Kuip weer open voor interlands Magere score WiHem II mm SUPERSPRINTER MOGELIJK NAAR POST Chaam Steven Rooks gehuldigd Tennisser Goense uitgeschakeld Tennis Domburg met weinig Zeeuwen HOOFDKLASSER VALT AANMAAR VERLIEST VAN PEC: 1-2 Arthur van Huizen mogelijk terug naar Vlissingen ITALIE-ORANJE IN NOVEMBER IN ROME Italië-Oranje Onvrede Madrid Oefenwedstrijden donderdag 28 juli Schaken Tennis Voetbal Volleybal Waterpolo Zeilen DONDERDAG 28 JULI 1988 Raas: Van Poppel Meld woord niet 'S HEERENHOEK (ANP) - Jan Raas Had er genoeg van. De verlenging van het contract met zijn sprintspecialst Jean-Paul van Poppel is definitief van de baan. Woensdagmiddag besloot de directeur van de Superconfex-stal niet langer te wachten op het definitieve antwoord van Van Poppel. Zondag, maandag en dinsdag was de 25-jarige renner in gebreke gebleven. Woens dagmiddag belde Van Poppel met de assistent van Raas, Hilaire Vanderschueren, dat hij nog meer bedenktijd nodig had. „Maar nu zeg ik, dat Van Poppel niet mag blijven", was de plotse linge beslissing van Raas. „Ik zie voor het nieuwe seizoen af van zijn diensten. Met iemand die zijn woord breekt, wil ik niet verder." „Hij heeft me aan het lijntje gehouden, groep leverde een zege op voor Van Voor de Tour had hij mij z'n woord al gegeven. Dat hebben we bewust stil gehouden. Tijdens de Tour hebben we zelfs nog een nieuw contract opge steld. Ook met die woorwaarden is hij akkoord gegaan. Een woord is een woord in Zeeland. Dat had hij moeten weten want zijn moeder komt bij mij van het dorp. Ik ga nu eerst op vakan tie. Dan heb ik genoeg tijd om na te denken over wat te doen." Van Poppel hield de afronding van de zaak echter op, omdat zijn zaakwaar nemer niet bereikbaar was. Van Pop pel, in 1985 met zes overwinningen de buterend in het professionele wieier- peloton, kwam in de winter van 1986/ 87 naar de ploeg van Raas. Van Poppel aarzelde de laatste dagen tussen het verbeterde bod van Raas en een aanbieding van de ploeg van Peter Post, die door het vertrek van Planc- kaert, en het zwakke rijden van Freu- ler en Vanderaerden naar nieuwe krachten zoekt. Kandidaat-werkgever Post wist woensdagavond ook van niets. „Ik heb Van Poppel niet aan de lijn gehad. Mijn naam wordt vaak ge noemd, maar echt, ik weet van niets." Poppel. Uitslag: 1. Rooks 120 km in 2.47.17,2. Delga- do (Spa) op 14 seconden, 3. Solleveld, 4. Van Poppel, 4. Van der Poel, 6. Nijdam, 7. Breu- kink, 8. Hanegraaf, 9. Pieters, 10. Van Vliet. In Chaam is ook de ploeg voor de we reldtitelstrijd bekend gemaakt. Die bestaat nu uit: Teun van Vliet, Steven Rooks, Adri van der Poel, Gert-Jan Theunisse, Eric Breukink, Peter Win nen, Frans Maassen, Johan van der Velde, Jelle Nijdam, Peter Pieters, Pe ter Stevenhaagen en Mathieu Her mans. Reserves zijn Twan Poels, Ger- rit Solleveld, Theo de Rooy en Gerard Veldscholten. Jean-Paul van Poppel wilde niet mee. Het parkoers is groten deels vlak met één stevige beklim ming. Steven Rooks bij het 'bolletjescafé'. WARMENHUIZEN (GPD) - De schattingen liepen uiteen van tien tot vijftien en zelfs twintigduizend be langstellenden. Maar één ding was gisteravond zeker: Warmenhuizen huldigde nooit eerder een sportman zo spontaan en zo massaal. De rond rit in open auto's met een stop bij het bolletjescafé De Klok waar eigenaar Dirk Pronk, die eerder de echte bol letjestrui van Rooks kreeg, ook het combinatietricot in ontvangst mocht nemen, maakte nog eens duidelijk hoe populair de nieuwste Neder landse wielerheld is. Rooks' dorps genoten zaten op daken en hingen in lantaarnpalen