landbouwers Hontenisse Trimloop Nieuwvliet voor Van de Griendt Zeeuws-Vlaamse sociale recherche per 1 januari Onderzoek gemeente Hulst naar huurverhoging woonwagencentrum Eis halveert boete: dreigend mes bij ruzie bleek kam Samenwerking noodzaak Mark Thiers uitgeschakeld in Cadzand Pieters verrast in Sint Jansteen Tennistoernooi Hoek zondag van start Vernielingen aan strandtent Sluiskil sterk tegen AZVV Voetbaltoernooi pupillen Hulst Cursussen project 'Mensen zonder werk' in Axel PZC/streek 12 Schaalvergroting Sluiskil - AZW 4-1 Breskens - Tern. Boys 1-1 Hoek - HW'24 2-1 Zaamslag - IJzendijke 1-2 Ria - Vogelwaarde 1-1. BEHALVE IN OOSTBURG NA MASSAAL PROTEST BEWONERS Verrekening RAPPORT AGRARISCHE HOGESCHOOL: DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1988 KLOOSTERZANDE - De boeren in de gemeente Hontenisse moeten meer gaan samenwerken om de problemen in de landbouw het hoofd te bieden. Een belangrijke kostenbesparing blijft achterwege, omdat het commer cieel inzicht te wensen overlaat. Deze conclusie trekt de Agrarische Hoge school Delft in een rapport over de toekomst van agrarisch Hontenisse. Het rapport stond woensdag centraal tijdens een symposium in Klooster- zande. Het ontbreekt in Hontenisse aan de broodnodige wil tot samenwerking. Vooral in de kleinere bedrijven wordt nog te weinig gebruik gemaakt van de ze alternatieve vorm van kostenbespa ring. Minder dan eenderde van de boe ren werkt momenteel in combinatie- verband, terwijl intensieve samenwer king onontbeerlijk is voor het voortbe staan van de bedrijven. Vooral emotio nele redenen üggen ten grondslag aan de terughoudendheid van de agrari sche bevolking. Voor de meeste bedrijven is schaalver groting de aangewezen strategie om te overleven. Maar de uitbreiding wordt bemoeilijkt door de situatie in de streek. In de regio Hontenisse zijn rela tief veel kleine bedrijven met oudere bedrijfshoofden, die weinig mogelijk heden tot bedrijfsvergroting hebben. De behoudende mentaliteit in het ge bied speelt hierbij een belangrijke rol. Ook het grote aandeel van de pacht vormt een struikelblok voor de gewen ste uitbreiding. Een strenger pachtbe- leid van de staat kan voor enige ruimte zorgen. De interesse voor de ontplooiing van nevenactiviteiten blijkt zeer gering. Vooral de oudere bedrijfshoofden ne men een afwachtende houding aan en laten daardoor kansen liggen. Het rap port bevat een aantal suggesties, zoals een deeltijdbaan buiten het bedrijf, omschakeling naar een andere be drijfstak en de teelt van alternatieve gewassen. Aangezien de mogelijkhe den op deze terreinen beperkt zijn, kan de produktie van kwaliteitsgewassen wellicht uitkomst bieden. De regio Hontenisse heeft het grote voordeel, dat zowel kennis als arbeid volop aan wezig zijn. Het symposium was georganiseerd door de Rabobank 'Kloosterzande en omstreken', die de opdracht gaf tot het wetenschappelijk onderzoek. De resultaten van het rapport werden 's middags gepresenteerd door me vrouw ing E. C. Wöhler, onderwijsas sistente van de Agrarische Hoge school Delft. Drs J. H. Post van het Landbouw-Economisch Instituut sprak over het landbouwbeleid en CADZAND-BAD - In de nacht van dinsdag op woensdag hebben onbe kenden vernielingen aangericht aan de strandtent van V. L. in Cadzand- Bad. Er werden lampen, reclamebor den en luchtkokers op het dak ver nield. Een schadebedrag was bij de po litie niet bekend. De strandtent staat op de Blanke Top te Cadzand-Bad. TERNEUZEN - In een oefenduel met AZW imponeerde Sluiskil gisteren avond met een 4-1 overwinning op AZW. Hoek bracht HW zijn eerste nederlaag toe: 2-1. Sluiskil behaalde gisterenavond een ruime 4-1 overwinning op AZW na een 