ALEX VERMEULEN mysterie en symboliek HORIZONTAAL VERTICAAL OPLOSSING vrijdag 15 juli expositie 'daglicht' in kloveniersdoelen Mysterie \symmetry 88 musea bekenes in beeld meuken den hoek veere I Veere in de tijd van koning- I stadhouder Willem III vormt I de inhoud van de tentoonstel- I ling die deze zomer te zien is in I het stadhuis. Willem III be- zocht Veere vijf maal. Ook de (Raadzaal en de Vierschaar in |j het stadhuis kunnen worden bezichtigd. De tentoonstelling I duurt tot en met vrijdag 30 sep- I tember en is van maandag tot len met zaterdag toegankelijk (tussen 12.00 en 17.00 uur. I In het museum 'De Schotse (Huizen' aan de Kaai in Veere is lhet hele zomerseizoen een ex- I positie te zien van poppen in I Zeeuwse klederdrachten van de hand van Rie Nobels- poordhoek uit Goes. Morgen jj1 zaterdag) wordt om 16.00 uur i een tentoonstelling geopend van de zeeschilder en oud-zee- loods Nico Hopman, met als ti jtel 'De zee als verbinding tus sen Nederland en Engeland'. (Zijn kleindochter Gerbrig Hopman zal tevens beeld- [houwwerken exposeren. Tot |en met 7 augustus. Het mu- |seum is op maandag geopend (van 13.00 tot 17.00 uur en de (rest van de week van 10.00 tot N 17.00 uur. Zondag gesloten. bet je wolff 't zwaluwenhof tekenonderwijs bellemans eckhardt schelphoek art-titude verschoore rie baauw de twee duiven streekmuseum zkc de jong vleeshal driehoek van der lee linker wandkleden gebaar acolye meestoof koster soif in kaart Ide wette khouck collages domburg sint-anna weeshuis minou sint maarten eenhoorn watertoren smederij stadhuiskelder IrIJDAG 22 JULI 1988 loven in de Watertoren van |ost-Souburg staat een object: Je opmerkelijke ontsnapte uit liet'. Op een forse koperen bol lo'n anderhalve meter in joorsnee - plaatste Alex lermeulen, de maker, een Jijsblauw tempelachtig buwsel met aan de top een ijker. Je kunt er aan beide |jden doorheen kijken, naar innen en naar buiten, lermeulen schrijft ook boeken ti ensceneert fantastische Ito's. In één van zijn boeken [gt een man de functie van het Istrument uit: "het dient de lens ....bij diens persoonlijke Tt-snapping". En verder, vrij leiteerd:In eerste Istantie is hij niet, maar door samenwerking van fheugen, verstand en trbeelding rangschikt hij de brmeloze hoeveelheid (drukken naar eigen lorkeur". In kort bestek is hiermee de wereld van Vermeulen aangegeven. Constant verwonderd ziet hij om zich heen en zet momenten van verhoogde belangstelling om in beelden; dat kunnen verhalen zijn, foto's, tekeningen of objecten. Ze staan in onderlinge relatie: in de verhalen spelen de objecten een rol en ook op de foto's en tekeningen komen ze voor. In de boeken komen ze samen. De momenteel in de watertoren bijeengebrachte objectenoogst doet het daar goed; de omgeving is besloten en zelf ook niet zonder koele geheimzinnigheid. Toch komt speciaal Vermeulens werk naar mijn idee optimaal tot zijn recht in een 'gewone' omgeving. Daar werkt hun vervreemdende karakter het sterkst. Een object als 'Eer mijn vijand' zou bijvoorbeeld op zijn plaats zijn in raadszalen, waar men vroeger schilderijen ophing die de bestuurders opriepen tot rechtvaardigheid. De tentoonstelling van Vermeulen ademt mysterie, maar prikkelt visueel voldoende om de verbeelding op gang te brengen. Als toeschouwer stuitje wel op symboliek die in onze vluchtige, snelle samenleving geen gemeengoed meer is. En het taalgebruik van Vermeulen, zijn foto's en objecten hebben iets plechtigs, voeren je terug