Man vrijgesproken van onverzekerd 'brommen' Mosselen blikvangers op Bruse visserijdagen Principekwesties vinden ten dele begrip rechter Westerschouwen druk bezocht door omroepen Beschermde vogels ten onrechte te koop ze zijn er weer mosselen! bij ons kunt van deze delicatesse genieten: Brasserie Oe (jouwe Cjeit' IcO De Torenhoeve Restaurant „Le Rabot" KANTONRECHTER ZIERIKZEE OPENINGSREDE MISS: Programma van toeristendag in Zierikzee Voetgangers KANTONGERECHT IN ZIERIKZEE LIVE-UITZENDING UIT BURGH-HAAMSTEDE MOSSELEN MONDRAGON PZC/ streek 16 GROENLINGEN VERBEURD VERKLAARD Artsen: Dierenartsen Tandartsdiensten Apotheek: Wijkverpleging: „DE DRIE MORIANEN" is er een beter plekje dan ons terras Korte Reke 9 Renesse restaurant de blauwe keet VRIJDAG 15 JULI 1988 Nattigheid, hoort bij de visserij maar tijdens de Visserijdagen houdt men het liever droog, wat niet altijd lukt. BRUINISSE - 'De smaak is raak'. Met deze aanprijzing van de eerste mosse len zijn donderdag de Bruse visserij dagen van start gegaan. Tot en met za terdag staat Bruinisse weer uitge breid in het teken van de mosselen. „En ik kan u verzekeren dat ze van de opperbeste kwaliteit zijn" aldus Miss Visserijdagen 1988. De negentienjarige kwekersdochter Annemarie Padmos luistert vandaag (vrijdag) en morgen als Miss enkele hoogtepunten van de festiviteiten op, zoals zaterdag de maritieme bedrij- venpresentatie aan de haven en de vaartocht met pubhek van de versier de Bruse mosselvloot op het Zijpe. Eerste taak van Miss Visserijdagen was gisteren het uitspreken van de fee strede. Bovendien mocht ze de eerste mosselen presenteren aan burgemees ter T. C. Hekman en zijn vrouw, de or ganisatoren en de vele op het verse zee-banket beluste belangstellenden, die zich op het Kerkplein hadden ver zameld. Mosselprinses Annemarie bleek intus sen goed geïnformeerd over de proble men van de Bruse vissers. Behalve voor de mosselkwekers brak ze ook een lans voor de palingvissers van de Grevelingen. „Want het wordt hoog tijd dat zij méér dan één graantje uit de oestervangst-ruif mogen halen, en zich niet van him beste visgronden la ten verdringen". Miss Visserijdagen Bruinisse deed - 'stammend uit een rasecht mossel- kwekersgeslacht' - een klemmend be roep op de 'verantwoordelijk kopstuk ken' om te komen tot kwalitatieve ver betering van de mosselcultuurgron den. „In gebieden waar nog mogelijk heden zijn, moet het aantal mosselper celen worden uitgebreid. Voor de kok kelvissers moeten strengere regels en voorschriften worden gesteld." De Mosselprins benadrukte dat de tijd niet bepaald heeft stilgestaan sinds het legendarisch worden van de regèl 'We komen van Bru en we weten van niks' uit het Bruse volkslied. „Ook Bruinisse is ontsloten door de Delta- dammen. Het dorp staat nog altijd be kend als mosselcentrum, maar ver werft zich méde faam als recreatie-ge meente. Steeds meer mensen die aan de oevers van het Grevelingenmeer en de Oosterschelde vertier zoeken, leren Bru kennen als een toeristen-vriende lijk dorp waar het goed toeven is". Burgemeester Hekman zei de gloed volle woorden van Mosselprinses An nemarie alleen maar volmondig te kunnen beamen. Hij leverde daaraan nog een eigen bijdrage met het voor dragen van een gedicht over mosselen uit de pas verschenen tweede bundel van de dorpsdichteres mevrouw Wie- brens-Beekman. Met nadruk gaf Hek man nog te verstaan dat de Bruëna- ren graag gezellig feestvieren op zijn tijd. „Maar is geen plaats voor dege nen die dat willen verstoren". Namens de organiserende Stichting Festiviteiten verwelkomde wethouder C. J. van Liere Miss Visserijdagen'. „De mosselen staan deze dagen centraal en de kwaliteit is uitstekend", onder schreef Van Liere de smaaktest van de Mosselprinses. De officiële start van de visserijdagen in Bruinisse voltrok zich onder grote publieke belangstelling op het Kerk plein, dat met vele kermisattracties is ingericht. Het kinderprogramma op de eerste dag werd in verband met het slechte weer verplaatst naar het her vormd verenigingsgebouw. Vandaag en morgen is er een braderie met optre dens van het Belgische 'loop'-orkest 'The Saints'. Een playback en sound- mix-show staat vandaag