Bejaardenkermis voor 600 mensen in Sluis B en w Sluis willen 20.000 gulden voor speelvoorzieningen 'n dijk van een krant Van Hecke 2e in Besele Jaarvergadering vrouwenemancipatie Gaslek in Zaamslag kieldrecht Kinderboerderij van De Sterre houdt open dag PZC-kantoor Hulst morgen weer open Commissie Sluis Jansenius Hulst De Weistede Axi j 15 JUNI 1. Pzc communioat,e met e 2. ZVA 14 z DINSDAG 14 JUN115 clinge Ruildag De maandelijkse ruildag van de Kieldrechtse verzamelaars vrienden vindt plaats op zondag 19 ju ni. Bovendien is dan een tentoonstel ling van doodsprentjes te zien. De ruil dag is van 9.00 tot 12.00 uur in feestzaal Centrum aan de Beukenlaan in Kiel drecht. Examens Fietspad Kaarting De Katholieke Bond van Ouderen in Clinge houdt vrijdag een prijskaarting voor ouderen vanaf 50 jaar en voor alle gehandicapten. De kaarting welke wordt gehouden in het gemeenschapshuis 'Malpertuus' be gint om 13.30 uur. Tevens wordt op de uitslag bekendgemaakt van het kam pioenschap seizoen 1987-1988. U* (K|eintjes De bekende Zeeu sende baan. hent U van harte welkom- Vanaf 15 ben' ra Sjoelen was zeer in trek bij de bezoekers van de kermis voor bejaarden in Sluis. SLUIS Na een kort openingswoord van de burgemeester van Sluis M. L. Everaers begon maandagmiddag voor de achtste maal de kermis voor bejaarden op het terrein van bejaar dentehuis Rozenoord in Sluis. OOSTBURG - De stichting Vrouwene mancipatie Zeeland, regio West- Zeeuwsch-Vlaanderen, houdt van daag, dinsdag, haar jaarvergadering in het multifunctioneel Den Hoekzak in Oostburg. De vergadering begint om 20.00 uur. In Oostburg is één van de vijf emanci patiewerksters werkzaam, M. F. Jans- sen-van Ligten. Naast haar opereert een regionale begeleidingsgroep. Sa men zetten ze zich in voor de vrouwe nemancipatie in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. In de vergadering verant woorden ze hun werk aan alle vrouwen van West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Na afloop van de vergadering treedt Els Austman op. Zij is lid van de vrou wentheatergroep Zilt. In haar solo-op- treden brengt ze een stuk, waarin vrouwen een spiegel wordt voorgehou den. Zo'n zeshonderd 55-plussers kochten een activiteitenkaart, waarop de be haalde scores konden worden geno teerd. Op het terrein rond de grote tent konden de ouderen spelletjes doen, zo als sjoelen, schieten, serviesgoed met een bal kapot gooien in de vrolijke keuken en bier tappen. Veel belangstelling was er ook van de familie en kennissen van de bejaarden. In de grote feesttent speelde een draai-orgel. De dames van de volks- dansploeg voor ouderen hadden hier vroeg in de middag twee dansen ge toond, gevolgd door een demonstratie rolstoeldansen; in dit geval een Engel se wals. Op de kermis was voldoende te eten en te drinken. Er konden olie bollen, wafels of broodjes worden ge kocht. Om half vier werd het vuur ontstoken onder een reuzenbarbecue. De actieve dag voor de ouderen van dagen werd dit jaar volgens directeur H. Masclee van Rozenoord, tevens lid van de orga niserende werkgroep, beter bezocht dan vorig jaar. Om half zeven trad het Sluisse muziekgezelschap Apollo op voor de bejaarden. Grote afsluiter van de Sluisse kermis voor ouderen was een bal met de Belgische Eddy Wally. ZAAMSLAG - Bij werkzaamheden aan de waterleiding in de Axelsestraat in Zaamslag is maandag een gaslei ding lek geraakt. Met het oog op ont ploffingsgevaar werd de straat voor het verkeer afgesloten. Binnen een uur hadden medewerkers van de PZEM het lek gedicht. SLUIS