Grote absentielijst tenniskampioenschap! Jo Jansen: Vlissingen rijp om door te stoten r: Zeeuws 400 m. record voor Michel Geijsels PZC/sport Hoge boete voor Feyenoord OPEN KARAKTER EN BETERE COÖRDINATIE NOODZAAK VLISSINGEN - Met het aantrekken van Jo Jansen heeft de voetbalclub Vlissingen een nieuwe stap gezet in de richting van de profstatus. De kersverse oefenmeester van Vlissingen onderstreepte dat gisteravond nog eens tijdens een kennisma kingsbijeenkomst voor spelers, bestuurders, begeleiders en sponsors. „Het is de bedoeling dat ik zo professioneel mogelijk ga werken", aldus Jansen, die een volledige dienstbetrekking heeft als trainer van Vlissingen. Een doel Herhaling Gesprekken Nijdam Midi Libre Zomeravondbridge AGENDA VOOR HET WEEKEND VRIJDAG 17 JUNI 1988 BENRATH (ANP) Johan Cruijff maakt op zaterdag 2 juli zijn rentree in De Meer. De 41-ja- rige oud-topspeler, die in janua ri als trainer bij Ajax verdween, voetbalt die dag in Amsterdam ter ere van de vijftigste verjaar dag van „mister Ajax", Sjaak Swart. Cruijff maakt deel uit van een door Swart zelf gekozen elftal, dat in de erewedstrijd aantreedt tegen Ajax met zijn nieuwe aanwinsten. Swart, 31-voudig international, speelde van 1952 tot 1973 voor Ajax. Hij kreeg de vrije hand bij de uitnodigingen voor zijn ver jaardagspartij. die officieel op 3 juli had moeten plaats vinden. „Cruijff komt", sprak Swart don derdag in Benrath op vastbera den toon tijdens de door organi sator Freek de Jonge geleide persconferentie. Swart heeft voor het door Thijs Libregts te coachen elftal een groot aantal voetbalberoemdheden van Am sterdamse afkomst geïnviteerd. Naast Cruijff zijn Lerby, Van Basten, Rijkaard. Jesper Olsen, Krol en Neeskens de bekendste spelers met een Ajax-achter- grond, die even van vakantie te rugkomen. Het doel wordt verde digd door een niet-Ajacied, de bij dergelijke gelegenheden onver- mijde lijke Belg Jean-Marie Pfaff. Het duel Ajax-Sjaaks Fa vorieten wordt aanbevolen door een comité, waarin prominenten als Van Thijn, Schroder. Michels en Harmsen plaats hebben. De opbrengst van de van vriendelijk geprijsde toegangsbewijzen voorziene wedstrijd gaat naar een goed doel. dat door de jarige nog nader bepaald moet worden. De selectie van Swart ziet er als volgt uit: Swart. Pfaff. Galjé, Cruijff, Lerby. Vanenburg, Tahamata, Molenaar, Van Basten, Rijkaard, Krol. Nees kens, Erwin Koeman. Bosman, Spel- bos, Jesper Olsen en Boeve. Jo Jansen rechtsposeert met de 'nieuwelingen' bij Vlissingen: v.l.n.r. Richard Verwei, Ad Gladdines Alex Lourens, Hans de Nooijer, de mascotte, John Jasperse en Eugene Fagg. ZEIST (ANP) De tuchtcommissie van de KNVB heeft Feyenoord een boete van 10.000 gulden opgelegd om dat het in de afgelopen competitie vier maal voorkwam, dat een wed strijd van de Rotterdamse eredivisie club een onregelmatig verloop had. Bovendien kreeg Feyenoord een bijko mende voorwaardelijke straf van een wedstrijd zonder publiek met een proeftijd van een jaar. Het gepromo veerde MVV kreeg eveneens een voor waardelijke straf van een wedstrijd zonder publiek, plus een boete van 5.000 gulden, wegens één onregelma tig verlopen duel. Voor soortgelijke 'vergrijpen' kreeg RKC een boete van 5000 gulden, waarvan 3000 gulden voorwaardelijk en moet NEC 1000 gul den betalen, waarvan de helft voor waardelijk met een proeftijd van een jaar. Voorts moet trainer Bert Jacobs van eerste divisieclub Vitesse het nieuwe seizoen beginnen vanaf de tribune. Wegens