College Hontenisse wil 24.000 voor Showband Kloortje VV-Vlissingen sluit lar '87 negatief af Canisiusschool in Zuiddorpe kreeg prijs van Veilig Verkeer iemeente Oostburg wil boerderij an monumentenlijst afvoeren itiënten snoepten van fruitmand Onderhouden voetbalvelden kost ruim elf mille meer OM GEBOUW TE RENOVEREN PZC/streek AAGTEKERKE Zomeravondzang - Vrijdag avond wordt in de Nederlandse her vormde kerk in Aagtekerke een zomer avondzang gehouden onder het mot to: U zij de glorie. Soliste is Janneke Heykoop-Slagter. Verder werken mee: Ouderenkoor De Zilverstem uit Ame- muiden, Hervormd Kerkkoor Grijps- kerke, Evangelisatiekoor Internos uit Middelburg en het NCVB Dameskoor uit Aagtekerke. Floor Bakker diri geert koor- en gemeentezang, Piet Fey bespeelt het orgel. Ds Van Mourik ver zorgt de meditatie en de verbindende tekst. De avond begint om 20 uur. VLISSINGEN Harmonie De Koninklijke Har monie Ons Genoegen uit Vlissingen ondersteunt deze week op twee avond en de collecte van het Anjerfonds. Dinsdagavond loopt de Jeugd-Delta- band de collectanten achterna in de straten tussen de Badhuisstraat, Paul Krugerstraat en de Van Dishoeck- straat. Vrijdagavond maakt de Delta band een rondwandeling door de stra ten tussen de Paul Krugerstraat en de President Rooseveltlaan. uw S. van Limmen krijgt een fruitschaal met de exotische doerian-vrucht uit handen van de heer H. Tromp, islagen door transporteur Aernoudts en chef-kok W. van Munster. KIL - De patiënten van de s-Vlaamse ziekenhuizen en rpleegtehuizen hebben zich giste- tegoed gedaan aan 's werelds I tste fruitmand. tijvrachtwagen van Aernoudts uit Jburg heeft de inhoud van de Sluis- liitmand, 2776 kilo vruchten, goed I het Guiness Book of Records, zes adressen gebracht. Als eerste I het Sint Elisabethziekenhuis in pkil. Daar was het H. Tromp die ens de Rabobanken in West- iwsch-Vlaanderen de eerste ;al overhandigde aan mevrouw S. Limmen uit Philippine. Zij ook 1 de doerian, een bijzondere Indo- he vrucht, één van de vele exoti- soorten in de mand. Het fruit ook gebracht naar het Juliana- inhuis in Terneuzen, het Sint Li- a in Hulst, het Sint Antonius in Oostburg, en de verpleegtehuizen Ter Schorre in Terneuzen, de Stelle in Oostburg, de Sterre in Clinge en de Blaauwe Hoeve in Hulst. De avond tevoren hadden Tromp en de leden van de familie Mahu de 118 verschillende soorten vruchten al uit de gigantische mand gehaald en in aparte kisten gesorteerd. De onderste lagen fruit, tot op een diepte van 1,20 meter, bleken niet geleden te hebben onder het gewicht van de vruchten bo ven hen. Ze waren namelijk tegen kneuzingen beschermd in aparte kist jes. De meer dan vier meter lange en bijna twee meter brede mand, een prestatie van mandenvlechter O. van de Vijere, blijft in het bezit van de fami lie Mahu. Het was echter een idee van Tromp, wiens bank het fruit voor 3000 gulden heeft gekocht, om de vitami ne-rijke inhoud aan de zieken in Zeeuwsch-Vlaanderen te geven. De drie mille, samen met de duizend gul den van een firma uit Brabant, zijn be stemd voor het Foster Parents Plan. Maar het alternatief afbreken is in de ogen van de heemkundige G. van Voo- ren een ramp. „Het is een unieke boer derij, zeer karakteristiek voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het is de meest typische boerderij in de streek, die ver der niet voorkomt. Het is het oudste hof in West-Zeeusch-Vlaanderen. Bo vendien is hij nog volledig in oude staat. Vooral de schuur is zeer bijzon der". Het huis is volgens de jaarankers gebouwd in 1764, vertelt Van Vooren verder. De schuur is mogelijk nog ou der. Van Vooren vindt het ook uiterst merkwaardig dat er geen geld gevon den kan worden om de boerderij te res taureren. „Als het zuiver een financië le kwestie is, dan mag het geen pro bleem zijn. Je