Domburg kan zich veroorloven kieskeurig in recreatie te zijn Domburgse recreatie-ondernemers vóór Walcherse aanpak promotie Ruim 30.000 bezoekers Middelburgse braderie Hans van de Veeke winnaar bondsconcours Chateauroux Chateauroux werd Pont St.-Maxence J. v. d. Linde wint Etampes Grote deelname Bapaum RECREATIEWETHOUDER L. LABRUYERE: PZC/streek Vlissingse school De Houtuyn viert tienjarig bestaan Western-weekeinde van De Schutterij LIEVER GEEN APARTE ORGANISATIE GEMEENTE Goede zaken VRIJDAG 17 JUNI 1988 VEERE Concert Beiaardier Freek Bak ker uit Nijkerk zal morgen (zaterdag) Can 19.00 tot 20.00 uur spelen op het Veerse carillon. Hij speelt werk van Kees van Eersel, Roel Smit, Jef Rot- tiers, Eugene Uten, Jos d'Hollander, Jaap van der Ende en Leen 't Hart. SEROOSKERKE W Fietspuzzeltocht De sv Se- DOMBURG - Recreatief Domburg bezint zich op de toekomst. Stof voor de discussie is een kritisch rapport, dat het Nederlands Wetenschappelijk Insti tuut voor Toerisme vorig jaar in opdracht van de plaatselijk bank heeft sa mengesteld. Op een naar aanleiding daarvan gehouden symposium eind april Üferd alles nog eens verder uitgediept en op een rijtje gezet. Een aantal aanbe velingen was: verbeter de kwaliteit van de voorzieningen, stem de zaken op elkaar af, maak keuzes en voer snel een aantal noodzakelijke nieuwbouwpro jecten door. De discussie over het NWIT-rapport wordt binnenkort afgesloten in de gemeenteraad, waar een reeks conclusies geformuleerd zal worden. Voor recreatiewethouder L. Labruyère is het beeld vrij duidelijk. Voortge bouwd moet er worden op een beleid dat de gemeente in feite al een jaar of zeven voorstaat. Een paar belangrijke peilers kent dat beleid. Zo leeft het idee dat Domburg en Oostkapelle zich meer op elkaar moeten richten met een elkaar duidelijk aanvullend toeris tisch aanbod naar buiten toe. De na druk moet liggen op kwaliteit, rust en natuur en het idee familiebadplaats. Steeds sterker moet gewerkt worden naar seizoensverlenging. Groei mag er nog zijn, maar met mate en alleen als er sprake is van verbetering van het 'produkt. „In feite heb je het over een Iuxe-be- leid", zegt Labruyère. „Domburg blijkt zo aantrekkelijk voor toeristen, dat je je het kan veroorloven kieskeu rig te zijn. Je kunt stellen: dat soort ontwikkelingen zien we hier liever niet en die proberen we juist te stimu leren. Uitgangspunt was destijds wel dat het gewoon te druk werd in het VLISSINGEN De openbare basis school De Houtuyn in Vlissingen viert volgende week drie dagen lang het tienjarig bestaan. De school is de eni ge voorziening in de nieuwbouwwijk Bossenburgh en telde bij aanvang slechts twee leerlingen. De groei zat er de eerste jaren fors in. Het aantal is sinds enige tijd op 200 gestabiliseerd. Het evenement begint woensdag om $.00 uur met uitreiking van de prijzen voor de tekenwedstrijd 'Feest op De Houtuyn' en eindigt vrijdagmiddag met filmvoorstellingen. De leerlingen van De Houtuyn wacht na verdeling van de prijzen woensdag morgen een spelletjescircuit. Een snuf- felmarkt is voor woensdagmiddag ge pland. Die vangt om 15.00 uur aan. De kinderen kunnen deelnemen aan ver schillende spelletjes, zoals schminc- ken, ezeltje prik en een groot spring kussen. De verkoop op de markt stopt om 17.30 uur. De Houtuyn playback- show breekt in de grote hal op hetzelf de tijdstyp los. De winnaars zijn één uur later bekend. Twee