om maar niets van het geheel te missen. Het dorp was één roodwitte zee; kinderen met roodwitte gezichten, rokjes met rode bolletjes. Zelfs de koeien in het wijd- se polderland waren getooid in 'bol letjestruien'. Slotver zuchting van Steven Rooks: „Wat een belevenis en wat een genot om per helicopter van een koers naar huis te worden gebracht. Zo moesten we altijd onze wedstrijden kunnen doen". De Acht van Chaam was woensdag voor Steven Rooks, de nummer twee van de Tour de France. In de vijftigste editie van het vermaarde criterium ontsnapte hij in de laatste lus. Rooks bouwde in die slotkilometer een voor sprong van veertien seconden op. Tourwinnaar Pedro Delgado werd tweede, Gerrit Solleveld derde. De sprint van de pal daarop volgende MIDDELBURG In tegenstelling tot dinsdag waren er op het Maeneblus- schers tennistoernooi gisteren nau welijks verrassingen te zien. De op merkelijkste prestatie werd geleverd door Frank Willekes. Hij versloeg de 'beschermde' Jan Goense in een span nende driesetter: 4-6, 6-3, 7-6. Lijstaanvoerder Dennis de Jong had het gisteren in de kwartfinale erg moeilijk met zijn tegenstander Klein Molenkamp: 6-1, 4-6, 6-4. In de halve finale ontmoet hij Edwin de Lange. De Lange had kon in zijn kwartfinale-par tij tegen Menno van Dijk pas in de tie break in de derde set orde op zaken stellen: 1-6, 6-3, 7-6. In het damesen- kel-D had Jolanda Franke, nummer één op de plaatsingslijst, een zware dobber aan opponente Pol: 4-6,6-2,6-4. Vandaag begint het B-toernooi in Mid delburg. Voorafgaand aan de dame senkel-B competitie wordt eerst een voorronde-partij gespeeld. De winna res van de wedstrijd tussen Esther Le- volger en Annet Alberts is de achtste deelneemster in het damestoernooi. De als eerste geplaatste Nicole Liedt- ke komt in de eerste ronde van het toernooi uit tegen de winnares van de voorronde. Belangrijkste uitslagen herenenkel-C: De Jong (1) - Klein Molenkamp 6-1, 4-6, 6-4; De Lange-Van Dijk 1-6,6-3,7-6;herenenkel-Dl: Van Dijk - Geschiere 6-2, 6-1; Tournois - Dees 6-1, 2-6, 6-0; Bollen - Tilro 6-3, 6-2; Blin- denbach - Iwema 6-0, 7-6; damesenkel-C: Van Leersum - De Boer 6-3, 6-4. DOMBURG Het Badgasten A-ten- nistoernooi irf Domburg, dat aan staande maandag van start gaat, kent dit jaar nauwelijks Zeeuwse deelna me. Bij de heren kreeg alleen Serge Carpentier een wild card. Over Amr Tawfik wordt deze week beslist. Bij de dames verschijnt zelfs geen enkele Zeeuwse op de tennisbanen van Dom burg, behalve wanneer een enkeling door het kwalificatietoernooi heen komt. Eén en ander is mede het gevolg van de positie die het toernooi heeft. De tennisbond bepaalt in eerste instantie welke spelers en speelster aan het toer nooi mogen meedoen. Slechts een be perkt aantal anderen kan zich via de open kwalificatietoernooien plaatsen. Daarnaast heeft een aantal Zeeuwse toptennissers verplichtingen elders, zodat die ook niet aan de kwalificatie toernooien meedoen. Het doorgaan van het Badgastentoer- nooi 1988 heeft op losse schroeven ge staan, toen de Stichting Badplaatsbe- langen besloot met ingang van dit jaar geld te vragen voor het beschikbaar stellen van de tennisbanen. Slechts met behulp van extra sponsors kon de begroting sluitend gemaakt worden. De belangstelling voor het tennistoer nooi is groot. Met name van Duitse zij de zijn veel inschrijvingen gekomen voor het kwalificatietoernooi, waar aan bij de heren 128 tennissers en bij de dames 64 tennisters deelnemen. In het hoofdtoernooi worden 32 heren en 16 dames toegelaten. Dat toernooi be gint op maandag 