Ik leef op grote voet Libregts springt bij GiM®tlii$ te éprekeh 'otaal isolement dreigt oor het Engels voetbal PZC/s^@rt wapentuig Lerby en Elkjaer ontbreken tegen Italië EK op televisie 'olitie laat irrestanten (eer vrij Doaune vindt s IK DIT HAD GEWETEN, WAS IK NIET EENS AFGEREISD" Zelfbewustzijn (IET TERUG IN EUROPESE BEKERTOERNOOIEN Voorden Hamvraag Loterij DEN HAAG (ANP) - De Italiaanse pers, die Oranje na de nederlaag te gen de Sovjetunie fel bekritiseerde, heeft zich donderdag in bloemrijke bewoordingen uitgelaten over de winst van het Nederlands elftal op Engeland. De kranten zijn trots dat Van Basten en Gullit bij AC Milan spelen. In Engeland daarentegen is het geduld met trainer Bobby Rob- son op. Het verst gaat het boule vardblad 'The Sun', dat in vette let ters afdrukt dat Robson „naar de hel kan lopen". „Gullit brengt Van Basten op toe ren, Milaan verslaat Engeland", schrijft de Gazzetta dello Sport uit Italië. En de Corriere della Sera: „Drie doelpunten van de aanvaller van AC Milan laten de tulpen bloeien". De Engelse pers is vrij mild in zijn kritiek op de magere resultaten van het voetbalelftal. Coach Bobby Robson daarentegen wordt keihard aangepakt. Daily Telegraph: „Rob son moet zijn consequenties trek ken". The Guardian: „Robson moet de terugvlucht naar Engeland boe ken en vervolgens plaats maken voor een opvolger. Over de neder laag zegt Today: „De nederlaag is geen schande, want ze werd toege bracht door de supervoetbal-tove naars Ruud Gullit en Marco van Basten". The Guardian schrijft: „Engeland moet het toernooi verla ten vanwege een Nederlander die nog niet zo lang geleden zijn hoop te spelen had opgegeven. Holland be schikte, in tegenstelling tot de En gelsen, op de belangrijke momenten voor het doel over voetbalkunst, fantasie en het instinct te scoren". The Independent vindt: „Na een uur en de prachtige gelijkmaker van Bryan Robson zag het ernaar uit dat Engeland zou winnen. Maar toen werd trainer Bobby Robson over bluft door zijn collega Rinus Mi- chels, die met Willem Kieft een der de aanvaller het veld opstuurde". De Duitse kranten loven niet alleen Oranje, maar ook het gedrag van de supporters. De Westdeutsche Zei- tung: „Van Basten is de gevierde held, die van wisselspeler uitgroeide tot bejubelde topscorer". Over de supporters: „Met Oranje-gekleurde haren en witte vredesvlaggen in de hand gingen ze door de stad". In de Rheinische Post staat: „Marco van Basten heeft zich opgeworpen tot de eerste 'Superstar' van het Eu ropees kampioenschap, op zo'n spe ler hebben we zes dagen moeten wachten. Het Nederlandse publiek in Düsseldorf kon niet genoeg krij gen van het nieuwe idool". „Met Van Basten steeg een ster aan de voetbalhemel", laat de Spaanse sportkrant Marca zich uit. El Pais laat de naam van de nieuwe Barce lona-trainer Johan Cruijff vallen. „De doelpunten van Van Basten be tekenden voor de Engelsen het doodsoordeel en bevestigden de kunsten van de oud-leerling van Cruijff". Toekomstig bondscoach Thijs Libregts in gesprek met André van der Louw, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, en Klaas Nuninga (links). BENRATH (ANP) - Per 1 juli treedt Thijs Libregts in dienst van de KNVB, maar de toekomstig bondscoach verricht tijdens de Europese titelstrijd in West-Duits- land al wat hand-en-spandiensten voor de voetbal bond. „Ik heb een rapport ingebracht over Engeland- Ierland van zondag. Buter was toen nog niet gearriveerd. Nu wordt de scou ting weer gedaan door de eigen mensen van Michels", aldus de Rotterdammer, die zich in West-Duitsland voorbereidt op de komende klus met het Nederlands elftal. „Daarom volg ik de ploeg ook. Verder bekijk ik met het oog op de kwalificatie voor het wereldkampioenschap van 1990 de Westduitsers. Het Nederlands