Hulde aan sportkampioenen Frans Naerebout heropent 'zijn' vertimmerde school Alles nog mogelijk in zomeravondvoetbal Archief in Middelburg mist personeel en goede behuizing Blazen in raadszaal na behalen promotie VV-Vlissingen sluit lar '87 negatief af VVD-raadslid leidt promotiestichting De Vlieger wint in Oud-Beyerland eeltuinoverleg rsele belegde mabij eenkomst middelburg Individuele vrijdag feest in vlissingen domburg Optreden van Zilt Bermbrandje door met vuur spelende kinderen bij bedrijf ARCHIVARIS SYNKE: „HECTISCHE JAREN..." ARVERSLAG: 'SLECHTE ZOMER' aagtekerke MIDDELBURG WACHT OP GS vlissingen Parkeerborden PZC/ streek Turnselectie De turnvereniging MTV '69 houdt donderdag 16 juni een open selectie voor jongens, die gebo ren zijn in de jaren '80/'81/'82. De test begint om 17.30 uur in de gymzaal aan de Bachtensteene. Dorpswandeling - De Heemkun dige Kring Walcheren houdt morgen (woensdag) de jaarlijkse dorps- en stadswandeling in Domburg. Onder deskundige leiding bekijken de deel nemers het oude deel van het dorp. De wandeling begint om 19.30 uur op het parkeerterrein 'Irma' tegenover het Burgemeester Van Teijlingenpark. Actie voor Ghana - Zaterdag van 14 tot 17 uur is er op het Dorpsplein in Aagtekerke een actie ten bate van Ghana. De opbrengst is bestemd voor het verbeteren van de landbouw, het onderwijs en de medische voorzienin gen. Ook gaat een deel naar het zen dingswerk in Ghanese dorpen. Rond de kerk wordt een sponsorloop gehou den, er staan een rad-van-avontuur en een grabbelton en er wordt markt voor de kinderen gehouden. Tevens zullen er spullen worden verkocht. De organi satie is in handen van de Diaconale Werkgroep Ghana van de hervormde gemeente. Harmonie - De Koninklijke Har monie Ons Genoegen uit Vlissingen ondersteunt deze week op twee avond en de collecte van het Anjerfonds. Dinsdagavond loopt de Jeugd-Delta- band de collectanten achterna in de straten tussen de Badhuisstraat, Paul Krugerstraat en de Van Dishoeck- straat. Vrijdagavond maakt de Delta band een rondwandeling door de stra ten tussen de Paul Krugerstraat en de President Rooseveltlaan. SDAG 14 JUNI 1988 SSINGEN - Vanwege het uitzon- ijk slechte jaar voor het binnen- Ise toerisme verwacht de Vlis- se VW 1987 met een negatief be- fsresultaat te moeten afsluiten, erland koos massaal voor vakan- n het zonnige zuiden. Het aantal de VW gemaakte reserveringen daardoor dramatisch terug van ötZctllTlg tienhonderd in 1986 tot duizend gjaar. uit voorgaande jaren van het perso neel en het afscheid van de voormalig directeur P. A. de Graag. Het VW-be- stuur overlegt met de gemeente op welke wijze het exploitatietekort kan worden weggewerkt. meen directeur Jan Jacobs van de in Vlissingen maakt melding van gegevens in zijn jaarverslag. Hij thiermee vooruit op het financieel 'erslag dat pas later verschijnt. De bracht in 1987 in eigen land its 350 mensen onder in een intieverblijf (1986: 927 personen), (rootste deel (269) werd onderdak n hotel verschaft, 45 in een pen en 36 bij particulieren. De dagre- ie was de enige vorm van toeris- ievorigjaarwel groeide in Vlissin- De belangstelling voor de rond- langs de Walcherse kust met pen van de Antwerpse rederij dria bleef daardoor nagenoeg ge en daling met slechts 55 betalen- issagiers tot ruim 3700 'n totaal, 't de