pmim mr mmm Vlissingen speelt zaterdag om beker Feyenoord heeft nog altijd uitstraling Moluks team speelde gelijk in Indonesië Tweedaagse krijgt sterke bezetting PZC/sport Zeven man van Raas 'zeker'- Gisbers wijst Tourrenners aan Bokskampio na ongeval overleden Vijfde zege voor Gödde Debutanten handbalteam Nijskens bepaalt volgende week k Aouita trainer van atleten Voetbal voor gehandicapten in Vlissingen INNSBRUCK (ANP) - De ploeg van Peter Post heeft gisteren in de zestiende etappe van de Ronde van Italië een peloton 'ouwe wijven' over de knie gelegd. Of kopman Erik Breukink er mee gebaat was zal de komende dagen blijken. „Het is een grof schandaal", foeterde Peter Post aan de eindstreep in Innsbruck. „Wie te beroerd is om een beetje kou te lijden, moet zesdaagsen gaan rijden." Vastgeplakt Hindernis Verhuisd Grote naam Nul beginnen Etappeschema WOENSDAG 8 JUNI 1988 Tientallen renners knepen op de top van de Passo del Rombo in de remmen en wilden in staking gaan. Peter Post: het is een grof schandaal De ploegleider reageerde spinnijdig op een poging tot staking van het peloton in het begin van de etappe. Onmiddel lijk na de start in Merano moest de Passo del Rombo beklommen worden. Dat is een reus van een berg op de Oos tenrijkse grens met een kruin in de eeuwige sneeuw. Omdat de weg uitstekend begaanbaar was en het slechts heel lichtjes sneeuwde, besloot organisator Vicen- zo Torriani de koers volgens plan te la ten doorgaan. De start werd op tijd ge geven. Het peloton kwam nauwelijks vooruit. De beklimming werd in slak- kegang afgelegd. De bedoeling van de (Italiaanse) ren ners was de langzaamaanactie boven op de Rombo te beëindigen met een staking. Tientallen knepen op de top in de remmen en wilden in auto's stappen. De buitenlandse renners wa ren nauwelijks geinformeerd. Erik Breukink: „Ik wist alleen dat we zouden stoppen als er ijzel op de weg lag. Het was wel koud, maar de weg was goed." De ploeg van Post had geen zin om te stoppen en staande kou te lijden. Er was voor hen ook niemand op de top met warme truien en drin ken. De Panasonics wilden, uit veiligheids overwegingen, in voorste linie de afda ling van de Rombo rijden. Freuler nam het initiatief, Lubberding, Vanderaer- den, Nulens, Winnen, Peiper en Breu kink - met in zijn wiel rose-truidrager Andy Hampsten - volgden in gezel schap van nog een handjevol coureurs. Op de top onstond bij de stakers een chaotische toestand. Stakingsleider Saronni kreeg het gros van het peloton tweemaal tot stilstand, maar moest de rebellenclub toch weer in beweging 'S-HEERENHOEK (GPD) Jan Raas heeft inmiddels voor zijn ploeg al ze ven renners aangewezen die de Tour de France zullen rijden. Frans Maas- sen debuteert op 4 juli in het Tourcir cus. De overige renners die zijn aange wezen zijn Gölz, Van Poppel, Nijdam, Jakobs, Peeters en Solleveld. Voor de resterende twee plaatsen ko men nog vier of vijf renners in aanmer king. Zij krijgen de komende weken de kans om een plaats af te dwingen. Ed- wig van Hooydonck gaat nog niet mee naar Frankrijk, ook volgend jaar niet. Van Hooydonck is nog veel te jong. Zijn Tourdebuut is pas gepland in 1990", zegt Jan Raas. De ploegleider van SuperConfex is ook al ver gevorderd met de samenstelling van zijn ploeg voor volgend jaar. Raas: „Tot dusver hebben Gölz, Cornelisse, Heylen, Edwig en Gino van Hooy donck, Jakobs, Maassen, Nijdam, Pee ters, Van Poppel en Solleveld bijgete kend. De amateurs Jagt, Cordes, De Vries en de Belg Mattheus heb ik ook gecontracteerd. Wijnands, Ducrot, Hanegraaf en Emonds (naar Teka) stappen over naar andere ploegen." zetten, omdat hij Torriani nergens kon vinden. De organisator was, bijzonder tactisch, een eind vooruit gereden. Zo ontstond tijdens de uitstap van Italiaans naar Oostenrijks Tirol een woeste achtervolging van allerlei stukjes peloton. Het nut was in de klassementen niet direct aantoon baar. De bescheiden Italiaan Franco Vona kreeg zomaar een etappezege toegeworpen. Breukink won niets op Hampsten, die de gehele rit als het ware aan zijn achterwiel vastgeplakt zat. „Wat er gebeurde was allemaal zuiver toeval", wist Breukink. „Toch denk ik dat we als collectief de Amerikanen een tik hebben toegebracht." In