Kuijs wü o§^feg KM 'Ik heb altijd getraind met oogkleppen op' PZC/sP°rtkrant 31 de eindzege TEGEN NAVRATILOVA KNVB blijft klungelen met kaarten Kasparov zeker van Mexicaanse voetballers twee jaar uitgesloten Startverbod voor Voorn Uitslagen VOOR WK-REVA IN MÜNCHEN WERELDBEKER TOEKOMSTIG AMATEURWIELERCOACH START ALS VREDESDUIF Gewoon beu Verplichting Topsport Kernploeg Bionisch Uitslagen: LONDEN (ANP) - Het generatieconflict in de Wimbledonfinale van zaterdag wordt opnieuw uitgevochten tussen de meest rechthebbenden: Martina Navratilova en Steffi Graf. De Ame rikaanse won met 6-1, 4-6 en 7-5 van Chris Evert en de West duitse met 6-1, 6-2 van Pam Shriver. Theaterstuk VRIJDAG 1 JULI 1988 Atletiek [)e Grand Prix in Helsinki: Dames: 200 m: 1. if ciung (vst) 22,68, 2. Davis (Bah) 23,29, 3. Els Vader (Ned) 23,50. 3000 m: 1. Samolenko gov) 8.43,48, 2. Artemova (Sov) 8.43,82, 3. ïesliu (Roe) 8.44,30, 4. Ullrich (Odl) 8.44,81. 100 m h: 1. Zaczkiewicz (Pol) 13,02, 2. Heggli gWi) 13,22, 3. Denk (Wdl) 13,26. 400 m h: 1. gpntoff (Aus) 55,01, 2. Blaszak (Pol) 55,14. feeerwerpen: 1Felke (Odl) 73,86 m, 2. Lillak Pin) 66,26, 3. Caridad (Cub) 64,34. ■leren: 100 m: 1. Imoh (Nig) 10,25, 2. Krulee Vst) 10,52,3. Sangouma (Fra) 10,55.400 m: 1. 3yy (Fin) 45,75, 2. Tiacoh (Ivo) 45,75, 3. Sai- ïah (Ken) 46,54. 800 m: 1. Suhonen (Fin) .45,14, 2. Graudin (Sov) 1.45,15, 3. Soednik Sov) 1.45,84, 4. Kwizera (Bur) 1.45,88. 1500 n: 1. Larkins (GbR) 3.37,57, 2. Maree (Vst) 1.38,50, 3. Maaskola (Fin) 3.38,67. 5000 m: 1. lousseau (Bel) 13.30,74, 2. Rono (Ken) .3.31,05,3. Laventure (Fra) 13.31,09.110 m h: Jarrett (Gbr) 13,55, 2. Oschkenat (Odl) .3,75, 3. Aubert (Fra) 13,85. 400 m h: 1. Aka- >usi (GBr) 49,10, 2. Henderson (vst) 49,40, 3. Amadou (Sen) 49,72. 3000 m hindernis: 1. Cariuki (Ken) 8.16,17, 2. Melzer (OD1) 1.17,28, 3. Sang (Ken) 8.18,53, 4. Hackmey GBr) 8.22,25. hinkstapsprong: 1. Protsenko Sov) 17,68 m, 2. Rutherford (Bah) 16,75, 3. Jodoo (Gha) 16,55, 4. Markov (Bui) 16,38. lolsstokhoog: 1. Sergej Boebka (Sov) 5,70 n, 2. Tarev (Bui) 5,40,3. Palola (Fin) 5,40. ko- [elslingeren: 1. Haber (OD1) 77,66 m, 2. Gus- afsson (Zwe) 76,77 m, 3. Gecsek (Hon) 76,48 n. speerwerpen: 1. Vilhjalmsson (IJs) 82,66 n, 2. Rati (Fin) 82,34, 3. Jevsjoekov (Sov) '2,26. kogelstoten: 1. Machura (Tsj) 20,66 m, 1. Andersen (Noo) 20,05, 3. Sula (Tsj) 19,23. fedstrijden in Potsdam: Dames: 100 m: 1. Jöhr (OD1) 11,03,2. Allen (Cub) 11,32. 800 m: Hahmann (Odl) 2.00,36, 2. Kiessling (ODD .02,04. kogelstoten: 1. Müller (OD1) 21,14 m, Meisu (Chi) 20,95. Ieren: discus: 1. Schuit (ODD 66,00 m, 2. tartinez (Cub) 64,18. speer: 1. Weiss (ODD 0,80 m, 2. Hadwich (ODD 80,78. erspringen: 1. Jefferson (Cub) 8,08 m, 2. De- ange (ODD 8,06. Basketbal Het Pre-Olympisch toernooi: Groep A: Groot Brittanië -Ierland 106-69, Spanje - Zweden 103-97, Groep B: Denemarken - Ita lië 62-118, Duitsland - Finland 107-85, Groep C: Griekenland - Israel 85-70, Joegoslavië - Noorwegen 87-51, Groep D: Zwitserland - Frankrijk 56-96, Rusland - Polen 126-76. Stand in groep A: 1. Spanje 3 6 319-229, 2. Nederland 2 4 196-138, 3. Groot-Brittannië 2 3 170-167, 4. Ierland 3 3 204-328, 5. Zweden 2 2 168-195. Spanje naar finalepoule. Lotto Mid-lotto 25A leverde