Patstelling raad Valkenisse over subsidie dagverblijf Goes geeft grond uit voor een tweede Zeelandhal Oude stacaravans niet vervangen door nieuwe exemplaren weekenddiensten Bloemenhulde besluit avondfietsvierdaagse B. Biesheuvel verlaat school Oud-Vossemeer ZES LEDEN VOOR HOGERE BIJDRAGE Barbecueverbod op strand van Plomp oogst kritiek VVD Voetbalclubs houden gezamenlijke dag in park Serooskerke Nieuwe cursussen ZIKV Middelburg Bewoners Singel vinden voorlichting gemeente slecht RAAD VALKENISSE VIJFTIENDE EDITIE IN MIDDELBURG VAN BOVENMEESTER TOT DIRECTEUR Moeilijk Joli Jolig tijdens Vlissingse braderie op bres voor dieren Cursus scholing en beroep haanlozen Notitie Valkenisse over accommodaties laat te lang op zich wachten Der Boede houdt weer tuinfeest PZC/streek 20 Artsen Tandarts: Dierenartsen: Apotheken: Wijkverpleegkundigen: Verloskundige Zomeravondbridge VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1988 KOUDEKERKE Het kinderdagver blijf Stichting Walcheren moet nog een tijdje wachten op behandeling van haar subsidieverzoek door de ge meenteraad van Valkenisse. De PvdA- en VVD-fractie, zonder wet houder I. Ovaa, wilden de in Bigge- kerke gevestigde stichting wel de ge vraagde 6200 gulden toekennen. Het CDA, wethouder Ovaa en de SGP voelden daar niet voor. De stemmen staakten, omdat J. A. Dominicus (CDA) donderdagavond niet aanwe zig kon zijn op de raadsvergadering: zes tegen zes. Het subsidieverzoek komt terug in de raad van oktober. Het college van burgemeester en wet houders van Valkenisse had de ge meenteraad verzocht de aanvraag van de particuliere kinderopvang in Bigge- kerke af te wijzen. Wethouder A. Lam- pert van sociale zaken en welzijn stel de dat het welzijnsfonds van Valkenis se daarvoor te klein is. „Wij kunnen 1300 gulden nog wel trekken, maar dat vindt de stichting te weinig. Te weinig kinderen van ouders met een laag in komen kunnen daarmee worden ge holpen. Het is daarom het eerlijkst niets te geven". Mevrouw L. Jobse-Scheijnenburg (WD) en de sociaal-democrate L. Ja- kobsen-Huibregtse veegden met die argumentatie de vloer aan. „Als het om notities gaat. is de gemeente Val kenisse positief over de emancipatie van de vrouw. Tot de centen op tafel moeten komen. Het belang blijkt dan te stoppen. Dit voorstel is triest en heel negatief', aldus de PvdA-ster. Zij kwam met het idee 6200 gulden te ge ven en kreeg op dat punt steun van de WD-fractie, exclusief wethouder Ovaa. CDA-raadslid A. van Vlaanderen gooi de het over een andere boeg. Hij be treurde het dat er niet meer informatie bij het voorstel van b en w was ver strekt over het gastouderproject. „Dat werkt met ouders die kinderen van an deren opvangen, en is minder duur KOUDEKERKE Het houden van barbecuefeestjes en het ontsteken van een kampvuur op de stranden van de gemeente Valkenisse is verboden. Drs W. J. Plomp, burgemeester van Valkenisse, heeft deze beslissing geno men als hoeder van de openbare orde. Reden voor het volledige verbod is de schade die aan de strandhokjes is aan gericht. „Op één avond is voor 15.000 gulden vernield en nog de volgende dag heb ik het barbecuen en het sto ken van vuren verboden", aldus Plomp. Voordien konden liefhebbers bij de ge meente Valkenisse een ontheffing aan vragen. Plomp wil ook volgend jaar het verbod handhaven. WD-raadslid T. J. van den Broeke kondigde donder dagavond in de gemeenteraad aan hierover nog een woordje te willen spreken. De goeden worden volgens hem over één kam geschoren met de kwaden. SEROOSKERKE Voetbalvereni ging Serooskerke en voetbalvereni ging Veere houden zaterdag ter gele- gendheid van het 40-jarig bestaan van beide verenigingen een gezamenlijke voetbaldag in sportpark Noordhout in Serooskerke. Alle elftallen, van de F- pupillen tot de senioren, komen tegen elkaar uit. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur en pas om 19.00 wordt het startsein gegeven voor de laatste wed strijd, die tussen de eerste elftallen wordt gehouden. MIDDELBURG In de week van 12 september gaan bij het Zeeuws Insti tuut voor Kunstzinnige Vorming in Middelburg de cursussen beeldende en dansante vorming van start. Er zijn tal van mogelijkheden voor be ginners en gevorderden. Ook voor kin deren zijn er speciale lessen. Zo zijn er cursussen tekeken en schilderen, beeldhouwen, keramiek, modeteke nen, weven en fotografie. Er zijn ook cursussen toneel, ballet en dans, waar aan ook kinderen mee kunnen doen. VLISSINGEN De gemeente Vlissin- gen heeft ten aanzien van de riole ringswerken aan de Singel in Vlissin- gen een onvolwassen, onaanvaard baar voorlichtingsbeleid gevoerd. Zo'n 25 bewoners van de Singel kwa men donderdagavond eendrachtig tot deze conclusie op een bijeenkomst die was belegd door een paar medebewo ners met steun van de Stichting Op bouwwerk Vlissingen. Zij besloten een aantal vertegenwoor digers naar de gemeente te sturen om op vragen die ook donderdagavond bleven liggen, een antwoord te krij gen. Eén van de vragen die ook niet door de aanwezige opzichter van de gemeente Vlissingen en de aannemer werd beantwoord, betrof het aanzien van de Singel na vernieuwing van de riole ring. De bewoners keerden zich tegen een verbreding van één helft van hun straat met één meter. De Singel zou een sluiproute kunnen worden. De ambtenaar kon niet duidelijk maken waarom verbreding nodig is. De bron bemaling die mogelijkerwijs zou kun nen leiden tot schade aan de huizen, behoefde nauwelijks aan de orde te ko men. Die is deze week al door de aan nemer stopgezet. De twee sprekers be loofden dat die alleen nog in uiterste noodzaak zal worden toegepast. dan een kinderdagverblijf'. Hij merk te aan het slot van zijn betoog op dat Valkenisse maar 1300 gulden kan be talen. Mevrouw Jobse-Scheijnenburg viel hem daarop aan. „Dit is nieuw be leid. Het geld lijkt mij wel ergens te vinden op de begroting van de ge meente. Het gastouderproject is niet aan de orde". Drs W. J. Plomp, burge meester van Valkenisse. concludeerde vervolgens dat de voorstellen van b en w én dat van de PvdA niet voldoende steun zouden krijgen. Wethouder Ovaa (vvd) bleef, zonder een woord te zeggen, het collegestandpunt huldi gen. Officieel dient bij het staken van de stemmen een voorstel in de eerst volgende raad te worden besproken. Mevrouw Jakobsen-Huibregtse vroeg uitstel tot oktober. Tegen die tijd is waarschijnlijk meer bekend over het gastouderproject. Dat kan dan finan cieel worden vergeleken met de kinde ropvang. GOES - De evenementenhal aan de Deltaweg in Goes zal binnenkort wor den verdubbeld. De gemeenteraad van Goes ging donderdagavond ak koord met de grondtransactie die daarvoor nodig is. Daaraan ging een verhitte discussie vooraf, waarbij het college van burgemeester en wethou ders werd verweten zich te weinig za kelijk te hebben opgesteld in de on derhandelingen