terugloop van inkomsten de daling van het aantal reserve- n, deden zich ook andere omstan- sden voor die een gat in de begro- sloegen. Jacobs noemt de reorga- <ie van het kantoor, het saneren compensatie- en verlofrestanten AVENPOLDER - Het speeltuin en Borsele heeft in het dorpshuis Dorpsleven in 's-Gravenpolder themabijeenkomst gehouden spelen en speelplaatsinrichting olie bestuursleden van de Bor- speeltuinverenigingen. De ge le Borsele kent op dit moment en speeltuinverenigingen. Gast ar was Jan van Gils, een mede- er van de nationale dienst voor ehtleven in België, etoog over het indelen van een tuin was voornamelijk gericht op weinig mogelijk kunstmatig in- n In België spreekt men niet oen speeltuin, maar over een 'ein. Zijn visie is: betrek zoveel 'Uk de kinderen in je plannen, "ispraak. Zo nodig corrigeer je s begeleider als de plek geen geeft voor hun plannen. De kin krijgen door middel van de tele- en de grote hoeveelheid kinder- n zo n overdaad aan informatie, bun indrukken niet meer kun- erwerken. Bovendien zijn de n. die kinderen kunnen uitoefe urm uitgebreid. Het creatief ls de laatste jaren enorm ach- gegaan. Zijn conclusie luidt: f speeltuinen kleine ghet- anders gezegd kleine paradijs- ar kinderen even heel anders spelen, dan bij hen thuis. Laat r euw °P te zetten speeltuin de flf de speelplekken ontdek- pPn a ma& er door de vol- een Plan gemaakt worden, ral de groenvoorziening niet n mag worden. De VW heeft verder moeite om de ba lie van het kantoor aan de Nieuwen- dijk optimaal te bezetten. Het aantal informatrice-uren is ontoereikend en moet dus worden uitgebreid. Jacobs: „Op de zaterdagochtend is slechts één informatrice aanwezig. In verband met verlof van medewerksters gebeurt dat ook vaak door de week. Een een- mansbezetting is voor baliewerkzaam heden, telefoon en postbehandeling echt te weinig". Ook de voorverkoop van kaarten voor grote concerten via de Theater Bespreek Bureaus werkt onbevredigend. De VW moet voor re servering naar de centrale kaartver koop bellen, waardoor zij zelf tijdens de voorverkoopdagen moeilijk telefo nisch bereikbaar is. Daarnaast lukt het nauwelijks het centrale kantoor te pakken te krijgen, zodat er voor Vlis- singers soms geen kaarten beschik baar zijn. Jacobs wil voortaan over een bepaalde hoeveelheid kaarten kunnen beschikken, landelijk verdeeld vol gens inwonertallen. De belangstelling voor de VVV-dien- sten vanuit de eigen bevolking is vo rig jaar wat toegenomen. Ook een toe nemend aantal ondernemers en orga nisaties deed een beroep op het ge combineerde VW-Vlissingen-Promo- tiebureau om hulp of advies. Het le dental van de VW vertoonde even eens een stijgende lijn. Het jaarver slag wordt samen met de vaststelling van de begroting voor 1989 dinsdag 21 juni besproken tijdens de algemene ledenvergadering van de VW in de vergaderzaal van de Skandia Sauna/ Resto in Vlissingen. De Vlissingse wethouder C. de Keijzer (links) overhandigt de oorkonde aan Sam Polderman. OUD-BEIJERLAND Johan de Vlieger van Marathon uit Vlissingen heeft dit weekeinde een wedstrijd over dertig kilometer in Oud-Beyer land op zijn naam gebracht. Hij had aan de aankomst een voorsprong van anderhalve minuut op Sterrenburg uit Dordrecht. De uitslag: 1. De Vlieger (Marathon, Vlissin gen) 1.42.58, 2. Sterrenburg (Hercules, Dor drecht) 1.44.29, 3. Anthonisse (PAC, Rotter dam) 1.46.33 (eerste veteraan), 4. Poppe (Bel) 1.46.49, 5. Koomen (Deltasport, Zierikzee) 1.47.42, 6. De Rooy (AVR'69, Reusel) 1.49.50. VLISSINGEN - Wethouder C. de Keij zer heeft maandagavond namens het gemeentebestuur van Vlissingen 147 plaatselijke sporters gehuldigd die het afgelopen seizoen kampioen zijn geworden. Eén persoon en één vereni ging werden daarnaast vanwege hun bijzondere verdiensten in het zonne tje gezet: Cor Louwerse en motor sportvereniging De Uitlaat. Louwerse is al sinds 1946 actief in de Vlissingse sportwereld. Hij zette de in ternationale sportuitwisseling op, was mede-oprichter van de Zeeuwse Sport raad, jeugdcursussen, het zomer avondvoetbal, het zaalvoetbal en tot slot dertig jaar secretaris en bestuurs lid van de sport- en ontspanningsver eniging GPC. Wethouder De Keijzer haalde vervolgens een bestuurslid van De Uitlaat naar voren en stelde deze vereniging als voorbeeld voor alle an dere. Hij roemde haar organisatie van twee belangrijke motorevenementen in Vlissingen: de hemelvaartcross en de strandcross. Verder sprak hij zijn waardering uit voor het enthousiasme van de leden en hun aanhangers en de onderhoudstoestand van hun cros sterrein en clubgebouw. De wethouder huldigde eerst een groot aantal individuele sporters. Zij kregen een oorkonde, een blocnotekubus en een zelf in elkaar te zetten model van de kosmos. Het betreft de volgende zwemsters van de Stormvogel: Rianne Geervliet, Miranda de Zeeuw, Ariene Knoester, Marleen Knoester en Mela- nie Bos die vorig jaar tijdens de Spee- do Jaargangen Wedstrijden op de hon derd meter schoolslag een Nederlands record vestigde. Verder werden onder scheiden: de judoka's Edwin van Al phen en Jos van de Gugten, de bad- mintonsters Mannon Lammmers en C. Louw, de atleten Sam Polderman en Jopie Daane, de modelvlieger P. Dou- Oud-fractievoorzitter mr F. Vos pleitte voor een wijziging van de richtingbor den voor het parkeren. Bezoekers van Middelburg worden nog steeds naar het centrum en met name de Markt verwezen. „Bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards leidde dat op nieuw tot een verkeerschaos in de bin nenstad", zei hij. J. C. van Dijk-Sturm ma (met ook een Nederlands kam pioenschap op zijn naam), de moto crossers Michel Meulmeester, Marijn Lampio, Bennie Poppe en Kees Zuid hof, en de ruiter A. Louwerse. Na de pauze werden kampioenteams van de volgende verenigingen gehul digd: korfbalvereniging Animo, vol leybalvereniging EWC, hockeyclub MHCV, de voetbalvereniging RCS, de Dr. A. Stavermanbrigade (vereniging tot het redden van drenkelingen), de zwemsportvereniging De Stormvogel en de tennisclub Souburg. Wethouder De Keijzer stond even stil bij de dui zenden sporters die geen kampioen zijn geworden en dus thuis zaten. „Zij krijgen geen aandacht in de media, zo als een John Vermeule die niet naar de Olympische Spelen in Seoul mag of een Nederlands Elftal dat zijn eerste EK-wedstrijd verliest. Zij moeten de teleurstelling op eigen houtje verwer ken". VLISSINGEN Een als Frans Naere bout verklede Vlissinger opent vrij dagmorgen de naar de zeeheld ver noemde, geheel vertimmerde basis school aan de Grote Markt in Vlissin gen. De kinderen van de kleuter school Het Mezennest scholen sinds midden mei ook in het