Angelo Nijskens kiest Bayer Uerdingen Sub-topstrrjdt om schaaktitel Springconcours Yerseke hoopvol voor toekomst PZC/sP°rt Motorcrossers vergroten hun plaatsingskans Positief weekeinde Animo Concours Westelijk Schouwen Van der Lou maakt excuse EX HULSTENAAR TEKENT CONTRACT VOOR TWEE JAAR Superstrandloop r Attractief Toby Hage achtste op NK sneldammen Klapstuk Uitslagen GEEN INTERESSE VOOR PLAN ROTTERDAMMERS De Vlieger wint in Oud-Beyerland Winst 16 LOCHRISTI Niet Charleroi, maar het Westduitse Bayer Uerdingen gaat volgend seizoen gebruik maken van de dien sten van Angelo Nijskens. De oud-Hulstenaar, die negen sei zoenen voor het Belgisch Lokeren speelde, heeft gekozen voor het geld en de aantrekkingskracht van de Bundesliga. DINSDAG 14 JUNI 1988 Angelo Nijskens (25) zegt dat hij was uitgekeken op Lokeren. „Na negen sei zoenen bij de zelfde club is de koek wel op. Daar komt bij dat Lokeren echt aan het afbouwen is. te vergelijken met AZ'67 enkele jaren geleden in Ne derland. Daar wil ik geen deel van uit maken. Bovendien kan ik in Duitsland een behoorlijke smak geld verdienen en dat is in het profvoetbal toch ook waar het om gaat." Hoeveel Nijskens gaat verdienen, wil HEES De 125 cc motorcrossers Henk Buys uit Middelburg en Dré van Espen uit Axel hebben zondag tijdens de nationale motorcross in Hees hun kans op plaatsing voor de promotie wedstrijden later dit seizoen ver groot. Buys finishte in de totaalstand op een zesde plaats en staat nu vierde in het algemeen klassement, Dré van Espen finishte als zevende en staat algemeen op een twaalfde plaats. Richard Leeu- westein en Markus van Kempen kon den de wedstrijd niet uitrijden door een valpartij. Voor Leeuwestein bete kent dit waarschijnlijk dat hij niet kan deelnemen aan de promotiewedstrij den. Hij staat 21e. Van Kempen (250 cc) wist zich wel bij de eerste vijftien in het algemeen klassement te handha ven. VLISSINGEN Zeeland Sport houdt vanavond (dinsdag) de traditionele su perstrandloop over een afstand van 10 kilometer. De start is bij het Nolle- strand in Vlissingen en gaat naar het einde van de boulevard in Zoutelande en dezelfde weg terug. Om 19.15 wordt gestart bij het strandpaviljoen „De Nolle". hij niet zeggen. Wel dat Uerdingen 775 duizend Mark (ongeveer acht ton) voor hem betaald heeft. „Lokeren had ei genlijk meer voor me willen hebben, maar was gebonden aan de Europese richtlijnen. Als ik voor Charleroi had gekozen, had die club zelfs 9 ton voor me moeten betalen", aldus Nijskens, die zegt bovendien min of meer uitge keken te zijn op de Belgische competi tie. Angelo Nijskens, in zijn jeugd uitko mend voor HW'24, is bij Lokeren heel wat prettiger weggegaan dan René van der Gijp. Nijskens heeft dan ook plezierige herinneringen aan de club. „Ik heb er bijna nooit problemen ge had. Eén keer was mijn contract niet Angelo Nijskens HILVERSUM (ANP) Het toer nooi om de nationale schaaktitel van 1988 bij de heren heeft ten op zichte van het vorig jaar een forse aderlating moeten ondergaan. De grootmeesters Jan Timman - bij de vorige editie in Hilversum weer eens van de partij en meteen opper machtig - Genna Sosonko en Hans Ree konden om uiteenlopende re denen