Vlissingen begint met pittige voorbereiding Ook politie kon Zeeuwse rallycrosser niet pakken Bart van Haeringen naar brons PZC/ sport KURT UNDER: ZONDER VLEUGELSPITSEN van zege bij vrouwen Jeannie Long* al zeker Eén spits Springplank JO JANSEN START DEZE WEEK MET ZES TRAININGEN VALSE BESCHULDIGING DOOR CONCURRENT Forse prijsstijging toegangskaarten Italiaans voetbal Getipt Uitslag ATLEET VAN DELTA SPORT Kees Nieuwelink wint in Dieren Twee reserves estafetteploeg Foeke Booy van FC Groningen naar Kortrijk 12 AMSTERDAM (ANP) - Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Ajax zal onder het technisch bewind van Kurt Linder anders gaan voetballen dan in de tijd dat Johan Cruijff het wedstrijdformulier mocht invullen. Na een week van oriëntatie wilde Linder daar maandag bij de presentatie van zijn elftal na enig aandringen best duidelijk over zijn. Atletiek Lotto-toto Voetbal DINSDAG 19 JULI 1988 AMSTERDAM (ANP Reuter) - Ruud Gullit is door Javier Perez de Cuellar. de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, uitgenodigd in Olso een confe rentie over apartheid bij te wonen. De zaakwaarnemer van de voetballer, Cor Coster, heeft dit maandag in Amsterdam bevestigd. Gullit droeg eerder dit seizoen zijn titel van Europees voetballer van het jaar op aan Nelson Mandela, de gevangen leider van de verboden Zuidafrikaanse verzetsorganisatie ANC. De conferentie wordt van 22 tot 24 augustus in de Noorse hoofdstad gehouden. Coster heeft AC Milan-voorzitter Silvio Berlusconi per telex op de hoogte ge steld van de uitnoding en tevens verzocht de Nederlandse international voor de bijeenkomst vrij-af te geven. Gullit is momenteel op vakantie. De Italiaanse competitie begint, in verband met de Olympische Spelen, pas in oktober. Op de conferentie zullen verder onder andere ministers van buitenlandse zaken uit Afrikaanse landen aanwezig zijn. Doel van de bijeenkomst is aandacht te vragen voor de slachtoffers van het apartheidsregime van Zuidafrika. Nieuwe Ajax-coach wil systeem Oranje „Voor mij is het systeem, dat het Ne derlands elftal in Duitsland speelde, de beste oplossing om het werk over de hele ploeg te verdelen. Nee. wij zullen niet meer met drie spitsen gaan spe len. Voor de balans in het elftal kun je niet meer met pure vleugelspelers werken. Dat is de les van dit Europees kampioenschap geweest, zoals elk groot toernooi een ontwikkeling in het voetbal aangeeft", was de mening van Linder. die veel gewicht geeft aan all- rounders in zijn ploeg. Johan Cruijff koos als technisch di recteur voor een evenwichtige veld- bezetting. De buitenspelers Van 't Schip en Witschge waren in de visie van de huidige trainer van Barcelona vooral van belang om het veld breed te houden. Volgens Linder is die tijd passé. „Drie spitsen, twee spitsen Het Nederlands elftal speelde met één vaste spits. Hoeveel ballen heeft die andere spits op papier, Gullit, niet uit het eigen strafschopgebied wegge- kopt. En Vanenburg dan, de vleugel spits, die werkte ook volop mee. Oran je heeft aangetoond, dat in het moder ne voetbal iedereen moet meedoen. In 1982 waren we met Ajax ook al op weg in die ontwikkeling. Kieft en Ling wa ren mijn spitsen, maar Olsen moest als linkerspits meedoen op het mid denveld met Vanenburg, Lerby en Schoenaker", aldus Linder, die wilde toegeven dat zijn kopie van het 3-3-3-1 systeem van Michels zeker in de na