Toernooizege voor Olympia in Hulst Blamerend verlies AZVV Breskens sterkste in toernooi Hoofdplaat HUISWINST IN OEFENDUEL: 3-2 Terneuzense Boys verslaat Clinge Polderman derde in Dongen Schietingen Gijs Lokhorst. Strafschop [wetsbaar iAAIBOLLINGEN HOCKEYERS TERNEUZEN STERKSTE TWEEDE PLAATS VOOR BIERVLIET Subliem TOERNOOI VAN SCHOONDIJKE Doelsaldo MAAR CUNGE WINNAAR TEGEN ZAAMSLAG MAANDAG 22 AUGUSTUS 1988 Sluiskil na rust de meerdere van Hoek SLUISKIL - Hoe dikwijls krijgen Sluiskil en Hoek tijdens de voorbereiding op het nieuwe seizoen de kans zich werkelijk met een tegenstander van gelijke kracht te meten? Zelden dus. De geografische ligging van Zeeuwsch-Vlaanderen is er nu eenmaal debet aan dat het vooral derde en vierde klassers zijn waartegen beide ploegen in vorm moeten geraken. Maar een échte graadmeter zijn die duels niet. Gewonnen wordt er toch wel. de vraag is alleen met hoeveel. Za terdagavond stonden Sluiskil en Hoek ichter voor hun eerste serieuze kracht meting in deze oefencampagne: het onderlinge treffen in Sluiskil. Jaarlijks komen deze tweede klassers tegen elkaar uit en heel vaak blijkt het krachtsverschil gering. Twee jaar te rug won Sluiskil met 5-1maar dat was feite niet meer dan een uitschieter. Vorig jaar sloeg Hoek terug met een 2-1 overwinning. Zaterdag was het weer de beurt aan Sluiskil, dat het thuis- 'oordeel uitbuitte en door een late goal van Paul van der Hooft de winst verdiend naar zich toetrok: 3-2. De wedstrijd van zaterdagavond maakte duidelijk dat Hoek er in elk ge in vergelijking met vorig jaar op is ooruitgegaan. Ludwig Jurriëns, Remco van Keeken. Peter Hamelink in mindere mate - Patrick de Visser zijn aanwinsten die iedere ploeg zich ;ou wensen. Koek imponeerde dan ook met name de eerste helft, waarin het een vel- doverwicht had en ook het meeste doelgevaar creëerde. Maar na de her- 'atting was de formatie van Gerrit Emans plotseling veel minder goed op dreef en was het Sluiskil dat de lakens uitdeelde. Met drie min of meer ver mijdbare tegendoelpunten als gevolg. Brouwer (die samen met Willy de Jae ger dit seizoen het centrale duo vormt) zich te eenvoudig uitspelen door Het had het openingsdoelpunt van de wedstrijd tot gevolg, zoals De Brou wer zich later ook de tweede tegen treffer mocht aantrekken. Bij een uit val via Adriaan van Nieuwenhuyse gleed hij uit, waardoor de middenvel der van Hoek plotseling een unieke kans kreeg om uit te breken. De les van zaterdag was zowel voor Hoek als voor Sluiskil dus dat het de komende weken nog aan de verdedi ging moet schaven. Het was de eerste keer dat beide defensies onder druk kwamen en prompt werden er fouten gemaakt, die in de competitie abso luut uit den boze zijn. Hoek nam overigens voor de rust een voorsprong uit een strafschop. De schijnbeweging die Gijs Lokhorst voorbij Fons de Brouwer bracht werd gevolgd door een voorzet op het hoofd van Wilco Braafhart. Diens kopbal werd door Gerard Dellaert uit het doel geslagen, waarna Adriaan van Nieuwenhuyse vanaf elf meter raak mocht schieten. Tien minuten na de hervatting was de score weer in evenwicht toen Gerard Maas alleen uitbrak (Hoek