deze week geen win naar van de eerste prijs op. Twee deelne mers moeten de tweede prijs delen. De uitslag is: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 2 winnaars, die elk bruto f. 150.000,00 ontvangen. Derde prijs: 70 winnaars, die elk bruto f. 1753,90 ontvangen. Vierde prijs: 3081 deelnemers, die elk f. 39,80 ontvangen. Vijfde prijs: 48510 deelnemers, die elk f. 5,00 ontvangen. Cijferspel 25A (vaste prijzen): Zes cijfers goed: geen winnaar. Vijf cijfers goed: geen winnaar. Vier cijfers goed: 16 deelemers. Drie cijfers goed: 200 deelnemers. Twee cijfers goed: 2003 deelnemers. Schaken Het Nederlands kampioenschap voor da mes: Donker (Apeldoorn) - Riemslag (Nij megen) 0-1, Bruinenberg (Deventer) - Harm- sen (Eindhoven) 0-1, De Greef (Utrecht) - Van Parreren (Amsterdam) 1/2-1/2, Came ron (Roosendaal) - Drewes (Uithoorn) 1/2-1/ 2, Belle (Velp) - Van der Mije (Haarlem) 0-1. Stand: 1. Harmsen 3 punten, 2. Van der Mije en Van Parreren 2 1/2,4. Drewes, De Greef en Riemslag 1 1/2, 7. Belle en Cameron 1, 9. Bruinenberg 1/2, 10. Donker 0. BELFORT (ANP) - Eén dag voor het titanenduel tegen Anatoli Karpov heeft wereldkampioen Gari Kaspa rov de zege in het wereldbekertoer nooi in Belfort veilig gesteld. Alleen als de Sovjetschaker zijn laatste twee partijen verliest en zijn landgenoot Karpov beide duels wint, moet Kas parov de zege delen. De wereldkampioen versloeg gisteren de Brit Nigel Short. Zijn rivalen Kar pov en Ehlvest verspeelden een half punt door de remise in het onderlinge duel. Kasparov is intussen hard op weg het ELO-record van de legendarische Amerikaan Bobby Fischer (2785) te be naderen. Als Kasparov de nog reste rende partijen wint komt hij op 2775 punten. Boris Spasski gunde Jan Timman een half puntje. De Nederlander staat triest onderaan, maar Spasski maakte niet de indruk de malaise bij de Am sterdammer te willen vergroten. Na dertien zetten werd de vrede getekend. Spasski had toen achttien minuten be denktijd gebruikt, Timman slechts ne gen. Speelman (Gbr) - Karpov (Sov) 1/2-1/2, Spasski (Sov) - Timman (Ned) 1/2-1/2, Hjar- tarson (IJs) - Hübner (Wdl) 1/2 -1/2, Ljuboje- vic (Joe) - Ribli (Hon) 1/2-1/2, Andersson (Zwe) - Nogueiras (Cub) 1/2-1/2, Beljavski (Sov) - Joesoepov (Sov) 1-0, Ehlvest (Sov) - Sokolov (Sov) 1/2-1/2, Short (GBr) - Kaspa rov (Sov) 0-1. De stand: 1. Kasparov 10 1/2,2. Karpov 8 1/2, 3. Ehlvest 8,4. Hübner, Sokolov en Spasski 7 1/2, 7. Ribli 7, 8. Short, Speelman 6, 10. An dersson, Beljavski en Nogueiras 5 1/2, 13. Hjartarson, Ljubojevic en Joesoepov 5, 16. Timman 4. Door Peter de Jonge UTRECHT Als een vredesduif flad derde Piet Kuijs gisteren het nationa le amateurpeloton binnen. De KNWU (Wielren Unie) had nog maar nauwe lijks bekendgemaakt dat de 38-jarige Brabander volgend seizoen André Boskamp zal opvolgen als bonds coach van de amateurs, of Kuijs zette de deur uitnodigend open voor ploegleiders van sponsorploegen. Die hebben zich onder zijn voorganger al tijd miskend en verbannen gevoeld, maar horen er volgens Kuijs volgend jaar weer helemaal bij. De andere toon die de toekomstig amateurbondscoach over het feno meen gastrennersvereniging (sponsor- ploeg) aanslaat, was voor de Wielren Unie een belangrijk argument om