Het college van burgemees ter en wethouders van Sluis wil maxi maal 20.000 gulden beschikbaar stel len aan de dorpsraad van Retranche- ment voor een speelvoorziening voor de jeugd van Retranchement. De tota le kosten van het project zijn geraamd op 40.000 gulden. De dorpsraad Re tranchement van wie het initiatief af komstig is, zal zelf voor de resterende 20.000 gulden moeten zorgen. De dorpsraad zal daarvoor bij het Na tionaal Jeugdfonds een verzoek indie nen voor een eenmalige financiële bij drage van 25 procent in de totale kos ten. Eén van de voorwaarden om in aanmerking te komen voor die subsi die van het fonds is, dat het project tot stand moet komen op initiatief van de bevolking en dat het beheer en onder houd bij een particuliere organisatie moet berusten, in dit geval de dorps raad. De resterende 10.000 gulden wil de dorpsraad realiseren door zelfwerk zaamheid. De speelwerktuigen krijgen een plaats in de wijk Prins Mauritsstraat. Vol gens het college zal dit de leefbaarheid van de kern ten goede komen. Het ge meentelijk aandeel vormt het inbren gen van de benodigde grond, het ver richten van grondwerkzaamheden, het aanbrengen van groenvoorzienin gen en de aankoop van enkele speel toestellen. Het voorstel van het college komt aan de orde tijdens de commis sievergadering algemene bestuurlijke zaken, donderdag om 20.00 uur in de commissiekamer van het stadskan toor te Sluis. Aan de orde komt ook een voorstel om een perceel aan te kopen nabij Bol werk Zuid te Sluis. De grond is be stemd voor de aanleg van een wandel en fietspad vanaf de Ridderstraat naar Bolwerk Zuid. Het fietspad zal in de toekomst aansluiten over de zoge naamde voorvestingswallen en op de Nieuwstraat. De commissie wordt verder gevraagd 50.000 gulden beschikbaar te stellen in de voorbereiding van de aanleg van CLINGE - De Cantecleerhoeve van de Stichting kinderboerderij De Sterre houdt woensdag open dag. Om 13.30 uur begint het schaapscheren, 's Mid dags worden tevens demonstraties ge geven van diverse ambachten, zoals kantklossen, spinnen, kaasmaken, bij- enhouden, hoefsmeden en stoelenmat- ten. Ook is er een wafelkraam en draai- orgelmuziek. een wandelvoorziening over de ves tingwallen in Retranchement en de aanleg van een fiets/wandelvoorzie ning over de zogenaamde voorvesting wallen te Sluis. Deze projecten zijn aangemeld bij de directie openluchtre creatie, waar een bijdrage is gevraagd van 75 procent van de totale kosten. HULST - Het kantoor van de PZC in Hulst gaat morgen, woensdag, weer open. De vestiging aan de Steenstraat heeft de afgelopen weken een ingrij pende verbouwing ondergaan. De ver anderingen maken een betere dienst verlening mogelijk. In de kantoor ruimte is ook een uitzendbureau ge vestigd. SLUIS De commissie midden- en klein bedrijf Sluis komt vanavond in vergadering bijeen om 20.00 uur in de raadszaal van het stadhuis in Sluis. Aan de orde komen ondermeer een ad vies over de verhuur van parkeerplaat sen aan particulieren en de recreatie nota. TERNEUZEN Opnieuw heeft Ro bin van Hecke aangetoond zich het beste thuis te voelen op de lange Bel gische parkoersen. Afgelopen week einde behaalde de amateur-wielren ner uit Sas van Gent een eervolle tweede plaats tijdens een wedstrijd in Belsele. Van Hecke moest alleen de Belg Franky Weemaes voor laten gaan. Van Heckes plaatsgenoot Jürgen Pijcke behaalde een zelfde resultaat tijdens een wedstrijd voor nieuwelin gen in Vlierzele. Daar ging de overwin ning naar de Belg Peter de Vos. Een aantal amateurs, dat