Score van 100 procent bij ringrijderij sjezen pkmm^n paar Wolphaartsdijk Voetbalvereniging in Aardenburg krijgt nog geen eigen kantine Speelstad Vlissingen heeft iedere dag ruim 600 inwoners Echtpaar Verdaasdonk-Step vierde zestig-jarig huwelijk HEIN DE KAM EN DINNIE KRIJGER Kindervakantieweek in Groede trekt veel belangstelling Biervliet tegen Sparta en NAC Auto's beschadigd bij achteruitrijden Wielerkoers in Aagtekerke mist plaatselijke favoriet gap Vierhonderd gulden gestolen uit niet afgesloten auto Windhondenren in Sint-Gillis Waas Auto's gekraakt DONDERDAG 28 JULI 1988 KOUDEKERKE Bridge Tweeënvijftig paren bon den in Koudekerke de strijd aan om één der beschikbare bridgeprijzen van de zomeravondbridge district Zee land. Er werd gespeeld volgens het ho- well 8 plus 8 systeem voor de groepen A en D met afzonderlijke berekening van de paren 1 tot en met 8 en 9 tot en met 16. Groep B volgde het howell 8 systeem, terwijl groep C gebruik maakte van het draaiende mitchel voor twaalf paren. Alle paren speelden daardoor zeven ronden van vier spel len. SEROOSKERKE (W) ZOUTELANDE MELISKERKE Hein de Kam en Dinnie Krijger zijn woensdagavond met een score van honderd procent winnaars geworden van de sjezenrij- derij in Meliskerke. De sjezen werden in totaal 45 keer onder de ring doorge stuurd. Dinnie Krijger stak alle 45 rin gen. Alle 22 combinaties waren gekleed in originele Walcherse dracht. Er was be hoorlijk veel publiek, ondanks het winderige weer. De ereprijs werd uitge reikt door de heer Bekkers uit Vaals. De oudste deelnemer, Kees Janse sr uit Zoutelande werd getrakteerd op een muziekje. Er was een extra prijs voor degene die de meeste ringen had gestoken. De uitslagen: 1 Hein de Kam en Dinnie Krij ger met een record in Meliskerke 45 van de 45 ringen en daardoor waren ze voor het tweede opeenvolgende jaar winnaar, maar nu met honderd procent van de score. 2 met zeven ringen minder Job Wisse en Brigite Melis met 38 ringen, 3 Piet van Sluis en Kori- na Cijvat, 36 ringen, 4 Lout Vos en Sandra van de Vreugde, 36, 5 Arno Francke en An- gelique Wisse, 35,6 Jan Dekker en Corina de Witte, 34, 7 Piet en Nellie Janse, 34, 8 LoU 9 s fx, - ;,.S De kopgroep van de kustloop onder aanvoering van Piet Vonck nummer 256). GROEDE - De eerste Kustloop van de atletiekvereniging De Wielingen werd woensdagavond een sportief succes. In Groede, waar de serie van vier trimlopen aan de kust van West- Zeeuwsch-Vlaanderen begon, gingen in totaal 130 deelnemers van start. Daaronder waren nogal wat toeris ten. Niemand van de vakantiegasten kon echter voorkomen dat de zege op de langste afstand (9200 meter) naar Piet Vonck ging. De atleet uit Hulst was veruit het snelst en realiseerde een tijd van 29.06 min. Piet Vonck zettte zich direct na het startschot aan kop van het deelne mersveld en kreeg in eerste instantie twee man mee. Piet Westerweele uit Aardenburg en de Belg Herman van de Putte moesten echter op hun tanden bijten onder het tempo van de Hulster veteraan en het was dan ook geen ver rassing dat deze twee atleten de aan sluiting verloren. Westerweele moest in de tweede ronde lossen en bij het in gaan van de derde ronde van 2300 me ter moest ook Van de Putte uit het spoor van Vonck. In een solo liep de Nederlandse kampioen bij de vetera nen vervolgens onbedreigd naar de overwinning. Herman van de Putte werd tweede en Piet Westerweele der de. Bij de dames won Ingrid Cauwels (De Wielingen) op de langste afstand. Alex Fenijn uit Nieuwvliet was het snelst op de 4600 meter. Elly Murre kwam bij de dames