wangedrag in een van de wed strijden voor de na-competitie heeft hij een schorsing van twee wedstrijden en een boete van 250 gulden gekregen. Huub Smeets van Roda JC kreeg een straf van twee wedstrijden en een boe te van 200 gulden. Naast de drie verplichte trainings avonden is Jo Jansen van plan ook overdag met de dan beschikbare spe lers aan het werk gaat. Een vastom lijnd schema voor die trainingen is er nog niet („dat is een kwestie van aftas ten wat de mogelijkheden zijn"), maar Jansen is voornemens twee ochtend trainingen per week te houden, waar bij spelers vooral individueel bena derd worden. In zijn toespraak tot de spelers liet Jo Jansen er geen twijfel over bestaan dat hij maar met één doel naar Vlis singen gekomen is: zo snel mogelijk naar het betaalde voetbal. Het bete kent dat er van de spelers meer geëist zal worden. Jansen verklaar de gisteravond in het restaurant van de Skandia Sauna in Vlissingen dat hij er weinig voor voelt zijn normen aan te passen aan het amateurniveau. „Ik wil zo min mogelijk inleveren van de wijze waarop ik altijd gewerkt heb. Ik weet dat Vlissingen een club is. die wat af dwingt in de regio. De club is rijp om door te stoten. In verschillende gele dingen denken mensen er op die ma nier over". Op de achtergrond heeft Jo Jansen zijn nieuwe werkgever geobserveerd en geanalyseerd. „Als je betaald voet bal wil spelen mag je niets aan het toe val over laten. Ik heb een behoorlijke indruk gekregen van de spelersgroep. Ik heb het idee dat ze goed weten waar ze mee bezig zijn", aldus Jansen, die zich behalve met de eerste selectie ook met de trainingscoördinatie van de overige selecties zal bezighouden. „Ik kan niet overal tegelijk zijn, maar het contact met de verschillende trainers is erg belangrijk". Jo Jansen, woonachtig in Breda, zal het grootste deel van de week in Vlis singen verblijven. Daar zal hij zich ook bezig houden met organisatorisch werk. „Al zal ik me zoveel mogelijk op de voetbaltechnische kant richten, want ik wil geen manager zijn. Eén van de zaken, die ik wel geregeld wil hebben is bijvoorbeeld de bereikbaar heid van de club. Ik vind dat er over dag op gezette tijden iemand aan spreekbaar moet zijn". bemoeien zolang de competitie nog liep", aldus Jo Jansen, die een vrij uit voerig contact heeft gehad met de ver trekkende trainer Kees Vermunt. Jansen en de spelers van de 'oude' se lectie maakten gisteravond ook ken nis met een aantal nieuwe gezichten. Eugene Fagg, Hans de Nooijer, John Jasperse, Ad Gladdines, Richard Ver wei en Alex Lourens werden gepresen teerd als de nieuwe aanwinsten. Voorts werd er voor het eerst een spe- lersraad gevormd. Marcel Schenk, Geert Bouwman en Kees Houtepen vormen straks de schakel tussen de trainer en de spelersgroep. Jo Jansen, die aanbiedingen van Wil lem II en RKC naast zich neerlegde om bij Vlissingen aan de slag te kun nen („mensen die me kennen zullen daar niet verbaasd over zijn ge weest") start de voorbereiding op het nieuwe seizoen op 18 juli. „De naam Vlissingen moet straks in één adem genoemd worden met voetbal zoals het Zeeuws meisje staat voor margarine", mijmerde Jansen. VLISSINGEN - Na een onderbreking van een jaar - de editie 1987 werd in Terneuzen afgewerkt - is 'De Veste in Middelburg weer het park waar de komende twee weekeinden de Zeeuw se tenniskampioenschappen voor se nioren worden betwist. In de B-cate gorie is er een gedevalueerd deelne mersveld. Zowel bij de heren als de dames laten de titelhouders