Aardenburg wijzigt regeling subsidies Derde Wereld niet Automobilist Hulst mag maand wennen aan betaald parkeren Voetbalvereniging in Aardenburg krijgt nog geen eigen kantine I strimmer roto dakramen 15% kprting 119.- I I I I 1 II5! 229.- 28?5 32? JI?I -I i 9ti 12?' I 11? I I li Gemeente Hontenisse De bouwmarkt goed advies ook een goede service geeft.1 Vlissingen Middelburg Goes ALLEEN ACTIES IN GEMEENTE Kinder vakantie week Vrouw met ernstig JOMMISSIE WEINIG ENTHOUSIAST in Groede trekt veel belangstelling Vierhonderd gulden gestolen uit niet afgesloten auto Auto's beschadigd bij achteruitrijden uit parkeervak hoofdletsel naar ziekenhuis in Gent bij formido me 1 z 12 Toepassing art. 18a van de wet op de ruimtelijke ordening Bewustwording CLINGE Oud papier - 8 Leden van de W Clinge halen zaterdag vanaf 9.00 uur oud papier op in Clinge. HULST Excursie - De insektenwerkgroep van Natuurbeschermingsvereniging de Steltkluut gaat vandaag (donder dag) op excursie naar de Liniedijk in Hulst. Daarbij zal de aandacht in het bijzonder uitgaan naar de ongeveer dertig dagvlindersoorten, die in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen bekend zijn. Het vertrek is om 13.30 uur bij de PTT- zendmast aan de Koolstraat. De ex cursie zal twee uur in beslag nemen. iedereen leest de krant altijd en overal. black decker, type D 925 vermogen 200 walt snijbreedte 23 cm 11 0001 p m karcher hogedrukreiniger HD570 Als het 's zomers binnen al te warm wordt, is wat verkoeling nooit weg. Maar open ramen en deuren laten helaas ook ongenode bezoekers zoals vliegen, muggen en wespen toe Houdt u ze liever buiten de deur met onze horren. Raadpleegt u daarover onze vakmensen maar. ALUMINIUM HORDEUREN. a. Type: Spedal Populair. HORDEUR. ROLHORDEU ROLHORKAP. ROLHORREN. ZUGELEIDER-S ET. HORREGAAS. ELEKTRISCHE INSEKTENDODER. Gildeweg 8, tel. 01184-14330 Grenadierweg 19, tel. 01180-35844 Zaagmolenstraat 1, tel. 01100-30035 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 28 JULI 1988 De portemonnee kan nog even in de tas blijven maar per 1 augustus moet voor parkeren in het centrum van Hulst een gulden per uur betaald worden. HULST - De invoering van het be taald parkeren in Hulst zal niet verge zeld gaan van een lawine van bekeu ringen. De rijkspolitie zal zich de eer ste maand voornamelijk beperken tot het geven van waarschuwingen bij een parkeerovertreding. Alleen bij uitwassen wordt proces verbaal op gemaakt. Het betaald parkeren gaat volgende week maandag in. De rijkspolitie is tot 1 september belast met het toezicht op de naleving van de nieuwe verorde ning. Voor deze taak wordt een beroep gedaan op de leden van de reservepoli- tie. De controleurs hebben de op dracht meegekregen om overtredin gen niet direct te beantwoorden met een bon. De maand augustus geldt als aanloopfase, waarbij bekeuringen zo veel mogelijk worden vermeden. Al leen bij dwarsliggers wordt het beken de opschrijfboekje uit de binnenzak gehaald. Op het bureau van de rijkspolitie Hulst wordt de invoering van het be taald parkeren allerminst beschouwd als de opening van het jachtseizoen. Een nietsvermoedende automobilist zal bij een parkeerovertreding echt niet onmiddellijk worden kaalgeplukt door een horde agenten. Een soepele aanpak heeft duidelijk de voorkeur. Plaatsvervangend groepscomman dant N. J. van den Hoven: ,,Het oplos sen van eventuele problemen staat voorop. De reservepolitie geeft waar nodig uitleg aan het publiek en zal haar best doen om de