Sparta blijft steken na furieuze start Sparta imponeert niet in Biervliet Speelhelften iets te lang voor Biervliet PZC/ sportkrant 11 CONDITIE GAF DE DOORSLAG: 1-6 NAC ZEGEVIERT NOG MET 7-0 Hontenisse liep 3-1-achterstand in tegen Clinge Bruse Boys-Goes 3-6 Bevelanders-Dauwendaele 4-0 TERNEUZEN - Het verschil tussen afdelings eerste klas ser Terneuzen en hoofdklas ser Vlissingen bedroeg giste renmiddag exact twaalf tref fers. Op het sportcomplex Ou de Vaart versloeg de formatie van Jo Jansen Terneuzen met niet-alledaagse cijfers: 15-3. Als verzachtende omstandigheid voer de de thuisclub later de achterstand in training aan en het ontbreken van een aantal spelers. Maar het verschil in klasse was zo groot dat op de uiteinde Brutaal Uitblinker ROTTERDAMMERS TEGEN BARCELONA MAANDAG 1 AUGUSTUS 1988 NIEUW- EN ST. JOOSLAND Za terdagvierdeklasser Nieuwland is er tegen Sparta in geslaagd de scha de binnen de perken te houden. Na een desastreus begin, waarin Nieuwland al na 25 minuten tegen een 0-5 achterstand aankeek, wist de ploeg van trainer-speler Henk de Nood zich goed te herstellen. De Rotterdamse eredivisionist zege vierde uiteindelijk met 0-7. Voor Sparta vormde de wedstrijd te gen Nieuwland een goede gelegen heid om wat jeugdspelers uit te pro beren. De Rotterdammers trainen op het moment twee keer per dag en spelen daarbij ook nog elke dag een wedstrijd. „De spelers lopen op den duur met lood in de schoenen", al dus Sparta-trainer Rob Baan. Om die reden liet hij dan ook een groot aantal basisspelers aan de kant, waaronder Martin Haar, Ronald Lengkeek, Jan Olderiekerink, Mike Snoei, Raymond Libregts, en John Schuurhuizen. Dennis de Nooyer was één van de spelers die nu een he le wedstrijd in de hoofdmacht van de eredivisionist mocht meedoen. De Oost-Souburger had overigens geen aandeel in één van de 7 doel punten, alhoewel hij wel een straf schop veroorzaakte en nog op de lat kopte. Nieuwland, dat dit jaar kan rekenen op de inbreng van Hugo Crucq en Henk de Nood (beiden terug van Ar- nemuiden), leek in het begin van de wedstrijd op een zeer grote neder laag af te stevenen. Na 25 minuten had keeper Wim Versluis al vijf tref fers om zijn oren gekregen. Na de flitsende start stokte de Sparta-ma- chine echter en kreeg Nieuwland wat meer vat op de wedstrijd. Albert Slinger mocht zelfs Spartakeeper Ed de Goey uitspelen, maar hij ver zuimde om het karwei af te maken. Met kunst-en-vliegwerk hield de Walcherse ploeg in het vervolg van de wedstrijd stand en stond nog maar twee tegentreffers toe. Geen tegenvallend resultaat voor de de buterende speler-trainer Henk de Nood. „Je weet dat er weinig eer valt te behalen in deze wedstrijden. Het enige dat je kunt doen is keihard werken". Nieuwland-Sparta 0-7 (0-5) - 6 Ron van de Berg 0-1,10 Sandell 0-2,14 Andro Knel 0-3,24 Ron van de Berg 0-4,24 Ron van de Berg 0-5, 55 Ron van de Berg 0-6, 62 Greg Campbell 0-7. Scheidsrechter P. Cense uit Oost-Souburg. Toeschouwers: 350. Bijzonderheden: Nieuwlandspeler Jan Joosse werd verplicht gewisseld wegens commentaar op de leiding. Ronald Hoekman heeft zaterdag zijn visitekaartje afgegeven bij zijn nieuwe club. De van Middelburg af komstige spits scoorde vier doel punten voor Goes tegen Bruse Boys en was samen met Romeo van Aer- de één van de uitblinkers in de ploeg van trainer Ron Schrier. In de eerste helft kon Bruse Boys, dat dit seizoen voor de eerste keer in actie kwam, alles nog redelijk bijbenen en be reikte de rust met een 2-3 achter stand. Na de pauze nam Goes ruim afstand van de zaterdgderdeklasser en won uiteindelijk met 3-6. Doel puntenmakers Goes: Ronald Hoek man 4x, Paul Lindenberg