Tennisser Joost Thorenaar favoriete Maeneblusscher Supertijd op de 400 meter voor Reynolds Canins kan alleei speldeprik geven Kritiek Maradona op bestuur Napoli PZC/sP°rt MAENEBLUSSCHERS-TENNISTOERNOOI Zege Nieuwelink bij NK schaken Red Geese wint softbaltitel in de derde klas Onrust organisator) criteriums Zijspancoureur Heek verongelukt Ruime zege voor hockey-elftal in Australië 1 BESTE TIJD OP LAAGLANDBAAN WINST ITALIAANSE IN VROUWENTOUR Passarella stopt Snelders VRIJDAG 22 JULI 1988 Ingrid de Vries nu wel bij favorieten KOUDEKERKE - Als aanstaande maandag het twaalfde Maeneblusscherstoernooi van start gaat, is ook Ingrid de Vries, de grote verrassing van vorig jaar weer van de partij. De elfde editie van het Middelburgse tennistoernooi was hèt toernooi van Ingrid de Vries. Naast het winnen van haar 'eigen' C-toernooi, won Ingrid ook het damesdubbel-C en was zij verliezend finalist in de B-competitie. Vooral het bereiken van de B-finale sprak tot de verbeelding. Onge plaatst stoomde zij door naar de eindstrijd, waar ze haar meerdere moest erkennen in de Duit se Steffi Pegel. Mede door het goede resultaat in Middelburg kreeg Ingrid de Vries onlangs haar B-2 licentie. De 16-jarige Ingrid de Vries heeft in de zeven jaar dat ze nu tennist heel wat trainers zien komen en gaan. Haar eer ste tennislessen kreeg ze op 9-jarige leeftijd van de in de Zeeuwse tenniswe reld beroemde mevrouw Wondergem. Na mevrouw Wondergem kwam ze on der de hoede van Hans Schuur („Met Hans kon ik goed opschieten en hij gaf goede training"). Toen Schuur van Koudekerke vertrok naar tennisver eniging De Schelde in Vlissingen ver huisde Ingrid met hem mee. Enkele maanden later echter verliet Hans Schuur de provincie en was Ingrid overgeleverd aan een nieuwe trainer. ..Ik mocht hem niet zo', denkt ze har dop. „Mijn spel werd niet beter en ik verloor mijn interesse in het tennis." Na een periode waarin Ingrid het hele maal niet naar haar zin had bij De Schelde besloot zij lid te worden van het Middelburgse MLTC. In die tijd vond Ingrid het hoog tijd zich in één sport te specialiseren. Een besluit dat genomen werd toen haar pony, die ze gedurende lange tijd had bereden, doodging. De keuze viel dus op tennis. Haar trainer bij MLTC werd Remco Maandag. „In de twee jaar die ik bij Remco ten nis is mijn spel veel beter geworden. Er is continuïteit in mijn slag gekomen. Ik heb de afgelopen maanden drie keer in de week getraind en als speciale voorbereiding op het toernooien-sei- zoen van de zomer heeft Remco een trainingsweek georganiseerd. Hier hebben we een week lang drie tot vier uur per dag getraind." Ingrid is erg te spreken over de samenwerking met Remco Maandag. „Remco is af en toe erg streng en zegt ons wat wel en niet kan op het tennisveld. Toch geeft hij zelf niet altijd het goede voorbeeld. Hij gooit nog wel eens met zijn racket en probeert schreeuwend zijn tegenstan ders te imponeren. Terwijl hij ons dat verboden heeft. De laatste tijd doet hij het trouwens niet meer." Na haar goede presteren in het Maene blusscherstoernooi van 1987 werd In grid de Vries gevraagd voor de CCZ (Competitie Combinatie Zeeland). Met