protesteer de nog omdat er sprake zou zijn ge weest van buitenspel, evenals bij het tweede doelpunt) en de voorzet van Sluiskil's spits werd door Ludwig Jur riëns in eigen doel gelopen. Berry Dallina (de invaller voor de ge blesseerd geraakte Karei Wullems) bracht acht minuten later Sluiskil op voorsprong door na een reeks missers van heel dichtbij raak te schieten, maar tien minuten voor tijd werd het opnieuw gelijk toen Adriaan van Nieu wenhuyse Remco van Keeken liet sco ren: 2-2. Dat leek ook de eindstand te worden. Maar een nieuwe misser in de defensie van Hoek stelde Paul van der Hooft in de voorlaatste minuut in staat om Sluiskil naar de overwinning te schie ten: 3-2. Sluiskil - Hoek 3-2 Scoreverloop: 24e Adriaan van Nieuwenhuyse (penalty) 1-0, 55e Ludwig Jurriëns (eigen doel) 1-1, 64e Berry Dallinge 2-1, 80e Remco van Keeken 2-2 en 88e Paul van der Hooft 3-2. Scheids rechter: L. Zaman uit Hulst. Aantal toe schouwers: 200. Jidwig Jurriëns hielp een handje bij ie eerste treffer en bij de tweede en ierde zag het hele centrum er kwets- aar uit. In beide gevallen kreeg luiskil een zee aan ruimte en alle ans om van dicht bij doeltreffend uit halen. De thuisclub mocht zich aarbij zelfs enkele slordigheidjes lermitteren, want vooraleer de doel- iunten tot stand kwamen verstreken r vele seconden- iet beste deel van de wedstrijd was oor Sluiskilde tweede helft dus. Voor ie rust moest de ploeg van Jan Geel- loedt veelal ver terug en bleef het aan- al tegenaanvallen bepefkt. In verde- iigend opzicht liep het ook bij de iiuisclub niet altijd van een leien dak- lenmaal kreeg Adriaan van Nieuwen- luyse bijvoorbeeld de kans om de truising van paal en lat te raken en een 'olgende keer liet laatste man Fons de Moment uit de wedstrijd tussen Pembrokeshire en de reserves van Rapide. )SSENISSE - Op camping Mussen- ïest in Ossenisse werd een gaaibolling ehouden waaraan 39 personen deel- lamen. litslag: hoge vogel R. van Straelen, Osse- isse, rechterzijvogel J. Rijk, Ossenisse; lin- erzijvogel T. Toffe. Kloosterzande. Groot te aantal kleine vogels 10) B. de Bruijn, Os- enisse. 1ENGSTDIJK - Op camping De Vo- el in Hengstdijk werd een jeugdbol- ng gehouden waaraan 50 personen eelnamen. Jitslag tot 9 jaar: hoge vogel en rechterzij- 'ogel M. Swaab. Hengstdijk; linkerzijvogel Passenier. Hulst; grootste aantal kleine )gels (6) M. Swaab, Hengstdijk. Boven de 0 jaar: hoge vogel D. Passenier, Hengst ijk. rechterzij vogel E de Bruin, Hulst: lin- erzijvogel Verloot. Grootste aantal kleine ogels (6) M. v. d. Steeg. Hengstdijk. OGELWAARDE - Gaaibolclub de warsliggers in Vogelwaarde hield ?n bolling waaraan 32 personen deel- amen. itslag: hoge vogel A. Martens, Koewacht; ichterzijvogel A. de Schepper, Vogelwaar- 't linkerzij vogel P. Jonkheim, Vogelwaar- Grootste aantal kleine vogels (5) J. v. uijvelde, Vogelwaarde en P. Rottier, Osse- isse. IENGSTDIJK - Op camping De Vo el in Hengstdijk werd een bolling ge- ouden waaraan 64 personen deelna- len. itslag: hoge vogel T. Crombeen, Hengst- ijk; rechterzij vogel R. de Wilde, Stekene; ikerzijvogel A Borremans, Hengstdijk, rootste aantal kleine vogels (4) T. Borre- ans. Hengstdijk HULST - Het Terneuzense Olympia heeft het sterk bezette 30e Reynaert- hockeytoernooi van het Hulsterse Ra pide gewonnen. Olympia versloeg zondag in een uitstekend gespeelde fi nale het Engelse Pembrokeshire met 4-1. Met Olympia kreeg dit internatio naal toernooi, waaraan 22 heren- en negen damesteams uit vier landen deelnamen, een sterke en terechte winnaar. Tegelijk met deze 30e uitgave nam Ra pide het schitterend gelegen kunst grasveld in gebruik. Olympia voelde zich heel wat beter thuis op de kunstgrasmat dan de En gelse tegenstanders. Vooral in de snel heid van de puck vergiste men zich nogal eens. De combinaties bij de Ter- neuzenaren verliepen dan ook aan merkelijk beter. En hoewel de Engelsen een veldmeer- derheid wisten te bereiken, slaagden zij er toch niet in om daadwerkelijk ge vaarlijk te worden. Veel meer gevaar ging er uit van de meestal vanuit het middenveld via Hans Dieleman snel opgezette aanvallen. Frans van den Hemel bezorgde zijn 'ERN'EUZEN - Voor één van de meest pvallende uitslagen in het oefen- oetbal van dit weekeinde zorgde de fdelings eersteklasser RIA uit West- orp. >eze ploeg slaagde er in AZVV met een ■1 nederlaag naar huis te sturen. De erby tussen Terneuzense Boys en erneuzen liep op een 5-2 zege voor de aterdagvoetballers uit. JA-AZVV 2-1 AZVV leed een meer an verrassende 2-1 nederlaag tegen erste klasser. De thuisclub had bij de ast al een 1-0 voorsprong. De nieuwe iZVV-trainer Ferdy Hermans verweet ijn ploeg na afloop vooral „een absor "Jt gebrek aan motivatie" en vond dat het hele elftal volkomen faalde", erzachtende omstandigheden waren r ook nauwelijks, zei hij, „want op heo Hanny en Wim van Langevelde a waren we toch compleet", tario Soethaert opende in de eerste e'ft de score, waarna het via Nico |ouwman-na de hervatting-1-1 werd. 'én minuten voor het eind van de 'edstrijd scoorde Anton Dik Ria's wede en winnende treffer, erneuzense Boys-Terneuzen 5-2 Ter- fcuzen.se Boys behaalde zaterdagmid- ag een verdiende 5-2 overwinning op 'adgenoot Terneuzen, dat weliswaar Pech had voor de rust tweemaal op e Paal te schieten, maar voor het ove- ge een matige indruk naliet. Martin an de Bossche scoorde na tien minu- n spelen de eerste treffer van de wed- hjd, waarna Jack Scheele de stand aar 2-0 en 3-0 tilde. Jack Scheele scoorde onmiddellijk na de rust ook 4-0 en vervolgens werd het 5-0 door een doeltreffende kopbal .van invaller Danny de Vries. De zaterdag derde klasser nam daarna gas terug en stelde Terneuzen zodoende in staat de achterstand in de slotfase te verklei nen. Peter Huls en Eric de Reus zorg den toen voor 5-1 en 5-2. Hontenisse-Zaamslag 3-2 Hontenisse blijft het vooralsnog in deze oefencam pagne goed doen. Aan de reeks van overwinningen van de laatste weken werd er zaterdag nog één toegevoegd: 3-2 tegen Zaamslag. In de over het al gemeen niet zo beste wedstrijd kwam Zaamslag al na amper twee minuten spelen op 1-0 door een doelpunt van Jan Dees. Maar halverwege de eerste helft bracht Paul de Kort de stand weer in evenwicht. Na de rust was het opnieuw Zaamslag dat (door een goal van Peter Dees) een voorsprong