Gunstige perspectieven voor Europese bekerhouders Pancrado: sport voor moderne gladiatoren Monique Knol wint opnieuw PZC/ sport Red Geese verslaat Green Sox Detari naar Griekenland SVV blijft voortbestaan Chinese volleyballer spoorloos AJAX EN RODA TEGEN PORTUGESE TEAMS Roda JC Landskampioenen Na-competitie op de tocht Bekerwinnaars Uefa-beker BIKKELHARDE VECHTSPORT VOL RISICO'S Arena-vechters ORANJE-COLLECTIEF SUCCESVOL Patrick Tolhoek dichtbij winst 12 DEN HAAG (GPD) - Het resultaat van de EC-loting gisteren in Genève is door de Nederlandse vertegenwoordigers met gematigd optimisme ontvangen. „Toch wordt het bepaald geen ge makkelijke klus", zo luidde het oordeel in het Ajax-kamp over Sporting Lissabon, op 7 septem ber tegenstander van Ajax in de eerste ronde van het UEFA-cuptoernooi. Trainer Kurt Linder, die maandag de training begon zonder de „Oranje-klanten", noemde de club waarvoor Peter Houtman heeft gespeeld een „gerenommeerde oppponent". 5 saËNtiHMM WOENSDAG 13 JULI 1988 Nederlandse clubs voor lastige klus De Zwitser, terug aan het roer bij Ajax. voegde er direct aan toe nog te weinig op de hoogte te zijn van de stand van zaken bij de komende tegenstander. ..Het is een ploeg, die de laatste jaren steeds in Europa-cupverband van de partij was. Ik weet echter niet hoe ze er nu voorstaan. Het is nog veel te vroeg om een redelijk beeld te kunnen vor men. We wisten wel dat we met een te genstander van dat kaliber rekening moesten houden. Nu is het Sporting, het had ook VFB Stuttgart of Real So- ciedad kunnen zijn". De Volendamse routinier Arnold Müh- ren, die er nog een jaartje bij Ajax aan vastplakt, had gistermiddag nog geen tijd gehad zich van het resultaat van de loting op de hoogte te stellen. „Ik ben nog druk bezig met het uitpakken van cadeaus, bloemen en planten", zei Muhren daags nadat hij de legpenning van de gemeente Edam Volendam had gekregen. „Een behoorlijke tegenstander", is ook zijn mening over Sporting, dat Ajax eerst op eigen veld ontvangt. Muhren: „Sporting schijnt een club met enkele individueel aardige voet ballers te zijn. Een echt team is het vol gens Frankie niet. Ik weet er verder weinig van. Ik neem aan, dat de tegen stander de komende weken zal worden gevolgd. Dan horen we er vanzelf meer over. Maar ik was, denk ik, toch liever begonnen tegen een op papier zwakke re tegenstander". Bij FC Groningen toonde iedereen zich redelijk ingenomen met Atletico Madrid als tegenstander. „Het is van zelfsprekend een zware opponent," meende technisch manager Martin Koeman, „maar sportief gezien zeker interessant. Ik acht ons bij voorbaat beslist niet kansloos, al zullen we in de thuiswedstrijd dan een goed resul taat moeten neerzetten". De Spaanse topper, die net als FC Gro ningen fiks aan het bezuinigen is gesla gen (vorige week werd Alemao nog ver kocht aan Napoli), heeftin Paolo Futre een aanvaller van internationale klas se. Koeman kent de Potugese balvir tuoos redelijk goed. „Ik heb vorige week nog tegen hem gevoetbald", ver telde hij verrassend. „Met m'n zoon Ronald werden we op onze vakantie in de Algarve uitgenodigd om mee te doen aan een of ander liefdadigheids wedstrijdje, waaraan hij en andere spelers van Sporting Lissabon en Por to meededen. Daarin bleek nog eens wat voor vreselijk goeie voetballer Fu tre is, maar dat wist ik al een paar jaar". GENEVE (ANP) - De houders van de drie Europese voetbalbekers voor clubteams hebben het redelijk gun stig getroffen