1 augustus en duurt tot en met zondag 7 augustus. Twee voudig winnaar Ron Dirrewachter is alleen via een wild card van de partij. De tennisbond liet hem niet direct tot het toernooi toe. Echte vaderlandse toppers zijn overi gens niet aanwezig. Tegelijk met het toernooi in Domburg wordt in Son om het Nederlands kampioenschap ge speeld. Spelers die daar in een vroeg tijdig stadium afvallen, hebben echter alsnog de mogelijkheid in Domburg te verschijnen. Het prijzenbedrag is dit iaar ruim 7000 gulden, zodat het toer nooi twee sterren mag voeren. De win naar van het toernooi kan 1500 gulden tegemoet zien. ZOUTELANDE - Gisteren is voor de negentiende maal de oefenwedstrijd gespeeld tussen de 4e klasse-zaterda gamateurs van De Meeuwen uit Zou- telande en de Tilburgse eredivisio- nist Willem II. Net als in de achttien voorgaande edities won Willem II ook dit jaar weer. De eindstand was 0-7. Al in de eerste minuut werd de defen sie van De Meeuwen verrast. Uit een scrimage wist Willem van de Ark de score te openen. Enkele minuten later schatte aanvoerder Peter Groenewe- gen een schot van Frans van Stralen fout en belandde de bal achter keeper Peter Schouwenaar. Een tweede beoordelingsfout van laatste-man Groenewegen, nu op een voorzet van Guus van de Borgt, betekende 0-3 voor Willem II binnen twintig minuten. Na een 0-4 ruststand drong Willem II niet echt meer aan. Daarom kwam De Meeuwen in de tweede helft iets meer in het spel voor, ook al omdat de vier deklasser nu met de harde wind in de rug speelde. De enkele kansen die ge creëerd werden, konden echter niet worden benut. Van Willem Il-zijde zaaide linkerspits De Romeyn nog al wat onrust in de verdediging van De Meeuwen. Drie van zijn vlijmscherpe voorzetten werden in doelpunten om gezet. De Romeyn is voor komend sei zoen aangetrokken van de amateurs van Roodenburg. De Meeuwen - Willem II 0-7 (0-4) 2. V.d. Ark 0-1, 6. Groenewegen leigen doel) 0-2, 18. Groenewegen (eigen doel) 0-3, 32. V.d. Ark 0-4,49. V.d. Ark 0-5,70. V.d. Borgt 0-6,87. V.d. Ark 0-7. Scheidsrechter: P. Lampert. Toe schouwers: 450 Vlissingen krijgt weer vrijheid van Jo Jansen VLISSINGEN - In tegenstelling tot zijn voorganger Kees Vermunt heeft Jo Jansen het 'aanvallen' hoog in zijn vaandel staan. Dat bleek woensdag avond al in de eerste oefenwedstrijd van de Zeeuwse hoofdklasser. In het duel tegen PEC/Zwolle wenste Jo Jan sen geen concessies te doen aan de Henk van Stee I Sparta, gestreept shirt) dolt de Noormannen-defensie WESTKAPELLE- Zoals verwacht hebben Sparta en NAC zich gisteravond geplaatst voor de finale van het Noormannentoernooi van aanstaande vrijdag. Sparta verpletterde Noormannen met 14-0. NAC had het aan merkelijk moeilijker tegen Arnemuiden en kon pas in de slotfase definitief afstand nemen van de Walcherse zaterdagtweedeklasser: 2-0. Het organiserende Noormannen was vanzelfsprekend geen partij voor Sparta. De afdelingseersteklassser werd de hele wedstrijd van het kastje naar de muur ge stuurd en keek met de rust reeds tegen een 8-0 achter stand aan. Na de pauze ging de Rotterdamse eredivisio- nist stug door met scoren en won tenslotte met 14-0. Sparta-keeper John Bos hoefde slechts twee keer in ac tie te komen bij schoten van Henk Wielemaker. Opval lende invaller bij Sparta was Dennis de Nooyer. De 19- jarige Oost-Souburger was op het laatste moment toe gevoegd bij de Sparta-selectie. „We zitten nogal krap in onze aanvallers en Dennis doet het goed in het C-elftal", verklaarde Sparta-trainer Rob Baan zijn keuze. De tweede wedstrijd was voor het weinige