nam, maar met twee tref fers op rij van Ad van de Reijssen hield Hontenisse de overwinning toch nog in eigen huis.: 3-2. Vogelwaarde-Nieuwland 1-1 Vogel waarde en Nieuwland gaven elkaar za terdagmiddag weinig toe en finishten daarom niet ten onrechte op 1-1. Die stand was al bij de rust bereikt. Mi chael Pieters bezorgde Vogelwaarde in de beginfase een 1-0 voorsprong, maar het was Wim Dieleman die daarna de gelijkmaker deed aantekenen. In het restant van de wedstrijd was Nieuwland niet beter maar wel iets ge- ploeg in de zevende minuut volkomen verdiend een 1-0 voorsprong. Hoewel Olympia daarna verschillende malen de kans kreeg om definitief afstand te nemen, moesten de talrijk aanwezige supporters tot in de negende minuut wachten op de verlossende tweede treffer. Een door Martijn Snoodijk aangesla gen strafcorner werd door Luc de Jong uitstekend afgerond: 2-0. Theo van den Hemel zorgde voor 3-0 en diezelfde speler deelde tenslotte de laatste klap uit: 4-0. Dat in de slotse conden Pembrokeshire nog 4-1 kon maken, was slechts belangrijk voor de analen van het Hulsterse Rapide. De eindstand van het tweedaagse toernooi van MHC Rapide: Dames: 1 Ommoord, 2 Pembrokeshire (Eng.), 3 Alphen aan de Rijn, 4 Rapide 1 (Hulst), 5 Olympia (terneuzen, 6 Liemde, 7 Rapide 2, 8 Pijnacker, 9 ROL. Heren: 1 Olympia, 2 Pembrokeshire, 3 Rapi de 2, 4 Harrow Town (Eng.), 5 Hoorn, 6 Al phen aan de Rijn, 7 Rapide 1, 8 Leopard, 9 OTT, 10 Beauvais (Fr.), 11 Ommoord, 12 Pa ris Est (Fr.), 13 Tegenbosch, 14 Harrow Town 2, 15 Pijnacker, 16 Tienen (B.l, 17 ROL, 18 Oude Maas, 19 Push, 20 Leopard 2, 21 ZOW, 22 Liemde. HOOFDPLAAT - Niet voor de eer ste keer won Breskens dit weekein de het toernooi van de voetbalver eniging Hoofdplaat, dat traditio neel aan de competitie vooraf gaat. De Bressiaanders hadden in het verleden min of meer het patent op de eerste plaats en lieten het Hoofd plaat-toernooi wellicht daarom de laatste jaren aan zich voorbijgaan. De zondag derde klasser was er deze keer weer eens bij en nam prompt de draad op waar het die een aantal ja ren terug had laten vallen. Breskens won dus (via strafschoppen) en hield Biervliet, Axel en Hoofdplaat - in die volgorde - achter zich. Het toernooi van Hoofdplaat kent al jaren dezelfde opzet: vrijdags wor den in de avonduren de voorronde wedstrijden gespeeld en 's zondags de finales. Vrijdag hadden Biervliet en Axel het toernooi met hun onder linge duel geopend, met een verras sende 3-1 zege voor Biervliet als re sultaat. De afdelings eerste klasser was ver re van compleet en begon ook nog eens met niet meer dan tien man aan de wedstrjd. Toen bovendien Axel al na twee minuten spelen een 1-0 voorsprong nam door een eigen doelpunt van Eric Pijcke leek een grote nederlaag in het verschiet te liggen. „Ik dacht: dat wordt een nulletje of zes, zeven", zei Piet de Koeijer, de trainer van Biervliet, die noodge dwongen zelf meespeelde, later. Maar de realiteit was dat Biervliet steeds meer greep op de wedstrijd kreeg en Axel zelfs in verlegenheid bracht. Erwin Duysserinck zorgde voor 1-1. Mark de Pauw voor 2-1 en Tommy Meertens voor 3-1. Na de rust pro beerde