hem te kiezen. Want sponsorteams zijn door de geschiedenis heen het funda ment van de wielersport in Nederland geweest en hebben zich met de komst van Boskamp vijf jaar terug in hun voortbestaan bedreigd gevoeld. „Ten onrechte", reageerde de rege rend coach gisteren tijdens een pers conferentie in Utrecht. „Dat kwam al leen maar omdat de KNWU zonder mijn medeweten een plan presenteer de, dat voorzag in het afschaffen van die sponsorploegen. Dat viel gelijk met mijn benoeming en daar is de con clusie uit getrokken dat het ook mijn plan was." Het.is nooit meer goed ge komen. Boskamp wilde een onafhankelijke selectie in plaats van de duiventil, die de nationale ploeg altijd was geweest. Hij onttrok talent aan de sponsor ploegen en probeerde daar kampioe nen van te boetseren. Bovendien was er, winneer de selectie eenmaal ge stalte had, geen mogelijkheid meer om tussentijds nog toe te treden tot de oranje-brigade. Dat brak de dit jaar uitzonderlijk goed presterende Louis de Koning op. „Ik vind", zei Kuijs, „dat er een gezond overleg moet komen met de gastren- nersverenigingen. En ook zo'n geval als De Koning zou ik anders hebben opgelost. Ik wil niet zeggen dat André Boskamp het verkeerd heeft gegaan, maar op dat gebied denk ik toch an ders over de aanpak. Het basisidee, een onafhankelijke nationale ama teurselectie boven de ploegen, blijft gehandhaafd maar er zal soepeler met de sponsorteams worden omgegaan", beloofde de timmerman/glaszetter uit Vlijmen, die een contract voor vier jaar heeft getekend met de KNWU. Kuijs denkt dat het in zijn voordeel speelt dat hij nog niet zo lang geleden is gestopt met fietsen (juni 1985) na een langdurige carrière, waarin de natio nale amateurtitel in 1977 een hoogte punt was. Hij is dus een man van de praktijk, die nog lang heeft gefietst met de huidige, opkomende generatie amateurploegleiders. Na zijn actieve loopbaan nam hij het werk van Bos kamp als juniorencoach over en treedt nu bij de amateurs in de voetsporen Graf is Kuijs zal wel over voldoende finan ciële middelen beschikken om vier jaar te werken. De KNWU en sponsor AMEV sloten gisteren voor die duur een contract dat de bond jaarlijks ver zekert van 625.000 gulden. Een totaal bedrag van 2,5 miljoen, dat voor het grootste deel is bestemd voor het amateur- en dameswielrennen. Het budget voor die laatste categorie zal aanzienlijk worden uitgebreid. „Ik moet het nog zien", reageerde Goe- senaar Rinus Verboom, de dames- coach koeltjes. Hij was er in elk geval door verrast, zoals ook de mededeling van KNWU-voorzitter dat er geen wij ziging te verwachten is in de leiding van de damesselectie hem verbaasde. Verboom heeft het hoofdbestuur na melijk laten weten in elk geval die ca tegorie niet meer te willen coachen. Mogelijk om hem op andere gedachten te brengen deelde Van der Molen (al weer zonder voorkennis van de bonds coach) mee dat de nationale damesse lectie net als de amateurs „onafhanke lijk" zal zijn, dus boven de sponsor teams staat. Behalve aan meer aandacht voor het dameswielrennen zal een belangrijk deel van het sponsorgeld worden be steed aan de maatschappelijke bege leiding van de geselecteerden. Eén en ander betekent dat er een flinke ver schuiving plaatsvindt