vanaf 14.00 uur op het programma op het haven plateau. Belangstellenden kunnen vanaf 18.30 uur een kijkje nemen bij een watersportdemonstratie bij scheepswerf Van Duivendijk. Bezoekers kunnen morgen vanaf 13.30 uur inschepen voor de vlootshow. In de horeca-etablissementen worden mosselen geserveerd en kan worden gedanst. Tevens is in Bruinisse een feesttent opgesteld waar gedanst kan worden. ZIERIKZEE De Zierikzeeënaar M. C. P. B. den H. werd donderdagmid dag vrijgesproken tijdens de zitting van de kantonrechter in Zierikzee. Weliswaar stond de verzekering van zijn net gekochte bromfiets nog op de naam van de vorige eigenaar, maar hij reed niet op een onverzekerd voer tuig zoals hem ten laste was gelegd. Juist voor de ingang van het nieuwe verzekeringsjaar, dat van 1 maart tot 1 maart loopt, had Den H. een verzeke ring afgesloten. Hij ging ervan uit dat die op de afsluitdag. 27 februari, al gel dig was. Bij een botsing bleek dat de verzekering nog op de naam van de vo rige eigenaar stond. Dat wist de ver dachte niet, want hij had het plaatje en het verzekeringsbewijs zonder te kij ken in zijn broekzak gestopt. In eerste instantie eiste officier mr H. Oppe een boete van 110 gulden. Hij be weerde dat een ieder weet dat de plaatjes elk jaar een andere kleur heb ben, en dat Den H. derhalve van zijn verzekeraar twee verschillende plaatjes had moeten krijgen, eén van het oude en één van het nieuwe jaar. Advocaat mr B. van Leeuwen uit Zie rikzee, stelde daartegenover dat de verzekering doorloopt, ongeacht de ei genaar van het voertuig. Ter onder steuning zei hij dat de oude verzeke raar de schade van de botsing had ver goed. Naar aanleiding daarvan ver minderde de officier zijn eis tot schul dig verklaring zonder straf. De wet legt volgens hem de verzekeringsplicht bij de eigenaar en daaraan had Den H. niet voldaan. Kantonrechter Van So- linge sprak de man vrij, omdat Den H. ten laste was gelegd dat hij op een on verzekerde brommer reed. Dat was niet het geval. Juist bij slecht weer en zeker op een kruising is zachtjes rijden geboden, werd J. van D. uit Zierikzee voorge houden. Hij reed in november met zijn auto op de kruising Laan van Saint Hilair/Weststraat in Zierikzee ZIERIKZEE - Niet omdat zij de boete niet wilden betalen, maar vanwege hun principes waren E. P. J. uit Drei- schor en A. J. van de B. uit Zierikzee naar de zitting van het kantongerecht in Zierikzee gekomen. Kantonrechter mr W. F. van Solinge had daar in het geval van J. zoveel respect voor dat hij afweek van de eis. Tijdens een koopavond in Zierikzee had J. haar auto op een invalidenpar keerplaats geparkeerd. Die parkeer plaats was al voor een deel bezet door een losstaande aanhangwagen en de kleine auto van J. paste er nog precies bij. Bij terugkomst - na tien minuten - zag J. zich geconfronteerd met een bon. De aanhangwagen werd niet van een bon voorzien en dat vond de ver dachte meten met twee maten. Dat zij ten onrechte op een invalidenparkeer plaats had gestaan, bestreedt zij niet. Officier mr H. Oppe zag geen reden de gebruikelijke eis van zestig gulden te verlagen. Hij merkte op dat de eige naar van de aanhangwagen wellicht ook bekeurd was. Alleen als zij een be wijs van de politie kreeg dat dat inder daad het geval was. wilde J. de boete betalen, zo bracht ze naar voren. Kantonrechter Van Solinge stelde dat het feit dat de aanhanger misschien niet bekeurd was, geen rechtvaardi ging kon zijn voor de fout van J. Hij hield J. voor dat nu eenmaal niet alle overtreders worden gepakt, hoe oneer lijk dat ook lijkt. Van Solinge vond het prijzenswaardig dat J. zoveel werk van de zaak maakte en gaf een boete van 35 ZIERIKZEE - Tijdens de tweede toe ristendag in Zierikzee, 19 juli, is op het Havenplein een zogenoemde spek takeldag. Parachutespringers, fiets- crossers en motorrijders geven daar een demonstratie van hun kunsten. Om 10.30 en 12.30 uur vertrekt vananf de Nieuwe haven een rondvaartboot voor respectievelijk een kleine en een grote tocht over de Oosterschelde. 