haar team, CCZ-4, speelde ze in de overgangsklasse. „Het idee van de CCZ is leuk. Maar ik kon me niet zo goed motiveren als voor een wed strijd met een MLTC-team. Ik kende mijn teamgenoten in CCZ-4 nauwe lijks en die ene keer in de week dat we samen trainden bracht ons ook niet veel dichter bij elkaar. Ook was onze competitie niet erg leuk. Al drie wed strijden voor het einde wisten we dat promotie of degradatie niet meer kon en dat werkt ook al niet motiverend." Ingrid de Vries is een speelster voor wie het weer zeker invloed op haar spel kan uitoefenen. Zo tennist zij over het algemeen beter als de zon schijnt. Wis selvallig weer staat haar tegen. Ook heeft Ingrid in het begin van de partij vaak moeite haar gedachten erbij te houden. „Geregeld verlies ik de eerste set omdat ik nog niet zo in mijn spel zit. Daarom vind ik een langere in- speeltijd noodzakelijk om goed te presteren." Na het Middelburgse Maeneblus scherstoernooi speelt Ingrid in augus tus nog twee toernooien buiten Zee land. In Nieuw-Velp en Bergen op Zoom zal zij haar opwachting maken. „Dan kom ik ook eens andere speel sters tegen. In Zeeland is er toch steeds hetzelfde clubje datje overal te genkomt en steeds daar tegen spelen is ook niet leuk." Na de vakantie heeft de school echter weer voorrang en zal het tennis een iets minder voorname rol gaan spelen. MIDDELBURG Het Maeneblus- schers-toernooi, sinds 1980 een vast gegeven op de wedstrijdkalender, neemt volgende week weer de banen van 'De Veste' in Middelburg in bezit. Deze ontmoeting op B-. C- en D-niveau tussen vakantiegangers en Zeeuwen heeft zich door de jaren heen steeds in een flinke belangstelling kunnen ver heugen en ook de negende editie, die nu dus op het programma staat, vormt daar geen uitzondering op. „We hebben tot duver al iets meer dan 200 inschrijvingen binnen", aldus Sjuut Sandberg. die samen met Han- neke Visch de touwtjes in handen heeft. „De ervaring heeft geleerd dat daar nog wel de nodige aanmeldingen bijkomen, vooral van B-spelers en - speelsters. Vandaar dat we met de lo ting voor deze categorie wachten tot maandagavond. Het B-toernooi dat pas in de tweede helft van de toernooiweek - donderdag tot en met zondag - gepland is, telt bij de heren inmiddels 21 deelnemers. Een voorlopige prognose bestempelt Zeeuws kampioen Joost Thorenaar (CCZ MLTC) tot favoriet en Philip Hul van overgangsklasser GTR uit Geleen als zijn vermoedelijke tegenstander in de finale. Walter Montenarie (CCZ/ MLTC), Mare Lanzen, Thomas Neu- hauser (beiden eerste Verbandsliga- spelers uit het Westduitse Dueren) en Remco Maandag (CCZ MLTC), zullen daarnaast zo goed als zeker worden in geloot op de plaatsen drie tot en met zes. Een willekeurige greep uit het res terende krachtenveld levert voorts nog de volgende namen op: Egon Am- rien (Falcones), Henk Boekema, Piet Verleg (alle twee Shaile), Ton Polman en Mike Steentjes van ALTB en de Zeeuwse runners-up Marcel Wolfert en Stefan Havermans die als lid van TSI in competitieverband uitkwamen voor CCZ. Het dames enkel-B, dat waarschijnlijk via een schema 8 zal worden afge werkt, krijgt Nicole Liedtke (Essen PSV) als koploopster. Inge