HVV scoort zes keer bfj Nieuwland TWEEDEKLASSERS MAKEN INDRUK PETER VAN VOSSEN WEER UITBLINKER NICO VAN DE KLUNDERT WINT IN KORTGENE Geslonken Liefhebbers Junioren VLISSINGEN Vlissingen behaalde zondag in een oefenwed strijd in Dordrecht een verdiende 2-4 overwinning op eer steklasser DFC. Het duurde overigens tot de tweede helft voordat de formatie van Jo Jansen definitief afstand kon ne men. Al na twee minuten keek Vlissingen aan tegen een 1-0 achterstand (door Wasiman), maar nog voor rust werd de ach terstand omgebogen in een 1-2 voorsprong. Zierikzee Kloetinge Middelburg-Vinkenslag 2-3 RCS-Hansweertse Boys 4-0 Hoek - Veere 3-1 Tern. Boys - Sluiskil 1-2 Koewacht - AZVV 2-2 Vogelwaarde - Zaamslag 1-0 Steen - Jonker Boys 2-2 Hoofdplaat - Clinge 0-2 Hontenisse - Graauw 6-0 Philippine - Lochristie 0-1 Terneuzen - SDO 3-2 In de finale van het jubileum-toernooi van de voetbalvereniging SDO be haalde Terneuzen gisterenmiddag een 3-2 zege op het eerste elftal van de organiserende vereniging. Bij de rust was de stand nog in evenwicht: 1-1. SDO begon sterk offensief en zag Wer ner Bisschop al na amper één mi nuut spelen de score openen. In de loop van de eerste helft nam Terneu zen echter het heft in handen, met de gelijkmaker van Peter Huls tot ge volg. Het was in de tweede helft ook Peter Huls die de tweede en derde Terneuzen-treffer voor zijn rekening nam. Tussendoor had Frank van Driessche de score op 2-2 gebracht. Terneuzen won dus het SDO-toernooi, met SDO als tweede. Biervliet - Ria 1-2 WHS-Middelburg (zat) 2-2 Jong Ambon-GPC 1-2 MEVO-Kapelle 3-2 Yerseke-Meeuwen 2-0 Th. Boys-Stellendam 4-0 Nieuwland- HVV '24 2-6 Oostkapelle-Walcheren HBSS-Serooskerke 2-4 Bevelanders-Goes 2-0 Nieuwdorp-Wissenkerke 4-1 MAANDAG 15 AUGUSTUS 1988 Vlissingen schittert pas na achterstand Eerst scoorde Peter van Vossen na een korte solo en vervolgens tikte Ad Gladdines een uitstekende voorzet van Paul Schipper binnen. Vlak na rust trok Gerard Franssen de stand gelijk, maar dat was meteen het laatste wapenfeit van de thuisploeg. Peter van Vossen, de grote uitblinker, pikte de bal op in zin eigen strafschop gebied en soleerde door tot het DFC- doel om daar voor 2-3 te zorgen. Vlis singen kreeg daarna nog legio moge lijkheden om de score uit te bouwen, maar kwam niet verder dan één treffer van Alex Lourens, na een steekpass van (weer) Van Vossen (2-4). Zierikzee eindigde op een verdienste lijke derde plaats in een sterk bezet tweedaags toernooi in Nieuwenhoorn. Zaterdag begonnen de Zeeuwen uit stekend in de poulewedstrijden door Nieuwenhoorn (een zondageersteklas ser) met 2-0 te verslaan (doelpunten: Kees Verkaart. Marco van Oeveren). Daarna werd een eenvoudige overwin ning geboekt of PFC (2-0, via Marco Saman en Jacco Heyboer) en gelijkge speeld tegen Fortuna Vlaardingen (1- 1, doelpunt Theo Wittenberg). Na een overwinning tegen SW (0-1, Kees Ver- kaart) moest de wedstrijd tegen Spar ta C tenslotte uitsluitsel geven over een finaleplaats. Een vermoeid Zierik zee verloor gisteren tenslotte met 3-0 van de latere winnaar. In de strijd om de derde en vierde plaats won Zierik zee met 2-0 (Theo Wittenberg, Kees Verkaart) van HOV, een Rotterdamse zondagtweedeklasser. Kloetinge was actief op een sterk bezet toernooi in Helmond en behaalde een weinig eervolle laatste plaats. Kloetin ge begon met een gelijkspel (1-1, doel punt Arjo den Dekker) tegen Dosko uit