's Middags is er vanaf 13.00 uur een zeil tocht over de Oosterschelde. De organist Jean Pierre Maudet geeft om 14.00 uur een orgelconcert in de Grote kerk. Aansluitend vindt een or gelwandeltocht plaats. Een kunst markt is te bezoeken op het plein voor de Grote kerk. Op de Balie kunnen kinderen hun waren te koop aanbie den en de clown en kinder-schminker Coco is de hele dag in de omgeving van de Mol en Melkmarkt. Goochelaar Ma rio en accordeonist Voets treden op bij de Schuithaven en de organist Heijer- man in het Havenkwartier. De hele dag trekt het orkest Achterste Veure door de stad. BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Westerschouwen staat deze week wel heel erg in de belangstelling van de Nederlandse radio. Woensdag be zocht Veronica een hele dag met uit zendingen het dorp Renesse en don derdag was Burgh-Haamstede bij de Tros aan de beurt in het kader van de Ring Promotie dagen. Enkele honderden belangstellenden konden nu eens met eigen ogen zien hoe het er bij het spelletje 'Vijftig pop of een envelop' aan toe gaat. Inwoners van Schouwen-Duiveland en toeristen mochten aan het spelletje, onder lei ding van Wim van Putten, meedoen. Verder waren er optredens van arties ten die meteen via de radio te horen was. Het bezoek van de Tros aan Burgh- Haamstede bracht nogal wat met zich mee. Doorgaand verkeer in het dorp was onmogelijk en ook het vinden van een parkeerplaatsje kostte enige moei te. De gemeente en de politie hadden gezorgd voor een omleiding die ruim om het centrum van het dorp ging. Na het live-radiospelletje werden de uitzendingen vanuit Burgh-Haamste de afgesloten, maar dat betekende niet dat het publiek naar huis hoefde te gaan. Ze konden aan de Ring mee doen aan de zogenaamde 'Way of life twee voetgangers aan die op het ze brapad liepen. Door het donkere weer had de verdachte de dames niet ge zien. Zij werden bij de botsing ge wond. De kantonrechter vond de eis van 500 gulden boete redelijk en nam die derhalve over. Een snelheid van 40 a 50 kilometer vond Van Solinge bij slecht weer te hoog. Hetzelfde gold voor M. B. J. R. uit Zie rikzee. Met een vaart van 50 a 55 kilo meter raakte zij in december in de Zie- rikzeese Scheldestraat in een slip doordat het wegdek glad was. R. bot ste daarbij tegen een fietster, die ten gevolge van het ongeval enige tijd in het ziekenhuis moest verblijven. R. zei niet op de gladheid bedacht te zijn, omdat dat elders in Zierkzee niet het geval was en de Scheldestraat er Het publiek dromt rond het podium waar Tros-presentator Wim van Putten het programma Vijftig pop of een envelop presenteert. bovendien droog uit zag. De kanton rechter kon niet inschatten in hoever re R. rekening had moeten houden met de zeer plaatselijke gladheid. Maar gezien het drukke verkeer - R. reed langs een school die net inging - vond Van Solinge evenals de officier dat de verdachte te hard had gereden. R. kreeg een boete van 250 gulden. Dat hij op een opgevoerde brommer - 1,857 kilowatt - had gereden, bestreed J. M. uit Renesse niet. Hij was naar de zitting gekomen omdat hij wilde we ten hoe het vermogen van een brom mer wordt gemeten. Officier Oppe hield de verdachte voor dat de test zeer degelijk in elkaar zit. Hij eiste een boete van 185 gulden en inbeslagname van de onderdelen. De kantonrechter vonniste conform de eis. ZIERIKZEE Als vogelliefhebber had R. P. uit Oosterland kunnen we ten dat mensen zonder vergunning geen groenlingen, een beschermde vo gelsoort, mogen verkopen. Daarom verklaarde kantonrechter mr W. F. van Solinge tijdens de zitting van het kantongerecht in Zierikzee de 21 in beslag genomen vogels verbeurd. Vogelaar P. wilde van de groenlingen af, omdat hij niet meer voor de beesten kon zorgen wegens ziekte van zijn zwa ger, die hem bij zijn vogelliefhebberij hielp. Hij had een advertentie in het vogelblad gezet, onder de rubriek 'te koop'. De politie was op die manier op het spoor gekomen van de voorgeno men verkoop, die verboden is als ie mand geen vergunning heeft, zoals P. P. bracht tijdens de zitting naar voren dat hij de 21 groenlingen had willen ruilen tegen één duurdere vogel. Daar om had hij een briefje in zijn woonka mer liggen met de prijzen van de groenlingen, zodat de ruil evenredig zou zijn. Officier mr H. Oppe vond dat alles erop wees dat P. de vogels wilde