pzc/ sportkrant Ganzetrek ook slachtoffer ...matjan, een ereronde, ze willen je zien... Pleidooi voor Sebastian Coe imm mm bhjft zmmmmm WEDSTRIJD Dronken schoonspringer niet naar de Spelen Jonathan Speelman verslaat Short Zo gezegd Hans Böhm stopt Oudste speler Recordverdiener Doorbetaald 14 WILHELMINADORP - Het kost De Ganze uit Goes veel men sen en moeite om jaarlijks een kanaalrace te organiseren. Ko Wagenvoort, de stuwende kracht achter de Ganzetrek, heeft op zo'n dag ongeveer veertig man tot zijn beschikking. Voor al die moeite wordt de Goese zwemclub echter zeer karig be loond. Zaterdagmiddag kwamen er in totaal een kleine tach tig wedstrijdzwemmers op de race af. De uitslagen: Startgeld MAANDAG 22 AUGUSTUS 1988 De Ganzetrek. die voor de vijftiende keer werd gehouden, had voor het eerst de status van een nationale wed strijd. Maar veel verschil met andere jaren was er niet. Van buiten de pro vincie boden zich niet meer dan vier zwemmers aan, die toevallig op vakan tie waren in de streek. Op het onder onsje van de Zeeuwen was verder nie mand afgekomen. Ko Wagenvoort had er vooraf iets meer van verwacht, maar kon wel een verklaring geven voor de zeer matige bezetting. „Vandaag", zo vertelde hij, „zijn er in totaal drie landelijke wed strijden. De Ganzetrek telt niet mee voor de nationale competitie. Daarom is het niet aantrekkelijk om hier mee te doen." De 15e uitgave van deze kanaalwed strijd bij Wilhelminadorp had dan ook weinig uitstraling. Het kleine Zeeuwse gezelschap dat op de lange baan zwemt heeft zich daar bij neergelegd. Een enkele trainer, zoals José van den Berge van Koewacht, durft nog wel eens schande te spreken over de onwil van zijn collega's. De Ganzetrek kreeg bijvoorbeeld slechts vijf deelnemers aan de start van de twee kilometer schoolslag voor meisjes. Zelfs dat schijnt overigens nog geen absoluut dieptepunt te zijn in het lan- gebaan zwemmen. Voor het winnende meisje (Katinka Brouwer) werd zater dag een tijd van ruim 36 minuten ge klokt. Maar wie op deze twee kilome ter schoolslag nog binnen het uur kan zwemmen zou ook nog tot de Zeeuwse top vijf behoren. De Ganzetrek, in de gloriejaren goed ■■■■■■■■■■■■■■Mi voor vierhonderd zwemmers, dreigt dus ook ten onder te gaan. Ko Wagen voort moest dat helaas erkennen. „We zijn nu een landelijke wedstrijd, maar dat heeft ons voorlopig niets opge bracht." Zelfs ook aan spanning ontbrak het za terdag volledig. De winnaar stonden eigenlijk op voorhand al vast. Voor de Zeeland bekers wordt in totaal op zes onderdelen strijd geleverd. De zes lei ders in de klassementen wonnen hun wedstrijd ook nu weer onbedreigd. Arno van den Berge en Anton Thoen (Koewacht) haalden het bij de heren op de 2000 meter. Thoen verbeterde ook het baanrecord, dat nog op naam stond van Wim den Engelsman. Bij de dames op de langste afstanden waren Els van Haelst en Katinka Brouwer de winnaars. 800 vrij jongens: 1 Frans Vermeulen (Storm vogel) 15.57, 2 Wouter van der Sar (Koe wacht) 16.03,3 Tijs Salomé (Scheldestroom) 16.33: 800 vrij meisjes: 1 Eline Velgerhuis (Koewacht) 15.19, 2 Ingeborg Hamelinck (Koewacht) 15.26,3 Marjon Boidin (Schelde stroom) 15.40; 2000 vrij mannen: 1 Arno van den Berge (Koewacht) 25.31, 2 Mario Wil- laert (Bruinvis) 27.26, 3 Jeroen Korstanje (Bruinvis) 27.48; 2000 vrij dames; 1 Els van Haelst (Bruinvis) 26.46, 2 Miranda Aarnout- se (Scheldestroom) 27.58. 3 Inge Logghe (Stormvogel) 28.02; 2000 schoolslag heren: 1 Anton Thoen (Koewacht) 31.39, 2 Coen de Ridder (Koewacht) 32.47. 