mensen te hel pen bij de kennismaking met het nieu we systeem". Van den Hoven geeft toe, dat de politie aanvankelijk niet stond te springen om het toezicht op de parkeerverorde- ning tijdelijk van de gemeente over te nemen. „We kunnen de reservepolitie niet onbeperkt inzetten. De leden werken op basis van vrijwilligheid. Daarom hebben we de gemeente in eerste instantie gezegd: de controle is uw zaak. Toch zijn we bereid geweest tot een compromis. Want zowel de ge meente als de politie hebben daar baat bijVoor de gemeente scheelt het in de kosten en de politie wordt verlost van een tijdrovende bezigheid, aangezien de parkeerschade zal afnemen. Een fors gedeelte van alle ongevallen vindt momenteel nog plaats tijdens het par keren. De opstoppingen in de binnen stad wekken de ergernis op van auto mobilisten. die in hun ongeduld soms rare capriolen uithalen. Door de par- keermaatregel wordt de doorstroming van het verkeer ongetwijfeld bevor derd". Deze week zijn twee parkeerautoma ten opgesteld op de Grote Markt en de Houtmarkt. De moderne apparaten hebben al de nodige verwarring ge zaaid onder de automobilisten, nog voordat het betaald parkeren is inge gaan. De knoppenkast op de Grote Markt was dinsdag even ontdaan van zijn beschermhoes en werd prompt in gebruik genomen door enkele vrijgevi ge Belgen. Een dag later ging de auto- AARDENBURG - De Aardenburgse voetbalvereniging (AVC) krijgt voor lopig geen eigen kantine. In de verga dering van de gemeentelijke commis sie financiën bleek dinsdagavond maar weinig steun te zijn voor het plan van AVC om een noodkantine voor 20.000 gulden aan te schaffen. Di verse commissieleden vonden, dat AVC alsnog tot een vergelijk moet zien te komen met de uitbater van het paviljoen op het Van Dongensport- park. Mocht dat niet lukken, dan komt de vereniging misschien in aan merking voor een extra subsidie. AVC wil de beschikking over een eigen kantine om daarmee de verenigings kas te spekken. De afgelopen twee jaar heeft de club te maken gehad met le denverlies. Twee van de vier seniore nelftallen zijn verdwenen en het aantal jeugdelftallen is verminderd van twaalf tot tien. De kosten zijn echter op hetzelfde niveau gebleven. De financiële situatie is nu van dien aard, dat AVC geen toernooien meer kan organiseren, zo maakte bestuurlid R. Buzeijn de commissie gisteren dui delijk. De vereniging maakt tot dusverre ge bruik van het paviljoen op het ge meentelijke sportpark. De uitbater, de familie Devreeze, ziet de bui hangen en maakte gisteravond bezwaar tegen de De burgemeester van Hontenisse maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de wet op de ruimtelijke ordening bekend dat met ingang van 29 juli 1988 gedurende 14 dagen voor een ieder op de afdeling algemene zaken ter ge meentesecretarie tijdens kantooruren ter inzage ligt het bouwplan van dhr. Nijsmans tot het plaat sen van een serre op het perceel Hoefkensdijk 48 te Kuitaart. Dit bouwplan voldoet niet aan de voorschriften van het van toepassing zijnde bestemmingsplan landelijke bebouwingsconcentraties aangezien op de desbetreffende locatie de bestemming 'tuin' rust. De bouw van deze serre is hiermee in strijd. Burgemeester en wethouders zijn echter voorne mens om, met toepassing van artikel 18a, lid 1, van de wet op de ruimtelijke ordening, vrijstelling van het onderhavige bestemmingsplan te verle nen. