rikken op consultatiebureau Aanbesteding werk kanaal Z.-Beveland ip 1 juli [iddelburger handhaaft lis tegen Bouwfonds Studie HTS'ers: voordelen aan gebruik van aramide- tuikabels PZC/ provincie Drietal stal voor kapitaal uit winkels Jongen mishandeld op kermis in Sluis Ambulance mist verpleegkundigen met IC-aantekening Bareigenaren tegen bewakingsdienst in Kloosterzande qES De massale inentingen van vierjarigen zal vermoede- k medio 1989 tot het verleden behoren in Zeeland. De pro- nciale vereniging het Zeeuwse Kruis streeft ernaar de cora- natieprikken voor bof, mazelen en rode hond en voor difte- e, olio en tetanus te geven tijdens het laatste consult dat tóarigen krijgen op het kleuterconsultatiebureau. Op deze lier krijgt het kind meer aandacht. Aanleiding voor de ver- ndtring is de klacht van een aantal moeders in Goes over de jze waarop de inentingen dit jaar gebeurden. TOTALE KOSTEN 625 MILJOEN \YPOTHEEK-AFFAIRE THIER Herhalingsprik Voorbereid Pechcentrale Onzorgvuldig Voordelen jjflENSDAG 15 JUNI 1988 olgend jaar eind nassale inentingen ouders waren verbolgen over het jt«t de kinderen nauwelijks werden belangen in het kruisgebouw aan Bf itrixlaan in Goes. De kleuters hun prik nog moesten krijgen had- en let volle zicht op de naalden die in amen van hun leeftijdgenootjes jrden gestoken. Veel kinderen raak- ^aardoor in paniek. Dit leidde tot n gesprek tussen ouders en Kruis- erk, tllan om de prikken nu tijdens het atste kleuterconsult te geven zal feï nog moeten worden voorgelegd an gemeenten, provincie en de regio- ile Kruisverenigingen. De gemeen- n zijn namelijk verantwoordelijk oor de uitvoering van het rijksvacci natieprogramma. Zij besteden de uit voering uit aan het Kruiswerk. Het overleg tussen de verschillende in stanties over de wijziging zal enige tijd vergen, zo verwacht mevrouw D. van Fraassen, provinciaal arts jeugdge zondheidszorg van het Kruiswerk. Zij heeft de inhoudelijke coördinatie van het intentingsprogramma in Zeeland. De regionale Kruisverenigingen moe ten nog worden ingelicht over de voor genomen verandering. „Maar ik ver wacht niet dat er veel bezwaren zullen bestaan". In de gemeenten waar dit jaar nog massale inentingen plaats hebben zal in elk geval nog niets ver anderen, ook al omdat veranderingen in de wijze van oproepen en het bestel- ijlDDELBURG - Vier aannemers [combinaties van aannemers ma in vrijdag 1 juli om 11.00 uur be- rnd tegen welke prijs zij het noor delijke deel van het kanaal door puid-Beveland willen verbreden jh verbeteren. De directie Zeeland I van Rijkswaterstaat houdt de na- hen nog angstvallig geheim, nadat ^gin dit jaar een politieke strijd [ontstond toen uitlekte dat minister Smit-Kroes van verkeer en wa- Jrstaat aanvankelijk had besloten fct project onderhands aan te be lteden. Rijkswaterstaat heeft nog tstig dagen respijt gevraagd voor- Et bekend wordt wie het kanaal lag verbeteren. Een periode van ertig dagen bedenktijd is gebrui- plijk. m de verbetering van het kanaal or Zuid-Beveland is vanaf 1978, t jaar waarin de regering bekend- aakte dat het drukbevaren ka al geschikt moest worden ge- aakt voor de vierbaksduwvaart, teel te doen geweest. Het deel vanaf le Vlaketunnel tot het nieuwe slui- ncomplex bij Hansweert is zo ed als klaar. De verbetering van t noordelijke deel voorziet in drie euwe bruggen, nieuwe dijken op eltahoogte en een nieuwe haven- iond naar de Oosterschelde. De iuizen bij Wemeldinge worden nut loos, Het kanaal moet in 1993 s alle werken zijn afgerond een tijbeweging krijgen. !e voorbereidingen voor de verbe- Rring zijn op uitdrukkelijk verzoek |an de regering uitbesteed aan par- Bculiere ondernemers, die moesten |ijken of zij de plannen van Rijks- aterstaat konden verbeteren. Zij Bioesten vooral aandacht besteden Ban een goedkopere en doelmatige- jre uitvoering van het project. In juni Borig jaar was dat werk klaar, waar- Boor het ministerie 2,5 miljoen gul- gen betaalde. |én van de punten die Rijkswater- Itaat