publiek een stuk spannender. Arnemuiden was namelijk wel in staat om NAC goed tegenspel te bieden. Door het ver trek van vele spelers, zoals Hugo Crucq, Henk de Nood, Jos van Belzen, Chris Schroevers en John Jasperse, zal Arnemuiden dit seizoen noodgedwongen een beroep moeten doen op een groot aantal jeugdspelers. Met al die jeugdspelers behaalde Arnemuiden een ver dienstelijk resultaat. De ploeg kwam al snel achter, maar het duurde tot tien minuten voor tijd voordat een teleurstellend NAC definitief afstand kon nemen. Nieu we Arnemuiden-trainer Dick van Westen zag dan ook lichtpuntjes. „Als je nagaat dat we nog maar pas trai nen, valt het niet tegen. Vooral conditioneel zijn we niet door de mand gevallen." Noormannen-Sparta 0-14(0-8) Doelpuntenmakers: Edwin Vu rens 4x, Mike Snoei 3x, Greg Campbell 3x, Henk van Stee 2x, Martin Haar en Eddy Termate (eigen doel). Scheidsrechter Ver- meule uit Oost-Souburg. Arnemuiden-NAC 0-2(0-1) Doelpuntenmakers: Ton Cornelis- sen, Dennis van de Gijp. Scheidsrechter Uitterhoeve uit 's-Gra- venpolder. Toeschouwers: 150. speelwijze die hem voor ogen staat. Vlissingen nam meer risico's dan het de laatste jaren gewoon was, maar hield de schade niettemin beperkt. PEC won met 2-1 en had allerminst re den om zingend in de bus terug naar het trainingskamp in Etten-Leur te reizen. Woensdagavond werd duidelijk dat de Vlissingen-spelers het komend seizoen minder taktische beperkingen opge legd krijgen dan onder trainer Ver munt. Jo Jansen heeft een eigen spel type voor ogen en tegen PEC/Zwolle liet hij zijn ploeg een eerste poging doen die taktiek onder de knie te krij gen. Eén doelman (Van Huizen), drie verdedigers (Cornelis, Van Dam en de uit het tweede elftal geplukte Joego slaaf Rade Despotovic), vijf midden velders (Schenk, Schipper, Van Oeve- ren, Van Vossen en Corré) en twee spitsspelers (Ad Gladiness en Alex Lourens) bracht Jansen in het veld. Jo Jansen: „Je kunt een ploeg natuur lijk simpel met twee centrumverdedi gers laten spelen, maar dat ligt me niet. Daarom spelen we achterin één op één. Dat maakt een ploeg in de diepte erg kwetsbaar, maar het is de bedoeling dat de spelers in het veld zeli oplossingen aandragen als er moeilijk heden dreigen". Vlissingen, dat naast de langdurig ge blesseerden (Jaap Meerman, Taco van den Velde en Johan le Conté) nu al kampt met een fiks aantal 'verse' bles sures (Houtepen, De Nooijer, Jasper- se, Schenk, Verweij) bracht het er te gen de Zwolse eredivisionist (net niet gedegradeerd) goed van af. De brood nodige organisatie was af en toe wel iswaar zoek, maar zowel in de combi natie als conditioneel scoorde de Zeeuwse hoofdklasser een dikke vol doende. Via Ruud Corré, die op maat werd aan gespeeld door Ronald van Oeveren. VLISSINGEN - De mogelijkheid be staat dat aanvaller Arthur van Hui zen terugkeertbij Vlissingen. Van Huizen speelde enkele jaren bij Cer- cle Brugge, is nog eigendom van die club, maar- kon geen overeenstem ming over een nieuw contract berei ken. Vandaar dat de jeugdige aanval ler serieus overweegt weer voor Vlis singen te gaan spelen. „Ik neem, denk ik, binnen twee weken een beslis sing", aldus Van Huizen, die momen teel al met Vlissingen meetraint. Voor de 17-jarige Richard Verweij is het seizoen bij Vlissingen op een zeer ongelukkige manier begonnen. Ver weij raakte tijdens de eerste training al geblesseerd aan de knie en vermoede lijk is daarbij een mensicus en een kruisband beschadigd. Vandaag (don derdag) ondergaat de Middelburger een zogenaamde kijk-operatie, waar bij een nauwkeurige