tionale competitie met zijn zwakkere weerstand vaak tot een zeer aanval lende zal worden. „Ik wil attractief, offensief voetbal. Zo als Ajax altijd heeft gespeeld. Ik heb mezelf doelen gesteld. In ieder geval moet zo goed als mogelijk de vertrou wensbasis tussen spelers en trainers hersteld worden. De belangen waren de laatste tijd te individueel. Dat moet weer gebundeld worden tot het ploeg- belang. Als we discipline en eerlijkheid opbrengen, als er gewerkt wordt, dan komen we daar weer uit. Het bestuur heeft niets van mij geëist, dan hadden ze een andere trainer moeten nemen. Ik stel zelf altijd hoge eisen. Maar ik ben natuurlijk geen tovenaar." Linder wilde maandag geen waarde oordeel geven over zijn huidige mate riaal. Na een seizoen waarin Rij kaard, Bosman. Silooy, Spelbos, De Wit en Boeve als belangrijksten uit de selectie wegvielen, vindt de West- duitse coach het een normale zaak weer met nieuwe, jonge en minder be-, kende krachten aan de gang te gaan. „Bij AC Milan gaat dat niet zo. Daar heb je met gearriveerde krachten te maken. Ajax zal echter altijd een springplank voor talent vormen. Daar om komen zulke spelers hier ook heen. Omdat ze weten, dat ze een kans krij gen. Toen ik hier in 1981 kwam. was Kieft 19 jaar. Rijkaard 18 en Vanen burg 17. Toen stond het er net zo voor als nu. Dat is de uitdaging van het voetbal. Over deze groep spelers heb ik geen oordeel. Ik ken ze nog niet goed genoeg. Misschien kun je ze technisch en taktisch beoordelen, maar de men tale kwaliteiten tellen ook flink mee. Met mijn aankopen ben ik tevreden. Aan de andere kant waren we natuur lijk aan een aantal praktische situa ties gebonden. We moesten nieuwe mensen zoeken voor Bosman. Spelbos en de nog niet herstelde Hesp." Ajax kocht deze zomer voor 6,4 mil joen gulden vijf spelers aan. De Zweed se spits Pettersson was de duurste (3 miljoen), de Volendammer Wim Jonk de goedkoopste. De laatste werd ge ruild voor Richard Sneekes, de aan voerder van het tweede elftal van Ajax. Uit de staf van liefst 29 contract- spelers wil het Amsterdamse bestuur de Ierse Frank Stapleton en de Schot Ally Dick nog verkopen. Stapleton verblijft al in Engeland en is op zoek naar een nieuwe werkgever. Dick traint in afwachting van een transfer naar Groot-Brittannië dagelijks met assistent Bob Haarms. De Ajax-selectie vertrok maandag voor een tiendaags trainingskamp naar Borger. In de aanloop naar de competitie zijn zestien oefenwedstrij den gepland, waaronder drie dubbels in de internationale toernooien van Viareggio, Amsterdam (713) en Olym- piakos Piraeus. De selectie ziet er als volgt uit: Bergkamp, Blind, Frank de Boer, Ronald de Boer, Doesburg. De Haan, Hesp, Jonk. Keizer, Larsson, Menzo. Meijer. Mühren, Petters son, Roy, Van 't Schip, Scholten. Tiainen, Verkuijl, Verlaat, Vink, Werdekker. Wil lems. Winter, Richard Witschge. Rob Witschge en Wouters. C~2 Amerikaanse selectiewedstrijden: heren speer: 1. Stephens 79,66. 2. Crouser 79,46, 3. Petranoff 79.46, 4. Barnett 78,52, 5. Chris- tianson 75,90, 6. Attwood 72,52. 200 meter, tweede ronde (eerste drie series naar kwart finales), le serie: 1. Smith 20,32, 2. Butler 20,43, 3. Simpson 20,71; 2e serie: 1. Lewis 20,03, 2. Jefferson 20,64, 3. Spearmon 20,70: 3e serie: 1. Martin 20,24. 2. Evans 20,41, 3. Heard 20,50; 4e serie: 1. Deloach 20,14,2. Ro binson 20,26, 3. Thomas 20,62. Dames. 