Duiveland tegen nieuwe regeling dienstencentrum Nieuwe kap siert de molen Nooitgedacht Eerste stop voorlichtingsbus vogelbescherming op Schouwen Nieuwe speeltuin doorn in het oog van omwonenden CDA-raadslid wil omroep Zeeland in vroeger postkantoor FOTO VERSCHOORE voor u gesele JVC PZC/ streek FOTO VERSCHOORE CHINON Kodak Express GEMEENTE WIL EIGEN AFGEVAARDIGDE Kinderen zwaaien juf Hoekman uit BIJ KOUDEKERKSE INLAAG Verhalen Nieuwbouw Klaverstraat begonnen CANON 'CAN0NVISI0N 8' VIDEOCAMERA JVC GR-45 fotografie video home-computers CHIN0N C8-C60E VIDEO 8-CAMCORDER FUJIX-8 M600 AF VJVJK MIJLPAAL IN 'S HEER ARENDSKERKE Artsen: Dierenartsen Tandartsdiensten Apotheek: Wijkverpleging: KAPELLE Hengelen De hengelvereniging H.V.K.K. te Kapelle hield zaterdag aan de Bistro de 6e bekerwedstrijd hengelen. Aan deze wedstrijd werd deelgenomen door 45 personen welke gezamenlijk 67 bovenmaatse vissen, en 154 ondermaatse vissen vingen. De uitslag A is: 1 L. Luteijn. 1750 punten; 2 M. Zwemer, 1335; 3 D. Slabbekoorn, 1220. Uitslag B: 1 G. G. Heerspink, 1235 punten; 2 P. Temmerman. 1030; 3 Peter Lepoeter. 945. De volgende wedstrijd is op zaterdag 30 juli aan de weegbrug bij Kats, en wel van 16.00 uur tot 19.00 uur. Cation 3.999,- ZIERIKZEE - DAM 5 - TEL. 01110-12796 VRIJDAG 1 JULI 1988 NIEUWERKERK De gemeenteraad van Duiveland gaat niet akkoord met de voorgestelde nieuwe gemeen schappelijke regeling voor het admi nistratief dienstencentrum Zeeland (ADZ). De raad was donderdagavond, evenals het college, van mening dat alle dertig Zeeuwse gemeenten verte genwoordigd moeten zijn in het alge meen bestuur van het ADZ. In het voorstel voor de nieuwe regeling krijgen de dertig gemeenten in totaal 19 vertegenwoordigers. Grote gemeen ten mogen twee afgevaardigden kie zen en kleine gemeenten gezamenlijk één. Voor Schouwen-Duiveland zou dat twee vertegenwoordigers voor de zes gemeenten betekenen. PvdA-woordvoerder C. J. Hillebrand het weten dat zijn fractie twijfelt. Ener zijds deelde zij de visie van het college, namelijk dat elke gemeente de moge lijkheid moet hebben in het bestuur zitting te nemen. Anderzijds vroeg Hil lebrand zich af of een bestuur van der tig mensen werkbaar is. Ook de SGP en het CDA stelden die laatste vraag. Burgemeester A. Bergshoeff noemde 19 bestuursleden 'ook een hele club'. Hij haalde voorbeelden aan van ande re regelingen waarin elke gemeente een afgevaardigde heeft. Die werken volgens hem prima. Bovendien vond hij het bezwaarlijk dat een afgevaar digde van een aantal gemeenten niet zo gemakkelijk weggestuurd kan wor den als een eigen gemeentelijke verte genwoordiger die zijn werk niet goed doet. Om tegemoet te komen aan de verschillende inwonertallen, stelde Bergshoeff voor te werken met gewo gen stemmen, waarbij grote gemeen ten meer stemmen krijgen dan kleine. Na dit pleidooi gingen, alle fracties Met een hoge kraan wordt de nieuwe kap op de molen Nooitgedacht gehesen. 's-HEER ARENDSKERKE - De Stich- dragen zorg voor de financiering van ting Molen Nooitgedacht in 's Heer het project, dat in totaal ruim vier ton Arendskerke is donderdag weer een gaat kosten. mijlpaal gepasseerd op de moeizame Inmiddels is de bovenkant van de unaniem akkoord met de afwijzing van het voorstel van de ADZ. Dat de tennissers in Nieuwerkerk het vervelend vinden dat wandelaars ge bruik maken van het pad langs de ten nisbanen, vond Hillebrand niet vol doende reden om voor 7.000 gulden een nieuw wandelpad aan te leggen. Dat zou moeten komen tussen het ou de sportveld en de Stolpweg. Berg shoeff zei ter vergadering dat het wandelpad ook nodig is voor de ge bruikers van de nieuw te bouwen schietbaan. Hillebrand vond dat een beter argu ment. En toen de burgemeester aangaf dat het huidige wandelpad op het grondgebied van de tennisvereniging ligt, was de sociaal-democraat hele maal overtuigd. De andere fracties hadden geen bezwaar, zodat het voor stel werd aangenomen. Voor de aanleg van twaalf parkeerplaatsen bij het her tenkamp in Ouwerkerk stelde de raad 17.000 gulden beschikbaar. Ook ging de raad akkoord met de 10.000 gulden voor verlichting en verwarming