diagnose wordt gesteld. ZURICH/ZWOLLE (ANP) - Met in gang van 1 januari mag de KNVB weer interlandwedstrijden in UEFA- verband in de Kuip houden. De Euro pese voetbalunie heeft woensdag be sloten het verbod om stadion Feye- noord voor interlands te benutten op te heffen. De eerstvolgende wedstrijd in de Kuip wordt op 26 april gespeeld tegen West-Duitsland. Het is een duel voor de wereldtitelstrijd, waarvan de eindronde in 1990 in Italië wordt ge houden. KNVB-voorzitter Jo van Marle, tevens lid van het hoofdbestuur van de Euro pese voetbalunie, reageerde opge lucht. „Ik denk zeker dat het gedrag van de Nederlandse supporters alles met deze beslissing te maken heeft. Met die zware straf heeft de UEFA des tijds een voorbeeld willen stellen. Na dat de straf door de FIFA was overge nomen, dreigde Nederland in de WK- kwalificatie te worden gestraft. Op die onrechtvaardigheid was ons beroep gebaseerd." De UEFAlegde de straf op omdat de Cypriotische doelman An dreas Charitou op 28 oktober door eén van de tribune geworpen bom gewond was geraakt. Het Nederlands voetbalelftal speelt de vriendschappelijke wedstrijd tegen en in Italië toch op woensdag 16 novem ber. Plaats en aanvangstijdstip waren de KNVB woensdag nog niet bekend. De Italiaanse bond liet vorige week echter al weten, dat het Olympisch Stadion van Rome was afgehuurd voor de erewedstrijd tegen de Euro pees kampioen ter gelegenheid van het negentigjarig bestaan van de Fe- derazione Italiana Giuoco Calcio. Aanvankelijk bestond er in Nederland bezwaar tegen de 16e november, om dat voor diezelfde dag het duel om de Supercup tussen PSV en KV Mechelen was vastgesteld. Die confrontatie tus sen de Europese bekerwinnaars is ech ter uitgesteld, omdat België op 16 no vember een kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioenschap speelt, te gen Tsjechoslowakije (groep 7). Real Madrid heeft ernstige problemen met het feit dat naast de Spaanse top- A f A/fi In ft club ook PSV momenteel onderdak heeft in het Winterswijkse hotel Fre- rikshof. PSV sloeg maandag in Win terswijk haar trainingskamp op, Real arriveerde gistermiddag. Leo Been hakker speelde zelfs met de gedachte om het voor anderhalve week geboek te verblijf in de Achterhoek af te zeg gen wegens de aanwezigheid van de formatie van Guus Hiddink. „Ik heb serieus overwogen om af te bel len. Vooral in de groep leeft het enorm dat een hotel gedeeld moet worden. Normaal gesproken is Real altijd de enige club in een hotel". De trainer kwam Vlissingen al in de vijfde minuut op voorsprong. Het duurde bijna een half uur voordat PEC door een doel punt van Leusink op gelijke hoogte kon komen. De irritatie was bij de Zwollenaren op dat moment echter al in de ploeg geslopen met het gevolg dat arbiter Bogaert Theo Laseroms verplichtte de voordurend scheldende Yucedag te vervangen. Vooral na rust liet Vlissingen (met Geert Bouwman voor de geblesseerde Marcel Schenk en Ruud Pennings voor Ron van Huizen) op het gebied van de organisatie af en toe wat steek jes vallen. Dat gebeurde bijvoorbeeld zes minuten na rust toen Bouwman vergat Van der Waart te dekken, die simpel 1-2 aan kon tekenen. Vlissingen ging vervolgens op jacht naar de ge lijkmaker en wees PEC/Zwolle bij vla gen op zijn beperkingen door de ploeg af en toe op eigen helft vast te zetten. Ad Gladiness en Peter van Vossen - op nieuw de 'smaakmaker' bij Vlissingen - kregen de kansen, maar slaagden er niet in te scoren. Vlissingen-PEC/Zwolle 1-2 (1-1). 