naar het eind van de vorige eeuw. Toen immers was de techniek al volop aanwezig, maar bepaalde zij in mindere mate het dagelijks leven dan tegenwoordig. Instrumenten en 'De leugen en de waarheid', Alex Vermeulen in De watertoren Oost-Souburg proefnemingen - om het blikveld te verruimen - hadden een soms magische schoonheid. Die verbindt Vermeulen met oeroude symbolen, wellicht mede afkomstig van de esoterische 'wetenschappen' die in die tijd een hausse kenden. De driehoek komt veelvuldig om de hoek kijken, cirkelvormen, piramides, traëders, ze zijn allen aanwezig. Ook de haan - die boze geesten zou verjagen - en zonnetekens figureren, terwijl een bloem - aan een schroef bevestigd - voor pure schoonheid staat. De symbolen hebben hun plaats op de weg die Vermeulen de bezoeker voorgaat; ze vertellen van eenheid, evenwicht en verlichting. Ga je als bezoeker letterlijk door de knieën dan blijken Vermeulens objecten achter of in hun koele buitenzijde van binnen geheimen of sleutels daartoe te bevatten. 'Keerpunt' is een op de grond staand bouwwerkje op een vierkante basis, bedekt door een piramide. Door een kier zie je eerst een koperen plaat waarin een spiegelbeeld zichtbaar is, afkomstig van een kelk, symbool voor het onbewuste, de droom. De kier erboven geeft zicht op een glazen bol die op de kelk rust. De droom, beschermd door het huis van de vergeestelijking, geeft uitzicht op inzicht. Voor de verwonderde bezoeker biedt ook Vermeulens werk soortgelijke ervaringen. Daar mag de watertoren best permanent voor beschikbaar blijven. NICO OUT In de Sint Pieterstraat in Mid delburg vindt het gehele jaar het etalageproject 'Symmetry plaats. Hieraan wordt deel- I genomen door een groot aantal buitenlandse kunstenaars, die op uitnodiging van de Middel burgse kunstenaar Ko de Jon ge, ieder een week de gelegen- I heid krijgen een werk te pre- I senteren waarin het begrip symmetrie gestalte krijgt. Tot 6 augustus staat de ruimte ter beschikking van 'Canadian ar tists'. De Stichting Delta Cultureel heeft in de Grote Kerk in Veere verschillende exposities inge richt. Met 'Willem III en de Zeeuwen' is ingehaakt op de herdenking van het feit dat hij 300 jaar geleden tot koning van Engeland werd gekroond. Aan- sluitend hangen er werken van Engelse landschapsschilders, zoals Beresford Hill en Harry Spencer. Verder is er een ten toonstelling over optische tele- I grafie en de functie die de Gro- I te Kerk daarin had. De exposi tie 'Verbeeld verleden; teke ningen rond het thema VOC' laat werk van Leendert van der Pool zien. Voorts is er aan- l dacht voor het museum-ram- I schip Schorpioen. I De Grote Kerk in Veere is van maandag tot en met zaterdag I geopend tussen 10.00 en 17.00 I uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling 'Zeeuwse Musea Tentoongesteld' van de vereniging 'Federatie van Zeeuwse Musea en Oudheids kamers' is - van maandag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur - te zien in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg (tot en met 8 augustus) en naar Den Hoekzak in Oost burg (tot en met 2 september). Onder de titel 'Betje Wolff, haar leven, haar werk' is in het Stedelijk Museum aan het Bel- lamypark in Vlissingen tot en met 24 septémber een tentoon stelling te zien waarin drie ele menten centraal staan: het le ven van Betje Wolff, haar boe ken en de stad Vlissingen (waar zij 250 jaar geleden op 24 juli werd geboren) ten tijde van deze schrijfster. Het museum is