Domburgse broodbezorger moet blijven omrijden Domburgse commissie staat niet te trappelen om sociale recherche Alcohol in verkeer: 3 weken gevangenis en jaar niet rijden Kampeerboeren in geweer tegen 'afbraakbeleid' sta-caravans Cafés Middelburg met Oud en Nieuw om 23 uur dicht Vlissingen moet nu besluiten tot bouw Scharnierpuntflat SLAGERIJ BLANKEHBURGH ^Tk GEEN ONTHEFFING EENRICHTINGVERKEER Brief SAMEN MET VLISSINGEN Vlissingen moet stadsvernieuwing kritisch bekijken VLISSINGER VOOR POLITIERECHTER 'MENSEN MET SMALLERE BEURS DE DUPE' Veteranenrit met motoren Onmisbaar Burgemeester geeft startschot voor trimloop in Veere BURGEMEESTER: IN 1989 ANDER BELEID Rustig Stichting houdt kookcursussen voor oudere mannen Geen geld gemeente voor onderzoek naar wonen postkantoor GEDULD OVERLEGGROEP OP: KEURSLAGER SCHOUWENAAR I I I L I I I I 500 gram procureurlappen j 500 gram braadlappen 1 500 gram varkenslever S1 kilo varkensfilet 1 kilo sckouderkarlionade 1 kilo schouderlappen J1 kilo dikke riklappen 1 kilo nasivlees 4,40 9,50 2,50 13,00 6,00 6,50 13,00 9,00 Iedere woensdag en donderdag: 1 kilo gehakt half om 7 gulden 10 kilo magere runderlappen 5 kilo biellappen 5 kilo hamlappen 156,00 95,00 46,00 150 gram schouderham 100 gram gekookte procureur 100 gram gegrilde fricandeau 150 gram katenspek 2,10 1,40 1,60 1,29 Roomschnitzels4 halen/3 betalen I I I I I 1 I I I I I I I I I WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1988 OOSTKAPELLE ARNEMUIDEN RECTIFICATIE Donderdag, vrijdag, zaterdag 200 gr. limousin biefstuk7.00 ^^ers Eerste kwaliteit Altijd extra voordeel Vers van het mes Korte Noordstraat 49-51, Middelburg, tel. 12914. DOMBURG - De Domburgse broodbe zorger Jaap Bimmel krijgt geen ont heffing van het éénriehtingverkeer van het college van b en w. Dit maakte loco-burgemeester L. Labruyère dins dagavond bekend in de commissie al gemene en bestuurlijke zaken. On danks een 'noodkreet' van Bimmel aan de raadsleden, zag het college geen reden de eerder genomen beslis sing te herzien. Labruyère maakte de commissie nog eens duidelijk waarom niet. Er liggen verschillende aanvragen voor onthef fingen van middenstanders en b en w willen door een ontheffing te verlenen aan Bimmel geen precedent scheppen. Bovendien vindt het college de één- richtingstraten van Domburg en met name de Badhuisstraat en de Bad huisweg - waar de zaak min of meer om draaide - te smal. om iemand toe te staan tegen het verkeer in te rijden. Ontheffing verlenen voor één uur van een dag. het uur tussen zeven en acht wanneer Bimmel zijn 'hotelroute' rijdt, is volgens b en w een zaak waarin de wet niet voorziet. Het argument dat het dan rustiger is in het dorp en dus minder gevaarlijk, gaat volgens het college niet op. omdat mensen, die in de vroege ochtenduren op stap moe ten. meestal harder rijden dan ge woonlijk. Zij zullen op dat uur in het dorp dan ook zeker geen onverwachte verkeersbewegingen verwachten. Bovendien, merkte Labruyère op. gaat het in Domburg ook niet om zulke afstanden dat er enorm veel omgere den moet worden. Van een 'razzia' op Bimmel door de politie was volgens Labruyère volstrekt geen sprake. Over mogelijke mondelinge afspraken met vorige colleges, merkte Labruyère on der meer op, dat die een ontheffing dan blijkbaar ook niet op papier hadden willen zetten. Hij vond het niet zinnig verder in te gaan op een passage in de brief, die duidelijk op hem persoonlijk als bak ker sloeg (hoewel hij niet bij naam ge noemd werd) en waarin gesproken werd over een collegelid dat er bij ge baat zou zijn, wanneer Bimmel niet meer zou kunnen bezorgen. niet verder ingaan. Het is beneden het niveau van de fractie". T. Elzinga van de Christelijke Groepering, die het college wel uitdrukkelijk nog naar