de weg naar het AVRO-com- plex ditmaal niet vinden. Timman bevindt zich in de Franse stad Bel fort in aanzienlijk hoger inge schaald gezelschap voor het twee de toernooi om de wereldbeker, So sonko en zelfs Ree, die al in 1967 ti telhouder was en zelden verstek laat gaan, waren - naar verluidt mede om financiële redenen - niet te vermurwen hun krachten met de sub-top te meten. Frans Kuijpers, bestuurslid van de Koninklijke Nederlandse Schaak Bond (KNSB) en voorzitter van het toernooicomité, maakte in de mu- ziekstudio, die in de vorm van een viool is gebouwd, gewag van moei lijke tijden voor de bond. „Finan cieel draagkrachtige bedrijven heb ben steeds meer geld over voor top toernooien. Er dreigt daarbij een kloof te ontstaan. Sommigen vin den, dat de KNSB, die er zelf niet zo rooskleurig voor staat, zich hierbij afzijdig dient te houden. Er is echter wel degelijk een rol voor de bond weggelegd. Te denken valt dan meer aan coördinatie, bemiddeling en stimulering", aldus Kuijpers. „Het toernooi om de nationale titel is een belangrijk evenement. Teke nend voor de huidige situatie is dat de sterkte ten opzichte van vorig jaar heeft ingeboet." Niettemin valt er voor de twaalf spelers, één grootmeester, zeven in ternationale meesters en vier FI- DE-meesters, een aardige zakcent te verdienen. De kampioen mag re kenen op 6500 gulden, hetgeen 's Neerlands beste dammer Ton Sij- brands, die de opening verrichtte, jaloers deed opmerken: „Bij de strijd om het Nederlands kam pioenschap dammen kregen we maar een kwart van wat hier in de pot zit. De eerste prijs was slechts 750 gulden. Dammen is een prach tig, maar tragisch spel. Je zou je kind verbieden er goed in'te zijn." Uitslagen eerste ronde: Van der Ster- ren-Vanheste 1-0, Cuijpers-Brennink- meijer 1/2-1/2, Pieterse-Van der Wiel 0-1, Bosboom-Piket 1/2-1/2, Douven-Kuijf 1/2-1/2, De Boer-Ligterink 1-0. Gert Pieterse aan zet in zijn partij tegen John van der Wiel. CTJ Tennis Basketbal Tennistoernooi van Eastbourne: McNeil (Vst)-Suire (Pr a: 6-2,6-4, Kohde-Kilsch (Wdl)-Loosemoore (Eng) 6-2,7-6, Sabatini (Arg)-Gigi Fernandez (Vst) 2-6,6-4,6-3, Bale- strat (Aus)-Driehuis (Ned) 6-1,6-3, Garrison (Vst)-Witvoet (Ned) 6-4,7-5, Van Rensburg (ZAf)-Schultz (Ned) 6-3,3-6,6-2, Zvereva (Sov)-Phelps (Vst) 6-1,6-2, Shriver (Vst)-De- mongeot (Fra) 4-6,7-5,6-2, Navratilova (Vst)- Dechaume (Fra) 6-0,6-2, Javer (Eng)-Provis (Aus) 6-1,6-0. naar mijn zin, maar aat werd toch op gelost. Van der Gijp had de problemen eigenlijk aan zichzelf te wijten. Die kon briljante wedstrijden afwisselen met hele slechte. Dat deed hij bij ons, bij PSV en nu ook weer bij Neuchatel. Ik dacht dat ik de afgelopen seizoenen wel vrij constant gespeeld had." In die jaren heeft Nijskens als spits van Lokeren 46 goals gemaakt en 57 beslis sende voorzetten gegeven. Omgere kend naar de 166 wedstrijden die Nijs kens voor Lokeren speelde, heeft hij om de andere wedstrijd een aandeel gehad in een doelpunt. Een prestatie die hij ook op videoband - te gebruiken voor promotie-doeleinden - heeft staan. De technische leiding van Uerdingen was zo gecharmeerd van deze promo tiefilm, dat meteen om de diensten van Nijskens gevraagd