ziet aan de Sint Baafs- kerk in Aardenburg dat er geld be schikbaar komt, wanneer iedereen er achter staat". Van het Oostburgse college is dat geld in ieder geval niet te verwachten, zo liet wethouder A. de Feijter weten. Vorig jaar besloot de raad al om de boerderij onderaan de gemeentelijke monumentenlijst te plaatsen. Een te rechte beslissing, vindt De Feijter. „Een boerderij heeft nu eenmaal niet de publieke functie die een kerk heeft". Het is voor De Feijter ook al duidelijk wat er gebeurt als De Konij nenberg monument af is. „Dan kan de brandweer een oefening houden en kan de boer z'n gang gaan". Zuster Pancratia en zuster Bernulfa Ir) kregen een serenade van de Sluiskilse fanfare. KLOOSTERZANDE De gemeente Hontenisse wil Showband Kloortje fi nancieel steunen bij de renovatie van het verenigingsgebouw. Het college van b en w is bereid de benodigde 24.000,- op tafel te leggen. B en w denken aan een bijdrage van 10.000,-. Het resterende bedrag wordt als renteloze lening verstrekt. Het houten clubgebouw van de show band is in slechte staat en moet in zijn geheel worden gerenoveerd, geïso leerd en geschilderd. De showband heeft in eerste instantie getracht om het onderhoudswerk te financieren met steun van bedrijven en fondsen. De 25 verzoeken om een geldelijke bij drage leverden slechts 900,- op. Daar om is onlangs alsnog bij de gemeente aangeklopt. De showband kan onmogelijk zonder clubgebouw. Zelfs bij realisering van een sport- of evenementenhal blijft het verenigingsgebouw onmisbaar voor repetities en andere activiteiten. B en w onderstrepen in hun toelichting op het voorstel de bijzondere waarde van de showband. Kloortje is tijdens kam pioenschappen en concoursen her haaldelijk in de prijzen gevallen. Bo vendien is de showband vaak aanwe zig bij feestelijke gebeurtenissen in de gemeente. De commissie financiën vergadert vol gende week maandag over de gemeen telijke steun voor het clubgebouw. Daarbij komt tevens een subsidiever zoek van de harmonie St. Cecilia aan de orde. De harmonie vraagt de ge meente om ruim duizend gulden voor de aanschaf van nieuwe uniformen. Ook de brandweer van Vogelwaarde wil haar uitmonstering vernieuwen. Voor de vervanging van de helmen is 3500,- nodig. De vergadering van de commissie begint om 14.30 uur in de commissiekamer. iSINGEN - Vanwege het uitzon- Pjk slechte jaar voor het binnen- Jse toerisme verwacht de Vlis- Hse VVV 1987 met een negatief be- Ijfsresultaat te moeten afsluiten. Ierland koos massaal voor vakan- JP1 het zonnige zuiden. Het aantal V de VVV gemaakte reserveringen daardoor dramatisch terug van [tienhonderd in 1986 tot duizend IS jaar. meen directeur Jan Jacobs van de m Vlissingen maakt melding van gegevens in zijn jaarverslag. Hij °P hiermee vooruit op het financieel aderslag dat pas later verschijnt. De H bracht in 1987 in eigen land aO?350 mensen onder in een Bmtieverblijf (1986: 927 personen). fflgrootste deel (269) werd onderdak hotel verschaft, 45 in een pen en 36 bij particulieren. De dagre- l was de enige vorm van toeris- nV°uig^aar wel groeide in Vlissin- De belangstelling voor de rond- angs de Walcherse kust met r.en van de Antwerpse rederij f ia bleef daardoor nagenoeg ge- jeen daling met slechts 55 betalen- SHassagiers tot ruim 3700 in totaal. am i terugloop van inkomsten ,jg yan het aantal reserve- -n, deden zich ook andere omstan- aen voor die een gat in de begro- jsioegen. Jacobs noemt de reorga- I e van het kantoor, het saneren ompensatie- en verlofrestanten ep] 10r§aande jaren van het perso on het afscheid van de voormalig ■pur P a. de Graag. Het VVV-be- overlegt met de gemeente op welke wijze het exploitatietekort kan worden weggewerkt. De VW heeft verder moeite om de ba lie van het kantoor aan de Nieuwen- dijk optimaal te bezetten. Het