ZOU Winnen radio en tv Gecftild pal belooid in lïödggelk^gte Longo is Canins weer te snel af Vanderlijde tegen canvas Sport op Van kilometer tot kilometer Theunisse klimt snelst naar top Volley balzege op Argentinië Edo Ophof maakt rentree bij AZ HUIZE ROOKS: VLAG IN TOP Weddenschap Zevende Nederlandse winnaar in Alpe d'Huez Verslaggever schopt pr-man Negen renners vallen uit PAUL KUYPERS (35) IN VREDES-ESTAFETTE Wijzigingen crosskalender Feyenoord Schorsing Detari'Gullit Engeland tour de france Televisie: Radio: Badminton Dammen Hockey Schaken Tennis Wielrennen VRIJDAG 15 JULI 1988 Ik droomde dat Steven WARMENHUIZEN (GPD) De vlag ging in top, bloemen werden aangerukt en de familie huilde. In Warmenhuizen, in de woning van de aanstaande schoonouders van de zo succesvolle Steven Rooks, werd gisteravond feest gevierd. De telefoon stond niet stil, iedereen wilde Steven's vriendin Mariska en zijn ouders feliciteren. „We stonden hier allemaal te janken", lachte la ter zijn vriendin Mariska, „toen hij over de finish kwam. Ik wist dat hij erg gebrand was op deze etappe. Ik geloofde er niet in, maar Steven was er van overtuigd dat hij in de rit naar l'Alpe d'Huez goed zou rij den". Hoe vreemd kan het allemaal lopen met Steven Rooks. Bijna was hij de schlemiel van het wielerpeloton ge worden. De Noordhollander was de beste in de klassiekers maar won er niet één. Ja, Apeldoorn, een simpele criterium. Enkele dagen voor de Ronde van Italië werd de 27-jarige Warmenhuizer ziek en halverwege moest hij opgeven. In alle rust kon Rooks vervolgens werken aan zijn voorbereiding op de Tour. Vriendin Mariska: „Ik was met hem mee in de Ronde van Zwitserland. Het ging daar in de ploeg allemaal vreselijk ontspannen toe. Voor Steven was het ook lekker dat alle aandacht van de pers was gericht op Erik Breu- kink en niet op hem. Hij kon daar door heel rustig werken aan zijn vorm". „Voor de Tour zei Steven al dat hij in Frankrijk goed wilde rijden. Hij vond het beter dat ik hem in de ko mende dagen niet ging bezoeken, zodat hij zich ook voor de volgende etappes goed kon concentreren". Kan Steven de Tour winnen? „Nee, nee, daar geloof ik niet in. Ik geloof er niks van. Delgado is veel te goed", zegt Mariska beslist, en vervolgt: „Deze overwinning op l'Alpe d'Huez maakt het hele seizoen goed. Ik had het van te voren ook gedroomd. Nor maal droom ik nooit over wielren nen, maar nu wel, namelijk dat Ste ven zou winnen. En die droom is uit gekomen. Ik kan het nog nauwelijks geloven", en voor de zoveelste keer wordt de video nog eens aangezet. „Kijk", wijst Mariska naar de beel den, die Rooks temidden van de jui chende menigte op de flanken van de l'Alpe d'Huez laten zien. „Daar, Co Giling en Emiel Hopman. Steven let op ze. Hij had van te voren nog met ze gebeld omdat hij wilde weten waar ze zouden staan. Hij rijdt er op". Marathonschaatsers Giling en Hop man, de vrienden van Steven Rooks. Eén man heeft Rooks echter vanaf zijn eerste jaren als wielrenner begeleid en in hem geloofd. Siem de Groot uit Alkmaar, die de Noordhol lander duizenden trainingskilome ters achter zijn auto liet rijden. Hij was voor de Tour de France een weddenschap met Rooks aange gaan en lijkt het te gaan verliezen. Rooks geloofde dat hij in het eind klassement bij de beste vijf zou zit ten, De Groot niet. Hij had zo zijn twijfels. „Ik denk nu toch dat ik die honderd gulden, de inzet, kwijt raak. Hij kan, denk ik, de Tour win- L'ALPE-D'HUEZ (ANP) - In Morzi- ne starten 187 renners voor de twaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk over 227 kilometer naar l'Alpe-d'Huez. Parkoers: hoogge bergte. Weer: zonnig. 