van de Weyer (Shaile) staat daarnaast als tweede genoteerd. Onder de overige, in te loten, speelsters bevinden zich Carolien Matser (De Laak), Annet Al- bers ALTB), Debbie Prinssen (Shaile), Ingrid de Vries, Marjolein Cijsouw (CCZ MLTC) en Chantal van Schelven (CCZ'TSI). In de overige deeltoemooien, waar zowel in het enkel- als het dubbelspel de indelingen reeds vast liggen, luiden de rangschikkin gen volgens veronderstelde speelsterkte als volgt: HE-C: 1 D. de Jonge (MLTC); 2 Chr. Versteeg ('t Halve Maantje). Op 'beschermde' posi ties: J. Goense (DOS): M. de Rave ('t Halve Maantje); A. Greeve ('t Halve Maantje) en E. Carol (MLTC). DE-C: 1 M. Mewiss (CCZ De Schelde); 2 E. Levolger (MLTC). HE-D 1: 1 M. v. Dijk (De Schelde); 2 M. d. Gooyer (Domburg). DE-D 1: 1 J. Franke (Veere); 2 R. Mullié (Schelde). HE-D 2: 1 L. Jobse (MLTC); 2 S. Bish (Dau- wendaele). HD-B: 1 R. Maandag/J. Thorenaar; 2 S. Ha- vermans/M. Wolfert. DD-B. poule: A. AlbersS. Donders; D. Prinssenl. v. d. Weyer; M. Cijsouw/I. d. Vries. GD-B: 1 I. v. d. Weyer,P. Verleg; 2 M. Cijo- suw'R. Maandag. HD-C: 1 D. d. Jong E. Carol; 2 Chr. Versteeg/ R. Springer. DD-C: 1 M. Mewiss, J. Franke; 2 A. Brand I. v. Leersum. GD-C: 1 M. Mewiss/Chr. Versteeg; 2 E. Le volger,R. d. Jong. HD-D: 1 E. J. OreeL'R. Leydekker; 2 M. v. Ier- seL J. Provoost. DD-D: 1 J. v. Sabben/J. Sanderse; 2 L. Bec ker R. Mullié.GD-D: 1 G. Melis/R. Leydek ker; 2 J. Sanderse/A. Bruynzeel. Op zondag 31 juli, de finaledag, wordt tussen 12.00 en 13.00 uur een demon stratie rolstoeltennis gegeven, met als acteurs Hennie Hol, wereldkampioen in de B-categorie, en Jaap Lodder. Het duel staat onder leiding van trainer Fred Marx. PAARDENSPORT AGENDA V80B ËET WEEKEH8 VOETBALTOERNOOI De voetbalvereniging Wissenkerke houdt van maandag 25 juli tot en met vrijdag 29 juli een voetbaltoernooi, waaraan ook teams van de campings op Noord-Beveland meedoen. Voor Wissenkerke is dit toernooi een voorbereiding op de wedstrijd tegen FC Den Bosch op dinsdag 2 augustus. De wedstrijden beginnen elke avond om 18.00 uur. Bij de senioren wordt aan het toernooi deelgenomen door Wis senkerke, Geersdijk, Havenzicht, Roompot, Molenhoek, Anna Friso, Concordia en Schotsman. Bij de jeugd (12 tot en met 15 jaar) zijn de deelnemers: Wissenkerke, Roompot, Molenhoek, Anna Friso en Schotsman. Programma concours hippque LR en PC 'Luctor et Emergo' om de 'Vliegende Hollander' trofee, vrijdag 22 en zaterdag 23 juli. op het terrein van de firma Picavet aan de Kamperseweg in Zaamslag. Vrijdag pony's: 10.00 uur: Afdelingsdressuur klasse B, L 1+2, M 1+2 en Z in ring 1. 10.30 uur: Springen klasse L klassiek, beginnend met categorie E, in ring 1; Springen klasse B-klas siek in ring 2.12.30 uur: Springen klasse M en Z klassiek, begin nend met categorie B klasse M. 13.15 uur: Jacht-springen klas se L in ring 2.14.15 uur: Carousel, gepresenteerd door de 'Stich ting Paarden Gebeuren'. 14.30 uur: Parade. 15.45 uur: Sprin gen klasse M en Z, beginnend met categorie B klasse M. Zaterdag paarden: 9.00 uur: Afdelingsdressuur en mennen klasse B, L 1+2, M 1+2 en Z 1+2; Springen klasse M klas siek in ring 1; Springen klasse L klassiek in ring 2. 