Mytylschool verhuist tegelijk met revalidatie Commissie Oostburg is akkoord met helikopter Half jaar voor verkoop heroïne MET NAME MIDDELBURG EN HULST Eis vijftien maanden voor handel in drugs Welcome a@AQD IqqtqqI Vereniging gaat ook op zondag insemineren Mobiel infocentrum voor Veilig Verkeer in Zws-Vlaanderen ZIKV -werkgroep Oostburg krijgt vierduizend gulden Geluidapparatuur uit auto's gestolen Demonstratie squaredans in Middelburg ÉnauB raHünaasrQ® TTÖTP PZC/ provincie MIDDELBURG - De Zeeuwse muziekschool kampt in verschil lende vestigingen met ruimtegebrek en gebouwen die hard aan renovatie toe zijn. Vooral de gebouwen in Middelburg en Hulst zijn zorgenkindjes. Alleen de nieuwe school in Oostburg voldoet helemaal aan de eisen. Alle andere scholen zijn geves tigd in gebouwen, die niet in eerste instantie als muziekschool bedoeld zijn. Langzaam gegroeid B eu w Kapelte willen geld yïóf restauratie kerk ZONNEVELD KRIJGT TOESTEMMING GINJAAR-MAAS LUCHTBRUG BLIJFT DESONDANKS ONZEKER Voorwaarden Gesneden fr t EHUD QfiaHEJ iarasQ ■iiSBQlH ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1988 12 Muziekschool aan uitbreiding toe Problemen zijn er daarom met geluid soverlast tussen de lokalen onderling en met ruimten, die qua omvang niet voldoen aan de eisen van een moderne muziekschool. In Zierikzee wordt al druk verbouwd en is er ruimte bijgeko men. wat de meeste bezwaren op zou moeten heffen. Het hardst nodig is nu meer en betere ruimte voor Hulst en Middelburg. Voor het gebouw aan de Middelburgse Kuiperspoort zijn in middels schetsplannen gemaakt. Voor Extr€€Itl de school in Hulst zijn onderhandelin gen gaande over een nieuw gebouw of verbouwing van het bestaande. vanuit het muziekschoolgebouw naar lokalen in basisscholen verhuist. Voor muziekscholen is een aantal lan delijke normen opgesteld voor wat be treft omvang van lokalen en dergelij ke. Bij nieuwe gebouwen worden die als standaard gebruikt. In de oudere gebouwen waar de meeste vestigingen van de Zeeuwse school zijn onderge bracht, zijn veel kamers en lokalen die niet aan de normen voldoen. VELDHOVEN (ANP) - De coöperatie ve vereniging K.I. Zuid Nederland in Veldhoven gaat ook op zondag inse mineren. Dat gebeurt op nadrukke lijk verzoek van de leden. Directeur A. Laeven van de vereniging heeft dit vrijdag meegedeeld. K I. Zuid Nederland verricht jaarlijks ongeveer vijfhonderdduizend kunst matige bevruchtingen in Noord-Bra bant, Limburg en een klein deel van Zeeland. Tot nu toe werkte de coöpe ratieve vereniging niet op zondag. „De natuur houdt echter geen rekening met een rustdag. Nu we ook op zondag gaan werken worden de bevruchtings kansen groter", aldus Laeven. Dat leidt weer tot een besparing van de kosten. „De invoering van de melk quotering dwingt de veehouders niet alleen om te streven naar een zo hoog mogeüjke kwaliteit. Ze moeten ook proberen de kosten te beperken en dat kan door een koe zo snel mogelijk na het kalven weer drachtig te krijgen". De ondernemingsraad van K.I. Zuid Nederland is akkoord gegaan met het insemineren op zondag. AXEL - Veilig Verkeer Nederland krijgt in Zeeuwsch-Vlaanderen de be schikking over een mobiel informa tiecentrum. De afdeling Sas van Gent/Axel heeft van Dow de middelen gekregen om een gebruikte caravan in te richten als informatiepost. De WN-caravan wordt door P. Neven, hoofd van de afdeling veiligheid bij Dow, zaterdag 3 september in offi cieel in gebruik gesteld. Dat geschiedt om 10.30 uur in 'Het wa pen van Zeeland' aan de Axelse Markt. Het Overlegplatform Axel Promotie heeft die dag samen met acht garage bedrijven een handelsbeurs voor ge bruikte auto's op de Markt ingericht. Ook vrijdag staan de Axelse en Koe- wachtse garagehouders al met occa sions op de Markt. Voor degene die op één van beide dagen raadt hoe veel de tachtig aangeboden 'tweedehandsjes' waard zijn, staat een radio-cassette recorder klaar. OOSTBURG - De