19 km: Doorkomst Cote Chatillon, 4e cat: 1. J. Simon. 51 km: Doorkomst Pont Arbon, 4e cat: 1. J. Simon. 57 km: Eerste tussensprint: 1. Planc- kaert 2. Phinney 3. Maassen. 85 km: Tweede tussensprint: 1. Planc- kaert 2. Maassen 3. Solleveld. Lekke band Bernard. 107 km: Derde tussensprint: 1. Planc- kaert 2. Earley 3. Hoste. 109 km: Bernard gelost in eerste stijging Madeleine. Aanval van Leclerc en Abadie. 125 km: Zimmermann in tegenaanval met Pierce en Cabrera. 135 km: Doorkomst Col de la Madeleine, le cat: 1. Abadie 2. Cabrera op 1.20,3. Zimmermann 4. Pierce 5. Leclerc 6. Pensee 2.50, 7. Theu- nisse. Groep Breukink 3.55, groep Kelly 4.55. groep Bernard 9.20. 155 km: Abadie valt, eerste peloton bij vluchters. 166 km: Hernandez en Delgado dunnen eerste peloton uit op Glandon. Theunisse, Rooks en Winnen blijven vooraan. 176 km: Demarrage Delgado, Rooks volgt. 178 km: Doorkomst Col du Glandon, erecat: 1. Rooks 2. Delgado 3. Parra op 0.28, 4. Pensee 5. Pino 6. Theunisse 7. Hampsten 8. Mottet 9. Winnen 10. Alcala. Breukink op 7.18, Zimmermann op 8 min. 211 km: Delgado en Rooks bij voet l'Al pe-d'Huez 1.25 voor op zestien achtervolgers. 217 km: Delgado en Rooks 0.35 voor op Pino, Hampsten en Theunisse, 0.55 op Parra, 1.00 Pensee en 1.05 Herrera. 224 km: Parra en Theunisse bij Delgado en Rooks. 225,5 km: Demarrage Rooks. 227 km: Rooks wint op l'Alpe-d'Huez twaalde etappe 0.17 voor Theu nisse. Delgado neemt gele trui over van Bauer. nen. Veel hangt echter van vandaag af. Als Steven niet veel terrein hoeft prijs te geven, dan weet ik het zo net nog niet". Siem de Groot is echter bang. Bang voor de laatste dag, waarop Rooks een minuut te kort komt om de Tour te winnen. „En dat is juist die mi nuut, die de PDM-ploeg verspeelde in de ploegentijdrit, toen op Gerrie Knetemann moest worden gewacht. Die man had nooit mogen starten in de Tour; hij was er helemaal niet fit voor". Voor Rooks zal er ongetwijfeld veel gaan veranderen. Hij is als de beste man uit de klassiekers naar voren gekomen en heeft de meest aanspre kende etappe in de Tour de France op zijn naam geschreven. De moge lijk te verwachten veranderingen in de ploegleiding bij PDM zullen tot gevolg hebben dat Rooks meer genegen zal zijn van ploeg te veran deren. Op zich zal dat niet zo moei lijk zijn omdat de Noordhollander nu in trek is bij diverse grote ploe gen. Hoeveel zijn marktwaarde zal stijgen zal mede bepaald worden door zijn plaats in het eindklasse ment. Siem de Groot stelde het eer der al terecht: 'Veel hangt af van de etappe van vandaag". Geert-Jan Theunisse L'ALPE D'HUEZ (AFP) - Niet etap pe-winnaar Steven Rooks, ook niet gele-truidrager Pedro Delgado, niet de Colombiaan Lucho Herrera of zijn landgenoot Fabio Parra is de bergkoning gebleken van de hellin gen van de Alpe d'Huez. De Nederlander Geert-Jan Theunis se, tweede in etappe, was de renner