Bergen op Zoom. Vervolgens moest worden aangetreden tegen Helmond en dat ging een stuk minder. Na een 1-0 voorsprong (door Ronnie Proos) werd na een slechte tweede helft verloren met 4-1. In de strijd om de vijfde plaats speelde de formatie van Adré Wurth 0-0 gelijk tegen WVO, maar de eer steklasser uit Oosterhout toonde zich bekwamer in het nemen van de straf schoppen. Dosko werd overigens de verrassende winnaar van het toernooi door in de fi nale hoofdklasser Geldrop met 2-0 te verslaan. Middelburg begon uitstekend en bouwde al snel een 2-0 voorsprong op. Eerste scoorde Hans Tellier toen de keeper een schot van Ron Kodde los liet en vlak na rust maakte Ron Kodde met een lob 2-0. Met nog een half uur te gaan leken de hoofdstedelingen op ro zen te zitten. Middelburg gaf de wed strijd echter toch nog uit handen en gaf de Limburgse eersteklasser de ge legenheid om een indrukwekkende uitsprint in te zetten. In het laatste half uur wisten de fysiek sterke Lim burgse zelfs nog een overwinning uit het vuur te slepen (2-3). RCS was vanzelfsprekend veel sterker dan de afdelingseersteklasser. Ron de Viser maakte 1-0 uit een corner en de van de A-junioren overgekomen Je roen Franke zorgde voor 2-0. In de tweede helft zakte de wedstrijd af naar een abominabel niveau. Ron Rosevelt en Marcel Astroh zorgden voor de 4-0 eindstand. Ludwig Jurriëns in aktie voor Hoek in de wedstrijd tegen Veere. Hoek en Sluiskil blijven winnen TERNEUZEN - Hoek en Sluiskil ble ven dit weekeinde opnieuw zonder nederlaag in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. Hoek ver sloeg op eigen veld Veere met 3-1. Sluiskil kwam in Terneuzen tot een 2-1 zege op Terneuzense Boys. Hoek speelde tegen Veere andermaal een voortreffelijke wedstrijd en be wees daarmee ten overvloede niet on belangrijk te zijn versterkt in vergelij king met verleden jaar. Zeker nu ook het gerucht nog gaat dat Peter van Ha melink van Philippine toch nog over schrijving heeft gevraagd naar Hoek. Vooral in het eerste uur ging het zater dag uitstekend", zei trainer Gerrit Emans na afloop. „Veere kreeg pas eni ge greep op ons spel toen het al 3-0 stond". De Zeeuws-Vlamingen legden de basis voor de uiteindelijke 3-1 zege in de eer ste helft. Na vijftien minuten opende Acbiaan van Nieuwenhuyse de score vanaf de penaltystip (nadat Remco van Keeken onderuit was gehaald), waarna Patrick de Visser er 2-0 van maakte. De Visser was na de hervatting ook verantwoordelijk voor 3-0. In de slotfa se van het duel - toen Hoek ver terug viel - was het Harry Koster die voor Veere tegenscoorde: 3-1. Sluiskil had het traditioneel moeilijk tegen het zich fel verwerende Terneu zense Boys, maar won tenslotte niet onverdiend met 2-1. In de vrij gelijkop- gaande eerste helft trof zowel Mark de Kunder als Paul van der Hooft de lat, maar onmiddellijk na de hervatting was het Paul van der Hooft die voor 0-1 zorgde. Halverwege de tweede helft kwam Ter neuzense Boys terug tot 1-1 toen Jack Scheele een knappe solo doeltreffend afrondde, maar via Dennis de Bruijne nam Sluiskil een kwartier voor tijd an dermaal een voorsprong. Daarna raak ten Ko Simons (Terneuzense Boys) en Paul van der Hooft (uit een strafschop) nog de paal. Koewacht was voor de rust de meest offensieve ploeg en nam in de eerste helft ook verdiend een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Luc Rombaut. In de tweede helft echter kwam