ar gumenten vroeg, zei daarbij zich ook 'volledig te distantiëren' van de in houd van de brief. P. O vermeen van de VVD citeerde for muleringen en zinsneden uit de 'nood kreet', om er daarna zijn afkeur over te laten blijken. Termen als 'razzia' voor het politie-optreden en 'onnozel' als aanduiding van de reden van afwij zing, vond hij onheus. Hij zei die for muleringen echter nog wel te begrij pen, wanneer je in aanmerking neemt, dat de brief vanuit een 'bepaalde ge moedstoestand' geschreven is. Waar Overmeen zich het meest aan had gestoord - hij sprak zelf van een 'grote verbolgenheid'- was het citaat over het collegelid. „Deze insinuatie gaat niet aan", riep hij met stemver heffing. S. Lous (cda) zei zich achter de woorden van Overmeen te scharen. Hij sprak van een zaak 'een gemeentelijk bestuur onwaardig'. Overmeen meende dat excuses op zijn plaats zouden zijn. Bimmel was dins dagavond zeker niet van plan die te maken. „Ik heb het drie, vier keer fat soenlijk gevraagd. Ik wist ook niet meer, hoe ik het nu anders aan moest pakken. Het lijkt me zo simpel. Mis schien dat er meer aanvragen liggen, maar die zijn dan vast niet te vergelij ken met die van mij. Een eigen inwo ner van Domburg, die dag in dag uit de ontheffing nodig heeft". „Ik merk wel op mijn ronde dat het irri tatie opwekt in het dorp. 's Nachts mag de boel bijna afgebroken worden en 's ochtends wordt de broodbezorger aangehouden,.omdat hij tegen het ver keer inrijdt. Wanneer ik dan kijk hoe het bij andere bezorgers, die voor onze bakkerij werken gaat. Onze chauffeurs hebben bij wijze van spreken stapels ontheffingen voor éénrichtingsstraten bij zich voor Middelburg en Vlissingen. In Domburg zou dat dan niet kunnen... Dan ga je toch denken". Bimmel weet nog niet wat hij nu ver der voor stappen gaat ondernemen. Hij is er wel van overtuigd dat hij iets zal moeten doen, want voor zijn bedrijf heeft hij gewoon een ontheffing nodig, vindt hij. De commissieleden, met uitzondering van de PvdA, gingen uitgebreid op de stijl van de brief in en veroordeelden die in soms harde bewoordingen. J. Geldof van de PvdA merkte alleen op: „Op deze verdachtmakingen, beledi gingen en insinuaties, wil onze fractie VLISSINGEN Het Vlissingse ge meentebestuur moet goed bekijken of het stadsvernieuwingsbeleid niet een andere weg in moet slaan. Het afbre ken van panden in de binnenstad die jarenlang leeg staan, dient overwo gen te worden. PvdA-raadslid A. J. de Koene kwam in de raadscommissie volkshuisvesting met dit idee naar voren. De renovatie van panden laat, mogelijk op financiële gronden, lang op zich wachten. De beleggers zijn misschien eerder genegen in nieuw bouw te investeren dan in verbete ringsprojecten. Wethouder W. Wisse van volkshuisves ting gaf geen steun aan het pleidooi van zijn partijgenoot De Koene. Hij wees erop dat de subsidies van de rijksoverheid financiering van ver bouw van monumentale panden juist goedkoper maken. De bestuurder gaf wel te kennen dat de gemeente over weegt het afbreken van panden en op trekken van nieuwe toe te staan. De Koene maakte zijn opmerking naar aanleiding van het woningbouwpro gramma 1989 van de gemeente Vlissin gen. De nadruk ligt hierin op de bouw in de marktsector. De bouw van zeven tig huurwoningen boven het geplande winkelcentrum op de kop van de Wal- straat door beleggers is daar onder meer in opgenomen. Ook de verbete ring van de flats in Oost-Souburg aan de Berken-, Beuken- en Wilgenstraat staat op de planning. De raadscommissie volkshuisvesting viel unaniem over wethouder Wisse toen hij een studiedag over wonen in Vlissingen niet voor raadsleden wilde bestemmen. De gemeente wil 12 okto ber met een aantal deskundigen over dit onderwerp discussiëren. PvdA-er F. C. Haanstra