en Pearl Doesburg. Bruse Boys: Tonnie van de Berge 2x en Jacob van de Berge. Bevelanders en Dauwendaele speel den een aantrekkelijke partij voet bal voor zo'n 150 toeschouwers. Be velanders speelden nog zonder Leo Versluis en André Tange en had dui delijk moeite met een goed spelend Dauwendaele. Met de rust stond het 1-0 door een doelpunt van Kees Ver hulst (ex-Kortgene). Na rust bouw de de zaterdagderdeklasser de score verder uit naar een geflatteerde 4-0 eindstand via doelpunten van Peter Wolse en Berti van de Heide en nog een eigen doelpunt van Dauwendae le. CLINGE - In een oefenduel met zon dag vierde klasser Hontenisse moest Clinge gisterenmiddag genoegen ne men met een 3-3 gelijkspel. Halverwe ge de wedstrijd leidde Clinge nog met 3-1. De thuisclub was in de eerste helft een klas beter dan Hontenisse, dat ook vlot naar een 3-0 achterstand werd ge speeld. Ivan van de Vijver opende de score na tien minuten, waarna het via Mark Triest en Boudewijn van Crae- nenbroeck (uit een strafschop) 3-0 werd. Nog voor de rust echter zette Hontenisse het herstel en werd het 3-1 door een doelpunt van Antoine Rijn. In de tweede helft werd het dus verras send alsnog gelijk. Sjef Pauwels ver kleinde de achterstand tot één doelpunt en Danny Pauwels tekende tenslotte voor de 3-3 eindstand. Een spectaculair moment in de wedstrijd tussen Nieuwland en Sparta. lijke 15-3-overwinning van Vlissingen weinig was af te dingen. Vlissingen - dat veertien man inzette (Eugène Fagg ontbrak wegens vakantie) en alleen de keepers John Jasperse en Ron van Huizen op de bank hield - domineerde vanaf de eer ste minuten en sloeg toe op de momen ten waarop het dat wilde. Voor de rust stonden de bezoekers Terneuzen nog drie tegentreffers toe, na de hervatting geen enkele meer. De ruststand was 3- 6 en met elk drie treffers waren Paul Schipper en Peter van Vossen bij Vlis singen topscorer. Het scoreverloop zag er als volgt uit: 7e Ro nald van Oeveren 0-1, 10e Geert Bouwman (strafschop) 0-2,12e en 18e Ad Gladdinus 0-3 en 0-4, 23e Peter Huls 1-4, 31e Geert Bouw man 1-5, 37e Peter Huls 2-5, 38e Peter van Vossen 2-6 en 40e Henk Faas 3-6 (rust), 54e Peter van Vossen 3-7, 57e Paul Schipper 3-8, 62e Ruud Cornelis 3-9, 64e Marcel Schenk 3- 10,67e en 70e Paul Schipper 3-11 en 3-12,71e Ronald van Oeveren 3-13,85e Peter van Vos sen 3-14 en 89e Marcel Schenk 3-15. 100 toe schouwers. Een illustratief moment voor het krachtsverschil tussen Vlissingen en Terneuzen: enkele Vlissingers lichte shirts) dringen moeiteloos door de Ze- deuws-Vlaamse defensie. Peter van Vossen (met de bal aan de voet) zou drie doelpunten scoren, evenals Paul Schipper (tweede van links). Club Brugge met veel invallers in Sluiskil SLUISKIL - Het was gisterenmiddag duidelijk dat Club Brugge niet naar Sluiskil was gekomen om zich boven matig in te spannen. De Belgische landskampioen had zaterdagavond nog een serieus duel met Beveren moeten aangaan (voor de beker van Vlaanderen, 2-0-zege) en verkoos daarom het tempo niet al te hoog op te schroeven en de wedstrijd tegen de Zeeuws-Vlaamse zondag tweede klas ser met een minimum aan inzet in winst om te zetten. Vanzelfsprekend lukte dat, maar de eindcijfers (6-1) wa ren alleszins draaglijk voor Sluiskil. Het bekerduel met Beveren zorgde er in elk geval voor dat Brugge niet in de sterkst mogelijke opstelling aan de start verscheen. Mare Degryse, Fran- kie VanderElst en Philip van de Walle bleven (lichtgeblesseerd) langs de kant en na de rust kreeg dat trio ook nog eens gezelschap van Peter Crève, Kenneth Brylle, Serge Kimo- ni en Dennis van Wijk. Bovendien ont brak bij „Club" niet alleen trainer Henk