5. Corré 1- 0; 31. Leusink 1-1; 51. Van der V/aart 1-2. Scheidsrechter: Peter Bogaert (Sas van Gent). Toeschouwers: 500. Westkapelle: Sparta - Cercle Brugge, 19.00 uur. Walcheren - Willem II, 19.30 uur. Ruud Corré (rechts) legt aan voor het eerste en enige doelpunt van Vlissingen tegen PEC/Zwolle. O Dieren: Open NK, achtste ronde: Jermen- kov (Bul) - Hoeksema (Ned) 1-0, Van Mil (Ned) - Karolyl (Roe) 1/2-1/2; stand aan kop: 1. Miles (GBr) 61/2 punten, 2. Nemet (Joe) en Jermenkov (Bul) 6, 4. Nijboer (Ned), Meul- ders (Ned), Garcia Palermo (Arg), Hoekse ma (Ned) 5 1/2. ontkende dat de Spaanse onvrede te maken heeft met het gegeven dat PSV Real uitschakelde in de Europa Cup. Het in alle rust willen voorbereiden zou er aan ten grondslag liggen. „Ie dere Spaanse ploeg wil alléén in een hotel". Hilversum: Open NK: enkelspel, eerste ron de: Guillermo Perez-Roldan (Arg/1) - Libor Pimek (Tsj) 6-2, 6-1; Paul Dogger (Ned) - Huub van Boeckel (Ned) 6-7 (2-7), 6-3, 6-2; tweede ronde: Mezzadri (Zwi/3) - Lodder (Ned) 6-2, 6-4; Bengoechea (Arg/8) - Nijssen (Ned) 6-2,6-2; dubbelspel, eerste ronde: Oos- ting/Van Boeckel (Ned) - Davids/Lodder (Ned) 4-6, 6-2, 6-3. De computer, die voor het eerst het competitieschema in het Italiaanse profvoetbal heeft samengesteld, heeft landskampioen AC Milan, met de Ne derlandse vedetten Gullit, Van Basten en Rijkaard, voor de openingswed strijd van het seizoen op 9 oktober aan Fiorentina gekoppeld. De Milanese derby tussen AC Milan en Inter staat vastgesteld voor 11 december. Eerste speeldag serie A: Ascoli - Inter, Cese- na - Lazio Roma, Como - Juventus, Verona - Lecce, AC Milan - Fiorentina, Napoli - Ata lanta, Pescara - AC Roma, Pisa - Bologna, Torino - Sampdoria. Oefenwedstrijden: VELSEN: Telstar - Vo- lendam 4-2 (3-1Telstar: Tania (2), Visser en Duif. Volendam: Sneekes en Imanuel. LEEUWARDEN: Cambuur - Ajax 0-0. HOOGEZAND: HSC (4e klas zat) - Veen- dam 0-13 (0-7). Van Dijk (4), Huizingh (3), Gall (2), Jans. Tilburg, Fühler en Nijgh. TWEEDE EXLOERMOND: Regio Drenthe - FC Barcelona 0-4 (0-1). Amor (2), Carrasco, Salinas. NIJVERDAL: SWN (2e klas zat) - FC Gro ningen 0-9 (0-4). Eykelkamp (5), Regtop, Ol- de Riekerink, Manders en Gerrit-Jan Belt man. HARDERWIJK: WOG (3e klas zon) - Wa- geningen 1-2 (1-0). WOG: Vriezema. Wage- ningen: Crüden en Van Dijk. GELDROP: Geldrop (hoofdklasse) - VW 0- 4 (0-1). Rutten (2), Boere en Driessen. DEN BOSCH: RKJVV (afdeling) - RKC 1-16 (1-8). Schapendonk (7), Van Geneugden (3), Van der Wiel en De Wijs (ieder 2), Jansen en Van der Weerd. NIJMEGEN: Orion (4e klas zon) - NEC 1-1 (1-0). Kooien. Franse competitie: Cannes - Paris SG 0-3, Monaco - Lille 1-1, Strasbourg - Nice 3-0, Ra cing Paris - St. Etienne 3-1, Olympique Mar seille - Sochaux 0-0, Laval - Toulouse 2-0, Lens - Auxerre 0-1, Bordeaux - Montpellier 2-1, Metz - Caen 1-0, Nantes - Toulon 0-0; stand aan kop: 1. Sochaux 3-7,2. Lille 3-7,3. Toulon 3-7,4. Paris SG 2-6,5. Bordeaux 2-6, 6. Auxerre 3-6, 7. Toulouse 3-6. Frydek-Miste: EK junioren: finale: Sovjet- Unie - Portugal 3-1 n.v. (0-0,1-1); om de derde plaats: Oostduitsland - Spanje 2-0 (0-0). Veenendaal: oefenwedstrijd heren: Neder land - Brazilië 3-0 (15-3,15-9,15-13). Bormio: EK junioren: dames: Nederland - Tsjechoslowakije 2-3; heren: Griekenland - Nederland 3-2. Veendendaal: EK junioren, kwartfinale: Nederland - België 16-2. Tallinn: WK Tornado, zesde race: 1. Le De- roffHenard (Fra), 2. Wolf Starken (WD1), 6. Willy en Cees van Bladel (Ned); stand: 1 en wereldkampioen Konovalov/Kravtsov (Sov) 13 punten, 2. Le Deroff 27,4, 13. Van Bladel 85,7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 17