op deze afstand als eerste over Uitslag groep A I: 1 Krijger sr-Van de Plas 103, 2 mevrouw De Rechter-Kopmels 101, 3 mevrouw Van Kessel-Platzbeecher ,90, 4 echtpaar Moree 84 punten. Gemiddelde 84. Groep A II: 1 Ambachtsheer-Goedhart 106, 2 Ladonsky-Zomer 102, 3 mevrouw Brou wer-Van Gent 89, 4 echtpaar Aerssens 88 punten. Gemiddelde 84. Groep B: 1 echtpaar Olyslager 98, 2 Van Iren-Konings 97, 3 echtpaar In 't Veld 95, 4 Ten Bruggencate-Mossinkhof 85 punten. Gemiddelde 64. Groep C: 1 Schipper Wiessner 178, 2 echt paar Bode 155, 3 mevrouw Polderman-van de Borgt en de dames Van Haaften 153, 5 de dames Kuzee-Van Eerde 147, 6 echtpaar De Vooys 146 punten. Gemiddelde 140. Groep D I: 1 Dekker-Kanhai 98, 2 Fiche- roux-De Rie 93,3 echtpaar Dreessen 90,4 de dames Bosch-Straks 89 punten. Gemiddel de 84. Groep D II: 1 mevrouw Van Boven-Van Leerdam 102,2 dames De Blieck-Mulder 97, 3 echtpaar Houtepen 87, 4 Pattenier-Diele- man 83 punten. Gemiddelde 84. Jaarmarkt - Handwerkclub 'De be zige hand' houdt vrijdag tijdens de jaarmarkt in het centrum van Seroos- kerke een verkoping in de garage van Meijers op de hoek Torenstraat/ Noordweg. De opbrengst is bestemd voor de plaatselijke kerken en voor en kele goede doelen. Sjezeririjden - De ringrijdersver- eniging De Zandruiters uit Zoutelande houdt vandaag, donderdag, in samen werking met de plaatselijke winke liersvereniging en VVV een wedstrijd sjezenrijden in de Langstraat in Zoute lande. Aan de wedstrijd, die om 18.00 uur begint, nemen 23 combinaties deel. Alle deelnemers zijn getooid in de originele Walcherse klederdracht. Vos en Lilian Dingemanse, 33, 9 Ad en Elly Lampert, 33, 10 Plet Lievense en Nicole, 33, 11 Jan en Astrid Koene, 33,12 Toon en Bets Matthijsse, 29,13 Wim en Annemarie Duve- kot, 29, 14 Jan en Joke Wisse, 28, 15 Han Dekker en Miranda Sturm, 28, 16 Johnny Davidse en Henrietta, 28, 17 Kees Janse sr en Coby Davidse, 26, 18 Chris Provoost en Corrie, 26, 19 Henk en Betsie Krijger, 23, 20 Rinus en Hennie Janse, 23, 21 Piet Dekker en Katinka Poppe, 19,22 Jan en Bets Melis, 18 ringen. de streep en Paul Oosterling won in een wedstrijd over 2300 meter. Uitslag: 9200 meter: 1 Piet Vonck, Hulst, 29.06 min.; 2 Herman van de Putte, Wiche len, 30.19; 3 Piet Westerweele, Aardenburg, 30.34; 4 Peter van Waes, Aardenburg, 32.34; 5 Ivan de Meij, Waterlandkerkje, 32.36; 6 Pe ter Provoost, Cadzand, 32.39; 7 Mare Goos- sens, Bergen op Zoom, 32.43; 8 Ron van Wa terschoot, Hulst, 32.44; 9 J. Musterd, Breda, 33.48; 10 J. Timmer, Westbroek, 34.01; da mes: 1 Ingrid Cauwels, Knokke, 37.00; 2 Christien Vermorken, Nieuwvliet, 39.13; 3 Conny Costenis, Zevenhoven, 41.13. 4600 meter: 1 Alex Fenijn, Nieuwvliet, 15.33; 2 Pol van de Vijver, IJzendijke, 15.45; 3 Ro bert Vroon, Breskens, 16.14; 4 Henk van Sprundel, Aardenburg, 16.31; 5 Peter de Zeeuw, Breskens, 17.44; dames: 1 Elly Mur re, Terneuzen, 22.57; 2 Willemina Reehoorn, Donrijp, 24.01; 3 Monique Schoutens, Oost burg, 24.36. 2300 meter: 1 Paul Oosterling, Groede, 8.43; 2 Michael Boidin, Groede, 11.09; 3 Rudy Lems, Groede, 11.20. GROEDE - De organisatoren van de kindervakantieweek in Groede heb ben niet over belangstelling te klagen. Dinsdagmiddag bakten ruim honderd kinderen stokbrood op het strand bij de Groese Duintjes. Woensdag stond onder meer een spelmiddag in het zwembad op het programma. Er na men ruim zestig kinderen aan deel. Burgemeester J. Kruize reikte na af loop de prijzen uit. BIERVLIET - De voetbalvereniging Biervliet staat voor een druk week einde. Aanstaande zaterdag speelt het eerste elftal