHT (ANP) - De supporters in het stadion Galgewaard worden ver rast door Utrechtse bevliegingen, die tot winst leiden. FC Utrecht herhaal de in zijn tweede thuiswedstrijd zijn stunt uit de openingsronde. Tegen Groningen werd na de rust drie keer in tien minuten gescoord. Zondag ging Fortuna uit Sittard ook via een serie van drie onderuit. Weer binnen tien minuten, alleen vielen de treffers bij de herhaling eerder in de tweede helft. Aanstichter van het vuurwerk was John Linford, die met het openings doelpunt een fraaie opsteker kreeg. De Brit, afgelopen woensdag van FC Zu- "rich gehuurd, werd tegen zijn vroege re club Fortuna voor de leeuwen gewor pen. Zijn conditie bleek nog pover, hij werd voor tijd vervangen door Van Delden, hij was ook niet veel aan de bal, maar hij was wel ter plekke toen Boogers voorzette en zijn kopbal was doeltreffend. Letterlijk en figuurlijk, Bergers jacht op lengte in de spits na het vertrek van Van Loen bleek suc cesvol. Fortuna, nog i» de ruststemming, werd niet gewekt door de treffer van de versmade ploeggenoot. Integendeel. Drie minuten later maakte de kleine technicus Buizert, twee jaar geleden nog jeugdspeler bij Feyenoord, het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Hij zette een handjevol Limburgers op het verkeerde been en passeerde Hesp ver volgens met een knappe schuiver. Weer drie minuten later kopte Boogers bij een doelworsteling raak. Het leek er een beetje op of Linford de bal met de hand had geraakt, maar scheidsrech ter Van der Laar liet de protesten van zich afglijden. Het produktieve eerste kwartier na de rust werd door Fortuna voltooid, Lens knalde uit een voorzet van De Vries feilloos langs Gerards. Van dat mo ment werd de thuisploeg een volledig verdedigend elftal. FC Utrecht verloor de greep op het middenveld vooral ook door het oprukken van Duut. De Lim burgers kregen hun kansen, mede door enkele wonderlijke fratsen van de Utrechtse doelman, maar die werden niet benut. Trainer Van Doorneveld van Fortuna weet de nederlaag van zijn ploeg aan de slaperigheid waarmee de tweede helft werd begonnen. „We waren nog een beetje teleurgesteld over het feit dat we in de eerste helft niet hebben gescoord." Han Berger vond dat Lin ford nog duidelijk conditie tekort komt, maar hij heeft er alle vertrouwen in dat de Engelsman snel zijn trai ningsachterstand zal hebben ingelo pen. FC Utrecht - Fortuna Sittard 3-1 (0-0) 48. Linford 1-0, 51. Buizert 2-0, 57. Boogers 3-0, 60. Lens 3-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 6.700. Gele kaart: Verrips (FC Utrecht). THESSALONIKI (GPD) Ajax heeft in Thessaloniki een vriendschappelij ke wedstrijd tegen PAOK, de club van Rinus Israel, met 4-2 verloren. De twee Amsterdamse doelpunten werden gescoord door Jan Wouters. Skartados, Aleksandridis, Maliufas en de Braziliaan Fernando namen de Griekse doelpunten voor hun reke ning. Ajax experimenteerde met Erik Tammer (ex-UW) in de defensie en met Marciano Vink in de aanval. Woensdag in de competitiewedstrijd tegen Sparta kan Ajax niet beschik ken over de Zweedse internationals Larsson ken Petterson. Beide spelers moeten voor de nationale ploeg uitko men. KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft zich gerevancheerd voor de zwakke vertoning van vorige week woensdag tegen Volendam. Slachtoffer van de revanchegedachte werd Den Bosch. Op papier heeft de nederlaag (2-3) nog een redelijk aanzien, maar in het veld was het klasseverschil tussen beide ploegen veel groter. De eerste 25 minuten gebeurde er, bui ten een kansje voor Frits Nöllgen, niet veel op Kaalheide. Toen de Limburgse amateur, na goed doorkoppen van Van Loen, voor 1-0 had gezorgd, schrok ook Den Bosch wakker. Dat re sulteerde acht minuten voor rust in de gelijkmaker van de voet van Van der Linden. Van de rechterpunt van het strafschopgebied knalde hij via de bin nenkant van de verste paal raak. Tijdens de rust waarschuwde Den Bosch-trainer Theo de Jong voor het openingsoffensief dat hij verwachtte van Roda JC. De woorden van de oud- Rodaspeler misten hun uitwerking, want binnen zeven minuten na rust verspeelde de Bossche ploeg zijn kan sen. Na 180 seconden moest doelrtlan Van Grinsven al naar het net, toen John van Loen zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe club scoorde. Na een lage voorzet van Diliberto kon hij sim pel intikken. Weer vier minuten later lag de bal