kunst zonder scherpe kantjes soif henric borsten symmetry 88 rie baauw \menken verwittigen delta cultureel Uadhuis veere de twee duiven de jong van der lee linker veere ïellemans ien van den berg meestoof zkc balans 17 't zwaluwenhof burgs eckhardt inter scaldes vleeshal schelphoek de wette de vries de houck sieraden musea tekenonderwijs bewaerschole vergulde garnaal bekenes sint maarten domburg koster verschoore kunstkring art-titude sint-anna veerboot weeshuis bibliotheek driehoek minou in beeld klinckhamers keramiek eenhoorn in kaart gebaar 1IJDAG 15 JULI 1988 v e leden van de Zeeuwse /Kunstkring hebben de ote Kerk te Zierikzee in zit genomen. Eigenlijk is er rake van een omgekeerde eldenstorm: het stijlvolle, ldere bedehuis - zonder eltenissen die de aandacht n de eredienst afleiden - is delijk gewijd aan uitingen n beeldende kunst die in hun versiteit dogma's noch jrstellingen verkondigen, ch richtend op een breed ibliek tonen de 23 leden en in twee gasten - Han van den •oeke en Do van Rijn - vooral [iiratief werk, landschappen, irtretten, stillevens, vaak et de spanning tussen jarnemen en weergeven als tgangspunt. In enkele vallen is meer uitgegaan van t innerlijk waarnemen, artpunt van beelden met een dan niet persoonlijke mboliek. De abstracte sector met enkele sculpturen rtegenwoordigd. vergelijking met de ntoonstellingin de iddelburgse Vleeshal - gelopen winter - ziet het iheel er veel aantrekkelijker t. Nu geen overdaad aan erken op morsige schotten en ikkels, maar een rustige, eervolle presentatie. De limte is zorgvuldig ingedeeld ïhet licht dat door de hoge imen naar binnen valt maakt et mogelijk het werk goed te •kijken. Wat blijft er dan joral aan het netvlies kleven? atuurlijk het monumentale achten op Morgen van eendert Beye met een ouwengestalte en twee annen, in donkere tonen achtig geschilderd op een ld zeil. Het rept van irlangen en verscheurdheid, in droom en ongrijpbaar ven: poëzie van formaat. De lerlei vormen aannemende lanning tussen mensen, niet het minst tussen man en ouw, is ook constant nwezig in de kleuretsen van >m Lamper. De naakten die n prenten bevolken geeft imper vaak iets archaïsch se, wat ze niet dateert, maar juist van alle tijden maakt. Elke ets die ik tot nu toe van hem zag, kenmerkt zich door een prachtig handschrift, rijk materiaal- en sober kleurgebruik. Johannisnacht van Peter Janse behoort met de werken van Beye en Lamper tot de meest opvallende stukken. Janse brengt uiteenlopende materialen als hout, lood en kurk samen tot een altaar met een magische uitstraling. De installatie is boeiender uitgevoerd dan zijn Nine Kings van afgelopen winter. In zijn schilderijen is Janse minder sterk: January en December hebben mij wat teveel van invuloefeningen in grijs en wit. Dit drietal is mij bijgebleven vanwege zijn betrokkenheid met het aaneensmeden van idee, materiaal en vorm. Veel van hun collega-exposanten blijven in veiliger vaarwater; daar gaat het meer om het neerzetten in steen, olieverf of krijt van het mooie plekje, het treffende moment of het leuke idee. Waar dat ambachtelijk goed gebeurt levert het schilder-, teken-, en beeldhouwwerk op dat het aankijken waard is. Een greep: Henric Borsten, Balans 17 Michele van Tie Hof, prachtig van kleur en huid, Gerard Menken's sprookjesachtige Zeemeerminnen en drenkelingen en Den Hogen- Hill van Dingemans, vlot en los geschilderd. Boeiend is het ook te vergelijken: dan valt op dat de planten- en insektenwereld van Han van den Broeke, hoe minitieus ook geschilderd, krachtiger oogt dan de wat grover aangepakte bloemen van Renee Mink. En dat de in een veredelde spatwerktechniek uitgevoerde Aronskelken van Juul Kortekaas met hun ritmisch golvende vormen meer hebben van Kosmische Energie dan de zo getitelde fletse rechtlijnige pastels van Matthy Murre. Het zal de bezoeker ook opvallen dat er