bij de loting. KV Meche- len van Aad de Mos, dat Ajax in de fi nale van het toernooi van de beker winnaars versloeg, trof de Luxem burgse vertegenwoordiger Avenir Beggen. Bayer Leverkusen, de nieuwe club van Rinus Michels ontmoet in het toernooi om de UEFA-beker Bele- nenses uit Portugal. PSV heeft het, als sterkste uit het toernooi van de kam pioenen, het gemakkelijkst. De Eind- hovense club behoeft niet in actie te komen, omdat slechts 31 ploegen in schreven. Real Madrid, verliezer in de halve eindstrijd tegen de Nederlandse titel houder. begint de serie van het komen de seizoen aanmerkelijk eenvoudiger dan de vorige editie, toen achtereen volgens Napoli, bekerhouder Porto en Bayern München hun opwachting maakten, voor PSV het toernooi van de Madrilenen beëindigde. De vereni ging van Leo Beenhakker speelt in de eerste ronde tegen de Noorse kam pioen Moss. De meest pikante wedstrijd uit de eer ste ronde van het kampioenentoer- nooi is de botsing tussen de Oost-en Westduitse titelhouders, Dynamo Ber lin en Werder Bremen. AC Milan, dat net als Napoli in de vorige editie geen recht op plaatsing kon doen gelden, heeft het aanzienlijk beter getroffen dan de vorige Italiaanse titelhouder. De vereniging van Gullit, Rijkaard en Van Basten werd voor zijn eerste wed strijd gekoppel aan Vitosja Sofia. In het programma van de eerste ronde van de Europese bekertoernooien is rekening gehouden met de Olympi sche Spelen van Seoul, die van 17 sep tember tot 2 oktober worden gehou den. De eerste ontmoetingen staan op het programma voor 7 september, de tweede wedstrijd wordt vier weken la ter, 5 oktober, gespeeld. Voor de rest van het toernooi wordt de normale twee-wekelijkse cyclus aangegouden. De andere speeldata zijn: tweede ron de: 26 oktober en 9 november, derde ronde UEFA-beker 23 november en 7 december, kwart-finales 1 en 15 maart, halve finales 5 en 19 april en tenslotte de finales in mei: UEFA-beker op 3 en 17, bekerwinnaars op 10 en landskam pioenen op 24 mei. De loting voor de eerste ronde van het toer nooi van de landskampioenen had het vol gende resultaat: PSV (Ned), bekerhouder, vrijgeloot; Sparta Praag (Tsj) - Steaua Bukarest (Roe); Real Madrid (Spa) - Moss (Noo); Pezoporikos Lar- naca (Cyp) - IFK Göteborg (Zwe); Club Brugge (Bel) - Bröndby IF (Den); FC Porto (Por) - HJK Helsinki (Fin); Dynamo Berlin (OD1) - Werder Bremen (WD1); Rapid Wien (Oos) - Galatasaray (Tur); Spartak Moskou (Sov) - Glentoran (NIe); Vitosja Sofia (Bul) - AC Milan (Ita); Hamrun Spartans (Mal) - Nendori Tirana (Alb); Gornik Zabzre (Pol) - Jeunesse d'Esch (Lux); Larissa (Gri) - Neu- chatel Xamax (Zwi); Honved Budapest (Hon) - Celtic (Sch); Dundalk (Ier) - Rode Ster Belgrado (Joe); Valur Reykjavik (IJsl) - Monaco (Fra). De wedstrijden uit de eerste ronde van de drie toernooien zullen worden ge speeld op 7 september en 5 oktober. De GENEVE (GPD) De nacompetitie in de eredivisie staat op de tocht nu de UEFA de winnaar daarvan met in gang van het seizoen 1989-1990 niet langer accepteert in het toernooi om de Europa Cup 3. De Europese voetbalbond vindt het een devaluatie dat Nederland dit sei zoen in het toernooi om de UEFA Cup vertegenwoordigd is door de nummer 11 van de eredivisie, FC Groningen. De Groningers verkeerden de afgelopen competitie lange tijd in degradatiege vaar, maar konden zich via het winnen van een periodetitel en de nacompeti- tiecompetitie toch van Europees voet bal verzekeren. Mocht de UEFA