voor de derde keer achter Van Grinsven en opnieuw zorgde Nöll gen voor de treffer. Hij kon van dicht bij inschieten nadat doelman Van Grinsven een schot van Boerebach niet klemvast kon krijgen. Den Bosch, dat tot dat moment toch al weinig agressie had getoond, speelde verder een verloren wedstrijd en leek zelfs een grote nederlaag tegemoet te gaan. Van Loen, Boerebach en Nöllgen kregen de kans op 4, 5 en zelfs 6-0. Ze faalden echter in de afwerking. Vier minuten voor het einde kwam zowaar de spanning nog even terug, toen Fra- "ser zijn directe tegenstander Beukers uit het oog verloor. Deze kopte een vrije trap van Van Duren hard achter Nederburgh, 3-2. De Bosschenaren misten echter de overtuiging voor een slotoffensief. Fred van der Hoorn liep nog tegen een gele kaart op, toen hij John van Loen grof onderuit haalde. „Op dat moment hadden wij de wedstrijd al verloren", aldus Theo de Jong later, „dat gebeur de direct na rust." Roda JC-Den Bosch 3-2 (1-1) 25. Nöllgen 1-0, 37. Van der Linden 1-1, 48. Van Loen 2-1, 52. Nöllgen 3-1,86. Beukers 3-2. Scheidsrechter: Reigwart. Toeschouwers: 5.000. Gele kaart: Van der Hoorn (Den Bosch). WAALWIJK (ANP) - RKC heeft zon dagmiddag bewezen dat de prestatie van afgelopen woensdag tegen Feye noord geen bevlieging is geweest. Te gen VVV, de ploeg van de voormalige trainer van de Waalwijkers, Leo van Veen, bereikte RKC een voorlopige record-score in de eredivisie. De uit slag van 6-0, met vier treffers van ex- Feyenoorder Andr'e Hoekstra, was niet eens geflatteerd. „We zijn op alle fronten afgetroefd',' gaf VW-trainer Leo van Veen na afloop ook toe. „Op loopvermogen, techniek, taktiek en slimheid. VW was hele maal nergens.'Van Veen en de 3200 toeschouwers keken zich vanaf de vijf tiende minuut de ogen uit. Het eerste kwartier waren de Limburgers nog wel opgewassen tegen de voorzichtig star tende thuisclub. Daarna leek VW al leen nog maar een speelbal voor het bij vlagen wervelende RKC. Vooral de voormalige eerste divisie topscorer Ad van de Wiel roerde zich geducht tegen de onzekere Limburgse verdedigers. Van de Wiel scoorde zelf slechts een keer, maar bereidde wel vier andere treffers voor. „En ze wisten bij ons hoe Van de Wiel zou spelen. Ik had ze over alles precies voorgelicht, foeterde Van Veen later hardop. „We wisten dat RKC vooral op snelheid heel sterk is, dan stel je je daar op in, maar bij de eerste de beste uitbraak van RKC lopen er twee man volkomen vrij. Dan vraag je erom.' RKC zou de slappe instelling van VW inderdaad keihard afstraffen. Zozeer zelfs, dat de thuisclub een recordscore in eigen huis bereikte. En met de 6-0 uitslag kwam VW nog goed weg ook. Ad van de Wiel (driemaal), Stanley Brard, Cees Schapendonk en de toch opvallend slagvaardige Andre Hoek stra verprutsten allen nog goede kan sen. Van de Wiel en Hoekstra doken zelfs vijfmaal alleen voor VW-doel- man Roox op. Slechts twee keer was het daarbij raak. „Maar dat maakt allemaal niets uit', zei uitblinker Van de Wiel later. „Het spektakel wordt er alleen maar groter door. "En Andre Hoekstra, inmiddels samen met Van de Wiel eredivisietops corer: „Ik ga me hier steeds meer op mijn gemak voelen. Bij Feyenoord scoorde ik natuurlijk ook wel eens, maar daar was mijn rol toch anders. Hier wordt veel werk voor mij opge knapt en kan ik me met andere zaken bezighouden. Inderdaad, een nieuwe Andre Hoekstra. RKC - VW 6-0 (2-0). 25. Hoekstra 1-0; 39. Hoekstra 2-0; 47. Hoekstra 3-0; 66. Brard 4-0; 87. Hoekstra 5-0; 90. Van de Wiel- 6-0. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschou wers: 3200. DEN HAAG (ANP) - De macht van het kapitaal heeft zich nog niet echt gema- nisteerd op de voetbalvelden en zeker niet op de ranglijst. PEC Zwolle, de club zonder voorzitter en - als de plannen doorgaan - zonder winstoogmerk - be hoefde niet te spelen om de leiding te behouden. Geen enkele concurrent profiteerde van het door de Zwolse burgemeester bevo len uitstel van de wedstrijd tegen Ajax om PEC voorbij te steken; hetgeen bete kent dat met uitzondering van de Zwolse club zowat alle eredivisieclubs in drie wedstrijden op zijn minst twee punten hebben afgegeven. De uitzondering is PSV, dat na het gelukkige gelijkspel in de openingswedstrijd tegen Feyenoord zaterdag tegen Volendam opnieuw de indruk wekte nu al aan vakantie toe te zijn. PSV won met 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 11