Wkst Albert Heijn, C&A en Blokker in Terneuzen College toont onmacht in de kwestie Schout Nieuw rijdend kantoor PTT Hulst is runner Aardenburg verstevigt contacten met Puurs Je wordt maar kapper, dan heb je ook een witte jas aan Hans van de Veeke winnaar bondsconcours Chateauroux Chateauroux werd Pont St.-Maxence J. v. d. Linde wint Etampes Grote deelname Bapaum KNOOP DEFINITIEF DOORGEHAKT KONINKLIJK ZILVER VOOR 50 JAAR KNIPPEN Eerste titelstrijd turnen in Zeeuwsch-Vlaanderen Kaartingen van de BMW-dealer Garage VeHxvggebv VRIJDAG 17 JUNI 1988 N&j? I» i Sw Advertentie TERNEUZEN - De vestiging van het ABC-winkelcomplex in de binnen stad van Terneuzen is definitief. Het is echter nog niet bekend wanneer Al- bert Heijn, Blokker en C&A daadwer kelijk aan de bouw van hun winkels in het Arsenaalgebied beginnen. E. Kloos, hoofd van de afdeling Onroe rend Goed van C&A-Nederland in Utrecht, zei donderdag dat zijn con cern en de twee andere winkelketens de knoop wat betreft Terneuzen heb ben doorgehakt. Per 1 oktober neemt ABC de te slopen panden in het Arse naalgebied in eigendom over. Er is echter nog steeds één pand, in ge bruik bij fotohandel Van Vugt, dat nog niet door ABC is verworven. Kloos noemde de onderhandelingen hier over een 'verwervingshobbel' op weg naar realisering. Maai' omdat hij ervan overtuigd is dat er met Van Vugt over eenstemming kan worden bereikt is besloten de trein in gang te zetten. Af hankelijk van het verkrijgen van de vergunningen zou al in oktober met het slopen van de bestaande panden een begin gemaakt kunnen worden. J. van Vugt van de gelijknamige foto- handel zei gisteren in een reactie op de uitlatingen van Kloos dat hij niet de hobbel is, maar C&A zelf. „Het is hele maal niet mijn bedoeling om de ont wikkeling van Terneuzen tegen te gaan maar C&A moet niet aan mijn portemonnee komen." Méér wilde Van Vugt in dit stadium van de onderhan delingen met C&A, die in het geval Terneuzen namens de ABC-combina- tie optreedt, niet zeggen. „Dit soort probleempjes zitten in ie der project dat wij aanpakken", aldus SAS VAN GENT - Voor het eerst in de geschiedenis van de Zeeuws-Vlaamse turnsport worden Zeeuws-Vlaamse zomerturnkampioenschappen gehou den. Hieraan kunnen alle Zeeuws- Vlaamse turnverenigingen deelne men. Aanstaande zondag zijn de Zeeuws-Vlaamse turners in sporthal De Vlaanderen in Sas van Gent in touw. De deelname staat open voor zowel verenigingen van de algemene bond KNGB als verenigingen die zijn aangesloten bij de christelijke bond KNCGV. Volgens Corrie van Kouteren, één van de organisatoren en zelf actief als leid ster bij gymnastiekverendiging Thor uit Sas van Gent, gaat het een bijzon der leuke wedstrijd worden. Zij is zeer tevreden over het aantal deelnemers, totaal 82. „Alleen het aantal deelne mende verenigingen valt wat tegen. Slechts 5 verenigingen doen mee. Dit zijn Gymn.ver. Clinge, Thor Sas van Gent, Turn'87 uit Oostburg (allen lid van de KNGB). Voorwaarts uit Axel en Gymn.ver. Zaamslag (beide lid van de KNCGV)," aldus Corrie van Kouteren. Grote afwezige tijdens deze wedstrijd is de grootste Zeeuws-Vlaamse turn vereniging EMM uit Terneuzen. Vol gens A-selectietrainster Nel van Weele van EMM kan de Terneuzense vereni ging om organisatorische redenen niet deelnemen. Op de kampioenschappen zal geturnd worden in 4 