werkgroep Oost burg van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV) kan dit jaar vierduizend gulden tegemoet zien voor het organiseren van ten toonstellingen. De leden van de com missie financiën stemden vrijdag unaniem voor dit collegevoorstel. Twee jaar terug is bij de beleidsafspra ken overeengekomen dat Oostburg jaarlijks tien mille zou uittrekken voor het op poten zetten van exposities. Na de sloop van de voormalige openbare school, die onder meer als expositie ruimte werd gebruikt, kwam enigszins de klad in de activiteiten van de werk groep. Nu zijn echter weer mensen en thousiast om tentoonstellingen naar de gemeente te halen. Omdat al meer dan de helft van het jaar om is, moet vier mille voor 1988 genoeg zijn, oor deelt het college. De commissieleden konden zich in het voorstel van b en w vinden. Wel waar schuwden zij wel allemaal om niet de gehele subsidie automatisch elk jaar toe te kennen aan de ZIKV-werkgroep. In principe moet iedereen die in de ge meente Oostburg een tentoonstelling wil organiseren een beroep kunnen doen op de pot. Wethouder J. Thomaes bezwoer de commissie dat dat ook nooit anders door het college bedoeld is. De WD'er K. Malcorps moest nog even van het hart dat hij het 'dat de helft van de subsidie aan personeels kosten wordt besteed'. „Het is toch jammer dat vrijwilligers geen groter deel voor hun rekening nemen. Dan zou er nog meer met het geld kunnen gebeuren." BRUINISSE - In de nacht van woens dag op donderdag zijn in Bruinisse twee auto's opengebroken. De wagens, eigendom van Duitse vakantiegan gers, stonden geparkeerd op een par keerterrein aan de Hageweg. De da ders gingen er vandoor met geluidap paratuur met een totale waarde van 2.500 gulden. Directeur Mathieu Meijs van de Zeeuwse scholen geeft aan, dat het om een situatie gaat die langzaam ge groeid is. Het muziekonderwijs is in de loop van de jaren uitgebreid en be paalde lessen hebben ook een andere opzet gekregen. Zo wordt er meer met groepjes gewerkt dan vroeger. Dit ge beurt onder meer uit bezuinigings oogpunt, maar daar zijn wel weer gro tere ruimten voor nodig. Daarbij wordt er (ook landelijk) vanuit muziekscholen meer en meer iets ge daan aan kleine concerten en andere evenementen. Een ruimte buitenshuis huren is aanzienlijk duurder dan iets opzetten in het eigen gebouw. In de meeste vestigingen ontbreken derge lijke mogelijkheden of is de capaciteit erg beperkt. In Middelburg is zo bij voorbeeld in de loop der jaren het alge meen vormend muziekonderwijs, be stemd voor grotere groepen kinderen, In de Middelburgse monumentale Kuiperspoort is dat wel heel extreem. Daar voldoen bijvoorbeeld maar twee en soepel gemeten vier van de 16 lokalen aan de normen. Meijs: „Het ge bouw op zich ligt natuurlijk schitte rend, daar is iedereen het over eens. In de loop van de jaren zijn er echter van allerlei lokaaltjes bijgetimmerd. Dat leidt tot klachten over geluidoverlast bij docenten en leerlingen en ook tot moeilijkheden bij het inroosteren, want een blazer naast een strijker zet ten lukt dus niet". Wordt het deel van de Kuiperspoort, dat nu in gebruik is voor kunstzinnige vorming bij de school getrokken, zo als de plannen klaar liggen, dan zijn de klachten volgens Meijs groten deels over. Meijs ziet de toekomst voor de scholen op zich wel postief in, want de verbeteringsplannen zijn er wel en de noodzaak wordt ook door de Zeeuwse gemeenten, die de scholen subsidiëren wel ingezien. Wanneer verbouwingen en uitbreidingen ech ter concreet beginnen, blijft in Mid delburg en Hulst nog een vraag. De deelnemers aan de triathlon van de rijkspolitie tijdens het eerste onderdeel: 750 meter zwemmen in het Goese Kanaal. WILHELMINADORP - De rijkspolitie van Zeeland heeft vrijdag voor de vijfde keer een triathlon gehou den. Zesenzestig deelnemers legden zwemmend 750 meter af in het Goese Kanaal bij Wilhelminadorp, om vervolgens dertig kilometer