van de afdelings eerste klasser tegen NAC (om 18.00 uur) en zondag is Sparta te gast in Biervliet: Sparta speelt zondag om half drie te gen een combinatie van Biervliet en Hoofdplaat. Beide wedstrijden zijn een uitvloeisel van de goede contacten die Biervliet heeft met De Noormannen uit Westka- pelle, waar zowel Spart als NAC zijn trainingskamp heeft opgeslagen. Bij het zoeken naar sparringpartners kwam bij De Noormannen als vanzelf de naam van Biervliet bovendrijven. De Zeeuws-Vlaamse club, die vorig jaar ook al Roda JC ontving, haakte daar gretig op in, omdat - aldus secre taris Koster - „het altijd leuk blijft om een betaalde club als tegenstander te hebben". De kinderen op het Badstrand. De spelen konden niet lang genoeg duren. VLISSINGEN „Gaan wij nog een spelletje doen?" Antoinette Akker mans werd woensdagmiddag op het Badstrand aan de Vlissingse boule vard omringd door kinderen. Ze hadden net het laatste spel achter de rug. Ze konden er niet genoeg van krijgen. Onder een visnet doorkruipen. Het glibberpaalspel. De deelnemers waren en bleven enthousiast bezig. Vooral het glibberpaalspel sloeg bij jongens én meisjes aan. Ze moesten elkaar van de paal af zien te krijgen. Wie verloor, viel in het water. Fanatisme vierde hoogtij. De kinderspelen bij de boulevard zijn een initiatief van de in Vlissingen wo nende Antoinette. Ze opereert voor deze activiteit onder firmanaam Boule vard Aksenten, een 'zusje' van het modeshowbureau Mode Aksenten. Op de boulevard in Vlissingen moet gewoon meer gebeuren, is Antoinettes idee. Het weer moet dan wel een beetje meespelen. De kinderspelen op het Vlis singse Badstrand wilde ze al een paar weken geleden houden. De zon liet echter vrijwel constant verstek gaan, tot woensdag. Naast spelen had Antoi nette, geholpen door een aantal vrijwilligers, twee andere dingen in petto: het beschilderen van kinderen met waterverf en het bouwen van zandkunst- werken. De meeste kinderen maakten een kasteel. Eén kunstwerk sprong eruit en dat was een afbeelding van twee walvissen. De makers wonnen de eerste prijs. Maar ze waren niet de enigen die met een cadeautje naar huis gingen. Zo'n dertig Vlissingse ondernemingen hadden in totaal zeventig ge schenken beschikbaar gesteld. De bedoeling is bij goed zomerweer maan dag de tweede kinderspelen op het badstrand aan de boulevard te houden. CADZAND-BAD - Twee personenau to's zijn woensdagmorgen vroeg om streeks kwart voor twee beschadigd bij een aanrijding op de Boulevard De Wielingen in Cadzand-Bad. Bestuur der P. P. J. S. uit Eede reed in een par keervak achteruit tegen de auto van M. P. A. R. uit Breskens. S. werd een ademtest afgenomen. Die wees 1.1 pro mille aan. AAGTEKERKE De wielerkoers voor Aagtekerke mist morgen, vrij dag, voor het eerst sinds jaren een plaatselijke favoriet. Kees de Nooijer, tevens winnaar van vorig jaar, is ge stopt met fietsen, zodat Aagtekerke een andere held moet zoeken. Uit het rijtje Sylvester Aarts, Thijs Fase, Ka- rel van Goethem, Peter Mol, Pierre Raas, John de erom, Bob Rasenberg, Ad Polak en Mario van Vlimmeren is er echter vast wel één te halen. Ruim vijftig amateurs hebben voor de koers over negentig kilometer inge schreven. De wedstrijd, die voor de ne gende maal wordt verreden, begint morgen om half zeven. Het echtpaar Oreel-Van Zweden. WOLPHAARTSDIJK - In hun woning aan de Garde nierhof in Wolphaartsdijk hebben de heer en mevrouw Oreel-Van Zweden woensdag hun 60-jarig huwelijk ge vierd. 