in het beste dingspatroon van de financiële mid delen van de geldschieter. Fietscross en toerfietsen krijgen jaarlijks niet meer dan zo'n 95.000 gulden. van de Groninger. Hoe Boskamp over zijn opvolger, wiens kandidatuur ove rigens zijn steun had, denkt? „Ik vraag me af of hij lastig genoeg is. Een top sporter moet ijdel en lastig zijn. Ik ben dat en Piet Kuijs is ook ijdel. Maar las tig...? En dat is wel nodig als je een be leid moet verdedigen. Dan kun je niet aan iedereen toegeven." Piet Kuijs ZEIST (GPD) Voor de 'revanchewe- strijd' van het Westduitse voetbalelf tal tegen de Europese kampioen Ne derland op 19 oktober in München zijn 'slechts' 7000 kaartjes beschik baar voor het Oranjelegioen. „Vol gens de UEFA-normen kan Oranje hooguit rekenen op 10 percent van de 73.000 beschikbare plaatsen in het Zuidduitse Olympia-stadion", zegt Rob de Leede, woordvoerder van de KNVB. Deze voor Nederland belangrijke wed strijd, zo kort na het behalen van de Europese titel, geldt als kwalificatie duel voor het WK-toernooi in 1990 in Italië. De KNVB acht het bij voorbaat uitgesloten dat Oranjefans ook maar een kaartje meer kunnen bemachtigen dan de toegezegde 7000, ook niet op de zwarte markt. „Een herhaling van de waanzinnige ta ferelen bij het bemachtigen van kaar tjes voor de EK-finale is er beslist niet bij. De Duitsers zinnen op wraak, wil len er een onderonsje van maken, ook al omdat ze ons Oranjelegioen vre zen," aldus De Leede. Volgens André van der Louw, voorzit ter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, staat nu al vast dat de „trouwe, bij de bond geregistreerde supporters van het Nederlands elftal, voorrang krijgen bij de verdeling van die 7.000 kaarten". Van der Louw: „Na de chaos in Mün chen streven we naar een vaste sup porterskern: Oranjesupporters die ons ook in minder belangrijke wed strijden niet in de steek laten. Het is waar dat we fouten hebben gemaakt bij de verdeling en het verkrijgen van kaarten voor de afgelopen EK. Ik voel me daarvoor verantwoordelijk en heb al mijn oprechte excuses aange boden. Maar van die fouten hopen we te leren." MEXICO (AFP/SID) - Mexico is voor twee jaar uitgesloten van internatio nale voetbalcompetities. Die straf heeft het dagelijks bestuur van de we reld-voetbalbond (FIFA) opgelegd. Het Middenamerikaanse land kwam in april in Guatamala tijdens de kwa lificatieduels voor de junioren-we reldtitelstrijd van 1989 in Saudiara- bië met vier te oude spelers in het veld. Voor Mexico heeft de straf grote conse quenties. De junioren zagen hun naam van de deelnemerslijst van de eindron de geschrapt. Zij worden vervangen door de Verenigde Staten. Bovendien kan het Olympisch elftal, dat zich ze ker wist van een plaats in het toernooi van Seoul, de reis naar het Verre Oos ten vergeten. Guatamala neemt de plaats in. Tenslotte is Mexico, dat de wereldti telstrijd voor landenteams in 1970 en 1986 organiseerde, uitgesloten van kwalificatieduels voor de volgende we reldkampioenschappen in 1990 in Ita lië. FIF A-perschef Guido Tognoni mo tiveerde de zware straf als volgt: „In 'het Jaar van het Sportieve Spel' mo gen we niet met onze principes laten sollen." AKEN (ANP) - De Nederlandse Hip pische Sportbond (NHS) heeft