theatervoorstellingen staan donderdag voor de kinderen op het programma. Erica Burgerjon komt met poppentheater 'De ezel met het kroontje' naar Bossenburgh. Zij treedt op voor de vier lagere groepen van de basisschool. De andere leerlingen krij gen 'Pop en So' van de muziekgroep Enzo voorgeschoteld. En'o doet de ge schiedenis van de popmuziek uit de doeken. Ouders, leraren en leden van de wijkvereniging Bossenburgh doen donderdag vanaf 18.00 tot 20.00 uur mee aan een volleybalcompetitie. Zij kunnen na afloop naar de grote feest avond die om 20.30 uur begint. Een feestband speelt vanaf 22.00 uur mu ziek uit de jaren zestig en zeventig. De laatste dag van de feestweek duurt voor de leerlingen van De Houtuyn maar tot 14.00 uur. Zij eten op de school en 's middags worden films ver toond. CLINGE Het komende weekeinde wordt op het terrein van schietver eniging De Schutterij in Clinge het jaarlijkse westernweekend gehou den. Het schietterrein zal dan weer worden omgetoverd in een nederzet ting uit het Wilde Westen, zoals dat in de vorige eeuw in Noord-Amerika ge bruikelijk was. De deelnemers, af komstig uit Nederland, België en Duitsland, zijn voor deze gelegenheid dan ook uitgedost in kledij uit het Wilde Westen. Schutterij-voorzitter Walter van Tie- p,en verwacht meer dan zeshonderd bezoekers, die gedurende één of meer- jdere nachten op het terrein van De Schutterij zullen verblijven. Ongeveer tweehonderd wedstrijdschutters be kampen elkaar tijdens het western weekend met de bekende voorlaadwa- pëns. Ook zal er nog een wedstrijd zijn jjofet kleine kanonnen, die niet alleen voor een oorverdovend lawaai, maar tevens voor stevig ruikende kruitdam pen zorgen. Voor het eerst in de tienja rige geschiedenis van het western weekend zal er ook met achterlaadwa- pens worden geschoten. Alle wapens worden wel met zwart kruit geladen. Zbndag in de namiddag bekampen de ■verschillende winnaars van de diverse wedstrijdonderdelen elkaar bij het ere-schijfschieten. De winnaar hiervan mag zich de enige echte winnaar van het Clingse western-weekend noemen. Vrijdagmiddag worden alle deelne mers in Clinge verwacht, terwijl de di verse wedstrijden op zaterdag en zon dag worden gehouden. rooskerke houdt vrijdag 24 juni een fietspuzzeltocht van ongeveer 25 kilo meter. Start en finish van de tour is het verenigingsgebouw De Zandpunt. Er kan vanaf 18.00 uur worden gestart. hoogseizoen. Je dorp moet ook nog leefbaar blijven, zowel voor de eigen inwoners als voor de toerist". „Dan moetje op een bepaald moment ingrijpen als de druk van de recreatie te hoog wordt. Vol, dat is natuurlijk al tijd een subjectief begrip, maar je kunt zaken niet al te lang op zijn beloop la- Güud ten. Dan kun je ze namelijk niet meer terugdraaien, ook wanneer je dat later wilt. Er zijn gemeenten die dat met be trekking tot de recreatie te laat heb ben ingezien". steeds gestadig door, dat kunnen we alleen al constateren aan de inkom sten van de toeristenbelasting". Wethouder L. Labruyère „Neem nou Westenschouwen. Daar is een bepaalde sfeer ontstaan, waar de ondernemers op in hebben gespeeld. Op een bepaald moment krijg je dan een point of no return. Er zijn investe ringen gedaan, je kunt niet meer terug. Ik vind dat wel begrijpelijk overigens, de druk vanuit Zuid-Holland en het aanbod van een bepaald publiek is daar natuurlijk vele malen groter dan bij ons". Op de vraag of Domburg niet