met Zeelandhallen Beheer BV. WD, SGP, PPR PSP en D66 handhaafden hun bezwaren on danks de verbeten verdediging door loco-burgemeester L. H. de Leeuw en stemden tegen. De vier fracties - goed voor zeven van de tweeëntwintig stemmen donder dagavond in de gemeenteraad - meen den dat de exploitant de grond onder zodanig gunstige voorwaarden kan verwerven, dat de gemeente zichzelf tekort doet en dat bovendien een rechtsongelijkheid ontstaat tussen Zeelandhallen Beheer en ondernemin gen die in de toekomst grond in het be drijventerrein De Poel willen hebben. Aanvankelijk schaarde ook het CDA zich in het koor van critici, maar nadat b en w opmerkingen over het tarief van de erfpacht hadden ingewilligd, stem de deze fractie evenals de PvdA in. De Leeuw bestreed fel de beschuldi ging dat de overeenkomst met Zee landhallen Beheer nadelig voor de ge meente zou zijn. Zonder al te diep op het grondprijsbeleid in te willen gaan - dat zou de onderhandelingen met be drijven die zich in de toekomst in Goes willen vestigen wellicht bemoeilijken - legde hij uit dat b en w niet niet altijd vaste prijzen hanteren. Wanneer dat nodig is, kan flexibel worden gehan deld. Het enige uitgangspunt is dat de exploitatieopzet van een bestem mingsplan moet blijven kloppen. En dat was hier naar zijn overtuiging het geval. Hij herinnerde eraan dat de ge meenteraad begin vorig jaar, toen de verkoop van grond voor de eerste fase van de Zeelandhallen aan de orde was. er wat voor over bleek te hebben om ervoor te zorgen dat zo'n evenemen tenhal in Goes kwam. De Leeuw ont kende dat nu met geld gesmeten wordt om de uitbreiding mogelijk te maken. KOUDEKERKE De sta-caravans bij de kampeerboeren in Valkenisse mogen niet meer worden vervangen door nieuwe. De gemeenteraad van Valkenisse heeft donderdagavond het bezwaarschrift van zes mini-cam pinghouders afgewezen. Zij wilden onder meer vanwege de ho ge investeringen in voorzieningen voor de sta-caravans geen genoegen nemen met een tijdelijke ontheffing. Tijdens de vergadering in Koudekerke werd echter duidelijk dat de gemeente Val kenisse in dit geval al verder gaat dan de nieuwe Kampeerwet naar de letter toestaat. CDA-raadslid A. van Vlaan deren noemde de regeling van Valke nisse 'bijzonder ruim'. De mini-campinghouders die op de hoorzitting voor de eigenlijke raads- bijeenkomst waren afgekomen, oor deelden toch negatief over de plaatse lijke kampeerverordening. „Ik ver huur sinds 1974 een aantal sta-cara vans, heb ze op de riolering aangeslo ten, heb de eisen van de PZEM opge volgd en een schuur voor de winterop- slag gebouwd. De gemeente stelt ei sen, ik heb daaraan voldaan en nu dit". J. Marinissen, die namens zijn vader naar Koudekerke was gekomen, hield het kort. „De plekjes zijn tot in de pun tjes verzorgd en zijn visitekaartjes voor Valkenisse"Raadsleden vroegen zich af waarom de kampeerboeren niet eerder wisten wat de Kampeerwet hen zou brengen. Ze hadden dan daarop kunnen inspelen. „We hadden de sta caravans al", luidde het unanieme ant woord. „Dan hebt u", gaf burgemees ter drs W. J. Plomp aan, „niet op uw zaak gelet". De vrijstelling die de gemeente Valke nisse aan de kampeerboeren met sta caravans wil verlenen, geldt voor on bepaalde tijd. Als ze op zijn, mogen ze niet worden vervangen. Dat is in feite het enige criterium. Enkele raadsle den drongen aan op een geregelde con trole van de caravans. PvdA-raadslid L. Jakobsen-Huibregtse wilde hier niet aan. Zij stelde voor de vrijstelling te binden aan een termijn van bijvoor beeld twee jaar om te voorkomen dat de sta-caravans met kunst- en vlieg werk jaren achtereen blijven staan. Haar idee werd door de andere fracties niet overgenomen. 