aantal informatrice-uren is ontoereikend en moet dus worden uitgebreid. Jacobs: „Op de zaterdagochtend is slechts één informatrice aanwezig. In verband met verlof van medewerksters gebeurt dat ook vaak door de week. Een een- mansbezetting is voor baliewerkzaam heden, telefoon en postbehandeling echt te weinig". Ook de voorverkoop van kaarten voor grote concerten via de Theater Bespreek Bureaus werkt onbevredigend. De WV moet voor re servering naar de centrale kaartver koop bellen, waardoor zij zelf tijdens Ie voorverkoopdagen moeilijk telefo nisch bereikbaar is. Daarnaast lukt het nauwelijks het centrale kantoor te pakken te krijgen, zodat er voor Vlis- singers soms geen kaarten beschik baar zijn. Jacobs wil voortaan over een bepaalde hoeveelheid kaarten kunnen beschikken, landelijk verdeeld vol gens inwonertallen. De belangstelling voor de VVV-dien- sten vanuit de eigen bevolking is vo rig jaar wat toegenomen. Ook een toe nemend aantal ondernemers en orga nisaties deed een beroep op het ge combineerde VW-Vlissingen-Promo- tiebureau om hulp of advies. Het le dental van de VVV vertoonde even eens een stijgende lijn. Het jaarver slag wordt samen met de vaststelling van de begroting voor 1989 dinsdag 21 juni besproken tijdens de algemene ledenvergadering van de VVV in de vergaderzaal van de Skandia Sauna/ Resto in Vlissingen. Wachtmeester P. de Hoek overhandigt de stimuleringsprijs van Veilig Verkeer Nederland aan Hedivig van Sikkelurus (vooraan). I I/GAD UÜDD A CCtJVTlk ZUIDDORPE - De Canisiusschool in Zuiddorpe jireeg maandagochtend een stimuleringsprijs van Veilig Verkeer Nederland. Wachtmeester eerste klas van de rijkspolitie Midden-Zeeuwsch-Vlaan- deren en VVN-bestuurder P. de Hoek van de afde ling Sas van Gent-Axel overhandigden de zesjari ge Hedwig van Sikkelurus een verkeersleermid- delenpakket genaamd Straatwerk, bestemd voor alle groepen van het basisonderwijs. Zij mocht als jongste leerling van de Canisiusschool de prijs in ontvangst nemen in de aula van de school. Zij deed dat in het bijzijn van alle leerlingen van de school, leerkrachten, directeur E.. van Damme, waarnemend regionaal consulente van Veilig Ver keer Nederland Marijke Hemelsoet en vice-voorzit- ter P. T. A. M. R. Apers. Onlangs hield de afdeling Sas van Gent-Axel van WN in samenwerking met de rijkspolitie en de Canisiusschool een verkeers- tweedaagse. Dit project vond plaats in het kader van de actie -25 procent, een stimuleringsplan van de overheid, gericht op het verminderen van het aantal verkeersslachtoffers met een kwart tussen nu en het jaar 2000. Het project, waar alle groepen van de school aan deelnamen, bestond uit een les brief voor de leerlingen 'Veilig op je fiets', een fiets- keuring, een verkeersmiddag, kleurwedstrijd, ou deravond en het maken van een tentoonstelling met als onderwerp verkeer in uw dorp. Het resul taat verraste het bestuur van de afdeling WN bui tengewoon, vertelde de heer Apers aan de leerlin gen. „Wat jullie hebben gemaakt was een heus dorp. Een verkeersmaquette met alles er op en er aan. Daar om hebben wij als bestuur besloten de school hier voor een stimuleringsprijs te geven. Het pakket van straatwerk bevat uitgewerkte lessen rond thema's, die de leerkracht zelf kan kiezen. KLOOSTERZANDE Het onder houd van de voetbalvelden in Kloos- terzande en Vogelwaarde kost dit jaar meer dan was voorzien. De gemeente Hontenisse heeft 11.500 meer nodig dan in de begroting was becijferd. Het extra onderhoudswerk aan de vel den moet geschieden op aandrang van de KNVB. Volgens een recent rapport van de voetbalbond is het gebruikelij ke jaarlijkse onderhoud niet voldoen de voor enkele velden in de gemeente. Voor het hoofdveld van de vv Honte nisse en het eerste en tweede speelveld van de vv Vogelwaarde is het normale recept