Liverpool sleept eigen speler voor de rechter! KNVB wil SVV uitsluiten van betaald voetbal Sterke bezetting concours in Hulst Top tekent zich af bij het NK schaken evenaart Zeeuws Zweedijk polsstokrecord T Jl PELIER LEIDT IN Australië maakt evacuatieplan voor Spelen Seoul Spartak kampioen Tsjechoslowakije Van Daele HULST STAAT VOOR WARE KRACHTPROEF tri VAN ZWITSERLAND 1988 J IndePmn-j ^Jïiesïh VBlasca le'ukerbad \°can?» Scheiding ALES (AFP) - Arjan Jagt maakte veel indruk bij zijn eerste optreden als profwielrenner. In de eerste etappe van de Midi- Libre haalde de wielrenner van Jan Raas een tweede plaats achter de Westduitser Andreas Kappes. De eerste plaats in het algemeen klassement is voor Joel Pelier. Deze jonge Fransman gebruikte de proloog over 5,5 kilometer in Montpellier om het eerste gat met de concurrenten te slaan. Zweden Hongarije Schapers WOENSDAG 15 JUNI 1988 LONDEN (DPA) - Liverpool sleept een van zijn eigen spelers, Graig JohJ ston, voor de rechter. De 27-jarige aanvaller, geboren in Zuidafrika el opgegroeid in Australië, heeft de buik vol van het profvoetbal en heel verklaard te vertrekken, ondanks het feit dat zijn contract nog een jaa| doorloopt. Het is de eerste keer in de geschiedenis van het Britse voetbal dat een club naar de rechter stapt. Johnston wil in Australië een nieuw bestaan opbouwen. Liverpool,! Johnston in 1981 voor bijna 1,9 miljoen van Middlesbrough overnai. dreigt hierdoor een transfersom voor de speler mis te lopen. De club eis| derhalve een financiële genoegdoening. Johnston won met Liverpool oj dermeer de nationale titel, de FA Cup en de Europa Cup voor landskanj pioenen. ZEIST (GPD) - De KNVB overweegt eerstedivisieclub SVV komend sei zoen uit te sluiten van deelname aan de competitie betaald voetbal. Op ba sis van totnutoe geheim gehouden in formatie, heeft de licentie-commissie van de voetbalbond inmiddels dit ad vies in die richting uitgebracht aan het sectiebestuur betaald voetbal. Het sectiebestuur heeft op zijn beurt de zaak inmiddels voorgelegd aan de Centrale Spelersraad, die conform de KNVB-reglementen om instemming/ advies móet worden gevraagd. Mr. Jacques Hogewoning, vice-voorzitter van het bestuur bevestigde de gang van zaken rond SVV gisteravond in Zeist. „We hebben de zaak in behande ling gegeven van de Centrale Spelers- raad. Verder kan en wil ik er niets over zeggen", aldus Hogewoning. Afgelopen weekend lekten vanuit Westduitsland de eerste berichten door dat er plannen bestonden SW geen licentie voor komend seizoen te verstrekken. De Schiedamse vereni ging is overigens nog altijd niet offi cieel op de hoogte gebracht van de voornemens. „Ik kan de huidige situa tie daarom niet goed beoordelen", ver klaart secretaris Frans Eijkenbroek. „Maar we maken ons wel zorgen, dat is duidelijk". De eerstedivisieclub weet zich in elk geval gesteund door de belangenorga nisaties VVCS (spelers) en FBO (clubs). „Dit moest eigenlijk niet kun nen", verklaart Karei Jansen namens de spelersvakbond. „Of een club wel of niet een licentie krijgt, is een probleem datje in februari, maart moet aankaar ten. Juni is veel te laat. SVV heeft nu al nieuwe contracten afgesloten met spe lers en trainers voor het nieuwe sei zoen". Excelsior heeft een opvolger voor de naar Feyenoord overgestapte trainer Rob