3 Dieter Hoofman (Gouwe) 32.58:2000 schoolslag dames: 1 Ka tinka Brouwer (Bevelanders) 36.48,2 Audrie de Booy (Koewacht) 36.53,3 Linda Lievense (Stormvogel) 38.06. Marjan Olijslager zwaait met bloemen naar de toeschouwers tijdens de Memorial. Arno van den Berge won met grote overmacht de vrije slag tijdens de Ganze trek. BRUSSEL - Het is ruim twee uur voor het vertrek naar de Heyzel, in een riante hotelkamer vlak bij het stadion. Carl Lewis ligt lang uitge strekt op bed en staat een klein leger van journalisten te woord. Ze wil len alles weten over de race die vori ge week zo veel opzien baarde. De spraakwaterval raast aan één stuk door en heeft maar een vage voorzet nodig. „Wie, ik, bang voor Ben John son...? Ik zal hem verslaan op zijn ware klasse. Ja, dit wordt echt het mooiste jaar uit mijn carrière." Zo is hij op zijn allerbest in de aan loop naar een grote meeting. „Het zal vanavond niet echt snel gaan", voor ziet Carl Lewis, met een zorgelijke blik naar buiten. De Memorial voor de verongelukte Ivo van Damme, met al zijn kostbare vedettes, zal dit keer niet geschikt zijn om records te lopen. De wind is spelbreker en af en toe wordt er boven Brussel een mie zerig regentje uitgestort. Het puikje van de atletiekwereld hangt tot ver in de middag lusteloos in de lounge van het hotel. Evelyn Ashford deelt er met lichte tegenzin handtekeningen uit aan jeugdige fans. Doina Melinte, nog altijd een ster op de 1500 meter, maakt voort durend snuivende bewegingen met een klein rond kokertje. En in de fit ness-room onder het hotel wemelt het van de donkere atleten. Marjan Olijslager en Els Vader arri veren er zo tegen drie uur om een startkaart af te halen. Voor de twee Zeeuwse sprintsters is het een dagje op een neer. De Memorial is bijna een thuiswedstrijd. Voor Marjan Olijsla ger is het zelfs al langzamerhand een traditie. Ze wordt er al jaren ge vraagd om in het hoofdnummer op de horden te lopen. „Je moet heel goed zijn, of een vlotte babbel heb ben", vertelt de Nederlandse record houdster in die specialiteit. Vroeger moest Marjan Olijslager het vooral van die babbel hebben. Dit jaar, in de voorbereiding op de Olympische Spelen, blinkt ze uit door een onmiskenbare klasse. Ze haalde vroeger dan de sprintsters de limiet en snelt nu van het ene re cord naar het andere. Daarom re gent het uitnodigingen in deze we ken. „Ik doe de Memorial, twee da gen later loop ik in Keulen en ik twijfel nog over Berlijn. Dat zou ab soluut de laatste zijn. Voor de rest ga ik alleen nog trainen, trainen, trainen..." Zo'n dag van de Memorial is voor de meeste atleten eigenlijk één lange de schaduw van de toppers een nogal matige 11.52 genoteerd. Nelli Coo- man komt ook tekort en ziet haar voornaamste concurrente van deze avond nog een aardig eind weglopen. OlfïlClClKt Ze praat alleen met haar trainer aan de kant. Marjan Olijslager: „Veel contact hebben we niet met haar. Het sfeertje is net goed genoeg om samen een estafette te lopen." warming-up. 's Middags vooral geestelijk voorbereiden, vanaf vijf uur inlopen en dan maar wachten op de start. Marjan Olijslager en Els Va der trekken op het bijveld veel sa men op, maar de optredens in het stadion liggen ver uit elkaar. Tegen half acht is de start van de honderd meter voor dames. Het wordt een duel tussen Evelyn Ashford en Nelli Cooman. Voor Els Vader, in baan zes, wordt in Het is vanzelfsprekend dat er ver schil is in marktwaarde voor dit soort wedstrijden. Nelli Cooman zal als sprintwonder van de binnenba nen een vorstelijk startgeld mogen vangen. Marjan Olijslager en Els Vader hebben in principe ook een vraagprijs. Marjan: „Het hangt af van wat je prestaties zijn in zo'n jaar. Voor de betere atleten wordt natuurlijk meer betaald dan voor baanvullers." Vanaf een klein podium, op enkele meters van de finish, volgt ze vroeg op de avond de race van Carl Lewis. De duurste vedette van de avond komt