synthese van abstractie en realisme li NOEL HARDING PZC vrijdagkrant 23 TOPSHUIS NUMMER ÉÉN vrijdag 1 juli 1988 physics 8 JAN VAN DAMME bewaerschole veere koster co de voogd eckhardt inter scaldes in kaart symmetry 88 menken kunstkring verwilligen erie baauw smits mc namara kuiperspoort tekenonderwijs aangekocht natuur weeshuis linker de jong schelphoek hoogelande sint anna verschoore zkc streek ien van den berg de twee duiven meestoof esprit 7 zwaluwenhof bibliotheek delta cultureel stadhuis veere burgs zeevaart fotoplan bellemans klinckhamers musea arthouse basket soif swanenburgh bet je wolff de wette van der lee balans 17 vleeshal gapinge r o overs E T - s i Noel Harding, Blue Peter intuïtie en wordt in een groot aantal schetsen en modellen uitgewerkt tot een object met maximale zeggingskracht. Dat kunstwerk leidt nadat het klaar is een eigen leven: pas in contact met de beschouwers - tot wie dan ook Harding zich rekent- geeft het zijn betekenis geleidelijk prijs. De laatste j aren is beperking het wapen dat hij hanteert om zijn ideeën optimaal vorm te geven. Juist als het overbodige is verdwenen, heeft elk overblijvend facet des te meer te vertellen. De beelden in de Vleeshal zijn heldere visuele gedichten die in enkele regels een complexe wereld van associaties oproepen. Voor het beeld Blue Peter heeft Harding brons gekozen. Daarmee verwijst hij naar de talloze in dat materiaal uitgevoerde monumenten gewijd aan 'belangrijke personen'. Blue Peter is de nieuwe werklozevan middelbare leeftijd, goed opgeleid en weggesaneerd door de opkomst van de technologie. Vervreemd van het maatschappelijk leven is hij één van de nieuwe armen. Hij staat -anoniem, zonder gezicht, zonder handen- op een steen die in het water ligt, maar is niet bij machte erin te stappen; zijn linkerbeen hangt zonder controle heen en weer te bungelen. Voor hem is liet leven doelloos, het stroomt als water door hem heen. Hij leeft nog wel: maar de gasvlammetjes op zijn hoofd verbranden Peter's energie zonder dat hij er wat mee kan doen. De titels van de andere werken worden alle voorafgegaan door het predikaat Physics. Harding doelt daarmee op de aard van zijn sculpturen: bronnen van kennis omtrent de werkelijkheid, en verwijst tevens naar de rol van het menselijk lichaam in zijn beelden. Anton's Chair is een stoel met armleuningen. Op de rugleuning rust aan de rechterkant een stalen balk, zwart, die schuin omhoog staat en verbonden is met een grijs exemplaar. De balken maken een scherpe hoek met elkaar. De grijze balk rust op een kortere van dezelfde kleur, die op de grond ligt. Een min of meer doorzichtig been van kunsthars staat gespannen tussen beide grijze balken. De ruimte iets onder de top van de lange balken wordt overbrugd Topshuis Neeltje Jans TT et ir. Topshuis op Neeltje Jans -bouwmeester W.G.Quist- jlx wordt vandaag (vrijdag) tot het 'beste' gebouw in de mo- 8 derne architectuur van Zeeland uitgeroepen. Dat hebben de Zeeuwse architecten, die in een eerder stadium een Top Tien 8 van de hedendaagse architectuur in de provincie opstelden, onder elkaar uitgemaakt. Het Topshuis wordt vanmiddag tij- 8 dens de discussie over hedendaagse bouwkunst in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg (aanvang 14.30 uur) als prijswin- naar bekend gemaakt. Met deze bijeenkomst viert de Zeeuwse Culturele Raad de lan- delij ke dag van de architectuur. Na de discussie wordt het boek- 8 je Nieuwe bouwkunst in Zeeland gepresenteerd. Daarin geven landelijke critici hun visie op het gebouwde Zeeland. Om 17 uur 8 opent gedeputeerde