werd. De aanvaller tekende een contract voor twee jaar. Ook Nijskens was namelijk ingeno men met de ambities van Uerdingen, dat zo snel mogelijk weer Europees voetbal wil spelen. „Een basisplaats kunnen ze me natuurlijk niet belo ven", constateert hij, „maar verder bieden ze me genoeg zekerheid en een sportief aangenaam vooruitzicht." „Natuurlijk, de Bundesliga staat als attractief bekend", vervolgt Nijskens, „maar je moet het nog altijd zelf ma ken. Daar heb ik ongelooflijk veel zin in. Bij een andere club gaan spelen prikkelt altijd de motivatie. De trai ningen beginnen aanstaande maan dag al en volgende week vrijdag volgt de eerste wedstrijd voor de intertoto- competitie. Ik hoop dus gauw te kun nen bewijzen dat ze me niet voor niets hebben gecontracteerd." Pre-Olympisch basketbaltoernooi dames in Kuala Lumpur: Uitslagen tweede dag: Joegoslavië-China 89-61, Bulgarije-Tsjecho- slowakije 78-77, Sovjetunie-Polen 97-44, Au- stralië-Italië 62-57. De stand is: 1. Australië, Sovjetunie en Joe goslavië 2-4, 4. Bulgarije en Tsjechoslowa- kije 2-2, 6. China, Italië en Polen 2-0. VLISSINGEN - De laatste beslissin gen in de landelijke tenniscompetitie zijn gevallen. De promotieronde voor de respectievelijke poulekampioe nen, waarin deze resultaten tot stand kwamen, hebben Zeeland één nieuwe overgang-B- en twee tweedeklassers opgeleverd. Geen extra plaats op overgangsklasse-A-niveau helaas. CCZ 3, dat daarvoor in de race lag, moest namelijk met het kleinst moge lijke verschil de winst aan opponent Soest laten. Op 'De Veste' in Middelburg waar de derde selectie van de Competitie Com binatie tegen Soest in het strijdperk trad, zag het begin van de ontmoeting er overigens rooskleurig uit voor de Zeeuwen. Via de wederom prima draaiende Walter Montenarie, die Rick Wuite overtuigend aftroefde, werd een 1-0-voorsprong genomen. Frans Verhulst leek in zijn voetsporen te treden,m maar Bart van Wede dwong een derde set af, waarin hij de Vlissinger opnieuw de baas bleef. Ma- non Kienjet bleek tegelijkertijd niet opgewassen tegen Lisette van de Kolk en Marion Mewiss moest na een sterke start haar meerdere erkennen in Hildy Bruin. In de voortzetting van het duel demon streerde Walter Montenarie nog twee maal zijn uitstekende vorm - met Frans Verhulst zowel als Manon Kien- j et als partner - maar dat was uiteinde lijk niet voldoende om verlies van de wedstrijd te ontlopen, 5-3. Animo trok naar Amsterdam, waar de rackets gekruist werden met Joy Ma- zaiek 5, met promotie naar de over gangsklasse-B als zinet. Mike Simon gaf de Terneuzenaren een ruggesteun- tje, door Michel van der Meer te klop pen, en Stefanie Rottier vergrootte het zelfvertrouwen nog meer, doorkanp de geroutineerde Nora Blom het onder spit te laten delven. Bij een 2-2-tussen- stand, zorgden de combinaties Mike Simon/Mark albers en Stefanie Rot- tier/Isabelle Leenhouwers weer voor een voorsprong, waarna Isabelle Leen houwers samen met Mike Simon de Zeeuws-Vlamingen in veilige haven loodste, 5-3. Het werd al met al een bijzonder posi tief weekeinde voor Animo. Het twee de team slaagde er namelijk onder aanvoering van Tim van Dijk en Tim van Veldhoven in Thor-Rood Wit 8 uit Den Haag