MINIA TUREN als jongetje al bezeten van landbouw-speelgoed Kwestie rond toegang haven van Antwerpen in Europarlement brengen EGEN VERKEERSLAWAAI Kosten Basisschool in Arnemuiden van start in lokalen Lelystadse school Man overnacht en eet zonder betalen CDA-KAMERLID IN GOES: Goes lyceum Ter Welle Goes Buys Ballot St.-Willibrord college Goes AAMSTEDE - Deze maand komt in de gemeente Westerschouwen het laatste project geveli- latie tegen wegverkeerslawaai gereed. In totaal zijn sinds 1985 in Burgh, Haamstede en nesse 101 aan doorgaande verkeerswegen gelegen particuliere woningen geïsoleerd. evel-isolatie huizen Wester schouwen gereed De totale kosten van de gevelisolatie !v$n de 101 particuliere woningen in de Schouwse Westhoek bedragen 828.000 ijlden en komen geheel voor rekening van het rijk. De subsidie wordt ver strekt door het ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke ordening, (vrom). Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft zorggedragen voor de verdeling van de rijksmiddelen voor gevelisolatie tegen verkeerslawaai. Daarbij heeft Westerschouwen van de sinds 1985 in Zeeland te verdelen an derhalf miljoen gulden ruimschoots de helft toegewezen gekregen. Op die manier is het mogelijk geweest ARNEMUIDEN - De nieuwe christe lijke basisschool in Arnemuiden kan in augustus beginnen in een noodge bouw met vier lokalen. De gemeente raad van Arnemuiden ging maandag akkoord met de aanschaf van de be- miizing, die overgenomen wordt van eén school voor voortgezet onderwijs iii Lelystad. Na twee jaar zal het noodgebouw ver vangen moeten worden door nieuw bouw. De installatie van het noodge bouw, dat aan het Oostgat wordt ge plaatst, kost de gemeente ongeveer 5(j.OOO gulden. De overige kosten be taalt het rijk. De nieuwe school is een initiatief van de vereniging voor alge meen christelijk basisonderwijs, die vorig jaar ontstond na een splitsing van de bestaande Arnemuidse christe lijke schoolvereniging. TRANCHEMENT Een man uit okke heeft zich afgelopen weekein de schuldig gemaakt aan flessentrek kerij in Retranchement. De man overnachtte in een pension en deed zich tegoed aan eten en drinken. Hij vertrok echter zonder te betalen. Het gaat om een persoon, die zich, vol gens de politie, in België al eerder schuldig maakte aan zulke praktijken. Het aanbrengen van gevelisolatie tegen verkeerslawaai in een woning boven een bakkerij in Burgh: akoestische ruiten en glaswol achter gipsplaten. GOES - Het is zinvol het Europese parlement in te schakelen, nu de dis cussie tussen Nederland en België over een betere bereikbaarheid van Antwerpen en een schonere Maas muurvast zit. Het CDA-kamerlid M. G. H. C. Oomen-Ruyten, fractiespecia liste op milieugebied, denkt dat al leen een internationaal orgaan de pat stelling kan doorbreken. Nederland is slechts bereid de toegang naar de Ant werpse haven te verbeteren - België wil het Baalhoekkanaal doortrekken en de bocht bij Bath verruynen - wan neer onze zuiderburen maatregelen nemen voor een schonere Maas. Het kamerlid, dat maandag sprak voor het CDA-Vrouwenberaad Zee land in Goes, is niet te spreken over de houding van het buurland. „België ligt nog steeds dwars. Ze willen die koppe ling niet, want voor onze wens, een schonere Maas, moeten ze onderhan delen met de Waalse deelregering. En die staat niet te trappelen om mee te werken". Oomen-Ruyten constateer de dat de commissie Biesheuvel, die de zaak moet openbreken, tot nu toe wei nig succesvol is geweest. Zij kwam tot de conclusie dat „een andere instan tie" - het Europese parlement - zich met de kwestie moet gaan bemoeien. Zij had een soortgelijke overeenkomst als het Rijnverdrag voor ogen, waarin de betrokken landen hebben afgespro ken tot 1995 de vervuiling van de Rijn met de helft de terug te dringen. Het kamerlid veegde België ook op an dere punten de mantel uit. „Onze voor sprong op het gebied van waterzuive ring, doen zij weer teniet door een enorme plas ongezuiverd afvalwater te lozen op de Schelde". Oomen-Ruyten pakte meteen de cijfers