zwakkere stukken te vinden zijn in de Grote Kerk. Als geheel laat deze Zomertentoonstelling echter een prettige indruk achter. Wie loutering verwacht doet er verstandig aan zijn bezoek aan de Kerk uit te stellen tot een ander moment. Wie de expositiezaal van Balans 17 te Middelburg betreedt, op zoek naar ruimtelijk werk van Henric Borsten, ziet in eerste instantie niet veel. Ergens in de verte ligt een object. En achterin links hangt een groot zwart Kunstkring in Zierikzee doek. Rechts een tekening of schilderij achter glas en, half verborgen achter een oude balk, is nóg een zwart schilderijtje te zien. Het object, zonder titel en alleen met zijn afmetingen aangeduid, bestaat uit hout, steen en draad. Twee donkerrood geschilderde bijna drie meter lange balken liggen op enige afstand evenwijdig naast elkaar. Aan de uiteinden lopen de balken vanaf de onderkant spits toe. Juist waar het spitse deel overgaat in het vlakke heeft Borsten aan elk uiteinde een koperen buis gelegd, die links en rechts iets uitsteekt. Vooraan het object is een eenvoudige constructie gemaakt waardoor twee stevige brokken beton - ze lijken op paaltjes - evenwijdig tussen de lange balken liggen. De paaltjes zijn elk door een dikke koperdraad verbonden met een goudkleurige metalen vijfhoek, oprijzend vanaf een platform van dwars op de lange balken bevestigde planken. De linkse balk lijkt Borsten uit twee losse exemplaren te hebben vervaardigd. Hoewel het object zorgvuldig is samengesteld ziet er niet 'mooi' uit. Het heeft iets van een gebruiksvoorwerp met onbekende bestemming. Vooral de spanning van de draden valt op en daarmee de relatie van het grijze beton met de gouden vijfhoek. Wat wil Borsten? Wat vertelt het werk mij De enige sleutel die ik heb is mijn eigen gevoel. Ik moet denken aan een soort grafzerk/draagbaar-combinatie, waarop leven en dood elkaar in evenwicht houden. Ze kunnen niet zonder en niet met elkaar. Met de schilderijen blijf ik echter in mijn maag zitten. Het grote doek achter in de ruimte blijkt een pendant te hebben, die er recht tegenover hangt: even groot, maar 'anders' zwart, minder lagen, een diepdonkerbruin zichtbaar latend. Beide doeken hebben een prachtig mat oppervlak en en een aan de bovenzijde licht gebogen lijst. Ze verschillen verder slechts door twee naar elkaar toelopende zwarte strepen, van dikke, droge olieverf. Die staan omhoog, respectievelijk omlaag. Midden tussen twee doeken staand - Borsten tekent op een plattegrondje nadrukkelijk dat punt aan - zijn die verschillen niet eenvoudig te zien. Ik kan me wel voorstellen dat dit ruimtelijk werk is, zie ook wel een suggestie van diepte (de dikke strepen), en kan zelfs bedenken dat die strepen ergens bij elkaar zouden kunnen komen, zodat ik in het centrum sta van een cirkel. Maar het is mij echt te subtiel, teveel denkwerk, met te weinig visuele aanknopingspunten. Misschien heb ik nog tijd nodig. Een eeuwigheid? Blijft Borsten mij achtervolgen? Zoja, dan heeft hij zijn werk uitstekend gedaan. NICO OUT ,v.v.vA%v.y.y.yAw.v.v.v.v; In de Sint Pieterstraat in Mid delburg vindt het gehele jaar het etalageproject 'Symmetry plaats. Hieraan wordt deel genomen door een groot aantal buitenlandse kunstenaars, die op uitnodiging van de Middel burgse kunstenaar Ko de Jon ge, ieder een week de gelegen heid krijgen een werk te pre senteren waarin het begrip symmetrie gestalte krijgt. Tot 6 augustus staat de ruimte ter beschikking van 'Canadian ar tists'. I De Kloetingse kunstenaar Ge rard Menken exposeert tot september in hotel-restaurant Terminus in Goes. Menken toont aquarellen met als the ma Zeeland. Trees Verwilligen exposeert haar werk tot en met 29 juli in de hal van het hoofdkantoor van de Rabobank aan de Lan ge Geere in Middelburg. De Stichting Delta Cultureel heeft in de Grote Kerk in Veere verschillende exposities inge richt. Met 