te kloppen, 5-3, en aldus voor het volgend seizoen een plaats in de tweede klas te claimen. Ook Hulster Ambacht reikte met suc ces naar dit niveau in de competitiepi ramide. In de Reynaertstad had de Oude Eik uit Wassenaar geen afdoen de antwoord op de spelpatronen, die met name Jeroen Verstraeten en Chantal Baecke op het gravel zetten. Ook hier werd tenslotte een 5-3-score op het wedstrijdformulier ingevuld. Ludo et Emergo miste de kans iets van het verloren gegane terrein terug te winnen. Gehandicapt door de afwe zigheid van steunpilaar Patrick Mar- teyn, moesten nu John Dijkman en Mi riam Brakman in hoofdzaak voor de effectieve acties zorgen, en die lever den net niet voldoende rendement op, om de eindzege binnen te halen, 5-3. EGMOND AAN ZEE Toby Hage uit Tholen, de 13-jarige aspirantenkam pioen van Zeeland, heeft tijdens het Nederlands kampioenschap sneldam men in Egmond aan Zee de finale be reikt. Daarin werd hij achtste en laat ste. De overige Zeeuwse deelnemers moesten met bescheidener klasserin gen genoegen nemen. Tanja van Malsen op Gouden Mossel. YERSEKE - Het eerste nationale springconcours van rijvereniging 'Zuid-Beveland' is een groot succes geworden. Aan de hoofdvoorwaar de om topruiters aan te trekken (flinke geldprijzen) was voldaan. Omdat dit concours samenviel met het grote CH in Blaricum ontbra ken toch enkele kopstukken, maar voor het volgend jaar heeft voorzit ter Daan Bakker nog hogere ver wachtingen. De ruiters, die er wel waren, hadden in elk geval lovende woorden over voor de uitstekende verzorging (de bodem werd tussen de rubrieken steeds aangewalst) en het aantrekkelijke parcours van Wim Grens. De confrontatie met semi-profrui- ters uit andere regio's viel voor slechts enkele Zeeuwen positief uit; in de M-klasse haalden Etty de Boer, Simon den Exter en Peter Klaasse de barrage en eindigden in die volg orde op plaats drie, vier en vijf, ter wijl in de Zl-rubriek Simon den Ex- ter derde werd en Piet Huige zesde. In deze rubriek zorgde de wat krap geplaatste derde hindernis van de driesprong ervoor, dat in de barrage geen enkele combinatie foutloos bleef en derhalve de tijd de doorslag moest geven. De net zestienjarige Havo-scholiere Joyce Noppen stuurde haar toppaard 'Promotion' (Ramiro) rond met veel druk op de ketel; gedurfd afsnijdend leverde dit een snelle tijd op met een foutje op de driesprong. Ook de drie volgende ruiters wierpen op dezelfde hinder nis een balk af, maar Tanja van Mal- sem eindigde slechts 3/10 seconde langzamer dan haar ex-leerlinge Joyce Noppen en nestelde zich op de tweede plaats met 'Inter-Mossel' van de Yersekse eigenaar Leo Din- gemanse. Joyce Noppen, die alle drie haar paarden aan de start bracht, wordt sinds kort getraind door de interna tionale springruiter Bert Romp, en wil tot het hoogste niveau doordrin gen. „Er zaten best moeilijke lijntjes in het parcours", vertelde de jeugdi ge West-Brabantse na afloop onbe vangen," maar ik heb bij de eerste ruiters een beetje afgekeken." schijnlijk kostte dat haar de over winning, want Tartrichta van Bert Sweep zweefde zo ruim mogelijk zweefde zo ruim over de hindernis sen dat hij de tijd van Gouden Mos sel met enkele