vernieuwde ge bouw. Dat was de opzet van alle werk zaamheden: alle groepen van de open bare basisschool Frans Naerebout in een gezamenlijk pand. Voor de scho lieren, ouders en leerkrachten is het daarom feest aan het einde van deze week. Het festijn begint donderdagavond al. Ouders, buurtbewoners en belangstel lenden mogen dan van 19.00 tot 21.00 uur een kijkje komen nemen in de ba sisschool die al sinds 1883 op de plek van het oude stadhuis van Vlissingen staat. Frans Naerebout is de volgende dag om tien uur 's ochtends aan de beurt. Hij onthult omstreeks dat tijd stip het nieuwe logo van de school: een boeg van een schip. De muziekvereni ging Caecilia ondersteunt hem bij die handeling. Zij speelt al vanaf half tien. Na de onthulling zingen de leerlingen het heropeningslied. Een spelcircuit staat hen vervolgens te wachten en zij eten tussen de middag eveneens in het schoolgebouw. Jacques Vereist van het theater Parabel in Koudekerke VLISSINGEN - Spannend tot de laat ste wedstrijd met eventueel een be slissingswedstrijd in de eerste klas is het zomeravondvoetbal in Vlissin gen. VAW, zelf uitgespeeld, staat één punt voor op RWS en twee punten op PZEM. Met RWS-PZEM, vandaag, dinsdag, op het programma is nog al les mogelijk. Zowel VAW, 0-0 tegen TCV, als PZEM, verrassend 2-1 verlies tegen BW, lieten de kans liggen om RWS achter zich te houden. Ook onderaan is het dringen. Als Ui terton van TCV wint, eindigen drie teams gelijk en zal een halve competi tie moeten beslissen wie naar de twee de klas degradeert. In de tweede klas zijn alle beslissingen gevallen. SSVW liet er geen gras over groeien en versloeg naaste concurrent Onze Vloot met 4-1, werd hiermede kampioen en promoveert naar de eer ste klas. Onderaan is Uiterton 2 gede gradeerd naar de derde klas. In die der de klas is LW kampioen geworden en dat in de laatste minuut van de wed strijd tegen SSW, 3-2. Na afloop hier van reikte mevrouw De Nooyer de Adrie de Nooyer-bokaal uit aan de aanvoerder van LW. De beker, be schikbaar gesteld door het elftal van Pechiney, is genoemd naar de dit jaar overleden competitieleider, die 38 jaar in het bestuur van het zomeravond voetbal heeft gezeten, waarvan dertig jaar als competitieleider. Uitslagen eerste klas: VAW 1 Uiterton 1 2-0, PZEM 1 Pechiney 1 4-3, Pechiney 1 Uiterton 1 2-2, TCV 1 VAW 1 0-0, BW 1 PZEM 12-1. Stand: VAW 112-16 17-9, RWS 1 11-15 22-15,-PZEM 1 11-14 22-16, BW 112-13 schotelt hun 's middags een poppen kastvoorstelling voor. De Vlissingse wethouder C. de Keijzer van onderwijs is de eer toebedeeld het officiële kunstwerk met het logo prijs te geven aan het daglicht. De maker is de Vlissingse beeldend kunstenaar Marcle Robbe. De gemeentebestuur der verricht zijn daad tijdens de recep tie voor genodigden die van 16.00 tot 18.00 uur wordt gehouden. 19-18, TCV 111-8 9-16, Pechiney 112-813-22, Uiterton 111-6 18-24. Uitslagen tweede klas: Onze Vloot 1 Uiterton 2 9-1, SSfVW 1 Hoechst Boys 1 5-0, PZEM 2 VAW 2 3-1, SSVW 1 Onmze Vloot 14-1. Stand: SSVW 112-22 40-10, Onze Vloot 112-16 52-25, PZEM 2 11-12 27-22, VAW 2 12-10 23-32, Hoechst Boys 1 12-10 29-41, DWS'86 1 11-9 23-29, Ui terton 2 12-3 22-47. Uitslagen derde klas: LW 1 SSW 1 3-2, PVS 1 PZEM 3 0-3, BW 2 WB 1 3-3, SSW 1 PVS 1 2-3, PZEM 3 RWS 2 3-1, BW 2 LW 1 5-1. Stand: LW 1 12-20 