400 meter horden, halve finales, le serie: 1. Maxie 55,66.2. Sheffield 56,09; 2e se rie: 1. Farmer-Patrick 55,19, 2. Williams 55,31 dames 3000 meter: 1. Slaney 8.42,53, 2. Huber 8.46.48, 3. Plummer 8.49,21. 4. Dorn- hoeffer 8.57,63, 5. Knisely 9.02,65, 6. Wysocki 9.03,01. Lotto noch Cijferspel van het afgelopen weekeinde heeft een winnaar van de hoofd prijs opgeleverd. Twee winnaars van de tweede prijs in lotto 28 ontvangen 150.000 gulden bruto. De uitbetalingen van de lotto zijn: eerste prijs, geen winnaar; tweede prijs, 2 win naars, f. 150.000,00 bruto; derde prijs, 111 winnaars, bruto f. 1554,00; vierde prijs, 5157 winnaars, f. 33,40, vijfde prijs 76.895 keer f. 5,00. Oefenwedstrijden: RKMSV (3e klasse) - Feyenoord 0-10 (0-1). Doelpunten: Krom mendijk en Lokhoff 3, Smolarek 2, Blinker en Monkou. Scheidsrechter Vermeer. Toe schouwers: 1300. Buitenpost (3e klasse) - Ajax 0-9 (0-2). Doel punten: Meijer en Bergkamp 2, Willems, Roy, Jonk, Scholten en Rob Witschge. Regioteam Drente - KV Mechelen 1-17 (0-7). Doelpunten Mechelen: Erwin Koeman 6, Bosman, Emmers, De Wilde en Ohana 2, De- ferm, Den Boer en Wilmots; Regioteam: Wardenburg. VLISSINGEN - Als één van de eerste clubs is Vlissingen maandag begonnen met de voorbereiding op het komend voetbalseizoen. Trainer Jo Jansen, de opvolger van Kees Ver- munt bij de Walcherse hoofdklasser, trainde gisteravond voor het eerst met de selectie, die nog verre van compleet was. Jansen had bij de eer ste trainingssessie de beschikking over drie keepeers en vijftien veld- spelers. Opvallende afwezigen waren onder an dere Jaap Meerman, Geert Bouwman en Hans de Nooijer (allen vakantie). Zo'n zeven weken voor de start van de competitie kampt Vlissingen boven dien met een aantal min of meer zwaar Jo Jansen geeft de Vlissingen-selectie aanwijzingen tijdens de eerste training, waarbij vooral aan de conditie geschaafd werd. geblesseerde spelers. Zo is de rentree van Jaap Meerman (enkel) op korte termijn uitgesloten en er wordt zelfs getwijfeld of de verdediger ooit nog op het hoogste amateurniveau inzetbaar zal zijn. Voorts zijn Taco van den Velde en Johan le Conté beiden herstel lend van een knie-operatie. Van den Velde hoopt over twee weken weer met de groep mee te trainen. Het herstel van Le Conté zal beduidend langer duren. Op hem wordt de komende maanden dan ook nog niet gerekend. Nieuwe gezichten als Ad Gladiness, John Jasperse, Alex Lourens, Richard Verweij en Ronald van Oeveren maak ten maandagavond hun trainingsde buut bij Vlissingen. Net als de rest van de selectie zullen zijn het de komende tijd nog flink te verduren krijgen. Trai ner Jo Jansen schotelt zijn selectie tot de start van het nieuwe seizoen (begin september) een pittig programma voor, dat duidelijk aangepast is aan de ambities die de Zeeuwse hoofdklasser nog altijd koestert in de richting van het betaalde voetbal. Tot zondag 4 september staan maar liefst 30 trainingen, 8 oefenwedstrijden en 3 toernooien gepland. Deze (eerste) week staan bijvoorbeeld al zes trainin gen op het programma met komende zaterdag zelfs een ochtend- en een middagtraining. De eerste oefenwed strijd is woensdag 27 juli op het Bone- dijkesportpark in Vlissingen tegen PECZwolle (19.00 uur). Trainer Kurt Linder (derde van links) met enkele nieuwe Ajacieden: vlnr Wim Jonk, Ron Willems, Hans Werdekker, Stefan Petterson en Mark Verkuijl. MILAAN (SID) - De