seconden verbeterde en aldus de hoofdprijs 500,-) in de wacht sleepte. Voor het klapstuk van de dag, de Z2-rubriek (een primeur voor Zee land) werden de hindernissen nog eens verhoogd en verbreed tot voor landelijke begrippen ongekende af metingen: 1.40 m hoog en maximaal 1.50 m breed. Ware kastelen waren het, waar paard en ruiter overheen moesten zien te komen. Als eerste startend, zette Tanja van Malsen met de kleine maar dappere 'Gouden Mossel' een snelle en fout loze rit neer. Na haar bleef ook Jack Neefs foutloos, maar werd door tijdsoverschrijding geen barrage kandidaat. Peter Kommers en Wim Vermunt verlieten de ring met straf- punten, en toen was de beurt aan Bert Sweep. Zijn 'Tartrichta' galop peerde wat stroef, maar nam op een magnifieke manier de hindernissen: nul fout, en er zou dus een barrage komen. Simon den Exter kreeg al vroeg in het parcours een spring- foutje en moest daardoor overscha kelen in de hoogste versnelling: een kolfje naar zijn hand, waarmee hij de snelste van de vier-fouters werd en dus de derde prijs zeker stelde. De barrage werd schitterend en fout loos afgelegd door Tanja van Mal- sem, die alleen even uit haar ritme kwam door een zachte plek in de bo dem vlak voor de uitgang. Waar- Klasse B (na barrage): 1 Mirjam de Feber, Bramiro (Vossereyers) 0 ft. 34 sec.; 2 Co Quartel, Antifoon (Schouwse Ruiters) 0 ft. 35 sec.; 3 Jan Noordhoek, Boemerang (Noord-Beveland) 4 ft. 353 sec.; 4 Diny Krijger, Amaldo (Oranjezon) 4 ft. 39 sec.; 5 Anja v. Doezelaar, Bonanza (Weelruiters) 4 ft. 40 sec. Klasse L (na barrages): 1 G. Moerings, Wibertal (Heer Jansruiters) 0 ft. 47,90 sec.; 2 Bianca van Beers, Amparo (Country Riders) 0 ft. 54.13 sec.; 3 Harold Cornelissens, Boogschutter (Hulst) 0 ft. 60.41 sec.4 Wendy Soffers, Aswana (Prins Karei) 4 ft. 50.17 sec.; 5 Augusta Lants- heer, Donald (Oranjezon) 4 ft. 52.88 sec.; 6 Emiel Sleeuwenhoek, Bonaparte (Coun try Riders) 7 ft. 61.37 sec. Klasse M (na barrage): 1G. Neefs, Barok (Princenhage) 0 ft. 49.73 sec.; 2 Emiel Sleeuwenhoek, Norton (Country R.) 3 ft. 59.50 sec.; 3 Etty de Boer, Youp (Noord-Beveland) 4 ft., 51.06 sec.; 4 Simon den Exter, Fandango (St. Joris) 8 ft. 52.77 sec.; 5 Peter Klaasse, Waldola (Walcheren) 8 ft. 53.68 sec.; 6 Joy ce Noppen, Insuleon Vision (Prins Karei) 8 ft., 58 sec. Klasse Z1 (na barrage): 1 Joy ce Noppen, Insulc, Promotion (Prins Ka- rel) 4 ft., 57.38 sec.; 2 Tanja v. Malsen, In- ter Mossel (Prins Karei) 4 ft., 57.41 sec.; 3 Simon den Exter, Domingo (St. Joris) 4 ft., 71.90 sec.; 4 Pascal Uytendaal, Pasqui- nel (Baronie) 7 ft., 70.02 sec.; 5 Jack Neefs, Zenda (Princenhage) 12 ft., 56.02 sec.; 6 Piet Huige, Waldon (Weelruiters) 12 ft., 57.96 sec. Klasse Z2 (na barrage): 1 Bert Sweep, Tartrichta (Country Riders) 0 ft. 38.89 sec.; 2 Tanja van Malsen, Gouden Mossel (Prins Karei) 0 ft. 41.35 sec.; 3 Si mon den Exter, Tristan (St. Joris); 4 Peter Kommers, Vidal (Prins Karei); 5 Frank Kommers, Rakker (Halsteren); 6 Wiel He- ber, Wilector (Grensruiters). Feyenoord laat 20 miljoen lopen ROTTERDAM (GPD) Heeft Feye noord nou belang bij twintig miljoen gulden of niet? Drie Rotterdammers hebben tot dit weekeinde op een ant woord op deze