20 en 21 augustus 1988 CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Vlissingen: zat. 0.00-24.00 uur: W. v. Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Zon. 0.00-24.00 uur: R. M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg: vrij. 18.00-zat. 24.00 uur: S. A. v. d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zon. 0.00-24.00 uur: G. J. H. Meyer, De Krammer 14, tel. 14664. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Visser, Ponten, Kodde en Heere zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: zat. 0.00-24.00 uur: J. C. Ponten, Oude Rijkswegö, Nieuwland, tel. 01182-1340. Zon. 0.00-24.00 uur: J. F. M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zat. 8.00-zon. 23.00 uur: W. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapel le, tel. 01188-1276. Domburg, Aagtekerke en Westkapel- le: voor de praktijken van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noorlander en Van der Male, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Dom burg, tel. 01188-1271. I Koudekerke, Zoutelande, Biggekerke en Meliskerke: P. K. Noorlander, Mid delburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Voor de praktijken van de artsen Bou- wense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke). Vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Stutterheim, Beukelman- straat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: R. OosterhofM. Smallegange, Gerbrandystraat 176, Vlissingen, tel. 01184-65326. Landbouwhuisdieren: tel. 01180- 33803, visites aanvragen van 8-9 uur. Kleine huisdieren: mw. Th. J. Drie huis, tel. 01184-66548. Consult alleen na telefonische af spraak. Dierenartsenpraktij k 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijdagmor gen daaropvolgend. Middelburg: A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: Apotheek Papegaaien burg, winkelcentrum Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. Voor geheel Walcheren via Alarmcen trale: tel. 01184-14444. Vlissingen: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. De oudste deelneemster aan de avondfietsvierdaagse in Middelburg, de 77-jarige mevrouw Pluijmers (links werd door de heer Voskamp in de bloemetjes gezet. Ook haar begeleidster op de tandem, mevrouw Hamelink, deelde in de hulde. MIDDELBURG Een bloemenhulde aan de oudste en jongste deelnemers en een grote verloting besloten donderdagavond de avondfietsvierdaagse in Middel burg, die voor de vijftiende keer is gehouden. Bij het eindpunt - de rijwielzaak van Piet Voskamp aan de Breeweg - was het een drukte van belang. Onder de ruim driehonderdvijftig deelnemers werd een groot aantal prijzen verloot. De hoofdprijs - een fiets - kwam er nog niet uit. Daar hebben de twintig 'laatkomers', die vanavond (vrijdag) de laatste rit rijden, nog kans op. De oudste dame (77), mevrouw Pluijmers, zij is blind en reed op een tandem de tocht mee, werd, evenals haar begeleidster, in de bloemetjes gezet. Datzelfde onder ging ook de heer Besuijen. Hij was met zijn 78 jaar de oudste mannelijke deelnemer. Voor de jongste deelne mers, een meisje van zeven jaar en een jongen van zes, waren