niet actief was in het Zeeuws-Vlaamse Wieier-, weekend, kwam eveneens aan het ver trek in België. Niek de Taeije uit Ee- de zelfs twee maal. In Bassevelde (waar Danny Lippens won) finishte hij als zesde en in Ursel/Knesselare (daar was de Belg Alain Mijnsberghe de rap ste) eindigde De Taeije als negende. Ceriel Hoefnagels uit Clinge werd 18e in Melsele. Winnaar was de Belg Guy Verberckmoes. Bij de junioren waren er 15e plaatsen voor Eric Verhage uit Hoek en Frank Verbiest uit Hulst in respectievelijk Grotenberge en Eksaarde. HULSTAan de r.-k. Jansenius scho lengemeenschap voor gymnasium, atheneum en HAVO in Hulst slaagden de volgende cursisten voor hun eind examen: HAVO: Frank Abbeel Hulst: Chantal van Acker Hulst; Brenda van Avermaete Axel; Vivian van Bellen Hengstdijk; Stefan Blanckaert Graauw; Anne-Marie de Blok Hulst; Desiree de Booij Hulst; Frank Broeckaert Heikant; Marijke Broeckaert Hulst; Petra de Bruijn Sint-Jansteen; Mark Bruyneel Hulst; Ste- phan Buysse Hulst; Jeroen de Caluwé Koe wacht; Chang-Kwo Cheung Hulst; Miranda de Concinck Koewacht; Koen Delaere Vo gelwaarde; Wilco Franken Hulst; Anne van Geel Hulst; Erik Giels Zaamslag; Chantal 't Gilde Hulst; Karin van Goethem Vogel waarde; Philip de Groot Koewacht; Winand van Haelst Nieuw-Namen; Alain Hiel Vogel waarde; Jean-Pierre van Himste Graauw; Matthijs Hoekstra Hulst; Isabel Hol Hulst; Patrick v. d. Hoven Hulst; Angelo van Huffel Hulst; Dirk v. d. Hurk Hulst; Hans Janse Hulst; Sandra Kerckhaert Nieuw-Namen; Perry van Kerkhoven; Marjolein Kleuskens Axel; Karin de Koning Kloosterzande; Claudia de Kort Graauw; Niek de Koster Sint-Jansteen; Koen Koutstaal Hulst; Syl via Lauret Vogelwaarde; Paola Lafort Axel; Harold de Maat Lamswaarde; Jean-Paul de Maat Hulst; Nandy Mannaert Hulst; Imke Mortier Kapellebrug; Shirley Nice Heikant; Frank Otjes Kloosterzande; Harold Pau wels Kloosterlzande; Luc Plasschaert Zuid- dorpe; Silvia v. d. Poel Absdale; Daniella Pollet Nieuw-Namen; Veronique de Poorter Hulst; Emmie de Rijk Vogelwaarde; Sandra Schakelaar Kloosterzande; Cindy Schal- kens Heikant; Gwendolyn Scheerders Vo gelwaarde; Erwin Schout Hulst; Mariska Si- nack Hulst; Douwe de Smet Clinge; Ilse Swagemakers Hulst; Annick Totté Kloos terzande; Claudette v. d. Veeken Vogel waarde; Linda van de Veeken Vogelwaarde; Daniella Vereecken Sint-Jansteen; Koen Verhagen Hulst; Anique Vermandei Hulst; Chantal Verschueren Vogelwaarde; Erwin Verstraeten Hulst; Marco Verstraeten Kloosterzande; Belinda de Vet Clinge; Li- se-Lotte de Vliegere Koewacht; Pascal de Waal Kloosterzande; Maurits Wegman Koe wacht; Mireille Wöginger Sint-Jansteen; Wim Wuyts Sint-Jansteen. Gymnasium: A: Claudia Dobbelaer Hulst; Titiano Goos- sens Nieuw-Namen; Arno de Jonge Terneu- zen; Chantal Vereist Clinge; Janina Wassen- burg Hulst. B: Roel v. d. Berg Hulst; Wim Bleijenbergh Sint-Jansteen; Petra Fassaert Hulst; Mu- rielle Hageman Hulst; Charlotte Kindt HUlst; Erwin Teirlinck Westdorpe; Pascal de Theije Stekene; Annemiek van Water schoot Hulst; Andy Wentzler Hulst. Atheneum: A: Mireille Antheunis Sint-Jansteen; Moni que Baecke Hulst; Tilly de Block Klooster zande; Erik van Daele Koewacht; Suzy van Damme Hulst; Richard Derksen Terhole; Annemiek van Dijke Hulst; Colette van Dongen Axel; Werner van Dorst Sas van Gent; Inge van Esbroek Hulst; Jolein Eve- raert Hulst; Luc Fermont Hulst; Bianca Freyzer Hulst; Nicole van Haelst Westdor pe; Sharon Hennion Hulst; Saskia Heyn- drikx Hulst; Ivan Hoefnagels Clinge; Ema nuel de Koek Hulst; Ad van