prestaties van het Italiaanse elftal tijdens de eindronde van het Europees kampioenschap voetbal in West-Duitsland en de nieu we stroom buitenlandse spelers heb ben de prijzen van de toeganskaarten in de Italiaanse voetbalcompetitie fors doen stijgen. Gemiddeld is de prijs van een kaartje bij de clubs uit de serie A met ruim 37 procent toege nomen. Hellas Verona is de enige ver eniging, die de entreebiljetten goed koper maakte. De prijsstijging wordt voornamelijk veroorzaakt door de nieuwelingen Bo logna, Lecce en Lazio Roma. De drie clubs verdubbelden de toegansprij- zen. De overige vereningen in de Serie A vónden een toename van rond de 25 procent voldoende. Ondanks de duur der wordende kaartjes is de verkoop van seizoenkaarten flink gestegen. AC Milan is het meeste in trek. De club van mediagigant Berlusconi heeft in middels 63.000 seizoenkaarten afgezet. Het leverde de landskampioen 25 mil joen gulden op. Napoli, waar de belangstelling na het verlies van de titel sterk daalde, kan rekenen op 40.000 vaste toeschouwers. Opvallend is de interesse voor Interna- zionale. De Milanese club werd in het afgelopen seizoen overschaduwd door stadsrivaal AC. De kern van ongeveer 2000 kaarthouders groeide in de zo mer, als gevolg van het aantrekken van de Westduitse internationals Mat- thaus en Brehme tot 20.000. De Ita liaanse competitie begint op 9 okto ber. VALKENSWAARD Onder barre weersomstandigheden kreeg de rallycrosswedstrijd op het Eurocir cuit in Valkenswaard in de stan daardklasse een verrassende uit slag. Favoriet Tonny Hannewijk uit Vrouwenpolder, die in drie wed strijden ongeslagen was gebleven, vloog samen met zijn grootste ri vaal Rene Kusters uit Valkens waard buiten de baan. Beiden ble ven zij met hun wagens in de mod der steken. Jos Boone uit Wol- phaartsdijk zegevierde daardoor verrassend. Nog voor de wedstrijd begon, werd Hannewijk lastig gezeten door Kus ters, zoals later bleek. Ook al bij een vorige wedstrijd was Hannewijk op weg naar het Eurocircuit aangehou den door de politie. De rallycrosswa gen van de man Vrouwenpolder werd gecontroleerd op chassisnum mer en motornummer. De politie verklaarde dat de controle nodig was, omdat er wel eens motorblok ken en auto's gestolen worden. Op merkelijk was echter al dat Hanne wijk de enige was die gecontoleerd werd. Zondagmorgen werd Hannewijk opnieuw vlak voor Valkenswaard aangehouden en gecontroleerd. Teamgenoten met vrijwel identie ke auto's werden niet gecontoleerd. Op vragen van Hannewijk vertelde de politie getipt te zijn door Kus ters, die in de regio Valkenswaard een autosleepdienst heeft. Op nieuw bleek alles met de auto van Hannewijk in orde te zijn en drie kwartier later kon hij de reis ver volgen. Op het circuit ging de Zeeuw direct verhaal halen bij Kusters, die ver klaarde dat de auto van Hannewijk niet goed was volgens de reglemen ten. De wagen is inderdaad geen ori ginele Golf GTI: de carosserie is van een ander type Golf, maar dat maakt in principe niets uit. De auto is namelijk wel volledig opgebouwd met GTI-onderdelen. Derhalve wel een Golf GTI, maar niet volgens het kenteken. Kusters had een en ander ook aan- gekaard bij de organiserende rally crossvereniging, maar het bestuur van deze vereniging zag geen enkel probleem. Er zijn veel meer rijders, die zo een rallycrosswagen hebben opgebouwd. In een uiterste poging Hannewijk van het Nederlands