verstek gaan, terwijl daarnaast de namen van nog een aantal prominenten op de res pectievelijke afvalschema's ontbre ken. Serge Carpentier (CCZ/TSI), regerend kampioen op buitenbanen en nummer twee in de actuele speelsterkterang- schikking, is de belangrijkste kandi daat voor een hoge eindklassering in het herenenkel-B, die geen acte de pre sence zal geven in de hoofdstad. De Oostburger neemt deel aan een A-toer nooi in Bennebroek waar voor hem punten voor de Audi Ranking, de na tionale ranglijst, zijn te verdienen. Manfred de Kok (CCZ/TSI), die een po sitie als vijfde zou zijn toegekend, heeft om dezelfde reden van inschrijving af gezien. Alleen betreft het voor hem de kwalificatieronde van een wedstrij dreeks van het Utrechtse Iduna. Bij de dames van vergelijkbaar niveau is Sandra Begijn de grote afwezige. De Hulsterse vedette heeft geen belang stelling. Stefanie Rottier (Animo), die haar wellicht naar de kroon zou heb ben gestoken, is evenmin te bewonde ren. Zij heeft verplichtingen met de na tionale selectie Urn 14 jaar. Een verge lijkbaar excuus geldt voor Emerence van Wingen ((CCZ/TSI); zij moet na melijk voor de landelijke ploeg t'm 16 jaar racket uit de hoes halen. Nu dus blijkt dat districtsbelangen - het organiseren van respresentatieve kampioenschappen - door individuele interesses zowel als nationale evene menten wordt doorkruist, is het tijd de zaken eens op een rijtje te zetten ten einde verder afglijden te voorkomen. Het treffen van sancties, indien moge lijk, dient overwogen te worden, een betere coördinatie is zonder meer wen selijk. Toevanging van het predikaat 'open' en wijziging van het niveau in 'A/B' zou ditmaal wellicht de deelna me van Egyptenaar Amr Tawfik (CCZ/de Schelde) en Animo-represen- tant Mike Simon hebben opgeleverd. Het zou zowel de kwaliteit als de aan trekkelijkheid van het toernooi onte genzeggelijk hebben vergroot. Op het B-schema bij de heren prijkt de naam van indoor-kampioen Joost Thorenaar (CCZ/MLTC) op plaats In de afgelopen weken voerde Jo Jan sen al gesprekken met vertegenwoor digers uit diverse geledingen van de club. De spelers van de eerste selectie waren gisteravond als laatsten aan de beurt. „Die volgorde is niet helemaal logisch, maar ik wilde me er niet mee KANDERSTEG (AFP/DPA) Acacio da Silva heeft donderdag de derde etappe van de Ronde van Zwitserland gebruikt om het aantal kanshebbers op de eindzege tot een minimum terug te brengen. De coup van de al jaren in Zwitserland levende Portugees ver raste bijna het hele peloton, met daar in favorieten als Kelly en de Zwitser se hoop Niki Rüttimann. Da Silva duldde in de rit van Zofingen naar Kandersteg over 217 kilometer alleen de veteraan Helmut Wechsel- berger aan zijn zijde. De 35-jarige Oos tenrijker moest het zonder de gebrui kelijke beloning voor zijn activiteiten stellen. Da Silva won de sprint-a-deux en kreeg tevens de gouden leiderstrui om de ranke schouders. Voor Wechsel- berger resteerde de tweede plaats in het algemeen klassement. De uitslag van de derde etappe is: 1. Da Silva (Por) 217 km in 5 uur, 10 minuten en 32 seconden, 2. Wechselberger (Oos) z.t., 3. Jaermann (Zwi) op 24 seconden, 4. Robeet (Bel) z.t., 5. Rabottini (Ita) z.t., 6. Bauer (Can) z.t., 7. Lubberding (Ned) 0.52, 10. Draaijer (Ned) 2.17. Uitgevallen: Bol, Pieters en Daams. Algemeen klassement: 1. Da Silva 13.12.34, 2. Wechselberger z.t., 3. Bauer 0.37, 4. Jaer mann 0.41, 5. Robeet z.t., 6. Rabottini 4.21,7. Lubberding 4.49, 9. Draaijer 5.25, 28. Theu- nisse 14.03, 36. Rooks 14.56. van Hooydonck 0.08, 3. Van der Poel 0.12, 4. Soeoen 0.14, 5. Lilholt 0.16, 6. Cornillet 0.21, 7. Lurvik 0.22. 