mevrouw G. de Vries-Hommes de tentoon- stelling over moderne architectuur, die tot en met 21 juli in de 8 Zeeuwse Bibliotheek kan worden bezichtigd. De Bond van Nederlandse Architecten, afdeling Zeeland, heeft 8 voor zaterdag 2 juli een route uitgezet langs de tien genomineer- de gebouwen. Folders zijn beschikbaar op de VW-kantoren in :v Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierikzee en Terneuzen. Vrijwel alle gebouwen zijn van 10 tot 16 uur geopend. Alleen het kantoor van Rijkswaterstaat in Goes sluit om 14 uur, terwijl het multi- 8 functioneel centrum Den Hoekzak in Oostburg tot 15 uur is ge- opend. Op enkele locaties verzorgt de architect van het gebouw 8 zelf rondleidingen. De volgende gebouwen zijn zaterdag voor het publiek openge- 8 steld: Topshuis op Neeltje Jans, kantoren Rijkswaterstaat in Goes en Middelburg, verzorgingstehuis Cederhof in Kapelle, stadhuis Terneuzen, kantoor Provinciale Waterstaat in Middel- 8 burg, stadskantoor Goes, opslaggebouw Koninklij ke Zeelandia in Zierikzee, multifunctioneel centrum Den Hoekzak in Oost- 8 burg. Van de telefooncentrale in Middelburg kan alleen de gevel jij: worden bezichtigd. Stalen balken, ledematen van kunsthars, lampen en glasplaten: de belangrijkste (materiële ingrediënten van Noel Hardings' expositie in de Middelburgse Vleeshal. Hoewel Harding eind jaren '60 in Canada als video kunstenaar begon, heeft hij jtich altijd beeldhouwer gevoeld; ook in zijn videofilms en installaties uit de jaren '70 werkte hij met ruimte, verhouding en ritme. Harding kiest eigentijdse materialen en -technieken: het inventief toepassen daarvan is één van 'de boeiendste aspecten van zijn oeuvre. Hij woont en werkt afwisselend in Toronto 'en Amsterdam en weet ook nog tijd te vinden om aan de kunstacademie in Enschede les te geven. -Aanvankelijk betrokken op "individuele en tegelijkertijd algemeen menselijke gevoelens -relaties tussen man en vrouw bijvoorbeeld- kwam in zijn werk uit de jaren '80 steeds duidelijker een meer Maatschappelijke problematiek naar voren. Die werd gevoed door boosheid over de collectieve onverschilligheid tegenover kwetsbare individuën. Blue Peter As A Bronze Fountain, in rie ontvangsthal van het stadhuis te zien, is daar een Voorbeeld van. Een kunstwerk is voor Harding 'een persoonlijke uitspraak. Het idee bereikt hem via zijn In De Bewaerschole in Burgh- Haamstede is tot en met 2 juli een expositie te zien van fanta sie-figuren van Tanneke van der Heul en kostuumpoppen, gouaches, mode-advertentie- tekeningen en boekillustraties van Emmy A. Trouw. De ten toonstelling is van maandag tot en met zaterdag geopend tussen 13.30 en 16.30 uur. In het museum 'De Schotse Huizen' aan de Kaai in Veere is het hele zomerseizoen een ex positie te zien van poppen in Zeeuwse klederdrachten van de hand van Rie Nobels- Noordhoek uit Goes. Het mu seum is op maandag geopend van 13.00 tot 17.00 uur en de rest van de week van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag gesloten. In Zelke Negen-Een, het sous- terrain van de openbare biblio theek aan de Lange Zelke te Vlissingen, exposeert Han Koster inkttekeningen, schil derijen en objecten. (Maandag 4 tot en met woensdag 27 juli). De schilder en tekenaar Co de Voogd uit Burgh-Haamstede exposeert zijn werk van 26 juni tot en met 9 juli in de Dikke To ren in Zierikzee. Naast tekenen en schilderen houdt De Voogd zich bezig met de studie van het wiskundig fenomeen van de gulden snede. Die interesse is ook in zijn werk terug te zien. De tentoonstelling is van dins dag tot zaterdag geopend van 