Axel de bakens nog te verzet ten, maar veel resultaat had dat niet. De derde klasser speelde slecht en bleef dat ook doen, negentig mi nuten lang. Biervliet hield zodoende de 3-1 voorsprong gemakkelijk vast. klaste Hoofdplaat toen ook nadruk kelijk. Met Henk Ottens in een ab solute hoofdrol werd het al heel snel 2-0 (eerst benutte Ottens een strafschop en vervolgens scoorde hij met een lob) en pas in de laatste fase van de eerste helft kreeg Hoofdplaat enige kans om zich aan vallend te onderscheiden. Dat leidde nog voor de rust tot 2-1 door een tegentreffer van Fons Baart. In de tweede helft was het vooral Hoofdplaat dat aanviel (met kansen voor Eric van Poucke en - tweemaal- Johnny Jacobse als be langrijkste wapenfeiten) maar waar de gelijkmaker verdiend zou zijn ge weest daar bleef deze uit. Zondag begonnen Axel en Hoofd plaat dus als eersten aan de laatste dag van het toernooi, met hun on derlinge duel voor de derde en vier de plaats. Ondanks de slechte weersomstandigheden speelde Axel heel wat beter dan vrijdagavond te gen Biervliet. Via doelpunten van Eric Dey (tweemaal, in de eerste helft) werd het 2-0 en nadat Werner Temmerman tegen had gescoord voor de thuisclub tilde Mels Ver- helst met twee goals op rij de stand naar 4-1. Door een doelpunt van Ale xander de Visser werd het vervol gens 5-1 voordat Werner Temmer man de eindstand op 5-2 bepaalde. Heel wat minder doelpunten vielen er in de finale tussen Breskens en Biervliet. Biervliet had het accent vooral op de verdediging gelegd en slaagde er zowaar in om Henk Ot tens en Johnny Livramento uit de wedstrijd te houden. De zondag der de klasser kwam zodoende nooit aan een offensief toe. Het was zelfs Biervliet dat in het laatste half uur de beste kansen kreeg, maar ook de afdelings eerste klasser wist de weg naar het doel niet te vinden. Het bleef dus 0-0, zo dat strafschoppen uitkomst moes ten brengen. Breskens won de slot- serie met 6 tegen 5. De uitslagen: Voorronde: Axel - Bier vliet 1-3 en Breskens - Hoofdplaat 2-1. 3e en 4e plaats: Hoofdplaat - Axel 2-5 le en 2e plaats: Breskens - Biervliet 0-0 (Breskens w.n.s.). Breskens speelde in de tweede wed strijd van de voorronde een sublie me eerste twintig minuten en over- Biervliet donker shirt i in het offensief tijdens de finale tegen Breskens. vaarlijker dan de thuisclub. Mare Arens hield zijn doel echter vrij ge makkelijk schoon. Koewacht-Clinge 2-2 Koewacht had twee strafschoppen nodig om Clinge een gelijkspel af te dwingen. In het vrij wel steeds gelijkopgaande duel nam Clinge na een half uur spelen via een treffer van Patrick de Wilde een 1-0 voorsprong, maar nog voor de rust scoorde Ivo Wauters voor Koewacht vanaf de penaltystip tegen. Fonny van de Vloet schoot onmiddel lijk na de hervatting eveneens van elf meter raak, waarna Danny van Puij- velde halverwege de tweede helft de 2- 2 eindstand vastlegde. Oostburg-Groede 4-1 Oostburg be haalde een gemakkelijke 4-1 overwin ning op Groede, dat zich vooral tot ver dedigen moest beperken en slechts een enkele keer gevaarlijk werd. Lie ven Saey schoot Oostburg voor de rust op voorsprong en na de hervatting zorgden