bij haar beslissing blijven dan zal de KNVB proberen toe stemming te krijgen voor een anders opgezette nacompetitie, waaraan bij voorbeeld de nummers drie tot en met zes van de eredivisie zouden kunnen deelnemen. voorwedstrijden uit het toernooi van de bekerwinnaars moeten hebben plaatsgevonden voor 24 augustus. Voorronde: Elore Spartacus Budapest (Hon) - Bryne (Noo). Eerste ronde: Fram Reykjavik (IJsl) - Barcelona (Spa); Omonia Nicosia (Cyp) - Panathinaikis (Gri); Floriana (Mal) - Dundee United (Sch); KV Mechelen (Bel) - Avenir Beggen (Lux): Dina- mo Bukarest (Roe) - Lahti (Fin); Metz (Fra) - Anderleeht (Bel); Glenavon (Nie) - Aarhus (Den); Flamurtari Vlora (Alb) - Lech Poznan (Pol); Norrköping (Zwe) - Sampdoria Genua (Ita); Grasshoppers (Zwi) - Eintracht Frank furt WD1); Carl Zeiss Jena (OD1) - FC Krems (Oos): Derry City (Ier) - Cardiff City (Wal); Borac Banjaluka (Joe) - Charkov (Sov); Ro da JC (Ned) - Vitoria Guimaraes (Por); Inter Slovnaft (Tsj) - CSKA Sredetz (Bui); Saka- ryaspor (Tur) - Elore Spartacus (Hon) Bryne (Noo). FC Groningen (Ned) - Atletico Madrid (Spa); Aarau (Zwi) - Lokomotiv Leipzig (OD1); St. Patrick's Athletic (Ier) - Hearts (Sch); Zhal- giris Vilnioes (Sov) - Austria Wien (Oos) Bayer Leverkusen (WDl) - Belenenses (Por); Otelul Galati (Roe) - Juventus (Ita); Apoel Nicosia (Cyp) - Velez Mostar (JS1); AEK Athene (Gri) - Athletic de Bilbao (Spa); Montpellier (Fra) - Benfica (Por); Victoria Bukarest (Roe) - Sliema Wanderers (Mai); Napoli (Ita) - PAOK Saloniki (Gri); Slavia' Sofia (Bul) - Partizan Belgrado JS1); AS Ro ma (Ita) - FC Nürnberg (WDl), Servette Geneve (Zwi) - Sturm Graz (Oos); Trakia Plovdiv (Bui) - Dinamo Minsk (Sov); Besiktas Istanbul (Tur) - Dinamo Zagreb (JSl); Aberdeen (Sch) - Dynamo Dresden (ODD; Dnjepr Dnjepopetrovsk (Sov) - Bor deaux (Fra); Oesters Vaxjö (Zwe) - Dunajska Streda (Tsj); Turun Palloseura (Fin) - Lin- field (NIe); Molde (Noo) - Waregem (Bel); Bayern München (WDl) - Legia Warschau (Pol); Torpedo Moskou (Sov) - Malmö FF (Zwe); Vienna (Oos) - Ikast FS (Den); IK Bra- ga (Zwe) - Internazionale (Ita); Antwerp (Bel) - FC Köln (WDl); Ujpest Dosza (Hon) - Akranes (IJsl); Glasgow Rangers (Sch) - Ka towice (Pol); Sporting Lissabon (Por) - Ajax (Ned); Real Sociedad (Spa) - Dukla Praag (Tsj): US Luxembourg (Lux) - Club Luik (Bel); VfB Stuttgart - Tatabanya (Hon). „Het had makkelijker, maar ook moei lijker gekund. Het is alleen jammer dat we eerst een thuiswedstrijd hebben", luidde de reactie van Roda-trainer Jan Reker op Vitoria Guimaraes als eerste tegenstander in het toernooi voor be kerwinnaars. „Ik schat de kansen fif- ty-fifty. Wij zijn blij met Guimaraes en ik denk Guimaraes met ons. De suc cesvol verlopen EK geeft ons mis schien een licht psychologisch voor deel". Reker laat het evenement rustig op zich afkomen. „Het is de slagroom op de vla. Eerst moeten we zorgen dat we die vla hebben. Een goede competi tiestart is het halve werk". De spelers vernamen het nieuws in de kleedkamer. Michel Boerebach schudde meteen het hoofd. „Een lasti ge opponent. Dat heeft René Eijkel- kamp me verteld. De Portugezen spe len intimidatievoetbal en doen achter de rug van de scheidsrechter alles wat ongeoorloofd is. Ze spugen, trekken, duwen. Kortom, het wordt een moei lijke pot". GOES - Door een 14-1-overwinning op het als tweede geplaatste Green Sox uit Middelburg is het softbalteam van Red Geese uit Goes dicht bij de titel in het rayon Zuidwest Nederland. Na