elftal is me gemiddeld goed bevallen. Tegen de Sovjetunie was er' een kater qua resultaat, maar de wedstrijd was van ni veau. Tegen Engeland heeft de ploeg de tegenslag ver werkt, enorm teruggeknokt en is nu weer volledig in de race voor de halve finales." lalJDAG 17 JUNI 1988 im Kieft baalt van uit De pilsjes tijdens de avond na de winst op Engeland hadden een tweeledig doel. Op de eerste plaats vond ik dat we wat te vieren hadden en dan mag er wel eens gezondigd wor den. Bovendien leek bier op dat mo ment het beste middel op de pijn uit mijn voet te spoelen. Peter Beardsley had zijn gestrekte voet op mijn rechter wreef gezet en ik had er nogal last van. De pijn werd na de nachtrust erger en ik kan nu zonder schroom constateren dat ik op grote voet leef. De wreef is flink opgezet en ik heb er zoveel last van dat ik de ochtendtraining na tien minuten voor gezien moest houden. Vanaf dat moment word ik nu diverse keren per dag behandeld om de zaak voor de wedstrijd tegen Ierland weer in orde te krijgen. Veel trainingsarbeid heb ik er niet door gemist, want we hadden een vrije middag op het programma. Een mid dag die ik doorbracht met mijn gezin. Mijn schoonouders hadden ons doch tertje Debbie meegenomen naar Düs seldorf, terwijl Bartina reeds enkele dagen hier in een hotel met de andere spelersvrouwen verblijft. Doet toch altijd weer goed als je zo'n kleine ziet. Dat zijn de momenten datje beseft dat leven niet uit alleen maar voetbal bestaat. Het gezinsleven is van enorm belang voor de prestatie van een voetballer. Als de sfeer thuis goed is, ga je met een lekker gevoel de deur uit. Dan neem je geen extra balast mee het veld op. Morgen krijg ik nog meer familie over. Dan komt mijn vader Erwin en mij op zoeken. Wat zal hij trots geweest zijn, toen zijn zonen tegen Engeland aan het werk waren. Tegenover ons laat hij dat niet merken, maar ik hoor het wel eens van zijn vrienden. Vroeger, toen we nog niet uit huis waren, bemoeide hij zich regelmatig met onze voetbalza- door Ronald Koeman gooien uitgang in". Het is maar hoe je het be kijkt. „We zullen de wedstrijd tegen Spanje moeten controleren, op dezelf de manier als we tegen Denemarken hebben gedaan", hield Beckenbauer gistermiddag zijn spelers voor. „Span jaarden houden er niet van om onder druk te worden gezet. Wij kunnen bo vendien helemaal niet op een gelijk spel spelen". Aan het debacle van vier jaar geleden wil geen Duitser meer herinnerd wor den. Ook Pierre Littbarski niet. „Als we daaraan terugdenken, is dat de eer ste stap op weg naar een nederlaag. Ik beweer niet, dat deze ploeg beter is dan die van Frankrijk, ik weet wel dat de harmonie en het zelfbewustzijn gro ter is". De winst op de uitgebluste De nen heeft daartoe in niet geringe mate bijgedragen. „Maar het betekent nog lang niet", waarschuwt Beckenbauer, „dat we er al zijn. Een doelpunt is snel gemaakt". In het Parkhotel van München wor stelde Miguel Munoz op dat moment met de vraag of hij José Miguel Gon zales Martin del Campo, Michel dus, nu wel of niet moet laten spelen. Dins dagavond tegen Italië beschadigde hij in duel met Maldini de meniscus van de rechter knie. Volgens teamarts Delgado is het hoogst dubieus of hij in actie kan komen. Michel wil echter onder elk beding spelen, desnoods met een verdovende injectie. De vori ge week door Real Madrid tot 1996 vastgelegde technicus, voor wie AS Napoli bijna 20 miljoen gulden op ta fel wilde leggen, wil zich de kans niet laten ontnemen een gooi te doen naar de status van EK-vedette. ken. Tegenwoordig niet meer, omdat wij natuurlijk inmiddels ook al weer wat jaartjes meehobbelen. Nu geeft hij zijn mening alleen nog als het fout loopt. Met dat beruchte interview en kele maanden geleden bijvoorbeeld. Hij koos meteen