AZVV beter in de wedstrijd en lag de zater dag tweede klasser niet langer onder. Antoine Thoen maakte eerst gelijk en nadat Jacky Lambert voor 2-1 had ge tekend was het opnieuw Antoine Thoen die voor de Axelse ploeg scoor de: 2-2 dus. Vogelwaarde - Zaamslag was een mati ge wedstrijd met over het algemeen weinig doelkansen. „Zaamslag speel de wat slapjes", zei trainer Ban Pau wels na afloop, „Vogelwaarde had veel meer inzet". Aan de overwinning van de thuisclub viel dan ook niets af te dingen, vond hij. Het enige doelpunt van de wedstrijd viel in de eerste helft en werd gescoord door Freddy van der Veeken. Steen had zaterdagmiddag vooral in de eerste helft weinig in te brengen te gen Jonker Boys uit Nijmegen. Voor de rust kwamen we behoorlijk wat te kort", vond trainer Peter van de Boog- ert naderhand, „Alleen omdat Jonker Boys nog maar sinds kort in training is, konden wij in de tweede helft terug komen tot 2-2". De vierde klasser uit Nijmegen (met oud-Steen speler Paul Dobbelaer in zijn gelederen) nam voor de rust een 2- 0 voorsprong, maar na de hervatting profiteerden Eric Nagelkerke en Jos van de Walle van de terugval bij de te genstander om de stand weer in even wicht te brengen: 2-2. Hoofdplaat bood Clinge voor de rust aardig partij, maar kon desondanks niet voorkomen dat de derde klasser in de slotfase een 1-0 voorsprong nam via een door Danny van Puij velde benutte strafschop. In de tweede helft was Clinge zoveel beter dat een tweeede doelpunt niet uit kon blijven. Het was Boudewijn van Craenenbroeck die de eindstand op 0-2 bepaalde. Hontenisse was een maatje te groot voor Graauw, dat na een 2-0 ruststand naar een 6-0 nederlaag werd gespeeld. In de eerste helft scoorden Sjef Pau wels en Martin Voet 1-0 en 2-0. En na de hervatting waren het Martin Voet, Harry Kint, Ad van der Reijssen en Job Zweegers die de stand uitbreidden tot 6-0. Na de nederlagen tegen ODIO (4-2) en Wachtebeke (4-1) leed Philippine gis terenmiddag (zondag) op eigen veld ook tegen Lochristie verlies: 0-1. Als verzachtende omstandigheid gold dat de Zeeuws-Vlamingen opnieuw met Nico van de Klundert voert een kopgroep van drie aan voor Ton de Pie en Dennis van de Ouden. Temposlag leidde tot massasprint KORTGENE Het leek er in het be gin even op dat de wielerronde van Kortgene voor amateurs een boeiende strijd te zien zou geven. Maar de eer ste (vroege) ontsnapping was meteen de enige van betekenis. Na het inreke nen van drie vermetele vluchters draaide de koers u: t op een temposlag en uiteindelijk op een massasprint. De Brabander Nico van de Klundert bleek de sterkste door op de meet met luttele centimeters verschil zijn pro- vinciegenoot John de Crom te klop pen. Bij de junioren ging de zege naar Ray mond Tolhoek uit Yerseke, bij de lief hebbers naar Willem Varekamp uit Hellevoetsluis. Nico van de Klundert had zich gezien het wedstrijdbeeld al ruim voor het einde voorbereid op de massale aan komst. Zo liet hij tenminste na afloop weten. Het achterwiel van zijn groot ste concurrent, De Crom, vormde daarbij een ideale springplank voor de vijfde seizoenoverwinning. „Ik was nog even bang dat er een drie tal weg zou blijven, maar toen die wer den terugepakt zat ik goed. Ik had nog net genoeg over om langs De Crom te gaan". Met de verwijzing naar zijn geslonken reserves doelde Van de Klundert op zijn eerdere inspanningen in de koers. Uitgerekend hij