11.00 uur: Springen klasse Z 1+2 klassiek in ring 1. 12.00 uur: Springen klasse B klassiek in ring 2.12.45 uur: Springen klasse M in ring 2.14.00 uur: Parade. 15.00 uur: Jachtspringen klasse L in ring 2. 15.30 uur: Springen klasse Z 1+2; Ren en vluchtwedstrijden door het Belgisch Nationaal Ren- en Pony-verbond. TENNIS AUTOSPORT De motor- en autoclub Scheldegouwen houdt woensdag 27 juli een autopuzzelrit. De start is bij de Kaasboer in Biggenkerke en de route voert over de Walcherse binnenwegen. De deelne mers kunnen tussen 19.00 en 20.00 uur inschrijven. De eerste deelnemer start om 19.31 uur. WIELRENNEN Ter gelegenheid van de Oogstfeesten wordt maandag 25 juli een avondcriterium in Biervliet gehouden. Deze wielerwed strijd voor amateurs begint om 18.30 uur Vele bekende Zeeuw se renners komen aan de start, zoals Rob Bijvank. Karei van Goethem, Pierre Raas, Ad Polak, Cees Schouwenaar, Frank Gommers en Antoine Goense. 's Middags (start 14.00 uur) wordt nog een wedstrijd voor A- en C-trimmers gehouden. In Zierikzee worden dit weekeinde de laatste ronden van het Dikke Toren-toernooi gespeeld. De finales staan voor zondag op het programma. De wedstrijden beginnen dan om tien uur. Het vijfde Kloosterse Windtoernooi van tennisverenigigng Hontenisse uit Kloosterzande wordt zondag afgesloten. Op die dag worden de finales gespeeld in de categorieën C, D en E, die ieder uit verschillende onderdelen bestaan. De eerste partijen beginnen omstreeks 10.00 uur. Het in totaal zes dagen durende kikkertoernooi van tennisver eniging SJEF uit Aardenburg eindigt zondag. Van de dan te spelen finales is de eindstrijd in de categorie herenenkel B on getwijfeld het hoogtepunt van de dag. De eerste finalepartijen, die de onderdelen in de categorieën B, C en D moeten beslissen vangen aan om ongeveer 10.00 uur. Het tweede Vechthanentoernooi van tennisvereniging De Bos- kreek uit Breskens start aanstaande maandag. In vergelijking met vorig jaar is het evenement uitgebreid met een C-catego- rie. De partijen worden dagelijks vanaf 's morgens gespeeld. Naast de C-categorie wordt er ook gespeeld in de D- en E- groep Harry 'Butch' Reynolds gaat zegevierend over de streep op de 400 meter. Hij vestigde een wereldrecord voor laaglandbanen. INDIANAPOLIS (ANP/Reuter) Harry „Butch" Reynolds en Joe De- loach waren de sterren van de se lectiewedstrijden voor de Ameri kaanse atletiekploeg, die woens dag in Indianapolis werden hervat. Reynolds won de 400 meter in 43,93 seconden. Alleen de winnaar van Olympisch goud in 1978 (Mexico), zijn landgenoot Lee Evans (43,86) was ooit sneller. Op de streep had Reynolds minder dan een meter voorsprong op Danny Everett. Met 43,98 bleef ook Everett bleef onder de 44-secondengrens. Achter Evans (43,86), Reynolds en Larry James (43,97) bezet hij nu de vierde plaats op de ranglijst aller tijden. Steve Lewis werd derde in 44,37. DeLoach was de verrassende win naar van de 200 meter. Hij versloeg zijn trainingspartner Carl Lewis: 19,96 tegen 20,01. In de laatste 35 meter werd de viervoudige Olympi sche kampioen Carl Lewis op de 200 meter voorbijgelopen door De- loach. Het verschil