heeft overgenomen is het ge bruik van de palen van de hulpbrug Neeltje Jans voor de fundering van de drie nieuwe bruggen. In maart van dit jaar is na het politieke ge vecht een advertentie geplaats, waarna uiteindelijk vier aannemers overbleven die een prijs mogen aan bieden. De totale verbetering van het kanaal kost naar schatting 625 miljoen gulden. Ir B. de Hoop van de afdeling nieu we werken van rijkswaterstaat Zee land heeft goede hoop dat nog dit jaar een begin wordt gemaakt met de verbetering. Hij gaat er in ieder geval van uit dat 'in principe' de aannemer met de laagste prijs het werk wordt gegund. Maar alterna tieve plannen worden zeker bestu deerd. „Als het even goed is en het werk kan voor minder geld van de belastingbetaler, dan moeten we dat zeker niet uitsluiten". De Hoop noemt de verbetering 'een relatief groot werk in deze sector. „De aan nemer moet nogal wat disciplines in huis hebben om dit project te kun nen doen". Alleen het spoor, de spoorbrug en de olie-, water- en electriciteitsleidingen worden door een andere aannemer gemaakt. Het werk begint in ieder geval dit najaar met het maken van nieuwe op- en afritten bij de NS-spoorbrug ter hoogte van de Vlaketunnel. De nieuwe wegen naar de brug toe hebben minstens een jaar tijd no dig om in te klinken. In 1991 kan de trein over de nieuwe brug. De scheepvaart mag in ieder geval geen hinder ondervinden van de werkzaamheden. De huidige post- brug, die Kapelle met Yerseke ver bindt, verdwijnt eveneens maar zal 85 meter zuidelijker worden vernieuwd. Rijkswaterstaat is nog bezig met het aankopen van gron den. In een aantal gevallen loopt een onteigeningsprocedure.' De Hoop verwacht dat 'uiterlijk vol gend voorjaar' alle benodigde gronden gekocht of aangewezen zijn. DELBURG - De Middelburger J. jer blijft bij zijn eis dat het Bouw- fls Nederlandse Gemeenten hem 25 •e schadevergoeding moet geven een nog onbekend bedrag aan irtegeld. Thiers eis is gebaseerd op feit dat hij onvolledig is voorge it over de hypotheekvoorwaarden i hij bij het Fonds in 1981 een huis ht. Dat schrijft Thiers advocaat, 8. Doorewaard Boekhout in zijn iclusie van repliek', die op 6 juli worden behandeld door de recht- 'k in Utrecht. Eind maart verweer- iet Bouwfonds zich voor diezelfde htbank en de advocaat van het lds concludeerde toen dat het twfonds niet schuldig is aan de fi- iciële consequenties die de koop i het huis voor Thier had. —i's gemeld kwam de Middelburger iprote financiële problemen en ook p huwelijk liep stuk. De toenmalige ||tegenwoordiger van het Bouw- Bds in Middelburg, C. Boer, had ■er voorgerekend dat hij met zijn in- ■hen de woning kon kopen. Al snel ■e* het maandelijkse aflossingsbe- "iet tussen de f 711,- en f 752,- te en, maar bedroeg het f 882,-. Thier éénmaal een uitvoerig gesprek Jjjjt Boer in april 1981, daarna had de- |Bouwfondsmedewerker geen tijd Jer voor de koper. „Hierin ligt mede Hkern van de klacht van Thier", rhjft diens advocaat, „juist het liilf ',W ds profileert zich als een eer- Ie en onpartijdige voorlichter ten H10eye van diegenen die geen ver- ffind hebben van het kopen van een ing en van wat daar zoal bij komt len van entstof goed moet worden voorbereid. Wel zullen de betrokkenen alvast uitvoerig worden ingelicht over de plannen. Voorlopig ziet mevrouw Van Fraassen nog geen mogelijkheden om ook de massale inentingen voor negenjarigen aan te pakken. Ook voor die leeftijds categorie is er jaarlijks een 'inentin gendag' voor de herhalingsprik difte rie, tetanus en polio. Wel zal ze de re gionale kruisverenigingen in de grote re plaatsen oproepen om de kinderen gespreid op te roepen. Er zullen dan verschillende lokaties zijn waar de kin deren terecht kunnen, zodat de prik- dag een minder massaal karakter heeft voor de negenjarigen en ze meer aandacht kunnen krijgen van arts en wijkverpleegkundige. Het moet mevrouw Van Fraassen van het hart dat niet alleen de organisato ren van de inentingsdagen verweten kan