kampioenschap af te houden, schroomde Kusters vervolgens niet om naar de politie te stappen. Door de politiecontrole kwam Hannewijk bijna te laat voor de technische keu ring voor de wedstrijd. Hannewijk was in de wedstrijd we derom de snelste in twee manches. In de A-finale gleed de Zeeuw door de slechte gesteldheid van het cir cuit bij het ingaan van een bocht iets te ver naar buiten, waardoor Kusters zijn kans schoon zag om Hannewijk te passeren. Hannewijk corrigeerde en kwam tegen Kusters aan. Er werd wat heen en weer ge duwd, Hannewijk hield het gas erop en het resultaat was dat beide kem phanen buiten de baan terecht kwa men. Hannewijk behoudt overigens wel zijn elf punten voorsprong op Kusters. Jos Boone kon van de glijpartij pro fiteren en stevende met nog twee ronden te gaan op de overwinning af. Hij behaalde hierdoor zijn eerste overwinning op het Eurocircuit. Doot het behalen van het maximaal aantal punten, 20, staat Jos Boone nu vierde in de tussenstand van het Nederlands kampioenschap met nog twee wedstrijden te rijden staat hij drie punten achter op nummer twee Rene Kusters. Sjacco Bliek uit Scherpenisse ging in deze finale als vijfde over de fi nishlijn. Tineke de Poorter uit Ter- neuzen werd tweed ein de B-finale met enkele meters achterstand op Jos Passeniers uit Vrouwenpolder. Jack van Sluys uit Oostburg kwam op ruime afstand als derde in deze finale over de streep. Fons Picavet uit Zaamslag kon in Groep A van een tweede startrij in de A-finale vertrekken, maar na twee ronden bleed hij buiten de baan en bleef in de modder steken. Ondanks zijn nu behaalde zevende plaats blijft hij derde in het Neder lands kampioenschap. Peter van de Wege uit Axel en Jan de Vos eveneens uit Axel eindigden respectievelijk tien en elfde in deze finale. Standaardklasse: 1 Jos Boone Wol- phaartsdijk, 2 Johan van de Veer, 3 Roe lof Deen, 4 Henk van Westeinen, 5 Sjacco Bliek Scherpenisse, 7 Tonny Hannewijk, Vrouwenpolder, 9 Tineke de Poorter Ter- neuzen, 10 Jos Passeniers, Vrouwenpol der, 14 Richard Kamermans Middel- burg.Divisie IIB: 1 Paul Kumpen, 2 Gary Baker, 3 Hans te Pas, 4 Ludo Steukers. Divisie IIA: 1 Jacques Franssen,2 Jozef de Cean, 3 Russ Reader, 4 Jean M. Lau rent, 9 Dick Krijger Wolphaartsdijk, 10 Jacky van Sluys Oostburg. Groep AI: 1 Roger Sandberg, 2 Jos Sterkens, 3 Fred Czaja, 4 Patrick Graindor, 7 Fons Picavet Zaamslag, 10 Peter van de Wege Axel, 11 jan de Vos Axel. 2 CV-cross: 4 Ko Kasse Veere. Tonny Hannewijk (links) en zijn rivaal Rene Kusters gaan te voet verder nadat hun wagens in de modder zijn beland. GRONINGEN - Bart van Haeringen (Delta Sport) zorgde tijdens de Neder landse atletiekkampioenschappen in Groningen voor een grote verrassing. De 23-jarige atleet uit Burgh-Haam- stede slaagde erin om een bronzen me daille op het verspringen te behalen. De natuurkunde studerende Van Hae ringen wist bij de eerste sprong zich al te kwalificeren voor de finale met een afstand van 7.35. In de finale verbeter de hij die prestatie tot 7.46 wat uitein delijk goed was voor een derde plaats achter Emiel Mellaard (8.19) en Jeroen Ooievaar (7.73). Van Haeringen verbeterde voor de der de keer dit seizoen het Zeeuws record. Vorig jaar bracht hij dat nog op 7.25. en inmiddels pronkt er 7.46 in de Zeeuwse recordlijst. „Ik heb nog veel meer mo gelijkheden", aldus Van Haeringen na afloop. „Van de zes sprongen