Jacobs. Oud-voetballer Joop van Daele kwam gisteravond met hetl stuur van de Rotterdamse eerste dT sieclub tot overeenstemming overl contract voor een jaar. Excelsior! taalt aan Papendrecht, Van Dal huidige club, een afkoopsom van| en nabij de 10.000 gulden. Joop van Daele (40) wordt straks! Woudestein, waar hij eerder als h| trainer werkzaam was, geassiste door de spelers Carlo l'Ami en 1 Pronk, die het tweede elftal vooril rekening nemen. CANBERRA AFP) De Australisl regering heeft plannen ontwikkl om tijdens de Olympische Spelen,f van 17 september tot en met 2 oktol in Seoul worden gehouden, de eij atleten op korte termijn te kum evacueren. De regering in Canbel wiï daarmee in geval van noodde! ligheid van de uit 350 personen f staande afvaardiging in Zuidkoi kunnen garanderen. Een regeringscommissie heeft wel gevonden, waarlangs de Australisl ploeg kan ontsnappen in het geval| geweldadigheden uitbreken. Waar de maatregelen precies bestaan, wl niet bekend gemaakt. Wel is zekerf de Australische luchtmacht er 1 trokken is. De Australiërs verwachl overigens niet, dat het evacuatie-pl tijdens de Spelen daadwerkelijk] werking zal moeten treden. „Erisgl enkele aanwijzing", aldus een rel ringswoordvoerder, „die er op duf dat we ons bedreigd moeten voel Maar het kan nooit kwaad overall voorbereid te zijn." De vrees is vooral gericht op terrorii sche acties, zoals die zich tijdens I Olympische Spelen van Mündfl (1972) voordeden. HULST De landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst staat dit weekein de voor een ware krachtproef. Dan te kent de club voor de organisatie van een internationaal concours hippique met een voor Zeeuwse begrippen on gekend sterke bezetting. Voor zowel zaterdag als zondag is een groot aan tal springcombinaties ingeschreven, waarvan maar liefst 24 in de Z-2 klas se. Hoogtepunt van het tweedaags hippisch festijn is de landenontmoe- ting België-Nederland-Polen-Rus- land, zondag de afsluiting van het programma. De deelnemers kunnen een pittige springproef verwachten van de inter nationale parkoersbrouwer Reijnders, die ook het parkoers voor de Derby van Eindhoven voor zijn rekening nam. Vooral van Belgische zijde is de belangstelling overweldigend. Niet al leen de Belgische Hippische Sport bond zal in Hulst aanwezig zijn, ook een groot aantal ruiters van diverse Vlaamse clubs trekt noordwaarts. In de Belgische landenequipe komen onder anderen uit Roland Poelmans met Marly, Andy de Schrijver met Da- lard Vulkoorn, Pierre Juprel met Free dom, Cloude Boulanger met Valenti no, Michel Devos met At Lantude en Bart Ollaarts met Ceral. De ploeg staat onder leiding van chef d'equipe Raoul Smet. De Belgen zullen het moeten opnett tegen een eveneens sterke Nederlai se afvaardiging, die onder leidingstJ van chef d'equipe Simon den Exterl internationale springruiter uit Kol gene. Den Exter zal met Tristan aanl start zal verschijnen. Verder komeE| Hulst voor de Nederlandse delei aan het vertrek de Brabanders I Kommers met Vidal, Bert Sweep i Tatrista, Tanja Kommers-Van sem met Mossel, Eric Swagemalte met Vaillant en de Zeeuwse amazoi Sandy den Exter met Little Polo. A reserve voor Nederland is aangewes Frank Kommers. Over de sterkte van de Poolse enR: sische delegatie is weinig bekend. Oi dat de Russen op weg naar Hulst ei deelnemen