Mossevelde Koewacht; Stefan de Nijs Hulst; Georgia de Poorter Lamswaarde; Harold de Rijk Vogel waarde; Yvette de Roos Axel; Annet Strfj- donck Sluiskil; Anne-Marie Vael Hulst; Ca- rolien Verdurmen Kloosterzande; Michiel Vergouwen Hulst; Milo Vermeersch Sas van Gent; Saskia de Wit Clinge; Dorothy Wolfs Hulst. B: Claudine v. d. Branden Clinge; Bart Buysse Walsoorden; Marjan Hamelinck Hulst; Frank Kerckhaert Hengstdijk,; Kerckhaert Hengstdijk; Werner van Kt hoven Kloosterzande; John de Koek® Reggy Lambert Vogelwaarde; Anita 1 Hulst; Dominique Majoor Hulst; Josli nus Vogelwaarde; Geert Mattelé Koewi Peter-Paul de Moor Sint-Jansteen; Moorthamer Axel; Peter Pierssens i Jansteen; Patrick Poppe Hulst; Gut Robbrecht Nieuw-Namen; Ammy Sc man Sint-Jansteen; Michiel Spek Evert-Jan de Theije Hulst; Benny Thuy kant; Yolande Velgersdijk Hulst; Hl Verhelst Sas van Gent; Miranda Verse ren Kuitaart; Paul de Waal Sas van o Steven van Waes Heikant; Maarten: Wielen Hulst. Bij de protestants christelike schol gemeenschap voor MAVO, LTO LHNO De Weistede in Axel behaal: de volgende leerlingen hun einddij ma: MAVO: Christianne Janssens; Anja Pijpelink;! kia de Visser; Robin Wolfert; Tijs Bore Serge Burm; Diana Dieleman; Mï Dhont; Bas Jasperse; Mare Mieras; Et de Moor; Ellen Noens; Jolanda Overdt Karin Pijpelink; Lianne de Putter; tt Roelse; Pascal Schieman; Milan vat Veldt; Annemarie Wiersma; Cindy schop; Willeke Boeye; Marton de Calt Wendy Deenen; Barbara Dudek; Dian Kraker; Henny van Meurs; Ilse van Pos Liesbeth Rietbergen; Wendy van Trt Mariska v. d. Veeke; Gwendolyn v. d. kei; Marco de Winter, allen te Axel; Aik de Jong; Franpoise Rombaut; Esthei Klerk; Sabine Meyer, allen te Hulst; I Silvius te Hoek; Tina van Denderen; Pi Neyt; Iris Smithuis; Hans Borgt; D; Goossens; Barbara Serpenti, allen te K wacht; Bart Neyt; Mike Ruitenbeek tei van Gent; Annemarie van Bendegem;Lt Walhout te Sluiskil; Annemarie Areni Spui; Romy Boerman; Jack de Jonge te! neuzen; Egbert Vervaet; Tuncay Yi Chantal de Bakker; Bianca Wagner te dorpe; Paul Leenhouts; Karin van der Pi Connie de Putter; Annemiek Meerteni Zaamslag; Yvonne Moeliker; Noor de it te Zuiddorpe. Afd. LTO: Bouwtechneik: Christian van Dijk; Ei Koekkoek; Jos Celie; Bram den Exter.s te Axel; Jonathan Misset te Koewa Kurt Swagemakers te Westdorpe; Rent! melink te Zaamslag. Mechanische techniek: Hans Dobbd Fabian de Feyter; Romeo Jansen van sendaal; Jan Meesen; Levien Basting;S van Boven; Juijen Dieleman; Frederil Feyter; Jean-Paul Wieland, allen te li Benny Herwegh; Bertrand Cerpentlei Koewacht; Chris Goossen te Spui; En Sarfaty; Remko Vermeulen; Gianni Jonghe te Sluiskil; Eddie ten Kate te! neuzen; Edwin de Jaeger te Westdorpe;! fried Fermont; Mark van Langeveldt Zuiddorpe; René de Blaeij; Samuel B# Kees Haak; Frank Lensen; René Haiwi te Zaamslag. Afd. LHNO: Vrije afstudeerrichting: Jolanda Bak! Marianne Boeye; Manuela van den Bos: tra van Cadsand; Jacqueline Dey; Ne Durgun; Petra de Feijter; Amanda He link; Petra Otsen; Sandy Thoen, allen Axel; Trudy van Ham te Zaamslag; Aj mieke Herman te Zuiddorpe. Verzorgende Beroepen: Rositha vanB degem; Sandra Dieleman; Hannelort Feijter; Karin de Feijter; Tamara Frail vijle; Fiona van Tatenhoven, allen te Ai Sabine den Hartog; Bianca van der Koewacht; Esmiralda Duerinck te Sas: Gent; Veronique Lammens te Westdoi Loes van Eijk te Zaamslag; Sandra Ven ven te Zuiddorpe. zoeken naar een p ziM- DP ^ac^ende zoeken naar een passen d/enst

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 30