bedroeg aan de finish vijf-honderdste seconde. Roy Martin plaatste zich in 20,05 als der de voor de Spelen van Seoul. Het was Lewis' eerste nederlaag op de 200 meter in twee jaar. De ervaren atleet was te snel gestart. Lewis heeft nog steeds de kans in Seoul te starten op de vier onderde len die hij in Los Angeles won: 100, 200,4 x 100 en verspringen. In India napolis, waar het woensdag soms hevig regende, verklaarde hij echter nog geen beslissing te hebben geno men. Tussen de tweede schiftings ronde van de 200 meter en de finale van hét verspringen ligt niet meer dan een uur. Als Lewis de 200 meter schrapt, krijgt de nummer vier van Indianapolis, Albert Robinson (20,05) een kans in Zuidkorea. Voornaamste uitslagen: heren: 200 me ter: 1. Deloach 19.96, 2. Lewis 20,01, 3. Martin 20.05, 4. Robinson 20.05. 5. Smith 20,27, 6. Butler 20,27, 7. Thomas 20,49, 8. Heard 20,64; 400 meter: 1. Reynolds 43,93, 2. Everett 43,98, 3. Lewis 44,37, 4. Robinson 44,61, 5. McKay 44,79, 6. Val- mon 44.91, 7. Daniel 45,37,8. Haley 45,85; dames: 400 meter horden: 1. Williams 54,93, 2. Maxie 55,29, 3. Sheffield 55,70, 4. Wilsom 55,74, 5. King 56,56. CLERMONT FERRAND (AFP) - Ma ria Canins heeft in de tiende etappe van de Ronde van Frankrijk voor da mes de tweestrijd met Jeannie Longo voor één dag gewonnen. De Italiaanse had na de etappe van Giat naar de Puy-de-Dóme een voorsprong van vijftien seconden op de wereldkam pioene, die haar eerste plaats in het algemeen klassement behield. Beste Nederlandse was, zoals in de voorgaande bergritten, de negentien jarige Karin Schuitema, die in het to taal versplinterde vrouwenpeloton als 26e binnen kwam op een achterstand van 4 minuten en 37 seconden. In het algemeen klassement heeft Lon go nog een voorsprong van ruim een minuut op Canins. De Australische Liz Hepple heeft als derde bijna een kwar tier achterstand op de drager van lei derstrui. Karin Schuitema staat 29e op iets meer dan een half uur. De uitslag van de tiende etappe van Giat naar de Puy-de-Döme: 1. Canins (Ita), 61,5 km in 1.55.07.2. Longo (Fra) op 0.15,3. Gould (Aus) 1.29,4. Watt (Aus) 1.46, 5. Hepple (Aus) 2.05, 6. Larsen (Noo) 2.10, 7. Seghezzi (Ita) 2.11, 8. Gyr (Zwi) 2.11, 9. Odin (Fra) 2.22, 10. Bonnoront (Fra) 2.32,26. Schuitema 4.37,35. Hage 6.16. 47. Knol 7.52, 50. Meijer 8.16, 54. Janssen 8.22, 61. Westland 8.46. Algemeen klassement: 1Longo Fra) 18 uur 58 minuten en 52 seconden, 2. Canins (Ita) op 1.20, 3. Hepple (Aus) 13.04, 4. Vikstedt (Fin) 15.30, 5. Chiappa (Ita) 17.06, 6. Odin (Fra) 17.38, 7. Watt (Aus) 18.14, 8. Larsen DIEREN Kees Nieuwelink zich van zijn nederlaag uit de derde ronde in het open Nederlands schaakkam pioenschap. Tegen de Venloer Jacobs reikte de Zeeuw in het middenspel een klein voordeeltje wat voldoende was voor de winst. In reservegroep B viel de Middelburger Sanders nog verder terug.] De Limburger Van de Plassche besliste de partij in het eind spel. Dennis Brouwer uit Arnemui- den behield het uitzicht op één van de topplaatsen. De Delftenaar Van Dok- kum kreeg in een spannende partij geen kans. In de vierde hoofdgroep heeft de Nij- megenaar Friso Nijboer alleen de lei