worden dat de prikken soms in grijpender zijn voor de kinderen dan nodig. „Het komt nogal eens voor, dat ouders hun negenjarige kinderen al léén naar het bureau laten gaan of een iets ouder buurkind meesturen. Maar het is juist belangrijk dat het kind na die prik kan worden opgevangen. Net als bij vierjarigen geldt: troost ze, laat ze het thuis nog eens navertellen of natekenen. Zo verwerken ze het". Vooral de vierjarigen moeten goed worden voorbereid op de prikken, te meer omdat de inenting tegen bof, ma zelen en rode hond pijnlijk is. „Je kunt ze al wel een tijd van te voren vertellen dat ze een prik krijgen, maar dat ont houden de kinderen niet zo lang. Het is van belang het vlak van tevoren nog eens met ze te bespreken. Ouders zou den hun kleuters kunnen vertellen dat alle kinderen zo'n prik krijgen als ze vier jaar worden en dat het even zeer doet. Ook moeten ze de kinderen dui delijk maken dat het geen straf is. En op het bureau zelf is het belangrijk dat de kinderen worden afgeleid om al te grote nervositeit te voorkomen. Toen ik zelf wijkverpleegkundige was liet ik de kinderen op de jaarlijkse inentin gendag tafels opzeggen. Zo ging het uitstekend". SLUIS De zestienjarige M. L. uit Sluis is maandagavond omstreeks tien uur mishandeld. Hij liep een lich te hersenschudding en kneuzingen in het gelaat en op de rug op. De vermoe delijke dader is de negentienjarige E. G. uit Aardenburg. De vechtpartij ontstond op de kermis. L. zat in de botsauto's met een meisje, waar G. omgang mee had. Nadien kwam G. zijn 'rivaal' achterna en viel hem van achteren aan. L. werd in het gezicht geslagen en geschopt en ook tegen zijn rug geschopt. G. werd aan gehouden en ingesloten. Een technicus bekijkt het beschadigde draaiende gedeelte van de defect geraakte turbine. BORSSELE De NV Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) verwacht dat de nieuwe ko lencentrale bij Borssele begin juli weer elektriciteit kan leveren. De stroomfabriek ligt sinds eind april '88 stil door een omvangrijk defect aan één van de generatoren. Er wordt nu een voorlopige reparatie uitgevoerd, erop gericht de centra le zo snel mogelijk aan het draaien te krijgen. Omdat de betrouwbaar heid van de generator op langere termijn niet meer honderd procent is, zal later voor definitief herstel worden gezorgd (mogelijk tijdens de onderhoudsstop volgend jaar). Wellicht wordt een geheel nieuwe generator geplaatst. Hierover is overleg aan de gang. Het stilliggen van de centrale kost de PZEM extra geld. De Borsselse kolencentrale kan in Nederland het goedkoopst grote hoeveelheden stroom opwekken. Is de fabriek bui ten werking, dan moet elders een an dere, duurdere, centrale voor elek triciteit zorgen. Dat vergt méér brandstofkosten en volgens de af spraken binnen de NV Samenwer kende Elektriciteits Productiebe drijven (SEP), moet de PZEM het verschil bijpassen. Het gaat om een bedrag van ongeveer één mil joen gulden per week. In vol bedrijf levert de centrale Borssele per dag zo'n 8,6 miljoen kilowattuur. Wan neer een gasgestookte centrale die hoeveelheid moet opwekken, kost dat 2 tot 3 cent per kilowattuur meer. Ir A. Atteveld, hoofd conventionele centrale, maakt duidelijk dat de PZEM de extra kosten grotendeels terugverdient. De grote onder houdsbeurt (met inbegrip van de garantieinspectie na één jaar produceren) is vervroegd. De beurt stond, voor een termijn van acht we ken, vanaf augustus op de rol. Met enig kunst- en vliegwerk is die on derhoudsbeurt enkele maanden naar voren gehaald. De reparatiepe riode wordt gebruikt om tegelijk on derhoud en inspecties uit te voeren. Daardoor kan de financiële scha de wegens hogere brandstofkosten, beperkt blijven tot circa één miljoen gulden. Atteveld: „Het was een enorme klus om de planning vier maanden te vervroegen, niet al leen voor onszelf, ook voor de leve ranciers". Naast de uitgaven voor extra brand stofkosten moet ook de reparatiere kening betaald worden. De PZEM is weliswaar tegen