niet tot een toptijd (10.04), zo als hij zelf ook al had aangekondigd. Maar ondanks het kleine vlaagje te genwind verslaat hij al zijn rivalen met een ruim verschil. Twee uur later zijn de omstandighe den in het stadion ineens perfect. Dat blijkt wel uit de razendsnel gelo pen vijf kilometer van de Portugees José Regalo. „Voor mij is dit ideaal", glundert Maijan Olijslager kort voor haar eerste optreden. „Het is heerlijk zo, van mij mag het zelfs nog iets war mer..." Daarna lijkt alles zich tijdens de start tegen haar te keren. Wilfried Geeroms, toevallig één van haar trainers, maar voor deze wedstrijd ingehuurd als speaker, moet het sta dion tot drie keer toe om absolute stilte vragen. Drie keer klinkt het startschot tevergeefs. Marian Olij slager, die zelf geen valse start ver oorzaakt, moet in opperste concen tratie het gefluit van de volle tribu nes aanhoren. Ze voelt niets van het kleine zuchtje wind als ze tenslotte vrij spel krijgt van de starter. De ondraaglijke spanning ontlaadt zich in een gave race. „Ik was niet al te best weg", vertelt ze na afloop zelfs. Toch is al les volmaakt in balans en lijkt het alsof ze op de laatste meters vleu gels krijgt. „Ik kreeg het gevoel dat ze allemaal stil stonden." „Marjan Olijslager... wéér een top tijd..." Wilfried Geeroms schreeuwt het bijna door het stadion. Ze weet het zelf ook, kijkt even achterom naar het scorebord en maakt op de baan een klein sprongetje van vreug de. Het Nederlands record, dat da teerde van vorige week zondag, van 12.92 naar 12.83. „Marjan, een ereron de, ze willen je zien", klinkt het uit de luidsprekers. „Wie, ik...", vaagt ze verbaasd. Toegejuicht door vele duizenden, zwaaiend met een bos bloemen, loopt ze een volle ronde langs de tri bunes. Zoals Carl Lewis en Harry Butch Reynolds, twee onbetwiste wereldsterren, het eerder op de avond hebben gedaan. „Ik zou het zelf nooit durven", zegt ze later, in de kleedkamer, bescheiden. „Ik heb er van genoten, hoor. Zo met al die kinderen langs de baan die een handtekening van je willen. Toen ik er één had gegeven kreeg ik een hele bende over me heen. Ja, een zalig ge voel is dat in zo'n stadion. Ik kon er maar geen genoeg van krijgen." Marjan Olijslager schaart zich die avond in een rijtje van illustere na men. Carl Lewis, Evelyn Ashford, Steve Cram, Said Aouita... De win naars en de sterren van de 12e Me morial in Brussel. Voor het eerst is het applaus op de Heyzel dus ook voor haar bestemd. Frits Bakker ■■EOMHManBKEnBHMBMBnHBV LONDEN (Rtr) - IOC-president Juan Antonio Samaranch heeft de Britse atletiek-officials in een brief ge vraagd hun beslissing te herzien en Sebastian Coe alsnog aan te wijzen voor de Olympische spelen van Seoul Samaranch vertelde dat in een vraag gesprek met het Britse dagblad the Guardian. „Sebastian Coe is een groot Olympisch kampioen," aldus Sama ranch. „Hij heeft tweemaal de 1500 me ter gewonnen en zich op vele andere manieren verdienstelijk gemaakt vooi de Olympische beweging. Ik weet dat vele mensen in Engeland en ook in an dere landen hem graag in Seoul zou den zien lopen. Daarom heb ik beslo ten een brief te schrijven om te vragen of de zaak niet opnieuw bezien kan worden". De stap van Samaranch is uniek in de geschiedenis van de Olym pische beweging. Het is nog niet eerdei voorgekomen, dat een voorzitter van het IOC zich rechtstreeks inlaat met de keuze van een individuele atleet. De beslissing van het bestuur van de Britse atletiekbond om Coe, die meet Olympische medailles heeft gewonnen en meer wereldrecords heeft gebroken dan welke Britse atleet ook, thuis tt laten, heeft in Engeland geleid tot nog al wat kritiek op de selectie-procedure Het bestuur legde de aanbeveling var