8. Stauff 0.33, 9. Cordes (Ned) 0.51, 10. Nijdam (Ned) z.t. Jelle Nijdam is donderdag in de twee de rit van de Ronde van Zweden ont troond als leider. De ritzege ging na 118 kilometer in Vasteras naar Riko Soeoen uit de Sovjetunie. De Zweed Michel Lafïs, die tweede werd, nam de leiding in het algemeen klassement over van Nijdam. De Nederlander bevond zich in het pe loton, dat 48 seconden achterstand had op de kopgroep van acht renners. Adri van der Poel werd derde en bezit die positie ook in de algemene rang schikking. Tom Cordes staat negende, Jelle Nijdam een plaats lager. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Soeoen (Sov) 118 km in 2 uur, 24 minuten en 18 seconden, 2. Lafis (Zwe), 3. van der Poel (Ned), 4. E. van Hooydonck. 5. Cornillet (fra), 6. Lilholt (Den), 7. Stauff (WD1), 8. Lurvik (Noo) allen zelfde tijd als Soeoen, 9. Arnold (WD1) op 48 seconden, 10. Spruch (Pol) z.t. Algemeen klassement: 1. Lafis 4.08.27, 2. E. Jos Haex heeft donderdag de derde etappe van de Midi Libre gewonnen. De Belgische coureur arriveerde na de rit van Millau naar Sete over 183,5 kilo meter alleen aan de eindstreep. Zijn land- en ploeggenoot Claude Criquie- lion behoudt de leiding in het alge meen klassement. De uitslag van de derde etappe is: 1. Haex (Bel) 183,5 km in 5 uur, 5 minuten en 48 se conden, 2. Bolts (Wdl) 33 seconden, 3. Ver hoeven (Ned) 1.25, 4. Gomez (Fra) 1.40, 5. Bernard (Fra) 6.22, 6. Criquielion (Bel) 6.32, 7. Fignon (Fra) z.t., 8. Boyer (Fra) z.t., 9. Es- nault (Fra) z.t., 10. Vandenbrande (Bel) 6.45, 11. Arnould (Fra) z.t., 12. Leleu (Fra) z.t., 13. Y. Madiot (Fra) z.t., 14. Leblanc (Fra) z.t., 15. Guay (Fra) 6.48. Algemeen klassement: 1. Criquielion 12.59.44,2. Fignon 0.08,3. Haex 0.43,4. Boyer 2.28,5. Esnault 3.36,6. Vandenbrande 3.49,7. Arnould 3.54, 8. Y. Madiot 3.55, 9. Garde (Fra) 4.23, 10. Forest (Fra) 4.24, 11. Dubois (Fra) 4.25, 12. Mas (Fra) 4.33, 13. Leleu 5.12, 14. Leblanc 7.31. 15. Colotti (Fra) 7.42. Philippe Poupon aan boord van zijn trimaran Fleury Michon vlak voor het binnenvaren van de haven van Newport. NEWPORT (AFP) De Fransman Philippe Poupon heeft met het schip Fleuri Michon IX een transatlantische race voor solozeilers gewonnen. Poupon kwam woensdagmiddag in Newport in de Amerikaanse staat Rhode Island aan. Dat was tien dagen, negen uur, vijftien minuten en ne gen seconden nadat hij in Plymouth, aan de Engelse zuidkust zee had gekozen. In die periode legde Poupon een afstand van 5500 kilometer af. nummer één. Of hij overigens het eer ste weekeinde ongeschonden door komt, is nog de vraag, gezien het feit dat militaire herhalingsoefeningen nu niet direct als een ideale voorbe reiding op een tennistitelstrijd kun nen worden gezien. Clubgenoot Wal ter Montenarie, na een periode met blessureperikelen weer helemaal te rug op zijn oude peil, wordt de andere finaleplaats toebedacht. Jaap Moerland (CCZ/TSI) en Remco Maandag (CCZ/MLTC) completeren de laatste vier. Verstoring van deze prognoses is natuurlijk mogelijk. Dick Waasdorp (Eegedima), Frans Verhulst (CCZ/de Schelde), Patrick Marteyn (Ludo et Emergo), Mark Zuidweg (Ee gedima), Marcel Wolfert en Stefan Ha- vermans (CCZ/TSI) en Ronald van de Broek (Souburg) moeten stuk voor KOUDEKERKE Voor de tweede maal togen de Zeeuwse bridgers naar Koudekerke om in