mijn zijde en trachtte mij gerust te stellen met de opmerking dat het niet meer dan een storm in een glas water was. En dat enkele weken later de hele zaak zou zijn vergeten. Morgen wordt mijn voet weer met ijs behandeld en bestraald, ik geloof dat het apparaat interpuls heet. Dat soort zaken, daar weet ik echt niets van. Dat laat ik mooi aan de heren van de medi sche staf over. Voor de selectie staan twee trainingen op het programma. Heel licht. Tennisvoetbal en dat soort zaken. De conditie is er; dus hoeft er alleen getraind te worden om de tak- tiek voor de wedstrijd tegen Ierland uit te proberen. Ik hoorde dat de FA het verzoek tot deelname aan het Europese cupvoet bal voor clubteams heeft ingetrokken. Voor de voetballers een bittere pil, want zij worden op die manier de dupe van de misdragingen van mensen die zich supporter noemen. Doodzonde voor Engeland, op deze manier gaat het land waar het voetbal toch van daan komt, de aansluiting finaal mis sen. Alle Engelse ploegen spelen het zelfde systeem; dezelfde taktiek. Ze ko men, omdat ze het eiland niet meer af mogen, niet meer in aanraking met Europese voetbalstijlen. En dat zullen ze op den duur bij grote toernooien voor landenteams toch gaan merken. Ik moet er niet aan denken dat Neder land zoiets zou overkomen. De ogen waren op ons gericht en naar wat ik heb gezien en gehoord, hebben onze fans het fantastisch gedaan. Dat geeft moed voor zaterdag. We zullen er weer een happening van maken met z'n al len. ol als bankzitter BENRATH (ANP) - Ruud Gullit bleef donderdag tijdens de pers conferentie op de massage-tafel en I was door de persvoorlichters Stolk en Racké niet te verleiden tot een verschijning op het terras van Rheinterrasse. De Europese voet baller van het jaar is geestelijk ver moeid, kan de teleurstelling over zijn minder dominante rol niet aan, zo heette de verklaring in Ben- rath. Gullit mankeert lichamelijk niets. Het minder flitsende spel van de man die de ster van de eindronde in I West-Duitsland moest worden, heeft volgens bondsarts Kessel geen enkele fysieke oorzaak. „Het kan zijn dat hij na zo'n zwaar seizoen in Italië wat moe is, maar hij krijgt voldoende rust. Bovendien bewijzen de Italiaanse spelers met hun energieke spel het tegendeel. De Westduitse teamarts professor Liesen heeft laten weten het bloed van Gullit te willen onderzoeken. Een minder fysieke gesteldheid bij Gullit is volgens mij echter niet meetbaar. En misschien is hij zater dag tegen de Ieren wel de man, die het toernooi naar zijn hand zet", al dus de opinie van de medische be geleider van de Nederlandse ploeg. KOBLENZ (DPA) De Westduitse douane heeft tot nog toe een aanzien lijke hoeveelheid bagage van suppor ters in beslag genomen. Van fans die de grens wilden passeren zijn onder meer 141 slagwapens, 50 steekwapens en 105 stukken vuurwerk afgepakt. De grenspolitie van Koblenz berichtte donderdag dat naast ploertendoders en messen veel breekijzers, pikhouwe len, honkbalknuppels, leren zwepen, kettingen en zagen ingenomen zijn. „Opvallend is, dat er ook voorwerpen bij zaten die weggeschoten kunnen worden, zoals ijzeren kogels en zakjes met muntstukken", aldus de grenspo litie. ONDEN (GPD) Totaal isolement edreigt het Engelse voetbal. Voor tlopend op een beslissing van de EFA, heeft 's lands nationale voet- albond besloten de aanvraag voor elname van Engelse clubs aan de amende Europese voetbaltoernooi- in te trekken, n op het hoogste niveau zal worden ten of het nodig is om ook het En- te elftal uit het internationale voet- al te verwijderen. In ieder geval bin- de regering-Thatcher wordt sterk dacht aan deze drastische maatre- 1. na het massale wangedrag van onderden supporters tijdens het EK Westduitsland. De kater van de jnlijke nederlaag