de selectie-commissie om Coe een startbewijs te geven op de 800 metei naast zich neer en koos voor Peter El liott. De 3I-jarige Coe verspeelde zijn kans om de titel op de 1500 meter te verde digen door een dramatisch zwak op treden bij de Britse selectie-wedstrij den. Het pleidooi van Samaranch had ove rigens niet het gewenste effect. De Britse atletiekbond bleef bij het eerdei ingenomen standpunt. Zegsman Tony Ward meldde droog: „De selectiepro cedure is voltooid en wij zijn daar heel tevreden mee." Hij bestempelde de po ging tot inmenging van Samaranch als „quite extraordinary" en vestigde de aandacht erop dat de Britse Olym pische Associatie, als eerst betrokke ne, zich verre heeft gehouden van de hele Coe-affaire. NDIANAPOLIS (SID) - de Amerikaan se schoonspringer Bruce Kimbal heeft zich niet geplaatst voor de Olympische Spelen en daarmee hel nationaal Olympisch Comité van zijr land behoed voor een netelig pro bleem. Het zou immers kunnen, dat de 25-jari ge atleet ten tijde van de spelen een g vangenisstraf moet uitzitten. Op 1 au gustus jongstleden reed hij onder in vloed van alcohol met zijn auto in op een groepje jongelui, waarbij twee do den vielen. Alleen dankzij een borg tocht van 10.000 dollar kon de zilveren medaille-winnaar van Los Angeles deelnemen aan de Amerikaanse selec tie-wedstrijden. De tragische gebeur tenissen hadden hem zozeer aangegre pen, dat Kimball daar met een zesde plaats ver onder zijn kunnen bleef. Overigens heeft Kimball nog een kan! zich bij het torenspringen te kwalifice ren voor de Olympische Spelen. LONDEN (RTR) - Jonathan Speelmai heeft zaterdag de derde partij in dl schaaktweekamp tegen Nigel Short in de kwartfinales van de strijd omdi wereldtitel gewonnen. De eerste twee duels waren in remisi geëindigd. In Londen versloeg de Bri zijn landgenoot vooral door eei agresssieve opening. De spitsvondig heden van Speelman op de tiende ei elfde zet brachten zijn negen jaar jon gere tegenstander in problemen. Eei offer van Short bracht slechts evei lucht, de koningsaanval kon de 23-jari ge niet meer weerstaan. Op de veer tiende zet gaf Short zijn verzet op. Thierry Boutsen steekt neus in het hol van de leeutv" (Kop boven verslag van GP van Hongarije in de Belgische krant Het Laatste Nieuws). „Elke kapper met enig zelfrespekt zou gillend op de vlucht slaan wan neer hij de schaar in de buitenissige kapsels van zo'n zeven spelers zou moeten zetten". (Bert Nederlof in Voetbal International over BW Den Bosch, dat „met voor sprong de meest langharige selektie van Nederland bezit"). „Zwaar? Welnee. Ik ben niet anders gewend. Koppen pellen vind ik ook niet eenzijdig of zo. Ik heb op de boer gewerkt, in de bosbouw gezeten. Dat is niet minder eentonig. Heracles wil de ander werk voor me zoeken, maar dat vind ik niet nodig. Ik heb 't prima naar m'n zin. Ik pel die koppen het vlees wordt gebruikt voor barbecue of satévlees. Wist je dat niet? Het is prima vlees hoor. Nee, in frikadellen zit alleen vet. Niets gaat verloren van een varken. De botten worden zelfs gebruikt voor de bereiding van drop". (Varkenskoppenpeller en Heracles-spits Folkert Velten in Voetbal International). „De muziek van Prince vind ik al ver schrikkelijk, maar dat is een kwestie van smaak. Dat ik met m'n ploeg door hem De Kuip word uitgejaagd, vind ik onverteerbaar" (Feyenoord-trainer Rob Jacobs in GPD- bladen). Amateurclubs spelen op biljartla kens, wij op een wasbord". ('Mister Feyenoord' Coen Moulijn in De Volkskrant). „Er viel bij hem nooit een onvertogen woord, nooit maakte hij grove over tredingen, nooit manifesteerde hij zich als een geldwolf en nooit sprak hij onbescheiden over zijn prestaties. Misschien maakte hem dat ook wel een beetje aandoenlijk. Op feest jes zorgden Henk Schouten en Cor van der Gijp er regelmatig voor dat Coen met dikke vrouwen moest dan- sen. Bij een uitwedstrijd in de Sovjet unie duwden ze zijn boot om, terwijl hij niet kan zwemmen. 