van het sportveld in Ouwerkerk. Wel riep L. Meerman (SGP) de sportvereniging op de zondagsheiliging in acht te ne men. ZIERIKZEE - Vergezeld door alle kin deren van de basisschool Jan Wouter van den Doel in Zierikzee ging juf Hoekman donderdagochtend met de paardetram naar school. C. C. Hoek man nam afscheid van de school waar ze 22 jaar van haar onderwijsverleden heeft doorgebracht. In totaal heeft ze 34 jaar les gegeven en nu maakt zij ge bruik van de zogenoemde dop-rege- ling, een soort vut voor onderwijzers. „Vanochtend hoorde ik in de verte in eens muziek en voor ik het wist zat ik in de paardetram. Alle kinderen had den zelfgemaakte mutsen op en ze hadden een soort orkestje samenge steld. Ontzettend leuk". Dat de onder wijzeres genoot van het verrassings feestje was duidelijk te zien. De hele dag werd zij in de bloemetjes gezet door de leerlingen en haar collega's, 's Ochtends kreeg de kleuteronderwij zeres onder het toeziend oog van alle leerlingen op ludieke wijze een cadeau overhandigd. Directeur A. van Ooste- rom reed op een driewielertje over het schoolplein - wat normaal gesproken streng verboden is - en introduceerde zo de nieuwe sportfiets voor mevrouw Hoekman. De kleuters verzorgden 's middags een modeshow met kleren die de juf kan gaan dragen als ze niet meer elke dag naar school hoeft. De avond was gereserveerd voor het officiële gedeelte. Diverse sprekers waaronder Van Oosterom, spraken een dankwoord en wensten de vertrek kende collega geluk voor de toekomst. De receptie voor belangstellenden werd in het oude lokaal van mevrouw Hoekman gehouden. Volgens een van haar collega's 'een vertrouwde plek'. Eelco Gerritsen biedt de vele belangstellenden voorlichtingsmateriaal aan bij de Vogelbeschermingsbus KOUDEKERKE (S) - „Als jullie wat willen weten over de vogels, kunnen jullie het hier vragen", roept de juf frouw van een groepje fietsende schoolkinderen. De leerlingen hebben daar wel oren naar. Ze stoppen bij de bus van de vogelbescherming, die van donderdag tot zondag bij de Koude- kerkse inlaag staat geparkeerd. De leerlingen uit Gouda op school kamp in Haamstede bekijken schichtig de folders, boekjes en hulp materialen als een verrekijker. Vragen stellen durven ze niet zo goed. Want de medewerker van de Nederlandse ver eniging tot bescherming van vogels, Eelco Gerritsen, is in een geanimeerd gesprek verwikkeld met anderen. De kinderen nemen een foldertje mee en vertrekken. Nog niet al het materiaal ligt op tafel. De bus staat vol dozen die op uitpak ken wachten. Eelco Gerritsen weet niet precies wat de dozen herbergen. Naar zijn zeggen heeft de vereniging 'een beetje overhaast' besloten de vo gelbeschermingsbus in te zetten op de plaatsen die in de tien televisiepro gramma's over belangrijke vogelge- bieden aan de orde komen. Woensdag was het eerste deel op de tv, over de Koudekerkse inlagen. Het is de eerste keer dat de gloednieuwe bus als voorlichtingscentrum wordt gebruikt. Met informatie over vogels en het werk van de vogelbescherming. En een ver- rrekijker op statief om de vogels in de buurt te bekijken. De meeste mensen die even een kijkje nemen hoeft vrijwilliger Eelco Ger ritsen weinig te vertellen. De hob byisten laten elkaar de deuntjes van de wielewaal horen. En de verhalen over vogels gaan spontaan over tafel. Het ene echtpaar heeft 35 vogelsoor ten in de tuin geconstateerd, een vol gend stel telde er 56. In de Koudekerk- se inlagen zitten voornamelijk klu ten, tuleruren en bergeenden, maar die zijn op het eerste oog moeilijk te zien. De echte vogelliefhebber heeft dan ook een verrekijker op de borst, om met dat hulpstuk de vogels te be studeren. Het vogelreservaat ten westen van de Koudekerkseweg heeft de vereniging tot bescherming van vogels gepacht van het waterschap. De vereniging heeft in het reservaat dammetjes aan gelegd. Zodoende blijft het water staan, wat vogels aantrekt. Het ge deelte ten oosten van de weg is duide lijk droger. De voorzitter van de na tuur- en vogelwacht Schouwen-Duive land, F. Jansen uit Brouwershaven, vindt aanleg van dammen ook in het gebied ten oosten van de weg noodza