het zomerseizoen toch te kunnen bridgen zonder achter volgd te worden door competitieperi kelen. Er waren 38 paren aanwezig, waaron der 14 niet-rokers die in één groep wer den ingedeeld. Van de resterend paren werden 3 groepen gevormd van 9 pa ren, groep AI, All B. Uitslagen (best geplaatste paren): Groep AI: 1 echtp. Kruijt 109 punten; 2 Meij- er/Saarloos 100; 3 Krijger/v. d. Perk 96; mevr. Götte/Nuijten 87. Gemiddelde 84. Groep All: Ladonsky-Someren 105 punten; 2 Ambachtsheer/Krijger 98; 3 mevr. Bas- tiaanse/Bastiaanse 88; 4 mevr. Paree De Pagter 86. Gemiddelde 84. Groep B: 1 mevr. v. Vorstenbosch/Konings 97 punten; 2 Schute/Schrijnemakers 92; 3 dms. Wiessner/Willems 90; 4 echtp. Groot- jans 89. Gemiddelde 84. Groep D (niet-rokers): 1 dms. Timmerman/ Woltering 219 punten; 2 echtp. Kramer 212; 3 dms. Sandberg/Bosch 199; 4 Ficheroux/De Rie 192; 5 dms. Brouwer/Bennis 191; 6 echtp. Oreel 187; 7 Breedveld/Bertijn 183. Gemid delde 168. De volgende drive (prijzen) wordt ge houden op maandag 20 juni 1988 in Koudekerke. stuk tot verrassende prestaties staat worden geacht. Bij de dames in deze categorie krl Angela Latuheru (CCZ/TSI) dooiT mutaties de kans om zich op zonaal juni als de nieuwe titelhoudster tel ten huldigen. De uitslag van de eil strijd tegen de als tweede getaxeel Annemarie Verrijzer (CCZ/TSI) F daarvoor vanzelfsprekend bepalel en in een vroeger stadium van hett' nooi het resultaat van de partij i Martine van Maarleveld (CCZ/T aan de andere zijde van het net. Inl onderste helft van het schema zoul als derde ingelote Ingrid de Vi (CCZ/MLTC) tegelijkertijd missch nog voor een onveerwachte ontwik ling kunnen zorgen. Verder bevat 'ladder' van 16 nog een aantal ste outsiders van wie Manon Kienjet Marion Mewisse (beiden CCZ Schelde), Marjolein Cijsouw (C( MLTC) en Isabelle Leenhouwes 'A mo) de bekendste. De schema's in de resterende klasl zijn eveneens via plaatsing en lotj opgesteld. De rangschikking van de kanshebbers een hoge eindklassering luidt hier als vo HE-C1: 1 Guido Tolhoek, Axel; 2 Ante van Bockel, Souburg; 3-4 Bernd van Quel berghe, Animo, en Gilles van de Grui CCZ/de Schelde; DE-C1: 1 Jeanet Meij Animo; 2 Marion MJewiss, CCZ/de Schel HE-C2: 1 Dethlet Pieters, Animo; 2 Rol Springer, 't Halve Maantje; 3-4 Arno Jor ma, 't Halve Maantje, en Marcel Schoui Halve Maantje; DE-C2: 1 José Knc MLTC; 2 Elly Cijvat, TSI; 3-4 Anita Bra DOS, en Miranda de Vey, MLTC; HE-D Michel Verberkmoles, Animo; 2 Guido v Boom, Souburg; 3-4 Wileo Hoogerhuis.sl veringhe; 3-4 Christiaan Hiensch, 't Haf Maantje; DE-D1: 1 Anneke Engelse, SI burg; 2 Gwen Melis, MLTC; 3-4 Jolai| Franke, Veere, en Angelique Coenen, ster Ambacht; HE-D2: 1 Jan Tol, de Sol de; 2 Leen Jobse, MLTC; HD-B: 1 R. Maf dag/J. Thorenaar; 2 D. Waasdorp/M. Zij weg; DD-B: 1 M. Cijsouw/A. Verrijzer; I Kienjet/M. v. Maarleveld; GD-B: 1 A. Laj heru/M. de Kok; 2 M. v. Maarleveld/F. hulst; HD-D: 1 W. Hoogerhuis/P. Moerla] 2 G. d'Hont/M. Verberkmoes; DD-D: 1J Sabben/J. Sanderse; 2 T. Cronin/J. Franl GD-D: 1 G. Melis/R. Leijdekker; 2 D,| Zweeden/M. Verberkmoes. ROTTERDAM De 17-jarige atleet Michel Geijsels (RKHAV) uit Hulst zorgde tijdens atletiekwedstrijden gisteravond in Rotterdam voor twee opmerkelijke prestaties. Hij kwam op de 400 meter tot een nieuw Zeeuws re cord bij de A-junioren in een zeer snel le tijd van 49.02. Het oude record stond op naam van André Verwei (AV'56) sinds 1984 met 49.42. De talentvolle loper bleef slechts een paar tiende seconde