erbij: Neder land loost ongezuiverd 800.000 inwo nerequivalenten, België bijna drie mil joen. Zij ageerde fel tegen het niet na komen van afspraken over de Wester- schelde: „Als ik de directeur van de Antwerpse haven hoor zeggen, dat er niets aan de hand is met de Schelde, en jawel ook de Maas, rijzen de haren je toch te berge. De rapporten, de feiten, spreken toch van een heel andere si tuatie". Niettemin moest Nederland maar de wijste zijn: „Als wij het goede voorbeeld geven, dan mogen we van de Belgen verwachten dat ze de Maas schoonmaken en bevaarbaar hou den". Frank Sponselee uit Hulst in zijn miniatuurmuseumpje: een collectie van driehonderd miniaturen op 20 vierkante meter. emplaar voor mij", zegt Frank. „Ik ben het verder nooit ergens anders tegengekomen, in geen enkele speelgoed- en speciaalzaak". De Hulster verzamelaar heeft voor zichzelf wel grenzen bepaald, die hij zo min mogelijk tracht te overschrij den bij de aanschaf van zijn model len., „Ik houd me op de eerste plaats aan de prijs. Meer dan tweehonderd gulden geef ik er niet aan uit en daarnaast is ook de schaal bepa lend. De meeste miniaturen die ik heb, variëren in grootte van 150 tot 132. Er zijn enkele kleinere en gro tere bij, maar dat zijn dan meestal exemplaren, die ik cadeau heb ge- kregen en uiteraard houd ik die. Zo heb ik ook verschillende modellen in tweevoud. Het gebeurt, dat ik klusjes opknap bij vrienden of ken nissen. Geld wil ik daar dan niet voor aannemen, maar de meeste mensen willen dan toch wat terug doen. En de keuze voor een geschikt en welkom presentje is dan niet zo moeilijk. Zo gebeurt het wel eens, dat ze aankomen met een minia tuur, dat ik al heb, maar dat vind ik geen enkel bezwaar. Eventueel zou ik het kunnen ruilen op een beurs, maar daar tref je meestal miniatu ren, die beschadigd zijn. Het zou wel een bijzonder exemplaar moeten zijn, zou ik daar iets van mijn collec tie voor inleveren. Overigens, beur zen speciaal voor landbouw- en we- genbouwmachines zijn er hier niet eens, dus ruilen is bij mij niet aan de orde". In het zolderkamertje springt één miniatuur er meteen uit, omdat het veel groter is dan de rest. Het betreft een boerenkar, die niet in een speciaalzaak of speelgoedwin kel is gekocht, maar eigenhandig is gemaakt door de vader van Frank Sponselee. Dat is dan ook de reden dat de kar een plaatsje heeft be machtigd in het miniatuurmu seumpje van het echtpaar. „Mis schien", zegt Sponselee nog niet erg overtuigd, „ga ik, als ik met pen sioen ben, mijn miniaturen wel na maken. Voorlopig heb ik daarvoor nog geen tijd, maar wie weet?" Tiny Sey omende weken wordt nog de laatste and gelegd aan een vijftiental gevel- j isolatieprojecten in Renesse en aan de ogeweg in Burgh. In Westerschou- jën wordt maandag 27 juni een offl- ëel tintje gegeven aan het gereedko men van de projecten 'sanering weg- Irkeerslawaai' in de gemeente. De ge- Iputeerde voor milieuzaken G. de 'hes-Hommes plaatst bij die gelegen- tid de laatste zogenaamde 'akoesti- fhe ruit', in een woning te Renesse. 5ij doet dat na afloop van een bijeen- (fbmst voor genodigden in het gemeen- ghuis te Haamstede (aanvang 14.00 Mir), waarna de laatste gevelisolatie- iFojecten worden bekeken tijdens een [wandeling door Renesse. de isolatie van de woningen voor de ei genaren voor honderd procent te sub sidiëren, aldus ing H. B. Veerman, mi lieu-ambtenaar van Westerschouwen. Hij tekent hierbij overigens direct aan dat uitsluitend enige bijkomende kos ten, met name voor particulier schil derwerk, voor eigen rekening van de eigenaren/bewoners komen. Volgens Veerman zijn de projecten in Westerschouwen in zover goed ge slaagd dat het uitgangspunt 'auto's zien maar niet horen' in de geisoleerde woningen thans werkelijkheid gewor den is. Aan de maatregelen is overi gens een onderzoek voorafgegaan naar de geluidsbelasting van de wo ningen als ge volg van met name het re creatief verkeer op de doorgaande we gen in Renesse, Burgh en Haamstede. Op grond van het intensieve recreatief verkeer in de zomermaanden