kelijk. Maar dat pacht een particulier, dus daarover heeft de vereniging niks te zeggen. Hij is er overigens van ove: tuigd dat 'eens' de vereniging ook <t gedeelte kan pachten. Desalniettemin zijn de vogelliefhe: bers, de meesten op vakantie in E Westhoek, zeer lovend over het Scho wen-Duivelandse vogelgebied. Dï moetbeslist behouden blijven, stelle ze met grote overtuiging. De een nac ander wordt dan ook lid van de vera .j/ ging, warm gemaakt door het pleido; van Gerritsen. Die wordt overige: niet moe te vertellen 'dat het uiteind lijk belangrijk is dat politieke maat: gelen worden genomen om te zorgt dat olierampen en dergelijke niet me voorkomen'. De bus trekt, na een adempauze, vi gende week woensdag naar de inla: sluis van de Brouwersdam. Daar het voorlichtingsmateriaal tot en m zondag 10 juli te zien. Van 17 tot' met 21 augustus, staat de bus bij Grevelingendam. weg om de stenen stellingmolen Nooitgedacht in Eindewege te restau reren. De firma Van Maurik hees de vernieuwde kap op de stenen romp, waardoor de molen, na jaren zonder hoed, weer wat meer het model van een molen kreeg. De Stichting heeft de molen jaren gele den aangekocht van de laatste koren molenaar, die in Nooitgedacht zijn brood verdiende. Met hulp van de ge meente Goes en de verschillende mo lenverenigingen werd een restauratie plan opgesteld, dat nog net in de oude restauratieregeling van monumenten zorg viel. Rijk. provincie en gemeente MEDISCHE DIENSTEN SCHOUWEN-DUIVELAND 2 EN 3 JULI ALARMNUMMER 01184-14444 Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. H. J. M. Sleegers, Noordgouwe, tel. 01112-1480. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: G. van Beek-Ver beek en J. Ph. Stenger. Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861. L. A. M. Bruel, Markt 32. Brouwersha ven, tel. 01119-1280. J. L. Flach, J. van Renesseweg 6, Re- nesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Oosterland en Nieuwerkerk: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: H. Speelman, Mo lenweg 61, Oosterland, tel. 01114-1280. Bruinisse: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Dorrestein en C. Pet, Groenekruisge- bouw, Pr. Wilhelminalaan 13. Bruinis se, tel. 01113-1280. (Vanaf. zat. 9.00 uurr S. Bergsma, Zie rikzee, tel. 01110-12180. Spreekuren voor spoedgevallen zat. en zon. 16.30-17.00 uur: J. J. Bakker, Oude Haven 4, Zierikzee, tel. 01110-13016. Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend zat. van 9.00- 12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Zon. van 12.00-12.30 uur en van 18.00- 18.30 uur. Voor dringende hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkundige (7 x 24 u.) te bereiken via het tel.no. 01110-14433. romp opnieuw opgemetseld en de kap vervaardigd door molenmakerij Van Beek. Het maalwerk is, dankzij de be slissing van de stichting om de kap een paar jaar geleden te vervangen door een zeil, in redelijke staat. Met de ver vanging van enkele onderdelen kan het binnenste van de molen weer in re delijke staat worden gebracht. Nu de kap Nooitgedacht weer siert, kan de stichting beginnen met de wie ken. Die wieken worden heel bijzonder want de molen op Eindewege was, sinds de bouw in 1872, uitgerust met een zogenaamd Van Riet-systeem: een staalconstructie met metalen plaatjes waardoor meer vat werd verkregen op de wisselende windsterkte. Vooral in Zeeland was dat systeem erg bruik baar. Toch zijn er nog maar weinig mo lens die een compleet Van Rietsys teem hebben, zodat de totale restaura tie ervan in Eindewege een extra di mensie zal toevoegen aan het Zeeuwse molenbestand. De stichting kampt nog wel met enke le financiële problemen. Aan het eind van de regeling bleek het Rijk niet ge neigd om al teveel bij te dragen in het meerwerk. Dat meerwerk is er wel. De stichting probeert met eigen activitei ten en het zoeken van sponsors fond sen te werven om de restauratie zo goed en volledig mogelijk te kunnen laten verlopen. NIEUWERKERK - De klachten over het nieuwe speeltuintje op het koningin Maudplein in Nieuwer kerk zijn volgens het gemeentebe stuur van Duiveland niet terecht. Dat de paar