van maandag tot en met vrij dag geopend tussen 10.00 en 17.00 uur en op zaterdag en zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. In Galerie 't Zwaluwenhof aan de Noordlangeweg in Kats ex poseert Matthy Murre abstrac te beeldhouwwerken in mar mer en hardsteen, Nico Ooy- man zijn marmerkunst en Piet van 't Hageland schilderijen die het Zeeuwse landschap tot onderwerp hebben. De galerie is van maandag tot en met vrij dag geopend tussen 14.00 en 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. Het tekenonderwijs in Middel burg van 1778 tot 1867 staat centraal in de expositie Ver nuft en Vlijt, de Middelburgse Tekenacademie, die tot 15 au gustus wordt gehouden in het Zeeuws Museum. Het museum is van dinsdag tot en met vrij dag geopend tussen 11.00 en 17.00 uur en van zaterdag tot en met maandag tussen 13.30 en 17.00 uur. In galerie-boekhandel Belle mans in Axel zijn twee exposi ties te zien. In de Kindergalerij hangt een selectie uit het werk van de kinderboekenilllustra- trice Marit Törnqvist. In afde ling Kunstuitleen heeft Eric Brandts uit Vlissingen een 'Ro ze Kamer' ingericht. In Galerie Bekenes aan de Dorpsstraat in Kattendijke ex poseren Sien Minderhoud en Paul Sinke, beiden uit Katten dijke, olieverven, aquarellen en volksschilderkunst. De ga lerie is iedere zaterdag en zon dag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Tijdens de zomermaanden ex- De expositie 'West-Zeeuwsch- Vlaanderen in beeld' in het Ge meentelijk Archeologisch Mu seum aan de Marktstraat in Aardenburg geeft een over zicht van 17e en 18e eeuwse kaarten, prenten en tekenin gen uit het bezit van het Ko ninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen. Het museum is op zondag en maan dag geopend van 14.00 tot 17.00 uur en van dinsdag tot en met poseert de Vlissingse kunste naars Guido Eckhardt in de galerie van het PZEM-hoofd- kantoor aan de Middelburgse Poelendaelesingel. Drie in Tai wan bekroonde etsen, tekenin gen en olieverfschilderijen. De tentoonstelling van Eckhardt loopt tot en met 31 augustus. De galerie is geopend tijdens de werkdagen van 9 tot 16.00 uur. In restaurant 'De Schelphoek' in Serooskerke (Schouwen) ex poseert Jan Kloet glasgravu res (die de Deltawerken tot on derwerp hebben) en Ger van Dijk schilderijen en pastels. vrijdag van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. De Ierse, in Nederland wonen de beeldend kunstenaar Mar tin Mc Namara exposeert zijn meest recente tekeningen, schilderijen en een object in Galerie Art-titude aan de Sin gel in Vlissingen. De galerie is dagelijks geopend van 9.00 tot 23.00 uur. Tot 1 augustus. Jan Verschoore laat twintig werken - acryl op doek en ge mengde technieken op papier zien in het Churchill-hotel te Terneuzen. Tot 1 augustus. De Kloetingse kunstenaar Ge rard Menken exposeert tot september in hotel-restaurant Terminus in Goes. Menken toont aquarellen met als the ma Zeeland. De Goese kunstenares Rie Baauw exposeert tot en met augustus aquarellen en olie verfschilderijen in hotel 'Oc- kenburg' aan de Van Spiegel straat in Goes. In theater-galerie 'De twee Duiven' in Groede is een expo sitie te zien van David Marinis- sen (olieverf, pastel, aquarel, pentekening, gemengde tech niek), Theo Jordans (lithogra fie, potlood en gemengde tech niek), Marinus van Dijke (foto grafie) en Teja van Hoften (ke ramiek). De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de voor stellingen en op afspraak. Tot september. Wim de Maat uit