aan een internationa concours hippique in Helsinki, a voorbereiding op de Olympische l merspelen in Seoul, gaat de Zeeui Vlaamse organisatie er van uit dati ploeg van een kwalitatief hoog nivei zal zijn. Aangezien het concours op de (int' nationale) FEI-kalender is geplaat moest de organisatie aan een aantal eisen voldoen. Er moest een» ternationaal erkend hoofdscheü rechter (de Pool Henryk Helak) zijne de veterinaire inspectie is in handf van een internationaal erkend diere arts, de Belg Michel Devos. BASKETBAL Kuala Lumpur: Olympisch kwalificatie toernooi dames: Sovjetunie - Joegoslavië 70-66 (32-35), China - Tsjechoslowakije 69-65 (41-27), Bulgarije - Australië 70-59 (33-37), Polen - Italië 83-76 (42-29). Stand: 1. Sovjetu nie 3-6, 2. Bulgarije, Joegoslavië en Austra lië 3-4, 5. China, Tsjechoslowakije en Polen 3-2, 8. Italië 3-0. HOCKEY Nairobi: Olympisch kwalificatietoernooi: Pakistan - Sovjetunie 4-1, India - Kenya A 1-0. Stand: 1. India en Pakistan 3-6, 3. Sov jetunie 2-2, 4. Kanya A 3-2, 5. Canada 2-0, 6. Kenya B 3-0. LOTTO Prijzen van lotto 23: Eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 391.017,50 ontvangt, tweede prijs: 3 winnaars, die elk bruto 50.000,00 ontvan gen, derde prijs: 113 winnaars, die elk bruto 1.397,90 ontvangen, vierde prijs: 5.020 win naars, die elk 31,40 ontvangen, vijfde prijs: 70.723 winnaars, die elk 5,00 ontvangen. SCHAKEN Belfort: wereldbekertoernooi, eerste ron de: Sokolov (Sov) - Karpov (Sov) afg J1 soepov (Sov) - Kasparov (Sov) 0-1, Nop ras (Cub) - Short (Eng) 1/2-1/2, Ribli iH» Ehlvest (Sov) 1/2-1/2, Hübner (WDH javski (Sov) 1/2-1/2, Timman (Ned) - An® son (Zwe) 0-1, Speelman (Eng) - Ljubo)e' (Joe) 1/2-1/2, Spasski (Fra) - Hjartarsonl» 1-0. TENNIS Eastbourne: damestoernooi, tweede ro» Sabatini (Arg) - Tanvier (Fra) 6-4,4-1 opf geven, Shriver (VSt) - R. White (VSt) 64.' 6-3, Lindvqvist (Zwe) - KuczynkskaiPoW 6-3, Minter (Aus) - Turnbull (Aus) 6-3, M® vratilova (VSt) - Javer (GBr) 6-2,6-1. K"M (WD1) - Smylie (Aus) 6-3, 6-0, Zvereva'Sf Porwik WD1) 6-3,6-0, Paradis (Fra) - Sul»' (Tsj) 6-1, 6-3, Garrison (VSt) - DurielOBr 4, 7-6, Savtsjenko (Sov) - Partsjome®1 (Sov) 6-3, 6-1. Bristol: grasbaantoernooi: Schapersib™ Pawsat (VS) 6-3,7-5, Shaw (Eng) - Ba' (Eng) 7-6,6-3, Potier (Fra) - Borwick (AM 4,6-4, Saceanu (Wdl) - Wekesa (Ken) 6-4' Anger (VS) - Svensson (Zwe) 1-6,4-6. VOETBAL Zuidamerikaanse Supercup, eerste strijd: Racing Club (Argentinië) - Cru# (Brazilië) 2-1 (1-1). SCHAFFHAUSEN Koblenz S3 Kreuzlingen Winterthur Altstatten f5EN ZugJj^APPerswi' Buchsi van 14 tot 23 juni Bon^ OBERALP iken Andermatto^- sentis/Mustér t nnnman Jf KANDERSTEG Ulrichen hpO™MD I rrrr! SNUFENEN Airol° A CILODC IT S J TV,; f Lenzerheide/Lai Romont Lausanne, BULLE. Mosses 'V5-:-etx- Martigny 68 se (T) Ritaankomst "3 T''dr" A Bergprijs CHUR Tiefencastel Opvallende loting voor Wimbledon Het routeschema van de Ronde van Zwitserland. LONDEN (Reuter) De loting van Wimbledon heeft van een mogelij ke finale een kwartfinale gemaakt. In die fase van de strijd ontmoet, als de prognoses kloppen, titelhou der Pat Cash zijn voorganger Boris Becker. Beiden behoren tot de favo rieten van de bookmakers. Becker, die dit weekeinde Stefan Edberg in de finale van Queens met 6-1,3-6,6-3 versloeg, staat met 3 tegen 1 even hoog genoteerd