al te streng is en teveel ingrijpt op de vrijhe den van zijn ondernemers volgt even een stilte. Dan: „Een veel gehoord mis verstand is, dat er in Domburg niets meer bij zou mogen komen. Ieder jaar breiden ondernemers nog uit en ook nieuwe vestigingen worden toege staan, wanneer er maar sprake is van kwaliteitsverbetering. Kijk naar het Hof Domburg, daar krijgen we straks een bungalowpark met een unieke elk-weer-voorziening met kuurmoge- lijkheden erbij. Daar wordt het zeker drukker door in Domburg, maar je hebt je bezoekers kwalitatief gezien wel meer te bieden. De groei gaat nog „Je moet als bestuurder voorkomen, dat er bij wijze van spreken 26 bars in een straat worden gevestigd. We ma ken het ondernemers die een nieuwe vestiging willen beginnen denk ik in derdaad soms best moeilijk. Daar zit ten ook voordelen aan, want zo krijg je de mensen, die echt serieus aan iets willen beginnen. We hebben het in het verleden vaak genoeg gezien. Dom burg is erg aantrekkelijk. Je ziet hier in de zomer massa's mensen en een on dernemer denkt dan al snel dat het goud hier op straat ligt. Dat er ook nog een lange stille winter na de zomer komt, dat beseft men vaak niet zo snel". „Een spanningsveld zal er altijd blij ven tussen recreatie-ondernemers en de gemeente. Dat kan niet anders van wege soms tegengestelde belangen. Ik heb na het symposium en de discus sies wel het idee dat er meer begrip voor eikaars standpunten is geko men. Je hoeft het natuurlijk niet al tijd met elkaar eens te zijn. Ik denk dat je als gemeente in ieder geval moet proberen niet arrogant te han delen. Je moet steeds bezig blijven, om de mensen uit te leggen, waarom je bepaalde zaken zo aanpakt en wat de achtergronden daarvan zijn. Ook naar je ondernemers toe". DOMBURG - Een promotiestichting alleen voor Domburg en Oostkapelle is te beperkt, promotie kan beter Wal- chers aangepakt worden. Deze opmer king was woensdagavond van ver schillende kanten te horen in de Dom burgse commissie economische zaken naar aanleiding van het NWIT-rap- port en symposium over Domburgs recreatieve toekomst. Geluiden gingen toen op om Domburg meer gestructureerd te promoten en b en w gaven in een voorstel voor de commissie aan, dat een erg belangrijk punt te vinden. De vertegenwoordiger van de VVV in de commissie, A.G. de Bruijn, wees er op dat er een Walcherse promotiestichting in voorbereiding is. Het initiatief daartoe is genomen door de Walcherse streek-VW en intussen zijn al gemeentebesturen en organisa ties gepolst over medewerking. Ver schillende vertegenwoordigers van de Domburgse recreatie-ondernemers gaven in de commissie aan, dat op zich een beter idee te vinden dan een apar te Domburgse organisatie. Wethouder A. Maljaars liet weten dat ook het col lege van b en w ook sympathiek tegen over het idee staat. Een ander gesprekspunt woensdag avond - naar aanleiding van opmerkin gen op het symposium - was de vraag, hoe de communicatie tussen onderne mers en gemeente te verbeteren. Ver schillende balletjes werden opge gooid. Zo werd gepleit voor een voor overleg over belangrijke zaken in de vorm van een soort praatgroepje waar mensen op persoonlijke titel zitting in zouden kunnen nemen. Ook over ver breding van de commissie economi sche zaken werd gedacht met bijvoor beeld een landbouwvertegenwoordi- ger. Wat veel commissieleden hoog zat, was de constatering van b en w dat het