te fietsen en daarna nog eens 7,5 kilometer hard te lopen in de Wilhelminapol- der. Als winnaar kwam J. Louisse uit Kapelle uit de bus, met een tijd van 1 uur, 22 minuten en 48 seconden. Tweede werd A. Gerarts uit Zierikzee. De derde plaats was voor S. Roelse uit Vlissingen. Bij de dames ging M. Decorte uit Goes met de eer strijken. Zij legde het traject af in 1 uur, 47 minuten en 5 seconden. N. Sinke uit Vlissingen werd tweede. KAPELLE De gemeente Kapelle wil de hervormde kerk in Wemeldin- ge 125.000 gulden geven voor de res tauratie van het gebouw. Het rijk zal dat bedrag tezijnertijd terugbetalen. Daarmee willen burgemeester en wethouders voorkomen dat de repa ratie van het kerkgebouw stagneert. De kerkvoogdij verwacht nog steeds een tekort van zeven ton. De stichting Orgel Gereformeerde/ Hervormde Kerkgemeenschap We- meldinge kan volgens telefonische me dedelingen van de rijksdienst voor de Monumentenzorg rekenen op extra subsidie. Het rijk vindt dat de stich ting duidelijk verband houdt met de kerkvoogdij en staat derhalve niet on welwillend tegenover subsidiëring tot tachtig procent. De gemeenteraad van Kapelle moet de voorfinanciering van de restauratie nog goedkeuren. Een en ander gebeurt dinsdag tijdens een ver gadering, die om 19.30 uur in het ge meentehuis begint. MIDDELBURG - De dansgroep Seal- dis Squares Zeeland geeft donderdag 1 september bij droog weer een de monstratie op de hoek Lange Delft/Se geerstraat in Middelburg. Het optre den duurt van 19.30 tot 20.30 uur. Scaldis Squares heeft zijn thuisbasis in de hal van dagverblijf De Windroos aan de Koudekerkseweg. Daar begint woensdag 14 september een nieuws cursus 'rounddansen' en wordt vrijdag 9 september de eerste clubavond var het seizoen gehouden. Beide bijeen komsten beginnen om 20.00 uur. Directeur Mathieu Meijs van de Zeeuwse Muziekschool in een krappe repeteerruimte. OOSTBURG - Voor de zoveelste keer leverde de helikopterambulance van het Brugse Sint Janshospitaal vrij dag conflicten op tijdens een commis sievergadering in Oostburg. Welis waar ging de meerderheid van de commissie financiën in eer^e instan tie akkoord met het gewijzigde subsi- dievoorstel van b en w. Maar 'of we ook tijdens de raadsvergadering met het collegevoorstel instemmen is af hankelijk van de invulling van enkele onzekerheden', verklaarde PvdA-er J. Wielakker. B en w hechten grote waarde aan de helikopterdienst en willen dit nog im mer via een eenmalige subsidie laten blijken. Door de strubbelingen tijdens eerdere commissie- en raadsvergade ringen had het college zich laten over tuigen dat de vergoeding van de Ne derlandse ziektekostenverzekeraars zeker niet te laag is. Het stelde daarom nu voor om geen 9100 maar 5000 gul den aan de exploitatiekosten bij te dragen. De vijf mille moeten pas wor den gestort na ontvangst van een ex ploitatierekening over het lopende jaar. Vooral die laatste voorwaarde kon de goedkeuring van de meeste commis sieleden wegdragen. Oostburg houdt op die manier in elk geval zelf het over zicht over de besteding van de subsi die, meenden zij. Door een betoog van Henk Minderhoud raakten zij echter weer in verwarring. Minderhoud werkt bij de Oostburgse ambulancedienst en maakte, op persoonlijke titel, gebruik van het inspreekrecht. Hij stelde dat de ambulancedienst in west-Zeeuwsch-Vlaanderen nu al on der druk staat. Oostburg heeft twee ambulances ter beschikking. Slechts één van de auto's is 24 uur bereikbaar. Voor de andere ambulance is een pi ketdienst ingesteld, maar het perso neel ontvangt daar geen beloning voor. MIDDELBURG De mytylschool van het te sluiten zeehospitium Zon neveld in Oostkapelle kan tezijner tijd tegelijk mét de revalidatie-afde- ling naar Goes verhuizen. Staatsse cretaris van onderwijs mevrouw Gin jaar-Maas heeft dit aan het dagelijks bestuur van de provincie geschreven. Op het moment dat de school in Goes begint, moet die in Oostkapelle