die de flanken van de „Nederlandse" berg het snelst beklom. Voor de 13,8 kilometer had Theunisse 43 minu ten en 49 seconden nodig. Dat'was zes tellen minder dan de Colom biaan Parra gebruikte om van de voet naar de top te komen. Rooks had als etappe-winnaar bijna een minuut meer nodig, de ontketende Herrera ruim zestig seconden. De opvallende prestatie van de Neder lander leverde hem niet alleen de tweede plaats op maar, minstens zo aantrekkelijk, een premie van 10.000 Franse franken, zo'n 3345 gul den. Parra moest het doen met 6000 frank, Rooks met 4000. 12.00-14.20 BBC 2: Open Golf: verslag van de kampioenschappen in Lytham St. An- nes. 14.40-19.00 BBC 2: Open Golf: vervolg. 15.00-16.00 SKY: Pro World Cup: wind surfen. 16.55-18.30 Ned 3: Studio Sport. Wielren nen: reportage van de vandaag verreden individuele tijdrit in de Tour de France van C-renoble naar Villard-de lans over 38 km. 16.55-18.30 BRT 2: Ronde van Frankrijk: rechtstreekse reportage van de vandaag verreden etappe Grenoble-Villars de lans. 19.00-19.15 BRT 1: Tour '88: samenvat ting van de vandaag verreden etappe. 19.00-19.25 Ned 3: Studio Sport. Wielren nen: samenvatting van de vandaag verre den etappe in de Tour de France. 19.18-19.55 Ned 1: Tourkwis: twee beken de Nederlanders worden getest op hun wielerkennis. 14.05-15.05 Radio 1: Tour de France Extra 15.05-18.05 Radio 1: Radio Tour de Fran ce. L'ALPE-D'HUEZ (ANP) - Steven Rooks behaalde de zevende Neder landse etappezege op Alpe-d'Huez. Drie renners verzorgden de eerste zes: Joop Zoetemelk (76-79), Hennie Kuiper (77-78) en Peter Winnen (81- 83). Steven Rooks en Geert-Jan Theunisse lukten de eerste Neder landse dubbel. Buitenlandse win naars op l'Alpe-d'Huez waren Faus- to Coppi (Ita, 52), Joaquim Agostin- ho (Por, 79), Beat Breu (Zwi, 82), Luis Herrera (Col, 84), Bernard Hi- nault (Fra, 86) en Federico Echave (Spa, 87). Opmerking: in 1979 waren twee aankomsten op l'Alpe-d'Huez. L'ALPE D'HUEZ (ANP) - Aan het einde van de twaalfde etappe heeft verslaggever Jorrit Jorritsma pr- man Harrie Janssen van PDM don derdag een schop op het achter werk gegeven. De ex-schaatser uitte daarmee zijn ongenoegen over het feit dat Jans sen etappewinnaar Steven Rooks eerst bij de televisiecommentatoren bracht voor hij met hem mocht spre ken. Janssen reageerde boos. „Als Jorritsma zijn excuses niet aan biedt, zal nooit meer een renner van onze ploeg met hem praten." Jor ritsma was dit niet van plan. „Ik schrijf een boze brief naar de directie van PDM." ALPE D'HUEZ (GPD) - Het Tour circus nam gisteren afscheid van negen medewerkers. De meest pro minente was Laurent Fignon, die niet eens meer voor de twaalfde voorstelling kwam opdraven. De tweede topper die het gisteren voor gezien hield was de Belg Eric Vanderaerden. Na de deceptie van Erik Breukink een tweede bittere pil voor de Panasonic-formatie, die in Nancy al afscheid had moeten ne men van Teun van Vliet. Behalve Vanderaerden kwamen de Spanjaarden Jose Recio, Pedro Mu- noz en Anselmo Fuerte niet aan de finish, alsmede de Belg Eddy Sche pers, de eerste hulp van Stephen Ro che. De Italiaan Stefano Giuliani meldde zich nog wel in Alpe d'Huez, maar toen was de jury van aan komst reeds vertrokken. En het fi nishen na het sluiten