bedrijfsleven op het symposium niet al te ruim vertegenwoordigd was. Alle af vaardigingen van de organisaties wa ren er wél en dat was ook afgesproken, betoogden verschillende sprekers. Kritiek kwam er verder op de inbreng van de gemeente bij het uitstippelen van recreatief beleid. Goede ideeën van ondernemers moeten soms tijden in de ijskast, omdat er wel erg veel tijd nodig is op het gemeentehuis om alle benodigde papieren procedures af te wikkelen. Echt stimulerend beleid met betrekking tot de kwaliteitsverbe tering, wat de gemeente voorstaat is dat niet te noemen, werd opgemerkt. De commissie had verder in grote lij nen weinig nieuws meer toe te voegen aan de discussie rond de koers van het toerisme. Wel werden veel kleinere wensen gespuid. Het was dringen op de Middelburgse braderie. MIDDELBURG - Ruim dertigduizend mensen bevolkten donderdag het cen trum van Middelburg om een kijkje te nemen op de veertiende editie van de braderie, die dit jaar in het teken staat van Frankrijk. „Een enorm suc ces", zei de tevreden voorzitter van de braderiecommissie, A. Schuitema, gisteren. „Het is dan ook geweldig braderieweer: niet te koud en niet te warm. Ook het aantal deelnemers is tot recordhoogte gestegen: niet min der dan 280 zijn het er en er kunnen er vandaag en morgen nog bijkomen. Vorig jaar hadden we er 255". Alle straten waar de braderie zich de eerste van de drie dagen afspeelde, stonden tjokvol met kraampjes. „Er zaten geen open plekken tussen", ver telde de voorzitter. Het braderieter rein strekt zich uit over de Lange en Korte Delft, het Geeregebied, Graven straat, Burgpromenade, Vlasmarkt, Damplein en Segeersstraat. Vandaag, vrijdag, en morgen komt daar de Markt bij. Die werd donderdag ge woontegetrouw gebruikt voor de weekmarkt. Behalve met kraampjes werden de straten gevuld met een ac cordeonist, de groep Bascule, harle kijn Roelinko, een waarzegger verge zeld van een ezel en enkele gedroch ten. Toen de weekmarkt was ontruimd werd op het terrein in het hartje van de stad een muzikale happening gehou den met medewerking van Inter Scal- dis Pipes Drums, Tamboer- en Trompetterkorps MTV '69, Drum- en Buglekorps Blue Spirit, Junior Drum korps Johan Friso en het Juliana Drum Buglekorps. Braderievoorlichter Arend de Jonge vond het een positief punt dat veel meer Middelburgse ondernemers aan het festijn deelnemen dan in voor gaande jaren. „Het is tenslotte een Middelburgse aangelegenheid" en Schuitema: „Er worden bijzonder goeie zaken gedaan, het loopt als een trein". Hij liet ook al even zijn ge dachten gaan over de braderie van volgend jaar: „Ik denk aan een exoti sche braderie met evenementen uit India, Indonesië, Japan en Pakistan bijvoorbeeld. En een Caribische nacht mag dan ook niet ontbreken". De braderie werd donderdagmorgen om tien uur geopend door Schuitema, burgemeester C. Rutten en de vice- consul voor Frankijk in Zeeland, ir A. Ruys. Rutten vond het een goed idee om Frankrijk als thema te kiezen in verband met het honderdjarig bestaan van de Alliance Fran?aise. „De Neder landers zijn nu eenmaal grote liefheb ber^ van de Franse produkten, zowel vast als vloeibaar". Het deed de vice- consul goed dat de braderie geheel in Franse stijl werd gehouden. Vandaag komt die stijl ook meer tot uitdrukking want dan worden op de Markt een zeven meter hoge Eiffelto- ren, een Are de Triomphe, Franse re clamezuilen, een waterpartij