leeftijdscategorieën, te we ten: turnsters tm 10 jaar, 11-2 jaar, 13- 14 jaar en 15 jaar en ouder. Deze cate gorieën turnsters zullen turnen op mat, balk, brug en sprong. Daarnaast is er nog een speciale categorie moeilij ke oefenstof alle leeftijden. In de C-lijn hebben alleen turnsters van Thor uit Sas van Gent ingeschreven. Deze da mes turnen een vrije oefening op mu ziek in plaats van een lange-matoefe- ning. Tijdens de ochtendwedstrijd (aanvang 09.15 uur) komen de allerjongsten en de dames vanaf 15 jaar in actie, terwijl tijdens de middagwedstrijd (aanvang 12.45 uur) de overigen hun kunnen la ten zien. Naast de prijzen per categorie zullen ook medailles per toestel wor den uitgereikt. Voor Corrie van Koute ren en haar mede-organisatoren staat het vast dat bij een goed verloop van de wedstrijd dit gebeuren volgend jaar zeker een vervolg zal krijgen. „We zul len dan in ieder geval proberen deze wedstrijd eerder in het jaar te organi- sesren en op zaterdag, zodat de deelna me van de 15 Zeeuws-Vlaamse turn verenigingen nog groter zal zijn," al dus een optimistische Corrie van Kou teren. GRAAUW In het gemeenschaps huis in Graauw werd een kaarting ge houden waaran 28 personen deelna men. Uitslag: 1 mevr. De Boer Graauw; 2 mevr. v. d. Heuvle Terneuzen; 3 mevr. De Koster Graauw. GRAAUW De r.-k. bond van oude ren in Graauw hield een kaarting waaraan 42 personen deelnamen. Uislag: 1 V. de Caluwé Graauw; 2 P. v. Ite- gem Clinge; 3 A. v. Regenmortel Graauw. De volgende kaarting wordt nog be kend gemaakt. CLINGE In café De Troubadour in Clinge werd een kaarting gehouden waaraan 4 personen deelnamen. Uitslag: 1 H. v. d. Bergen Heikant; 2 P. v. Ie- tegem Clinge; 3 T. van Spaandonck Sint- Jansteen; 4 T. Bracke Clinge. HENGSTDIJK Op Camping De Vo gel in Hengstdijk werd een kaarting gehouden waaraan 49 personen deel namen. Uitslag jokeren: 1 mevr. Buysse Hulst; 2 mevr. Ketting Terneuzen; 3 mevr. De Waal Ossenisse. Uitslag bieden: 1L. van Goethem Kloosterzande; 2 J. Hamelink Axel; 3 mevr. Haulez Hulst. HENGSTDIJK Op Camping De Vo gel in Hengstdijk werd een gaaibolling gehouden waaraan 50 personen deel namen. Uitslag: hoge vogel M. Maas; rechter zij vo gel M. de Roos; linker zijvogel T. Borre- mans; grootste aantal kleine vogels (6) J. Maas. Kloos, die er geruststellend aan toe voegde: „De tijd zal iedereen tot el kaar brengen. We hebben Van Vugt een aantrekkelijk voorstel gedaan en het zou mij verbazen als hij er niet op in gaat". Kloos is tot dusver toch niet teleurge steld in Terneuzen. Weliswaar werd hij met zijn plannen voor een nieuw win kelcentrum in de binnenstad met open armen door het gemeentebestuur ont vangen, maar de verwerving van de panden (grofweg alle bebouwing tus sen het kantoor van dagblad De Stem en de voormalige veemarkt) duurt lang. Dat wachten kost de ABC-com- binatie handenvol geld. maar Terneu zen is volgens Kloos niet 'erger' dan andere gemeenten waarmee ABC werkt. Dat de komst van ABC lang duurt werd donderdagavond ook gesigna leerd in de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening van Terneuzen. Wethouder W. A. Gosse- laar antwoordde op vragen van WD'er W. de Zeeuw dat het nu al we ken stil is rond het nieuwe winkelcen trum. Gosselaar zei het triest te vinden dat er één partij is die een heel erg lan ge bedenktijd nodig heeft. ABC is in