verwijderd van het seniorenrecord dat sinds 1976 op naam staat van Gerard Verhulst (48.97). De atleet uit Zeeuwsch-Vlaan- deren liep ook een snelle 100 meter in een persoonlijke record van 11.05. Geijsels die eerste jaars A-junior is en traint onder de succesvolle trainer Piet Lossie moet kans zien om binnen kort ook het senioren record te verbe teren. De 16-jarige atleet Robert van der Vegt (Delta Sport) nam succesvol dl aan een werpdriekamp in Oud-Beijl land. De tweede jaars B-junior kw| tot een nieuw clubrecord met het d cuswerpen 44.82). Deze prestatie! tekent de tweede beste seizoenpresl tie van Nederland. Op het kogelstotj kwam hij tot 14.09 en bij speerwerp bereikte hij met de 700 gram een stand van 45.10. Van der Vegt eindig met 2077 punten als eerste. Overige uitslagen: Rotterdam: A-junior chel Geijsels*RKHAV) 400 m 49.02 (ZR), m. 11.05 (PR). Lorenzo Jansen (RKHAVl m. 52.05 (PR), 100 m. 12.01 B-Junior; Pe Scheele (RKHAV) 400 m. 53.04 (PR), 100 11.09 (PR). Stevan Praet (RKHAV) 400 52.06, 100 m. 11.07. Ingeborg Arei (RKHAV) kogel 9.44, discus 26.82 (P OUD-BEIJERLAND: Robert van derV (Delta Sport); discus 44.82, kogel 14, speer 45.10 totaal eerste met 2077 punt Werner Lodewijk (Delta Sport); discus31 kogel 11.09, speer 40.64 totaal derdei 1535 punten. r~2 Tennis Schaken Tennistoernooi Eastbourne, kwartfinales: Navratilova (VSt)-Savtsjenko (Sov) 6-4, 6-4; Fernandez (VSt)-Sabatini (Arg) 6-2,7-5; Zve- reva (Sov)-Lindqvist (Zwe) 6-4,0-6,6-2; Para dis (Fra)-Minter (Aus) 6-4. 6-3. Invitatie-toernooi West Kirby: kwartfina les: McEnroe (VSt)-Lundgren (Zwe) 4-6, 6-4, 6-2; Pate (VSt)-Curren (VSt) 7-6, 7-6; Shiras (VSt)-Pugh (VSt) 6-4, 6-3; Van Rensburg (VSt)-Tsjesnokov (Sov) 6-2, 6-1. Bristol, kwartfinales: Saceanu (WDl)-An- ger (VSt) 6-3, 7-6; Krishnan (India)-Jelen (WD1) 6-3, 6-4; Rostagno (VSt)-Masso (Arg) 6-1, 6-3; Dickson (VSt)-Shaw (Gbr) 6-1, 7-5. Hockey Internationaal hockeytoernooi in Nairobi: Kenya A-Sovjetunie 4-2 (2-1). Stand: India 3-6 (15-2); 2. Pakistan 3-6 (13-2); 3. Kenya A 4-4; 4. Sovjetunie 3-2 (4-8); 5. Ca nada 3-2 (4-8); 6. Kenya B 4-0. Basketbal Tweede wereldbeker schaaktoernooi: u slagen: Joesoepov (Sov)-Karpov (Sov) 1/1 2, Nogueiras (Cub)-Sokolov (Sov) 1-0, Ri (Hon)-Kasparov (Sov) 1/2-1/2, Hübi (Wdl)-Short (GBr) 1/2-1/2, Timman (Ne Ehlvest (Sov) 0-1, Speelman (GBr)-Belja ki (Sov) 1/2-1/2, Spasski (Fra)-Andersi (Zwe) 1/2-1/2, Hjartarsson (IJs)-Ljuboje (Joe) 1/2-1/2. Stand: 1. Kasparov 21/2,2. Spasski, And( son en Ehlvest 2, 5. Karpov 1 1/2 en 1 al broken, 6. Ljubojevic, Hübner, Speelman Nogueiros 1 1/2,10. Ribli en Short 1 1. Timman, Joesoepov en Beljavski 1, b. kolov 1/2 1,16. Hjartarsson 1/2. Nederlands kampioenschap De uitslaj van de vierde ronde: Van der Wiel-Kuijll 1/2, Vanheste-Ligterink 0-1, Brenninkml er-De Boer 1-0, Piket-Douven 0-1, PieterJ Van der Sterren 1/2-1/2, Bosboom-Cuijpl 0-L Stand na vier ronden: 1. Van der Wiel 311 2. Van der Sterren, Douven 3,4. Kuijf21/21 Cuijpers, De Boer 2, 8. Pieterse, BrenniJ meijer 1 1/2, 10. Bosboom, Ligterink, V| heste 1. Helsinki: Finland-Nederland (heren) 82-80. Scores Nederland: Bottse 9, De Waard 10, Franke 6, Te Velde 19, Van Dinten 14, Poel geest 8, Van Helfteren 3. Ebeltjes 9, Van Eg- mond 2. Voetbal Algeheel amateurkampioenschap, wedstrijd: DOS Kampen - De Treffers 65. Koers 1-0, 81. Wijnhoven 1-1. ScM| rechter: Van Dongen; toeschouwers: RUGBY SCHAKEN ten hiervoor de degens kruisen. Als Vlissingen I in de landelij ke klas was gebleven