2-0 ruststand. De zondag tweede klas- ser was vooral in het eerste uur over alle linies beter dan de Axelse ploeg en nam voor de rust al verdiend afstand door twee doelpunten van Gerard Maas. Mark de Kunder zorgde vervol gens voor 3-0 en 4-0 vooraleer Antoine Thoen tegenscoorde. In de slotfase trok AZW het spel nog wel naar zich toemaar in feite was datookalles:4-l. Terneuzense Boys nam al na vijf minu ten spelen een 1-0 voorsprong toen Ca- miel van Rattingen in eigen doel schoot en had daarna lange tijd het beste van het spel. Pas in de laatste fa se van de eerste helft werd Breskens gevaarlijker. In de tweede helft werd het - een kwartier voor het eind - niet onverdiend gelijk toen Henk Ottens na een snel genomen vrije trap raak schoot: 1-1. HW leed gisterenavond zijn eerste ne derlaag sinds de start van de oefen campagne: van Hoek werd met 2-1 ver loren. Niettemin begon HW sterk en nam het in de eerste helft een 1-0 voor sprong door een doelpunt van Fred van Cauteren. Hoek's meest opvallen de speler van dit moment, Remco van Keeken, maakte echter nog voor de rust gelijk. Het was in de tweede helft ook Van Keeken die voor de thuisclub de winnende treffer scoorde. Na een matige start van de voorberei ding herstelde IJzendijke zich giste renavond enigszins door Zaamslag in eigen huis met 1-2 te verslaan. Vooral voor de rust was de zondag vierde klas- ser veel sterker en in die fase werd het ook 0-1 en 0-2 door doelpunten van Pe ter de Putter en Johan van Leeuwe. In de meer gelijkopgaande tweede helft verkleinde Jan de Zwarte de achter stand tot 1-2, maar daar bleef het ook bij. Ria en Vogelwaarde speelden giste renavond met 1-1 gelijk na een overi gens vrij redelijk duel. Na tien minuten al werd het 1-0 voor de thuisckub door een treffer van Patrick D'hondt, maar het heftig aandringende Vogelwaarde maakte een kwartier voor het eind ge lijk via Marco van Vlieberghe. Hontenisse. Post hield een pleidooi voor kostenverlaging, die met name moet worden gezocht in schaalver groting. De Haagse landbouwspecialist wees eveneens op de mogelijkheid van een baan buiten het eigen bedrijf ter be scherming van de inkomenspositie. Hij zag weinig heil in een nieuwe aan pak van voedingsprodukten, hoewel dit alternatief in de toekomst zinvol kan worden. De alternatieve mogelijk heden voor de bedrijven in de regio Hontenisse werden belicht door prof L. Kupers, emeritus hoogleraar planten teelt. Hij zocht een antwoord op de vraag, hoe in de komende vijf tot tien jaar een redelijk welvarende landbouw mogelijk is. Een effectieve vorm van kostenbesparing ligt volgens Kupers in de vergroting van de opbrengst per hectare. Hij onderschreef de oproep tot samenwerking in het rapport. Ku pers brak tevens een lans voor de ont wikkeling van een efficient afzetsys- teem voor alle landbouwprodukten. Voor de regio Hontenisse kan een klei ne afcetcoöperatie wellicht interes sant zijn. Deze zou zich dan moeten richten op het natuurlijke achterland van Zeeuwsch-Vlaanderen: de agglo meratie Antwerpen-Gent. NIEUWVLIET - Ruim een week nadat hij zijn vakantie had beëindigd, ge tuigde Hans van de Griendt gisteren in Nieuwvliet weer al van een goede vorm. De atleet van Scheldesport nam op de zeven kilometer van de der de trimloop aan de kust van West- Zeeuwsch-Vlaanderen meteen het initiatief. In de eerste ronde van 3500 meter sloeg Van de Griendt een gat met zijn concurrenten. Die voor sprong bouwde hij in het vervolg van de wedstrijd uit. De atleet uit Hoek kreeg in de eerste ronde gezelschap van de Terneuze- naar Christiaan van de Wege en Alex Feniijn, die op het parkoers langs de kust min of meer een thuiswedstrijd liep. Fenijn moest