wor den gesloten. De staatssecretaris laat gedeputeerde staten weten dat, ondanks de beper kingen in de groei van het speciaal on derwijs, de stichting van nieuwe scho len als gevolg van verplaatsing kan worden toegestaan, vooropgesteld dat de tweede kamer daarmee akkoord gaat. De grootte van de nieuwe mytylschool in Goes moet worden bepaald aan de hand van het te verwachten aantal leerlingen. Daarover kan nader over leg tussen schoolbestuur en ministerie worden gevoerd zodra er voldoende in zicht in het toekomstig leerlingental bestaat. De staatssecretaris schrijft verder dat de vergoeding die het zeehospitium Zonneveld - als bevoegd gezag van de school - nü van het ministerie krijgt, na de verhuizing vervalt. Het zeehospi tium heeft overigens vorig jaar nog toestemming gekregen voor verbou wing van de school tot een bedrag van rond 900.000 gulden. Op korte termijn zou daarvan 200.000 gulden worden ge bruikt. De bewindsvrouwe wijst erop dat die investering volledig voor reke ning van Zonneveld komt en dat daar alléén via de huuraanpassing een ver goeding van het ministerie tegenover kan staan, tot aan het tijdstip van de verhuizing naar Goes. Zoals bekend stemde staatssecretaris Dees van WVC in juni dit jaar al in met een aantal voorwaarden die gedepu teerde staten stelden aan de onvermijdelijke ophef fing van het revalidatieziekenhuis Zonneveld. Eén daarvan was dat tege lijk met de kinderrevalidatie van Oost kapelle naar Goes óók de onderwijs mogelijkheden (de mytylschool) mee verhuizen. Ontkoppeling van beide MIDDELBURG Tegen de 29-jarige A. M. C. uit Rotterdam werd vrijdag op de zitting van de rechtbank in Mid delburg vijftien maanden gevange nisstraf geëist voor handel in heroïne, cocaïne en amfetamine. C. verkocht deze middelen vanaf april 1987 vanuit een woning aan de Mackaystraat in Vlissingen. Officier van justitie mr J. J. A. Groen was van mening dat de omzetten zo groot waren geweest dat hij niet alleen handelde om zijn eigen gebruik te kun nen bekostigen, maar ook uit winstbe jag. C. was al vaker voor overtreding van de opiumwet veroordeeld. Tegen de 26-jarige Vlissinger H. S. eis te mr Groen vijf maanden voor handel in amfétamine. Behalve voor 'speed' konden zijn klanten bij hem ook voor Rohypnol en Seresta terecht in zijn woning aan de Bloemenlaan of die van zijn vriendin aan de Spuistraat. De of ficier stelde vast dat het om handel op vrij grote schaal ging, waarbij voor duizenden guldens was verkocht. De rechtbank doet 9 september uit spraak. voorzieningen zou namelijk kunne: betekenen dat kinderen óf van ondei wijs óf van goede therapie verstoke: blijven. Het toen door Dees aangekor digde overleg met het ministerie va onderwijs heeft nu dus inmiddels gen sulteerd in de toezegging van staatss: cretaris Ginjaar dat de verhuizing gi lijktijdig kan plaatsvinden. Het lig voor de hand, zo heeft staatssecretar: Dees al eerder laten weten, dat d nieuwe school dichtbij het in aanbou zijnde revalidatiecentrum op het te rein van het Goese Oosterscheldete rein komt. (Advertentie) Bel 02977-20882 HET WARENHUIS VOOR MOEDER EN KIND Aalsmeer, Oosteinderweg 249. Rotterdam, Jan Kwakplaats 20 (winkel centrum Het Lage Land, Alexanderpolder, volg de lichtmasten met onze rekiame- borden). Den Bosch, Tinnegieterstraat 34-36 op de meubelflanade (afslag A2 Rosmalen, bedrijventerrein Herven). MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft de 31-jarige Vlissin ger F. H. B. conform de eis negen maanden gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk opge legd voor handel in heroïne. Van ja- nauri 1987 tot aan zijn arrestatie op 2 mei van dit jaar handelde hij vanuit zijn woning in Vlissingen. De 33-jarige Oostsouburger R. N. werd tot zes maanden gevangenisstraf voor waardelijk veroordeeld voor een reeks brandstichtingen op 26 november van het vorig jaar. Hij stak drie woningen in Oost-Sou burg en één in Middelburg