van de tijdcon- trole betekent uitsluiting. Later op de avond werd het aantal deelnemers aan de klim tijdrit van vandaag verder teruggebracht. De Belgen Roger Ilegemens en Willem Wijnants mogen vandaag ook niet meer van start gaan. L'ALPE-D'HUEZ (ANP) - Steven Rooks moest tot het hooggebergte wachten voor hij een grote over winning te pakken had. De in troverte Noordhollander was in het voorjaar de beste renner in de klas-, siekers, bleef nochtans met lege handen. In de wielersport tellen ereplaatsen niet. Rooks leek de schlemiel van de wie- Iercampagne 88 te worden toen hij in Evreux misgreep naar de over winning in de vierde etappe van de Tour de France. De Portugees Aca- cio da Silva won de sprint met hand breedte verschil. Later kon hij zich niet meer in het strijdgewoel stor ten. Voor het hooggebergte geloofde niemand in zijn kansen. Behalve Rooks en Theunisse, twee binnen vetters. Zij brachten de eerste Ne derlandse dubbelslag op hun naam op de Alpe-d'Huez, de berg waar al zo veel Nederlandse overwinningen werden gevierd. Steven Rooks werd in 1982 beroeps renner in de ploeg van Peter Post. Na een seizoen werd hij bedankt door de ploegleider. Hij was te indi vidualistisch, paste niet in de ploeg. Zonder een woord Frans te spreken moest Rooks naar Frankrijk trek ken. Hij kreeg een kans in het vrij- buitersploegje van baron Jean de Gribaldy. Prompt won Rooks de klassieker Luik-Bastenaken-Luik en werd hij met open armen terugge haald door Post. Twee jaar later ver trok Rooks naar de ploeg van Roy Schuiten, later opgevolgd door Jan Gisbers. In dat milieu kon hij, indien in vorm, zijn eigen plan trekken in de koers. De erelijst van Steven Rooks, 28, is: 1982: geen overwinningen, 10e Ron de van Catalonië; 1983: 3 overwin ningen, waarbij Luik-Bastenaken- Luik, 3e Parijs-Nice; 1984:1 overwin ning: Zuiderzee Dernytoer, 6e Ron de van Romandië; 1985: 4 overwin ningen, waarbij etappe Dauphiné Liberé, 2e eindklassement Dauphi né; 1986: 8 overwinningen, waarbij Goldrace, Ruta del Sol en Grote Prijs Wallonië, 9e Tour de France; 1987: 3 overwinningen, waarbij etap pe Ronde van Zwitserland; 1988: 2 overwinningen: criterium Apel doorn en twaalfde etappe Tour de France op l'Alpe-d'Huez, 3e Milaan- Sanremo, 5e Ronde van Vlaande ren, 4e Waalse Pijl, 4e Luik-Bastena ken-Luik, 2e Goldrace. AND HOTEL KRASNAPOI.SKY De groep van zes, kort na de start op de Dam in Amsterdam. Paul Kuypers loopt derde van links naast Rob Druppers Oud-Middelburger loopt naar Moskou Russische volk meegekregen van Ka mervoorzitter Dick Dolman. De eerste vijfhonderd meter van de proloog vanaf de Dam liep Rob Drup pers met de atleten op. In Vleuten, de' stad waar de meeste estafette-gangers vandaan komen, was de finish van dit voorproefje. Om zes uur vanochtend zijn de hardlopers richting Bondsrepu bliek vertrokken. De tocht brengt de zes atleten van Amsterdam naar het Rode Plein in Moskou. Hier zullen zij zondag 31 juli arriveren. De tocht, die door de atleten de 'Vredes-estafette Amsterdam-Moskou' wordt genoemd heeft als voornaamste doelstelling geld bijeen te brengen voor één goed doel in Nederland en één in een Oostblok-land. Voor Nederland is dat het Emma Kinderziekenhuis in Amsterdam. Dit hospitaal houdt zich bezig met