Boudewijn Corijn en Jurgen de Bakker voor 2-0 en 3-0. Nadat Jan van Belois voor Groede had tegenge- scoord was het Eric Bronnenberg die Oostburg op 4-1 bracht. Terneuzen-Corn Boys 3-1 Daags na het duel met Terneuzense Bdys kwam Terneuzen tegen Corn Boys in het veld. Terneuzen won dat treffen met 3- 1 na bij de rust nog met 1-0 te hebben achtergestaan. Voor Corn Boys schoot Pascal van Vliet raak, voor Terneuzen deden dat Paul Krijger (tweemaal op rijen Peter Huls. SCHOONDIJKE - Het jaarlijks terug kerende Oogsttoernooi van de voet balvereniging Schoondijke is geëin digd in een eindoverwinning voor HVV'24, dat in vier wedstrijden tot een totaal van vijf punten kwam. Vijf punten totaliseerde ook Philippine, maar waar HVV op een doelsaldo van 5-3 kon terugvallen, daar kwam Phi lippine niet verder dan 4-4. Het Oogsttoernooi kende dit jaar een iets andere opzet dan in het verleden gebruikelijk was. Het deelnemersveld bleef beperkt tot vijf elftallen die één poule vormden en daarin een halve competitie afwerkten. Alle ploegen speelden zodoende vier wedstrijdjes van tweemaal vijftien minuten. HVV - de latere winnaar dus - begon het toernooi met een 1-1 gelijkspel te gen het eerste elftal van de organise rende vereniging, dat door een doel punt van Guust de Smit brutaal een 1- 0 voorsprong had genomen. In dat duel scoorde Ronald de Block de enige Hulsterse treffer. HVV imponeerde daarna - ondanks de slechte weersomstandigheden, die goed voetbal alleen maar bemoeilijk ten - met een 2-0 overwinning op Phi lippine door doelpunten van Michel Olieslagers en Peter van Driessche. Maar daarna verslikte d£ Hulsterse ploeg zich onverwachts in IJzendijke (dat met 2-0 won dankzij treffers van Frank Neve en Adrie van Haneghem), zodat de strijd om de eerste plaats weer volledig open was. In de laatste wedstrijd van het toer nooi (toen HVV al wist dat het aan een overwinning op Steen, met welke cij fers ook, voldoende had. omdat Philip pine tegen Schoondijke niet verder was gekomen dan 2-2) stelde HW de eindzege; echter alsnog veilig. Peter van Driessche scoorde het zo belang rijke eerste doelpunt, waarna Mario de Bakker de eindstand op 2-0 bracht. Philippine miste de eerste plaats dus door een minder goed doelsaldo en een gelijkspel tegen Schoondijke. Na de overwinningen op IJzendijke (1-0, dankzij Mario Seghers) en Steen (eveneens 1-0, dankzij Werner Corijn) had de formatie van Walter van Duyse de zege binnen handbereik toen het duel met Schoondijke wachtte. Welis waar was met 2-0 van HVV verloren, maar dat kon niets afdoen aan de gun stige uitgangspositie voor Philippine. Zelfs na een vroege openingsgoal van Frank Steijaert had Philippine nog al- iaöÉsllly J - v aWS»I lil p y J HVV zet et n aanval op in de wedstrijd tegen IJzendijke. le troeven in handen, want Werner Co rijn en Mario Seghers zorgden voor 1-1 en 2-1. Een tweede tegengoal,. dit keer van Edwin Huijben, gooide echter als nog roet in het eten. De 2-0 zege van HVV op Steen deed vervolgens de rest. De uitslagen: Schoondijke - Steen 0-2 (Eric Nagelkerke en Jo van Remortele), IJzendij ke - Philippine 0-1 (Mario Seghers). HW - Schoondijke 