eenvoudige vraag ge wacht. Hans Uytdehaage en Cor en Henny Koonings dienden twee maan den geleden een plan in bij de toen nog in functie zijnde directeur Jim Ver meulen. Een eenvoudig plan dat de stadionclub binnen enkele maanden zeker aan zo'n twintig miljoen gulden zou helpen. Althans, volgens de plan nenmakers. „Om er spectaculaire spe lers van te kopen, zodat de mensen weer naar de Kuip gaan", verduide lijkt Cor Koonings. „Kijk, voor Met god hadden ze natuurlijk geen gulden van ons gekregen. Net zo min als voor die andere jongens die ze hebben ge kocht en die niemand iets zeggen." Waar het plan precies op neer komt vertellen ze niet. Er zijn inmiddels maatregelen genomen het idee te be schermen. Nu Feyenoord schriftelijk heeft laten weten de suggestie nog te willen bestuderen en wil bekijken of onderdelen ervan bruikbaar zijn in de fondswerving, zijn de drie rasechte Feyenoord-fans zo zwaar op hun hart getrapt dat ze met hun idee naar een andere club zijn gestapt. „Feyenoord moet er dus met zijn vingers afblij ven." me maken. Hetzij gratis, hetzij tegen gereduceerd tarief. Een stichting zou het binnenkomende geld beheren. Als er spelers van uitzon derlijk formaat moeten worden ge kocht kan de club een beroep doen op de stichting, die het geld dan op tafel legt. Mits de speler voldoet aan de voorwaarde dat hij door zijn spel voet balliefhebbers naar het stadion lokt. 'De drie van zuid' zijn ervan overtuigd dat het geld was binnengestroomd en de fans uit de jaren zestig weer in gro ten getale de weg naar de Kuip hadden teruggevonden. „Twintig miljoen moet haalbaar zijn", zeggen ze. „Voor aankoop van goede voetballers, want daar komt het publiek voor, zeker het Feyenoord-publiek." „Hoe Vermeulen op ons idee reageer de? Hij vond het geen slecht idee, maar hij zag wel problemen. Het Feye- noord-bestuur moet niets van mij heb ben, vertelde hij. Volgens Vermeulen werden bijna al zijn ideeën wegge gooid." De oud-directeur beloofde het voorstel van de drie, die zich inmiddels TOTS (Ter Ondersteuning Top Sport, want hun idee blijft niet beperkt tot het steunen van een voetbalclub) noe men, aan het bestuur over te brengen. Maar Kraay en Van den Herik wisten van niets toen het drietal zich meldde. Van den Herik bleek later zeer geïnte resseerd en Kraay nodigde de plan nenmakers uit voor een gesprek. „Goed plan", was Kraay's oordeel, maar verder dan dit waarde-oordeel kwam het niet. „Het lijkt wel of Feye noord geld genoeg heeft om Maradona te kunnen kopen", schampert Cor Koonings. „Maar neem van mij aan dat Feyenoord geen gulden heeft. Voor de wedstrijd tegen Volendam kon de club niet eens de verlichting betalen." RENESSE Zaterdag hield de vereniging 'Westelijk Schouwen' manege 'Grol' te Renesse een suur- en springconcours voor pont1 De uitslagen waren: bestgaande rijpo( Julia v. Exel, Cinderella, Oranjeruiteii Helma v/d Slikke, Patty, Eendracht)® 3 Annique Jakobsen, Czardas, Oranjes Ring 1, afd. dressuur: le prijs 4-tal klasse Gouwe Reyers, 120 pnt; le klas 8-tal kf L/M in handicap, Oranjezon, 127 pnt.E ind. dressuur klasse Ml: le prijs Helma', Slikke, Patty, Eendrachtruiters, 124 pnt prijs leo Rosmolen, Radetsky, Sasrai 120 