11.00 tot 16.00 en zondag van 12.30 tot 16.00 uur. Tijdens de zomermaanden ex poseert de Vlissingse kunste naars Guido Eckhardt in de galerie van het PZEM-hoofd- kantoor aan de Middelburgse Poelendaelesingel. Drie in Tai wan bekroonde etsen, tekenin gen en olieverfschilderijen. Het monumentale olieverfschilde rij 'Ode aan de vrouw' wordt door zijn echtgenote bij de ope ning onthuld. De tentoonstel ling van Eckhardt loopt van 4 juli tot en met 31 augustus. De galerie is geopend tijdens de werkdagen van 9 tot 16.00 uur. In het restaurant en de tuin van Inter Scaldes te Kruinin- gen exposeren Ellie Hahn, Het ty Heyster en Jenny Mulder beeldhouwwerken. Tot 1 okto ber. In het museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes wordt tot 1 oktober de tentoonstel ling Zeeland in kaart gehou den. De expositie brengt aan de hand van een vijftigtal kaar ten de ontwikkeling in beeld: van het prille begin tot heden. Het museum voorziet in een catalogus en een lesbrief voor het onderwijs. Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 16 uur, zaterdagen van 11 tot 16 uur. In de Sint Pieterstraat in Mid delburg vindt het gehele jaar het etalageproject 'Symmetry '88' plaats. Hieraan wordt deel genomen door een groot aantal buitenlandse kunstenaars, die op uitnodiging van de Middel burgse kunstenaar Ko de Jon ge, ieder een week de gelegen heid krijgen een werk te pre senteren waarin het begrip symmetrie gestalte krijgt. Tot 6 augustus staat de ruimte ter beschikking van 'Canadian ar tists'. De Kloetingse kunstenaar Ge rard Menken exposeert tot september in hotel-restaurant Terminus in Goes. Menken toont aquarellen met als the ma Zeeland. Hennie en Gerard Menken houden zaterdag en zondag 2 en 3 juli open huis en tuin. Daarbij staan de schilderijen en aquarellen van Gerard Men ken centraal. Het geheel wordt opgeluisterd door terracotta, tuinkleden, vogelkooitjes, tuinbanken en antiek. Huis en tuin aan Marktveld 15 in Kloe- tinge zijn toegankelijk tussen 10.00 en 17.00 uur. Op initiatief van de Zeeuwse Kunstkring wordt tot 15 juli in het café en het restaurant van de schouwburg in Middelburg een expositie gehouden van acht werken van Leendert Beye. Trees Verwilligen exposeert haar werk tot en met 29 juli in de hal van het hoofdkantoor van de Rabobank aan de Lan ge Geere in Middelburg. De Goese kunstenares Rie Baauw exposeert tot en met augustus aquarellen en olie verfschilderijen in hotel 'Oc- kenburg' aan de Van Spiegel straat in Goes. Joop Smits exposeert tot 1 au gustus zijn droomlandschap pen in olieverf bij de stichting Et Cetera, Markiezenhof, Ber gen op Zoom. (Van 14 tot 17 uur, niet op maandagen). Tot 1 augustus toont Martin MacNamara tekeningen, schil derijen en een object in Art-Ti- tude, Singel 14, Vlissingen. Van 9 tot 23 uur. Op de eerste verdieping van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland in de Middelburgse Kuiperspoort zijn tot en met 9 juli schilderijen te zien van Bea de Visser, die haar nieuwste werk toont. Verder zijn in de expositie-ruimte schalen en sieraden uitgestald van Ineke Otte. Van dinsdag tot en met zaterdag kan men er terecht tussen 13.00 en 17.00 uur en op donderdag bovendien van 19.00 tot 21.00 uur. Het tekenonderwijs in Middel burg van 1778 tot 1867 staat centraal in de expositie Ver nuft en Vlijt, de Middelburgse Tekenacademie, die tot 15 au gustus wordt gehouden in het Zeeuws Museum. Het museum is van dinsdag tot en met vrij dag geopend tussen 11.00 en 17.00 uur en van zaterdag tot en met maandag tussen 13.30 en 17.00 uur. In de Grote Kerk te Goes