diverse Nederlandse steden met een herkenbare formule aanwezig. Vlak bij elkaar worden de 'publieks trekkers' C&A, Blokker en Albert Heijn neergezet. Voor iedere plaats apart worden andere, kleinere onder nemers aangetrokken die binnen zo'n winkelcentrum voor aanvullende ne gotie zorgen. In het plan-Terneuzen is C&A ingetekend in de rechthoek Noordstraat/' Arsenaalstraat/Nieuw- straat. Blokker komt met zijn huis houdelijke artikelen te staan op de plaats waar nu het voormalige con certgebouw staat. Grootgrutter Al- bert Heijn neemt de huidige parkeer plaats aan de burgemeester Geill- straat in beslag. Die straat wordt via de oude veemarkt doorgetrokken naar de kop van de Nieuwstraat. Sloop van het gebouw van de Centrale Stichting is dan wel noodzakelijk. Op de plaats waar nu drankenhandel Kolijn is ge vestigd komt een nieuwe parkeer plaats. De Arsenaalstraat wordt voet gangersdomein. Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121' OOSTBURG Het optreden van van b en w in de kwestie Schout toont eens te meer de onmacht van het college. Dit niet mis te verstane oordeel velde J. van de Ree-Slabbekoorn (pvda) donderdagavond in de raadsvergade ring. Ze verzette zich verder tegen de poging van het college om de zaak voor te stellen als een burenruzie. „Het gaat om het ontbreken van een beleidslijn." De raad ging mokkend akkoord (de fracties van Dorpsbelangen Toeris me en de PvdAJn meerderheid stem den tegen) met de exploitatie-overeen komst die het college met Schout wil sluiten. „De zaak is bepaald niet fris tot stand gekomen", vond WD-frac- tievoorzitter A. Rosendaal, „Maar het ontbreekt ons als raad aan instrumen ten om alles boven tafel te krijgen. Het beste is nu om maar akkoord te gaan en de activiteiten nauwlettend te con troleren." Garagehouder C. Schout heeft gerui me tijd geleden een boerderij naast z'n bedrijf gekocht met de bedoeling daar een wrakkenopslagplaats te beginnen. Volgens de raad heeft het college voortdurend voorbereidende activitei ten van Schout toegestaan, terwijl de ze daar geen vergunningen voor aan vroeg. Het begon met een hek van 1.80 meter waar een bouwvergunning voor nodig is. Vooruitlopend op de raadsbe- slissing over een wijziging van het be stemmingsplan en een hinderwetver gunning heeft Schout de schuren al in gebruik genomen als opslagplaats. J. de Klerk, een buurman van Schout verzet zich fel tegen de gang van za ken. Hij heeft al een beroepsprocedure aangespannen tegen de bouw van het hekwerk. Na afloop van de raadsverga dering gisteren kondigde hij aan ook in beroep te gaan tegen de wijziging van het bestemmingsplan op het mo ment dat Schout de exploitatie-over eenkomst heeft aanvaard. De wijzi ging betekent namelijk dat het indus trieterrein tot bijna aan z'n achterdeur wordt uitgebreid. Bestuurder en lokettist van de PTT-bus, Frank Tott irechtsi inspecteert zijn nieuwe werkplek. TVlTrgl m a HULST - De PTT in Hulst beschik? vanaf vandaag (vrijdag) over een nieuw rijdend postkantoor. De oude bus, die ongeveer tien jaar in bedrijf is geweest, heeft plaatsge maakt voor een nieuwe aanwinst. Het belangrijke verschil met de vorige wa gen is de omvang van het werk- en wachtgedeelte. Het nieuwe rijdende postkantoor, dat zes ton weegt en tachtig paardekrachten heeft, is een meter langer dan zijn voorganger. Daardoor beschikken