35-10, BW 2 11-16 34-20, SSW 1 11-11 23-19, PZEM 3 11-1114-20, WB 1 12-10 20-32, PVS 1 12-7 26-33, RWS 2 11-5 12-30. GOES De Walcherse Vrouwenthea tergroep Zilt speelt woensdag (mor gen) haar nieuwste produktie 'Het ge schifte geslacht' in de Prins van Oran je in Goes. Het is het laatste evene ment in het seizoenprogramma van het Goese vrouwenontmoetingscen trum Jet. Het geschifte geslacht gaat over de te genstrijdige boodschappen, die vrou wen in de samenleving meekrijgen ep de gevolgen die daaruit voortvloeien. Tragiek en humor wisselen elkaar af. De toeschouwer mag uiteindelijk zelf uitmaken wie of wat nu eigenlijk ge schift is. Het theaterstuk begint om 20.00 uur. HANSWEERT De brandweer van Kruiningen is maandagavond uitge rukt voor een brand op het terrein van aannemingsbedrijf Van de Straaten in Hansweert. Spelende kinderen hadden vuurtje gestookt in de berm aan de rand van de Westerschelde. Gras en stukken hout waren daardoor in brand geraakt. Twee oude olie tanks dreigden ook de prooi van de vlammen te worden. Zoals gebruikelijk bij branden in Hansweert rukte de Kruiningse brandweer met twee eenheden uit. De ongeveer vijftien brandweerlieden hadden weinig moeite de brand te blussen. Over enkele tientallen meters is de begroeiing op de glooiing ver brand en er zijn wat houten palen in rook opgegaan. De olietanks werden niet meer door het vuur bedreigd. De schad? is gering. MIDDELBURG - Het gemeente-ar chief van Middelburg is hard toe aan een betere ruimte en meer personeel. Nu de belangstelling van het publiek toeneemt, valt pas op hoe krap de ge meentelijke collectie is onderge bracht en met hoe weinig (vaste) men sen het archief open wordt gehouden. „De afgelopen jaren waren hectische jaren voor mijn dienst", schrijft ge meente-archivaris drs Peter Synke dan ook in het jaarverslag over 1983/ 1987. Door de zware werkdruk kwam hij niet eerder toe aan het maken van een dergelijk overzicht. Het Middelburgse gemeente-archief begon in 1977 als eenmansbedrijf. In middels werken er drie personeelsle den in vaste dienst. Maar, waarschuwt Synke, de sterkte zal pas op peil zijn als er een vierde medewerk(st)er wordt benoemd. Daarmee is rekening gehou den in de personeelsplanning voor 1988 tot 1991, maar de aanstelling „laat helaas vooralsnog op zich wach ten". Ideaal zou zijn, ais het Middel burgse gemeente-archief twee archief ambtenaren en twee archiefinedewer- kers in vaste dienst zou krijgen, aange vuld met tijdelijke krachten (zoals sta giaires) en vrijwilligers. Een ander probleem is het ruimtege brek. „De werkkamers zijn overvol, vergaderruimte ontbreekt", schrijft Synke, die 'herhaaldelijk' aan de bel trok bij burgemeester en wethouders en de commissie huisvesting gemeen telijke diensten. Even leek er een ge schikte uitwijkmogelijkheid gevon den te zijn: het VOC-gebouw aan de Maïsbaai. De gemeenteraad besliste in 1987 echter anders. Ook besprekin gen over de voormalige Bank Hondius aan de Vlasmarkt en de Stadsschuur leidden niet tot resultaat. De gemeen te-archivaris gaat er nu van uit, dat zijn dienst 'op termijn' verhuist naar de nieuwe aanbouw van het pand Stadhuisstraat 2. In de afgelopen periode werd de collec tie uitgebreid met een groot aantal ar chieven. Zonder dat het gemeente-ar chief daarvoor moeite deed, overigens. Want ook