waren er drie ongeldig en dat is te veel. Ik denk dat ik nog te laag zit bij de afzet waar door mijn been wat door trekt en over de afzetbalk schiet. Ik heb een ongeldi ge sprong laten meten en dan zit ik ruim aan de 7.80. Als ik mijn aanloop ook nog wat kan aanscherpen, dan moet ik ongetwijfeld dicht bij de acht meter kunnen komen". Dat van Haeringen uiteindelijk ook eens de sfeer heeft geproeft op een groot tournooi bleek wel uit zijn woor den: „Het verspringen was die dag wel het hoofdnummer. Ik moest voor Mel laard springen en dan begon het pu bliek mee te klappen. Dat werkt wel ontspannend waardoor je toch goede resultaten neerzet". De atleet van Del ta Sport uit Zierikzee is op genomen in de nationale ploeg tot 23-jaar. Volgen de week springt hij bij een interland wedstrijd in Mechelen. John Vermeule (Dynamo) behaalde een derde plaats op de 5000 meter in 14.09.17. Hij moest Ten Kate (13.44.09) en van Rooy (13.56.39) ruim voor laten gaan. Vermeule die in november de marathon van New York loopt, zorgde voor de tweede bronzen medaille van Zeeland. Theo Dingemans (AV'56) kwam niet verder dan de serie's op de 110 meter horden. Zijn tijd van 15.36 was te weinig om verder nog in aktie te komen. Dingemans verweet zijn mati ge tijd aan de slechte start. Alvons Frankevijlle (Schelde Sport) kwam in de serie 100 meter sprint in gezelschap van Achmed de Kom en Van Klundert als derde over de finsh in 10.98. Als tijdsnelste mocht hij in de halve finale uitkomen, echter daar kreeg hij weer last van zijn hielbeen blessure waardoor ook voor hem het tournooi was afgelopen. Gert van der Weele (AV'56) moest zich vroegtijdig afmelden voor de 1500 meter. Een rug blessure speelde zodanig parten dat starten onmogelijk was. Van Haeringen in actie SAINTE-MARIE-DE-CAMPAN (AFP/ANP) - Jeannie Longo heeft ii eerste zware Pyreneeënetappe in Ronde van Frankrijk voor dames voorschot genomen op de eindzi Ze won maandag de zevende rit, twee beklimmingen die de manner ter op de dag ook moesten overvi nen. Op de eerste daarvan, de col Peyresourde, kwam de wereldki pioene even in de problemen. Op tweede, de col d'Aspin, hervond haar ritme. Alleen Canins kon op achterstand van 38 seconden en; zins volgen. In Sainte-Marie-De-C< pan behaalde Longa haar vierde et pe-overwinning in deze Tour. Longo heeft in het algemeen kla: ment nu een voorsprong van 1 min en 18 seconden op haar enige com rente. De 39-jarige veterane uit It kon Longo tot aan de top van de li ste beklimming, de col d'Aspin, bi; nen. In de afdaling ontsnapte de Fi caise, die met een snelheid van 70 k meter per uur naar beneden vloog, eindzege, de tweede in successie, 1 haar nauwelijks meer ontgaan. All de laatste bergetappe van formaat, van donderdag naar de Puy de Do: zou mogelijk nog geschikt zijn v een aanval van Canins. Het sterke tweetal, dat al na acht k meter uit het peloton ontsnapte, di de ook maandag niemand naast z Alleen de Australische dames Hep en Gould konden tot aan de voet de eerste berg volgen. De Nederlan deelnemers lagen op dat moment a grote achterstand. Heieen Hage kw op ruim een kwartier als beste rem uit de ploeg van coach Rinus 1 boom, die kort na afloop van de T met de KNWU over contractver] ging gaat onderhandelen, binr Connie Meijer overschreed daarei gen de tijdslimiet met een halve nuut. Officieel mag zij vandaag (di dag) niet meer starten, maar in Tour