tegen Nederland «ft inmiddels plaats gemaakt voor •n algemene malaise rond de sport, o de meeste Engelsen onveranderd handen dragen. Albion's voetbalvandalen hebben n monster gecreëerd. Hoe kunnen ij daar een einde aan maken?" Dat as gisteren de grote vraag tijdens een "oedvergadering in de ambtswoning in premier Margaret Thatcher op ummer 10 Downingstreet, waar on- or meer de minister van binnenland- zaken, Douglas Hurd, en de speciale ■'nister voor sport, Colin Moynihan an tafel bijschoven. Besloten werd de ogelijkheid te onderzoeken om via - rechter de paspoorten in te nemen an onverbeterlijke voetbalvandalen. 'e regering streeft vanaf nu naar een mdelijk systeem waarin voetbalsup- arters in het bezit moeten zijn van iantiteitsbewijzen als zij wedstrijden 'Hen bezoeken. Aangezien drank als van de grootste boosdoeners geldt a het wangedrag van voetbalsuppor- 'rs, worden maatregelen overwogen at alcoholgebruik buiten de stadions an banden te leggen. Ook zullen de afschillende politiekorpsen en de hbs nauwer moeten samenwerken hjhet groeiende kwaad van het voet- hndalisme de kop in te drukken. °orden, maar nog steeds geen da- en- Minister Hurd heeft evenwel al angekondigd dat die spoedig zullen Minister van binnenlandse zaken Douglas Hurd (links) geflankeerd door Colin Moynihan, minister van sportzaken, zetten voor Downing Street 10 uiteen wat de voornemens van de Britse regering met betrekking tot het voetbalvandalis me zijn. volgen. Desnoods gekoppeld aan nieuwe wetsbepalingen. Met name wat betreft de reisbeperkingen voor degenen, die langzamerhand in steeds grotere getalen bij de politie bekend raken als notoire raddraaiers. Daar bij realiseert men zich heel goed dat het innemen van paspoorten alleen niet voldoende is. Via postkantoren kan men hier gemakkelijk aan zoge naamde toeristenkaarten komen voor korte bezoeken aan het buitenland. Pas tegen eind volgend jaar hoopt men de verstrekking van dit soort reisdocumenten via de postkantoren te computeriseren. Zeker lijkt in ieder geval dat de Engel sen voor het bezoeken van voetbal wedstrijden zullen overgaan tot de uit- de Duitsers er (Door Albert Geesing) MÜNCHEN De situatie is exact een der aan het EK-toernooi van vier jaar geleden in Frankrijk. Net als van avond in München, hadden de West duitsers in de laatste groepswedstrijd tegen Spanje aan een puntendeling genoeg voor een plaats bij de laatste vier. Maar bij wijze van hoge uitzon dering liet het geluk de Duitsers dit keer in de steek. Tot drie keer toe trof fen Briegel en Brehme in Parijs het houtwerk en sloeg het noodlot in de slotminuut toe. De welgemikte kop bal van Maceda betekende de onder gang voor de Duitse nationale ploeg en zijn bondscoach Jupp Derwall. De gelijkenis met het duel van van avond is opmerkelijk. Net als toen, kon de versmade WK-flnalist van Mexico in de duels met Italië (1-1) en Dene marken (2-0) geen moment imponeren. De kritiek op Franz Beckenbauer is net zo hevig als destijds op diens voor ganger. Als eerste bondscoach in de geschiedenis van het Duitse voetbal moest Derwall voortijdig zijn biezen pakken. Voor eigen publiek zou de klap zo mogelijk nog wel eens harder aan kunnen komen, wanneer de 'natio nale ramp' van 1984 zich vanavond herhaalt. De Spanjaard Michel kent daarover geen twijfels. „Wij gooien de Duitsers uit het toernooi", voorspelde hij al voor het begin van dit EK. „Met Italië plaatsen wij ons voor de halve finales. Het Duitse voetbal zit in een crisis". Die wijsheid ontleent de begaafde middenvelder van Real Madrid aan de videobeelden uit de Bundesliga, die hem regelmatig worden opgestuurd door Flemming Poulsen van FC Köln, met wie hij bij Castilla speelde. „Ik re ken pas weer op de Duitsers in 1990 bij het WK, niet op dit EK". gifte