drie innings leidde Red Geese met 4-0, maar vervolgens kwamen de Goese dames op dreef. Goede drie-honksla- gen van Greet Duchain en Dennis van de Vijver leidden tot een forse score, waar Green Sox amper een antwoord op had. Eindstand: 14-1. GOES - Zeeland heeft er sinds enige tijd een nieuwe vechtsport bij. Naast judo, karate, (kick-)boksen en jiu jitsu bestaat nu ook de gele genheid pancrado te beoefenen. Pancrado is een mengvorm van alle bekende vechtsporten en kenmerkt zich door het ontbreken van spelre gels. Puur afgaand op de cijfers lijkt het ontbreken van regels een toename van het aantal blessures met zich mee te brengen. Pancrado wordt dan ook alleen beoefend door atleten, die als bikkelhard te boek staan. Ook vrouwen storten zich vol overgave in de strijd. De 32-jarige Hélène Verdonk uit Goes beoefent het pancrado al sinds sportschoolhouder Wim Geel hoed deze sport in 1985 introduceer de. „De sport is gebaseerd op het om elkaar heen draaien met het doel hieruit de acties te laten ontstaan", zegt ze. „Je mag niet bang zijn. Angst door een onplezierige erva ring leidt vaak tot verstijving van de spieren wat weer blessures tot ge volg kan hebben." Als tweede oor zaak van de vele blessures die optre den bij deze vechtsport noemt ze de onoplettendheid tijdens een ge vecht: „Om pancrado te beoefenen heb je een mentale hardheid en een goed incasseringsvermogen nodig. We proberen elkaar niet te hard te raken maar als je even niet oplet heb je een klap te pakken. Je moet dus altijd geconcentreerd zijn." Eind vorige maand werd het eerste zwarte band-examen afgenomen. Slechts veertig procent van de kan- Hélène Verdonk: mentale hardheid didaten kon acte de presence geven. De overigen waren in de voorberei ding 'gesneuveld' en moesten door blessures verstek laten gaan. Naast dertien heren slaagden de dames Hélène Verdonk en Anne-Ma- rie Mol (Kapelle) voor hun eerste dan-examen. De Vlissinger André ter Weijden behaalde zijn derde dan. Pancrado werd in 1985 door sport schoolhouder Wim Geelhoed uit Clinge ontwikkeld. Het is geba seerd op vechtkunst van de arena vechters uit de Griekse en Romein se tijd. De naam is een samentrek king van het Griekse woord pan cratium, hetgeen worstel- en vuist kamp betekent, en het Latijnse woord defenso wat natuurlijk ver dedigen is. Het is vooralsnog alleen mogelijk de sport te beoefenen in Vlissingen, Middelburg, Zierikzee en Goes. Beoefenaren van de sport staan bloot aan behoorlijk wat risico's. Het aantal blessures bij de heden daagse gladiatoren is legio. Ook Hélène Verdonk kan over bles sures meepraten. Twee jaar geleden scheurde zij tijdens een training haar buikspieren en was drie maan den niet in staat te oefenen. Maar na deze gedwongen rustperiode ging ze weer voluit in de training. Geregeld heeft ze last van spierpijn, blauwe plekken en gekneusde vingers, maar deze ongemakken vindt zij niet opwegen tegen de kick die ze krijgt van pancrado. „Pancrado leert je je zelf te verdedi gen tegen allerlei soorten aanvallen. Ik denk hierbij aan een aanval met een mes of met een stok. Het is dan belangrijk te weten hoe je je aanval ler onschadelijk moet maken." Hoe goed de examenkandidaten dat konden bleek toen Edwin Polder mans uit Bergen op Zoom zijn stok- aanval door één van de kandidaten gepareerd zag, waarna hij, door een ongelukkige val, zijn sleutelbeen brak. Over de trainingen zegt Hélène Verdonk:,, Ik vind het zalig al mijn energie in de zware