voor dames wil de jury in soort gevallen de hand nog wele over het hart strijken. De uitslag van de zevende etappe is: 1.1 go (Fra) 57 kilometer in 1 uur, 57 minutei vier seconden (gemiddelde snelheid: 29 km/uur), 2. Canins (Ita) op 38 seconder Hepple (Aus) 6.03,4. Larsen (Nor) 6.54,5. bardina (Sov) 6.58, 6. Seghezzi (Ita) 7.1! Watt (Aus), 8. Odin (Fra), 9. Poliakova (S 10. Bonnoront (Ita) allen zelfde tijd als hezzi, 40. Hage (Ned) 14.33, 43. Schuit* (Ned) 15.31, 53. Knol (Ned), 56. Westl: 20.39, 71. Janssen 23.36, 74. Meijer 26.52. Het algemeen klassement is: 1. Longo (I 12.42,09, 2. Canins (Ita) 1.18, 3. Hepple (A 10.59, 4. Vikstedt-Nyman (Fin) 12.39, Chiappa (Ita) 13.37,6. Kibardina (Sov) 15 7. Odin (Fra) 15.29,8. Watt (Aus) 16.16,9. liakova (Sov) 16.52,10. Lafarque (Fra) 17 30. Schuitema (Ned) 26.11, 40. Hage (N 30.26, 43. Knol (Ned) 36.25, 49. Westl: 38.31, 73. Janssen 1.05.21, 75. Meijer (N 108.24. DIEREN - In de reservegroep A t het open Nederlandse schaakka pioenschap in Dieren startte Zeeuws-Vlaming Kees Nieuweli bijzonder goed. De Arnhemmer Chi tof Jansen wist een aanval van Zeeuw niet te pareren. Na materia winst boekte Nieuwelink de zege. Middelburger Simon Sanders bef het toernooi met een rustige rem tegen Koelmans uit Den Haag. Den Brouwer uit Arnemuiden behaa een verdienstelijke remise tef Zwollenaar Van Dorp. In de zeska pen versloeg De Decker uit Oost-S burg Gelderman uit Haarlem. Uitslagen hoofdgroep: Rogers (Aus)-M ders (Bel) 1-0, Visser (Ned)-Miles (Eng) Cifuentes (Chi)-Belkhodja (Fra) 0-1, Kr pers (Ned)-Farago (Hon) 0-1, Ermen (Bul)-Dam (Ned) 1-0, Hendriks (Ned)-Gai Palermo (Arg) 1-0, Karolyi (Hon)-Timn man (Ned) 1-0, Adler (Zwi)-Nemet 0-1, C pers (Ned)-Booy (Ned) 0,5-0,5, Timi (Ned)-Nijboer (Ned) 0-1, Westerinen (F Etmans (Ned) 1-0, Vogel (Ned)-Pliester(F 0,5-0,5, Van Mil (Ned)-Kerkmeester (Nee 0, Bopttema (Ned)-Hartoch (Ned) 0,5- Peelen (Ned)-Sehwartz (Ned) 0-1, Caess (Ned)-Langeweg (Ned) 0,5-0,5, Hoekse (Ned)-De Greef (Ned) 1-0, Voormans (N< Blees (Ned) 1-0, Peek (Ned)-Canfell (Eng) Quist (Ned)-Thesing (Brd) 1-0, Small (Ei Bosman (Ned) 0,5-0,5, Reismann (B Grooten (Ned) 1-0, v.d. Oudeweetei (Ned)-Jolles (Ned) 1-0, Bosch (Ned)-1 Wely (Ned) 0,5-0,5. DEN HAAG (ANP) Aan de Olym sche estafetteploeg voor de 4 x 100 r ter dames, die zich zal voorbereid om de Olympische limiet van 43,80 conden te bereiken, zijn twee atle toegevoegd. Edine van Heezik Yvonne van Dorp brengen het toti op acht geselecteerden. Het basis-viertal staat vast, Nelli O man, Gretha Tromp, Marjan Olijs ger en Els Vader. Mieke van der K< en Claudia Elissen waren al eerder reserve aangewezen. De bedoeling de beste van de vier voorlopige res ves, te bepalen tijdens de wedstrijc om de Adriaan Paulen Memorial op augustus te Hengelo, toe te voegen vijfde loopster bij het genomineei kwartet. GRONINGEN (GPD) Al na een ja heeft FC Groningen weer afscheid j nomen van Foeke Booy. De 26-jari spitsspeler kwam gisteren tot ov eenstemming over een verbintei voor twee seizoenen met de Belgisc eersteklasser KV Kortrijk. Booy had een driejarig contract bij 1 Groningen, maar paste niet in de ni< we plannen van het technisch d Koeman-Westerhof. Bovendien dn te zijn salaris nogal zwaar op de I knotte begroting. FC Groning kocht Booy een seizoen geleden vc 560.000 gulden van PEC Zwolle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 18