heeft de provincie voor Westerschouwen ten aanzien van de geluidsbelasting reke ning willen houden met een halij aarge middelde. Want voor de rijkssubsidie van gevel-isolatie gelden landelijk ge heel andere (zwaardere) normen, waar van in Westerschouwen alleen sprake is gedurende het half jaar dat de re creatie er hoogtij viert. Met een stofzuigertje en een kwastje - iets groter dan een penseel - stof afnemen, is geen alledaagse bezigheid en zeker niet voor een man, ook al is hij nog zo geëmancipeerd. Toch doet Frank Sponselee uit Hulst het regelmatig. Met die twee attributen maakt hij op zijn zolderkamertje zijn verzameling miniaturen van landbouw- en wegenbouwmachines stofvrij. Een monnikenwerk, maar de 35-jarige Hulstenaar heeft het er graag voor over, want hij is apetrots op zijn driehonderd exemplaren tel lende collectie. Als kleine jongen al was hij bezeten van speelgoed, dat met het boerenbedrijf te maken had. Tractoren, combines en karren wa ren bij Frank favoriet. En voorzover hij zich kan herinneren, heeft hij zijn spulletjes ook altijd goed bewaard, totdat hij zichzelf, toen hij een jaar of veertien was, te oud begon te vinden voor dat speelgoed. Zoals iedere puber geneerde hij zich een beetje om tegenover toe te ge ven dat hij nog een heleboel speel goed had. Daardoor ebde de verza melwoede langzaam weg. Erger nog, hij gaf bepaalde modellen cadeau aan neefjes, die er nog wel mee speel den. „Toch kon ik het niet over mijn hart verkrijgen om alles weg te ge ven", vertelt Sponselee. „En maar gelukkig ook, want toen ik ouder werd, kwam ik als werknemer in de landbouw terecht. Eerst bij een loonwerker en nu werk ik alweer en kele jaren in een vlasbedrijf, waar door ik nog steeds nauw betrokken ben bij het boerenbedrijf en veel om ga met machines, waar ik als klein kind mee speelde. Zij het dan, dat de machines erg gemoderniseerd zijn ten opzichte van 20, 25 jaar geleden. Door mijn werk kwam ook mijn voorliefde voor miniaturen weer bo ven en de verzamelwoede sloeg op nieuw toe". Inmiddels is de verza meling uitgegroeid tot driehonderd exemplaren van uiteenlopende aard, variërend van een Dinky Toy- tractor tot een gronddumper van Volvo, die allen afgestoft en wel staan uitgestald in een vertrek van zo'n twintig vierkante meter. Een heleboel modellen, die Frank inder tijd weggaf, zijn inmiddels weer te rug in zijn bezit. Sommige doordat hij ze van familie heeft teruggekre gen of omdat hij ze zelf heeft terug gekocht. Het allereerste exemplaar van de hele collectie betreft een Field Marshall tractormodel uit 1952 van Dinky Toys. Erg gunstig zit Sponselee niet in Zeeuwsch-Vlaan deren voor zijn hobby. In bijna geen enkele speelgoedzaak in de regio zijn miniaturen voor verzamelaars te krijgen. „Dat komt", zegt de ver zamelaar, „omdat de meeste model len wel erg mooi zijn, maar niet ge schikt voor kinderen om mee te spe len. En van kinderen moeten de win keliers het hebben". Voor de aan schaf van nieuwe spullen gaat Spon selee dan ook altijd de Schelde over. „In Goes is een zaak, waar ze goed gesorteerd zijn", zegt hij. „Volgens mij is die eigenaar zelf ook een verza melaar. Je ziet bij hem ook kaartjes bij de miniaturen, waar op staat: Al leen voor verzamelaars, want die man weet uit ervaring, dat als het spul gekocht wordt om kinderen mee te laten spelen, de mensen bin nen de kortste keren terug staan in de winkel, omdat er al wat stuk is". Maar beslist niet de hele collectie van Frank komt uit Goes. Tij dens vakanties met zijn vrouw snuf felt hij regelmatig her en der rond. Zo was het echtpaar enkele jaren ge leden met vakantie in Zweden en kwam terecht bij de Volvofabriek. Daar zagen zij een Volvo gronddum per 5350 in miniatuur. Frank stapte de fabriek binnen en praatte als Brugman, totdat hij het exemplaar gratis meekreeg en zelfs nog werd rondgeleid door de fabriek en een kijkje mocht nemen in het privé-mi- niaturenmuseum van de fabrikant. „Dat is echt een heel bijzonder ex GOES Bij de rijksscholengemeen schap voor lyceum, havo en mavo ■Joes' slaagden de volgende leerlin gen voor hun eindexamen: VWO: Biezelinge: Vincent Glerum. Driewegen: Erik Tempelman. Goes: Hans van Donge- ren; Diana van Geffen; Jaap Karelse; Roger Rempe; Ellen Kwant; Frangoise Luteijn; Jtilanda Minderhoud; Jacqueline de Nijs; Carl Paauwe; Arjan Sipkema; Jacco Stig- tér; Jethro Waanders; Miranda Welleman. 