van een soort persoonsbewijs. Hoe dat precies moet gebeuren is nog steeds een punt van discussie. Voort durend wordt gesuggereerd om het voorbeeld te volgen van de eerstedivi- sieclub Luton Town, waar je alleen met een soort ledenkaart binnen komt. De overheid denkt meer aan een nationale opzet, die alle voetballief hebbers dwingt een kaart aan te vra gen als zij, waar ook in Engeland, wed strijden willen bezoeken. Algemeen wordt beseft dat er niet direct afdoen de maatregelen voorhanden zijn om het kwaad radicaal de kop in te druk ken. Maar het streven is er nu op ge richt om het de onverbeterlijke vanda len zo moeilijk mogelijk te maken. Met preventieve maatregelen en strengere straffen bij overtredingen. vechtlust, die het gemis aan kwaliteit moet compenseren, ook dit keer toe reikend zal zijn om het verzet van de vice-kampioen van 1984 te breken. De slag wordt uitgevochten op het mid denveld. In die linie staat het techni sche surplus van Spanje tegenover de Duitse hardheid en onverzettelijk heid. Het zijn de enige peilers waarop de Duitse nationale ploeg momenteel rust. „Tegen Italië en Denemarken zat er weinig schoonheid in ons spel", be seft Olaf Thon, „maar er zit wel voor- WUPPERTAL (GPD) - Sören Lerby en Preben Elkjaer-Larsen ontbreken vanavond wegens blessures bij Dene marken in het laatste groepsduel te gen Italië. Vermoedelijk evenmin van de partij is John Helt, die in de ope ningswedstrijd tegen Spanje met een enkelblessure uitviel. Het duel met de Italianen betekent voor Morten Olsen (38) zijn 99e en voor laatste optreden als international. In september maakt de toekomstige bondscoach de honderd vol met een benefietwedstrijd tegen Portugal, Hongarije of Turkije. Voor de Denen staat er vanavond niets meer op het spel, des te meer voor de Italianen. Zij hebben aan een gelijk spel genoeg om zich te plaatsen bij de laatste vier. De wens is daarbij eerder de vader van de gedachte. En niet alleen bij hem. Perfecte toernooivoetballers als het zijn, verstaan de Duitsers als geen ander de kunst om zich mentaal op te laden en te strijden voor volk en va derland. De hamvraag is echter of de 18.00-18.25 Ned 2: Sport: met EK nieuws, aandacht voor de Volmac Ladies Open (golf), een voorbeschouwing op de ronde van Texel (zeilen) en beelden van de voetbal wedstrijd tussen DOS Kampen tegen De Treffers (onder voorbehoud). 19.45-23.00 Did 1: EK Voetbal 1988: met een voorbeschouwing en de wedstrijd West- duitsland-Spanje. Vanaf 22.00 uur een sa menvatting van de wedstrijd Italië-Dene- marken. 20.00-22.00 Ned 3: EK Voetbal 1988: met een voorbeschouwing en de wedstrijd West- duitsland-Sparye. 20.00-23.45 BRT 2: EK Voetbal 1988: met een voorbeschouwing en de wedstrijd West- duitsland-Spanje. Aansluitend de wedstrijd Italië-Denemarken. 22.00-22.22 Ned 3: EK Voetbal 1988: samen vatting van de wedstrijd Italië-Denemar ken. 22.35-22.40 Super: Voetbaluitslagen. 22.55-23.40 Ned 3: EK Voetbal 1988: met het EK Journaal en aandacht voor wielrennen (de Ronde van Zwitserland). 23.55-00.00 SKY: EK Voetbal 1988: EK Jour naal. 00.20-01.05 BBC 1: EK Voetbal 1988: samen vattingen van de wedstrijden Westduits- land-Spanje en Italië-Denemarken. nog wat zou komen is dat meegeno men". Wim Kieft, die gisteren door zijn colle ga's unaniem geroemd werd omdat hij Van Basten de ruimte bood om Enge land te vloeren, vindt dat het elftal op de ingeslagen weg voort moet. Dat be tekent spelen als de laatste twintig mi nuten tegen de Britten. Met twee spit-, sen in plaats van hangende vleugel spelers. Daarbij tekent de topscorer van de Ne derlandse competitie aan dat het tan dem Van Basten/Kieft allerminst een (Door Fred Sochacki) IjjSSELDORF/BENRATH - Met de drie gouden Van Basten- [oelpunten tegen Engeland, telt Oranje