het onderzoek naar en de be handeling van jeugdkanker. Nevendoelstelling, naast uiteraard AMSTERDAM - Zes atleten, onder wie de 35-jarige oud-Middelburger Paul Kuypers, zijn gisteren een vreJ des-estafette van maar liefst 2620 ki lometer begonnen van Amsterdam naar Moskou. Om half vijf werd onder grote belangstelling het startsein ge geven door sportwethouder Duyn van Amsterdam. De zes lopers hebben een speciale vredesboodschap voor Let PAPENDRECHT (ANP) Het Neder landse herenvolleybalteam heeft don derdag in Papendrecht het eerste uit een serie van vier oefenduels tegen Argentinië gewonnen. De Zuidameri kanen, die woensdag pas in Neder land aankwamen, waren dit keer ab soluut niet opgewassen tegen het Ne- de ontmoeting tussen de beide landen ERANCAISE WINT OPNIEUW EEN RIT binnen vier weken. De eerste twee duels, in Zuidamerika, waren door de Argentijnen eenvoudig gewonnen: 0- 3, 1-3. In Papendrecht, waar ruim 800 men sen toekeken, startte Arie Selinger het treffen met vijf van zijn zes jonge krachten: Blangé, Zoodsma, Posthu- ma, Zwerver en Grabert. Alleen Benne werd aan de kant gehouden, hij werd goed vervangen door Boudrie. Benne was niet de enige speler, die te maken had met een lichte blessure. De harde trainigsarbeid van de laatste maan den heeft in de selectie zijn sporen ach ter gelaten. sportieve erkenning, is een bijdrage te leveren aan het streven te komen tot een vreedzame wereld. De estafette brengt de lopers langs het oorlogsmo nument in Putten en de concentratie kampen Bergen Belsen en Treblinka. De reis eindigt met het leggen van een krans op het graf van de Onbekende' Soldaat in Moskou. De oud-Middelburger Paul Kuypers, thans woonachtig in Utrecht, begon al op jeugdige leeftijd met hardlopen, maar aanvankelijk niet in clubver band. Nadat hij uit Zeeland was ver trokken werd hij lid van de Vleutense atletiekvereniging Ron Clarke. Hier legde hij zich toe op het lopen van lan ge afstanden. Tijdens de tocht wordt van Paul Kuypers verwacht dat hij el ke dag 26,6 kilometer aflegt. Kuypers die nog regelmatig banden met Zee land onderhoudt is in het dagelijks le ven fysiotherapeut op het sportcen trum Papendal bij Arnhem. VLISSINGEN De Vlissingse motor sportvereniging MSV De Uitlaat heeft de wedstrijdkalender voor de motor crosswedstrijden op het Sloecircuit moeten wijzigen. In verband met werkzaamheden in de Sloehaven gaat het circuit eind augustus tijdelijk dicht. Om het clubkampioenschap normaal te laten verlopen heeft men wedstrijddata met Mc De Sproeier in Wemeldinge geruild. De kalender ziet er nu als volgt uit: 30 juli Vlissingen, 6 augustus Wemeldin ge, 13 augustus Vlissingen, 17 septem ber Wemeldinge, de wedstijd van 10 oktober in Vlissingen vervalt terwijl er voor de finale van de Zeeuwse trofee die op 29 oktober in Vlissingen zou worden gehouden nog naar een oplos sing wordt gezocht. Tevens maakte het bestuur bekend dat de inschrijving voor de strand- cross op 4 september is geopend. ALBERTVILLE (ANP) Jeannie Longo en Maria Canins vormen in de vrouwentour een onafscheidelijk duo. Ook donderdag, in de vierde etappe, bepaalden ze het verloop van de wedstrijd. Het tweetal dat per tra ditie voorin overblijft als de weg stijgt, zette de aanval in bij de beklim ming