zowel de kan toorhouder als de klant over aanzien lijk meer bewegingsruimte. Ook de hoogte is beduidend toegenomen. Een ander voordeel is de aanwezigheid van airconditioning. Bij de oude bus gaf het gemis van een goede luchtkoeling op zomerse dagen vaak ongemak. Bo vendien wordt de nieuwe aanwinst uit gerust met een toestel voor de invoe ring van de pincode. Het nieuwe post kantoor op wielen zal evenals vroeger regelmatig een bezoek brengen aan Graauw, Lamswaarde, Hengstdijk, Walsoorden, Ossenisse, Terhole, Zuid- dorpe en Heikant. De staanplaatsen en tijden blijven onveranderd. AARDENBURG - Aardenburg en het Vlaamse Puurs, ten zuidwesten van Antwerpen, gaan de contacten verste vigen. Een groot aantal ondernemers uit de West-Zeeuws-Vlaamse gemeen te geven acte de présence op de Puke- ma, de Puurse Kermis en Markt, op 17 september. De Pukema trekt jaarlijks tienduizenden bezoekers. De ondernemers krijgen de gelegen heid om hun bedrijven te presenteren op de Puurse markt. Vooral de fruitte lers zijn van plan de presentatie groots aan te pakken. De gemeente is zelf ook aanwezig om informatie te verstrek ken over de toeristische, recreatieve en cultuur-historische attracties van Aardenburg. Verder worden er vanuit Aardenburg busreizen naar Puurs georganiseerd op 17 september. De afgelopen weken zijn er ook al en kele groepen uit de gemeente Aarden burg naar Puurs geweest. Zo speelde de voetbalvereniging er een wedstrijd en ging het kinderclubwerk uit Eede er op kamp. Op haar beurt is de gemeen te Puurs op 12 augustus aanwezig op de avondmarkt van Aardenburg. De Vlaamse gemeente wordt vergezeld van de VW van het gewest Klein Bra bant. Met deze uitwisselingen willen Aar denburg en Puurs bereiken, dat de ver broederde contacten niet tot de ge meentebestuurders beperkt blijven. De verbroedering van beide gemeen ten is in de jaren '70 op gang gebracht, maar bloedde langzaam maar zeker dood. Vorig jaar is de draad weer opge pakt. Afgesproken werd dat de ver broedering vooral een zaak moest zijn van de bewoners van Aardenburg en Puurs. De heer Th. M. van Kouteren met de zilveren eremedaille op de revers, zojuist ontvangen van wethouder J. Thomaes. Links mevrouw Van Kouteren. OOSTBURG „Hier weet ik echt niets op te zeggen". Th. M. van Kouteren uit Oostburg was sprakeloos, toen don derdag wethouder J. Thomaes van Oostburg hem de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Na ssau opspeldde bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Op grond van zijn langdurige staat van dienst, Van Koute ren is inmiddels meer dan vijftig jaar actief als kapper, viel hem de eer te beurt om deze versierselen te mogen ontvangen. Dit ging vergezeld van een oorkonde en een bos bloemen voor zijn vrouw omdat „u ook uw steentje hebt bijgedra gen", aldus wethouder Thomaes. Op 17 juni 1937 is Van Kouteren als kappersleerling in Terneuzen begonnen. „Je wordt maar kapper", zei mijn vader, „dan heb je ook een witte jas", aldus de heer Van Kouteren. Van 1950 tot 1975 had Van Kouteren een eigen bedrijf in Aardenburg, waarna hij bij zijn dochter mevrouw L. C. M. Verhulst-Van Koute ren in dienst trad. Dat het een echte kappersfamilie is, wordt bewezen door het feit dat ook twee ooms en twee neven het vak van kapper uitoefenen. Tegenwoordig is Van Kouteren nog werkzaam als kapper in