's-Gravenpolder: Pierre Buysrogge; André van Oosten; Angelique Vis. 's-Heer Abtsker- ke: Piet Braam; NIek Reyne; Patrick Stok man. 's-Heer Hendrikskinderen: Monique van den Bos; Theun Hage. Heinkenslzand: Eatima Goncalves; Martijn van Meeteren. Hoedekenskerke: Bas Kole; Manja Paulus- W. Kapelle: Eveline de Bruijn; Jeroen Moe- leker; Carina Nijssen; Alvin Nijzink; Dorien Rijpkema; Priscilla de Roo; Erwin van Sas. Kattendijke: Dimitri Dagevos. Kats: Len- Bërt van Arenthals; Suzian van der Maas. Kloetinge: Mariëtte Harinck; Wietske Hee- Jlbout; Huib van Nieuwenhuijze; Tineke Ossewaarde. Krabbendijke: Ira Spannen- terg. Kruiningen: Ronald Gulmans. Nieuw- %p: Erik van de Weele. Wemeldinge: Rudi Dagevos. Wolphaartsdijk: Ellen Koeman; Spes Noordhoek; Marcel Verstelle. gAVO: Iprlssele: ingrid Meijer. Geersdijk: Henk de Rater. Goes: Fernard Bachet; Arjan van Berkel; Annemarie den Broeder; Jolanda J$tzel; Corina Eckhardt; Nicolina Kerkho- ve: Dillen de Kok; Arjan Kraak; Robert de Laat; Helmer Peerdeman; Edwin Quinten; Spmie de Smit; Raimond Verwei; Miranda wassink; Renate Willeboer. 's-Gravenpol- <¥r: Jacob v. d. Weele. 's-Heer Abtskerke: Oerrie Minnaard. 's-Heer Arendskerke: Pe ter Eversdijk; Richard de Jager; Irene Paau- Frank Verburg. Kapelle: Jan-Willem uamen; Dirk van Halm; Erwin van Maris; hastiaan Penders; Jolanda de Snoo; Ria de fieeuw. Kloetinge: Antoine de Dreu; Astrid Uoedegebure; Reinier Verbeemen; Herman Wildenbos; Hans de Witte. Kortgene: Mela- nie Wisse. Kruiningen: Edwin Arens; Maijo- wn Kik; Marleen Quaak. Nieuwdorp: Elma grtjrt. Wemeldinge: Nancy Adriaanse; Cor- e Gijssel; Paula Sonke; Dennis v. d. Win- Wilhelminadorp: Marjan Kik; Ronnie tlnZoeIen' Wissenkerke: Marjolein de Ka- r Monique Vos. Wolphaartsdijk: Jeanine Tlink; Karin Sinke. Yerseke: Jos van Stee; B r ^rSert- Baarland: Larisa Bernard. havo ge'dennis van eükeren- Borssele: Agnes de Krijger. Colijnsplaat: ame Katzel; Wendy Kopmels; Ray- 3T™ ^an Reeuwijk; Rudy Verburg; Jolan- Bi.» m, ®oes: Noël Baldë; Marjolein v. d. -e'Miriam van Berkel; Martin Bliek; Je- drim-A0ne' Anëe'ique Bos; Heidy Bras- r t,n0 van D'jke; John Harthoorn; Hu- «V acobs; Margot Jansen; Joyce de Kam, ij,, lci"e van Keulen; Marleen Koole; Ursu- Hi t' Peggy Korshuize; Marjo de Lange; KinT n£kemPer; Lenny van Liere; Sha- °ei™L Naomi Maarbach; Kim van Mal- Vin. ia riëlledeN'js'MirandaNoorland; b Schaareman; Robin Schipper; Shar- mila Sewnath; Anita Sinke; Giovanni Spa- racino; Linda Steenhard; John Swaneveld; Jolanda Veerhoek; Michel v. d. Vegt; Elles Verburg; Reinier de Waal; Jaro van Waarde; Daniëlle de Wilde; Ingrid de Wit; Leon van Zaltbommel; Anke vanZwoll. 's-Gravenpol- der: Danmar Dees; Arjan de Feiter; Peter Kodde; Marcel Lukasse; Chantal van Schel ven; Sandra Schout; Amy Visser. Hans- weert: Marina Verschoor. 's-Heer Abtsker ke: Erik de Jonge. 's-Heer Arendskerke: Jan van der Klooster; Corina Kooman; Mat- thieu Kreule; Marleen Nieuwenhuize; 's- Heer Hendrikskinderen: Martijn Hage. Heinkenszand: Ingrid Balke; Mirjam van Lienden; Kees Nieuwenhuyse; Jan Zuid- weg. Kapelle: Katinka Brouwer; Veronique Coomans; Froukje van Haperen; André Lu teijn; Annelies Nellen; Brian van Putten; Jacques van Putten; Rob Willekes; Merlijn Wisse. Kattendijke: Nouschka Dagevos. Kloetinge: Edwin Bolle; Alexander van Keulen. Kortgene: Gert-Jan Brinkman; Renske Janse; Marleen Riemens; Ian Stroes; Ralph Stroes. Lewedorp: Nuray Öz- gan. Nieuwdorp: Carola van Dam; Daniëlle Mansier. Nisse: Marie-Anne Bakker. Vlissin- gen: Arvid Sparreboom. Wemeldinge: Stefa- nie v. d. Meeberg; Marcel-Jan Piket; Ronald Zuydwegt. Wilhelminadorp: Cora Kik. Wis senkerke: Nicolette Bom. Wolphaartsdijk: Veronica Egiziano; Sandra