nog voor de door komst echter lossen uit de kopgroep, waarna Van de Wege en Van de Griendt gezamenlijk verder liepen. Omdat Christiaan van de Wege had in geschreven op de 3500 meter, liep Hans van de Griendt in de tweede ron de onbedreigd naar de overwinning. Christiaan van de Wege won de kortste afstand. Bij de dames gingen de overwinningen naar Karin Stolk uit Sint-Kruis (3500 meter) en Ingrid Cauwels van de orga niserende vereniging De Wielingen, die daarmee voor de derde keer zege vierde in deze serie trimlopen. Uitslagen: 3500 meter: 1. Christiaan van de Wege, Temeuzen. 10.59 min.; 2. Alex Fenijn, Nieuwvliet, 11.26; 3. Wim van de Wege, Ter- neuzen, 11.32; 4. Francois Babijn, Oostburg, 12.00; 5. Robert Vroon. Breskens, 12.05; 6. Romain de Jager, Watervliet, 12.20; 7. Erik Blaakman. Aardenburg. 12.20; 8 Kees den Hamer, Hoek, 12.26; 9. Ronnie Versluys, Oostburg, 12.29; 10. Peter de Zeeuw, Bres kens, 12.48; dames: 1. Karin Stolk, Sint Kruis. 13.45: 2. Ingrid de Hullu. Schondijke, 13.53; zeven kilometer: 1. Hans van de Griendt. Hoek. 22.24; 2. Christiaan de Lan ge, Molenschot, 23.57: 3. Patrick van Que- kelberghe. Eede, 23.58; 4. Peter Provoost, Cadzand. 24.02: 5. Gunther Weib. West- Duitsland. 24 116. Ivan de MeijWaterland kerkje. 24.23; 7. Kees van Uitert. Steenwijk, 24.54; 8 Piet Oostdijk. Temeuzen, 25.00: 9. Tonny Buijs Heikant. 25.02: 10 Sjaak Boek hout, Temeuzen. 25.04; dames: 1 Ingrid Cau wels. Knokke. 28.15; 2 Christianne Vermor- ken. Nieuwvliet, 29.45; 3 Yvonne Sondern. Keulen. 30.45. in Zaamslag konden de deelnemers aan de speelweek zich vermaken met tal van spelletjes. NIEUW-NAMEN - Op het voetbalveld van de plaatselijke voetbalvereni ging Hulsterloo wordt zaterdag het Groot-Hulst voetbaltoernooi gehou den voor F-, E- en D-pupillen. Naast de organiserende vereniging nemen aan het toernooi teams deel van de vereni gingen Steen, Graauw, Clinge en HW '24. Om 9.00 uur komen de D-junioren in actie. Zij spelen op halve velden een halve onderlinge competitie. De wed strijden duren vijftien minuten. Om 11.15 uur bestrijden de allerjongste F- mini pupillen elkaar. Ook hier is de wedstrijdduur vijftien minuten. De E- pupillen van de vijf deelnemende ver enigingen treden vanaf 14.30 uur in het strijdperk. ZAAMSLAG - De spcelweken hadden woensdag in Zaamslag een druk bezet programma. Voor alle leeftijdsgroe pen waren er activiteiten. De klein sten konden 's morgens poppekast kij ken, terwijl de groteren hun hutten- bouw afrondden. Ook was er voor hen een zigeuner-werpspel, een piekbord gesierd met een zigeunerin. De wed strijd kende drie winnaars: Stéfan Durbach, Erik Tissink en Robbert Scheffer. Na het oliebollen eten werd een sport en spelmiddag gehouden op het sport veld. Zigeuner aankleden, scharens liep en stoelen matten waren enkele spelletjes die werden afgewerkt. Een gedeelte van de in totaal 85 kinderen bleef met enkele leiders overnachten en waakten over het Zigeunerdorp. In Hoek was er woensdag een record aantal (130) deelnemers. De kinderen gingen eerst verder met de hutten- bouw, daarna werden verschillende Indianenspelen gehouden. De Hoekse spelen werden gisteren aangepast aan de warmte. De kinderen mochten hun zwemkledij meebrengen om zodoende te kunnen genieten van een water spektakel. De brandslang deed goed werk en zorgde er voor dat iedereen een nat pak opliep. De gehele dag kon den de kinderen tussendoor van een barbecue genieten. De start van de speelweek in Biervliet stond woensdag geheel in het teken van de huttenbouw. In de Terneuzense wijk Serlippens de den 31 kinderen mee aan de Knock out show. Op het plein van de Zuid- landschool werden vier rondes (met prijzen voor de