's Morgens kwam de Goese wethouder W. G. van de Ree de 83-jarige heer Krijn Oreel en zijn 81-jarige vrouw Janna feliciteren namens de gemeente. Ook de familie kwam het feest meevieren. Het diamanten paar heeft drie kinderen, zeven kleinkinderen en tien achterkleinkinderen. Mevrouw Oreel, die in Biezelinge is geboren, heeft vanaf haar 14de jaar tot aan haar huwelijk op haar 21ste in Goes gewerkt als dienstbode. De heer Oreel, die gebo ren en getogen is in Wolphaartsdijk, heeft lange tijd op het land gewerkt, maar ging later in de bouw. Daar was hij tot aan zijn pensionering opperman. De echtelieden verkeren nog in een goede gezondheid, 's Morgens gaan beiden aan de slag in het huishouden, 's Middags wil de heer Oreel nog wel eens een fietstochtje maken. Zijn vrouw fietst al tien jaar niet meer. Met de breipennen is zij des te vaardiger. Ze breit veel voor de kinderen en kleinkinderen. MIDDELBURG - Het was gisteren, woensdag 27 juli, precies zestig jaar geleden dat het echtpaar Verdaas donk-Step in het huwelijksbootje stapte. In koetsjes gingen bruid en bruidegom met de feestgangers naar het stadhuis in Middelburg, de plaats waar beiden geboren en ge togen zijn. En nog steeds wonen de heer en mevrouw Verdaasdonk in de Zeeuwse hoofdstad. Voordat het echtpaar in een bejaar denflatje aan de Buitenruststraat trok - alweer zo'n twaalf jaar geleden - woonde het meer dan dertig jaar in De Ruyterstraat. Het 60-jarig huwe lijksfeest werd in familiekring ge vierd in het flatje waar mevrouw Verdaasdonk nog geheel zelfstandig - 'op een ochtendje hulp na voor het grove werk' - het huishouden doet. Beide echtelieden genieten een re delijke gezondheid. De heer J. Verdaasdonk is gepensio neerd nadat hij twaalf jaar bij hout handel Den Bouwmeester had ge werkt. Voor die tijd was hij twintig jaar werkzaam bij de Vitrite Fa briek. Voetballen is zijn grootste hobby. In zijn jonge jaren beoefende hij die sport zelf, later werd hij vaste supporter en haalde daarbij tevens de voetbaltoto op. Allemaal voor zijn club Middelburg, waarvan hij al meer dan zestig jaar lid is. „Ik heb zelf nog tachtig toto-klanten gehad. Geleidelijk aan liep dat aan tal terug. Nu heb ik er nog drie", ver telt de 84-jarige enthousiaste Mid delburg-aanhanger, die zich voorna melijk met lezen en wandelen bezig houdt. Zijn twee jaar jongere echt genote handwerkt nog steeds. Een aantal geborduurde werken sieren onder meer de huiskamer van hun flatje. Het echtpaar kreeg vijf kinderen van wie er inmiddels twee zijn overleden. Er zijn twee kleinkinde ren. Koningin Beatrix stuurde het echtpaar een gelukstelegram. Bur gemeester Chr. G. J. Rutten en zijn echtgenote kwamen persoonlijk de gelukwensen namens het gemeen tebestuur aanbieden. Het echtpaar Verdaasdonk. AARDENBURG - De Aardenburgse voetbalvereniging (AVC) krijgt voor lopig geen eigen kantine. In de verga dering van de gemeentelijke commis sie financiën bleek dinsdagavond maar weinig steun te zijn voor het plan van AVC om een noodkantine voor 20.000 gulden aan te schaffen. Di verse commissieleden vonden, dat AVC alsnog tot een vergelijk moet zien te komen met de uitbater van het paviljoen op het Van Dongensport- park. Mocht dat niet lukken, dan komt de vereniging misschien in aan merking voor een extra subsidie. AVC wil de beschikking over een eigen kantine om daarmee de verenigings kas te spekken. De afgelopen twee jaar heeft de club te maken gehad met le denverlies. Twee van de vier seniore nelftallen zijn verdwenen en het aantal jeugdelftallen is verminderd van twaalf tot tien. De kosten zijn echter op hetzelfde niveau gebleven. De financiële situatie