Paauwe. Yerse ke: Leontine Polderman; Rinske de Wijs. Zierikzee: Esther Kreft. Aan de christelijke scholengemeen schap Ter Welle in Goes slaagden bij de afdeling LEAO, LHNO en IHNO de volgende leerlingen voor hun eindexa men: Arnemuiden: Petra van Belzen; Thea Ver kamman. Baarland: Anne van Erk; Nickie Dieters; Marjan de Witte. Colijnsplaat: Agaath Snoep; Anita Breure. Ellewouts- dijk: Alcon la Soe. Geersdijk: Linda Bout. Goes: Helmi Adriaanse; Jenny Bot; Wilma Bras; Elza Elenbaas; Riccarda Koks; Moni que Mol; Petra van Sabben; Mirjam Schou- wenaar; Miranda Baert; Esther Boudens; Carla Joppe; Mare Meulenberg; Sandra Mos; Heieen Holster; Angela Jacobs; Lilian Piebinga; Caroline Scholten; Bridget Velt- meyer; Femke Deelstra; Esther van den Houten; Hedi Schepers; Andre Verburg; Ans Minnaard; Annet van Welsum; Jessica Doodkorte; Angela Grussu; Jeroen Jere- miasse; Annelies de Klerk; Anita Rouw; Wanda Gijzel; Rianne Tramper; Saskia Karreman. 's-Gravenpolder: Jolanda Boon man; Yvonne Eggebeen; Carolien de Gof- fau; Rianne Moeleker; Angelique Schuur man. Hansweert: Ingrid Hertogh; Sandra de Fouw; Mariska de Bas; André Smit; Sylvia Eckel. 's-Heer Arendskerke: Charlotte de Buise; Carmela Bakker; Natascha van Bre men; Herwin Steinmeier. 's-Heer Hendriks kinderen: Annoeska Remijn; Annemiek den Uyl. 's-Heerenhoek: Eilen-Corien de Hond; Marion Traas; Daniëlle Grim. Heinkens zand: Baudien Dahlkamp; Ilse van der Endt; Esther de Jong; Clarinda van Malde- gem; Sabine van der Hoeven; Jacqueline Nijsse; Miranda Paauwe; Angella Rijk; Mar jolein Franse; Karin de Keyzer; Gayatri Vis ser; Mariska Dierickx. Hoedekenskerke: Sandy Fierioos; Annemarie Roelse; Angela Kingsland; Marjon van Damme. Kamper land: Hennie de Bruine; Petra Heuseveldt; Nicole Meulenberg. Kapelle: Anne-Marie van Gils; Karin Schrijver; Yvonne van der Weele; Corine Geuze; Liesbeth Waterman; Gerda Hoogstrate. Kats: Marlies de Jonge; Sandra Driessen. Kerkwerve: Ina van der Have. Kloetinge: Jolanda Karelse; Janine de Laat; Hester de Pundert; Annette Wal- hout; Corien Lindenbergh; Gilu Duvekot; Antoinet van Dalen. Kortgene: Erika Schrier; Rianne Krijnsen. Krabbendijke: Michel de Bruin; Miranda Blok; Nelleke Molhoek; Simon Krapf. Kruiningen: Lies beth Keuvelaar; Kwadendamme: Margit Beulens; Belinda Claessens. Lewedorp: Ir ma Goetheer; Petra Goetheer; Corinda Steenbakker; Edwin Traas; Corrie de Kok; Margo Rooze; Rianne Schipper. Middel burg: Rianne Louwerse; Marianne van den Bosse; Annemiek v. d. Meeberg. Nieuwdorp: Jacqueline Moerman; Carla de Jager; Patri cia Otte; Jeanette Vink. Nieuwerkerke: Mo nique Minnaard. Nisse: Jeanette de Putter; Ankie Hoogerheide; Natasja Fakkeldij. Oostdijk: Betty Mathijsse. Oosterland: Trij- nie Verhoek. Oudelande: Hilde Pas; Cintha Zwemer. Rilland: Wietske Timmers; Mela- nie de Jong; Dominique van Leusden; Mario de Vey; Jolanda Goeree. Schore: Saskia Verdurmen; Rian van de Guchte. Vlissin- gen: Corrie Schroevers; Miranda Misilje; Hanneke Verhoeff. Waarde: Karin Koster. Wemeldinge: Anne-Marie van Zweden; Christa Vergouwen; Jacelien Schouten. Wil helminadorp: Ellen Schrijver. Wissenkerke: Diane Hoogerland. Wolphaartsdijk: Sigrid van Aartsen; Ferdi Colijn; Wilma Klippel; Corien Koole; Maijo Kopmels; Petra Nijsse; Jacco Munter; Patricia van de Walle; Ma rianne Flikweert. Yerseke: Angelique van de Boomgaard; Moncia Slabbekoorn; Jaco Minnaard; Jeroen Nieuwenhuize; Johnny Zoetewey; Connie Honders. GOES Aan het Buys Ballot College in Goes zijn de volgende leerlingen ge slaagd voor hun examen: 4 MAVO: Marjolein Bil Goes; Robert Bos Goes; Syl via Boseler Baarland; Gitte van Boven Heinkenszand; Rien de Bruine Goes; Ellen Claessens Goes; Walter Colijn Goes; Conny van der Does Biezelinge; Gert-Jan van den Dorpel Krabbendijke; Marielle Ensing Goes; Andre Eversdijk Kapelle; Leila Fate- mizadeh Goes; J acco de Feijter Wilhelmina dorp; Edwin Fraanje Lewedorp; Marina Gijssel Wemeldinge; Enny-Rieke Grooten- dorst 's-Gravenpolder; Anita den Haan Wol phaartsdijk; Jolanda Hamelink Wemeldin