wordt tot 17 juli de tentoon stelling Aangekocht gehou den, provinciale aankopen van werken van Wim Bakker, Wies de Bles, Piet Dieleman, Teja van Hoften, Harry Hutjens, Sander Littel, Reynier de Muijnck, Matty Murre, Han Verplanke, Paul de Nooijer en Annelies Planteydt. Maandag tot en met zaterdag van 10 tot 16 uur. Janny de Witte exposeert schilderijen en aquarellen op het thema Natuur zaterdag 2 en zondag 3 juli bij de Open Tuin, Dorpsplein te Nisse, van 11 tot 17 uur. Jan Verschoore Conservator A.M. Ottevanger (RBK) opent vanmiddag -vrij dag- om 17 uur de zomerten- toonstelling in en rond het Burgerweeshuis van Zierikzee. Beelden in de tuin en prenten, porcelein, zilverwerk, siera den, schilderijen, ceramiek en curiosa. Tot 14 augustus, maandag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur. Harold Linker exposeert zijn olieverfschilderijen en teke ningen bij woninginrichting Gerritsen aan de Langeviele in zijn woonplaats Middelburg. De openingstijden zijn dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gerrit de Jong, leraar wiskun de en informatica in Middel burg, exposeert olieverfschil derijen in de Ahrend-show- room aan de President Roose- veltlaan in Vlissingen. Hij gaat in zijn werk op een speelse ma nier om met het oneindigheids begrip, zoals met 'geknoopte buizen'. In restaurant 'De Schelphoek' in Serooskerke (Schouwen) ex poseert Jan Kloet uit Seroos kerke glasgravures (die de Del tawerken tot onderwerp heb ben) en Ger van Dijk uit Renes- se schilderijen en pastels. In de consistorie van de Kapel van Sint Maarten te Hoogelan de exposeert van 4 tot 16 juli Frida Goedemondt -Smeeing haar aquarellen, tekeningen en schilderijen. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Morgen -zaterdag- opent Theo Steyaert om 16 uur een exposi tie in het oude stadhuis van Sint Anna ter Muiden. Werken van: Liesbeth Huser, Ernest Joachim, Wim Krull, Nelly de Coninck, Antonio Lampecco, Marten Postma en Piet Rijken. Tot 29 augustus, vrijdag 18-20, zaterdag en zondag 14-17 uur. Jan Verschoore laat twintig werken - acryl op doek en ge mengde technieken op papier zien in het Churchill-hotel te Terneuzen. Tot 1 augustus. In het Zeeuws Kunstenaars centrum in het souterrain van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is tot 21 juli de ex positie 'Nieuwe bouwkunst in Zeeland', die de tien 'mooiste gebouwen van Zeeland' wil la ten zien. De keuze werd ge naakt door Nederlandse archi tecten. Kritici zullen deze keus beoordelen. Verder zijn er schilderijen van Hans Ver- schraagen en fotografie van Rick Liefting. Vanaf vandaag -vrijdag- is in het Archeologisch Museum van Aardenburg de tentoon stelling West-Zeeuwsch- Vlaanderen in beeld te zien: 17e en 18e eeuwse kaarten, prenten en tekeningen, wa pens en een maquette van Aar denburg rond 1672. Tot 25 au gustus, zondag, maandag 14-17 uur, dinsdag tot en met vrijdag 10-12 en 14-17 uur. door een arm, oranje en ook van kunsthars. Het lijkt alsof de arm de balk waaraan het been vastzit wil wegduwen. Beide ledematen komen door een spot die hen van bovenaf verlicht helder tot leven. De stoel nodigt uit te gaan zitten. Doe je dat, dan voel je de aan de rugleuning bevestigde balk in je rug. Het voelt alsof iemand bij je is, zijn hand op de leuning rustend. Naar rechts kijkend ben je verbonden met de rechterarm van die ander. Je beseft dat hij of zij je beschermt tegen degene die in jouw territorium, in je leven wil binnendringen. Natuurlijk kun j e Anton's Chair ook ruimer interpreteren en meer als een krachtenveld om je heen zien. In dat