ding genomen. In het middenspel won hij een kwaliteit, waarvoor Rogers een vrijpion kreeg. De Australiër offerde nog een tweede kwaliteit maar dat mocht niet baten. Nemet kreeg het tegen Johan van Mil zwaar te verduren. De Joegoslaaf moest een stuk geven om een vrijpion te stoppen, maar kon nog juist remise houden. Uitslagen vierde ronde: Rogers-Nijboer 0-1; Miles-Vanheste 0,5-0,5; De Boer-Ermenkov 0,5-0,5; nemet-Van Mil 0,5-0,5; Farago-Blees 1-0: Small-Cuijpers 0,5-0,5; Grooten-Weste- rinen 0,5-0,5; Pliester-Caessens 0,5-0,5; Har- toch-Bosman 1-0; Meulders-Peelen 0,5-0,5; Belkhodja-Langeweg 0,5-0,5; Bosch-Hoek- sema 0-1; Garcia-Palermo-Van de Oudewee- tering 1-0; Karolyi-Bottema 0,5-0,5; Booy- Visser 1-0. Stand aan kop na vier ronden: 1 Nijboer met 3,5 punt. 2-10: Miles (Eng.); Ermenkov (Bul.); Nemet (Jsl); Vanheste; De Boer; Van Mil; Farago (Hon.); Hartoch en Hoeksema: 3 punten. (Noo) 19.32, 9. Kibardina (Sov) 19.54,10. argue (Fra) 20.08, 29. Schuitema 31.0C Hage 36.42, 44. Knol 45.02, 49. West 48.14, 71. Janssen 1.15.40, 73. Meijer 1.1 78. en laatste Zang (Chi) 2.24.15. GOES - Met een klinkende 37-2 o winning op Old Riperians uit O Tonge hebben de Goese softbals van Red Geese gisterenavond de t gepakt in de derde klas van het ra Zuid-West Nederland. Old Riperi kon alleen in de eerste inning even genoegen van een voorsprong sma (0-1). Daarna was het Red Geese da wedstrijd domineerde. Carina Reyes, Stefanie van Week Jolanda Minderhoud zorgden ie voor vijf punten. Voor het bereï van de eindstand waren vier inni voldoende. Old Riperians, dat slee met zes speelsters was opgekoir moest gebruik maken van de diens van de reservespeelsters van Red G se. Red Geese speelt volgend seizoer de tweede klas. Daar hopen de Go softbalsters op wat meer tegensta Trainster Greet Duchaine: „Het is seizoen wel erg makkelijk gegaan, hebben maar één keer verloren. I was tegen Green Sox uit Middelbi Verder konden we onze partijen i makkelijk winnen. Dat zal volgend! zoen wel anders zijn. In de tweede k wordt een stuk sneller gespeeld." Red Geese speelt dit seizoen nog tv wedstrijden in de derde klas. Eind; gustus zijn White Beams uit Gor chem en Green Sox de tegensta; sters. CHAAM/ROOSENDAAL (GPD) -1 dopingaffaire rond Tourleider Ped Delgado heeft grote onrust gewektl de organisatoren van de Nederland criteriums in de eerste week nai Tour. Zij hadden de 'gele' Delgado a voornaamste publiekstrekker j strikt, maar vrezen nu de dupe te wi den van een eventueel ook positi uitvallende contra-expertise. „Als dat gebeurt en Delgado stapt de Tour of hij verliest hem, dan vait| een groot gat in ons rennersveld. schoon Delgado dan nog zelf kan slissen of ie bij ons, tegen een lager rief uiteraard, start", aldus Wil v, Zeeland, voorzitter van het Com Acht van Chaam en burgemeester* het Brabantse plaatsje. Ook andere comité's hebben de kas Delgado gespeeld en zullen stra mocht de Spanjaard daadwerkel worden teruggezet in de algeme stand of voortijdig de Tour verlat iets moeten improviseren. Van l land: „Het is een troost dat dan Stev Rooks waarschijnlijk het geel zal d gen, maar als je het me eerlijk vraa is het zakelijk