aan in de vroege ochtenduren. Het motief was wrok tegen de bewoners. Aan de straf is een proeftijd van drie jaar verbon den waarin N. verplicht is contact te houden met de reclassering. De 43-jarige T. van R. werd voor mal versaties bij het sex-bedrijf Sanderijn bv tot veertig dagen gevangenisstraf waarvan dertig dagen voorwaardelijk veroordeeld. Hij verdonkeremaande ontvangsten van een filiaal van Sande rijn in Baarle-Nassau in de boekhou ding en speelde een rol in het zwart- geldcircuit van het Zeeuws-Vlaamse sexconcern. Er was drie maanden waarvan twee maanden voorwaarde lijk tegen hem geëist. A. A. H. (31) uit Axel, die van soortgelij ke fraude bij het filiaal in Hulst van Sanderijn was beticht, werd hiervan vrijgesproken. Tegen hem was acht weken, waarvan zes weken voorwaar delijk, geëist. Het personeel van de ambulance dienst vreest dat er nog meer in de re geling wordt gesneden als het aantal ritten omlaag gaat. De Brugse heli kopter snoept volgens Minderhoud wel eens ritten af van de ambulance terwijl dat medisch gezien niet nood zakelijk is. Een oorzaak zou zijn dat ie dereen de helikopter kan oproepen. De Belgen zouden niet zo nauw kijken of het wel een medicus is die de hulp van het hefschroefvliegtuig inroept, „Laat ze maar eens onverrichter zake terug gaan. Dan leren ze het wel af', dacht Minderhoud. Het verhaal van de inspreker wakker de de zorg over de haken en ogen aan de subsidieverstrekking bij veel com missieleden aan. Unaniem wensten zij dan ook een verder onderzoek van het college naar de gevolgen voor de am bulancedienst van het Oostburgse zie kenhuis. Alleen Dorpsbelangen en Toerisme ging echter zo ver om niet met het collegevoorstel in te stemmen. VVD en CDA waren bereid de subsidie te verstrekken. Ook de PvdA wilde met het college meegaan. „Maar dan moeten b en w wel verzekeren dat de eigen ambulancedienst blijft draaien. Als we de eigen dienst in de waag schaal stellen, moeten we nee zeggen", aldus Wielakker. Wethouder J. Thomaes raakte wat geïrriteerd door het gegoochel met ar gumenten. Of de helikopter wel of niet aan de Nederlandse inrichtings eisen voldoet, is volgens de wethou der niet van belang 'als met die heli kopter een leven kan worden gered'. De discussie verzandde vervolgens in wat over en weer geschreeuw. Het he- likopterverhaal wordt vervolgd tij dens de raadsvergadering in septem ber. Horizontaal: 1 gebeitst katoen; 7 twee stemmig gezang; 11 paal met dwars balk; 12 feestroes, dronken; 14 op de aangehaalde plaats (Lat. afk.); 16 aartsbisschop (Lat. afk.); 17 ac. titel; 18 muz. noot; 19 godin der dageraad; 21 kusje; 24 afgemat; 25 eens op een tijd; 27 vleugel; 28 overdreven aandoenlijk toneelstuk; 31 gazen balletrookje; 32 in dit geval (Lat. afk.); 33 chroom (afk.); 34 mislukkeling (Fr.); 35 alcoh. dran 37 dat is (Lat. afk.); 39 aartsbisschi (Lat. afk.); 40 oud-Iers alfabet; 42 ie: die in een besloten kring wordt bi nengeleid; 43 schr. stuk; 45 rijtuig (Ind.); 48 int. trein; 49 uiting v. verzf 53 lat. v.z.; 54 slede; 55 zonnegod; riv. in N.-Br.; 58 Zijne Hoogheid (I afk.); 59 bekwaamheid; 60 vrl. dier; korf; 63 mening. Verticaal: 2 pers. vnw.; 3 open stro: in e. bos; 4 pl. in Egypte; 5 lekkernij vlug; 7 telw.; 8 tijdseenheid; 9 Emine tie (afk.); 10 winters voertuig; 13 sr stromend water; 15 Gr. eiland; 18 ro bedekking op ijzer; 20 muz. noot; 221 drieger; 23 tentoonstl. v. produkten; muz. noot; 26 vuile weke stof; 27 moi kruid; 29 in het aangehaalde we (Lat. afk.); 30 Rechter-commissa (afk.); 36 bijenhouder; 38 bijw.; 39 t bedrage van; 41 op deze wijze; 43 d£ bedekking (Mal.); 44 v.z.; 46 rest v. V' branding; 47 medicijn (Ind.); 49 l leend v.w.; 50 kelner; 51 werkelijk; bijtbeentje; 55 gemalen eikeschors; jongere br. of zuster; 59 kraai; voegw. Oplossing vorige puzzel. IA L [K ru O N E O E i IIIII T E B E H E t" S IIHI! B H K T K C

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 12