winnaars) gespeeld. Ook in Terneuzen-Zuid gaat de speel week nog verder. Met het versieren van fietsen waren leuke prijzen te win nen. Daarna volgde een optocht met veertig kinderen door Zeldenrust. Het programma voor vandaag (don derdag): Hoek, slot van de speelweek met een rommelmarkt (aanvang 10.00) en s' middags een feestelijk programma met tekenfilms. Zaamslag: de gehele dag is er film en stokbrood bakken (aanvang 09.30 uur), 's Middags komt de vrijwillige brandweer, kinderen zwemspullen meenemen. Biervliet: Knutselmorgen om 10.00 uur, poppentheater vanaf 14.00 uur en spelcircuit, aanvang 18.30 uur. De speelweek wordt afgesloten met een kampvuur. Temeuzen: Zeldenrust, beschuit ver sieren/imitatieshow aanvang 14.00 uur; Serlippens, Zuidlandschool vliegers maken vanaf 10.00 uur, vliegers oplaten aan de zeedijk en bar becue van 14.00 tot 17.00 uur. Het woonwagenkamp De Rape in Hulst. HULST - De huurverhoging voor de standplaatsen op woonwagencen trum De Rape in Hulst wordt binnen kort misschien weer ongedaan ge maakt. De gemeente Hulst gaat on derzoeken of de nieuwe huursom ge rechtvaardigd is. De bewoners van De Rape hebben onlangs massaal protest aangetekend tegen de verhoging van de huur per 1 juli. Zij wijzen de ge meente op de erbarmelijke situatie op het woonwagencentrum. Bij het gemeentehuis zijn minstens twintig bezwaarschriften bezorgd van woonwagenbewoners, die de nieuwe huur weigeren te betalen. In afwach ting van de behandeling van de brie ven heeft de gemeente nog geen stap pen ondernomen om de achterstallige bedragen te innen. Eerst wordt de aan passing van de huur nog eens ter dis cussie gesteld. De gemeente heeft de woonwagenbe woners twee maanden geleden onaan genaam verrast met de ijskoude mede deling, dat de huur voor standplaatsen wordt opgetrokken tot f100,- per maand. Dit betekent een stijging van f 25,-. De gemeente beriep zich op een richtlijn van het ministerie, dat de huur voor een standplaats wil aanpas sen aan de huur van een vergelijkbare nieuwbouwwoning. De overgrote meerderheid van de be woners van De Rape wijst de huurver hoging verontwaardigd van de hand. De gemeente heeft de standplaatsen op het woonwagencentrum ingedeeld in de hoogste tariefgroep, die geldt voor 'standplaatsen met berging an nex sanitaire voorzieningen, gebouwd of gerenoveerd voor 1 januari 1977'. De bewoners vinden het absurd om f 25,- extra te betalen voor een woonwagen centrum, dat tien jaar geleden door het rijk is afgekeurd. De sanitaire voor zieningen deugen van geen kanten en de elektriciteitsleidingen zijn levens gevaarlijk. Aan het onderhoudswerk wordt al jaren geen aandacht meer be steed en van de beloofde sanering is nog niets terecht gekomen. Iedere ver gelijking met een nieuwbouwwoning gaat daarom volledig mank. De stand plaatsen kunnen hoogstens doorgaan voor krotwoningen, hebben de bewo ners de gemeente geschreven. Een tweede klacht van de bewoners betreft de wijze, waarop de gemeente de nieuwe huur wenst te innen. De ge meente ziet geen enkel bezwaar tegen de verrekening van het bedrag met de maandelijkse bijstandsuitkering van sommige bewoners. Vanuit De Rape is fel verzet gerezen tegen deze eenzijdi ge maatregel. Een aantal bewoners heeft de gemeente verboden de verho ging in te houden op de uitkering. Zij willen de huidige machtiging voor be taling van de huur handhaven op f 75,-. Anderen gingen nog verder en trokken onmiddellijk de machtiging in. In een deel van de bezwaarschriften werd zelfs aangedrongen op een huurverla- ging. Volgens de briefschrijvers ligt een huur van f61,- nog het meest voor de hand, indien de aanbevelingen van het ministerie serieus worden geno