1-1 (Guust de Smit 0-1 en Ro nald de Block 1-1), Steen - IJzendijke 0-0, Philippine - HW 0-2 (Michel Olieslagers en Peter van Driessche), Schoondijke - IJzen dijke 0-0, Steen - Philippine 0-1 (Werner Co rijn), IJzendijke - HW 2-0 (Frank Neve en Adrie van Haneghem), Philippine - Schoon dijke 2-2 en Steen - HW 0-2 (Peter van Dries sche en Mario de Bakker). De eindstand: 1. HW 24 4-5 (5-3)2. Philippi ne 4-5 (4-4) 3. IJzendijke 4-4 (2-1) 4. Steen 4-3 (2-3) en 5. Schoondijke 4-3 (3-5). TERNEUZEN - De Axelse derby in het vriendschappelijk voetbal, tussen AZW en Axel, eindigde in een 2-1 overwinning voor de zaterdagvoet ballers. Verder won Terneuzense Boys onder meer in Clinge met 3-1 en oppvallend was ook de ruime score van Hontenis se tegen SDO: 7-1. Axel- AZVV 1-2 Axel leed een min of meer onverdiende 1-2 nederlaag tegen AZVV. Het kreeg de meeste kansen, zo liet de wedstrijd zich samenvatten, maar AZVV benutte de mogelijkheden beter. In de beginfase had de thuisclub het beste van het spel, maar AZW kwam halverwege de eerste helft op voorsprong toen Antoine Thoen (op vallend schotvaardig tot nu toe in de voorbereiding) een uitval koppend af rondde. Daarna ging de wedstrijd meer gelijk op, als was het na de hervatting op nieuw Antoine Thoen die voor AZVV scoorde. Twee minuten na dat doel punt bezorgde Leo Bracke zijn ploeg eindelijk een succesje, maar de neder laag kon er niet mee voorkomen wor den: 1-2. Zaamslag-Clinge 0-1 Over de hele wedstrijd genomen had Zaamslag het beste van het spel, maar het was Clin ge dat de winst mee naar huis nam. Eén treffer was daarvoor voldoende: al na tien minuten spelen schoot Danny van Puijvelde zijn ploeg op voor sprong. De kansen waren daarna voor Zaamslag, maar omdat het aan de af werking schortte bleef het 0-1. Groede-Schoondijke 0-3 Groede deed lange tijd aardig met Schoondijke mee, maar moest na de rust toch een pas op de plaats maken. Na zes minu ten spelen had Jos Dieleman Schoon dijke op 1-0 gebracht en vervolgens werd het na de hervatting 2-0 en 3-0 door doelpunten van Erwin de Ruys- scher (na zestig minuten spelen) en Piet Bogaart (tien minuten voor tijd). Vrasene(B)-Tern.Boys 2-0 Terneuzen se Boys was tegen het Belgische Vrase- ne meer dan een uur lang de meest do minerende ploeg, maar zoals wel vaker kon de ploeg van Jan Doorns de weg naar het doel niet vinden. „We hadden bij de rust al met 3-0 voor moeten staan", gaf Doorns naderhand aan. Maar omdat dat niet het geval was, kon Vrasene zich na de rust herstellen. Vrasene ging zelfs nog met de overwin ning lopen, omdat het kort achter el kaar twee kansen in doelpunten om zette: 2-0. Ria-Hontenisse 2-4 Hontenisse had te gen Ria een droomstart en leidde na nog geen twintig minuten spelen al met 3-0 door doelpunten van Arty de Nijs, Ron de Mol en Harry Kint. Via treffers van Martin de Rijcke (voor de rust) en Rob Duitenmeijer (in de twee de helft) kwam Ria vervolgens terug tot 2-3, maar het was vijf minuten voor tijd Arty de Nijs die de zege voor Hon tenisse veilig stelde: 2-4. Philippine-SLV Zelzate 2-2 Philippine speelde een matige eerste helft en keek daarom al vroeg tegen een 2-0 