vroeg zich als eerste na drukkelijk af waarom mensen uit de gemeenteraad daarbij niet aanwezig mogen zijn. Wisse stelde: „Wij hebben de deskundigen de garantie gegeven dat hun inbreng niet de volgende dag met grote koppen in de krant zal staan. Ze kunnen dan vrijer hun me ning geven over het wonen in deze stad. Openheid is soms groter als er be slotenheid is". Geen van de raadsle den wilde dit accepteren. Wisse beloof de de aanwezigheid van leden van de commissie volkshuisvesting te over wegen. De studiedag waaraan 35 des kundigen meedoen, kost de gemeente Vlissingen 15.000 gulden en is min of meer een vervolg op het onderzoek dat de Bouwwinkel Zeeland heeft gedaan naar de volkshuisvesting in Vlissin gen. Klaverjassen - De Arnemuidse kaartvereniging houdt morgenavond, donderdag, een prijsklaverjasavond in gebouw De Arne. De kaarting begint om 20.00 uur. DOMBURG - De Domburgse commis sie algemene en bestuurlijke zaken bleek dinsdagavond niet fel tegen de inzet van sociale recherche in de ge meente. Felle pleidooien voor die in zet werden echter ook niet gevoerd. Benadrukt werd van verschillende kanten, dat voorzichtig te werk ge gaan moet worden, er vanuit gaande dat de meeste uitkeringsgerechtigden zich keurig aan de spelregels houden. Domburg en de overige plattelandsge meenten van Walcheren kunnen zich sinds kort aansluiten bij Vlissingen in een samenwerkingsverband voor de sociale recherche. Alleen zou een plat telandsgemeente nooit een dergelijke functionaris toegewezen kunnen krij gen. Vanuit het ministerie wordt de be strijding van fraude wel aangemerkt als een grote prioriteit. J. Geldof (pvda), die de meeste beden kingen tegen een dergelijke controle opwierp, zei het wel te kunnen begrij pen, dat wanneer er druk komt vanuit het ministerie, Domburg mee zou moe ten doen. „We kennen allemaal de ver halen over strafkortingen", zei hij. Geldof vond het echter niet zo nodig dat er een speciale rechercheur komt, die dan volgens hem ongeveer een twintigste van zijn tijd in Domburg door kan brengen. Een afdeling sociale zaken kan ook controleren, meende hij. De commissieleden konden zich vin den in de kanttekeningen, die b en w bij een mogelijke overeenkomst zou den willen plaatsen. De rechercheur zou opsporingsbevoegdheid moeten krijgen en wanneer de regering besluit de kosten van een dergelijke functio naris niet meer zelf te betalen, maar uit het gemeentefonds te halen, dan wil Domburg de mogelijkheid hebben weer uit het samenwerkingsverband te stappen. MIDDELBURG De Vlissinger J. I. M. werd dinsdag tijdens de zitting van de politierechter in Middelburg conform de eis tot drie weken gevan genisstraf en twee jaar rij-ontzegging veroordeeld omdat hij twee keer kort achtereen met alcohol in het verkeer in de fout ging. Daarnaast kreeg hij nog twee weken, die hij van een vorig vonnis nog voorwaardelijk had staan, opgelegd en werd zijn auto verbeurd verklaard. Vorig jaar december weigerde M. na een aanhouding in zijn woonplaats de bloedproef te ondergaan. In maart werd hij op het Vlissingse Bellamy- park achter het stuur vandaan ge haald, toen hij daar op een gevaarlijke manier over de weg zwalkte. Zijn rijbe wijs werd hem toen afgenomen. De bloedproef wees uit dat hij veel te veel gedronken had: 1.69 promille. Beide keren liep hij nog in de proeftijd van zijn laatste vonnis. Hij toonde geen be langstelling voor contact met het ZCAD. De 37-jarige C. P. S. uit Sint-Annaland kreeg twee weken gevangenisstraf en negen maanden rij-ontzegging opge legd voor het twee keer weigeren van De echtgenote van minicamping-exploitant J. Brasser Brasser en de Arhemse familie Elzinga bij één van de sta-cara- vans op het terrein aan de Groeneweg in Koudekerke: „Voor ons is een eigen