gezien beter dat De] do als Tourwinnaar komt. Hij he wat meer prestige, uitstraling. MILAAN (Reuter) - Direkt na zijn te rugkeer van vakantie heeft Diego Ma radona zijn ongenoegen geuit over het door het bestuur van Napoli gevoerde beleid tijdens zijn afwezigheid. De Ar gentijnse international verklaarde donderdag bij aankomst op het vlieg veld van Milaan, dat hij het belache lijk vond dat het bestuur verdediger Salvatore Bagni plotseling op de transferlijst heeft geplaats. „Bagni is de afgelopen vier seizoenen één van de steunpilaren van het elftal geweest en nu moet hij ineens weg. Door dit soort zaken ga je er over denken voet bal op te geven", zei de spelbepaler. Bagni werd, met vijftien ploeggeno ten, in mei door de Napolitaanse club leiding beboet voor de op trainer Bian- chi geleverde kritiek. Alleen Marado na viel buiten de strafmaatregel. De spelers lieten destijds doorschemeren, dat Ottavio Bianchi verantwoordelijk was voor de slechte prestaties aan het einde van de competitie. Napoli ver speelde in de slotfase van het seizoen een voorsprong van vijf punten aan de latere kampioen AC Milan. Maradona was ook verbaasd door het aankoopbeleid van Napoli. De ont troonde kampioen legde de Brazi liaanse international Alemao vast. „Ik heb in gesprekken voor mijn vakantie duidelijk gemaakt, dat ik een voor stander was van de komst van de Ar gentijn Sergio Batista. Het is duidelijk dat de opvattingen van Maradona niet tellen", verklaarde de kleine ster, die direkt na aankomst in Milaan door ging naar een gezondheidskliniek in het noorden van Italië. De Argentijn zal daar acht dagen aan zijn conditie werken voordat hij zich bij zijn ploeg genoten zal voegen. Daniël Passarella heeft besloten een punt te zetten achter zijn loopbaan. De Argentijnse voetballer, die in 1978 met zijn land wereldkampioen werd door Nederland in de finale te ver slaan, heeft dit in Buenos Aires laten weten. Passarella heeft een aanbod van zijn oorspronkelijk club, River Plate, naast zich neer gelegd. De 35-ja- rige verdediger kon daar het komende seizoen ruim zes ton verdienen. Hij ambieert een functie in de technische staf van het nationale voetbalelftal van zijn land. Passarella, lange tijd aanvoerder van Argentinië, speelde een groot deel van zijn loopbaan in Italië. Hij kwam daar uit voor Fiorentina en Inter Milan. De libero maakte twee toernooien om het wereldkampioenschap mee. In 1978 in eigen land en in 1982 in Spanje waar hij, wegens een blessure, niet in actie kwam. Twee jaar geleden, toen Argen tinië in Mexico de titel heroverde, ont brak Passarella. Hij was opnieuw ge blesseerd. FC Twente-doelman Theo Snelders speelt komend seizoen voor de Schot se topclub Aberdeen. Met de transfer is een bedrag gemoeid van ongeveer een miljoen gulden of zo als commercieel manager Wim Jesse, die de som niet kwijt wilde, zei: „Een bedrag dat staat voor een speler van zijn kaliber". Aanvankelijk wilde LE CASTELLET (DPA) - De Westduit se motorcoureur Alfred Heck (37) is donderdag tijdens een trainingsrit op het circuit van Le Castellet veronge lukt. Volgens ooggetuigen verloor zijn zij span bij een snelheid van 250 