waren beide teams automatisch gepro moveerd, maar door de degradatie van de Scheldestadbewo- ners is de beslissingsmatch noodzakelijk geworden. De wed strijd wordt gehouden in het clublokaal van de Schaakclub Vlissingen, de voormalige Willem III-kazerne aan de Oranje straat en begint om 14.00 uur. TURNEN Zondag worden de Zeeuws-Vlaamse zomerkampioenschap- pen turnen gehouden in sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent. De aanvang van de cohtendwedstrijd is om 9.15 uur. De mid dagwedstrijd begint om 12.45 uur. Deelnemende verenigingen zijn: THOR Sas van Gent, Voorwaarts Axel, gymn.ver. Clinge, Turn '87 uit Oostburg en gymn.ver. Zaamslag. Zaterdag (morgen) wordt het Zeeuwse rugbyseizoen afgeslo ten met de traditionele wedstrijd tussen de oprichters van de Goese rugbyclub Tovaal en een huidige selectie, die wordt aangevuld met enkele Oemoemenoe-spelers. In het oprichtersteam van Toval spelen onder anderen André de Haan. Jan Buijs, Jaap Nieuwenhuijze, Piet de Looff en Ar thur Rijn. De wedstrijd staat onder leiding van Jaap van de Guchte en begint om 16.30 uur op sportpark Het Schenge in Goes. MOTORCROSS Morgen (zaterdag) wordt op het terrein van de MSV De Uitlaat aan de Engelandweg in Vlissingen-Oost de vijfde klassements motorcross verreden. Aan de start komen de klassen 50 cc, 80 cc mini en groot, 125 cc, en de gecombineerde 250/500 cc. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur. In Axel rijden woensdagavond de licentiehouders hun vierde klassementscross voor de RES-trofee in de klassen 125 cc, 250 cc en 500 cc. De wedstrijden beginnen om 18.00 uur. Morgen (zaterdag) wordt in Vlissingen een beslissingswed strijd gespeeld om een plaats in de promotieklas van de Zeeuwse Schaakbond. De kampioen van Zuid I, de 'Sluisse To ren' uit Sluis en de kampioen van Noord I, Vlissingen III moe RALLYCROSS Zondag wordt op het Scheldecircuit te Rilland de derde rally crosswedstrijd, meetellend voor het clubkampioenschap, ver reden. Naast de vier klassen in de rallycross standaard, divisie I -1600 cc, divisie II +1600 cc en de specialklasse), zal dit keer het Dordtse Autocross Team aanwezig zijn om een dagvullend autosportprogramma te maken. De Dordtse autocrossers zul len eveneens in vier klassen van start gaan. De training begint om 10.00 uur, om 12.00 uur start de wedstrijd. WIELRENNEN beide wedstrijden kan tot kort voor de start in café Het Tref punt. TOERTOCHT Morgen (zaterdag) wordt de elfde uitgave van de Omloop van Vogelwaarde verreden. In de eigenlijke omloop is er startgele genheid voor nieuwelingen en liefhebbers. Beide categorieën hebben weer een maximale deelname. Dat houdt in dat er telkens 120 renners van start zullen gaan, waar bij uiteraard de Zeeuwse clubs van de partij zullen zijn. Naast de wedstrijden voor nieuwelingen en liefhebbers is er in de avonduren een criterium voor amateurs. Het complete pro gramma van de wielerdag in Vogelwaarde: 12.00 uur nieuwe lingen (65 kilometer); 14.30 uur liefhebbers (91 kilometer); 18.30 uur amateurs (100 kilometer). De jubileumuitgave van de Boekweitronde-van Zuiddorpe wordt aanstaande maandag gehouden. De organisatie, sup portersclub De Zwaluw, bestaat 40 jaar. Ook ditmaal komen de nieuwelingen junioren en amateurs aan bod in Zuiddorpe, waar overigens op een geheel nieuw parkoers zal worden gere den. Start en finish zijn nu aan het Dorpsplein. Het program ma: 15.00 uur nieuwelingen (40 kilometer); 16.15 uur junioren (60 kilometer); 