caravan niet haalbaar". MIDDELBURG - Vanaf de Middel burgse Markt start zondag een colon ne oude motoren voor de derde Vete ranenrit over Walcheren en Zuid-Be veland. Ongeveer zeventig motoren uit de periode 1920/1970 worden ver wacht. Merken waarop gereden wordt zijn onder meer Indian, Harley Davidson, BSA, Matschless en Velo- cette. De motoren vertrekken 's morgens om 12.00 uur van de Markt, maar de mees te deelnemers worden daar al rond 10.30 uur verwacht, zodat de motoren vooraf een hele tijd te bewonderen zul len zijn. Mogelijk zijn er zelfs nog meer dan zeventig motoren te zien, want deelnemers die op het laatste moment nog mee willen doen, kunnen zich in Middelburg nog tot het tijdstip van vertrek in laten schrijven bij de ronde leiding in restaurant De Blauwe Haan aan de Markt. De Veteranenrit, die ongeveer 70 kilo meter lang is, voert de colonne via Nieuw- en Sint Joosland, de Quarles- polder en Borssele naar 's-Heeren- hoek, waar om ongeveer 14.30 uur een rustpauze wordt ingelast. Na wat om zwervingen door Zuid-Beveland rijden de 'oudjes' naar Lewedorp en via de Quarlespolder naar het eindpunt hui ze 'Ter Schelde' in Koudekerke. Daar is gelegendheid de motoren weer te be zichtigen. De berijders van de 'bejaar de' motoren zijn altijd bereid wat over hun hobby te vertellen tijdens de vele stopplaatsen langs de route. KOUDEKERKE De gemeente Val- kenisse voert volgens mini-camping houder J. Brasser uit Koudekerke een afbraakbeleid met de nieuwe kam- peerverordening. „De landbouwers die binnenkort hun sta-caravans niet meer mogen vervangen, blijven die net zo lang exploiteren totdat ze zijn vervallen tot varkenshokken. Dat is een zeer slechte zaak", vindt Brasser. De gemeente Valkenisse treft volgens hem vooral mensen die zich geen dure vakantie kunnen veroorloven. Van enig sociaal beleid is naar zijn mening dan ook geen sprake. De Kampeerwet Openlucht Recreatie verbiedt de landbouwers op hun mini- campings sta-caravans toe te laten. Het kamperen bij de boer is, vindt de wetgever, in de eerste plaats voor pas santen bedoeld en niet voor perma nente vormen van recreatie. De ge meente Valkenisse heeft naar eigen zeggen noodgedwongen deze bepaling uit de Kampeerwet moeten overne men. Ze heeft de boeren respijt gege ven: de 27 mini-campinghouders mo gen de 85 sta-caravans houden. Ze mo gen ze echter niet vervangen. Zes landbouwers in de gemeente Val kenisse, één in Koudekerke en vijf in de omgeving van Biggekerke, is dat in het verkeerde keelgat geschoten. Zij hebben een bezwaarschrift ingediend, dat morgen (donderdag) door de ge meenteraad van Valkenisse wordt be handeld. de bloedproef. S. verklaarde een pani sche angst voor naalden te hebben. Deze vrees wordt door justitie echter niet erkend als geldige reden om de bloedproef te mogen weigeren. Op 12 december vorig jaar werd S. ge sommeerd de bloedproef te ondergaan nadat hij in Steenbergen een aanrij ding had gehad. Hij belde toen zelf de politie en verklaarde slechts drie bier tjes te hebben gedronken. Nauwelijks twee maanden later werd hij in zijn woonplaats aangehouden op verdenking een slok te veel te hebben gebruikt. Bij de blaasproef reageerde hij positief, maar S. weigerde opnieuw zich te laten prikken, ook niet nadat een arts had vastgesteld dat er geen enkel medisch beletsel voor een bloe dafname was. „De invoering van het ademanalyse-apparaat zal voor men sen als u een uitkomst zijn", consta teerde de officier vanjustitie mr C. van Ginkel. Zijn eis was drie weken zitten en negen maanden niet rijden. Hoewel S. zei zijn rijbewijs niet te kunnen mis sen, vonniste politierechter mr J. D. C. J. Janzen-Van Oosten wat betreft de rij-ontzegging conform de eis. Hij was nog niet eerder veroordeeld voor ver