licht zijn de kleuren van de ledematen veelbetekenend: is blauw niet koel, de kleur van de rede? En doet oranje niet denken aan warmte, gevoel, vitaliteit? Voor mij is het ook Harding zelf, uitnodigend de rest van het werk te zien. Het dichtst bij staat Shoe. Vanaf de muur steekt een halve meter boven de grond een stalen balk horizontaal de ruimte in. Hij is verbonden met de voetzool van een linkerbeen, terwijl het rechterbeen op de grond rust. Spots verlichten beide benen afwisselend, wat gecombineerd met hun houding een indruk geeft van vertraagd rennen. De figuur heeft geen bovenlichaam: een Ien van den Berg uit Middel burg exposeert gedurende de komende maanden zeven ge weven wandkleden, met als thema 'Letterlijk', in de Nieu we Openbare Bibliotheek aan de Oostwal in Goes. De ope ningstijden zijn dinsdag van 10.00 tot 17.00 uur, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 17.30 en van 18.30 tot 20.00 uur, donder dag van 12.30 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 20.00 uur en zater dag van 10.00 tot 12.00 uur. In theater-galerie 'De twee Duiven' in Groede is een expo sitie te zien van David Marinis- sen (olieverf, pastel, aquarel, pentekening, gemengde tech niek), Theo Jordans (lithogra fie, potlood en gemengde tech niek), Marinus van Dijke (foto grafie) en Teja van Hoften (ke ramiek). De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de voor stellingen en op afspraak. In het streekmuseum De Mees toof in Sint-Annaland wordt een expositie gehouden, die onder de titel 'Van ellegoed tot kant' een beeld geeft van wat het museum aan textiel in be zit heeft. Galerie Esprit in Clinge besluit het seizoen met een drie weken durende expositie in alle zalen van nieuwe kunstwerken uit de vaste collectie, onder het motto 'Elck wat wils'. Dit heeft geleid tot een breed scala van technieken: olieverf, acryl, gouache, aquarel, gemengde techniek, etsen, zeefdrukken en tekeningen. Ook is er een se rie wandobjecten. Het aantal sieraden werd uitgebreid. De galerie, die 5 juli voor twee maanden sluit, is van woens dag tot en met zondag geopend tussen 13.30 en 17.30 uur. In Galerie 't Zwaluwenhof aan de Noordlangeweg in Kats ex poseert Matthy Murre abstrac te beeldhouwwerken in mar mer en hardsteen, Nico Ooy- man zijn marmerkunst en Piet van 't Hageland schilderijen die weidse Zeeuwse land schappen tot onderwerp heb ben. De galerie is van maandag tot en met vrijdag geopend tus sen 14.00 en 18.00 uur en op za terdag van 10.00 tot 18.00 uur. In de expositieruimte van de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg is tot en met 19 sep tember de tentoonstelling 'Van rader-boot tot jumbo-fer ry' te zien, die handelt over de scheepvaartverbindingen tus sen Zeeland en Engeland. Op de eerste verdieping kan men tot 1 augustus terecht voor een expositie over de Canadese steden en Canada als multi cultureel land. glasplaat doorsnijdt hem; sta je voor het beeld dan lijkt het of iemand op je afkomt en in jouw 'ruimte' oplost, deel wordt van jezelf. Verderop een monumentaal werk, dat met de rugzijde naar je toe staat. In een enorme doorzichtige kunstharsplaat is een tekening gegoten van een colbertje: grafiet op halftransparant ontwerppapier. Erboven hangt een dunne felrode neonbuis die door het j asj e heen flauw zichtbaar is, net als het licht van een in de verte opgehangen spot die afwisselend zwak en sterker ücht geeft. Het werk heet Tot Ziens. Het zou een gedenkteken kunnen zijn voor het 'lege' en materiële dat het colbertje vertegenwoordigt. Maar, zoals bij Harding gebruikelijk, is