niet toereikend. Met enkel be- zanden, beluchten en doorzaaien kan niet worden volstaan om de grasmat ten voor het komende seizoen in aan vaardbare conditie te brengen. Voor| het hoofdveld van het sportcomplex Kloosterzande zal 2500,- extra op ta fel moeten komen. Het veld smacht naar een bewerking met een verticu- teermachine, gevolgd door een forse zodebezanding. Overigens is de gras mat in de nabije toekomst toe aan een algehele renovatie. De twee verzwakte velden in Vogelwaarde vereisen een bijkomende onderhoudsbeurt van 9000,-. Op enkele plaatsen moeten de oude drainagebuizen worden vervan gen. Bovendien bestaat dringend be hoefte aan een nieuwe hoofddrainage. Verder zijn enkele aanpassingen nodig voor de speelweide, die in de winter als ijsbaan wordt gebruikt. Bij invallende dooi wordt het trainingsveld te zwaar belast door water van de smeltende ijs baan. Met behulp van een sleuf met een plastic scherm hoopt men dit on gemak te verhelpen. De commissie fi nanciën beraadt zich maandag 20 juni over de aanvullende investering voor de voetbalvelden. De vergadering be gint om 14.30 uur in de commissieka mer. nJdAG 14 JUNI 1988 SLUISKIL - Maandag was het vijf tig jaar geleden, dat zuster Pancra tia en zuster Bernulfa intraden in de Orde van Zusters van het Heilig Hart. Buurtbewoners uit de Bal juwlaan wilden dit jubileum niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Het feest wordt pas vandaag (dins dag) onder de mede-zusters ge vierd. Het huis van de beide zusters was met slingers versierd. Een bord in de tuin maakte bekend, wat er op num mer 21 te vieren was. In de avondu ren werd bij de jubilerende zusters een serenade gebracht door de Sluiskilse fanfare. Daarna volgde in de tuin van hun woning een gezellig samenzijn met buurtgenoten, oude bekenden en vele anderen, die de zusters een warm hart toedragen. Van Antoin Gijsel en Robin van Leuven kregen beide zusters bloe1 men aangeboden namens de buurt. Patricia Gijsel mocht beide zusters een cadeaubon aanbieden. Diverse mede-zusters uit andere plaatsen in Nederland waren naar Sluiskil ge komen om het gouden jubileum mee te vieren. Vandaag wordt ter gelegenheid van het jubileum om 14.00 uur een eu charistieviering gehouden in de ka pel van het klooster. Daarna krijgt iedereen de gelegenheid beide 'gou den' zusters te feliciteren. e Konijnenbergeen unieke 18de eeuwse boerderij bij Oostburg, dreigt van de monumentenlijst te verdwijnen Vijftien jaar heeft het De Konijnenberg op de monu- enlijst gestaan. In die tijd is er r nog voor geen cent gerestau- aan de boerderij, die in het mid- ran de 18de eeuw is gebouwd in urgsevaartpolder bij Oostburg. heeft er nog steeds geen geld voor over en wil de boerderij daarom afvoeren van de lijst. Monu mentenzorg weigert daar echter mee in te stemmen. Intussen zit de eige naar, de familie I. Nortier, met een unieke boerderij, die zeer dringend opgeknapt moet worden. Nortier is de situatie meer dan zat. „We soebatten al jaren met de gemeente en monumentenzorg. De laatste wil het op de lijst houden, maar er komt nie mand met geld om de zaak te restaure ren. De toestand is zo langzamerhand onhoudbaar. Voor ons is het één van de twee: restauratie of van de monu mentenlijst afvoeren". In dat laatste geval wil Nortier de schuur afbreken en een nieuwe bouwen. De toestand waarin de gebouwen nu verkeren is dusdanig slecht, dat de verzekeringsmaatschappij binnen kort het contract opzegt. In het dak van de schuur vallen gaten, waardoor regen en wind vrij spel krijgen. De kos ten van een restauratie werden twee jaar geleden geschat op ruim drie ton. De familie Nortier werd gevraagd hier van zestig procent voor haar rekening te nemen. Een investering die niet op gebracht kan worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 31