keersdelicten. De sta-caravans zijn onmisbaar voor de exploitatie, voeren de mini-cam pinghouders als eerste argument in hun bezwaarschrift aan. De landbou wers in Valkenisse verhuren geen staanplaatsen, maar sta-caravans op zich; iets waar de Kampeerwet geen rekening mee houdt. Tenten kunnen in het Nederlandse klimaat maar een beperkt deel van het jaar worden ge bruikt, maar sta-caravans zijn bijna permanent bewoonbaar. De mini- campinghouders moeten van 1 no vember tot en met 15 maart hun kam peerterrein sluiten. Vaak is het maan den na 15 maart nog geen tent-weer, maar kunnen sta-caravans direct in de verhuur. Mini-campinghouder Brasser signa leert dat voordeel. De caravans werken op die manier seizoenverlen- gend en leveren commercieel ook meer op. De Koudekerkenaar vraagt in het VEERE Burgemeester G. W. van Montfrans-Hartman geeft donderdag om 19.30 uur op het Oranjeplein in Veere het startschot voor een presta tieloop. Organisator Dynamo '70 uit Middel burg heeft in de gemeente een ronde uitgezet van 2,75 kilometer. Deelne mers hebben de keuze deze afstand één tot vier keer te lopen. Belangstel lenden kunnen zich donderdag vanaf 18.45 uur op het Oranjeplein voor de loop inschrijven. Zomeravondconcert De flui tist Ferenc Hutyra en de pianist Leen de Broekert geven vandaag (woens dag) vanaf 20.00 uur een zomeravond concert in de Dorpskerk in Oostkapel- le. Op het programma staan werken van onder anderen Dvorak, Briccialdi en Mouquet. MIDDELBURG - Cafés en bars in Mid delburg moeten op oudejaarsavond om 23 uur dicht. Volgend jaar zal wor den bekeken of een andere regeling mogelijk is, zei burgemeester mr Chr. G. J. Rutten dinsdagmiddag in de commissie voor openbare orde en vei ligheid. Hij dacht daarbij aan preven tieve maatregelen - zoals het verlich ten van etalages en dergelijke - en het neerzetten van een tent op de Markt, waar een jaarwisselingsfestijn zou kunnen worden gehouden om mensen in een ontspannen sfeer naar de bin nenstad te lokken. „Een zwak beleid", zei na afloop hore- ca-ondernemer Kees Petiet boos. „Als horeca-ondernemers worden wij het slachtoffer van een paar vandalen". Namens de Stichting Horeca-activitei- ten Middelburg (HAM) pleitte hij in de commissievergadering voor een kaart systeem, waarbij de zaken tot 1 uur open zouden kunnen blijven als beslo ten club. Ook de meeste raadsfracties waren niet gelukkig met het vroege sluitings uur. Mevrouw M. van Colmjon- van der Mark PvdA) noemde het „heel betreu renswaardig dat het beleid zich richt op de enkelingen, die het plezier van velen bederven". Voor veel alleen staanden hebben cafees juist bij de jaarwisseling een sociale functie. Ze pleitte voor een ander beleid: „Zorg dat ordeverstoorders geen kans krij gen". Ook het D66-raadslid drs W. Ovaa, zijn collega H. Blom (PPR) en mevrouw C. Koster (VVD) dachten in die richting. CDA en SGP/RPF/GPV steunden de regeling. Volgens CDA- fractievoorzittermr J. A. R. M. Douwes had het vervroegen van het sluitings uur vorig jaar wel degelijk effect, nadat Middelburg bij de jaarwisselingen van '85-'86 en '86-'87 was geteisterd door nieuwjaarsgeweld, waarbij voor tien duizenden guldens werd vernield. Hij vond het dan ook vreemd dat een deel van de commissieleden nu plotseling een andere kant op wilde. zomerseizoen 350 gulden per week huur en minimaal 200 gulden in de stil lere maanden. „Voor een tent betalen mensen bij mij per nacht vijf gulden plus 3,50 gulden per persoon", rekent Brasser voor. „Een gezin met drie of vier kinderen is niet veel meer kwijt voor een caravan". Voor de Koudekerkenaar is het finan ciële aspect echter niet de belangrijk ste reden om het bezwaarschrift te steunen. Hij heeft al vijftien jaar sta caravans op z'n erf staan en geeft toe dat sta-caravans de exploitatie van zijn terrein sluitend maken. „Alle voorzieningen die zijn aangebracht, moeten er uit kunnen komen. De ge- WESTKAPELLE De Stichting Wel zijn Ouderen Platteland Walcheren begint dit najaar twee kookcursussen voor oudere mannen uit de Walcherse dorpen. De cursus is bedoeld voor mannen met weinig of geen kookerva- ring. In de basiscursus leren de deelnemers een aantal eenvoudige, gezonde maal tijden te bereiden. Ook wordt informa tie gegeven over gezonde voeding en over de te verwerken levensmiddelen. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij de stichting in Westkapelle. Deelnemers uit Arnemuiden kunnen dinsdag 4 oktober voor de eerste les te recht in het gebouw van de ouderen- stichting in Middelburg aan de Mol straat. Deelnemers uit de overige dor pen zijn maandag 3 oktober vanaf 16.30 uur voor de eerste les welkom in de huishoudschool van Oostkapelle aan de Schoolstraat. meepte eist die van ons". Voor Brasser is van veel groter belang dat vakantie gangers met een kleine beurs zich zo toch de luxe van een sta-caravan kun nen veroorloven. „De mensen die op deze mini-camping een sta-caravan huren, hebben niet voldoende geld om zo'n ding te kopen. Ze komen in een kleine auto, met de trein of op de fiets, nemen alleen wat koffers mee en klaar is Kees. Veel oudere mensen verblij ven ook hier". De akkerbouwer ver baast zich erover dat het de kampeer boeren wordt verboden de oude voor zieningen te vernieuwen, terwijl an derzijds de verhuur door particulieren op grote campings doorgaat. De ver hoging van het staangeld dwingt vol gens Brasser, bezitters van caravans hun eigendom te verhuren. Op zijn terrein heeft de mini-cam pinghouder uit Koudekerke drie sta caravans. Twee worden gebruikt door Nederlandse gezinnen en één door een Duitse familie. De familie El zinga komt voor de derde keer bij Brasser op vakantie. „Voor ons is een caravan niet betaalbaar en niet lo nend", vertelt mevrouw G. Elzinga. „We wonen bovendien in Arnhem in een rijtjeshuis en dan hele dagen een caravan voor de deur, dat is niks". „Je hebt ook een andere wagen nodig", vult haar echtgenoot, J. B. Elzinga, aan. „En mijn vrouw heeft reumatiek en kan zodoende niet in een tent". De vrijheid op de mini-camping spreekt hem enorm aan. „Op een grote cam ping met zo'n slagboom ervoor voel ik me niet thuis, dat is net een getto". De Duitse campinggasten uit Wesel hebben eenzelfde verhaal. De ruimte en bewegingsvrijheid staan voorop. „Het verblijf in een tent kan ik, vanwe ge m'n gezondheid, niet aan", maakt de vrouw duidelijk, „of wij moeten in Spanje met vakantie" VLISSINGEN Het wijkcomité Bin nenstad hoeft niet te rekenen op sub sidie van de gemeente Vlissingen voor een onderzoek naar de woonmo- gelijkheden in het voormalige post kantoor aan de Stenen Beer. Een be roep tegen een eerdere beslissing van het college van burgemeester en wet houders werd dinsdag door de com missie volkshuisvesting afgewezen. De gemeente Vlissingen ziet het wijk comité niet als een woonconsumen tenorganisatie en heeft een andere be stemming voor het gebouw op het oog: parkeergelegenheid voor bezoekers aan het Arsenaal en de Vissershaven. VVD-raadslid mevrouw J. Huizinga- Kivit probeerde nog een stok tusseni de deur te krijgen. Zij vroeg of mensen die iets met een onbewoond pand wil len doen nooit in aanmerking komen voor geld uit de woonconsumenten- pot. De Vlissingse wethouder W. Wisse van volkshuisvesting herhaalde het standpunt van b en w. VVD-er J. Lust vroeg zich hierop af of de gemeente het verzoek zou hebben erkend als het ou de postkantoor een woonbestemming had gehouden. Wisse stelde dat een onderzoek heeft uitgewezen dat in het gebouw geen sociale woningbouw kan worden