naar de Pont d'Ardon. Doordat Longo en Canins in de afdaling niet te veel risico namen, kreeg het leidende duo nog wat gezelschap in de rit over 84 kilometer van Morzine naar Al- bertville. Longo won de sprint voor Chiappa (Ita), Canins en het Australi sche duo Hepple en Gould. Tegen de traditie in vertrokken de da mes donderdagmorgen na de profes sionals. Dit keer was voor de vrouwen het eerste deel van de 'echte' Tour ge reserveerd en niet, zoals te doen ge bruikelijk is het laatste gedeelte met de voor mannen slopende beklimmin gen van de Glandon en Alpe d'Huez. Van de Nederlandse dames, die tegen heuvels als een berg opzien, hebben Heieen Hage, Monqiue Knol, Karin Schuitema en Cora Westland het ver lies redelijk kunnen beperken. Schui tema, die al voor de beslissende be klimming ten val was gekomen, slaag- ALKMAAR (GPD) Na de eerste zege in de Intertoto, op Magdeburg, legde AZ verdediger Edo Ophof (Ajax) voor één jaar vast. Ophof, die langdurig ge blesseerd was, speelde in 1986 zijn laatste competitiewedstrijd voor zijn toenmalige werkgever Ajax, waar hij een vrije transfer bedong. De 29-jarige oud-international wacht te gisteravond tot na de wedstrijd met zijn beslissing. Hij heeft in het contract laten opnemen, dat hij tot het begin van de competitie wil aanzien of hij in het huidige betaalde voetbal nog mee kan. Is dat niet het geval, dan kan Op hof probleemloos de verbintenis met de Alkmaarders opzeggen. Ophof legde diverse aanbiedingen van eredivisie-clubs naast zich neer. „Ik wil één jaar in de eerste divisie spelen. Dat lijkt me de juiste manier om terug in mijn ritme te komen," verklaarde Ophof zijn keuze voor AZ. „Nakomend seizoen wil ik hoe dan ook naar de ere divisie. Kan dat niet, dan stop ik." Ophof heeft ook zijn werk laten mee spreken in zijn besluitvorming. „Ik kan het nu goed met het voetballen combineren. Ook ben ik in staat moei teloos tweemaal in de week te trainen. Dat moet genoeg zijn," meent de ver dediger. De zeer langdurig voor Ajax uitgekomen Ophof kan morgen nog niet worden ingezet in het laatste in- tertoto-treffen van AZ tegen Uerdin- gen. Feyenoord hoopt deze week Kenneth Monkou te kunnen verhuren of verko pen aan FC Den Haag. De donkere ver dediger werd gisteren benaderd en moet in het Zuiderpark de plaats van Joop Lankhaar (twee jaar Racing Me- chelen) innemen. Joop Hiele heeft met de leiding van de Rotterdamse club een verhelderend gesprek gehad en zal geen verdere po gingen ondernemen bij een buiten landse club onderdak te vinden. Hiele: „De lucht is gezuiverd. Van den Herik, Kraay en Jacobs hebben me duidelijk gemaakt dat ze me graag willen hou den. Maandag hervat ik de training". de er op eigen kracht in het eerste pelo ton te achterhalen. Connie Meijer, na Chrisna Janssen de laatste van het Ne derlandse zestal, werd al in de eerste beklimming gelost. De uitslag van de vierde etappe van de Ron de van Frankrijk voor dames is 1. Longo (Fra) 84,5 km in 2 uur, 11 minuten en 48 se conden, 2. Chiappa (Ita), 3. Canins (Ita), 4. Gould (Aus), 5. Hepple (Aus) allen dezelfde tijd als Longo, 6. Skibby (Den) op 32 secon den, 7. Kibardina (Sov), 8. Shannon (Aus), 9. Bandini (Ita), 10. Watt (Aus) allen dezelfde tijd als Skibby. Nederlandse dames: 29. Knol 