ge; Eric van den Hil Goes; Sven Honing Krabbendijke; Ineke Jansens Goes; Sandra Jebbink Kapelle; Leendert Jan Jille Lewe dorp; Albertine de Jong Wolphaartsdijk; Al- bert de Jonge 's-Heer Abtskerke; Esmiralda de Jonge Goes; Rene de Jonge Borssele; Remco Kapteijn Goes; Aukje Kerssen Burgh-Haamstede; Babette Knook Krab bendijke; Christian Koeman Waarde; Chris- tiaan Kok Biezelinge; Aijan de Kok Lewe dorp; Marjolein de Kok Lewedorp; Christa Kooiker 's-Gravenpolder; Chantal Koole Goes; Monique Koole Lewedorp; Annet Koopman Biezelinge; Carolien Kosten Ka pelle; Wim Landman Burgh-Haamstede; Anne-Marie Lindhout Lewedorp; Willemijn Lokerse 's-Heer Arendskerke; Hendrik-Jan de Looff Krabbendijke; Eefje Marijs Nisse; Angelique Mol Goes; Connie Neels Goes; Guus Nolle Kapelle; Gerard de Nooijer Goes; Marco Noordhoek Heinkenszand; Mare Noteboom 's-Heer Arendskerke; Mar co Oele Wemeldinge; Harald Pientka Goes; Yvonne Pik Waarde; Angelie Pikaar Wol phaartsdijk; Jeroen Proos Goes; Jolijn Reinhoudt 's-Heerenhoek; Gepke Romer Wilhelminadorp; Michael Romijn Goes; Jeannet Roose Goes; Nathalie de Ruijter Goes; Karin Ruissen Kapelle; Mirjam Ruis- sen Kapelle; Pieter de Ruiter Goes; Lisa Sanderse Wemeldinge; Remco van Schellen Wemeldinge; Kees Scheurwater Kruinin gen; Jeanet Schouwenaar Wemeldinge; Arianne Schrijver Krabbendijke; Ilonka Sinke Goes; Antoinet Smallegange Wol phaartsdijk; Marco de Smit Nisse; Oscar de Smit Goes; Richard Smit Goes; Martijn Ste- ketee Kapelle; Pieter Storm Goes; Lydia Verduijn Wemeldinge; Janine Vos Waarde; Irma Westveer Oud-Sabbinge; Patricia Wil- lemse Nieuwdorp; Katinka Willebrands Kats; Monique van Wingen Baarland; Anita Wiskerke Rilland-Bath; Antoinnet van 't Zelfden Ovezande. HAVO: Eduard van Antwerpen Driewegen; Arjanne Berrevoets Kerkwerve; Frans van Bloois Nieuwerkerk; Huig Bode Renesse; Jolanda Bosselaar Goes; Mirjam Cappon Kapelle; Kirsten Dekker Zonnemaire; Ingeborg Doornekamp Yerseke; Antoinette de Dreu 's-Heer Hendrikskinderen; Martin Edelman Wissenkerke; Marcel van Gilst Goes; Jan Glerum Kapelle; Desiree Goudzwaard Goes; Annelies van de Guchte Wemeldinge; Mariette Harinck 's-Heer Hendrikskinde ren; Frank Harthoorn Kloetinge; Sandra de Haze Wissenkerke; Ad Jan Honkoop Goes; Marco van Iwaarden Goes; Quinten Jiskoot Goes; Danielle Kaat Krabbendijke; Wille- mien Klaassen Kats; Claudia van de Kreeke Wolphaartsdijk; Ronald Lampert Brou wershaven; Gaby Landa Goes; Edwin Loe- ve Wolphaartsdijk; Monique Mijnsbergen Kapelle; Lian Moerdijk 's-Heer Hendriks kinderen; Pieter Nienhuis Goes; Peter Nieuwland Goes; Janke Nijsse Goes; Jac queline van Noord Goes; Corry van Oord Goes; Peter Oste Goes; Corina Overbeek Zierikzee; Marijke van de Plasse Hans- weert; Diana Potappel Krabbendijke; Mar- tie Proost Baarland; Jurrit Rap Kapelle; Hans Reijerse Kapelle; Sander Rijswijk Ka pelle; Leonard Roozendaal Goes; Monica Rottier Heinkenszand; Petry de Schipper Nieuwdorp; Jan-Willem Sies 's-GravenpoI- der; Ab Smit Kloetinge; Jose de Smit Wis senkerke; Martin van Stel Kruiningen; Es ther van Velzen Kruiningen; Elisa Vermaire Wemeldinge; Carolien Versluis Colijns plaat; Dianne Wagenaar Goes; Gizelinde van der Zee Kapelle: Markees Zuidweg Ka pelle; Janette Zuijdweg Yerseke; Lianne Zuijdweg Schore. VWO: Mare Adriaanse Goes; Marianne Alderlies- ten Lewedorp; Ronny van Belzen Heinkens zand; Martin Boogaard Wilhelminadorp; In grid van den Bos Kapelle; Jankees de Brui ne Goes; Willem Jan Cevaal Goes; Lizet Coppoolse Heinkenszand; Angelique van Dalen Goes; Esther Dekker Kloetinge; Dianne Dingemanse Kapelle; Coert van Driel 's-Heer Arendskerke; Pier Feddema Goes; Margriet Flikweert Nieuwerkerk; Co rine Fraanje 's-Gravenpolder; Ronald van der Graaf Burgh-Haamstede; Jan-Pieter Grootendorst 's-Gravenpolder; Johan Groot Nibbelink Koudekerke; Ruth Hem mes Yerseke; Jaelah Hoekstra Noordgou- we; Johan Hollebrandse Krabbendijke; Ar- ne Honingh Goes; Janine Huijsman Hein kenszand; Ilma van Iwaarden Heinkens zand; Inez de Jager Kapelle; Ellen de Jong Hansweert; Carin Jorritsma