men. Hetzelfde advies van het ministerie wordt door wethouder G. A. van de Voorde weer aangehaald ter verdedi ging van de huurverhoging. „Wij heb ben sinds 1 januari het beheer over de Rape. De huur van f75,- bestaat naar mijn weten al jaren. De gemeente vindt dat bedrag te laag, ondanks de slechte toestand op het woonwagen centrum. Bovendien is de huurhoging ingevoerd met goedvinden van het mi nisterie." De stortvloed van bezwaarschriften kan wellicht nog enige verandering brengen in het standpunt van de ge meente. „Als de bewoners weigeren te betalen, kunnen wij daar niet direct iets aan doen. Daar moeten we ons nog goed in verdiepen. Maar ik wil de ze zaak best opnieuw in overweging nemen en de huur nog eens bekijken. Want van een huurverhoging kan al leen sprake zijn, indien de standplaat sen van redelijke kwaliteit zijn". AXEL - Het college van Axel hoopt dat met ingang van volgend jaar de Zeeuws-VIaamse samenwerking voor de sociale recherche is geregeld. Drie sociaal-rechercheurs moeten vanaf 1 januari 1989 worden belast met het onrechtmatig ontvangen van uitke ringen door Zeeuws-VIaamse uitke ringsgerechtigden. De ambtenaren moeten hun taken verrichten voor ze ven gemeenten. Alleen de gemeente Oostburg doet niet mee, omdat daar geen politieke meerderheid voor de sociale recherche is verkregen. In Axel zit al sinds november 1983 een sociaal-rechercheur. Deze ambtenaar doet de bijzondere controle voor de ge meenten Axel en Sas van Gent. De subsidieregeling voor het salaris van deze ambtenaar is echter sinds vorig jaar veranderd. Axel en Sas van Gent betalen dit jaar ieder duizend gulden per maand aan de kosten van de socia le recherche. Als de Midden-Zeeuws- Vlaamse gemeenten gaan samenwer ken met de buurgemeenten vallen meer uitkeringsgerechtigden onder de regeling en wordt er meer gesubsi dieerd. De drie aan te stellen controlerende ambtenaren moeten volgens plan in dienst komen van de gemeente Ter- neuzen. Zij zijn voor hun werk ook ver antwoording schuldig aan het ge meentebestuur van Temeuzen. Wet houder H. R. A. de Mul is niet bang voor een te grote invloed van Temeu zen. Hij vindt het logisch dat de amb tenaren in de grootste Zee,uws-Vlaam se gemeente worden gestationeerd. De deelnemende gemeenten kunnen schriftelijke verzoeken indienen om een bijzonder onderzoek in te stellen. „Als er in een andere gemeente dan Temeuzen aanwijzingen zijn voor een grote fraude-zaak dan gaat die zaak echt wel voor. Bovendien komt er een begeleidingsgroep voor de sociale re cherche. Daar zitten de hoofden van alle sociale diensten in. Iedereen heeft dus een eigen inbreng", verklaart De Mul. De wethouder hecht eraan nogmaals te wijzen op de bedoeling van de socia le recherche. „Iemand die bijvoor beeld de hele week in de haven van Gent werkt en daarnaast een uitke ring opstrijkt, die moet worden opge speurd. Maar het gaat er niet om krui meldieven te pakken. De sociale-re- chercheur hoeft echt geen spijkers op laag water te gaan zoeken. Daarnaast werkt sociale recherche ook preventief en dat is ook belangrijk", stelde De Mul woensdag. De leden van de commissie sociale za ken kunnen vrijdag vragen stellen over de regionalisering van het contro- lewerk. De commissie vergadert vanaf 16.30 uur in de b en w-kamer. DEN HAAG Tegen de 21-jarige R. van L. uit Spijkenisse is woensdag voor het Haagse gerechtshof 750 gul den boete geëist wegens bedreiging. In Hontenisse zou de man in januari vorig jaar iemand een mes op de keel hebben gezet na een ruzie van niets. Hiervoor werd hij door de politie rechter in Middelburg veroordeeld tot 1500 gulden en drie weken voor waardelijke gevangenisstraf. Voor het hof bleek dat het