was de gangmaker geweest van het trio (met Dennis van de Ouden en Ton de Pie op sleeptouw) dat de aandacht van het magertjes op gekomen publiek gedurende tweeder de van de wedstrijd nog enigszins vas thield. Verliezer De Crom sprak daarom met des te meer ontzag over de prestatie van de winnaar, en met enige gering schatting over zijn eigen resultaat. „Normaal gesproken is Nico sneller dan ik, maar hij had zo lang aan die ontsnapping meegewerkt dat ik me zelf een kans gaf. Ook al heb ik sinds Hemelvaart niet meer gewonnen." Nadat in de derde ronde Van de Klun dert, De Pie en Van de Ouden de rest van de zeventig vertrekkers tijdelijk in de steek lieten, deed het peloton wei nig meer dan de achterstand beper ken. Geen moment groeide de voor sprong van de vluchters uit tot meer dan zo'n twintig seconden, waardoor de belangen van het tiental favorieten voorlopig redelijk waren gewaar borgd. Met nog ongeveer dertig kilometer te gaan waren de renners weer bij elkaar en was het de beurt aan de kopstuk ken. Een poging van Thijs Fase, de sterk rijdende Francois Franse, Kees Jonkers, Mrio van Vlimmeren en Peter van de Klundert was een kort leven be schoren. De vlucht van Vester Aarts, Freddy de Muynck en Hans Laterveer wierp vijf ronden voor het einde evenmin vruch ten af. Wilfried Raas, Ad Polak en Theo Akkermans waagden nog een sprong in de laatste ronde. Zij werden vooral door renners van Middelkamp terugghaald, waarvan Van de Klun dert tenslotte profiteerde. De uitslag bij de amateurs: 1. Nico van de Klundert (Hoogerheide), 80 kilometer in 1.46.04, 2. John de Crom (Woensdrecht), 3. Ad de Bruin (Sint Willebrord), 4. Jan Goe- dendorp (Oudenhoorn), 5. Nap Hage (Poort vliet), 6. Ad Polak (Hansweert), 7. Wilfried Raas ('sHeerenhoek), 8. Freddy de Muynck (IJzendijke), 9. Thijs Fase (Oud Vossemeer), 10. Heddy Nieuwdorp (Yerse ke), 11. Francois Franse (Kwadendamme), 12. Cees Schouwenaar (Goes), 13. Kees Jon kers (Oud Gastel), 14. Peter van de Klundert (Hoogerheide), 15. Theo Akkermans (Nieuw Vossemeer), 16. Richard de Vriezfc (Goes), 17. Hans Laterveer (Nieuwerkerk a/d IJssel), 18. Frank Timmers (Prinsenbeek), 19. Chris Maas (Dordrecht), 20. Mario van Vlimmeren (Hoeven). 1 W. Varekamp (Hellevoetsluis), 2. op 5 se conden, L. Zoon (Dirksland), 3. op 40 secon den, K. Heystek (Willemstad), 4. J. van Baal (Breda), 5. P. Evelein (Leiden), 6. P. Kralt (Rijnsburg), 7. P. Sager (Zuid Beyerland), 8. G. van Melick (Strijen), 9. G. Vijge (Oud Beyerland), 10. J. Akkermans (Nieuw Vosse meer). 1. Raymond Tolhoek (Yerseke), 2. P. Ko- nings (Roosendaal), 3. R. Konings (Roosen daal), 4. M. van Hees (Zundert), 5. J. Buckers (Ossendrecht), 6. R. Mobach (Sluiskil), 7. M. Castelijns (Steenbergen), 8. J. Wiskerke (Kortgene), 9. R. van Kroon (Rotterdam), 10. J. Leijten (EttenLeur). enkele invallers moesten aantreden, maar dat deed niet af aan het matige niveau van de wedstrijd. Het beslis sende doelpunt werd gescoord in de 75e minuut. De derde plaats in het SDO-toernooi was voor Ria, dat Biervliet met 2-1 ver sloeg in de „kleine" finale. Ria had voor de rust het beste van het spel, Biervliet erna. Omdat Egbert Aude- naerd een strafschop onbenut liet, bleef de score tot aan de rust op 0-0 ste ken, maar daarna sloeg Ria toe door doelpunten van Patrick Dhondt en Egbert Audenaerd, juist in een fase waarin Biervliet een overwicht had. Eric Pijcke bracht de spanning