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder eventuele bezwaren tegen genoemd bouwplan schriftelijk indienen bij burgemeester en wethouders. Kloosterzande, 28 juli 1988 De burgemeester van Hontenisse, P. J. Mangnus, wnd. maat weer schuil onder een laag plas tic. De echte onthulling laat nog even op zich wachten. AARDENBURG - De subsidieregeling van de gemeente Aardenburg voor projecten in de Derde Wereld wordt niet gewijzigd. In de huidige regeling worden uitsluitend acties onder steund die door inwoners van de ge meente op touw worden gezet. De in zamelingsacties van de kerken komen overigens niet voor subsidie van de gemeente in aanmerking. In het gemeentehuis vond 6 mei een discussie-avond plaats over de wijze waarop gemeenten aan ontwikke lingssamenwerking kunnen doen. De belangstelling van de Aardenburgse bevolking en raadsleden was echter zeer teleurstellend, vond burgemees ter mr E. F. Jongmans. J. Dees was het enige raadslid dat aan de discussie deelnam. Suggesties waarmee het col lege iets kon doen, leverde de avond nauwelijks op. De gemeente heeft dit jaar voor het eerst 2000 gulden op de begroting staan voor steun aan ontwikkelings projecten. Tot nu toe hebben het kin derclubwerk in Eede en de rk basis school Op Dreef aanspraak gemaakt op een bij drageDe gemeente heeft het bedrag dat beide hadden ingezameld verhoogd met 50 procent. Het bezwaar van deze regeling is vol gens burgemeester Jongmans, dat de gene die het eerst een aanvraag in dient voor subsidie in aanmerking komt. Zou het om een goed lopend pro ject gaan, dan kan de gehele jaarlijkse subsidie aan één club worden gegeven. In de vergadering van de commissie fi nanciën bleek dat de raadsfracties niet erg zwaar tillen aan dit bezwaar. Het grote voordeel is namelijk, dat de subsidie alleen gebruikt wordt voor acties in de gemeente. Daardoor draagt de subsidie bij aan de bewust wording van de eigen inwoners. Voortzetting van de huidige beleids lijn betekent dat verzoeken om finan ciële steun van het Nicaragua Comité in Terneuzen, de actie 'Indianen in Me xico' en het Sri Lanka Family Help Programme worden afgewezen. Van de 2000 gulden die de raad be schikbaar heeft gesteld, is nog ruim 800 gulden over. Mochten er geen sub sidieverzoeken meer komen, dan moet dit bedrag worden toegevoegd aan het subsidiefonds voor volgend jaar. Blijkt het bedrag in de toekomst ontoereikend, dan zal de raad bekij ken of er extra geld beschikbaar moet worden gesteld. GROEDE - De organisatoren van de kindervakantieweek in Groede heb ben niet over belangstelling te klagen. Dinsdagmiddag bakten ruim honderd kinderen stokbrood op het strand bij de Groese Duintjes. Woensdag stond onder meer een spelmiddag in het zwembad op het programma. Er na men ruim zestig kinderen aan deel. Burgemeester J. Kruize reikte na af loop de prijzen uit. RETRANCHEMENT Uit de perso nenauto van L. M. M. T. uit Horst is maandag vierhonderd gulden gesto len. De auto stond op een parkeerter rein bij een camping in Retranche- ment. De auto was niet afgesloten. CADZAND-BAD - Twee personenau to's zijn woensdagmorgen vroeg om streeks kwart voor twee beschadigd bij een aanrijding op de Boulevard De Wielingen in Cadzand-Bad. Bestuur der P. P. J. S. uit Eede reed in een par keervak achteruit tegen de auto van M. P. A. R. uit Breskens. S. werd een ademtest afgenomen. Die wees 1.1 pro mille aan. TERNEUZEN - De 73-jarige mevrouw L. de F. uit Terneuzen is dinsdag avond na een ongeluk op Rijksweg 61 met een ernstig hoofdletsel naar het academisch ziekenhuis in Gent ge bracht. Zij stak met haar fiets het