achter stand aan. Pas in het laatste kwartier voor de rust kwam de thuisclub meer in het stuk voor en prompt werd het 1-2 en 2-2 door treffers van Mario Seghers en Werner Corijn. Na de hervatting kreeg Philippine de beste kansen op de winst, maar desondanks bleef het 2-2. Clinge-Tern Boys 1-3 Clinge had slechts in het eerste kwartier een vel- doverwicht, maar moest daarna het heft uit handen geven.. Martin van de Bossche scoorde met een vallende kopbal 1-0 en vervolgens werd het 2-0 door een doelpunt van Jack Scheele. Na de rust creëerde de Terneuzense ploeg zich nog vier uitstekende moge lijkheden, maar telkens bleek Sieg fried van de Berg niet te kloppen. In de slotfase pikte Boudewijn van Craenen- broeck zijn traditionele goaltje mee, vooraleer Jack Scheele de eindstand op 1-3 bepaalde. SDO-Hontenisse 1-7 Na de 6-0 over winning op Graauw, haalde Hontenis se ook hard uit tegen SDO. In Lams- waarde werd het 1-7 voor de zondag vierde klasser, die bij de rust een voor spong van 1-3 kende. Hontenisse kwam binnen de kortste keren met 2-0 voor door doelpunten van Paul de Kort en Harry Kint. Daarna scoorde SDO (dat drie man miste) tegen via Theo Eijsackers, maar twee minuten later werd het alweer 1-3 door opnieuw Paul de Kort. Na de hervatting sccor- den achtereenvolgens Job Zweegers, Ron de Mol, Danny Pauwels en ander maal Ron de Mol: 1-7. DONGEN Arno Polderman uit Axel is samen met Joop Arendse uit Doetin- chem derde geworden in een tandem- koers over 60 kilometer te Dongen. Het duo viel onderweg, maar wist zich in het internationale deelnemersveld toch nog op te werken naar een derde plaats. WESTDORPE Schutterssociëteit Sint-Sebastiaan in Westdorpe hield een staande wipschieting waaraan 132 schutters deelnamen. Uitslag: Wip 1: eerste hoge vogel R. de So- nert, Ertvelde, tweede hoge vogel R. v. Hoe- ke, Wachtebeke, eerste zijvogel H. Leyten, Zuiddorpe, tweede zijvogel G. Savoye, St.- Jansteen, derde zij vogel A. de Munk, Lem- beke, vierde zijvogel W. de Vrieze, Westdor pe. Uitslag wip 2: eerste hoge vogel W. de Koeyer, Oost-Eeklo, tweede hoge vogel D. de Vrieze, Westdorpe, eerste zijvogel E. v. Eetvelde, Sas van Gent, tweede zij vogel M.. de Meyer, Staffelaere, derde zijvogel R. Saeye, Zelzate, vierde zijvogel R. de Sonvil, Ertvelde. Uitslag wip 3: eerste hoge vogel M. Suy, Zuiddorpe, tweede hoge vogel M. Matthijs, Koewacht, eerste zijvogel E. de Jaeger, Zel zate, tweede zijvogel W. d'Hondt, Elversele, derde zij vogel M. Tosse, Lembeke, vierde zij vogel W. v. Drongelen, Gilze-Rijen. HEIKANT De R.-K. Bond voor Ou deren in Heikant hield een schieting in het gemeenschapshuis Het Heike waaraan 36 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel S. Pieters St.-Jansteen, eerste zij vogel R. de Smet, Moerbeke, twee de zijvogel A. v. d. Branden. St.-Jansteen, grootste aantal kleine vogels (4) M. de Calu- wé, Ko wacht. Nico Knol, de doelman van Hoek, onderschept een lange pass voordat Mark de Kunder (links) gevaarlijk kan worden Rechts Peter Hamelink, die na zijn plotselinge vertrek bij Philippine weer voor Hoek gaat spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 21