als de nummer één Ivan Lendl. Cash en Edberg noteren 11 tegen 2. Lendl en Cash zijn beide ingedeeld in de bovenste helft, waardoor een herhaling van de finale van vorig jaar wordt voorkomen. Cash ver sloeg toen de nog altijd op zijn eerste grastitel jagende Lendl met 7-6, 6-2, 7-5. Lendls geprogrammeerde te genstander in de kwartfinales is de als zevende geplaatste Fransman Henri Leconte, die hem drie jaar ge leden in de vierde ronde versloeg. De als tweede geplaatste Mats Wi- lander heeft eveneens het vooruit zicht op een interessante kwartfina le. Hij treft mogelijk de drievoudige Wimbledonkampioen John McEn roe, die als achtste is geplaatst; on danks het feit dat hij de laatste twee jaar Londen heeft gemeden. McEn roe kreeg een plaats onderin het schema en lootte zo gelukkig dat de bookmakers hem onmiddellijk op waardeerden: van 7 tegen 1 naar 5 tegen 1In de onderste helft is verder Edberg ondergebracht, die op weg naar de laatste vier hoogstwaar schijnlijk Jimmy Connors ontmoet. Ondanks zijn 35 jaar is de Ameri kaan nog altijd een man om reke ning mee te houden, ook al is het veertien jaar geleden sinds hij de eerste van zijn twee Wimbledonti- tels won. De dames-loting heeft een flinke scheiding teweeg gebracht tussen de oude- en nieuwe garde. De jonge meiden Steffi Graf en Gabriela Sa batini zijn in de bovenste helft on dergebracht. De Amerikaanse 'mo numenten' Martina Navratilova (ti- telhoudster) en Chris Evert huizen onderin en hebben met enige onge rustheid kennis genomen van de aanwezigheid in hun onmiddellijke nabijheid van twee tieners, die zij in Parijs hebben leren vrezen. Voor Evert is dat de 16-jarige Spaanse Arantxa Sanchez en voor Navrati lova de één jaar oudere Natalja Ze- vreva. Debuut Arjan Jagt met tweede plaats De voordelige marge van Joel Peiier op de als tweede finishende Bérard be droeg slechts drie seconden. Pelier vergrootte in de korte etappe 's mid dags de voorsprong door onderweg en kele seconden bonificatie te vergaren. Na de eerste etappe heeft hij in het al gemeen klassement een voorsprong van negen tellen op Bérard. Het leiderstricot van Pelier kwam in de middagrit over 99 kilometer naar Ales niet in gevaar. De Italiaan Mario Chiesa mocht van de grote groep ruim tachtig kilometer alleen rijden. Zijn maximale voorsprong bedroeg vier minuten. Het verschil werd echter snel kleiner in de beklimming van de Uglas (2e categorie). Pelier zette zich op het vlakke stuk naar de finish aan de kop van het peloton om het verschil weg te werken. Tien kilometer voor het einde was het heilige vuur bij Chiesa ge doofd. De ploeg van Pelier hield de gro te groep tot op de laatste meter bij el kaar. De Westduitser Kappes toonde zich in de massaspurt iets sterker dan Arjan Jagt. die een wel erg geslaagd debuut maakte. Uitslag: proloog over 5.5 kilometer: 1. Pe lier (Fra) 6.35 minuten, 2. Bérard (Fra) 0.03, 3. Colotti (Fra) 0.05,4. Criquielion (Bel) 0.06. 5. Bernard (Fra) 0.08, 6. Ducrot (Ned) zelfde tijd, 7. Solleveld (Ned) 0.09, 8. Leblanc (Fra) z.t., 9. Haghedooren (Bel) 0.10,10. Leali (Ita) z.t. Eerste etappe: 1. Kappes (WD1) 99 km in 2 uur. 32 minuten en 58 seconden (8 sec. bon.), 2. Jagt (Ned) z.t. (4 sec. bon.), 3. Pastorelli (Ita) z.t. (2 sec. bon), 4. Gay (Fra) 2.32.58, 5. Perini (Ita). 6. Nevens (Bel). 