dergelijke schade verzekerd, maar met een eigen risico van ongeveer één miljoen gul den. Dat bedrag is zeker gemoeid met het voorlopig herstel. De defini tieve reparatie komt boven het mil joen. Onderzoek heeft uitgewezen dat de generator kapot raakte door een losgetrilde bout. Die viel in het draaiende gedeelte van de machine en beschadigde het blikken binnen werk. Hoe de bout kon losgaan is een raadsel, zegt Atteveld. Voor al le zekerheid wordt in het vervolg voor dergelijke bouten een andere borgingsmethode gevolgd. De bout behoort, evenals de generator, tot het gedeelte van de kolencentrale dat nog afkomstig is van de uit 1973 daterende gascentrale. De nieuwe kolencentrale valt regel matig uit door storingen in de meet- en regelapparatuur. Enige maanden geleden brak er brand uit. Vervol gens het defect aan de generator. Is er sprake van een pechcentrale? Ir Atteveld ontkent dat. Ook PZEM- directeur ir A. Tiktak wil daar niets van horen. De generator behoort tot het gedeelte van de oude centrale en heeft niets met de nieuwbouw te ma ken. Het afstellen van de ingewik kelde meet- en regelapparatuur kost tijd en storingen zijn daarbij niet te vermijden. De brand was toe val. Atteveld: „Het gaat om een heel complexe installatie, mede omdat het een ombouw is en niet volledige nieuwbouw. We hebben best moei lijkheden gehad, maar dat hoort er gewoon bij". In het kader van de garantieinspec tie zijn zo'n 3.000 activiteiten uitge voerd (inspectie, reparatie, onder houd). Inmiddels worden verschil lende hulpsystemen van de centra le al in gebruik genomen en getest. Ir Atteveld verwacht dat een aan tal kinderziektes is uitgebannen en dat de bedrijfszekerheid groter is geworden. „We moeten nog wat proeven doen, dus we zullen ko mende maanden nog wel eens uit vallen". Maar het Bouwfonds adviseerde na enig voor Thier niet te volgen gegoo chel met cijfers en berekeningendat de aankoop van de woning voor Thier financieel haalbaar en verantwoord was. Op dat advies ging Thier af. Maar achteraf bleek niets minder waar. Voor Thier werd één ding duidelijk: het was het Bouwfonds (Boer) er slechts om te doen, zoveel mogelijk woningen te ver kopen. Mr Doorewaard Boekhout herinnert er in zijn 'conclusie van repliek' aan, dat het Bouwfonds zelf ook van mening is dat het jegens Thier onzorgvuldig heeft gehandeld. „Dit blijkt uit een in tern verslag van 20 juni 1985. Thier kreeg een bedrag van f 750,- aan geboden als definitieve vergoeding voor de door hem geleden schade. Hij accepteerde dat niet. Hij nam wél het geld aan, omdat hij inmiddels in ern stige financiële moeilijkheden ver keerde, maar hij deed dat onder voor behoud van alle rechten". In januari van dit jaar bood het Bouwfonds Thier een schadevergoe ding aan van tien mille, waarbij als voorwaarde werd gesteld dat de Mid delburger van verdere acties moest afzien en dat hij geen verdere contac ten met de pers zou onderhouden. Dat vond Thier niet acceptabel en hij nam het geld dan ook niet aan. De inmid dels zeven jaar durende zaak komt, zoals gezegd, op 6 juli weer voor de rechtbank. VLISSINGEN Drie Zeeuws-Vlaam- se studenten zijn dinsdag aan de HTS in Vlissingen afgestudeerd op onder zoeken naar het gebruik van aramide kabels. Aramide is een kunststof die oersterk en vederlicht is. De studen ten hebben onderzoek verricht naar aramide tuikabels die onder meer voor zendmasten worden gebruikt. Wim Deveneyns en Tonnie Bokelaar vergeleken in hun onderzoek de voor delen van de synthetische (aramide) kabel ten opzichte van de traditonele staalkabel. Aramide is sterker en lich ter dan staal. Het is de sterkste kunst stof die momenteel op de markt is. De kabels worden gefabriceerd door Ver- to Phillystran (de high-tech-divisie van NV Verto). Dit bedrijf gaf de drie HTS-studenten ook opdracht tot de onderzoeken. Francisco Yastrxem- biec-Bos deed onderzoek naar een me thode voor het aanbrengen en gelijk tijdig meten van de voorspankrachten in aramide tuikabels. Nu