het bedrijf van zijn dochter en in het verpleeghuis De Stelle in Oostburg. Hij gaat voorlopig nog even door, om het zoals hij zelf zegt, 'langzaam af te bouwen'. Hans van de Veeke en zijn echtgenote. Het tweede bondsconcours met meer dan 10.000 duiven uit Bra bant en Zeeland kende een Zeeuwse overwinnaar. Hans van de Veeke aan de Graaf Jansdijk in Westdorpe klokte zijn le duif om 14.46 uur. Op een afstand van 516 kilometer bete kent dit 1074 meter per minuut. En dit bij een stevige noordoostenwind. Zijn tweede duif draait hij om 15.03 uur is 1037 meter per minuut. In Zee land wordt hij van 4161 duiven 1 en 4. Dat Hans van de Veeke vorig sei zoen op de Zeeuwse derby Orléans de personenauto won blijkt dus geen toevalstreffer te zijn geweest. Verrassend zijn de goede prestaties van de Zuidbevelandse liefhebbers. F. Westdorp Heinkenszand, lid van de Uiver 's-Heer Arendkserke, Johan Verhaagen Goes, Boudens-Raas Kwadendamme en F. Janssens Ka- pelle behalen na de winnaar alle ere plaatsen. De 7e en 8e plaats gaan naar G. Be gijn en Comb. Elegeert te Sas van Gent. Staf Dusarduyn behaalt zijn eerste kringzege West- en Walcheren van dit seizoen voor G. Tas Water landkerkje en de combinatie Meer- man-Teeuwen Vlissingen. P. Oele, M. v. Iwaarden en J. Vleugel (Yerseke) bevestigen de goede uitslag van de 'Bevelanders'. In Kring Oost is het Mark Bisschop Kloosterzande die wint voor Piet Antheunis Hulst en W. Kuypers Heikant. In Schouwen is de overwinning voor Wim Blom Noord- gouwe. Wegens slechte weersomstandighe den konden de duiven pas maandag morgen om 6.45 uur worden gelost. Jammer dat de zaterdagvliegerij op zondag reeds terugkwam uit Cha- "teauroux naar Pont St.-Maxence. Bij lossing op maandag uit Chateauroux hadden ook de verenigingen met principiële leden de duiven kunnen klokken voor de vlucht waarvoor men ze had meegegeven. Ook had de eiland-competitie in Schouwen dan alsnog doorgang kunnen vinden. De vluchtleiding zal wel redenen gehad hebben om de duiven op zondag van Chateauroux terug te halen naar Pont St.-Maxence, maar het blijft een noodoplossing. Lief hebbers geven waarschijnlijk ande re duiven mee op het 300 kilometer korter liggende Pont St.-Maxence. Het ergste is dat ruim 40 procent is uitgeschakeld om deel te nemen aan deze vlucht. De weersvooruitzichten waren voor maandag goed, veel lief hebbers in Arnemuiden, Nieuwer- kerk, Yerseke, Middelburg hadden het liever anders gezien. L. Lous in Westkapelle wint voor J. Zuidweg St.-Philipsland en P. Arens Zaamslag. De snelheid van de eerste duif is 919 meter p.m. Ongeveer 55 ki lometer per uur. Toch nog een zeer pittig vluchtje. BESTE VAN DE WEEK PONT ST.-MAXENCE Smerdiek 105 duiven L. v. d. Berge 6vd9 met 1,2,6.9,10 enz.Westkapelle P. Hengst 307 duiven 2 mee en 4 en 7. Ook bijzonder knap; Borssele J. Kievit 3vd6 met 7, 10 enz.; W. Wiskerke 5vd9 met 5,12 enz. tegen 121 duiven; Westkapelle J. Toutenhoofd 5vd6 met 3,13, 14 tegen 307 duiven. PONT ST.-MAXENCE: Vlissingen 160 917/765 1 W. Daane, 2 J. S. Sponselee, 3-4 J. Meulmeester; Westkapelle 307 919/766 1 L. L9ouw, 2 Minderhoud-v. Sehaik; 3 J. Tou tenhoofd; Breskens 34 877/823 1 R. Daan- sen, 2 P. de Jonge, 3 R. Versaevel; Terneu zen 66 890/807 1-2 D. Deurwaarden, 3 Bruy- ne-Zegers; Zaamslag-Veere 101 916 1-2 P. Arens, 3 H. de Feyter; Ossenisse 29 891/761 1 P. Reyns, 2 E. de Waal; Zierikzee 90 856/ 707 1-2 F. Mays, 3 A. J. Flikweert; St.