1.04, 36. Hage z.t., 38. Westland z.t., 44. Schuitema z.t., 55. Janssen 4.11, 74. Meijer 11.22. Algemeen klassement: 1. Longo (Fra) 7.45.36, 2. Canins (Ita) 0.19, 3. Hepple (Aus) 2.50, 4. Chiappa (Ita) 3.18, 5. Vikstedt (Noo) 3.53, 6. Gould (Aus) 5.02, 7. Lafargue (Fra) 6.48, 8. Gyr (Zwi) 6.51, 9. Bonamomi (Ita) 6.56,10. Ranucci (Fra) 7.02. Nederlandse da mes: 30. Schuitema 9.18, 39. Hage 12.49, 44. Knol 14.37, 48. Westland 15.50, 72. Janssen 33.40, 75. Meijer 38.05. De beroepscommissie van de UEFA, de Europese voetbalunie, heeft de schorsing van Michel van Real Madrid terug gebracht tot drie wedstrijden. De middenvelder, tevens internatio nal, was aanvankelijk voor negen duels buitenspel gezet. Hij had na de uitwedstrijd tegen PSV, in de halve fi nale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, de Zwit serse scheidsrechter Galler onheus be jegend. Real werd door de Eindhoven- se ploeg uitgeschakeld. De beroepscommissie toonde zich eveneens clement ten opzichte van Mi- chels ploeggenoot Hugo Sanchez. De Mexicaanse aanvaller, die na de uit schakeling van Real in Eindhoven eveneens zijn woede afreageerde op de arbiter, hoeft nog slechts een wedstrijd op de strafbank plaats te nemen. Dat waren er drie. De boete van 100.000 gulden, die Real was opgelegd bleef ge handhaafd. Met zijn transfer van Eintracht Frank furt naar Olympiakos Piraeus is de Hongaarse voetballer Lajos Detari di rect één van de duurdere spelers uit de geschiedenis geworden. Het transfer bedrag van 15 miljoen D-mark is onge veer gelijk aan de som, die PSV vorig jaar van AC Milan voor Ruud Gullit ontving: 17 miljoen gulden. Vijf mil joen mark gaat volgens mededelingen van het Hongaarse persbureau MTI naar de oude club van Detari, Honved uit Budapest. De tien sterkste voetbalclubs van En geland zullen zich niet afscheiden in een super-league. Dat is meegedeeld door voorzitter Philip Charter van de Engelse league. De rebellerende top tien, die van het commerciële televi sie-station ITV een aanbieding van 32 miljoen pond sterling (113 miljoen gul den) had voor een exclusief media-con tract, zaten achteneenhalf uur aan ta fel met vertegenwoordigers van de tv- maatschappij. M Bangkok, Grand Prix-toernooi: De uitsla gen zijn: dames, enkelspel, tweede ronde: Suk (Chi) - Coene (Ned) 9-11,11-9,11-8. Dames dubbel, eerste ronde: Coene/Van der Knaap (Ned) - Mori/Aoki (Jap) 15-18, 15-5, 15-10, Mellink/Kuhl (Ned/Zwe) - Ying/Yun (Chi) 7-15, 2-15 Westerhaar, NK dammen junioren: De uit slagen van de partijen uit de zevende ronde zijn: Wiering - Linssen 1-1, Livestroo - Van Leeuwen 1-1, Mol - De Koning 1-1, Smienk - Klarenbeek 1-1, Van Galen - Carli 0-2. De stand in de kopgroep is na zeven ronden: 1. Linssen 10 punten, 2. Klarenbeek 9, 3. Van Leeuwen, Mol en Wiering 8. Scheidsrechter Baumgardt staat Arnold Vanderlijde bij, nadat de Nederlan der is neergegaan op een stoot van Savon. OOST-BERLIJN (ANP) De hernieuwde kennismaking van Arnold Vander lijde met de Cubaanse wereldkampioen boksen Felix Savon is voor de Neder landse zwaargewicht op een zware teleurstelling uitgelopen. Bij een interna- tonaal toernooi in Oost-Berlijn stopte de scheidsrechter het gevecht, in de halve finales, in de tweede ronde. Nadat Vanderlijde twee keer was neergegaan achtte de arbiter de Limburgse zwaargewicht nog in staat nog redelijk verweer te bieden aan de Cubaan. Toen Savon echter de Europees kampioen zwaargewicht voor de derde keer in grote problemen bracht, werd het duel gestopt. Vanderlijde blijft desondanks de gro te favoriet voor Olympisch goud. De Cubanen blijven weg bij de Spelen in Seoul. Darwin, hereninterland: Australië - Neder land 2-2 (1-0). 