7. Garnier(Fra), 8. Arnould (Fra). 9. Haex (Bel), 10. Yates (GBr), 11. Ceci (Ita), 12. Van den Brande (Bel), 13. Bergamo. 14. Verhoeven (Ned), 15. Casado (Ita) allen zelfde tijd als Gay. Algemeen klassement: 1. Pelier (Fra) 2.39,25,2. Berard (Fra) op 9 seconden, 3. Co lotti (Fra) 0.11, 4. Criquielion (Bel) 0.14, 5. Bernard (Fra) 0.15, 6. Kappes (WD1) z.t., 7. Ducrot (Ned) 0.16, 8. Solleveld (Ned) 0.17, 9. Lebland (Fra) z.t,, 10. Hagedooren (Bel) 0.18, 11. Planckaert (bel) 0.19, 12. Leali (Ita) z.t.. 13. Fignon (Fra) 0.20,14. J. Simon (Fra) 0.21, 15. Verhoeven (Ned) z.t. Stefan Joho is de eerste drager van de gouden leiderstrui in de Ronde van Zwitserland, die dinsdag van start ging met een criterium over ruim 127 kilometer in Dubendorf, een voor stadje van Zürich. Joho was één van de negen renners, die 47 kilometer voor de finish uit het peloton ontsnap ten. In de eindsprint rekende de Zwitser, die in de Ronde van Italië de derde etappe won, af met zijn landgenoot Schonenberger en de Deen Skibby. Geert-Jan Theunisse was de enige Ne derlander in de kopgroep. Hij werd vijfde. In het algemeen klassement heeft Joho acht seconden voorsprong op Skibby en negen op Theunisse. Joho is een redelijke spurter, maar moet niet hebben van massale aan komsten. De 25-jarige Zwitser gokt meestal op een ontsnapping. Zijn landgenoot Gianetti gaf het sein tot de beslissende vlucht. „Ik zag Gianetti wegrijden en ben in zijn wiel gespron gen. Ik was niet bang voor de sprint met de kleine groep. Ik ben in tweede positie gaan rijden en had voldoende macht om de sprint winnend af te slui ten", aldus de winnaar van de eerste etappe. De voorsprong van de negen vluchters liep aanvankelijk snel op tot bijna twee minuten. Onder aanvoering van Phil Anderson bracht het peloton het verschil nog terug tot vijftig seconden. Anderson kreeg steun van de Ier Kelly, voormalig ploeggenoot van Joho. „Ik voelde me niet echt sterk. Ik heb maandag nog een criterium gereden en had wat last van stijve benen. Ik heb meestal drie dagen nodig om in het juiste ritme te komen", zei de Ier, die dit seizoen de Ronde van Spanje won. Uitslag: 1. Joho(Zwi) 127,5 km in 3 uur, 10 minuten en 23 seconden, 2. Scho- 'nenberger (Zwi), 3. Skibby (Den), 4. Antequera (Spa), 5. Theunisse (Ned), 6. Breu (Zwi), 7. Winterberg (Zwi), 8. Gia netti (Zwi), 9. Skoda (Tsj) allen in de zelfde tijd als Joho, 10. Daems (Bel) op 50 seconden, 11. Swart (NZe), 12. Van Wijk (Ned), 13. Goessens (Bei), 14. Jac ques van der Poel (Ned), 15. Eberli (Zwi), 22. Stevenhaagen, 26. Lubber- ding, 31. Schalkers, 34. Draaijer, 51. Luykx, 61. Harings, 64. Daams, 86. Rooks allen zelfde tijd als Daems, 104. Van Hulst op 4.36,108.Bogers, 110. Ha- bets, 111. Siemons, 113. Van Rijen, 115. Bol allen zelfde tijd als Van Hulst, 127. Lammertink 8.32,129. Pieters z.t., 131. Kleinsman 14.59, 132. Talen z.t., 133. Alberts 18.09. Opgegeven: Theo Ap peldoorn. Algemeen klassement: 1. Joho 3.10.10, 2. Skibby op 0.08, 3. Theunisse z.t., 4. Schonenberger 0.09,5. Breu 0.10,6. An tequera 0.11,7. Gianetti 0.12,8. Winter berg 0.13,9. Skoda z.t., 10. Küttel (Zwi) 0.43,11. Daams (Ned) 0.58,12. Richard (Zwi) 0.59, 13. Bauer (Can) z.t., 14. An derson (aus) 1.00, 15. Rooks 1.01, 20. Van Wijk 1.03, 22. J. van der Poel 1.03, 29. Stevenhaagen z.t., 33. Lubberding z.t., 57. Luykx z.t., 68. Schalkers z.t., 101. Draaijer z.t., 105. Bol 4.49,106. Sie mons z.t., 107. Habets z.t., 120. Bogers z.t., 122. Van Rijen z.t., 125. Lammer tink 8.45, 127. Pieters z.t., 131. Talen 15.09, 132. Kleinsman 15.12, 134. en laatste Alberts 18.22. De uitslag van de proloog van de Ronde van Zweden is: 1. Cordes (Ned, am.) 3,2 km in 3 minuten en 46 seconden. 