met fon tein en Franse vlaggen geplaatst en gehesen. Verder is er een Frans getinte modeshow en zijn er optredens van di verse Franse artiesten. Zaterdag om vijf uur wordt de braderie gesloten door wethouder M. Vinke. Hans van de VeeJce en zijn echtgenote. Het tweede bondsconcours met meer dan 10.000 duiven uit Bra bant en Zeeland kende een Zeeuwse overwinnaar. Hans van de Veeke aan de Graaf Jansdijk in Westdorpe klokte zijn le duif om 14.46 uur. Op een afstand van 516 kilometer bete kent dit 1074 meter per minuut. En dit bij een stevige noordoostenwind. Zijn tweede duif draait hij om 15.03 uur is 1037 meter per minuut. In Zee land wordt hij van 4161 duiven 1 en 4. Dat Hans van de Veeke vorig sei zoen op de Zeeuwse derby Orléans de personenauto won blijkt dus geen toevalstreffer te zijn geweest. Verrassend zijn de goede prestaties van de Zuidbevelandse liefhebbers. F. Westdorp Heinkenszand, lid van de Uiver 's-Heer Arendkserke, Johan Verhaagen Goes, Boudens-Raas Kwadendamme en F. Janssens Ka- pelle behalen na de winnaar alle ere plaatsen. De 7e en 8e plaats gaan naar G. Be gijn en Comb. Elegeert te Sas van Gent. Staf Dusarduyn behaalt zijn eerste kringzege West- en Walcheren van dit seizoen voor G. Tas Water landkerkje en de combinatie Meer- man-Teeuwen Vlissingen. P. Oele, M. v. Iwaarden en J. Vleugel (Yerseke) bevestigen de goede uitslag van de 'Bevelanders'. In Kring Oost is het Mark Bisschop Kloosterzande die wint voor Piet Antheunis Hulst en W. Kuypers Heikant. In Schouwen is de overwinning voor Wim Blom Noord- gouwe. Wegens slechte weersomstandighe den konden de duiven pas maandag morgen om 6.45 uur worden gelost. Jammer dat de zaterdagvliegerij op zondag reeds terugkwam uit Cha- "teauroux naar Pont St.-Maxence. Bij lossing op maandag uit Chateauroux hadden ook de verenigingen met principiële leden de duiven kunnen klokken voor de vlucht waarvoor men ze had meegegeven. Ook had de eiland-competitie in Schouwen dan alsnog doorgang kunnen vinden. De vluchtleiding zal wel redenen gehad hebben om de duiven op zondag van Chateauroux terug te halen naar Pont St.-Maxence, maar het blijft een noodoplossing. Lief hebbers geven waarschijnlijk ande re duiven mee op het 300 kilometer korter liggende Pont St.-Maxence. Het ergste is dat ruim 40 procent is uitgeschakeld om deel te nemen aan deze vlucht. De weersvooruitzichten waren voor maandag goed, veel lief hebbers in Arnemuiden, Nieuwer- kerk, Yerseke, Middelburg hadden het liever anders gezien. L. Lous in Westkapelle wint voor J. Zuidweg St.-Philipsland en P. Arens Zaamslag. De snelheid van de eerste duif is 919 meter p.m. Ongeveer 55 ki lometer per uur. Toch nog een zeer pittig vluchtje. BESTE VAN DE WEEK PONT ST.-MAXENCE Smerdiek 105 duiven L. v. d. Berge 6vd9 met 1,2,6,9,10 enz.Westkapelle P. Hengst 307 duiven 2 mee en 4 en 7. Ook bijzonder knap; Borssele J. Kievit 3vd6 met 7, 10 enz.; W. Wiskerke 5vd9 met 5,12 enz. tegen 121 duiven; Westkapelle J. Toutenhoofd 5vd6 met 3, 13, 14 tegen 307 duiven. PONT ST.-MAXENCE: Vlissingen 160 917/765 1 W. Daane, 2 J. S. Sponselee, 3-4 J. Meulmeester; Westkapelle 307 919/766 1 L. L9ouw. 2 Minderhoud-v. Schaik; 3 J. Tou tenhoofd; Breskens 34 877/823 1 R. Daan- sen, 2 P. de Jonge, 3 R. Versaevel; Terneu- zen 66 890/807 1-2 D. Deurwaarden, 3 Bruy- ne-Zegers; Zaamslag-Veere 101 916 1-2 P. Arens, 3 H. de Feyter; Ossenisse 29 891/761 1 P. Reyns, 2 E. de Waal; Zierikzee 90 856/ 707 1-2 F. Mays, 3 A. J. Flikweert; St.