Middelburg exposeert tot 18 augustus schilderijen in galerie Den Hoek in Assenede. De exposi tie wordt vandaag (22 juli) om 20.00 uur geopend. In het streekmuseum 'Het land van Axel' aan de Noordstraat in Axel is van 27 juli tot en met 13 augustus een gecombineer de tentoonstelling te zien van handgemaakte poppen van Paula Sarneel-Roegiers en bronzen beelden van Marian van Puyvelde. Het museum is geopend van woensdag tot en met zaterdag tussen 13.30 en 17.00 uur en op vrijdagavond bovendien van 19.00 tot 21.00 uur. |Piet van 't Hageland (land schappen), Matthy Murre (ab- Istrakt beeldhouwwerk) en Ni- |ko Ooyman (marmerkunst) ex- poseren tot 4 september in ga- [jlerie Driehoek aan de Voor- Istraat in Colijnsplaat. De gale- Irie is van dinsdag tot en met (vrijdag geopend tussen 18.30 (en 21.00 uur, op zaterdag van 115.00 tot 21.00 uur en op zondag |van 19.00 tot 21.00 uur. In het kader van de culturele manifestatie 'Canadian Sum mer Middelburg 88' wordt tot en met 7 augustus in de Vlees hal een expositie gehouden van werk van Noel Harding, die als titel 'Physics' mee kreeg. De Vleeshal is van dins dag tot en met zaterdag ge opend tussen 11.00 en 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Gerrit de Jong, leraar wiskun de en informatica in Middel burg, exposeert olieverfschil derijen in de Ahrend-show- room aan de President Roose- veltlaan in Vlissingen. Wilma van der Lee exposeert olieverfschilderijen in 'Het Vlaemsche Duyn' aan de Ge rard de Moorsweg in Groede. Zij zal daar de gehele zomer wisselende schilderijen ten toon stellen. Harold Linker exposeert zijn olieverfschilderijen en teke ningen bij woninginrichting Gerritsen aan de Langeviele in zijn woonplaats Middelburg. len van den Berg uit Middel burg exposeert gedurende de komende maanden zeven ge weven wandkleden, met als thema 'Letterlijk', in de Nieu we Openbare Bibliotheek aan de Oostwal in Goes. In het Zeeuws Kunstenaars centrum in het souterrain van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg worden tot en met 18 augustus in de vitrines sie raden van Annelies Planteijdt tentoongesteld. Ook is er de expositie 'Black box serie en mixt media' van Robert Mcneally te zien. Verder zijn er schilderijen van Hans Ver- schraagen en foto's van Rick Liefting. De Culturere Raad Goes houdt van vandaag (22 juli) tot en met 31 augustus de twaalfde zo- mertentoonstelling in de Gro te- of Maria Magdalenakerk in Goes, met als titel 'Het Ge baar'. Aan deze manifestatie werken vier kunstenaars mee, die sculpturen en installaties opbouwen met textiel als be langrijk materiaal. De op- bouwperiode wordt 29 juli offi cieel afgesloten, maar ook na dien kunnen de kunstenaars nog handelingen aan hun werk verrichten. De kunstenaars zijn Harry Boom uit Rotter dam, Nicole v.d. Heijden uit Zaandam, Jacky van Dessel uit Eindhoven en Niekje v.d. Lavoir uit Nijmegen. De mani festatie is te zien van maandag tot en met zaterdag, van 10.00 tot 16.00 uur. Schilderijen van Jan Verschoore in het Churchill hotel in Terneu zen. In het streekmuseum De Mees toof in Sint-Annaland wordt een expositie gehouden, die onder de titel 'Van ellegoed tot kant' een beeld geeft van wat het museum aan textiel in be zit heeft. fjln De Burght in Burgh-Haam- Istede hangt werk van Hetty de ■Wette. De kunstenares werkt ■met olieverf, acryl en pastel. P Beelden van Schouwen' zijn jtot 29 juli te zien. |Van maandag 11 juli tot en met •30 juli exposeert Hetty de Wet- Te samen met Miems van Cit- pers en Guus de Jong in de her vormde kerk in Burgh-Haam- (stede. y expositie van Willy de 3ouck in Le Club C D. aan het jmrnelis de Vosplein in Hulst is pprolongeerd tot 1 augustus. In het museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes wordt tot 1 oktober de tentoonstel ling Zeeland in kaart gehou den. De expositie brengt aan de hand van een vijftigtal kaar ten de ontwikkeling in beeld: van het prille begin tot heden. Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 16 uur, zaterdagen van 11 tot 16 uur. Addie Nieuwenkamp-Midavai- ne exposeert aquarelcollages op de benedenverdieping van Vergulde Garnaal te Brou wershaven. De Vergulde Gar naal is geopend van maandag tot en met zaterdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Op de boven verdieping is een tentoonstel ling over Brouwershaven en de scheepvaart te zien. De in Vlissingen werkzame beeldend kunstenaar Han Koster toont zijn werk - schil derijen, tekeningen in inkt en objecten - tot en met 27 juli in de expositieruimte Zelke Ne gen-Een in het souterrain van de openbare bibliotheek in Vlissingen. De openingstijden zijn: maandag 13.30 tot 20.00 uur, dinsdag, woensdag en vrij dag 10.00 tot 20.00 uur en zater dag 10.00 tot 12.30 uur. Donder dag gesloten. De zomertentoonstelling in het voormalige gemeentehuis in Sint-Anna ter Muiden om vat werk van Liesbeth Huser (aquarellen), Ernest Joachim (sieraden en bronzen), Wim Krull (fotografieken), Nelly de Coninck (etsen), Antonio Lam- pecco (keramiek), Marten Postma (temperaschilderijen) en Piet Rijken (olieverfschilde rijen). De expositie is tot en met 28 augustus op vrijdag te bezichtigen van 18.00 tot 20.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. In de tuin van het Badhotel in Domburg is tot 1 augustus 'Fo tografisch plan: Domburg' te zien. Acht fotografen van de produktiegroep De Moor uit Amsterdam brachten drie da gen in Domburg door en tra den in de voetsporen van onder anderen Mondriaan en Toor- op. De expositie is van woens dag tot en met vrijdag te zien van 10.00 tot 12.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur en op zater dag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. In de tuin van het Burgerwees huis in Zierikzee exposeren dertig Nederlandse beeldhou wers bronzen en stenen beel den. Kleiner werk is binnen te bewonderen, in combinatie met klein-antiek. Deze 22ste zomertentoonstelling van Ad en Tessa Braat is van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Tot en met 13 augustus. De wanden van café Soif aan het Bellamypark in Vlissingen worden van tot 14 augustus ge sierd door olieverfschilderijen van de Vlissingse kunstenaar Herman F. Goetheer. Galerie Minou in Groede biedt tot 1 september een aantal ten toonstellingen. Mary Cappen- dijk toont haar poppen, Nelly Weynants schilderijen en Han- ny Kiburg tekeningen. Minou is geopend: dirifcdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 14 tot 17 uur. In het bijgebouwtje van de Ka pel van St Maarten in Hooge- lande toont Willeke Allersma tot 1 augustus bronsplastie ken. Dagelijks van 14 tot 18 uur. In galerie De Eenhoorn, Ha venpark 14, Zierikzee, expo seert P.C. de Jager tot 1 augus tus zijn schilderijen. Jan Treffers exposeert brons plastiek en zilveren sieraden in gallery De Blauwe Acolye aan het Bellamypark in Vlissingen. Ook zijn er maritieme sieraden te zien van Menno Meyer. De gallery is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.30 