-Maar- tensdijk 106 859/778 1-2 L. v. d. Berge, 3 R. Gebraad; Tholen 73 884/728 1 P. Laban, 2 C. Moeilijker, 3 J. Noom; Scherpenisse 62 893/743 1 J. Wieland, 2 J. v. d. Landen, 3 J. Moerland; Oud-Vossemeer 97 860/764 1 J. en J. Vaders, 2 D. Vaders, 3 A. v. Daalen; St.-Philipsland 918 1 J. Zuidweg; Borssele 121 908/736 1 G. Capello, 2 C. Pieterse, 3 J. Rentmeester; Goes 77 842/750 1 C. W. Geers, 2 A. Coppoolse, 3 F. v. d. Weele; Kortgene 202 894/786 1 P. v. Belzen, 2 J. Brouwer/Zn., 3 Gebr. Kesteloo; Krabben- dijke 167 906/774 1 J. J. de Jonge, 2 Gebr. Clement, 3 M. Minnaard; Rilland-Bath 57 884/778 1 J. Moerland, 2 P. Hellebrand, 3 J. v. d. Linde, Wemeldinge 45 897/792 1 J. v. d. Velde, 2-3 J. Wilderom; Wolphaartsdijk 37 899/795 1-3 M. en J. Houtekamer, 2 Comb. B. Houtekamer; Provinciaal 1818 919/767 1 L. Lous, 2 J. Zuidweg, 3 W. A. Daane, 4 P. Arens, 5 G. Capello, 6 C. Pieterse, 7 J. J. de Jonge, 8 Joh. Rentmeester, 9 M. en J. Hou tekamer, 10 Gebr. Clement. BESTE VAN DE WEEK CHATEAl'RO 4vd5 F. Westdorp 1, 6, 8 enz. Arendskerke (80 duiven); 6vdl2 J. Dek Zn. 2, 6 enz., Zierikzee (160 duiven);' Wesdorp 4, 11. 15 enz., Zierikzee H60 ven); 3vd5 J. Blom, 2, 3,9i, Hansweertl duiven). Maandag inkorven voor Pau, neuzen en Middelburg, 18.30-19.3" CHATEAUROUX: Philippine 998 1 L. Breepoel, 2 W. den Hamer, 3 H. v. d. mei; Sas van Gent 1025 1 G. Begij Comb. Elegeert, 3 T. Kox; Terneuzen 1022 1 A. Verpoorte/Zn„ 2 J. Harte, 3 Buyze/Zn.; Kring Midden 722 1074 Hans v. d. Veeke, 3 G. Begijn, 4 Comb, geert, 4 A. Verpoorte/Zn.; Heikant 1 W. Kuypers; Hulst 252 1005 1 P. Anthe 2 W. Kuypers, 3 J. v. Spaandonck; terzande 217 1011 1 M. Bisschop, 2R. Booy/Zn., 3 C. de Cock; Kring Oost 10' M. Bisschop, 2 P. Antheunis, 3 W. Kuyp 's-Heer Arendskerke 80 1068 1 F. Westd 2 H. F. Tydens, 3 D. A. Ryk; Goes 2761 1-3 Johan Verhaagen, 2 J. P. Kako; H weert 100 9971 Herman Vermeulen, 2-3 Blom; 's-Heerenhoek 66 1027 1-3 P. Oei C. Rentmeester; Kapelle 158 1031 1 Janssens Jr., 2-3 A. Zweedijk; Kruimt 144 1019 1 M. v. Iwaarden, 2 H. C. Po Kwadendamme 80 1033 1 Boudens-Ra" Dennis Franse, 3 A. Claessens; Lewed 68 982 1 Cor. Hermes, 2 J. Franse, 3 P. ters; Yerseke 170 1012 1 H. Paauwe, Vermast, 3 E. Vermast; C.C. Bevel 1175 1068 1 F. Westdorp. 2 Johan Verh» en, 3 F. Janssens, 4 P. Oele, 4 M. v. Iw den; Zierikzee 160 978 1 Wim Blom, Dekker/Zn., 3 A. Romijn; Biervliet 621 1-2 De Regt-Bracke, 3 M. Devenijns; B kens 122 1021 1 G. Dusarduyn, 2 H. hoek, 3 J. de Kruyter; Cadzand 132 991 Fremouw, 2 J. v. d. Plasse, 3 Sj. Vi" Driewegen 15 870 1-2-3 J. Lippens; Gr 1 G. Dusarduyn; Hoofdplaat 133 1013 H. en H. de Poorter, 2 J. Boone, 3 H. i Middelburg 182 998 1 G. v. d. Voorde, Reynoudt/Zn., 3 H. Breuker; Oostbur 1017 1 G. Tas, 2 J. A. Risseeuw Sr., 3 J Smet; Souburg 176 953 1-2 A. de Noo Zn., 3 J. C. v. Peenen; Vlissingen 12210 Meerman-Teeuwen, 2 R. v. Dalen, 3 G Post; IJzendijke 104 986 1 G. Blaakm P. Neve, 3 L. de Schoolmeester; P en W. 1023 1 G. Dusarduyn, 2 G. Ta Meerman-Teeuwen; CC Walcheren 1014 1 Meerman-Teeuwen, 2 G. v. d. V de, 3 J. Reynoudt/ZN., 4 H. Breuker, Roelofs. In Bapaume moesten de vele dui ven (meer dan 10.000) wegens de weeromstandigheden blijven staan tot maandagmorgen. Vooral bij de jonge duiven, die daarna flinke