Al- bert Voorn voor dit weekeinde een startverbod opgelegd. Deze straf maatregel is genomen nadat de 32- jarige ruiter uit Knegsel woensdag tijdens het CHIO van Aken zonder overleg met bondscoach Henk Noor- en en zijn teamgenoten besloot naar huis terug te gaan. ■j haar hand uit om de te lijkt ontgoo- Yvonne van Gennip: „Ik ga het liefst m'n eigen gangetje." HAARLEM (GPD) - Over ruim een week keert Yvonne van Gennip te rug naar Calgary, de plaats waar zij eerder dit jaar grote triomfen vier de. Op uitnodiging van de plaatse lijke organisatie zal zij samen met Leo Visser een jaarlijks terugke rend en groots opgezet rodeofeest openen. Voor de drievoudig olym pisch kampioene betekent het weerzien met de olympische stad echter meer dan een korte vakan tie. „De Canadezen", zo zei ze, „laten ons voor een week overkomen, maar wij hebben daar twee weken aan vast gekoppeld. Omdat The Olym pic Oval de poorten voor het eerst weer opent, willen we wat gaan schaatsen. Ik hoop daar ook een beetje de motivatie en de zin in de schaatssport terug te krijgen." Schaatsen in de zomer. Voor Yvon ne van Gennip en Leo Visser een ge heel nieuwe ervaring. Toch is het juist de schaatssport die de 'konin gin' van de laatste Winterspelen een beetje zat is. Na de drie gouden fe- bruari-dagen werd Van Gennip toe gevoegd aan het rijtje bekende Ne derlanders, waardoor haar tot dan toe rustige leventje radicaal veran derde. Na een weergaloos huldigingsfeest op de Grote Markt in Haarlem werd ze voor de gekste dingen gevraagd. Bewust werden een heleboel uitno digingen afgeslagen. „Ik ben hele maal niet zo'n type die als feestneus gebruikt wil worden. Ik houd daar helemaal niet van. Ik voel mezelf dan opgelaten", ervaart ze de keer zijde van de medaille. „Mensen gaan je anders benaderen, gaan je anders zien. Dat vind ik jammer. Je wordt altijd gekoppeld aan het feit dat je een schaatsster bent. De meeste praatjes gaan ook over het schaatsen en dat ben ik ge woon beu. Ik ben namelijk wel iets meer dan een schaatsster. Als je daar altijd maar mee geconfron teerd wordt, heb je heel gauw de neiging om in je schulp te kruipen, of te denken: dan blijf ik maar thuis". Radio en televisie, lezingen, de ope ning van een skeelerbaan, jaarver gadering Rode Kruis, meevaren op de Henri Dunant, op audiëntie bij de paus voor het maandblad Manna, wassen beeld laten maken bij Mada me Tussaud, presentatie fotohuldi ging... De agenda puilde de laatste maanden uit. Yvonne van Gennip: „Het is ook al lemaal best vermoeiend. Je bent het niet gewend en het zijn toch alle maal nieuwe indrukken. Ik moest de gekste dingen doen. Maar er zijn aanbiedingen bij die ik niet zie zet ten. Het moet een beetje reëel blij ven. Ik ga bijvoorbeeld niet een bak kerszaak openen, dat heeft geen re latie met mijzelf als sportvrouw". Yvonne van Gennip heeft zich voor af nooit gerealiseerd wat ze alle maal teweeg zou brengen met suc ces tijdens de Winterspelen. „Daar sta je ook niet bij stil. Je wil graag een goede prestatie leveren. Maar dat je, als je een goede prestatie le vert, verplicht bent allerlei dingen te doen, dat besef je van te voren niet." „Het liefst zeg ik ook overal nee te gen, ga ik lekker mijn eigen gan getje, lekker