'Willem III en de Zeeuwen' is ingehaakt op de herdenking van het feit dat hij 300 j aar geleden tot koning van Engeland werd gekroond. Aan- luitend hangen er werken van Engelse landschapsschilders, oals Beresford Hill en Harry pencer. Verder is er een ten toonstelling over optische tele grafie en de functie die de Gro te Kerk daarin had. De exposi- ie 'Verbeeld verleden; teke- ïingen rond het thema VOC' aat werk van Leendert van der ooi zien over de historische elatie tussen het huidige Zee and en het Zeeland ten tijde an de Gouden Eeuw en de /erenigde Oost-Indische Com- agnie. Voorts is er aandacht oor het museum-ramschip chorpioen. 3e Grote Kerk in Veere is van naandag tot en met zaterdag eopend tussen 10.00 en 17.00 ur en op zondag van 14.00 tot 7.00 uur. 'eere in de tijd van koning- tadhouder Willem III vormt e inhoud van de tentoonstel- ng die deze zomer te zien is in et stadhuis. Willem III be- ocht Veere vijf maal. De expo- itie is ingericht met behulp an archiefstukken die de and van Willem met de stad lustreren en een beeld geven an de belangrijkste gebeure- issen in de jaren 1650 tot 1702. •ok de Raadzaal en de Vier De Goese kunstenares Rie Baauw exposeert tot en met augustus aquarellen en olie verfschilderijen in hotel 'Oc- kenburg' aan de Van Spiegel straat in Goes. In theater-galerie 'De twee Duiven' in Groede is een expo sitie te zien van David Marinis- sen (olieverf, pastel, aquarel, pentekening, gemengde tech niek), Theo Jordans (lithogra fie, potlood en gemengde tech niek), Marinus van Dijke (foto grafie) en Teja van Hoften (ke ramiek). De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de voor stellingen en op afspraak. Gerrit de Jong, leraar wiskun de en informatica in Middel burg, exposeert olieverfschil derijen in de Ahrend-show- room aan de President Roose- veltlaan in Vlissingen. Hij gaat in zijn werk op een speelse ma nier om met het oneindigheids begrip, zoals met 'geknoopte buizen'. Wilma van der Lee exposeert olieverfschilderijen in 'Het Vlaemsche Duyn' aan de Ge rard de Moorsweg in Groede. Zij zal daar de gehele zomer wisselende schilderijen ten toon stellen. Harold Linker exposeert zijn olieverfschilderijen en teke ningen bij woninginrichting Gerritsen aan de Langeviele in zijn woonplaats Middelburg. De openingstijden zijn dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. In het museum 'De Schotse Huizen' aan de Kaai in Veere is het hele zomerseizoen een ex positie te zien van poppen in Zeeuwse klederdrachten van de hand van Rie Nobels- Noordhoek uit Goes. Morgen (zaterdag) wordt om 16.00 uur een tentoonstelling geopend van de zeeschilder en oud-zee- loods Nico Hopman, met als ti tel 'De zee als verbinding tus sen Nederland en Engeland'. Zijn kleindochter Gerbrig Hopman zal tevens beeld houwwerken exposeren. Tot en met 7 augustus. Het mu seum is op maandag geopend van 13.00 tot 17.00 uur en de rest van de week van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag gesloten. :haar in het stadhuis kunnen 7 rr 'orden bezichtigd. De ten- bette WOlft lonstelling duurt tot en met - - - J.J. 'ijdag 30 september en is van iaandag tot en met zaterdag 'egankelijk tussen 12.00 00 uur. en galerie-boekhandel Belle- wans in Axel zijn twee exposi ties te zien. In de Kindergalerij •hangt een selectie uit het werk de kinderboekenilllustra- *ice Marit Törnqvist. In afde- Kunstuitleen heeft Eric andts uit Vlissingen een 'Ro ze Kamer' ingericht. Onder de titel 'Betje Wolff, haar leven, haar werk' is in het Stedelijk Museum aan het Bel- lamypark in Vlissingen tot en met 24 september een tentoon stelling te zien waarin drie ele menten centraal staan: het le ven van Betje Wolff, haar boe ken en de stad Vlissingen (waar zij 250 jaar geleden op 24 juli werd geboren) ten tijde van deze schrijfster. Het museum is van maandag tot en met vrij dag geopend