trainingen kwijt te raken. Geel hoed wil dat we hard oefenen en is nooit tevreden. Hij vindt dat we al tijd beter kunnen." Opvallend in de trainingen is het ontbreken van de traditionele warming-up. „De trai ning beginnen we met wat grondge- vechtjes. De laatste vijf minuten gebruiken we om er nog eventjes hard tegen aan te gaan. Uitzwaaien en uitlopen doen we niet. Na de trai ning ga ik direct onder de warme douche." Monique Knol wint de etappe. Uiterst rechts Conny Meijer. BESANCON (ANP) Monique Knol heeft in de tweede rit van de Ronde van Frankrijk de bloemen voor de overwinning gekregen. Het zestal van bondscoach Rinus Ver boom stelde, door goed voorberei dend werk, gezamenlijk het boe ketje samen voor de kopvrouw sa men. Connie Meijer legde beslag op de tweede plaats. De rit tussen Lure en Besancon over 76 kilometer kende geen hindernis sen van betekenis, hoewel het par koers voor het begrip van de Neder landse dames toch aanzienlijk min der vlak was dan zij als ideaal be schouwen. Niettemin werd al voor de start vastgesteld dat er opnieuw een kans lag voor de beste sprintster uit het Tour-peloton, de 24-jarige onderwijzeres uit Soest, Monique Knol. Op die zekerheid was het strijdplan gebaseerd. Het streven geen ont snapping toe te staan, dan in aanwe zigheid van een van de snelle Neder landse dames lukte uitstekend. Het rijden van de complete ploeg in het belang van de snelle meiden voor kwam ontsnappingen. De inciden tele pogingen werden onmiddellijk beantwoord door één van de Oran je-truien, die zonder onderbreking voor in het peloton reden. De aankomst in Besancon, licht da lend na een minimale stijging, paste' ook volledig in de tactiek van de Ne derlandse ploeg. Het tempo lag zo hoog dat een verrassingsaanval in de laatste kilometers uitgesloten was. Monique Knol en Connie Meij er konden daardoor het maximale rendement halen uit het werk van het complete zestal. De uitslag van de tweede etappe van de Ron de van Frankrijk voor dames is: 1Knol (Ned), 76 km van Lure naar Besan con in 1 uur 58 minuten en 44 seconden, gemiddelde snelheid 38,405 km/uur, 2. Meyer (Ned), 3. Seidl (WDl), 4. Brenneman (VSt), 5. Schonenberger (Zwi), 6. Rojkova (Sov), 7. Simonnet (Fra), 8. Cappellotto (Ita), 9. Chiappa (Ita), 10. Longo (Fra), 17. Hage (Ned), 21. Westland (Ned), 32. Schui- tema(Ned), 44. Janssen (Ned) allen dezelf de tijd als Knol. Het algemeen klassement na de tweede etappe is: 1. Longo 4 uur 34 minuten en 1 seconden, 2. Canins (Ita) op 4 seconden, 3. Vickstedt (Fin) 0.56,4. Chiappa 1.03,5. Hepple (Aus) 1.06, 6. Rojkova 4.24, 7. Kibardina (Sov) 4.25, 8. Schonenberger 4.25, 9. Lafargue (Fra) 4.27, 10. Simonnet 4.29, 21. Schuite- ma 4.35, 39. Knol 7.39, 40. Westland 7.56, 45. Hage 8.06,66. Meijer 14.29,76. Janssen 21.29. «KS «8* ORANJEZON -Na de successen tijdens het Europees kampioenschap voetbal genieten vlnr) Frank Rijkaard, J ohn vt 't Schip en Marco van Basten van de tropenzon op Aruba, waar ze op uitnodiging van de Arubaanse regering verblijve\ TIMMENDORFER STRAND (AFP) - De Hongaarse voetbalinternational Lajos Detari speelt het komend sei zoen voor Olympiakos Piraeus. De 25- jarige aanvaller tekent een verbinte nis voor drie jaar. Dit maakte de manager van Eintracht Frankfurt, Wolfgang Kraus, dinsdag in het traininingskamp in Timmen- dorfer Strand bekend. De transfersom zou tussen de 15 en 18 miljoen Duitse Mark bedragen. Detari heeft een sei zoen voor Eintracht gespeeld en