7. Dean 1-0, 42. Kruize 1-1, 50. Charlesworth 2-1, 55. Kruize 2-2. Nederland: Jansen; Klaassen; Kooijman, Steens, Bovelander; Mare Delissen, Brink man, Diepeveen; Parlevliet, Kruize, Van den Honert (Schlatmann). Rotterdam, Europacup: Uitslagen: CSKA Moskou - Solingen 3 - 3; Joesoepov - Hübner 1/2 -1/2; Toekmakov - Short 1/2 -1/2; Ploet- jan- Spasski 1/2 - 1/2; Makaritsjev - Lobron 0-1; Vladimirov- Lau 1/2 - 1/2; Kalifman - Borngasser 1-0 Rotterdam - Honved 4-2; Kortsjnoj - Sax 1/2 -1/2; Van der Wiel - Pinter 1/2 -1/2; Speelman - L. Horvath 1-0; Sosonko - Hazai 1-0; Piket- Petran 1-0; Ligterink - L. Horvath 1-0 Rotterdam - CSKA Moskou 3-3. Joesoepov - Timman 1/2-1/2; Kortsjnoj - Toemakov 1-0; Lpoetjan - Van der Wiel 1/2-1/2; Speelman - Malanjoek 1/2-1/2; Vladimirov - Sosonko 1/ 2-1/2; Ligterink - Kalifman 0-1. Honved - Solingen 2 1/2-3 1/2. Sax - Hübner 1/2-1/2; Short - Pinter 1-0; J. Horvath - Spass ki 1/2-1/2; Lobron - Hazai 1/2-1/2; Petran - Lau 1/2-1/2; Dueball - Lipay 1/2-1/2. Stand: 1. CSKA Moskou 14 1/2, 2. Rotter dam 12, 3. Solingen 11 1/2,4. Honved 10. Toernooi Stuttgart: voornaamste uitsla gen, derde ronde: Muster (Oos) - Mecir (Tsj-1) 6-4, 7-6 (10-8); Agenor (Hai-13) - Gilbert (Vst-3) 2-6,6-3, 6-4; Agassi (Vst-2) - Smid (Tsj-16) 7-5,6-2; Lecon- te (Fra-6) - Jaite (Arg-12) 6-3, 6-2; Perez-Rol- dan (Arg-9) - Sanchez (Spa-8) 6-4, 6-3; Noah (Fra-4) - Bengoechea ((Arg) - 6-3, 6-1; Gomez (Ecu-5) - Carlsson (Zwe-6) 6-4, 6-7 (3-7), 7-5; Svensson (Zwe-7) - Casal (Spa) 6-2, 6-1. Frankrijk, amateurkoers in Lillers over 85 km. 1. Szarozewski (Pol); 8. Marcel Gunst (Yerseke). Ronde van Rheinland Pfalz: De uitslag van de negende etappe is: 1. Stumpf (WD1) 142 km in 4 uur, 55 minuten en 5 seconden, 2. Resec (Tsj), 3. Lafille (Fra), 4. Paul (Noo), 5. Zamana (Tsj), 6. Jolidon (Zwi), 7. Kluge (WD1), 8. Jalabert (Fra), 14. Akkermans (Ned), 35. Van Dalen (Ned) allen in dezelfde t(jd als Stumpf. Algemeen klassement: 1. Henn (Wdl) 31.32.36,2. Kreuziger (Tsj) op 22 seconden, 3. Bölts (WD1) 0.34,4. Puttini (Zwi) 1.35,5. Möl- ler (Den) 1.49, 25. Van Dalen (Ned) 9.32, 53. Akkermans (Ned) 32.50. Odense, WK junioren: De uitslagen zijn: Jongens: ploegentijdrit: 1. Italië 70 km in 1 uur, 21 minuten en 22,7 seconden, 2. Tsje- choslowakije op 1 minuut en 22 seconden, 3. Sovjetunie 2.15,4. Polen 2.30,5. Oost-Duits- land 2.51,6. België 2.52,7. Noorwegen 3.52,8. Frankrijk 3.58, 9. Nederland 4.24,10. Spanje 4.30. Puntenkoers: 1. Beikirch (WD1) 29 punten (4 overwinningen)2. Camin (Ita) 29 (3 over winningen), 3. Vassiliev (Bul) 23, 4. Carney (VSt) 22. Ploegenachtervolging, 4000 m: 1. Sovjetu nie, 2. Australië, 3. Oost-Duitsland, 4. Italië. Meisjes Sprint: 1. Ballanger (Fra), 2. Evieje- va (Sov), 3. N'Guyen van Tu (Fra), 4. Felloni (Ita). -T

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 21