tussen 10.00 en 17.00 uur en op zaterdag en zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. len van den Berg uit Middel burg exposeert gedurende de komende maanden zeven ge weven wandkleden, met als thema 'Letterlijk', in de Nieu we Openbare Bibliotheek aan de Oostwal in Goes. De ope ningstijden zijn dinsdag van 10.00 tot 17.00 uur, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.30 en van 18.30 tot 20.00 uur, donder dag van 12.30 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur en zater dag van 10.00 tot 12.00 uur. In het streekmuseum De Mees toof in Sint-Annaland wordt een expositie gehouden, die onder de titel 'Van ellegoed tot kant' een beeld geeft van wat het museum aan textiel in be zit heeft. In het Zeeuws Kunstenaars centrum in het souterrain van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is tot 21 juli de ex positie 'Nieuwe bouwkunst in Zeeland', die de tien 'mooiste gebouwen van Zeeland' wil la ten zien. Verder zijn er schilde rijen van Hans Verschraagen en fotografie van Rick Liefting. Ruimtelijk werk van Henric Borsten is tot en met 23 juli te zien in Balans 17, het BKR- centrum voor expositie, kunst uitleen en documentatie in Middelburg. Balans 17 is van woensdag tot en met vrijdag geopend van 12.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. In Galerie 't Zwaluwenhof aan de Noordlangeweg in Kats ex poseert Matthy Murre abstrac te beeldhouwwerken in mar mer en hardsteen, Nico Ooy- man zijn marmerkunst en Piet van 't Hageland schilderijen die het Zeeuwse landschap tot onderwerp hebben. De galerie is van maandag tot en met vrij dag geopend tussen 14.00 en 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. In café-restaurant De Travalje, De Pannenschuur in Nieuw- vliet-Bad is in juli en augustus een expositie te zien van Maria Burgs. De expositie bestaat uit aquarellen, onder meer op zij de. Tijdens de zomermaanden ex poseert de Vlissingse kunste naars Guido Eckhardt in de galerie van het PZEM-hoofd- kantoor aan de Middelburgse Poelendaelesingel. Drie in Tai wan bekroonde etsen, tekenin gen en olieverfschilderijen. De tentoonstelling van Eckhardt loopt tot en met 31 augustus. De galerie is geopend tijdens de werkdagen van 9 tot 16.00 uur. In het restaurant en de tuin van Inter Scaldes te Kruinin- gen exposeren Ellie Hahn, Het ty Heyster en Jenny Mulder beeldhouwwerken. Tot 1 okto ber. In het kader van de culturele manifestatie 'Canadian Sum mer Middelburg 88' wordt tot en met 7 augustus in de Vlees hal een expositie gehouden van werk van Noel Harding, die als titel 'Physics' mee kreeg. De Vleeshal is van dins dag tot en met zaterdag ge opend tussen 11.00 en 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. In restaurant 'De Schelphoek' in Serooskerke (Schouwen) ex poseert Jan Kloet glasgravu res (die de Deltawerken tot on derwerp hebben) en Ger van Dijk schilderijen en pastels. In De Burght in Burgh-Haam- stede hangt werk van Hetty de Wette. De kunstenares werkt met olieverf, acryl en pastel. 'Beelden van Schouwen' zijn tot 29 juli te zien. Van maandag 11 juli tot en met 30 juli exposeert Hetty de Wet te samen met Miems van Cit- ters en Guus de Jong in de her vormde kerk in Burgh-Haam- stede. De originele kalligrafische ver werking van de teksten van Paul van Vliet uit zijn show Over Leven, opgetekend door Ernst de Vries, is tot 1 augus tus te zien in het Strandhotel in Cadzand-Bad. De expositie van Willy de Houck in Le Club C.D. aan het Cornelis de Vosplein in Hulst is geprolongeerd tot 1 augustus. De resultaten van de deelne mers aan de cursus Sieraden maken van het Instituut voor Kunstzinnige Vorming Vlissin gen worden tot 30 juli geëxpo seerd in de Amro-bank aan het Oranjeplein in Oost-Souburg. De tentoonstelling 'Zeeuwse Musea Tentoongesteld' van de vereniging 'Federatie van Zeeuwse Musea en Oudheids kamers' is - van