had nog een contract voor twee jaar. VILVOORDE-HOUTEM - Beroeps wielrenner Patrick Tolhoek uit Yerse- ke is tijdens een wedstrijd in het Belgi sche Vilvoorde-Houtem dicht bij zijn eerste profzege gekomen. Tolhoek fi nishte in een kopgroep van drie ren ners, van wie de Belg Wim van Eynde zich de snelste toonde. Tolhoek werd tweede vóór Pol Verschure. De wed strijd ging over 155 kilometer. Er wa ren 75 vertrekkers. ROTTERDAM (ANP) - SVV uit Schie dam speelt zondag 21 augustus zijn eerste wedstrijd van het seizoen tegen Wageningen. Zoals verwacht, vernie tigde de Rotterdamse rechtbank dins dag het tegen de eerste divisieclub uit gesproken faillissement. cm Dammen Westerhaar, NK junioren: De uitslagen van de partijen uit de vijfde ronde zijn: Wiering - Smienk 1-1, Van Galen - Mol 0-2, Carli - Live- stroo 0-2, Klarenbeek - Linssen 1-1, De Ko ning - Van Leeuwen 0-2. De stand in de kop groep is: 1. Klarenbeek, Linssen en Mol 7 punten, 4. Van Leeuwen en Wiering 6 punt. Hockey Santander, EK hockey junioren (heren): Nederland - Oostenrijk 0-0, Engeland - Po len 5-2, Nederland-Polen: 3-2. Stand: 1. Engeland 2-4, 2. Nederland 2-3, 3. Oostenrijk 2-1, Polen 2-0. Schaken Rotterdam, Europacup. De uitslagen: So lingen Schachgesellschaft - Volmac Rotter dam 2 1/2-3 1/2: Timman - Hübner 1/2 -1/2, Short - Kortsjnoj 1/2 - 1/2, Van der Wiel - Spasski 1/2 -1/2, Lobron - Sosonko 1/2 -1/2, Piket - Lau 1/2 -1/2, Dueball - Ligterink 0-1. Honved Budapest - CSKA Moskou 2-4: Sax - Joesoepov 1/2 -1/2, Pinter - Makaritsjev 1/2 - 1/2, Horvath - Malanjoek 1/2 -1/2, Hazai - Vla- dimirov 0-1, Petran - Tsjalifman 0-1, Liptay - Pigoesov 1/2 -1/2. Stand: 1. CSKA Moskou 8 1/2,2. Honved 5 1/ 2, 3. Solingen en Rotterdam 5. Tennis Porto, de belangrijkste uitslagen van de eer ste ronde van het toernooi: Schapers (Ned) - Couto (Por) 6-1, 6-2; Dogger (Ned) - Urpi (Spa) 6-2, 6-4. Wielrennen Odense, WK junioren: De uitslag van de kwalificatie voor de ploegenachtervolging is: 1. Sovjetunie 4.27,26, 2. Italië 4.35,24, 3. Australië 4.34,51, 4. Oost-Duitsland 4.35,93, 5. West-Duitsland 4.37,53, 6. Frankri 4.39,22, 7. Denemarken 4.39,89, 8. Spar 4.41,65,11. Nederland 4.42,53. Ronde van Rheinland-Pfalz: De uitslag vi de zevende etappe is: 1. Kluge (WDl) 145 k in 3 uur 25 minuten en 47 seconden, Stumpf (WDl) op 2 seconden, 3. Steinebai (WDl), 4. Glasner (WDl), 5. Lafille (Fra), 6. J lidon (Zwi), 7. Akkermans (Ned), 8. AJvai (Cub), 9. Regec (Tsj), 10. Jalabert (Fra) alli zelfde tijd als Stumpf, 32. Van Dalen (Ne op 7 seconden. Algemeen klassement: 1. Henn (WI 23.03.01,2. Kreuziger (Tsj) op 22 seconden, Bolts (Wdl) 0.34, 4. Puttini (Zwi) 1.35, 5. Mi Ier (Den) 1.49, 6. Piatek (Pol) 2.15, 7. Niedi berger (Zwi) 2.18, 8. Skaane (Noo) 2.33, Dahlen (Noo) 3.00, 10. Halupczok (Pol) 3.1 25. Van Dalen 9.32, 41. Akkermans 19.13. ENSCHEDE (GPD) Een speler vt de volleybalploeg uit China, die voi ge week heeft deelgenomen aan h wereldkampioenschap voor schole teams in Enschede, is sinds zaterdi spoorloos. De 18-jarige jongen is ve moedelijk in de nacht van vrijdag zaterdag vertrokken en heeft zijn b gage achtergelaten in het Dish Hot in Enschede. Zaterdagmiddag om drie uur is ploeg zonder hem afgereisd na; Schiphol. De jongeman heeft zich ni gemeld bij de politie, die inmiddels w zijn bagage heeft. Volgens het pa poort heet hij Wang Xiao Wu. De po tie heeft de Chinese ambassade in D( Haag ingelicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 26