eveneens attenties aanwezig. De vijftiende avondfietsvierdaagse trok een record van 380 deelnemers. Scheidend schooldirecteur BBiesheuvel: ,Als ik naar de schoolkinderen kijk, had ik nog wel door willen gaan". OUD-VOSSEMEER De mogelijk heid om na de lagere school ver volgonderwijs te bezoeken dat past bij de capaciteit en de instelling van de leerling, heeft de mentaliteit van kinderen ten opzichte van het leren danig veranderd in positie ve zin. B. Biesheuvel uit Anna Jaco- bapolder kan het weten; hij stond ruim 34 jaar voor de klas, waarvan ruim 25 als hoofdonderwijzer. De laatste jaren is meester Biesheuvel directeur van de christelijke school voor basisonderwijs in Oud-Vosse meer. Toen hij er in 1963 kwam, heette het nog 'bovenmeester' op de School met de Bijbel. Vroeger kwam het voor de kinderen vaak neer op het doorlopen van de lagere school met als enig vooruit zicht daarna te gaan werken, weet de 57-jarige Biesheuvel. „De menta liteit op het gebied van leren is nu positief, die ervaring heb ik in elk ge val in Oud-Vossemeer. De leerlingen weten nu dat ze werken om naar een andere school te gaan en doen met elkaar hiervoor hun best. Daar heb ik altijd aardigheid in gehad. Het is ook fijn als je merkt, dat ze goed te rechtkomen". Biesheuvel stond van 1952 tot 1963 achtereenvolgens voor klassen van de Christelijke Nationale Scholen in het dorpje Meeuwen en in Sleeu- wijk. De groepen van ongeveer 25 kinderen, waar het hierna in Oud- Vossemeer op neerkwam, waren voor Biesheuvel een verademing ten opzichte van zijn tijd in Sleeuwijk, waar aantallen van rond de vijftig, met een topjaar van 54, geen uitzon dering waren. „Met vijftig kinderen in de klas moet alles nu eenmaal wat strakker. Met kleinere groepen kun je gezelliger omgaan. Je werkt meer met elkaar". Met de verkleining van de klassen veranderde, zo blijkt uit Biesheu vels uitleg, ook de gezagsverhou ding tussen leerkracht en leerling in positieve zin. Een gevolg hiervan is volgens hem dat de kinderen ge makkelijker zijn dan vroeger het geval was. „De verhouding met de leerlingen is meer vriendschappe lijk. Je maakt samen afspraken. De kinderen moeten zich hieraan hou den, maar de leerkracht ook. Als ie mand het met gemaakte afspraken niet eens is, moet daarover gepraat kunnen worden. Het zijn nu echt niet allemaal heilige boontjes", re lativeert de gewezen schooldirec teur, „maar alles verloopt wat soe peler". Op het gebied van onderwijs had Biesheuvel een duidelijk omlijnd doel voor ogen. „Ik wilde de kinde ren, afhankelijk van hu capaciteit, zoveel mogelijk meegeven, zo hoog mogelijk laten komen. Je kunt wel zeggen, dat ze ook met minder kun nen, maar ik wilde eruit halen wat erin zat. Misschien is dat wat ver keerd uitgedrukt", overweegt hij hardop, „maar ik bedoel daarmee: proberen de capaciteiten van de kinderen zo goed mogelijk tot hun recht te laten komen". De houding van meester Biesheuvel ten opzich te van de schooljeugd heeft hem en zijn echtgenote veel vriendschap van de kant van de kinderen be zorgd. „Honderd keer belden ze aan om iets te vragen of te vertellen", vertelt mevrouw Biesheuvel. „Toen de school in 1970 in het nieuwe ge bouw aan de andere kant van het dorp wat verder van onze woning kwam, werd dat wat minder. Zelf miste ik toen ook het gejoel van de kinderen". Met name tijdens het eerste jaar op de middelbare school lieten oud-leerlingen hun gezicht nog