omwonenden 'onheuse bewoordingen' hebben gebruikt om hun klachten kracht bij te zet ten, maakt de zaak al niet veel be ter. De leden van de raad en het college werden onlangs opgebeld door om wonenden van het nieuwe speelter rein, die zich ergerden aan de over last van spelende kinderen. „Jij zit in de raad voor de SGP, en op zon dag is het een nog grotere kermis", kreeg het' raadslid M. Braam te ho ren. Ook was hem gezegd dat de kla gers de boel wel in brand wilden ste ken als het gemeentebestuur geen einde zou maken aan de hinder. De overige raadsleden waren in soort gelijke 'bewoordingen' toegespro ken, zo bleek donderdagavond tij dens de raadsvergadering. Jammer vonden ze dat. Want het gemeentebestuur dacht met een speeltuin de kinderen te plezieren en nu kregen ze het op hun brood. Alleen wethouder A. van Klinken kon enig begrip opbrengen voor de klachten. Volgens hem was het speelveld de eerste dagen 'massaal in bezit genomen door de oudere jeugd'. Vooral de voetbalmuur trok veel belangstelling, maar die is we gens teveel lawaai weggehaald. Van Klinkens indruk was dat het nu al v/eer wat rustiger is. Ook de raadsle den meenden dat het eerste enthou siasme er na enige tijd wel af zal gaan. En een beetje overlast, dat brengt het wonen in een dorp vol gens de Duivelandse politici nu een maal met zich mee. SCHARENDIJKE - Deze week is een begin gemaakt met de bouw van tien huurwoningen aan de Klaverstraat in Scharendijke. Bouwbedrijf Prince in Burgh-Haam- stede bouwt deze huizen in opdracht van de woningbouwvereniging Beter Wonen. Het project bestaat uit zes aanpasbare, voor bejaarden geschikte woningen en vier gestapelde huizen. Naar verwachting worden de wonin gen in december opgeleverd. VLISSINGEN Het voormalige post kantoor aan de Steenen Beer in Vlis- singen is een mogelijke lokatie voor de in 1990 te starten regionale omroep Radio Zeeland. Het CDA-raadslid M. Bode lanceerde dat idee donderdag tijdens de Vlissingse gemeenteraads vergadering. Hij vindt het postkan toor van een te grote architectonische betekenis om te slopen. Burgemeester en wethouders van Vlissingen zijn van plan om op die plaats parkeerge legenheid te scheppen voor de bezoe kers van het Arsenaalgebied, de toe ristische trekpleister van de Schelde- stad voor de komende eeuw. Een eerder plan om in het voormalig postkantoor woningen te realiseren is geruime tijd geleden van de tafel ge veegd. Een subsidie-aanvraag van een bewonerscomité om alsnog onderzoek te laten verrichten naar een mogelij* woonfunctie werd resoluut door b erM geweigerd. Bode ziet Radio Zeela|l als mogelijke toekomstige bewottl „Het lijkt me een aantrekkelijker* bouw dan de eerder voorgestelde tja tertoren in Oost-Souburg. De opp* vlakte van achthonderd vierkante 4» ter, die volgens de NOS nodig is, is tol schikbaar. Bovendien kan het werk* legenheid opleveren". Wethouder P. Bruinooge, die de vergadering loco-burgemeester leidde, leek niet* gecharmeerd van Bodes voorstel. teraard willen b en w ook graag c - Vlissingen de vestigingsplaats van Zeeuwse omroep wordt, maar wij lit ben een andere accommodatie aant stichtingsbestuur voorgelegd". Wel lokatie dat is, liet Bruinooge in midden. Van uitstekende kwaliteit en met professionele mogelijkheden. Volgens VHS C-systeem met de400 lijnen superCCD-chip, 8 koppen, zeer lichtgevoelig. Van 4399,-Nu 3.998,- r Om 11/2 uur mee op te nemen, een minimumopname van 10 Lux, direct aansluitbaarop elket.v., high speed shutter 1-1/1000sec. met6xzoom. Topmodel 8 mm-camcorder met professionele extra's: variabele belichting voorragscherpe opnamen van bewegende onderwerpen, 7 Lux, duidelijk display voor o.a. bandtelwerk, Auto Date, CCD-chip met 440.000 pixels, auto-witblans, edit search, skip search, hi-fi geluid, stilstaand- beeldweergave, compleet met accu en accessoires. Van 4.750,- Nu 4.395,- 8 mm-videocamera met autofocus, 2,5 x zoom, direct op televisie afspeelbaar met perfect FM-geluid. Ontwikkelen en afdrukken klaar in 1 uur En de beste kleuren dankzi| Kodak 2001 papier Quality control service A

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 40