zo'n constatering alleen maar een begin van de tocht die je als bezoeker door je eigen verbeelding krijgt aangeboden. In Vast Intimacies brengt Harding een stalen balk, twee driehoeken en een levensgrote lantaarnpaal samen met een flikkerend gloeilampje, twee benen en twee armen. Wie inmiddels heeft afgestemd op Hardings' manier van uitdrukken zal ook in dit beeld en het kleinere Ingrids Leg de sobere, uitgebalanceerde schoonheid herkennen. En het spel met betekenissen kunnen meespelen. NICO OUT De Stichting Delta Cultureel heeft in de Grote Kerk in Veere verschillende exposities inge richt. Met 'Willem III en de Zeeuwen' is ingehaakt op de herdenking van het feit dat hij 300 j aar geleden tot koning van Engeland werd gekroond. Aan sluitend bij het thema William en Mary hangen er werken van Engelse landschapsschilders, zoals Beresford Hill en Harry Spencer. Verder is er een ten toonstelling over optische tele grafie en de functie die de Gro te Kerk daarin had. De exposi tie 'Verbeeld verleden; teke ningen rond het thema VOC' laat werk van Leendert van der Pool zien over de historische relatie tussen het huidige Zee land en het Zeeland ten tijde van de Gouden Eeuw en de Verenigde Oost-Indische Com pagnie. Vaste onderdelen in Veere zijn de geschiedenis en de conser vering van de kerk, enige histo rie van de kerk en van Veere en gerestaureerde authentiek boerenwagens. Er is een aantal vitrines ingericht met fossielen en stenen. De Grote Kerk in Veere is van maandag tot en met zaterdag geopend tussen 10.00 en 17.00 uur en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Veere in de tijd van koning stadhouder Willem III vormt 'de inhoud van de tentoonstel ling die deze zomer te zien is in het stadhuis. Willem III be zocht Veere vijf maal. De expo sitie is ingericht met behulp van archiefstukken die de band van Willem met de stad illustreren en een beeld geven van de belangrijkste gebeure- nissen in de jaren 1650 tot 1702. Ook de Raadzaal en de Vier schaar in het stadhuis kunnen worden bezichtigd. De ten toonstelling duurt tot en met vrijdag 30 september en is van maandag tot en met zaterdag toegankelijk tussen 12.00 en 17.00 uur. In café-restaurant De Travalje, De Pannenschuur in Nieuw- vliet-Bad is in juli en augustus een expositie te zien van Maria Burgs. De expositie bestaat uit aquarellen, onder meer op zij de. In museum De vergulde Gar naal aan de Markt in Brou wershaven wordt tot 25 sep tember de rol van de stad in de zeevaart van de negentiende eeuw belicht: kaarten, foto's, scheepsmodellen, routebe schrijvingen. (Maandag tot en met zaterdag van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur). In de tuin van het Domburgs Badhotel wordt vanmiddag - vrijdag- om half vijf de exposi tie Fotografisch Plan: Dom burg geopend. De productie groep (Tea van Dam, Virginia Diaz, Leo Divendal, Marie- Louise Dooyes, Hugo Rompa, Nicole Segers, Jan Voster en Bob van der Winden) van De Moor (Amsterdam) fotogra feerde in het spoor van Mon driaan en de Toorops. Badho tel, tot 1 augustus, woensdag tot en met vrijdag van 10 tot 12 en 19.30 tot 21.30 uur, zaterdag en zondagen van 14 tot 17 uur. In galerie-boekhandel Belle mans aan de Oosterstraat in Axel zijn twee exposities te zien. In de Kindergalerij hangt een selectie uit het werk van de Nederlandse kinderboekenill- lustratrice Marit Törnqvist, die pas is afgestudeerd aan de Rietveldacademie. Samen met haar moeder en kinderboeken schrijfster Rita Törnqvist maakte zij het boekje 'Wie is hier eigenlijk de baas?'