is nu van dien aard, dat AVC geen toernooien meer kan organiseren, zo maakte bestuurlid R. Buzeijn de commissie gisteren dui delijk. De vereniging maakt tot dusverre ge bruik van het paviljoen op het ge meentelijke sportpark. De uitbater, de familie Devreeze, ziet de bui hangen en maakte gisteravond bezwaar tegen de plannen van de voetbalvereniging. De exploitatie-opzet gaat uit van twee be langrijke bronnen van inkomsten: de bezoekers van het zwembad en de le den van de voetbalvereniging. Valt de ze laatste weg, dan kan het paviljoen niet meer rendabel draaien. De com missieleden hadden begrip voor beide belanghebbenden. Ze weigerden dan ook de knoop door te hakken. VVD-fractievoorzitter J. Dees vond dat AVC eventueel een extra subsidie moet krijgen. G. van Westrienen-Dijs (CDA) en W. van Helden (Gemeentebe langen) voelden daar wel wat voor, hoewel Van Helden ook al een gevaar om de hoek zag loeren. „Meerdere ver enigingen kunnen op een idee worden gebracht en plotseling financieel arm lastig worden". De commissie nam vervolgens het standpunt van E. Rammelaere (eigen lijst) over om er bij AVC en de familie Devreeze op aan te dringen tot over eenstemming te komen. Zolang niet duidelijk is wat met het Van Donge- sportpark zal gebeuren, moet er geen kantine komen, vond Rammelaere. „In Vlaanderen is een dorp met de naam Zevekotte. Met al die kantines kan dat sportpark zo langzamerhand die naam ook wel krijgen", aldus het Belgische raadslid. RETRANCHEMENT Uit de perso nenauto van L. M. M. T. uit Horst is maandag vierhonderd gulden gesto len. De auto stond op een parkeerter rein bij een camping in Retranche- ment. De auto was niet afgesloten. SINT-GILLIS De Belgische Vereni ging voor Windhondrennen VZW orga niseert zondag een nationale windhon denren op de renbaan Het Gelaag in Sint-Gillis Waas. De wedstrijd staat open voor alle windhondenrassen in verschillende klassen. De aanvang is om 11.00 uur en de finales worden om streeks 15.00 uur verwacht. DOMBURG - Dinsdagnacht zijn uit Duitse auto's in Domburg en Oostka- pelle autoradio's gestolen. De wagens, eigendom van R. J. uit Mönchen-Glad- bach en A. K. uit Nörvenich, stonden aan de Schelpweg in Domburg en de P. Hollestraat in Oostkapelle. Een in braak in een - eveneens Duitse - auto aan de Vroonweg in Serooskerke had geen succes. VLISSINGEN - Het kindervakan- tiefestijn Speelstad in Vlissingen blijft trekken. Op de derde dag van Speelstad, woensdag, kwamen 650 kinderen naar het bunkerterrein aan de Hercules Segherslaan in Vlissingen. Zij verwijderden woensdagmorgen een professor die slechts klassieke muziek wilde ho ren. Zijn tweelingbroer werd daar na met gejuich ontvangen. Hij leeft in de jaren zestig en is liefhebber van popmuziek. De Speelstad- band speelde hier meteen op in met een optreden. De kinderen maken volgens mede werker Frank Engels steeds meer zelf muziek. Zij deden woensdag middag al in groten getale mee aan de playback-soundmixshow. De Speelstad-bezoekers hebben verder gewerkt aan de bouw van vliegers. Die worden gemaakt met het oog op het vliegerfestijn dat zaterdag wordt gehouden op de boulevard in Vlissingen. Het programma van vandaag, don derdag, vermeldt opnamen in de viersporenstudio en de zeepglij- baan komt in bedrijf. De twee zwembadjes die de afdeling Walche ren van de Rotary Club beschik baar heeft gesteld, zijn woensdag intensief gebruikt door de kleuters. Zij vonden in hun dorp één van de vijf verdwenen muzikanten terug. Dat was reden voor feest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 13