uur. Objecten, tekeningen en foto's van Alex Vermeulen uit Eind hoven zijn tot en met 21 augus tus te zien in de watertoren van Oost-Souburg, langs rijksweg 58. De expositie is dagelijks (met uitzondering van maan dag) geopend van 11.00 tot 18.00 uur. De voormalige smederij van De Schelde aan de Walstraat in Vlissingen biedt van 23 juli tot en met 28 augustus onderdak aan de expositie Beelden 1981-1988. De expositie toont niet alleen beelden, maar ook tekeningen, schilderijen, zeef drukken, foto's, film en een land-art project van Gertjan Evenhuis uit Vlissingen, Ger hard Lentink uit Dordrecht en Rien Halters uit Etten-Leur. De Scheldesmederij is vanm dinsdag tot en met zondag ge opend, van 11.00 tot 18.00 uur. Peter de Broek uit Boxtel toont tot en met 28 juli aqua rellen in de Stadhuiskelder in Sluis. De werken zijn van 10.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 18.00 te bezichtigen. 1 getuigschrift; 7 dikste been in de benedenarm; 13 hars soort; 14 vis; 15 let wel (afk. Latijn); 17 inhoudsmaat; 19 lichte stof; 20 Nederlandse Spoorwegen (afk.); 21 aanwij zend vnw.; 23 satijnachtige stof; 26 insekt; 27 bijbelse oa se; 29 zangstem; 30 Europese hoofdstad; 31 verhaal van aanzienlijke omvang; 33 snel drogend mengsel; 34 voor stelling v.e. hoeveelheid door cijfers; 35 voor (Latijn); 36 landbouwwerktuig; 38 oude lengtemaat; 39 lofdicht; 40 aanmatigende houding; 41 schuifbak van zeker meubel stuk; 44 toneeldans in vroegere jaren; 45 0.1 gram (afk.); 46 figuur uit één van de werken van Shakespeare; 47 sme kend verzoek; 49 de onbekende (afk. Latijn); 50 soort re volver; 51 stelsel van betaling; 52 Hare Hoogheid (afk.); 54 o.a. voor rioolbuizen gebruikt dichtgesinterd aardewerk; 56 op een rij naast elkaar staande personen; 57 persoonlijk vnw.; 59 lokspijs; 61 dikhuidig dier; 63 slaapplaats; 64 knaagdier; 65 rund; 66 tegenover (afk.); 67 plaats in Gel derland; 68 drietal; 70 drinkgelegenheid; 72 schrijflijn; 74 zeevis; 75 geestelijke; 77 zacht; 78 keurig; 79 deel van Tsje- choslowakije; 81 afgemat; 82 ante meridiem (vóór de mid dag) (afk.); 83 hofpersoon in vroegere jaren; 84 buitendijks land; 86 muzieknoot; 87 vrouwelijk dier; 89 reeks; 91 ach terbaks; 92 soort kabeljauw. 1 kikkervisje; 2 paardekracht (afk.); 3 zeevis; 4 door een nummer aangeduid muziekwerk; 5 tot roken toebereid opium; 6 hoewel; 7 laagtij8 naderhand; 9 vergevorderd in de tijd; 10 grond bij een boerderij; 11 naschrift (afk. Latijn); 12 als groente gegeten plant; 16 weerspannig; 18 eind strijd; 20 rondzwervende steppebewoners; 22 27ste pro vincie van Indonesië; 24 ogenblik; 25 hoogste gedeelte v.e. dak met hellende vlakken; 26 stuwende kracht (fig.); 28 milliampère (afk.); 30 muzieknoot; 32 brandend jeukende huiduitslag; 34 zwaardvechter; 37 zadelmakerswerktuig; 38 sierlijk; 42 franco (afk.); 43 loonbelasting (afk.); 46 dik en plomp; 48 in hoge mate; 52 kaart van het kaartspel; 53 provinciale Nederlandse hoofdstad; 55 muzieknoot; 56 uitroep; 57 opnieuw; 58 Alpenbloempje; 60 potloodstaafje; 62 blunder; 63 vreemde titel; 69 sportevenement (afk.); 70 uitroep; 71 belemmering (fig.); 73 eminentie (afk.); 75 fijne huidopening; 76 appelsoort; 79 vaartuig; 80 wreedaard (fig.); 83 uitdrukking van ontkenning; 85 kinbaardje; 87 bouwkundig ingenieur (afk.); 88 namiddag (afk.); 89 stoomschip (afk.); 90 eerstvolgende (afk.). Welke 2 sleutelwoorden vormen de letters uit de vakjes 50 61 32 68 72 59 1 40 80 91 en 18 46 48 55 4 12 27 83 10 64? De