. In af deling Kunstuitleen van gale rij Bellemans heeft Eric Brandts uit Vlissingen een 'Ro ze Kamer' ingericht. Petrie Klinckhamers toont gouaches en etsen in het mu seum Het Land van Axel. Tot 26 juli, woensdag tot en met za terdag van 13.30 tot 17 uur en vrijdagavond bovendien van 19 tot 21 uur. De tentoonstelling 'Zeeuwse Musea Tentoongesteld' van de vereniging 'Federatie van Zeeuwse Musea en Oudheids kamers' begint een rondreis door de provincie in de Grote Kerk in Zierikzee. De expositie is daar - van maandag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur - te zien tot en met 2 juli en gaat vervolgens naar de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg (tot en met 8 augustus) en naar Den Hoekzak in Oost burg (tot en met 2 september). Tot 16 juli exposeert Riet Kor- bee-Arnold olieverfschilderij en en keramiek in galerie Ar thouse aan de Markt in Bier vliet. De galerie is van maan dag tot en met vrijdag geopend tussen 9.00 en 12.00 uur en op zaterdag bovendien van 13.00 tot 16.00 uur. Galerie Basket aan de Schuit- vlotstraat in Middelburg toont tot en met 9 juli werk van de 36-jarige Amsterdammer Ge rard Polhuis. De tentoonstel ling is van woensdag tot en met zaterdag tussen 13.00 en 17.00 uur te bezichtigen. Café Soif aan het Bellamypark in Vlissingen heeft plaats inge ruimd voor een serie protret- ten, gecombineerd met poëzie, uitgevoerd in zeefdruk en ge mengde techniek van de hand van Iris de Leeuw uit 's Heer Abtskerke. Leerlingen van de eerste drie klassen van de scholenge meenschap Swanenburgh in Vlissingen tonen tot 7 juli de resultaten van de lessen teke nen en textiele werkvormen in de openbare bibliotheek in Vlissingen. Onder de titel 'Betje Wolff, haar leven, haar werk' is in het Stedelijk Museum aan het Bel lamypark in Vlissingen tot en met 24 september een tentoon stelling te zien waarin drie ele menten centraal staan: het le ven van Betje Wolff, haar boe ken en de stad Vlissingen (waar zij 250 jaar geleden op 24 juli werd geboren) ten tijde van deze schrijfster. Het museum is van maandag tot en met vrij dag geopend tussen 10.00 en 17.00 uur en op zaterdag en zondag tussen 13.00 en 17.00 uur. In De Burght in Burgh-Haam- stede hangt vanaf zaterdag 2. juli werk van Hetty de Wette. De kunstenares werkt met olieverf, acryl en pastel. 'Beel den van Schouwen' zijn tot 29> juli te zien. Van maandag 11 juli tot en met 30 juli exposeert Hetty de Wet te samen met Miems van Cit- ters en Guus de Jong in de Ne derlands hervormde kerk in Burgh-Haamstede. Wilma van der Lee exposeert olieverfschilderijen in 'Het Vlaemsche Duyn' aan de Ge rard de Moorsweg in Groede. Zij zal daar de gehele zomer wisselende schilderijen ten toon stellen. Ruimtelijk werk van Henric Borsten is tot en met 23 juli te zien in Balans 17, het BKR- centrum voor expositie, kunst uitleen en documentatie in Middelburg. Balans 17 is van woensdag tot en met vrijdag geopend van 12.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur. In het kader van de culturele manifestatie 'Canadian Sum mer Middelburg 88' wordt tot en met 7 augustus in de Vlees hal een expositie gehouden van werk van Noel Harding, die als titel 'Physics' mee kreeg. De Vleeshal is van dins dag tot en met zaterdag ge opend tussen 11.00 en 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Werk van amateur-kunste naars uit het cursusjaar 1987- 1988 is tot en met 2 juli te zien in Atelier Gapinge aan de Dorpsstraat in Gapinge. Kees Roovers exposeert tot en met 16 juli schilderijen en gouaches in La Strada, St Ja- cobstraat 48, Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 23