verkopen: de advertentie in het vak blad, de verklaring van P. tijdens de zitting dat hij wist dat hij de groenlin gen niet mocht verkopen en het briefje met de prijzen. Hij eiste een voorwaar delijke boete van 100 gulden en ver beurd verklaring van de vogels. Kantonrechter Van Solinge had de in druk dat P. op de hoogte was van het feit dat hij de vogels niet mocht verko pen. Hij veronderstelde dat de ver dachte niet voldoende had nagedacht en vond de inbeslagname van de vo gels voldoende straf. MEDISCHE DIENSTEN SCHOUWEN-DUIVELAND 16 en 17 juli 1988 ALARMNUMMER 01184-14444 Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Bontkes, Zierikzee, tel. 01110-12280. Spreekuur voor spoedgevallen v; 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vr 18.00-ma. 08.00 uur: G. van Beek-Ve beek en J. Ph. P. Stenger, Burghsewi 54, Haamstede, tel. 01115-1861, L. A. 1 Bruel, Markt 32, Brouwershaven, ti 01119-1280. J. L. Flach, J. van Reness weg 6, Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedgevallen ve 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uu Oosterland en Nieuwerkerk: vr 18.00-ma. 08.00 uur: H. Speelman, M lenweg 61, Oosterland, tel. 01114-128 Bruinisse: A. Dorrestein en C. P< Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. 0111 1280. (Vanaf. zat. 9.00 uur): S. Bergsma, Zi rikzee, tel. 01110-12180. Spreekuren voor spoedgevallen zat. zon. 16.30-17.00 uur: F. v. d. Vliet, Ou< Haven 51, Zierikzee, tel. 01110-16190 Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, t 01110-12906, geopend zat. van 9.C 12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Zo van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18. uur. Voor dringende hulpvragen is dienstdoende wijkverpleegkundii (7 x 24 u.) te bereiken via het tel.n 01110-14433. gulden, het standaardtarief voor een parkeerovertreding. A. J. van de B. kwam eveneens om zijn recht te halen. B. vertegenwoordigde zijn vrouw J. J. van der M„ die naar zijn zeggen nog niet zo vaak met het juridi sche bijltje had gehakt. De zoon van het echtpaar was in september aange houden in de niet-APK-gekeurde auto van zijn moeder. Bij aankoop van de auto had de garagehouder B. gezegd dat de auto pas in september gekeurd moest worden. Dat bleek verkeerde voorlichting, want in juni had de keu ring al plaats moeten vinden. De offi cier stelde dat een ieder zelf de keu ringsdatum in de gaten moet houden en eiste 120 gulden boete. Ondanks zijn begrip voor de situatie, nam de kantonrechter de eis van de officier over. show' onder leiding van Bram van der Weiden. De Tros bezoekt deze zomer zeven plaatsen met de zogenaamde radio- toer. De deelnemende plaatsen moe ten dat aanvragen bij de omroep en he lemaal zonder kosten gaat dat niet want ze moeten ook zorgen voor facili teiten. Volgens een medewerker van de omroeporganisatie was het donder dag uitstekend weer voor een dergelijk evenement. Dat bleek ook wel uit de opkomst en de reacties van het pu bliek. Vooral bij de optredens van de verschillende bands lieten de aanwezi gen van zich horen. /zW RESTAURANT Het meest bekende mossel restaurant van Schouwen-Duiveland en div. vis en vleesspecialiteiten Kraanplein 12-14, Zierikzee, telefoon 01110-12931. Nieuwe Haven 21 4301 DJ Zierikzee Moulesa l'escargot 9,50 gegratineerde mosselen in kruidenboter met stokbrood Moulesa la meunière 18,50 gebakken mosselen met pommes frites en sla Moules au Rabot 19,50 gekookte mosselen met pommes frites en sla en sausjes Moules Portugaise 21,50 mosselen op Portugese manier met pasta, pommes fritesy en sla HOOGEZOOM 180 4325 BJ RENESSE TELEF 01116 - 1939 maar ook andere Zeeuwse specialiteiten zoals verse kreeft en oesters. Als u deze advertentie meeneemt bij uw bezoek serveren wij gratis een drankje voor de lunch of het diner. (Geldig voor maximaal 4 personen in juli en augustus). Restaurant Mondragon Oude Haven 13 Zierikzee Tel. (01110)12670 ^lOapen van t*Qeneóve.z> 01116-2000 Lammermarkt 18, Zierikzee tel. 01110-17061 DE GEHELE WEEK GEOPEND van 12.00-22.00 uur. Bruinisse Rotterdam HOTEL-RESTAURANT Torenweg 38 4328 KB Haamstede Tel. 01115-3510

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 30