pnt; 3e prijs: Sonja de Feiter, Mei Schouwse Ruiters, 117 pnt. Ind. dre klasse M2: le prijs Scheila de Lint, T- Prinses Irene, 124 pnt; 2e prijs Alice v. Christiaan, Oranjeruiters, 120 pnt. Dressuur klasse Zl: le prijs Nicole 5 koorn, siri, Paardebloem, 191 pnt, R™ ind. dressuur klasse L2: le prijs Juin Exel, Cinderella, Oranjeruiters, 125 pnt; prijs Wendy duden, Annuos A., Oranje; 123 pnt; 3e prijs Lisette Timmerman, Ms to, Oranjezon, 122 pnt. Ring 4 ind. dress klasse L1/LI2 cat. A/B in handicap: lep Krista Pluymers, Silver Night, Klepperj 112 pnt. Ind. dressuur klasse LI: le prjjsj ne Struyk, Rocco, Schouwse Ruiters, pnt; le prijs Arjan Baas, Chery, Orai ters, 139 pnt; 3e prijs Ilonka Luitwii Ajax-Nomer, Oranjezon, 133 pnt. Ind. suur klasse B: le prijs Leonie Jakou Czardas, Orajezon, 126 pnt; 2e prijs Dad Kloeg, Tammar, Prinses Irene, 121 pr™ prijs Rozemarijn de Leeuw, Maja, Schoi» Ruiters, 117 pnt. Ind. dressuur klasse B A/B in handicap: le prijs Saskia ProvoJ Pjotr, Vroonruiters, 122 pnt. Springen) se B cat. D/E in handicap: le prijs Htj Nooyen, My Gamble, Vroonruiters, ll void.; 2e prijs Sandy Breel, Ringer, OrJ zon, 0 ft void.; 3e prijs Annique jakobj Czardas, Oranjezon, 0 ft void. Spriij klasse B cat. B/C in handicap: le prijsi riska Vermaas, Twister, Eendrachtruitd ft void. Springen klasse L cat. 3x weigej geen prijs. In deze klasse was maar 1 nil Springen klasse L cat. D/E in handicap prijs Monica Maljaar, Baron, Oranjezo:) 45.54 sec.; 2e prijs Eline Struyk, P,d Schouwse Ruiters, 0 ft 47.15 sec.; 3e Sylvia Walraven, Ramos, Oranjezon, Springen klasse M cat. D/E in hand.: le Marian Volkers, Udo, Gouwe Reyers,4{ prijs Anouk de Badts, bleu Lady, Luc Emergo, 15 ft. Springen klasse Z cat.D handicap: Suzette jakobsen, Axkeen.O jezon, 4 ft. Uitslagen clubkampioenschap RV Sé dressuur BI pony's: 1 Sanne Narek Amigo, 127 pnt; 2 Annegien Schonis.Ca 126; 3 Cindy Koole, Blacky, 123. BII po 1 Anne de Feyter, Easter, 134 pnt; 2 Mol Bek, Foxie, 127; 3 Willke Wondergem, queline, 122 nt. BII paarden: 1 Corinel dergem, Athena, 134 pnt; 2 MaijolijnK Ier, Rolanda, 127 pnt; 3 Monique Veldi Veersedam's Bellefleur, 115 pnt. LI pon/ Natasha Marijs, Fredje, 128 pnt; 2 Emily Herk, Jacqueline, 127 pnt; 3 Joy deW Zuidhoek's Renate, 121 pnt. Lil pont Ilonka Luitwieler, Ajax-Nomer, 141. MI ny's: 1 Ginny de Schepper, Valeska, 12S 2 mariska Boone, Meivin, 125 pnt; 3 Cor Joosse, Quick Silver, 118 pnt. MI paard Quintina de Muynck, Flash, 122 pnt, Zi ny's: 1 Tanja Morssink, Moonkaker, 15!i Springen, pony's BI: 1 Annegien Schel Carine; 2 Willeke Wondergem, Jacquelia Anne de Feyter, Easter. BII pony's: 1 Htj Luitwieler, Ronny; 2 Ronald Tierolf, F:l L pony's: 1 Marleen Grootjans, Looses! count; 2 Mariska Boone, Meivin; 3 Co Joosse, Gladstone. BI paarden: 11 Tempel. Ursula; 2 Corine Wondergem,!1 na. BII paarden: 1 Anne-Marijn Loof Vigor. ZEIST (ANP) Betaald voel voorzitter André van der Louw h bij aanvang van de Bondsverg ring van de KNVB verklaard organisatie bij het uitgeven van' ten voor de wedstrijden bij het E pese kampioenschap voetbal West-Duitsland "ernstige fouten' gemaakt". Hij liet in het KNVB-Sportcent Zeist weten dat 19.000 brieven