worden de krachten nog per kabel apart geme ten. Door de controle vanuit één cen traal punt uit te oefenen, kan er nauw keuriger worden gewerkt en dus tijd worden bespaard, zo concludeert Francisco in zijn verslag. Of deze theo rie daadwerkelijk in de praktijk toege past zal worden, hangt van de interes se van de markt af. De high-tech-vezel aramide wordt ge produceerd door zowel AKZO als Du- pont. Deze chemische bedrijven voer den jarenlang een strijd over het pa tentrecht. De vrede is inmiddels gete kend en beide hebben aramide in het produktieproces opgenomen. De vezel werd in 1973 uitgevonden. Aramide wordt onder meer gebruikt in kano's, kogelvrije vesten, surfplanken en tui kabels voor zendmasten. Op het Euro pese vasteland worden nog weinig masten door aramide kabels staande gehouden. In de Verenigde Staten wordt het veel vaker toegepast. Op Ne derlands grondgebied zijn de masten met aramide tuikabels nog op één hand te tellen. Wim Deveneyns: „Het liefst bouwt men hier stevigere masten zonder tui. Om de kabels vast te zetten is extra grond nodig en die is in Neder land schaars. Een vrijstaande mast is echter veel duurder dan één met ka bels, maar wanneer zo'n mast midden in een stad moet verrijzen heb je meestal geen andere mogelijkheid". Wim Deveneyns, Tonnie Bokelaar en Francisco Yastrxembiec-Bos vlnrbij een maquette van een zendmast met aramide tuikabels. Een negatief aspect van aramide is de kostprijs. Het is veel duurder dan staal. De voordelen die Tonnie en Wim aan het licht brachten, zijn naast sterkte en gewicht dat aramide onder houdsvrij is en dat het geen storende effecten op de zendmast heeft. Tonnie: „De ervaring die men heeft met staal kabels wordt ook gebruikt bij aramide tuikabels, terwijl het heel ander mate riaal is. Normaal werden voorgespan nen kabels gebruikt, maar dat hoeft bij aramide niet, waardoor de mastcon- structie veel lichter wordt". De drie studenten onderzochten al leen de toepassingen van aramide ka bels. De eigenschappen zijn al uitge breid door de fabrikanten onderzocht. Voor de afgestudeerden was het een moeilijk terrein. Op school was er nau welijks aandacht besteed aan aramide en literatuur was bijna niet voorhan den. Voor informatie hebben ze ver schillende deskundigen moeten bel len. De onderzoeksperiode van tien weken liet dat echter nauwelijks toe. Francisco heeft toch inmiddels het di ploma werktuigbouwkunde op zak en Tonnie en Wim weg- en waterbouw. Wim spreekt liever over civiele tech nieken. „Bij weg- en waterbouw denkt iedereen dat we alleen maar dijkjes bouwen." MIDDELBURG - Er moeten in Zee land, met name op Walcheren en de Bevelanden, meer verpleegkundigen komen met een IC (intensive care)- aantekening. De IC-afdelingen in de ziekenhuizen worden regelmatig ge confronteerd met patiënten die naar zo'n afdeling van een ziekenhuis in Rotterdam of Utrecht vervoerd moe ten worden. Dat vervoer moet worden begeleid door een IC-verpleegkundi- ge. Maar die verpleegkundigen doen op hetzelfde moment vaak dienst op de Intensive care-afdeling, zodat ze node gemist kunnen worden. Gaan ze met het vervoer mee, dan betekent dat weer een kracht minder op de af deling in het ziekenhuis. Verder wordt verwacht dat dit zogenaamde 'bewaakte vervoer' in de loop der tijd zal toenemen, als gevolg van de ver grijzing. De commissie ambulancevervoer van de raad voor de Volksgezondheid in Zeeland (RAVOZ) vindt dat de reeds bestaande poule van intensive carë- verpleegkundigen (die op oproep werken) vergroot moet worden. Ook dienen de minimale opleidingseisen van het ambulance-personeel te wor den aangepast. De commissie schrijft dit in een stuk dat de Ravoz behandelt in de vergadering van maandag 20 juni (aanvang 14.15 uur) in het gebouw van het Ziekenfonds in Middelburg. Bij de vergaderstukken is een brief ge voegd van het waarnemend hoofd van de klinische zorg in het Streekzieken huis Walcheren die daarin het pro bleem aansnijdt. Hij bepleit het in dienst nemen