mes slechts een kam was, die in een handvat zat dat er als een mes uitzag en uitgeknipt kon worden. De man ontkende dat hij het voorwerp tegen de keel had ge drukt. „Ik heb alleen wat staan zwaai en. Ik vond het uiteindelijk te ver gaan en toen ben ik in mijn auto gestapt en weggereden". De kam had Van L. niet gekocht met de bedoeling er iemand mee te dreigen. „Het is leuk en het past in je achterzak", zo verklaarde hij. Presidente mr S. van Delden merkte op; „Maar de mensen waren er bang voor. Je weet toch nooit welke gek je voor je hebt en wat hij gaat doen". HOEK - Zondagmorgen gaat in het re- kreatiecentrum de Braakman te Hoek het Adortennistoernooi van start, Evenals vorig seizoen wordt er ge speeld in een B, C, D en E-categorie. In totaal worden er 150 partijen ge speeld. Volgende week zondag staan de finales op het programma. Door een geringe inschrijving gaat in de B-categorie alleen het herenenkel door. De deelnemers spelen poulewed strijden. Vier tennissers die mee zullen doen in de B-categorie, voeren het C- schema aan. Favoriet op dit schema van 16 is Frank Wille. De Sluiskille- naar wordt gevolgd door Stefan Steij- aert (Oostburg), terwijl Dethlef Pieters (Vogelwaarde) en Robert Springer (Goes) als verliezende halve Analisten worden getipt. De C-dames maken in een poule van vier uit wie dit onderdeel op haar naam mag schrijven. Ria Sterrenberg en Christa Schmidt lijken belangrijke kanshebbers voor de eerste plaats. De heren D zijn onderverdeeld in een D1- en een D 2-schema. Hans van den Ak ker start als favoriet van het hoofd schema. De Philippinenaar gaat Ste- phan Buijsse (Hulst), Leonard Robe sin (Hoek) en Paul Cortvriendt (Philip pine) vooraf. Eugene de Maagd (Hulst) en Jan Veraart (Temeuzen) bezetten de plaatsen vijf en zes. Overige plaatsingen: herenenkel D 2: 1. Ed- do Lokken; 2. Abby Louwerse; 3. Guus Pica- vet; 4. Hans van der Sloot; damesenkel D: 1. Sabine de Ridder; 2. Lesley Lipjes; herenen kel E: 1. Wim Wuyts; 2. Gerard Jonkman; herendubbel C: 1. Wille/Steijaert; 2. Lange- raerfPieters; herendubbel* D: 1. Veraart Van der Sloot; 2. De Waal/Van Laethem; 3. Lokken/Hilbrlnk; 4. Van de Meulenbroec- ke/Snoeren; damesdubbel D: 1. Deij/Bie- rings; 2. De Mul/de Ridder; gemengd dubbel D: 1. Van de Velde/Van den Akker; 2. De Rid der/Van Laethem; 3. Deij/Edwards van Muijen; 4., Snoeren/Van de Meulenbroecke. De onderdelen damesenkel E, herendubbel E en gemengd dubbel E worden in poules afgewerkt. CADZAND In de B-categorie van het Haaientandentoernooi in Cad zand werd de als tweede plaatste Mark Thiers verrast door Koen van der Woude. Kansloos werd Thiers in twee sets verslagen: 6-3 en 6-1. Stefan Steyaert plaatste zich voor de tweede ronde. De Oostburgernaar won met 6- 4,3-6 en 6-2 van Jan Kennes. Ruud Wil- lems schakelde Frits Fassaert met 6-3 en 6-2 uit. Bij de dames werd er een partij gespeeld. Nicole Derks schaar de zich bij de laatste vier door een mooie 6-2 en 6-2 zege op Christa Schmidt. In de herenenkel D-categorie is Stein Jan Eist de eerste kwartffnalist. na een 6-0 en 6-1 overwinning op Marcel Knobben, versloeg eist vervolgens Björn Wielakker met 7-5 en 6-1. Eerder had Wielakker Peter Hom met 6-3,1-6 en 7-6 geklopt. Robert Malcorps was met twee keer 6-0 te sterk voor Johnny de KokOnderin het schema werden er drie partijen gespeeld. Roger Derrez versloeg Eric Lison met 6-1 en 6-4. Pe ter Wissing elimineerde Michel Lison met 3-6,6-0 en 6-2, terwijl Hans de Vries ook een ronde verder kwam. Bij dedames had de als tweede ge plaatste Anita van Hoogdalem het bij zonder lastig tegen Nicolien Groos- man. De Cadzandse pakte de eerste setmet 3-6, maar verloor vervolgens met 6-4 en 