w* uitgegaan om kaarten die nog in waren van de voetbalbond bij def balliefhebbers te brengen. "Der op die mailing is sterk onderschat bewaking en de begeleiding waren voldoende", aldus Van der Louw, ziet er naar uit dat de oorzaak vat problemen in eigen huis ligt' KNVB zal alle aanvragers van'' tjes, die geen toegangsbewijzei goedkopere dan besteld waren, vingen financieel schadeloos stel! Het voorstel tot invoering van eer. delijke competitie voor B-junio moest, zoals verwacht kon wordei steun van de amateursectie ont en werd verworpen. De 37 st tweederde meerderheid omdathet wijziging van de statuten inhield nodig waren om het voorstel tot® verheffen, werden niet gehaald. E: ren 31 voorstanders, 25 tegens: mers en een afgevaardigde on,fl zich van stemming. OUD-BEYERLAND - Johan Vlieger van Marathon uit Vlissi heeft dit weekeinde een wed1 over dertig kilometer in Oud-B land op zijn naam gebracht. Hi] aan de aankomst een voorspron! anderhalve minuut op Sterren uit Dordrecht. De uitslag: 1. De Vlieger (Marathon, V" gen) 1.42.58, 2. Sterrenburg (Hercules, drecht) 1.44.29, 3. Anthonisse (PAC,® dam) 1.46.33 (eerste veteraan), 4. Popi*1 1.46.49, 5. Koomen (Deltasport, Ziel 1.47.42, 6. De Rooy (AVR'69, Reusel) 1 Ze willen het volgende over het plan kwijt: particulieren en bedrijven worden uitgenodigd een bedrag te storten dat na zes jaar gegarandeerd wordt terugbetaald. Met (een kleine) winst. Het gestorte bedrag wordt te rugbetaald: voor een deel in geld en voor een ander deel in toegangskaar ten. Het geldschietende bedrijfsleven mag in de zes jaar in het stadion recla- LONDEN (Rtr) De tijden veranderen. De organisatoren van Wimbledon zijn zo blij dat John McEnroe na een afwe zigheid van drie jaar weer meedoet, dat zij het vroegere enfant terrible veel hoger hebben ingeschaald dan waar op de Amerikaan gezien zijn positie op de wereldranglijst recht heeft. Het plaatsings-comité verdedigde de achtste plaats, die McEnroe is toegekend met een verwijzing naar diens grote daden van weleer: driemaal Wimbledon-kam- pioen en tweemaal verliezend finalist. McEnroe staat momenteel negentiende op de wereldrang lijst. Vijf spelers, die boven hem staan, komen niet naar Wimbledon, zodat de verwachting was, dat hij als veertien de zou worden geplaatst. Maar de zeven leden tellende plaatsingscommissie vond dat McEnroe historische daden zwaarder moesten wegen dan zijn huidige ranglijstpositie. Het onderbrengen van de Amerikaan bij de eerste heeft tot gevolg dat hij in elk geval de als eerste gepl> Ivan Lendl of de als vierde geplaatste titelhouder Pat niet voor de achtste finales ontmoet. Lendl van wie na zijn spierblessure bij de open Franse pioenschappen weinig is vernomen, staat eerste, ff door de Zweden Wilander (open kampioen van Fr en Australië) en Edberg. Cash kreeg de vierde positie* wezen en de inmiddels 35-jarige Jimmy Connors de Tweevoudig oud-kampioen Boris Becker is zesde Bij de dames waren er geen problemen. De pla' commissie hield daar de ranglijstvolgorde van een met zestien aan. Dat betekent dat titelhoudster Navratilova het moet doen met de tweede plaats Steffi Graf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 34