2. Nijdam (Ned) op 0.4 seconden, 3. Johansson (Zwe) op 0.01, 4. Maassen (Ned) 0.02, 5. Lafis (Zwe) 0.03, 6. Harmeling (Ned) 0.04, 7. Andersson (Zwe) 0.05, 8. E. van Hooydonck (Bel) 0.06,9. Worre (Den) z.t., 10. Jarl (Zwe) z.t. Stefan Joho is dolgelukkigHij wint niet alleen de eerste etappe, maar heeft voorlopig ook de leiding in de Ronde van Zwitserland. HILVERSUM (ANP) Na twee ron den van het nationale schaakkam pioenschap in Hilversum behoeft John van der Wiel alleen nog Paul van der Sterren naast zich te dulden. De twee spelers, die elkaar in de derde ronde ontmoeten, boekten de volle winst. Van der Wiel ging tegen Ligterink in een Siciliaan over tot een offer op b5, dat in dit soort stellingen niet onbe kend is. Er ontstond een gecompli ceerd middenspel, waarin zwart een onnauwkeurigheid beging en gefor ceerd verloren kwam te staan. De met zwart spelende Van der Sterren won PRAAG (AFP) Spartak Praag heeft voor de zestiende keer het landskam pioenschap van Tsjechoslowakije be haald. De club beëindigde de compe titie met tien punten voorsprong op nummer twee, stadgenoot Dukla. Spartak zal Tsjechoslowakije verte genwoordigen in het Europese beker toernooi voor landskampioenen. Dukla Praag en DAC Dunajska Streda worden ingeschreven in het UEFA- bekertoernooi en Inter Bratislava in de strijd bij de bekerwinnaars. Bekescsaba heeft maandag in Buda pest de Hongaarse voetbalbeker ver overd. de ploeg versloeg in de finale van het toernooi landskampioen Hon- ved met 3-2. Honved raakte in de twee de helft de in de eerste helft verkregen voorsprong (1-0) kwijt. Bekescsaba eindigde in de Hongaarse competitie op de dertiende plaats. tegen Brenninkmeijer een pion en buitte dat voordeel goed uit, waarbij het achteraf de vraag was, waar Bren ninkmeijer beter had kunnen spelen. Jeroen Piket, die een vermoeide in druk maakt, had voor de tweede keer het geluk aan zijn zijde. Tegen Cuij- pers kwam hij beduidend minder uit de opening te voorschijn. De zwartspe- ler overzag echter een gunstige wen ding. Piket herstelde zich en pakte als nog de winst. De overige partijen ein digden in remise. Uitslagen tweede ronde: Van der Wiel - Ligterink 1-0, Kuijf - De Boer 1/2-1/2, Vanheste - Douven 1/2-1/2, Brennink meijer - Van der Sterren 0-1, Piket - Cuijpers 1-0, Pieterse - Bosboom 1/2-1/ 2. Stand: 1. Van der Sterren en Van der Wiel 2 punten, 3. De Boer en Piket 11/2, 5. Bosboom, Douven en Kuijf 1, 8. Pie terse, Cuypers, Vanheste en Brennink meijer 1/2,12. Ligterink 0. UDEN Vorig jaar kwam de heren- ploeg van AV'56, die uitkomt in de eerste klas van de landelijke competi tie, maar twintig punten tekort voor een finaleplaats. Diezelfde marge kwamen de Goesenaren nu tekort om via een tiende plaats de extra wed strijd in de degradatiepoule te ontlo pen. Op 10 juli moet de ploeg van AV'56, nu elfde, in een extra wedstrijd tussen de nummers 11 tot en met 18 drie ploegen achter zich weten te la ten om degradatie te