18.45 uur amateurs (90 kilometer). In samenwerking met de Zeeuws-Vlaamse trimfederatie houdt het wielercomité Oostburg vandaag vrijdag) wedstrijden voor Recreanten/Veteranen en A-renners. Eerstgenoemde catego rie begint aan de race over 35 kilometer op het Oostburgse Kroonwijkparkoers om 18.00 uur. Daarna start het A-peloton (om 19.00 uur) voor een wedstrijd over 60 km. Inschrijven voor KLEIDUIVENSCHIETEN KORFBAL beginnen zaterdag om 11.15uur (junioren), 11.30 uuriadspiraj ten) en 13.00 uur (senioren). Morgen, zaterdag, houdt toerclub De Kroon uit Wissenkerke de 2e wielerronde voor trimmers. De C-categorie vertrekt om' 16.00 uur voor een 40 km-wedstrijd. De veteranen om 16.02 uur voor 36 km. Vanaf 17.30 uur is het de beurt aan de B-categorie. Zij moeten 52 km afleggen. Tenslotte klinkt om 19.15 uur het startschot voor de A-trimmers. Zij krij gen 64 km voor de wielen geschoven. Inschrijven kan in hotel De Kroon. De wedstrijden tellen mee voor de klassementen van de stichting TMZ. ATLETIEK Op het jachtschieteentrum Midden-Zeeland te 's-Heer Arends- kerke wordt morgen, zaterdag, de jaarlijkse midzomerwed strijd verschoten. Deze midzomerwedstrijd is voor leden van de afdeling Midden-Zeeland. Voor de dames is er een speciale buksbaan. De inschrijving is tussen 16.00 en 19.00 uur. Morgen (zaterdag) wordt op sportpark Oude Vaart in Terneu zen de veldkorfbal-ontmoeting Zeeuwsch Vlaanderen-West Brabant gespeeld. Daarvoor komen senioren-Junioren- en ad- spirantenteams van beide regio's tegen elkaar in het veld. Voor de Zeeuws-Vlaamse teams is geselecteerd uit de verenigingen Luctor Terneuzen en BKC Breskens. Zaamslag moest de uit nodiging voor zijn spelers teruggeven omdat de club inmiddels ingeschreven had voor het Togo-toernooi en die inschrijving niet terug wilde trekken. De wedstrijden op het Luctor-terrein Zaterdag (morgen) wordt de Zeeuwse atletiekkampioensctial pen voor CD junioren gehouden. Atletiekvereniging Sctiell Sport staat garant voor de organisatie. De wedstrij den worC gehouden op het gemeentelijk sportpark in Hulst. De aanval is om 12.30 uur. Programma: Meisjes C: 80 m - 600 m - 80 mii-'J - hoog - kogel- discus - speer - 4 x 80 m. Meisjes D: 60 - 6"" mh. - ver - hoog - kogel - speer - 4 x 60 m. Jongens C: 100-8( mh - ver - hoog - kogel - discus - speer - 4 x 100 m. Jongens Dj m -1000 m - 80 mh. -ver - hoog - kogel - discus - speer - 4 x 80 nl Eveneens morgen organiseert V.V. Colijnsplaatse Boys in s| menwerking met AV'56 uit Goes een halve Marathon (21.1 »j| meter). Het startschot zal om 15.30 uur klinken bij het plaat lijk sportpark in Colijnsplaat. Inschrijven kan vanaf 1430C in de kantine van de voetbalvereniging. Voor degene die halve marathon te lang vinden is er een ronde van 10 kilometl uitgezet. Deze 10 kilometer gaat gelijk met de halve maratlnj van start. j Zaterdag houdt atletiekvereniging Delta Sport "De Stenl loop" in Noordgouwe op Schouwen Duiveland. Er kunnend standen van 1 tot 6 kilometer gekozen worden. De start is <3 14.30 uur en er kan een uur van te voren worden ingeschreve| bij Camping de Stern waar ook de start en finish is. Op de atletiekbaan in Vlissingen wordt zondag een A'B-junffl ren atletiekwedstrijd gehouden. Daaraan nemen ploegend 1 van Spado, Sprint, Thor, Dynamo (Middelburg), Scheldesp I (Terneuzen), Achilles, Diomedon, Groene Ster, Mara'tn (Vlissingen) en Delta Sport (Zierikzee). De wedstrijden begi,| nen om 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 16