Houwaert (spionerend bij Bröndby, de Deense landskam pioen en de eerste tegenstander in de Europa Cup), maar ook Tew Mama- dou, de Senegalese voorstopper die er de laatste weken een té losbandige levenswijze op nagehouden heeft en voorlopig naar de reserves is verwezen. Wat had dat als gevolg? Club Brugge domineerde veel minder dan vooraf gedacht werd en stelde Sluiskil in staat meer dan behoorlijk partij te ge ven. De thuisclub haalde met name in de eerste helft een verdienstelijk ni veau en kwam zo nu en dan brutaal uit de verdediging. Meestal werden de te genaanvallen ingeleid door Gerard Dellaert, de absolute uitblinker, maar ook Mark de Kunder, Paul van der Hooft en Karei Wullems kwamen een aantal keren heel dicht bij Danny Ver linden, de doelman die dit seizoen de concurrentie met Philip Van de Walle moet aangaan. Het was niet nodig dat Sluiskil al in de 12e minuut op achterstand kwam. Dennis de Bruijne passte ten onrechte door het centrum van de verdediging en stelde daarmee ongewild Kenneth Brylle in staat de score te openen: 0-1. Sluiskil kreeg daarna kansen op de ge lijkmaker: Mark de Kunder (die in de eerste minuten al eens rakelings naast had gekopt) werd in laatste instantie de voet dwarsgezet door Serge Kimoni en Paul van der Hooft schoot - na Pas cal Plovie, de nieuwe aanwinst van FC Antwerp door de benen te hebben ge speeld - tegen Danny Verlinden op. Vijf minuten voor de rust pas kwam Club Brugge op een ruimere voorsprong, toen Jan Ceulemans met een droge knal raak schoot. Na de hervatting - toen Club Brugge al zijn (zeven) reserves opriep - kreeg de thuisclub het steeds moeilijker om op de been te blijven. De conditionele achterstand resulteerde in 25 minu ten ook tot een marge van vijf treffers: Jan de Ruijter zorgde voor 3-0, Cou- vreur voor 4-0 en Dimitri M'Buyu voor 5-0. Eén minuut na het doel punt van M'Buyu redde Paul van der Hooft de eer door vanaf de 16 meter- lijn invaller-doelman Feuer te passe ren. In de laatste minuten - toen Sluis kil op zijn tandvlees liep en Club Brugge freewhelend naar het eind ging - legde Pascal Plovie de 6-1 eind stand vast. Sluiskil - Club Brugge 1-6,12e Brylle 0-1,40e Ceulemans 0-2, 52e De Ruijter 0-3, 63e Cou- vreur 0-4, 73e M'Buyu 0-5, 74 Paul van der Hooft 1-5 en 89e Plovie 1-6. Aantal toeschou wers: 550. Scheidsrechter: Willy van Grem- berghe. probeert met de bal bij het doel te geraken, maar wordt afgeremd door doelman Rob Wieland. Luuk Beijens van Club Brugge midden BIERVLIET - Voor Biervliet duurden de twee speelhelften van het duel met NAC zaterdagavond net even te lang. In een tijdsbestek van tien minuten - vijf minuten voor de rust en vijf minu ten voor het eind van de wedstrijd - scoorde de Bredase eerste divisie club zes van de uiteindelijke zeven treffers. Met andere woorden: als scheidsrechter Peter Bogaert twee maal veertig minuten had laten spe len, was de nederlaag voor Biervliet beperkt gebleven tot 1-0. Vooropgesteld moet worden dat NAC geen moment enige indruk kon ma ken. De formatie van Hans Verel had de vele trainingen van de laatste da gen en de confrontaties met Arnemui- den en met name Sparta (de avond te voren) kennelijk nog in de benen. Hei Biervliet in de aanval tegen NAC. gevolg: een veelheid aan breedtepas- ses en weinig diepte in het spel. Welis waar kwam Ton Cornelissen al na en kele minuten vrij voor doelman Pol van de Vijver (na een missertje van laatste man Robbie Versluijs), maar daarna duurde het meer dan een half uur vooraleer NAC nog eens gevaar lijk werd. Uitblinker in die fase aan Biervliet-zij- de: aanvoerder Erwin Duysserinck, die in praktisch alle tegenaanvallen een