van meer IC-verpleeg- kundigen, maar tekent tevens aan dat daarvoor de financiële middelen ont breken. De voorzitter van de Ravoz, W. Don, heeft op zijn beurt een brief opge steld die, als de raad hem goedkeurt, na de vergadering wordt verstuurd naar het Ministerie van WVC. Daarin wordt vergroting van de poule van op roepkrachten voorgesteld, die dan een vergoeding moeten krijgen voor de uren dat zij bereikbaar zijn. Don meent dat de problemen ook nauw sa menhangen met de geografische lig ging van Zeeland, „waardoor bepaalde gezondheidszorgvoorzieningen in de ze regio ontbreken", zo schrijft hij aan WVC. KLOOSTERZANDE - De café-eigena ren in Kloosterzande zien niets in de inzet van particuliere bewakingsbu reaus ter voorkoming van vandalis me. Volgens de ondernemers is de overlast in de Cloosterstraat en de omgeving de laatste maanden sterk afgenomen. Verscherping van de con trole heeft daarom nauwelijks zin. De gemeente Hontenisse wijst de in schakeling van particuliere organisa ties niet bij voorbaat af. Burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen vindt, dat het idee best bespreekbaar mag zijn. Te meer omdat de overlast in de Clooster straat nog altijd ergernis blijft wek ken. Ook in de gemeenteraad is het plan van particuliere bewaking al ge opperd. Voordat de bal goed en wel aan het rol len is gebracht, blijkt hij al lek gesto ken. De horeca-eigenaren hebben zich niet principieel tegen particuliere be waking gekeerd, maar voeren aan dat er momenteel geen enkele aanleiding is voor een verdere uitbreiding van het toezicht. De overlast van het verleden is niet meer aanwezig. W. A. Sponselee, eigenaar van bar de Klaroen, is zeer tevreden over de situa tie in de Cloosterstraat. „De laatste maanden gaat het echt fantastisch. We horen nauwelijks klachten meer. En mocht het wat rumoerig worden, dan zijn wij de eersten om met de poli tie en de gemeente rond de tafel te gaan zitten. Ik vrees, dat een nog strengere controle slechts averechts zal werken. Het is me een raadsel hoe de burgemeester erbij komt, dat de overlast nog altijd groot is." Ook in Disco Love wordt afwijzend ge reageerd op uitbreiding van de contro le. Eigenaar A. B. van Damme:„Van vandalisme is de laatste tijd geen spra ke meer. Het is zelfs opvallend rustig. De grote problemen zijn voorbij. Echt spectaculaire dingen blijven achter wege. De mentaliteit van de jeugd is sterk verbeterd." Ook de herinvoering van de sluitings tijd krijgt geen bijval. „Dankzij het vrije sluitingsuur gaan de bezoekers gespreid naar huis. Ga je dat verande ren, dan krijg je onherroepelijk gedon der. Probeer maar eens 250 klanten buiten te zetten. Dat gaat niet zonder hulp van de politie. Die zal daar waar schijnlijk weinig voor voelen." Ook zijn collega Sponselee is tegenstander van een vaste sluitingstijd. „Daarmee maak je de overlast alleen maar erger. Dat is olie op het vuur gooien." HANSWEERT - De rijkspolitie van Reimerswaal heeft naar aanleiding van eerdere arrestaties drie personen uit Hansweert aangehouden die be kend hebben sinds december 1987 voor enige tienduizenden guldens aan goederen uit winkels in Zeeland te hebben gestolen. Het drietal, de 51-jarige S. P. de W„ de 30-jarige J. M. S. en de 32-jarige H. de G. hadden het vooral gemunt op grote zelfbedieningszaken in Vlissingen, Middelburg en Goes. Eerder al werden de 39-jarige A. V. E. en de 20-jarige K. S. uit Hansweert aangehouden. In hun woning werd voor 7500 gulden aan vooral kleine spullen gevonden. De buit van de drie bestond vooral uit kleding, schoenen, huishoudelij ke .ar tikelen, levensmiddelen, tuinartikeïen en gereedschap. In de woningen van het drietal werd voor ongeveer 20.000 guldén aan goederen teruggevonden. De spullen worden aan de rechtmatige eigenaren teruggegeven. De politie maakte pas dinsdag bekend dat de drie al op 8 en 9 juni werden gearresteerd. Alle vijf zijn inmiddels op vrije voeten gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 33