weliswaar weer mee jde race om de halve finales; het gemor in de frontlinie van leneraal Michels' eskader is daardoor allerminst verstomd. Verwijl Marco van Basten gisteren bijna verslonden werd |oor de internationale pers, luchtte Wim Kieft in 'petit comité' i hart. h ben naar het EK gekomen met de Lp op een basisplaats en zeker niet is tribuneklant", startte de PSV'er. Us ik vooraf had geweten dat zo'n rol ■ij boven het hoofd zou hangen, was I niet eens naar Duitsland afgereisd, lp grond van een goed seizoen bij PSV jimijn prestaties in de voorbereiding j dit toernooi, had ik tegen Rusland jinstens een plaats op de reservebank trdiend". farco van Basten bezigde amper twee leken geleden nog woorden van gelij ke strekking. De Milan-spits nam toen uijff in de arm om raad. Kieft: Ivaarom ik er niet met iemand over L gepraat? Omdat praten niets uit- balt. Het probleem is bekend. We fbben te veel spelers voor die positie, jovendien kun j e praten wat j e wilMi- Iels doet toch zijn eigen zin. Ik ver lacht nu niks meer. Als er desondanks ll'SSELDORF (SID) - Alle personen lie voor, tijdens of na de EK-wed- Irijd Nederland - Engeland werden learresteerd, zijn nu weer op vrije loeten. Dat heeft de politie in Düssel- lorf donderdag meegedeeld. Ie politie had na de gewelddadighe- (en van dinsdag en woensdag in totaal lieden in verzekerde bewaring ge- rid. Na afsluiting van het onderzoek elde de politie nogmaals dat een boot deel van de relletjes door West- luitse jongeren was uitgelokt. Er zijn hgeveer 3000 politiefunctionarissen bclusief de Westduitse ME) in actie fcweest Wim Kieft koningskoppel is. „Maar we spelen goed samen", vindt hij. „Ik speelde in de rol van aangever en Van Basten maakte af. Ik ben blij om Van Basten en zijn doelpunten. Het is echt niet zo dat ik 's nachts in bed lig en me af vraag: hij heeft drie keer gescoord. Wat moet ik nu? Het lijkt me logisch dat Marco tegen Ierland speelt. De rest blijft, tenminste wat aanval en mid denlinie betreft, een loterij". Een loterij waar de bondscoach giste ren zelf wel enige toelichting op gaf. „Als ik Kieft laat spelen, dah moet ik een middenvelder opofferen. Op dat moment haal ik de balans uit het elf tal". En tegen Ierland wil Michels een uitgebalanceerd geheel op de mat brengen. Want de outsider van het groene eiland zal verslagen moeten worden om een doortocht naar Ham burg of Stuttgart te garanderen. En binnen Oranje is iedereen ervan over tuigd dat die klip morgenmiddag las tig genoeg te omzeilen is. De veel ster ker ingeschatte Russen en Engelsen kunnen daar een aardig deuntje over meefluiten. „Ik ben me niet te buiten gegaan aan speculaties vooraf', zegt Michels. „De favorietenrol die Nederland in de schoot geworpen kreeg, komt niet van mij. Nog steeds niet. Naar mijn mening heeft Italië de beste ploeg. Een team waar geen zwakke plek in is. En vlak Duitsland niet uit. Zij groeien in het toernooi en hebben het voordeel van het eigen publiek. De enige tegenval ler vond ik Denemarken. Wij kunnen aardig meedoen, als niemand wegvalt. Als iedereen een extra inspanning le vert. Dat betekent dat Ruud Gullit ook mee moet verdedigen. Geen pret tige job voor de topper van Europa. El ke wedstrijd opnieuw wordt het uiter ste gevergd, want elke partij is een fi nale. Tijd om te experimenteren is er niet". Een opmerking, die zou kunnen in houden dat de bondscoach nu zijn de finitieve formatie heeft staan. Of schoon hij zich zelf afvraagt of de de fensie wel sterk genoeg is. „Volgens mij wel", meent Frank Rijkaard. „Veel kansen hebben we niet wegge ven. Zowel tegen Rusland als tegen Engeland niet". Niet in de laatste plaats een verdienste van de toekom stige Milan-speler zelf. Michel Wij

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 17