'Als er een meter of tien, vijftien verderop twee spelers van Feyenoord zitten te pra ten, denk ik dat ze het over mij heb ben. En als ze lachen denk ik dat ze om mij lachen. Als er grapjes worden gemaakt over mijn leeftijd (Moulijn is dan 34) valt dat bij mij verkeerd. De spelers denken dat het me niks doet, maar ik hoor alles en trek me alles aan', zei Moulijn in 1971 tegen Maar ten de Vos. Op 14 oktober reed hij na een training met zijn auto op een rangerende trein. Op 9 juni 1972 neemt Moulijn afscheid van De Kuip in de stromende regen in een zielloze benefietwedstrijd tegen Uruguay. Een eerbetoon waaraan Feyenoord overigens pas na veel strubbelingen wilde meewerken" (NRC Handelsblad-redacteur Erik Ouds- hoom over de tragiek rond Coen Moulijn). „Er zijn mensen die twee keer zo hard werken als wij en die ook genoeg heb ben aan drie weken vakantie per jaar". (Ajacied en international Jan Wouters op de vraag of hij geen last heeft van 'EK-ver- moeidheid' in Het Parool). „Het wemelt er van feestvierders die in de morgen in hun bed tuimelen. Ei genlijk wordt er aan geen enkele voorwaarde voor het bedrijven van topvoetbal de hand gehouden, maar de successen stapelen zich op. Twee dingen moetje er goed kunnen: voet ballen en stappen. Wie meteen naar huis gaat, wordt niet voor vol aange zien. De sfeer is prima, mede door Houwaart op wie niemand kwaad kan worden. Van taktische trainin gen heeft hij nog nooit gehoord, maar de groep dweept met hem". (Leo van der Eist, ex-spler van Club Brug ge nu actief bij Metz, over zijn oude club en trainer in de Volkskrant). Als je voor 3,5 miljoen zeven spelers koopt kun je moeilijk verwachten dat je de beste, de mooiste en de gezond ste van de wereld in huis haalt". (Hans Kraay, algemeen directeur van Feyenoord, in Vrij Nederland). Hans Böhm zal niet langer het NOS- programma Sport Studio presente ren. Böhm heeft daartoe, na overleg met regisseur Martijn Lindenberg be sloten. Het programma zal nu bij toerbeurt worden gespresenteerd door Mart Smeets, Heinze Bakker en Tom Egbers. Böhm ontkent dat hij door de NOS is 'gewipt' als presentator van het sportprogramma dat elke maandag, via Nederland 3, wordt uitgezonden: „De beslissing is in gezamenlijk over leg genomen". Hij geeft wel toe dat hij zich nooit erg gelukkig heeft ge voeld met de manier waarop hij het programma moest presenteren. „De rol waarin ik terecht kwam was niet in overeenstemming met wat me, bij het overleg dat aan het programma vooraf ging, was voorgespiegeld. Mijn kwaliteiten werden te weinig aangesproken. Sport Studio is een achtergrondrubriek maar het ging steeds meer lijken op het gewone Studio Sport. Ik heb de zaak een tijd je aangekeken in de hoop dat er ver andering in zou komen. Ik had ge hoopt dat een achtergrondrubriek een andere jasje, een andere stijl zou krijgen. Nu denk ik: laat een ander maar items aankondigen in tien se conden." Hans Böhm wilde, zo zegt hij, bij de presentatie van Sport Studio een ei gen stijl ontwikkelen. „Maar je kan geen stijl ontwikkelen als je iets in tien seconden moet aankondigen. De opzet van het programma was wel aardig: achtergrondinformatie, een nieuw decor, publiek erbij. Maar de formule wordt onvoldoende benut als tachtig procent van de onderwer pen op beeldband staan". Böhm: "In een gesprek met Martijn Lindenberg kwamen we tot twee mo gelijkheden. Of het programma moest anders worden en meer op mij toegesneden worden, of ik zou stop pen met de rol als presentator