maandag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur - te zien in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg (tot en met 8 augustus) en naar Den Hoekzak in Oost burg (tot en met 2 september). Het tekenonderwijs in Middel burg van 1778 tot 1867 staat centraal in de expositie Ver nuft en Vlijt, de Middelburgse Tekenacademie, die tot 15 au gustus wordt gehouden in het Zeeuws Museum. Het museum is van dinsdag tot en met vrij dag geopend tussen 11.00 en 17.00 uur en van zaterdag tot en met maandag tussen 13.30 en 17.00 uur. De wanden van café Soif aan het Bellamypark in Vlissingen worden van tot 14 augustus ge sierd door olieverfschilderijen van de Vlissingse kunstenaar Herman F. Goetheer. Mies Bakker en Wiebe Keikes stellen hun werk tentoon in 'De Bewaerschole' in Burgh- Haamstede. Wiebe Keikes, oud-conservator van de Zierik- zeese musea en -streekarchiva ris Schouwen-Duiveland, laat tekeningen, pastels en schilde rijen zien. De collectie van Mies Bakker bestaat uit hand gemaakte sierkettingen en tas jes van kralen. Tot en met 23 juli. Addie Nieuwenkamp-Midavai- ne exposeert aquarelcollages op de benedenverdieping van Vergulde Garnaal te Brou wershaven. De kunstenares omschrijft haar techniek als een combinatie van aquarel, contékrijt en pastel. De Ver gulde Garnaal is geopend van maandag tot en met zaterdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Op de bovenverdieping is een ten toonstelling over Brouwersha ven en de scheepvaart te zien. In Galerie Bekenes aan de Dorpsstraat in Kattendijke ex poseren Sien Minderhoud en Paul Sinke, beiden uit Katten dijke, olieverven, aquarellen en volksschilderkunst. De ga lerie is iedere zaterdag en zon dag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. In het bijgebouwtje van de Ka pel van St Maarten in Hooge- lande toont Willeke Allersma tot 1 augustus bronsplastie ken. Dagelijks van 14 tot 18 uur. De in Vlissingen werkzame beeldend kunstenaar Han Koster toont zijn werk - schil derijen, tekeningen in inkt en objecten - tot en met 27 juli in de expositieruimte Zelke Ne gen-Een in het souterrain van de openbare bibliotheek in Vlissingen. De openingstijden zijn: maandag 13.30 tot 20.00 uur, dinsdag, woensdag en vrij dag 10.00 tot 20.00 uur en zater dag 10.00 tot 12.30 uur. Donder dag gesloten. In de tuin van het Badhotel in Domburg is tot 1 augustus 'Fo tografisch plan: Domburg' te zien. Acht fotografen van de produktiegroep De Moor uit Amsterdam brachten drie da gen in Domburg door en tra den in de voetsporen van onder anderen Mondriaan en Toor- op. De expositie is van woens dag tot en met vrijdag te zien van 10.00 tot 12.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur en op zater dag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Jan Verschoore laat twintig werken - acryl op doek en ge mengde technieken op papier zien in het Churchill-hotel te Terneuzen. Tot 1 augustus. De Zomertentoonstelling van de Zeeuwse Kunstkring wordt tot en met 23 juli gehouden in de Grote Kerk in Ziërikzee. De openingstijden zijn van maan dag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. De Ierse, in Nederland wonen de beeldend kunstenaar Mar tin Mc Namara exposeert zijn meest recente tekeningen, schilderijen en een object in Galerie Art-titude aan de Sin gel in Vlissingen. De galerie is dagelijks geopend van 9.00 tot 23.00 uur. Tot 1 augustus. De zomertentoonstelling in het voormalige gemeentehuis in Sint-Anna ter Muiden om vat werk van Liesbeth Huser (aquarellen), Ernest Joachim (sieraden en bronzen), Wim Krull (fotografieken), Nelly de Coninck (etsen), Antonio Lam- pecco (keramiek), Marten Postma (temperaschilderijen) en Piet Rijken (olieverfschilde rijen). De expositie is tot en met 28 augustus op vrijdag te bezichtigen van 18.00 tot 20.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. 