Goes; Petra Karelse Goes; Marcel Knuijt Krabbendijke; Gertjan Koeman Waarde; Sandrina van Koeveringen Waarde; Jolanda Kole Wilhel minadorp; Madelyn Kool 's-Gravenpolder; Pieter Korstanje Goes; Richard Langeveld Goes; Ronnie Legemaate Kloetinge; Ray mond Linssen Goes; Angelique van der Maas Zierikzee; Jan Pieter Maurice Nisse; Lian Mefjaard 's-Gravenpolder; Johan Me- lio Heinkenszand; Dignus-Jan Moelker Goes; Erwin Moerdijk Goes; Chris Nieuwen huize Kapelle; Pieter Nijsse Goes; Rene van Oostrum Kapelle; Jacco Overbeeke Kapel le; Jacquelien Pikaar Yerseke; Danielle Schaap Kloetinge; Ingrid Schoots Burgh- Haamstede; Gert-Jan Schouwenaar We meldinge; Harriet Slabbekoorn Goes; Bou- dewijn Smolders Goes; Marielle Sorber Ka pelle; Peter van Stel Wissenkerke; Karin Stevense Goes; Peter Tramper Wolphaarts dijk; Lian bij de Vaate Heinkenszand; Anet- te Verhaar Kapelle; Kees Vermaire Wemel dinge; Petere Vermaire Kapelle; Wilffied Vermerris Kloetinge; Remco Versluijs Goes; Marieke Verweij Goes; Andre Voge laar 's-Gravenpolder; Annette Walhout Wil helminadorp; Niek Walhout Kloetinge; Ma rio van de Wege 's-Heer Hendrikskinderen; Anne van der Weide Goes; Arj an van de Wel Goes; Jolanda van der Welle Kapelle; Maja Wondergem Waarde; Gerard Zuidweg Ka pelle; Heide van Zwieten Kwadendamme. Aan het Sint-Willibrord-college in Goes behaalden de volgende cursisten hun einddiploma: Atheneum: Jacqueline Boonman, Lewe dorp; Mare Boonman, Kwadendamme; Rian van der Borgt, Hansweert; Bartje Bruins Slot, Goes; Ruud Burgel, 's-Graven- polder; Michele Carta, Oost-Souburg; Karin Castelijn, Serooskerke; Constance Claeijs, Goes; Pieter Cornelissen, Heinkenszand; Joris van Dam, Middelburg; Bart van Dam me, Kapelle; Yves Decaestecker, Kortgene; Nanda Deen, Goes; Ferdy Depondt, Hans weert' Kitty van Dongen, Kapelle; André van den Dries, 's-Heerenhoek; Marjo Geijs, 's-Heerenhoek; Caroliene Gerritsen, Kloe tinge; Esther Hendrikse, Goes; Wilbert de Hond, Lewedorp; Angelique Hop, Goes; Ca rola Hop, Goes; Daphne van Hove, Vlissin- gen; Annette Kips, 's-H. Hendrikskinderen; Ellen Koch, Heinkenszand; André Liem, Goes; Monique Limonard, Goes; Inge Logg- he, Vlissingen; Kristel Logghe, Vlissingen; Bert van der Meer, Heinkenszand; Jeroen van der Meer, Vlissingen; Lucia Meijer, Mid delburg; Pieter Nooren, Goes; Rudy Oerle- mans, Goes; Monique van Oosterhout, Vlis singen; Trudy van de Pas, 's-Heerenhoek; Katja van Peer, Goes; Aijon Post, Vlissin gen; René Renne, 's-Gravenpolder; Frank Ritter, Vlissingen; Sandra van Schaik, Kortgene; Rob Schieman, Oost-Souburg; Eric Serrarens, Vlissingen; Irma Severijn, Goes; Nicole Smet, 's-H. Hendrikskinderen; Trudy Smits, Lewedorp; Eduard Spelier, Goes; Peter-Jan Verdonk, Lewedorp; Carla Vermeulen, Heinkenszand; Emiel Veuge- lers, Oost-Souburg; Matthijs Visser, Hoede kenskerke; Saskia de Vos, Kortgene; Michel Vroonland, Kwadendamme; Bennie van Walsum, Goes; Berry Weijsters, Heinkens zand; Chantal Westdijk, Hansweert; Gilbert Westdorp, Goes; Arwin van't Westeinde, Lewedorp; Saskia van't Westeinde, Middel burg; Petra Wisse, 's-Gravenpolder; Rutger Zomer, Kloetinge. Havo: John van Aardenne, Goes; Dalilah Abdoun, Kortgene; Dimitry Aertssen, Goes; Pim Aertssen, Vlissingen; Remko Aertssen, 's-Gravenpolder: Marielle Bak ker, Oost-Souburg; Bartel Bartels, Hein kenszand; Joost van den Berg, Heinkens zand; Nicole Boonman, Ovezande; Liesbeth de Bruijn, Kapelle; Wilfried Claessens, 's- Heerenhoek; Margo Dagevos, Hansweert; Jacco van Damme, Kapelle; Angella van den Dries, 's-Heerenhoek; Wilma Eekman, Vlissingen; Janine Elfring, Oost-Souburg; Ronald Felius, 's-H. Arendskerke; Ingrid van Geel, 's-Gravenpolder; Barbara Geldof, Goes; Jacco Goense, Ovezande; Mark van Hassel, Goes; Danielle Helmus, Kapelle; Mandy van Hese, Goes; Gerard Hollestelle, Goes; Jeanine Hoogerland, Kapelle; Ma- rianka van Iersel, Ovezande; Karin van Iwaarden, 's-Heer Abtskerke; Robert van Kampen, Goes; Peter Kole, Kloetinge; Mir jam Krammer, Vlissingen; Ronald Kribbe, Goes; Willemine Langejans, Goes; Arthur