daarvoor ontbreekt de tijd. Gemeente-archivaris drs Peter Synke. (OMBL'RG - De brassband Apollo uit Domburg terd maandagavond in het gemeentehuis van lomburg ontvangen vanwege haar promotie laar de vaandelafdeling tijdens een KNF-con- ours in Middelburg van 28 mei. De vaandelaf- leling is de hoogste klasse, waarin de brassband ;an spelen. )e wethouder van welzijn, A. Maljaars, ontving ie muzikanten in de raadszaal van het Domburg- e gemeentehuis en feliciteerde ze met het be- iaalde succes. „In heel korte tijd bent u naar de hoogste afdeling doorgedrongen. Een geweldige prestatie, waarin dirigent René Passenier een groot aandeel heeft". De bijna tachtigjarige Piet Steijn kreeg een bijzondere vermelding van Mal jaars. „Voor hem was het een bijzondere gebeur tenis", vertelde Maljaars. „Hij was vier jaar gele den al gestopt, toen de brassband een vacature had in de slagwerksectie. Het erelid besloot toen om weer mee te gaan doen, maar is nu aan zijn laatste jaar bezig. Fijn, dat u dit resultaat nog behaald heeft". Vervolgens overhandigde de wet houder de voorzitter van Apollo, H. Bouwmees ter. een tinnen bord met het gemeentewapen van Domburg. Bouwmeester zei in zijn dankwoord even trots te zijn als de gemeente. „We zijn erg blij met onze gedreven, vakkundige dirigent, die ons naar dit hoge niveau bracht. Verder is het ook geweldig plezierig dat er zoveel jonge mensen lid van Apollo zijn. Tenslotte zijn we de gemeente erg erkentelijk voor deze ontvangst". Als afslui ting speelde de brassband nog enige werken in de raadszaal. Hun korte optreden sloten ze af met een improvisatie op het lied 'We are the cham pions'. MIDDELBURG Het Middelburgse WD-raadslid Joan C. van Dijk-Sturm wordt interim-voorzitter van de Stichting Middelburg Promotie. Zij is voor die functie gevraagd door de par tijen - gemeente, midden- en kleinbe drijf- die deelnemen in het bestuur. De nieuwe stichting, die Middelburg 'aan de man/vrouw' moet brengen, be gint wanneer gedeputeerde staten de statuten hebben goedgekeurd. „Dat duurt hinderlijk lang", zei mevrouw Van Dijk maandagavond op de jaar vergadering van de WD-afdeling Mid delburg. Fractievoorzitter mevrouw C. Koster brak daar opnieuw een lans voor het doorberekenen van de bezuinigin gen op het welzijnswerk. Als het aan de WD-fractie ligt besnoeit Middelburg f 120.000,- in de sfeer van het sociaal-cul tureel werk. Gezondheidszorg en be- jaardenwerk moeten buiten schot blij ven, vindt zij. In de nabije toekomst wacht de Zeeuwse hoofdstad een in krimping van het middelbaar beroeps onderwijs. Alleen het Deltacollege kan nog een nieuwe opleiding in de sfeer van het toerisme tegemoet zien. Vanuit de afdeling werd de raadsfrac tie herhaaldelijk aangespoord zich duidelijker op te stellen in de raads- en commisievergaderingen. Volgens een aantal fractieleden A. Riemens, me vrouw Van Dijkis dat moeilijk, gelet op de politieke verhoudingen. Vooral gemeentewerken geldt als 'onneem baar bolwerk', waarbij de ambtelijke top (directeur ir. C. J. M. van Unen) een bijna onwrikbare positie inneemt. „Niet de ambtenaren, maar de raadsle den moeten het beleid bepalen", vond een bezoekster. an het einde van de ontvangst lieten de leden van Apollo even horen hoe het allemaal was gekomen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 17