-Maar- tensdijk 106 859/778 1-2 L. v. d. Berge, 3 R. Gebraad; Tholen 73 884/728 1 P. Laban, 2 C. Moeilijker, 3 J. Noom; Scherpenisse 62 893/743 1 J. Wieland, 2 J. v. d. Landen, 3 J. Moerland; Oud-Vossemeer 97 860/764 1 J. en J. Vaders, 2 D. Vaders, 3 A. v. Daalen; St.-Philipsland 918 1 J. Zuidweg; Borssele 121 908/736 1 G. Capello, 2 C. Pieterse, 3 J. Rentmeester; Goes 77 842/750 1 C. W. Geers, 2 A. Coppoolse, 3 F. v. d. Weele; Kortgene 202 894/786 1 P. v. Belzen, 2 J. Brouwer/Zn., 3 Gebr. Kesteloo; Krabben- dijke 167 906/774 1 J. J. de Jonge, 2 Gebr. Clement, 3 M. Minnaard; Rilland-Bath 57 884/778 1 J. Moerland, 2 P. Hellebrand, 3 J. v. d. Linde; Wemeldinge 45 897/792 1 J. v. d. Velde, 2-3 J. Wilderom; Wolphaartsdijk 37 899/795 1-3 M. en J. Houtekamer, 2 Comb. B. Houtekamer; Provinciaal 1818 919/767 1 L. Lous, 2 J. Zuidweg, 3 W. A. Daane, 4 P. Arens, 5 G. Capello, 6 C. Pieterse, 7 J. J. de Jonge, 8 Joh. Rentmeester, 9 M. en J. Hou tekamer, 10 Gebr. Clement. BESTE VAN DE WEEK CHATEAl'ROll 4vd5 F. Westdorp 1, 6, 8 enz. 's-Hel Arendskerke (80 duiven); 6vdl2 J. Dettf Zn. 2, 6 enz., Zierikzee (160 duiven); 4vd)l Wesdorp 4, 11, 15 enz., Zierikzee (160 dl ven); 3vd5 J. Blom, 2, 3, 9i, Hansweertil| duiven). Maandag inkorven voor Pau, Tel neuzen en Middelburg, 18.30-19.30T CHATEAUROUX: Philippine 998 1 E. L. Breepoel, 2 W. den Hamer, 3 H. v. d. B mei; Sas van Gent 1025 1 G. BegijnJ Comb. Elegeert, 3 T. Kox; Terneuzen!: 1022 1 A. Verpoorte/Zn., 2 J. Harte, 3 Jo| Buyze/Zn.; Kring Midden 722 1074 Hans v. d. Veeke, 3 G. Begijn, 4 Comb.Ei geert, 4 A. Verpoorte/Zn.; Heikant 1 W. Kuypers; Hulst 252 1005 1 P. Antheui 2 W. Kuypers, 3 J. v. Spaandonck; 1 terzande 217 1011 1 M. Bisschop, 2 R.f Booy/Zn., 3 C. de Cock; Kring Oost 1 M. Bisschop, 2 P. Antheunis, 3 W. Kuypel 's-Heer Arendskerke 8010681 F. Westdol 2 H. F. Tydens, 3 D. A. Ryk; Goes 27611 1-3 Johan Verhaagen, 2 J. P. Kako; Har weert 100 9971 Herman Vermeulen, 2-3 Jfl Blom; 's-Heerenhoek 66 1027 1-3 P. Oelel C. Rentmeester; Kapelle 158 1031 1 f Janssens Jr., 2-3 A. Zweedijk; Kruiningl 144 1019 1 M. v. Iwaarden, 2 H. C. Pole| Kwadendamme 80 1033 1 Boudens-R Dennis Franse, 3 A. Claessens; Lewedol 68 982 1 Cor. Hermes, 2 J. Franse, 3 P. Pij ters; Yerseke 170 1012 1 H. Paauwe, Vermast, 3 E. Vermast; C.C. Bevelanl 1175 1068 1 F. Westdorp, 2 Johan Verhaal en, 3 F. Janssens, 4 P. Oele, 4 M. v. Iwaa den; Zierikzee 160 978 1 Wim Blom, 21 Dekker/Zn., 3 A. Romijn; Biervliet 621 1-2 De Regt-Bracke, 3 M. Devenijns; Brt| kens 122 1021 1 G. Dusarduyn, 2 H. hoek, 3 J. de Kruyter; Cadzand 132 991 lj Fremouw, 2 J. v. d. Plasse, 3 Sj. Vissa Driewegen 15 870 1-2-3 J. Lippens; GroeJ 1 G. Dusarduyn; Hoofdplaat 133 101311 H. en H. de Poorter, 2 J. Boone, 3 H. Calol Middelburg 182 998 1 G. v. d. Voorde, 2Ï Reynoudt/Zn., 3 H. Breuker; Oostburg I 1017 1 G. Tas, 2 J. A. Risseeuw Sr., 3 J.l Smet; Souburg 176 953 1-2 A. de NooyJ Zn., 3 J. C. v. Peenen; Vlissingen 1221 Meerman-Teeuwen, 2 R. v. Dalen, 3 Gei Post; IJzendijke 104 986 1 G. Blaakman] P. Neve, 3 L. de Schoolmeester; Kring en W. 1023 1 G. Dusarduyn, 2 G. Tasl Meerman-Teeuwen; CC Walcheren 4l 1014 1 Meerman-Teeuwen, 2 G. v. d. Vol de, 3 J. Reynoudt/ZN., 4 H. Breuker, 51 Roelofs. In Bapaume moesten de vele dui ven (meer dan 10.000) wegens de weeromstandigheden blijven staan tot