kort voor tijd terug door voor 1-2 te zorgen, maar uiteindelijk bleef het riaarhii Het oefenprogramma voor de Zeeuws- Vlaamse clubs is voor deze week als volgt: Dinsdag: Axel - AZVV <19.00 u) Amemuiden - Breskens 19.30 u), Zaamslag - Clinge (19.00 u), Groede - Schoondijke <19.00 U0 en Vrasene - Tem. Boys <19.00 u) V/oensdag: Koewacht - Hoek <19.00 u), HVV'24 - Sluiskil (19.00 u), Philippine - SLV Zelzate 19.00 u), Steen - Veere <19.30 uen Ursel (B) - IJzendijke (19.30 u) Donderdag: Clinge - Tem. Boys <19.00 uen SDO - Hontenisse <19.15 u) Vrijdag: toernooi VV Hoofdplaat eerste wedstrijden, met deelname van Axel, Bres kens, Hoofdplaat en Biervliet). (Advertentie) Straks weer lekker thuis bij Croma. Natuurlijk, de vakantie zit vol smakelijke verrassingen. Toch loopt het water je na een tijdje in de mond j bij de gedachte aan thuis. Een lekkere bal gehakt, of een ouderwets sappige karbonade. Mmmm. iCROMAj Dan denk je: straks weer lekker thuis bij Croma. HOU JE VAN VLEES, BRAAD JE IN CROMA. AMSTELVEEN (GPD) Bijna twee jaar na de diepe knieval op het WK in Londen wordt er in de internationale top weer rekening gehouden met het Nederlands heren-hockeyteam. De toernooi-overwinning, die gisteren in Amstelveen in het sterk bezette veld van vijf olympische deelnemers werd gehaald, was in dat opzicht meer dan een simpel signaal. Voor bondscoach Hans Jorritsma vormde de reeks aansprekende resul taten van de afgelopen week een be wijs dat hij het eindpunt is genaderd van een even succesvolle als effectieve wederopbouwperiode. De finish van dat ontwikkelingsproces ligt in Seoul, waar over vier weken de Olympische Spelen van start gaan. Op basis van de vorderingen, die de laat ste twee maanden zijn gemaakt, heeft Jorritsma er alle vertrouwen in, dat de nationale ploeg daar tot de medaille kanshebbers behoort. „We zijn er nog niet", bleef hij na de 2-2 op de slotdag tegen Groot-Brittannië realistisch. „Maar als ik zie wat we hier in Amstelveen hebben laten zien, ben ik optimistisch." Gijs van Heumen zocht gisteren niet naar excuses voor het feit dat het da mesteam op het vierlandentoernooi een allesbehalve goede olympische vorm had gedemonstreerd. De bonds coach had zich vooraf al ingedekt voor mogelijke matige verrichtingen, om dat het evenement in zijn optiek te dicht op een zware trainingsstage lag. Hoewel de Europees, wereld- en olym pisch kampioen mede dank zij een 3-3 gelijk spel op de slotdag tegen Groot Brittannië de toernooiwinst opstreek, maakte de nationale ploeg haar faam in geen enkel opzicht waar. De eindstand bij de heren: 1. Nederland 4-7 (17-4), 2. Groot-Brittannië 4-5 (8-7), 3. Sovjet unie 4-4 (6-6), 4. Spanje 4-4 (7-13), Dames: 1. Nederland 3-5 (12-5), 2. Groot- Brittannië 3-4 (6-5), 3. Sovjetunie 3-3 (8-7), 4. Spanje 3-0 (1-10). ARNEMUIDEN De zaterdag voetballers van Amemuiden speelden dit weekeinde ver dienstelijk gelijk tegen de Bra bantse hoofdklasser Desk, dat aanvallend wel wat sterker was. Leo de Nooyer schoot op de paal en Ad Poortvliet kopte op de lat. Met de 0-0 uitslag konden beide ploegen tevreden zijn. In de eerste helft was er nog spra ke van een goede wedstrijd. San- der Westdorp opende de score voor de thuisploeg, maar nog voor rust boog Middelburg de achterstand om in een 1-2 voor sprong via Hans Meeuwis en Henk Willemse. In de tweede helft scoorde Rien Fase al snel 2- 2, waarna beide teams het wel geloofden