kilome ter per uur een wiel, waardoor de cou reur de macht over het stuur verloor. Zijn bijrijder, Andreas Recke, werd met verscheidene botbreuken naar het ziekenhuis in Toulon vervoerd. Het tweetal bereidde zich voor op de Grote Prijs van Frankrijk, die zondag wordt afgewerkt. Aberdeen niet verder gaan dan bod van negen ton. Snelders, dieai jaar bij de Enschedese vereniging het doel heeft gestaan, werd verscl dene keren uitverkoren voor J( Oranje en het Olympisch elftal. Twente hoopt op korte termijn eeni volger voor Snelders te contractei AZ-doelman Hans de Koning is van de kandidaten. ADELAIDE (ANP) - Het Nederlani hockeyteam heeft donderdag tijdf de oefentrip door Zuidkorea en; stralië voor de eerste keer goed ve spel aan een hoge productiviteit paard. De formatie van coach Hans Jon ma, die in de omvangrijke toernee nu toe slechts één keer verloor, met 6-0 van Zuid-Australië. Den stand was 4-0. Oranje reist nu naar Melbourne, waar zaterdag te( de nationale ploeg van Austr| wordt gespeeld. De oefensessie als voorbereiding op de 01ympis| Spelen van Seoul. Jorritsma zei de wedstrijden tel Zuid-Australië niet als een uitschi| te beschouwen. „We hebben de lt reis vrij constant gespeeld. Dit 1 hebben we voor het eerst vaakl scoord. In de andere wedstrijden gen we wel voldoende kansen, ml slaagden we er bij lange na nietir allemaal te benutten". Smeekesopl de de score donderdag uit een stral ner, Robert Delissen (3) en Self mann 2maakten het halve dozijnl r~J Voetbal Oefenwedstrijden: MEIJEL: Streekelftal Meijel - Feyenoord 0-7 (0-3). Doelpunten: Hoftnan 2, Van Geel 2, Lokhoff, Brands. Scheidsrechter Thomassen, toeschouwers: 1500. HOOGEVEEN: Hoogeveen (hoofdklasse) - Ajax 1-2 (1-2). Doelpunten Ajax: Rob Witschge, Winter. Doelpunt Hoogeveen: Padding. RODEN: Roden (derde klasse) - FC Gronin gen 1-4(1-0). Doelpunten FC Groningen Eij- kelkamp 2, Regtop, Gert-Jan Beltman. Zwemmen Diego Maradona is kwaad op het bestuur van zijn club, Napoli. Karlsruhe: Westduitse kampioenschappen, derde dag: heren: 100 m vrije slag: 1. Fahner 51,12 (serie 50,51), 2. Sitt 51,38, 3. Zikarsky 51,46. B-finale: 1. Maltzahn 51,18; 50 m schoolslag: 1. Beab 28,79, 2. Mayer 2 Eggers 29,27; 200 m rugslag: 1. Hoffrffll 2.00,76, 2. Berndt 2.02,35, 3. Rolko 2,01 dames: 400 m vrije slag: 1. Ortwig 4.12,1 Russ 4.14,47, 3. Kowalczik 4.14,94; >1 schoolslag: 1. Badel 33,53,2. Ganter 33.81 George 33,94; 100 m rugslag: 1. Sell 1.03,32, 2. Aizpors 1.04,05, 3. Herrij 1.04,47; 4x100 m vrije slag: 1. Haml (Seick, Tabe, Beyermann, Lohberg)3.il Potsdam: Oostduitse kampioenschap! derde dag: heren: 100 m vrije slag: 1 Zj 50,42,2. Lodziewski 50,54,3. Richter 50,1 Flemming 50,97; 200 m rugslag: l.BaWl 2.00,44, 2. Weber 2.03,26, 3. Marcinktf 2.04,52; dames: 400 m vrije slag: 1. Fr'etT 4.07,02, 2. Möhring 4.07,89, 3. Har'Jj 4.09,10, 4. Strauss 4.10,02; 100 m rugs'l Otto 1.01,10, 2. Sirch 1.02,39, 3. Weigaij Zimmermann beiden 1.02,63; 4x100 mf slag: 1. Dynamo Berlin (Hunger, Meij Stellmach, Körner) 3.45,74, 2. lfl 3.48,89, 3. Empor Rostock 3.53,88. Ingrid de Vries: beter spel bij mooi weer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 32