Lavooy, Goes; Carl Maas, Oost-Souburg; Jolanda van der Made, Heinkenszand; Juul van der Meer, Vlissingen; Nathalie van Ooij- en, 's-Gravenpolder; Anja van Ophem, Heinkenszand; Jan Willem Polfliet, Krui ningen; Natascha Polfliet, Goes; Aard-Jan Quaak, Kruiningen; Anne Marie Quaege- beur, Vlissingen; Yvonne de Ridder, Vlissin gen; Mariska Rijk, Schore; Inge Runhaar, Goes; Evelijn Schaalje, Goes; Danielle Schouwenaar. Goes; Remco Schuurbiers, Goes; Jos Sinke, Goes; Jacqueline de Smidt, Heinkenszand: Georgette Stam, Goes; Ellen van Steenbergen, Ovezande; Derrick Stomp, Kapelle; Raymond Sukel, Middelburg; Anne-Eva Thiadens, Kortge ne; Annelies Tielemans, Rilland-Bath; Ilon ka Traas, Heinkenszand; André Tramper, 's-Gravenpolder; Carean Ventevogel, Kort gene; Jules Veraart, Goes; Pascal Verbart, 's-Gravenpolder; Maurice Verboven, Yerse ke; Marion Verdonk. Nieuwdorp; Alex Ver- mare, Ovezande; Gert-Jan Vermeulen, Kwadendamme; Jos Verschuure, Yerseke; Rob van der Vliet,Kapelle; Peter Voet, Le wedorp; Francine Vos, Middelburg; Jane Vroonland, 's-Gravenpolder; Jeroen de Waard, Lewedorp; Erwin Weening, Kapelle; Raymond Westdorp, Goes; Ludo van de Wiel, Rilland-Bath; Nico Wierenga, 's-H. Abtskerke; Anja Willemse, Goes; Stephan Willemse, Goes; Eddy Witkam, 's-Heeren hoek; Monique de Witte, Heinkenszand; Jacco de Zeeuw, Goes; Barbara Zonder land, Ovezande; Niels Zuijdweg, Goes. Mavo: Ilse Adams, Zoetermeer; Ricardo An- deweg, Ovezande; Sandra Ars, 's-H. Hen drikskinderen; Marcel van As, Goes; Desi ree de Baar, Ovezande; Silvia Benus, Hein kenszand; Isabelle van den Berge, Goes; Pe tra van Beveren, Goes; Anne-Marie den Boer, Hansweert; Roy Bogaert, 's-Gravên- polder; Robbert van den Boom, Goes; Do minique Boonman, Goes; Astrid Borgefs, Wemeldinge; Jeannette Boudens, Hoede kenskerke; Raymond Bouwmeister, Go£s; Ronald Collignon, Heinkenszand; Marco van Dam, Ovezande; Bianca Debets, Goes; Angelo Depondt, Hansweert; Tini Derfcs, Ovezande; Annette Dhont, Lewedorp; Arianne Dommanschet, Hansweert; Diaha van Eijk. Hoedekenskerke; Eric van Eijke- ren, Goes; Ard Eversdijk, 's-H. Arendsker ke; Monique Fassaert, Goes; Marco Franse, Kwadendamme; Rozalinda Geijs, Goës; Kees Gelok, 's-H. Hendrikskinderen; Bas- tiaan Gerris, Baarland; Penny Girones Mo ra, Goes; Edwin Govers, Lewedorp; Pierre van der Heijden, 's-Gravenpolder; Diana van Hengstum, Wissenkerke; Anne-Marie- ke Henneman, Goes; Christiane Hermes, 's- H. Arendskerke; Manuela Hermes, Goes; Robbert d'Hondt, Goes; Mariel Hoogerhei de, Colijnsplaat; Saskia Hoogesteger, "'s- Heerenhoek; Stefan Hoondert, Heinkens zand: Priscilla Janse, Heinkenszand; Bian ca de Jong, Goes; Edwin de Jonge, 's-Gra- venpolder; Pim Kakebeeke, Goes; Erwin de Keijzer, Hansweert; Petra Kievit, Rilland- Bath: Marco Kleij, Goes; Linda Knuit, 's- Heerenhoek: Sidney Kole, Goes; John Lam- brechts, Goes; Martijn Leenknegt, Kapelle; Sabine Lentink, Colijnsplaat; Roel van Meegen, Goes; Charlotte Meeuwissen, Wol phaartsdijk; Saskia de Meij, Kloetinge; Co- rinne Middelhoven, Goes; Patrick Moison, Heinkenszand; Jessica van Nieuwenhuij- zen, Goes; Mariska Nuijten, Heinkenszand; Nancy Oosthoek, 's-Heerenhoek; Bas van Os, Kortgene; Lize Overbeeke, Kwaden damme; Nicole Paree, 's-Heerenhoek; Ro bert Plouvier, Kortgene; Martijn van qler Pluijm, Heinkenszand: Angelique de Poor ter, Goes; Willemijn de Pundert, Kloetinge; Astrid Raas, Lewedorp; Niels Rijk, Kwa dendamme; Nikele van Rijn, 's-H. Arends kerke; Wessel Ritmeijer, Goes; Edwin Schaier, Goes; Mirjam Schneider, Kapelle; Gido Schout, Baarland; Mischa Schout, Baarland; Nicole Slabbekoorn, Goes; Ineke Smits, Baarland; Christian Smolders, Goes; Linda Uitterhoeve, Goes; Marco Utermark, Heinkenszand; Mary-Ann Verbruggen, Goes; Antoine Verdonk, Lewedorp; Mireille Verkooijen, Heinkenszand; Marc Vermeule, Ovezande; Miranda Vermue, Heinkens zand; Jurgen Voet, Goes; Peter van't We steinde, 's-H. Abtskerke; Sandy Westerhof, Middelburg; Carolien Wijsbeek, Kortgene.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 15