vookromen. Dat de Goesenaren in deze moeilijke posi tie kwamen, was te wijten aan het ma tige resultaat in de eerste wedstrijd te Roosendaal, totaal van 22.183 punten. In Uden presteerde de ploeg als van ouds met een derde plaats met 23.192 punten, goed voor een zesde plaats landelijk gezien. Opmerkelijk was daarbij vooral de rol van polsstok- springer Gert Zweedijk, die bij de eer ste gelegenheid zijn beginhoogte niet wist te halen, maar nu op fraaie wijze tot een evenaring van het Zeeuwse re cord, 3.90 meter van Peter Molenaar van AV'56, kwam. Pogingen om de vier meter te springen mislukten alsnog. Het jeugdige talent Kees Houtepen werd door ploegleider Jan Eversdijk ingezet op de 400 meter horden. Een goede greep, want Houtepen liep in de tweede race van zijn carrière naar een zeer fraaie tijd van 56.3 seconden. Ge zien de moeite, die hij nu had met het ritme tussen de horden, lijkt een bete re tijd in het verschiet te liggen. Ook senior Eric Stigter kwam tot 56.3 op de 400 meter horden. Leon van de Velde liep vooral het tweede deel van zijn 5.000 meter-race erg snel en kwam daarom uit op een tijd van 15.6 mi nuut. Voor enerverend slot zorgde de vier maal 400 meter-ploeg van AV'56. Het kwartet, bestaande uit Kees Houte pen, Gert van der Weele, Eric Stigter en André Verwei liep, in de weten schap dat iedere punt telde, voluit. De eerste drie lopers vochten om aanslui ting bij het koplopen te behouden. Dat lukte niet helemaal, maar André Verwei liep de slotronde zo hard, plusminus 49 seconden, dat de estafet teploeg uitkwam op een erg goede tijd van 3.23 minuut rond. Een seconde achter de oppermachtige ploeg van PSV, die ook eerste werd in de wed strijd van zondag met 24.443 punten. Graf heeft het met de bescheiden Manuela Maleeva beter getroffen. Over de openingswedstrijd behoeft zij zich al helemaal geen zorgen te maken. Hu Na, die voornamelijk be kendheid geniet als eerste (en enige) naar Amerika uitgeweken Chinese tennisspeelster, zal het haar niet moeilijk maken. De Westduitse, die deze week negentien wordt, is ook bij de bookmakers stevig favoriet: 8-11 tegen Navratilova tweede met 7-4. Michiel Schapers opent het Wim- bledon-toernooi, dat maandag be gint, tegen de Oostenrijker Alex Antonitsch. Als Schapers de derde ronde haalt staat hij op het Londen- se gras vermoedelijk tegenover Ivan Lendl, de favoriet van de bookmakers en organisatoren. Tom Nijssen komt in zijn openingspartij direct in botsing met de als elfde ge plaatste Zweed Anders Jarryd. Menno Oosting komt in het strijd perk tegen een nu nog onbekende speler uit de voorrondes. Bij twee overwinningen wacht Oosting in de derde ronde ongetwijfeld Mats Wilander. Bij de dames bindt Nicole Jagerman de strijd aan met de als zestiende ge plaatste Amerikaanse Mary Joe Fernandez. Brenda Schultz is aan een andere Fernandez, Gigi, gekop peld. Hellas ter Riet start met het duel tegen de Westduitse Claudia Porwick, Manon Bollegraf ziet eerst de Italiaanse Barbara Romano aan de andere kant van het net en de vijf de Nederlandse speelster, Hester Witvoet, opent tegen de Australi sche Michelle Jaggard. Pat Cashvorig jaar winnaar van het tennistoernooi van Wimbledon, stuit in de kwartfinales vermoedelijk op tweevoudig winnaar Boris Becker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 40