die mij niet lag". Hans Böhm blijft nog wel aan het programma meewerken. „Ik maak nu gewoon bijdragen over onderwer pen die me aanspreken". Hij voetbalt al 53 jaar en ook dit sei zoen is Richard Driessens weer op de Zeeuwse velden te zien. Hij gaat op het veld niet meer tekeer zoals vroe ger, maar de 68-jarige middenvelder van Patrijzen 4 is nog kwiek genoeg voor een partijtje voetbal. „Toen ik twintig was, had ik de asem van een paard. Toen kon ik wel vijf wedstrij den spelen. Dat is nu wat minder", zegt hij. „Ik vind het helemaal geen prestatie om op deze leeftijd nog te voetballen. Je moet er gewoon geluk mee heb ben. Geluk, dat je gezond blijft. Ik rook sporadisch een sigaretje en drin ken doe ik niet. Had ik dat wel ge daan, dan had ik nu waarschijnlijk niet meer gespeeld". In al die jaren is de uit IJzendijke af komstige en nu in Goes woonachtige Driessens maar één keer serieus ge blesseerd geweest. „Op m'n 48e heb ik m'n enkelbanden gescheurd, maar na negen weken speelde ik al weer. Ik heb er nog wel jaren last van gehad, maar nu voel ik niets meer. Ik heb ook tegen die dokter gezegd: als ik niet meer kan voetballen dan geef je me maar een pil, want ik doe het nog verschrikkelijk graag", aldus Dries sens. Op 34-jarige leeftijd werd Driessens voor het eerst met leeftijdsproble men geconfronteerd. „Ik was met Goes 2 kampioen geworden en ik kwam nog steeds trainen, maar in het nieuwe seizoen werd ik ineens ner gens meer opgesteld. Bleek, dat ze me te oud vonden. Toen heb ik over schrijving naar Wolfaartsdijk aange vraagd en daar heb ik nog tot m'n 45e in het eerste gespeeld". Maar ook bij die club werd hij het slachtoffer van zijn leeftijd. Als 49-ja- rige was hij nog topscorer van het tweede team met 18 doelpunten, maar op dat moment werd hij te oud bevonden. „Vier weken erna zat ik bij Patrijzen", aldus Driessens, die al dertien jaar met zijn zoon Ronald (32) in één team speelt. Het afgelopen sei zoen scoorde Driessens senior nog één doelpunt. „Wie er scoort interes seert me niet zoveel, ik speel de bal nu veel vaker af'. Jack Nicklaus heeft als eerste golf- speler de grens van vijf miljoen dollar aan officieel prijzengeld overschre den. De 48-jarige Amerikaan bereikte die mijlpaal bij het internationale toernooi in Castle Rock. In de staat Colorado slaagde Nicklaus er niet in zich bij de beste achttien golfers te kwalificeren. Hij kreeg voor zijn aan wezigheid in Castle Rock, waar hij de finale miste op vier slagen, echter toch nog 5275 dollar. De voetballers uit de Sovjetunie zul len na het beëindigen van hun spor tieve loopbaan meerdere jaren ge deeltelijk worden doorbetaald. Dit is een gevolg van de invoering van het professionalisme, met ingang van het volgende seizoen. De spelers uit de hoogste klasse, wier bezigheid voor taan als officieel beroep wordt er kend, krijgen na afloop van hun car rière de gelegenheid een opleiding te volgen. Ze zullen tijdens hun studie 70 procent ontvangen van het salaris* dat ze als prof verdienden. Als er één bekend gezicht is bij Zeeuwse atletiekevenementen dan is het wel dit karakteristieke hoofd van voorzitter Jan Vermeule van de Middelburgse atletiekvereniging Dynamo. Sinds jaar en dag organiseert hij het ene na het andere evenement en in het afgelopen weekeinde was hij ook weer de grote regelaar tijdens de Zeeuwse atletiekkampioenschappen in Middelburg. Jan Vermeule had het ditmaal niet steeds naar zijn zin: kwalitatief en kwantita tief viel het deelnemersveld tegen, weinig toeschouwers kwamen opdagen en af en toe meldde de regen zich wel overvloedig. Maar Jan Vermeule laat zich er niet door afschrikken. Hij gaat door. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 14