eigenwijs", zegt ze met een brede grijns op haar gezicht. „Het is ook allemaal zo snel ge gaan". De Haarlemse beschouwt het ko mende schaatsseizoen dan ook meer als een overbruggingsjaar. Hoewel het er eerst naar uitzag dat Van Gennip aan haar maatschappe lijke carrière voorrang zou verlenen een aantal bedrijven deed haar na de Winterspelen een aanbieding wil ze nu nog geen keuze maken. Ze hoeft ook nog geen keuze te maken, omdat de zakelijke aanbiedingen voorlopig aangehouden kunnen worden. „Ik moet natuurlijk wel een keuze maken wat de sport betreft. Wil ik topsport, wil ik geen topsport. Ik heb altijd met oogkleppen op ge traind. Het moest hard en goed, heel perfectionistisch eigenlijk. En als ik een keer niet voluit getraind had, voelde ik me schuldig. Op een gegeven moment verlies je dan de lol in de sport. Dan kun je er niet echt meer van genieten. Maar om de top te halen is dat wel nodig". Van Gennip bekent dat ze al voor het olympisch jaar moeite had zich op te peppen voor weer een seizoen. „Maar ik had toen een doel voor ogen. Dat is er nu niet. Door die plot selinge goede prestaties op de Olympische Winterspelen word ik eigenlijk gedwongen een bepaalde keuze te maken. Maar ik denk niet dat ik er goed aan doe die keuze nu al te doen. Ik ben tenslotte pas 24 jaar. Misschien zeg ik na een jaar wel: ik wil het best nog een seizoen proberen. Maar nu kan ik al dat trai nen echt niet opbrengen". Voor Yvonne van Gennip was moti vatie de voornaamste reden om voorlopig te bedanken voor de kernploeg. Hoewel de KNSB, die overigens lange tijd niets van zich liet horen, nog wel probeert haar op andere gedachten te brengen, zal ze zich buiten het keurkorps van de nieuwe damestrainer Jan Wiebe Last om op het seizoen voorberei den. „Ik moet wat aan sport blijven doen, want je moet tenslotte ook aftrai nen. Maar nu zou ik echt niet dag in dag uit met sport bezig kunnen zijn. Eén keer per dag trainen vind ik leuk, dan heb ik er ook zin in en dan gaat het lekker. De benadering is dus gewoon anders". Ook de door Van Gennip nog nooit behaalde EK en WK-titel vormen geen stimulans om er als een bezete ne tegenaan te gaan. „Dit jaar be slist niet. Bovendien kan er altijd ie mand opstaan die zo'n titel voor je neus wegkaapt." Toch heeft ze af en toe een beetje heimwee. „Het is gewoon hartstikke leuk om in een groep te trainen, met elkaar overal heen te gaan. Het is ook zeker niet mijn intentie, omdat ik me nu buiten de kernploeg om op het seizoen voorbereid, dat ik vind dat ik binnen de ploeg niet kan func tioneren." „Ik hoop", zegt ze tot slot, „ook niet dat de KNSB lastig gaat doen. Het is puur omdat ik vind dat ik wat meer rust wil. Ik wil niet constant van huis weg zijn. Ik wil me een beetje oriënteren hoe ik de rest van mijn carrière verder wil. Ik denk namelijk dat de voorbereiding ook op een andere manier kan". lartina Navratilova steekt na afloop van de partij held na het ongelukkige verlies. bedanken. Chris Evert Vwijfels over een dubieuze bal bij Steffi Graf in de halve finale. Het kon de VJest- iuitse speelster echter niet verontrusten tijdens haar partij met Pam Shriver. Heren dubbel, halve finales: Flach/Seguso (VSt) - Edwards/Muller (Zaf) 6-4, 6-4, 7-6. Jeugdtoernooi, achtste finales: Brenda Schultz (Ned-1) - Grossman (Vst) 6-7 (5-7), 7- 5. 