oplossing en de namen van de prijswinnaars vindt u in de PZC-Vrijdagkrant van volgende week. Schrijf uitsluitend de twee sleutelwoorden op een brief kaart en zorg ervoor dat uw oplossing uiterlijk woensdag morgen in het bezit is van: Puzzelredactie PZC-Vrijdagkrant Postbus 466, 4380 AL Vlissingen Vermeld uw naam, adres en woonplaats. De PZC stelt de volgende prijzen beschikbaar: eerste prijs 50 gulden, tweede prijs 25 gulden, derde en vierde prijs een exemplaar van het boek 'Zeven eeuwen Veere' van ds. P. Fagel. Horizontaal: 1 cycloon; 7 lambiek; 13 super; 14 klaar; 15 Mr.; 17 Ier; 19 uil; 20 N.S.; 21 mat; 23 notaris; 26 mot; 27 oven; 29 samen; 30 Rome; 31 Delos; 33 fok; 34 getal; 35 olé; 36 Ta; 38 v.e. 39 Ede; 40 Rijn; 41 Edammer; 44 lei; 45 en; 46 gres; 47 Irak; 49 N.N.; 50 vaal; 51 taan; 52 p.p.; 54 span; 56 post; 57 we; 59 ork; 61 paltrok; 63 rem; 64 lor; 65 er; 66 na; 67 ode; 68 opaal; 70 ben; 72 later; 74 naar; 75 totem; 77 lori; 78 aai; 79 kaketoe; 81 rit; 82 in; 83 pan; 84 den; 86 ka; 87 langs; 89 degen; 91 exploot; 92 slagzet. Verticaal: 1 commodore; 2 c.s.; 3 lui; 4 open; 5 oeros; 6 nr.; 7 L.K.; 8 aluin; 9 maïs; 10 bal; 11 Ir.; 12 kastelein; 16 ravelijn; 18 samoem; 20 nomaden; 22 telen; 24 taf; 25 rek; 26 motel; 28 N.O.; 30 re; 32 sterappel; 34 geraaskal; 37 adelaar; 38 vertoon; 42 as; 43 mi; 46 gas; 48 kat; 52 polonaise; 53 pro paan; 55 nl.; 56 P.R.; 57 wederik; 58 emeritaat; 60 kraai; 62 toeter; 63 rotor; 69 ar; 70 bok; 71 net; 73 al; 75 tango; 76 model; 79 kano; 80 eega; 83 pal; 85 neg; 87 L.P.; 88 St.; 89 Ds.; 90 NZ. De twee sleutelwoorden van de Vrijdagpuzzel van vorige week zijn: VELDBOEKET en STEMPELREK. De prijswinnaars zijn: A. Houmes-Louws, Hoogstraat 31, 4691 CA Tholen (50 gulden), mevrouw M. P. Boon, Burge meester Baaslaan 12, 4333 LK Sint Laurens (25 gulden). De boeken gaan naar L. Wojtal, Diepenbrockstraat 22, 4536 GX Terneuzen en W. C. Boot, Lagezoom 10,4326 SK Noordwelle. De prijzen worden automatisch toegezonden. MIDDELBURG De stichting Nieuwe Muziek Zeeland houdt van 23 juli tot en met 10 septem ber een expositie met als thema 'Daglicht' in het Centrum Nieu we Muziek in de Kloveniersdoe len in Middelburg. Er is werk te zien van de Zeeuwse kunste naars Piet Dieleman, Pieter Slagboom, Willem Buijs, Wil liam Verstraeten en Henric. Borsten, maar ook zijn er werken die een binding hebben met Zeeland, gemaakt door Jan Dibbets, Albrecht Dürer, Nan- koku Hidai, Raoul de Keyser en Marlow Moss. De tentoonstelling wordt mor gen (zaterdag) om 18.00 uur ge opend door Andreas Oosthoek, kunstredacteur van de Provin ciale Zeeuwse Courant en is te bezichtigen in de avonduren, wanneer de dag overgaat in de nacht. De openingstijden ver schuiven dan ook, naarmate de zon eerder ondergaat met het verstrijken van de zomer. De be zoekers die de tijd nemen voor deze tentoonstelling kunnen ze ervaren onder invloed van het steeds veranderende licht in de verschillende ruimten. William Verstraeten heeft het idee voor de tentoonstelling spe ciaal voor de Kloveniersdoelen ontworpen. Een belangrijk as pect hierbij is dat het gebouw in de lengte-richting aan beide zij de voorzien is van grote glas-in- loodramen en dat het in de leng te noord-zuid is gericht. De on dergaande zon zorgt voor lich teffecten door de glas-in-loodra- men aan de achterzijde van de Kloveniersdoelen. Het ministe rie van wvc heeft een subsidie verstrekt voor deze expositie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 11