maandagmorgen. Vooral bij de jonge duiven, die daarna flinke noordoostenwind op kop kregen gaf dit nog al wat verliezen. Voor de beste van de week zijn er slechts enkele bekend, vanwege de late lossing. Heinkenszand J, v. Maldegem 10vdl7 met 1,2,7 enz.; Zierikzee 350 duiven J. Kaaiste- ker 9vdll met 1, 5 enz.; C. v. d. Hoek met 8vdl2 met 3,8 enz.; Breskens Jan Boeye 60 duiven 9vdl4 met 1, 2, 4, 5 enz.; Terneuzen R. de Schoolmeester 7vd9 met 6, 7, 10, 11, 12, 14 enz. BAPAUME: Middelburg o/j 142/282 1162/ 1153 1 H. Hooftman/A. de Buck, 2 P. v. Sab- ben/A. v. Riel, 3 R. G. Bakker/M. Jaspers; Souburg o/j 250/450 1215/1141 1 P. Borre- mans/gebr. Radings; 2 Ch. de Poorter/A. de Nooyer, 3 Ch. de Poorter/C. Verhoeven, 4 -/ C. Verhoeven; Vlissingen 0/j 122/318 1177/ 1073 1 J. Maas/H. Wzieteck, 2 P. Theune Zn./R. Bosschaert, 3 J. de Vreeze/A. Breyaert; Biervliet o/j 132/412 1202/1104 1 H. de Dobbelaere/v. d. Linde-de Regt; 2 A. de Boevere/M. Devenijns; 3 H. Kouwijzer/ H. de Dobbelaere/Dt; Breskens o/j 60/472 1182/1163 1-2 Jan Boeye/Theo Smallegan- ge, 2 -/Mulken-Mookhoek; 3 J. P. Reyn- voet/J. P. Reynvoet; Cadzand o/j 84/315 1211/1105 1 D. Kerkhoven/Riemens-Unas; 2 A. Vasseur/Aart Vasseur; 3 D. Kerkho ven/A. Duininck; Driewegen o/j 42/124 1112/1061 1-3 A. den Hamer/J. Boeimeer, 2 J. Magnus/P. Kornelis; Hoofdplaat o/j 171/ 690 1190/1195 1 B. de Poorter/Rog. Pielaat, 2 Comb. Den Hamer/Ch. en H. Poorter; 3 P. de Poorter/H. Calon; Oostburg o/j 116/255 - /10711J. de Smet/J. de Smet, 2 R. v. Hee/W. Prenen, 3 C. Bron/W. Prenen; Sluis o/j 47/ 249 1208/1181 1 A. v. d. Bussche/H. Allaart, 2 P. Denneman/H. v. Damme-Verheule; 3 Konl F. Baas-Zn./F. Baas/Zn.; St.-Kruis o/j 149 1156/1145 1-3 Iz. Duininck'E.j Nai Zn., 2 E. Naart/Zn./2-3 M. de Jager; IJzej dijke o/j 203/502 1128/1122 1-2 C. de Putti Zn./A. du Puy, 2 -/Iz. de Cocq; 3 Iz. deCoc A. Dusarduyn; Schoondijke o/j 105/31 1210/1024 1-3 J. de Poorter/J. Buyze, Huigh/P. Boogaard; 3 -IA. de Wever Zi C.C. Walcheren o/j 514/1100 1215/1152' Borremans/A. de Buck, 2 Ch. de Poort Gebr. Radings, 3 J. Maas/A. de Nooyer/Zi Axel o/j 88/426 1140/1125 1 C. de Poort 1-2-3 Visser-Lensum, 2-3 P. de Poort Sluiskil o/j 672/333 1190/1119 1-3 Klerk-Dl ne/J. Dane; 2 Feber-Bracke/J. v. d. Steef Terneuzen o/j 155/656 1180/1148 1 Joh." gers/C. v. Leeuwen, 2 J. Moes Zn./KoBuyj Zn., 3 M. A. de Roo, M. Bakker; Westdoi 190 1 Alb. Rombout, 2 Arn. v. Paemel," Doolage; Graauw/Lamswaarde o/j 1112-1052 1-2-3 J. v. Denderen/1 G zer, 2-3 -/J. v. Denderen; Hulst/Steen 179/325 1135/1110 1 T. Taalman Zn./Bol CO., 2 P. Dhondt/Fa. Kroes, 3 P. deNys" Casteels; Kloosterzande o/j 102/108 II 1165 1 S. Neeteson/S. Neeteson, 2-3 R Kort/2-4 Verschueren-Andriessen.. 3 -J de Kort; 's-Heer Arendskerke 1611164 lj J. v. Maldegem, 3 D. A. Rijk; Goes 25011| 1 J. Steenhard, 2 J. Hartman, 3 Brouwer' Due; Hansweert 143 1 Jan Blom, 2 De Kei zer/Zn., 3 C. Lepoeter Jr.; 's-Heerenhor 137 1100 1 A. v. Bremen, 2 H. Janse,3G. Eykeren; Kapelle 194 1132 1 O. Zegers,2; Zweedijk, 3 C. Zegers/Zn.; Kruiningenl' 1161 1-2 H. v. Noorden, 3 E. Dek; Kwade] damme 153 1 Boudense-Raas, 2 H. Bet lens, 3 K. de Koster/Zn.; Lewedorp 1081J C. Hermes, 3 P. v. 