regelmatig op de Oud-Vosse- meerse basisschool zien. „Even een rapport laten zien of zomaar tussen door en ook nog wel bij het behalen van het einddiploma". De Oud-Vossemeerse basisschool directeur maakte aan het eind van het afgelopen schooljaar gebruik van een spéciale uittredingsrege ling in het onderwijs. Gevoelsma tig een moeilijke beslissing geeft hij toe. „Als ik naar de schoolkinde ren kijk, had ik nog wel door willen gaan, maar het daarbij behorende werk zou ik liever aan een ander overlaten", verklaart Biesheuvel. „Maar je kunt dit werk niet half doen, het een wel en het ander niet. Als ik het nu niet zou doen, zou ik binnen een paar jaar toch weer voor dezelfde beslissing staan". Bang voor de komende vrije tijd is Biesheuvel geenszins. Hij krijgt nu de mogelijkheid om zich wat meer op wiskunde, zijn hobby, toe te gaan leggen. Daarnaast werkt hij graag in de tuin en verwacht hij ook zich als vrijwilliger bij werkzaamheden voor de kerk te kunnen inzetten. De eerstkomende tijd zal het echtpaar zich echter bezighouden met het zoeken naar een woning in de omge ving van Gorkum, de streek waar beiden vandaan komen. Momenteel wonen ze tijdelijk in de pastorie in Anna Jacobapolder. Vanmiddag (vrijdag) neemt het echtpaar Biesheuvel afscheid van de leerlingen van de Oud-Vosse meerse School met de Bijbel. Zater dagmiddag volgt het officiële af scheid om half drie in dorpshuis 'De Vossenkuil' in Oud-Vossemeer met van vier tot half zes een receptie. VLISSINGEN De clown Joli Jolig zet zich tijdens de driedaagse brade rie in Vlissingen in voor de dierenbe scherming. Hij biedt donderdag bij de opening van de braderie aan Lenie 't Hart, directeur van de zeehondencre- che in Pieterburen, een zeehonden schilderijtje aan. De verkoop van de schilderijen komt ten goede aan het dierenasiel in Vlis singen en is bestemd voor de bouw van een nieuw kattenverblijf. Samen met het Riverside Combo is de clown Joli Jolig vrijdag 26 augustus van 19.00 tot 21.00 uur aanwezig bij de marktkraam van het dierenasiel op de kop van de Walstraat. Het Riverside Combo treedt belangeloos op en geeft een deel van de verkoop van zijn lang speelplaat aan het Vlissingse asiel. Jo li Jolig is aanwezig bij stoffenhuis La Vaca, bij lunchroom La Reine en ook aan het begin van de Walstraat. MIDDELBURG Voor haanloze mensen van 17 jaar en ouder begint dinsdag 30 augustus in Middelburg, in het gebouw Latijnse Schoolstraat 12, een cursus scholing en beroep. Eind doel van de cursus, die een jaar duurt, is het verwerven van de kennis nodig om met een (beroeps) opleiding te be ginnen bij bijvoorbeeld het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroeps- beoefening. Het eerste deel van de cursus is vooral oriënterend. Informatie wordt gege ven over scholing en beroepen en het maken van een keuze daarin. Het weer op peil brengen van de kennis staat centraal in het tweede cursusdeel, dat in oktober begint. Aandacht wordt on der meer besteed aan taal, rekenen, kennismaken met de computer, huis werk maken, meningsvorming en werkhouding. De cursus wordt iedere dinsdagoch tend gegeven en er is kinderopvang aanwezig. Belangstellenden kunnen zich aanmelden en meer informatie krijgen tijdens een eerste bijeenkomst op woensdag 24 augustus van 9.30 tot 12.00 uur in het schoolgebouw. MIDDELBURG - De voorlaatste wed strijd van het zomeravondbridgen bracht 56 paren naar het hotel Wal cheren