noordoostenwind op kop kregen gaf dit nog al wat verliezen. Voor de beste van de week zijn er slechts enkele bekend, vanwege de late lossing. Heinkenszand J. v. Maldegem 10vdl7 met 1,2,7 enz.; Zierikzee 350 duiven J. Kaaiste- ker 9vdll met 1, 5 enz.; C. v. d. Hoek met 8vdl2 met 3, 8 enz.; Breskens Jan Boeye 60 duiven 9vdl4 met 1, 2,4, 5 enz.; Terneuzen R. de Schoolmeester 7vd9 met 6, 7, 10, 11, 12,14 enz. BAPAUME: Middelburg o/j 142/282 1162/ 1153 1H. Hooftman/A. de Buck, 2 P. v. Sab- ben/A. v. Riel, 3 R. G. Bakker/M. Jaspers; Souburg o/j 250/450 1215/1141 1 P. Borre- mans/gebr. Radings; 2 Ch. de Poorter/A. de Nooyer, 3 Ch. de Poorter/C. Verhoeven, 4 -/ C. Verhoeven; Vlissingen 0/j 122/318 1177/ 1073 1 J. Maas/H. Wzietfeck, 2 P. Theune Zn./R. Bosschaert, 3 J. de Vreeze/A. Breyaert; Biervliet o/j 132/412 1202/1104 1 H. de Dobbelaere/v. d. Linde-de Regt; 2 A. de Boevere/M. Devenijns; 3 H. Kouwijzer/ H. de Dobbelaere/Dt; Breskens o/j 60/472 1182/1163 1-2 Jan Boeye/Theo Smallegan- ge, 2 -/Mulken-Mookhoek; 3 J. P. Reyn- voet/J. P. Reynvoet; Cadzand o/j 84/315 1211/1105 1 D. Kerkhovert'Riemens-Unas; 2 A. Vasseur/Aart Vasseur; 3 D. Kerkho ven/A. Duininck; Driewegen o/j 42/124 1112/1061 1-3 A. den Hamer/J. Boeimeer, 2 J. Magnus/P. Kornelis; Hoofdplaat o/j 171/ 690 1190/1195 1 B. de Poorter Rog. Pielaat, 2 Comb. Den Hamer Ch. en H. Poorter; 3 P. de Poorter/H. Calon; Oostburg o/j 116/255 - /10711J. de Smet J. de Smet, 2 R. v. Hee/W. Prenen, 3 C. Bron, W. Prenen; Sluis o/j 47/ 249 1208/1181 1A. v. d. Bussche/H. Allaart, 2 P. Denneman H. v. Damme-Verheule; 3 F. Baas-Zn./F. Baas/Zn.; St.-Kruis oj 149 1156/1145 1-3 Iz. Duininck'E.I Na Zn., 2 E. Naart Zn. 2-3 M. de Jager; I dijke o/j 203/502 1128/1122 1-2 C. de Pu Zn./A. du Puy, 2 -/Iz. de Cocq; 3 Iz. deC A. Dusarduyn; Schoondijke o/j 1210/1024 1-3 J. de Poorter/J. Buyze, Huigh/P. Boogaard; 3 -IA. de Wever C.C. Walcheren o/j 514/1100 1215/1152 Borremans/A. de Buck, 2 Ch. de Poo: Gebr. Radings, 3 J. Maas/A. de Nooyer Axel o/j 88/426 1140/1125 1 C. de Poor 1-2-3 Visser-Lensum, 2-3 P. de Poor Sluiskil o/j 672/333 1190/1119 1-3 Klerk- ne/J. Dane; 2 Feber-Bracke/J. v. d. St Terneuzen o/j 155/656 1180/1148 1 Joh. gers/C. v. Leeuwen, 2 J. Moes Zn./Ko Bu Zn., 3 M. A. de Roo, M. Bakker; Westdo 190 1 Alb. Rombout, 2 Am. v. Paemel, Doolage; Graauw/Lamswaarde o/j 5 1112-1052 1-2-3 J. v. Denderen/1 G. Ko zer, 2-3 -/J. v. Denderen; Hulst/Steen 179/325 1135/1110 1 T. Taalman Zn./Bol CO., 2 P. Dhondt/Fa. Kroes, 3 P. deNys/ Casteels; Kloosterzande o/j 102/108 11 1165 1 S. Neeteson/S. Neeteson. 2-3 R. Kort/2-4 Verschueren-Andriessen.. 3 de Kort; 's-Heer Arendskerke 1611164J J. v. Maldegem, 3 D. A. Rijk; Goes 2501 1 J. Steenhard, 2 J. Hartman, 3 Brouwer Due; Hansweert 143 1 JanBlom.2DeK zer/Zn., 3 C. Lepoeter Jr.; 's-Heerenh( 137 1100 1 A. v. Bremen, 2 H. Janse,3G Eykeren; Kapelle 194 1132 1 O. Zegers. Zweedijk, 3 C. Zegers/Zn.; Kruiningen 1161 1-2 H. v. Noorden, 3 E. Dek: Kwad damme 153 1 Boudense-Raas, 2 H. B lens, 3 K. de Koster/Zn.; Lewedorp 1 C. Hermes, 3 P. v. 