'Poging tot interieurverbete ring' heten de vier werken - ge mengde technieken - van Wim de Maat die tot eind augustus de veerboot Vlissingen-Bres- kens opfleuren. De Maat (gebo ren in St. Jansteen - 1957 - en wonend in Middelburg) maak te deze speciaal voor deze gele genheid. In de tuin van het Burgerwees huis in Zierikzee exposeren dertig Nederlandse beeldhou wers bronzen en stenen beel den. Kleiner werk is binnen te bewonderen, in combinatie met klein-antiek. Deze 22ste zomertentoonstelling van Ad en Tessa Braat is van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Tot en met 13 augustus. In de expositieruimte van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg is tot en met 19 sep tember de tentoonstelling 'Van rader-boot tot jumbo-fer ry' te zien, die handelt over de scheepvaartverbindingen tus sen Zeeland en Engeland. Op de eerste verdieping kan men tot 1 augustus terecht voor een expositie over de Canadese steden en Canada als multi cultureel land. Piet van 't Hageland (land schappen), Matthy Murre (ab- strakt beeldhouwwerk) en Ni- ko Ooyman (marmerkunst) ex poseren tot 4 september in ga lerie Driehoek aan de Voor straat in Colijnsplaat. De gale rie is van dinsdag tot en met vrijdag geopend tussen 18.30 en 21.00 uur, op zaterdag van 15.00 tot 21.00 uur en op zondag van 19.00 tot 21.00 uur. Galerie Minou in Groede biedt tot 1 september een aantal ten toonstellingen. Mary Cappen- dijk toont haar poppen, Nelly Weynants schilderijen en Han- ny Kiburg tekeningen. Minou houdt ook een teken kleur-schilder-wedstrijd voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Tot 30 juli kunnen de kin deren hun tekeningen inleve ren bij de galerij, Schuitvlot- straat 34, Groede. De kunste naars Wilma van der Lee, Ine ke Klamer en Krijn Doolaard beoordelen de resultaten. Mi nou is geopend: dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 14 tot 17 uur. De expositie 'West-Zeeuwsch- Vlaanderen in beeld' in het Ge meentelijk Archeologisch Mu seum aan de Marktstraat in Aardenburg geeft een over zicht van 17e en 18e eeuwse kaarten, prenten en tekenin gen uit het bezit van het Ko ninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen. Het museum is op zondag en maan dag geopend van 14.00 tot 17.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. In het streekmuseum 'Het Land van Axel' aan de Noord straat in Axel exposeert Petrie Klinckhamers (1960) uit Maas tricht tot en met 23 juli schilde rijen en grafiek, in zijn werk worden uitersten tegenover el kaar gezet. Het museum is ge opend van woensdag tot en met zaterdag tussen 13.30 en 17.00 uur en op vrijdagavond bovendien van 19.00 tot 21.00 uur. Morgen, zaterdag, opent Ben van Trirum om 14 uur zijn ke- ramiek-atelier in het Ambach tencentrum Hollandsche Hoe ve te Goes. In galerie De Eenhoorn, Ha venpark 14, Zierikzee, expo seert P.C. de Jager tot 1 augus tus zijn schilderijen. In het museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes wordt tot 1 oktober de tentoonstel ling Zeeland in kaart gehou den. De expositie brengt aan de hand van een vijftigtal kaar ten de ontwikkeling in beeld: van het prille begin tot heden. Het museum voorziet in een catalogus en een lesbrief voor het onderwijs. Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 16 uur, zaterdagen van 11 tot 16 uur. In de Grote Kerk van Goes wordt van 18 tot en met 31 au gustus de manifestatie Het Ge baar gehouden: sculpturen en installaties waarbij textiel een belangrijk materiaal is. Kun stenaars: Hary Boom, Nicole van de Heyden, Jacky van Des- sel en Niekje van de Lavoir. Opbouwperiode: tot en met 29 juli. Officiële opening: 30 juli. Inrichting, opbouw en eindre sultaat zijn te zien van maan dag tot en met zaterdag, 10 tot 16 uur. Schilderij van Piet van 't Hageland te zien in Galerie 't Zwaluwenhof

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 11