8-6 De titelhoudster deed een schietge bedje dat zowaar werd verhoord. De man achter haar stak een hand uit. Evert zag het niet en dacht het derde wedstrijdpunt te hebben weggewerkt. Ze had zich al omgedraaid om op nieuw te serveren. „Ik wist zeker dat de bal in was." Navratilova haalde haar gelijk bij de scheidsrechter en stond ineens in de finale. De gebalde vuist, die omhoog ging, kon niet ver hinderen dat zij eruit zag als een aan geslagen bokser. Martina Navratilova kan nog even mee, maar zeker niet tot haar veertig ste, zoals zij enkele jaren geleden voor spelde. Dat was nog in de tijd dat zij voor het eerst te rade ging bij dokto ren, fysiotherapeuten, voedingsdes kundigen en sportpsychologen. Ze voelde zich sterker, jonger en fitter. Kortom: een bionische vrouw. Een hele generatie jonge meisjes heeft inmiddels in navolging van Navratilo va het rood vlees afgezworen. Kip, vis en grote hoeveelheiden groenten zijn nu populair. Samen met menstruatie regelende middelen heeft dat gezorgd, dat de nieuwe tennisgeneratie er bij de dames heel anders uitziet: vooral breed in de schouders, met een smalle taille en gespierde jongensbenen. Steffi Graf is er het proto-type van. Wat de onvermijdelijke vraag oproept -zeker na de executie van Shriver - of zij niet beter bij de heren zou kunnen meedoen. „Liever niet, want dat zou ik verliezen", was het antwoord. Dames enkel, halve finales: Navratilova (VSt) - Evert (Vst) 6-1, 4-6, 7-5, Graf (Wdl) - Shriver (Vst) 6-1, 6-2. 3eider naam staat voor een tijdperk. Slavratilova dat van gisteren, Graf dat /an morgen. De strijd over wie zich de sterkste mag noemen, is al bijna be- ijist in het voordeel van de jeugd. Met ie titels van Australië en Frankrijk op 5ak ontbeert Steffi Graf alleen nog de iitels van Wimbledon en Flushing Meadow om voor het eerst sinds Mar- jaret Court in 1962 Grandslam te ha ffen. Martina Navratilova klampt zich vast aan de acht Wimbledontitels die zij Jeeft behaald, maar het scheelde niet ireel meer dan de dikte van een net- qand of Graf had zaterdag moeten aantreden tegen de koningin van eer gisteren: de 33-jarige Chris Evert. Steffi Graf was gisteren in haar halve finale onaantastbaar. Voor Pam Shri ver was er op het centrecour totaal geen eer te behalen. De Westduitse was zo superieur dat de wedstrijd voor de toeschouwers niets enerverends had. Navratilova - Evert is een theaterstuk dat al zo'n vijftien jaar loopt. Lang ge noeg om de afloop te kennen. Maar aan het eind van de 78ste editie liepen de toeschouwers rond alsof ze de poin te niet hadden begrepen. De kwestie van in of uit, waarom het in tennis nu eenmaal gaat, betrof met name de laatste bal van de wedstrijd. Een forehandcross van Evert, die via de netband langs Navratilova schoot. Damesdubbel, kwartfinales: Savtsjenko/ Zvereva (Sov) - Fairbank/Fernandez (ZAP PuR) 6-4, 6-2, Adams/Garrison (Vst) - McNeilPNagelsen (Vst) 6-4, 6-4, Evert/Turn- bull (Vst/Aus) - Lindström/Porwick (Zwe/ Wdl) 3-6, 7-5, 6-2.. Heren dubbel, kwartfinales: Fitzgerald/Jar- ryd (Aus/Zwe) - Kriek/Evernden (Vst/Nzl) 4- 6, 6-3, 6-3, 6-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 31