gerealiseerd. Dat bleek te duur. „Wanneer wij wilden dat er wo ningen zouden komen, hadden we sa men met woningbouwvereniging Bas- co een plan tot ontwikkeling ge bracht". VLISSINGEN De bouw van de Scharnierpuntflat aan de Boulevard Bankert in Vlissingen, naast de nieu we Résidence Bankert, kan dienen als stimulans voor de in het slop geraakte activiteiten aan de Vlissingse boule vard. De gemeente Vlissingen moet om die reden de realisatie van een lu xe hotel loskoppelen van de bouw van de Scharnierpuntflat. De overleg groep Résidence Belvedère schrijft dit in een brief aan het Vlissings ge meentebestuur. De potentiële kopers van een woning in de Scharnierpuntflat of Résidence Belvedère hebben zich verenigd in een overleggroep. Die heeft al verscheide ne keren bij de gemeente Vlissingen aan de bel getrokken. De koppeling tussen de uitgifte van bouwgrond voor de Scharnierpuntflat en de realisatie van een hotel aan de Boulevard Ban kert is haar een doorn in het oog. De overleggroep acht wederom de tijd rijp dat die twee werken van elkaar wor den gescheiden. De aanleiding is dat Vlissingen het contract met de nieuwe bouwer van het hotel, de firma Name Gets Deux (NGD) uit Teteringen, heeft opgezegd, omdat dat bedrijf op de afgesproken datum geen geld op ta fel wilde leggen. Het lukte Vlissingen in een eerder stadium niet de eerste contractpartner, de Bataafse Aanne- mings Maatschappij (BAM), tot de bouw van een nieuw hotel te bewegen. De gemeente gebruikte toen de Schar nierpuntflat als hefboom in de strijd. De verkoop van winstgevende appar tementen in de flat zouden als lokker tje moeten dienen voor de BAM. Dat heeft, constateert de overleggroep, niet gewerkt. De overleggroep Résidence Belvedère roept het gemeentebestuur van Vlis singen op geen 'nieuw experiment' aan te gaan met één of andere aannemer. De Plaza, zoals die gedeeltelijk gereed is voor het appartementencomplex Résidence Bankert, moet, volgens de club kopers, direct worden afgebouwd. De gemeente Vlissingen moet in sa menhang daarmee de realisatie van Belvedère oftewel blok C mogelijk ma ken. „Wij hebben de overtuiging", meldt de overleggroep, „dat het voor wat betreft blok C een zaak is van 'nu' of 'veel later/mogelijk nooit'. De kans is groot dat vele kopers afhaken en voor de stad Vlissingen verloren gaan wanneer niet spoedig met de bouw wordt begonnen". Rutten bevestigde dat de afgelopen nieuwjaarsviering betrekkelijk rus tig verliep. Als het aan hem had gele gen was er echter vorig jaar al geëx perimenteerd met preventieve maat regelen en festiviteiten in de Middel burgse binnenstad. Dit beleid kreeg echter geen steun van justitie en mid denstand, zodat het vervroegen van het sluitingsuur als enige maatregel overbleef. Als er echter kans is op een goed voorbereid plan voor oudjaar '89 wil hij zich er opnieuw voor inzetten. Volgens secretaris J. J. van der Meij- den van de commissie voor openbare orde en veiligheid zijn lang niet alle ho reca-ondernemers in de Zeeuwse hoofdstad tegen sluiting op oudejaars avond. „Wij hebben telefoontjes gehad van mensen die zeiden: laat die rege ling maar zo". Hotels kunnen dit jaar ontheffing aan vragen voor het openhouden van hun bar. Volgens hotelhouder F. P. d'Huy was de gemeente daarover vorig jaar niet duidelijk, zodat de meeste zaken sloten. Hij wilde - mede namens zijn collega's - nu graag weten waar hij aan toe is, om te voorkomen dat hij kerst en oudej aarsarrangementen misloopt. WIE KIESKEURIG KIEST KIEST Bellamypark 16, Vliss. KEURSLAGER Tel. 12747. Verstand van lekker vlees! Extra voordelig deze week: Speciale reclame voor uw diepvriezer: Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging thuisbezorgd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 12