kruispunt van de rijksweg met de mr F. J. Haarmanweg over. Vermoedelijk schatte zij de snelheid van de wagen van mevrouw N. M. uit Antwerpen, die in de richting Zaamslag reed, verkeerd in. Een botsing was het gevolg. De echtgenoot van mevrouw De F. fietste vlak achter haar maar had even ge wacht met oversteken. Het slachtoffer werd eerst naar het Julianaziekenhuis in Terneuzen gebracht maar werd daarna vanwege de ernst onmiddellijk naar Gent vervoerd. plannen van de voetbalvereniging. De exploitatie-opzet gaat uit van twee be langrijke bronnen van inkomsten: de bezoekers van het zwembad en de le den van de voetbalvereniging. Valt de ze laatste weg, dan kan het paviljoen niet meer rendabel draaien. De com missieleden hadden begrip voor beide belanghebbenden. Ze weigerden dan ook de knoop door te hakken. WD-fractievoorzitter J. Dees vond dat AVC eventueel een extra subsidie moet krijgen. G. van Westrienen-Dijs (CDA) en W. van Helden (Gemeentebe langen) voelden daar wel wat voor, hoewel Van Helden ook al een gevaar om de hoek zag loeren. „Meerdere ver enigingen kunnen op een idee worden gebracht en plotseling financieel arm lastig worden". De commissie nam vervolgens het standpunt van E. Rammelaere (eigen lijst) over om er bij AVC en de familie Devreeze op aan te dringen tot over eenstemming te komen. Zolang niet duidelijk is wat met het Van Donge- sportpark zal gebeuren, moet er geen kantine komen, vond Rammelaere. „In Vlaanderen is een dorp met de naam Zevekotte. Met al die kantines kan dat sportpark zo langzamerhand die naam ook wel krijgen", aldus het Belgische raadslid. j\. -vVU-tIv- Én Uw veelzijdige hulp i voor auto. caravan,, huis. tuin enz. Geanodiseerde profielen en een schopplaat Afmeting: f?A95 90x215 cm. Type: Excellent Extra sterke profielen en een schopplaat Afmeting: 95 x 215 cm. Geanodiseerde uitvoering. Naturel. m Gemoffelde uitvoering. Wit of bruin. B. Type: Super luxe. Profielen en schopplaat van hoogwaardige materialen. Afmeting:.95 x 215 cm. Geanodiseerde uitvoering. Naturel. 149.- Gemoffelde uitvoering. Wit of bruin. 159.- Type Excellent en Super Luxe zijn inclusief schopplaat die los wordt bijgeleverd. Geen last meer van insekten, dankzij deze Sterke aluminium profielen, een schopplaat bevestigings materialen en een duidelijke montage-instructie. Afmeting 90x215 cm. Sluit fraai het opwindmechanisme af. In wit of bruin. Breedte: 60 cm. Geanodiseerde profielen, reeds voorgemonteerd. Verticaal aan de deurpost bevestigen., schuift simpel open en dicht Afmeting: 205x105cm 3™ Afmeting: 215 x105 cm. Sterke profielen met glasfibergaas en automatisch rolsysteem. Voor naar buiten openslaande ramen en deuren. Met rolstok, accessoires, montagehandleiding verpakt in een handige koker. Kleuren: wit of bruin. Hoogte: 150 cm - voor ramen Breedte: 40 60 cm. Breedte 60 80 crn 95 Breedte: 80 cm. Ook m andere lengten. Voorde bevestiging van rolhorren op een kozijn, waardoor een fraaie afsluiting ontstaat In wit of bruin Lengte: 150 cm. Lengte: 220 cm. Kleur grijs. Breedte: 90 cm. Rol 2,5 meter Voor binnenshuis! Sterke aantrekkingskracht door I net violette licht van een 25 Watt lamp Geen schadelijke gassen of storende geuren Ook ;n andere afmetingen, o.a voor deuren ALLE AANBIEDINGEN ZIJN GELDIG T/M 3 3Ug. EN ZOLANG DE VOORRAAD STREKT. maandagmorgen gesloten, vrijdag koopavond maandagmorgen gesloten, donderdag koopavond maandagmorgen gesloten, donderdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 24