't Westeinde; Oveza' 13 1 J. Doene; Yerseke 156 1115 1 R- kaar, 2 A. Vermast; C.C. BVeveland 151 1164 1 J. v. Maldegem, 2 Boudens-R H. v. Noordam, 4 J. Steenhard, 4 H. lens; Zierikzee o 350 1097 1 J. Kaarsteker. H. Kuyten, 3 C. v. d. Hoek. Eindelijk een winnaar in afde- lingsverband in rayon Oost- Zuid-Beveland. J. v. cl. Linde Rilland wint met 1020 meter de afdelings- vlucht uit Etampes. Mevrouw Bijl Krabbendijke en E. Minnaard Mzn. Yerseke met een 2e en 6e plaats be vestigen dat zelfs met noordoosten wind ook deze regio vroeg kan pak ken. E. v. d. Plasse, vorig jaar nog jeugdkampioen van Zeeland, doet het bij de senioren ook goed met een 9e plaats! De overige vroege duiven in Walcheren zijn ditmaal eerlijk verdeeld: 3,4,10 in Westkapelle bij J. Janse, K. Roelse Zld. en Flipse-de witte en 5, 7 en 8 in Middelburg bij S. Scheur, Kees Daane en Jaap Jonk heer. DE BESTE VAN DE WEEK ETAMPES Yerseke 203 duiven G. Boone 6vd8 mét 5,6, 10, 12, 15, 27 allemaal 1 op 10; Vlissingen 118 duiven L. A. Lievense 4vd7 met 2, 3,14 enz.; K. Pleyte met 5vd9 met 7,15 enz.; Ar nemuiden 269 duiven M. de Rijke 3vd4 met 1, 4, 14; K. Schroevers 4vd7 met 6, 26, 27 enz.; Rilland 59 duiven C. Meesters 5vd8 met 2,3 enz.; Goes 142 duiven C. Steenhard 3vd5 met 1, 5, 8; J. J. v. Hekken 8vdll met 10,11,12,15 enz.; Westkapelle 316 duiven J. Janse 5vd9 met 1, 25, 20 enz.; Gebr. Dom misse 10vdl9 met 4, 7, 10, 11, 24, 28 enz.) Smerdiek 131 duiven G. v. Leeuwen 9vdl6 met 3,4,13,14,15 enz.; Middelburg 269 dui ven S. Scheuer 6vdl0 met 1, 6, 12, 23, 24 enz.; Chr. de Graaf 3vd4 met 10,26,42; We meldinge M. Beenakker 5vd8 met 1,9, 13 enz.; Nieuwerkerk mevr. Klink 7vd7; Bors sele 185 duiven J. Duynkerke 9vdl3 met 3, 5,16, 18 enz.; E. v. d. Plasse 4vd8 met 1,14, 15 enz.; Wolphaartsdijk 88 duiven J. v. Es, 8vdl5 met 1,2, 5,7, 8 enz.; Breskens 72 dui ven F. Scheele en Zn. 5vdl0 met 2, 4, 6, 7, 8; Terneuzen 122 duiven D. Deurwaarder 4vd8 met 18 enz.Bruyne-Zegers 4 vd8 met 2, 4 enz.; Krabbendijke 167 duiven Gebr. Clement 9vdl4 met 2, 5, 6, 11, 12, 17 enz. ETAMPES: Borssele 185 993/893 1 E. v. d. Plasse, 2 L. Traas, 3 J. Duynkerke; Goes 142 973/873 1 C. Steenhard, 2 C. v. d. Weele, 3 Gebr. v. d. Sande; Kortgene 236 991/900 1-2 mevr. De Priester, 3 A. v. d. Kreeke; Krabbendijke 219 991/900 1 mevr. Bijl, 2 J. v. d. Vrede, 3 gebr. Clement; Rilland-Bath 59 1021/890 1 J. v. d. Linde, 2-3 C. Meesters; Wemeldinge 96 976/897 1 M. Beenakker. 2 J. op 't Hof, 3 J. Feytel; Wolphaarts# 972/888 1-2 J. v. Es, 3 P. A. v. Loo; Yerse! 203 996/925 1 E. Minnaard Mzn.; 2 Joh Es, 3 D. Nijssen; Vlissingen 188 988/927 v. Boven, 2-3 L. A. Lievense; Westkapel| 316 999/914 1 J. Janse; 2 K. Roelse Flipse-de Witte; Middelburg 269 99 S. Scheuer, 2 C. L. Daane, 3 J. Jonkf® Arnemuiden 269 991/919 1-4 M. de Ril® Joh. de Ridder, 3 A. Marteyn; Breskens: 981/877 1 J. Reinhout, 2 F. Scheele/Zn, Bakker; Terneuzen 122 972/919 1 D_I» waarder, 2 Bruyne-Zegers, 3 P. Zef Zaamslag-Veere 130 9821H. de Feyter, de Jonge, 3 J. de Feyter Pzn.; Nieuwer® 250 969/885 1-3 L. J. de Bruyne, 2 C. Kr» Zierikzee 117 957/864 1-2 v. d. Kamp> de Hooge; St.-Maartensdijk 131 963/8' L. v. d. Berge; 2 C. v. d. Ree, 3-4 G. v. 1^] wen; Tholen 134 865/908 1 C. v. LuyK, Noom, 3 L. v. d. Hoofd; Scherpenisse 981/890 1 J. Moerland, 2 D. Uyl, 3 A land; Oud-Vossemeer 188 973/90410 ders, 2 P. Hommel, 3 M. v. Driel; bvj lipsland 961 1 Adr. Verwijs; Provuw 3050 1020/909 1 J. v. d. Linde, 2 mevr, at' J. Jansen, 4 K. Roelse Zld., 5 S. Sc^e.J E. Minnaard Mnz., 7 C. L. Daane, 8 J. heer, 9 E. v. d. Plasse, 10 Flipse-de wh

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 12