en de wedstrijd als de bekende nachtkaars uitging. De Middelburgers domineerden de hele wedstrijd, maar trokken toch aan het kortste eind. Nog voor rust stonden de bezoekers op 0-2, via twee uitvallen, waarbij Martin Swinnen en Norman Ver hagen de zaak afmaakten (0-2). Jong Ambon kreeg vele kansen, maar alleen Wim Sabander wist er in de tweede helft één te benut ten (1-2). Dezelfde speler scoorde zelfs 2-2, maar zijn doelpunt werd om onbegrijpelijke reden afge keurd. Mevo beheerste de wedstrijd en liep vrij gemakkelijk uit naar een 3-0 voorsprong. Doelpuntenma kers aan Schouwse zijde waren Marco Does, Erik-Jan Kort en Gelijn de Maisir. Pas in de slotfa se kon Kapelle wat terugdoen via Gerry de Waard, die twee keer scoorde. Mevo speelde toen intussen al met negen invallers. Al na twaalf minuten zette John Vette de thuisploeg op een 1-0 voorsprong. Yerseke speelde iets beter en kwam vlak na rust op 2-0 door Kees Zuidweg die goed pro fiteerde van een afstandsschot van Bart Dekker. Na dat doel punt was het niet veel meer en sleepten beide ploegen zich voort naar het einde. De zaterdagvierdeklasser had niets in te brengen tegen een veel beter Tholense Boys. De thuis ploeg domineerde op elk front en behaalde een ruime 4-0 overwin ning. Doelpuntenmakers aan Thoolse zijde waren Leon Elsak- ker, Johan Schot (uit een penal ty), John Nieuwkoop en Jan Groenewegen. Voor rust viel de schade nog mee aan Walcherse zijde (0-1). Na de pauze werd de thuisploeg echter naar een grote 2-6 nederlaag ge speeld door een ontketend HVV '24. De van Koewacht over gekomen Harm Rietjens nam de helft van de Hulsterse produktie voor zijn rekening. De overige HW-treffers werden gescoord door Angelo Verbraeken (2x) en Carlo Blommaert. Wilco Kwek- keboom scoorde twee keer voor Nieuwland. 2-2 Het publiek moest tot de tweede helft wachten op de doelpunten. Oostkapelle liep uit naar 2-0 via een afstandsschot van Joost Overmeen en een treffer van Har- ro Hazelaar. Oostkapelle leek de wedstrijd in handen te hebben, maar verspeelde de voorsprong toch nog door enkele knullige missers. Adri Belfroid en Huib Meerman profiteerden en brach ten de gelijke stand op het bord (2-2). Serooskerke had een vliegende start en bouwde met een paar schitterende doelpunten een 0-4 voorsprong op. Jos Kayser open de de score en Bennie Boogaart, Wim Allaart en weer Bennie Boogaart tekende voor het ver volg. De Schiedamse zaterdagder deklasser kwam nog voor rust te rug tot 1 -4In de tweede helft was er vooral sprake van een romme lige onvriendelijke sfeer, waarin alleen de thuisploeg nog een keer wist te scoren (2-4). De thuisploeg drukte Goes met een terug en stond met de pauze al op een 2-0 voorsprong via Kees de Haze en Leo Versluis. Na rust probeerde Goes orde op zaken te stellen, maar stuitte daarbij voornamelijk op Bevelanders- keeper Erik Versluis. De 17-jari- ge doelman hield met een paar voortreffelijke reddingen zijn doel schoon en was daardoor de grote uitblinker. De bezoekers uit Wissenkerke speelden een uitstekende eerste helft en namen zelfs een verras sende 0-1 voorsprong via Marcel van Hekke. Na rust herstelde Nieuwdorp zich en wist een voor al conditioneel minder Wissen kerke naar een 4-1 nederlaag te spelen. Doelpuntenmakers bij de thuisploeg waren Sacco Koole, Ron de Vos, Erik de Jonge en Mart van de Guchte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 12