't Westeinde; OvezaiJ 13 1 J. Doene; Yerseke 156 1115 1 R f kaar, 2 A. Vermast; C.C. BVeveland 1 1164 1 J. v. Maldegem, 2 Boudens-Raa H. v. Noordam, 4 J. Steenhard, 4 H. B1 lens; Zierikzee o 350 1097 1 J. Kaarsteke| H. Kuyten, 3 C. v. d. Hoek. Eindelijk een winnaar in afde- lingsverband in rayon Oost- Zuid-Beveland. J. v. d. Linde Rilland wint met 1020 meter de afdelings- vlucht uit Etampes. Mevrouw Bijl Krabbendijke en E. Minnaard Mzn. Yerseke met een 2e en 6e plaats be vestigen dat zelfs met noordoosten wind ook deze regio vroeg kan pak ken. E. v. d. Plasse, vorig jaar nog jeugdkampioen van Zeeland, doet het bij de senioren ook goed met een 9e plaats. De overige vroege duiven in Walcheren zijn ditmaal eerlijk verdeeld: 3,4,10 in Westkapelle bij J. Janse, K. Roelse Zld. en Flipse-de witte en 5, 7 en 8 in Middelburg bij S. Scheur, Kees Daane en Jaap Jonk heer. DE BESTE VAN DE WEEK ETAMPES Yerseke 203 duiven G. Boone 6vd8 met 5,6, 10, 12, 15, 27 allemaal 1 op 10; Vlissingen 118 duiven L. A. Lievense 4vd7 met 2, 3,14 enz.; K. Pleyte met 5vd9 met 7,15 enz.; Ar nemuiden 269 duiven M. de Rijke 3vd4 met 1, 4, 14; K. Schroevers 4vd7 met 6. 26, 27 enz.; Rilland 59 duiven C. Meesters 5vd8 met 2,3 enz.; Goes 142 duiven C. Steenhard 3vd5 met 1, 5, 8; J. J. v. Hekken 8vdll met 10,11,12,15 enz.; Westkapelle 316 duiven J. Janse 5vd9 met 1, 25, 20 enz.; Gebr. Dom misse 10vdl9 met 4, 7, 10, 11, 24, 28 enz.) Smerdiek 131 duiven G. v. Leeuwen 9vdl6 met 3,4,13,14,15 enz.; Middelburg 269 dui ven S. Scheuer 6vdl0 met 1, 6, 12, 23, 24 enz.; Chr. de Graaf 3vd4 met 10, 26,42; We meldinge M. Beenakker 5vd8 met 1,9, 13 enz.; Nieuwerkerk mevr. Klink 7vd7; Bors sele 185 duiven J. Duynkerke 9vdl3 met 3, 5, 16, 18 enz.; E. v. d. Plasse 4vd8 met 1, 14, 15 enz.; Wolphaartsdijk 88 duiven J. v. Es, 8vdl5 met 1,2,5, 7,8 enz.; Breskens 72 dui ven F. Scheele en Zn. 5vdl0 met 2,4,6,7,8; Terneuzen 122 duiven D. Deurwaarder 4vd8 met 1,8 enz.; Bruyne-Zegers 4vd8 met 2, 4 enz.; Krabbendijke 167 duiven Gebr. Clement 9vdl4 met 2, 5, 6,11,12, 17 enz. ETAMPES: Borssele 185 993/893 1 E. v. d. Plasse, 2 L. Traas, 3 J. Duynkerke; Goes 142 973/873 1 C. Steenhard, 2 C. v. d. Weele, 3 Gebr. v. d. Sande; Kortgene 236 991/900 1-2 mevr. De Priester, 3 A. v. d. Kreeke; Krabbendijke 219 991/900 1 mevr. Bijl, 2 J. v. d. Vrede, 3 gebr. Clement; Rilland-Bath 59 1021/890 1 J. v. d. Linde, 2-3 C. Meesters; Wemeldinge 96 976/897 1 M. Beenakker. 2 J. op 't Hof, 3 J. Feytel; Wolphaartsdfl' 972/888 1-2 J. v. Es, 3 P. A. v. Loo; Yersl 203 996/925 1 E. Minnaard Mzn.; 2W Es, 3 D. Nijssen; Vlissingen 188 v. Boven, 2-3 L. A. Lievense; WestkapJ 316 999/914 1 J. Janse; 2 K. Roelse W Flipse-de Witte; Middelburg 269 996/9 S. Scheuer, 2 C. L. Daane, 3 J. Jon® Arnemuiden 269 991/919 1-4 M. de RP Joh. de Ridder, 3 A. Marteyn; Breskens 981/877 1 J. Reinhout, 2 F. Scheele/Zn„ Bakker; Terneuzen 122 972/919 1 D_9 waarder, 2 Bruyne-Zegers, 3 P- ze" Zaamslag-Veere 130 9821H. de Feyter, i de Jonge, 3 J. de Feyter Pzn.; Nieuwer J 250 969/885 1-3 L. J. de Bruyne,2C. W Zierikzee 117 957/8641-2 v. d. Kamp./ de Hooge; St.-Maartensdijk 131 963! L. v. d. Berge; 2 C. v. d. Ree, 3-4 G. v. u wen; Tholen 134 865/908 1 C. v. Luyk Noom, 3 L. v. d. Hoofd; Scherpenisse 981/890 1 J. Moerland, 2 D. Uyl, 3 A. land; Oud-Vossemeer 188 973/904 1 v ders, 2 P. Hommel, 3 M. v. Driel, a lipsland 961 1 Adr. Verwijs; Provin" 3050 1020/9091 J. v. d. Linde, 2 mevr bi J. Jansen, 4 K. Roelse Zld., 5 S. Scneuq E. Minnaard Mnz., 7 C. L. Daane, 8 J- heer, 9 E. v. d. Plasse. 10 Flipse-de wn

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 48