6-1 de volgende twee sets. Belangrijkste uitslagen, herendubbel B: Leuring/Stuger - Beckman/Kathmann 6-3, 6-3; herendubbel C: Bouwhuis/Gelevert - Van de Sande/Schouten 6-3, 6-0; Büth/Frie- drich - Eist/De Vries 7-5, 6-2; Hermans/ Schaepkens - Van de Peijl/Verhelst 6-3, 6-2; Beekman/Kathmann - Van Remortel/Van Remortel 7-5, 7-5; damesdubbel C: Schmidt/De Rijk - Van de Zweep/Van de Zweep 2-6, 6-3, 6-1; gemengddubbel C: Bouwhuis/Gelevert - Akkermans/Brouwers 6-4,7-5; Seen/Van Keulen - Bekkers/Tuithof 6-4, 6-7, 6-1. AXEL/SAS VAN GENT - Het project 'Mensen zonder werk' van de gemeen ten Axel en Sas van Gent begint bin nenkort aan het nieuwe cursusjaar. Degenen die in die gemeenten één van de werkloosheidsuitkeringen ontvan gen of werk zoeken en ingeschreven staan bij het arbeidsbureau kunnen gratis aan de cursussen meedoen. Op het programma staan onder meer cursussen Frans en Engels (voor be ginners en gevorderden), een cursus computerkunde en een cursus har- treanimatie. Ook kan men zich bekwa men in 'houtbewerking' of 'kleding maken'. Voor de baanlozenkrant Den Dopper - die twee, drie keer per jaar uitkomt - worden vrijwilligers gezocht. Belangstellenden kunnen zich bij cul tureel centrum de Halle of het gemeen tehuis in Axel of het stadskantoor in Sas van Gent aanmelden voor een les- sencyclus. De ruzie begon toen de Spijkenisse- naar met zijn auto aan het keren was en iets raakte. Een voorbijganger maakte daarop een gebaar en een op merking, dat de verdachte verkeerd opvatte. De procureur-generaal vond dat bij de hele toestand opmerkelijk opgewonden was gereageerd. Daarbij stelde hij dat de politierechter in Mid delburg de zaak heel erg zwaar had op- gëvatj. „Maar die heeft het 'mes' kenne lijk niet gezien", aldus mr Bos. I Het hof doet 24 augustus uitspraak. SINT JANSTEEN - Dethlef Pieters heeft op het tennistoernooi van 'Smash' uit Sint Jansteen voor een verrassing gezorgd. In de categorie herenenkel C schakelde de uit Vogel waarden afkomstige tennisser Gyon Asselman uit. Asselman (Klooster zande) heeft eerder dit seizoen het C- toernooi in Hulst gewonnen, terwijl hij de C-finale in Kloosterzande ver loor. Blijkbaar hadden deze resultaten in druk gemaakt op Dethlef Pieters. Hij begon de partij tenminste erg voor zichtig. Tè voorzichtig, want Assel man eiste snel met 6-1 de eerste set voor zich op. In de loop van de volgen de set groeide het vertrouwen van pie ters, die zich door een overwinning in het C 2-kwaliAcatietoernooi voor het hoofdschema had weten te plaatsen. Door deze set met 6-4 te winnen rook hij zijn kans. In de beslissende set ging Dethlef Pieters goed door en met 6-3 won hij de partij. Jeroen Verstraeten plaatste zich voor de halve Anales door een 6-3 en 6-4 zege op Evert van Kampen. Vandaag (don derdag) begint in Sint Jansteen ook het herenenkel B-onderdeel. Het sche ma van 16 wordt aangevoerd door Da vid Hans (Antwerpen), de winnaar van vorig seizoen. Zijn landgenoot Dieter Calle staat als tweede geplaatst, ter wijl Mare Albers (Temeuzen) en Ben Maes (België) de derde en vierde posi tie bezetten. Belangrijkste uitslagen: herenenkel E: Filip de Smet-Mark van der Meer 5-7,6-0,6-2; Rob de Burger-Stefan van Bunder 6-3, 6-2; Bart Bouwens-Erick Francken 7-5, 7-6; Ron Bij- sterveld-Wies Koemans 6-1, 6-1; damesen kel E: Ellen Aper-Loes Kool 6-3, 6-1; heren dubbel C: Van de Velde/Verberkmoes-Van Damme/Laureys 6-4, 7-5; Asselman/De Klerk-Verstraeten/De Boy 6-4, 6-2; Her man/Deltour-De Brouwer/Lambert 6-1, 6-1; gemengd dubbel D: Koen/Koen-Kegels/Van Lieshout 6-3, 3-6, 7-6 (13-11); De Moor/Van Puymbroeck-Baecke/Nanna 0-6, 6-1, 6-3. f

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 26