hand had en in het strafschopge bied voor de meeste dreiging zorgde. Tien minuten voor de rust pas zette NAC aan voor wat een offensieve mocht heten. Eerst redde Van de Vij ver nog op een kopbal van dichtbij van Ton Cornelissen en schoot Ronnie Bracke op de doellijn te hulp, maar toen brak het verzet. In de 41e minuut was Van de Vijver kansloos op een kopbal van voorstopper Danny Schrij vers en vervolgens moest hij ook capi tuleren op een van richting veranderd schot van Peter Matena (2-0) en een vrije trap van - opnieuw - Danny Schrijvers (3-0). De verwachting was dat NAC na de hervatting de weg zou vervolgen die het kort voor de rust had ingeslagen. NAC (door de geldzorgen van verleden jaar dit seizoen vooral steunend op veel jongeren) probeerde wel door te drukken, maar scoorde lange tijd niet: pas na 25 minuten spelen werd het 4-0 door een treffer van Arno Gabriels (na een onoverzichtelijke scrimmage). Tot vijf minuten voor tijd leek de eind stand daarmee vastgelegd, maar een plotselinge oprisping in de laatste fase dreef de score toch nog op naar 7-0. Marcel van Helmond zorgde voor 5-0, Arno Gabriëls - met zijn tweede doelpunt - voor 6-0 en Peter Remie ten slotte voor 7-0. Biervliet - NAC 0-7 (0-3), 0-1 Danny Schrij vers, 0-2 Peter Matena, 0-3 Danny Schrij vers, 0-4 Arno Gabriëls, 0-5 Marcel van Helmond, 0-6 Arno Gabriëls en 0-7 Peter Remie. Aantal toeschouwers: 200. BIERVLIET - Voor Sparta-trainer Rob Baan moet de wedstrijd tegen Barcelona (aanstaande dinsdag) een indicatie geven voor de start van het voetbalseizoen. Afgaande op het oefenduel tegen de combina tie Biervliet-Hoofdplaat ter afslui ting van het trainingskamp in Zee land moet Baan gezien de magere 5-0-cijfers niet gerust zijn. „We heb ben slechts vijfenveertig minuten goed gevoetbald, daarna was het huilen met de pet op. Ik moet wel zeggen dat zo'n trainingskamp 'pieken en dalen' geeft. Zulke wed strijden moeten aanvallend benut worden. Ik win daarom liever met 12-0 dan met 5-0", aldus Baan. Lengkeek en Edwin Vuurens voorin kon het niet anders of de 'broederlij ke' vereniging moest capituleren. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de vier doelpunten voor rust uit kopballen tot stand kwamen. Via het openingsdoelpunt van Ray mond Libregts (ex-VVV) en een zui vere hattrick van Edwin Vuurens kwam Sparta aan een 4-0 voor sprong. Na rust bracht gelegenheidscoach en organisator Theo Pijcke verse krachten in zijn ploeg en dat stelde Sparta voor de nodige problemen. Ook Baan had het trio Libregts- Vuurens-Van de Berg gewisseld en dat verzwakte de ploeg. De Engelse spits Greg Campbell faalde volledig en Lengkeek ergerde zich aan de in- activiteiten van zijn medespelers. Sparta kon geen vuist meer maken. Het eigen doelpunt van de ongeluk kige Mark Wabeke illustreerde de onmacht van de Rotterdammers, maar verdedigend klopte het ook beter bij Hoofdplaat-Biervliet. Biervliet/Hoofdplaat-Sparta 0-5 (0-4), 8. Raymond Libregts 1-0, 12. Edwin Vuu rens 2-0,24. Edwin Vuurens 3-0,41. Edwin Vuurens 4-0, 58. Mark Wabeke (e.d.) 5-0, scheidsrechter: Ludo Baert uit Westdor- pe, toeschouwers: 250. Krasse taal die Sparta in de eerste helft nog met daden wilde onder strepen, maar daarna was de 'kaars op'. Vanaf de start liet Sparta een goede indruk na. Vooral de aanko pen Jan Mulder (ex-Volendam) en Mike Snoei (ex-Excelsior) waren in die fase bedrijvig, later vielen beide spelers ver terug. Hoewel zowel Mulder als Snoei een prima indruk gaven, vindt Baan dat beiden tot heden nog niet tot zijn tevreden heid hebben gespeeld. Met twee lange aanvallers Ronald 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 11