in Koudekerke. De BC De Vlis singse Fles zorgde voor de organisatie van deze avond. Drie dubbele Ho well's van 8 voor de A-, C- en D-lijn werden gehanteerd en de B-lijn volg de het Howell 8-systeem. Er werden door de vier groepen 7 ron den van 4 spellen gespeeld met een top van 6 en dus met een gemiddelde van 84 matchpunten. Uitslag groep Al: 1 dms. Koke-Blom 95, dms. v. Boven-Mulder 94, 3 dms. Bliek-Mei- se 90, 4 v. Oost-Lameijn 83 pnt. Groep A2:1 Ficheroux-De Rie 100, 2 dms. Timmerman- Kesteloo en dms. Sandberg-v. Schagen 93,4 dms. Kramer-v. d. Boomgaard 88 ptn. Groep B: 1 echtp. v. d. Borgt 117, 2 Marko- vic-Pattenier 99, 3 echtp. Dreessen 97,4 Ra- mondt-Messagie en mevr. Götte-Nu(jten 85 ptn. Groep Cl: 1 echtp. Aerssens 100,2 Krij- ger-v. d. Plas 92.3 mevr. v. d. Laan-Schrijne- makers 91, 4 mevr. v. Vorstenbosch-Bas- tiaanse 86 ptn. Groep C2: 1 Binnendijk- Breedveld 107,2 dms. De Ruiter-Luijks en v, Geel-v. Voorst VAder 914 dms. Crena Uiter- wijk-Hoevers 86 ptn. Groep Dl: 1 echtp Grootjans 95, 2 Cattoir-Wondergem 91, 3 dms. Kaan-v. d. Meer 89.4 fam. Hakkens 88 ptn. Groep D2: 1 Ladonski-Zomer en mevr. Minet-Sanderse 96, 3 dms. v. Eerden-Kuzee 92, 4 mevr. De Rechte-Kompel 89 ptn. Het zomeravondbridge wordt afgeslo ten met een prijzendrive op maandag 22 augustus 1988. KOUDEKERKE De verenigingen in de gemeente Valkenisse moeten weten waar zij aan toe zijn. Het colle ge van burgemeester en wethouders wacht te lang met het uitbrengen van de toegezegde notitie over de sport- en welzijnsaccommodaties. PvdA-raadslid P. Holtring wierp dit donderdagavond b en w voor de voe ten. De nota over eventuele privatise ring van de voorzieningen laat al twee ënhalf jaar op zich wachten. Drs W. J. Plomp, burgemeester van Valkenisse, probeerde hiervoor een verklaring te geven in een wollig be toog. De gemeenteraad bleek hiervan niet onder de indruk. A. Dommisse (SGP) ging zelfs zo ver dat hij voorstel len tot het plegen van onderhoud aan een paar sportgebouwen afwees. „Eerst moet die nota op tafel komen", hield hij het college voor. Plomp deed de toezegging dat de notitie nog dit jaar zal worden behandeld in de com missie welzijn. KOUDEKERKE Op het terrein van het verpleeghuis Der Boede aan de Vlissingsestraat in Koudekerke wordt zaterdag het jaarlijkse tuin feest gehouden. Verschillende mu ziekverenigingen werken aan het eve nement mee. Twintig oude ambach ten worden uitgeoefend en de ringrij ders uit Koudekerke houden er een wedstrijd. De activiteiten beginnen voor de be woners van Der Boede om half elf za terdagmorgen. De deuren gaan voor de andere bezoekers om twaalf uur open. De muziekvereniging Caecilia uit Vlissingen en de dansgroepen Wa- lacra en Scaldis Squaris treden onder meer op. Kinderen uit Koudekerke tot en met 13 jaar kunnen meedoen aan een vrijmarkt. Radio Der Boede zendt live uit en zorgt ook voor de muzikale omlijsting. Het tuinfeest eindigt om streeks 17.00 uur. Burgerlijke stand VLISSINGEN Geboren: Michael Hassan; Dennis Schenk; Bennie Dingemanse; Stefan Vergouwen; Cherilyn Chapman; Fa bian A. Lawerman; Hane Boufrahi; Axel Lukasse; Yoeri M. de Kramer; L, van Dijk. Overleden: L. Geluk, 85 jr.; A. Milhous 66 jr.; j. Kikkert, 70 jr.; A. Post, 66 jr.; J Tauran geb. Talapessij, 82 jr.; J. A. Pol derman, 71 jr.; J. van den Buuse 79jr.; K. Coonen geb. Kramer, 86 jr.; L. Dek ker, 81 jr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 20