de kopgroep van vijftien pedaleerde Breukink alleen maar mee. Freuler, Peiper, Vanderaerden (voor hij ten val kwam), Nulens, Winnen en Lubber ding beulden zich af. Ze maakten tem po tot groot ongenoegen van ruim hon derd renners achter hen. „Ze gingen toch van start", schold Post, „dan moeten ze in de koers ook rijden. Het zijn toch zeker geen ouwe wijven." Post was een dag eerder al des duivels dat de beklimming van de Stelvio, na de verschrikkingen van de Gavia, was komen te vervallen. „Over de top kon niet gereden worden, wel tot vier kilometer onder de top met die omweg via Zwitserland." Bij de eindstreep in Innsbruck stond Post zijn renners een voor een uitgebreid te feliciteren. INNSBRUCK (ANP) - Steven Rooks, Adri van der Poel, Geert-Jan Theunis- se, Marc van Orsouw, de Belg Rudy Dhaenens en de Zwitser Jörg Müller zijn gisteren door Jan Gisbers gese lecteerd voor de Ronde van Frankrijk die op 4 juli begint. De overige drie renners worden geko zen uit het volgende vijftal: Gerrie VLISSINGEN Hoofdklasser Vlissingen speelt zaterdag in Rheden met de andere districtsbekerwinnaars om de nationale amateurvoetbalbe- ker. De zes elftallen spelen in een halve competitie wedstrijdjes van tweemaal vijftien minuten. De beste drie mogen volgend seizoen deelne men aan de strijd om de KNVB-beker. Vier van de vijf tegenstanders van Vlissingen zijn al bekend. Het zijn Har- lingen, Holland (Utrecht), OVV (Oostvoorne) en Panningen. Uit de ooste lijke districtsfinale, die deze week wordt gespeeld tussen Rheden en Gene- muiden, komt de laatste deelnemer aan het toernooi, dat is opgezet om althans nog enig leven te blazen in de bekerstrijd die de amateurs aan het eind van het seizoen doorgaans maar matig kan motiveren. km/u), 2. Vitali (Ita) op 4 sec. (15 sec. vergoe ding), 3. Galleschi (Ita) z.t. (10 sec.), 4. Giova- netti (Ita), 5. Vanotti (Ita), 6. Breukink (Ned), 7. Hampsten (VSt), 8. Winnen (Ned), 9. Del- gado (Spa) allen zelfde tijd als Vitali, 10. Van der Velde (Ned) op 12 sec., 11. Nulens (Bel), 12. Rabottini (Ita), 13. Giupponi (Ita), 14. Bernard (Fra), 15. Chioccioli (Ita), 16. Zim- mermann (Zwi) allen zelfde tijd als Van der Velde, 17. Vandelli (Ita) op 2.46,18. Wechsel- berger (Oos), 19. Sörensen (Den), 20. Hernan dez (Col) allen zelfde tijd als Vandelli, klas seringen Nederlanders: 31. De Rooy op 6.23, 38. Van Vliet, 43. Van Orsouw, 45. Lubber ding allen zelfde tijd als De Rooy, 81. Lam- merts 16.21, 141. en laatste Conti (Ita) op 26.39. Opgegeven: Brugnami en Cipollini (beiden Ita). Het algemeen klassement: 1. Hampsten (VSt) 75.41.10, 2. Breukink (Ned) op 0.42, 3. Zimmermann (Zwi) 3.58, 4. Giup poni (Ita) 4.37, 5. Chioccioli (Ita) 6.26, 6. Ber nard (Fra) 8.33, 7. Giovanetti (Ita) 11.01, 8. Winnen (Ned) 11.43, 9. Delgado (Spa) 12.37, 10. Tomasini (Ita) 18.50, 11. Vandelli (Ita) 20.52, 12. Madiot (Fra) 21.14, 13. Breu (Zwi) 22.35, 14. Vona (Ita) 35.32, 15. Alcala (Mex) 36.13, 16. Martinez (Spa) 40.05, 17. Visentini (Ita) 40.16. 18. Nulens (Bel) 46.00, 19. Volpi (Ita) 47.41, 20. Vanotti (Ita) 50.19, klasserin gen overige Nederlanders: 59. Van Vliet 1.21.29, 62. Van der Velde 1.22.26,70. Van Or souw 1.34.58, 75. Lubberding 1.39.29, 94. De Rooy 1.56.42, 117. Lammerts 2.22.55,141. en laatste Morandi (Ita) 4.03.56. HEILOO (GPD) Zijn humor heeft hij na een teleurstellend en moei lijk jaar bij Tottenham Hotspur niet verloren. „Het maakt me wei nig uit op welke plaats Rinus Israel me straks neerzet. Het enige nadeel van een centrumverdediger is dat je vaak moet koppen en dus nogal wat haar kwijt raakt. En ik heb al niet zoveel meer, ha,ha...". De schaarse voorbijgangers in het Noordhollandse bungalowpark, waar Johnny Metgod met zijn gezin tijdelijk zijn intrek heeft genomen, werpen een nieuwsgierige blik over de groene haag en begrijpen maar weinig van de conversaties die er worden gevoerd. Johnny Metgod en zijn vrouw spreken Nederlands, maar de kinderen antwoorden in perfect Engels. Daaruit blijkt hoeveel tijd de ex-in- ternational met vrouw en kinderen buiten Nederland heeft doorge bracht. Bijna zes jaar, verdeeld over Spanje en Engeland. Real Madrid, Nottingham Forest en tot voor kort Tottenham Hotspur waren zijn werkgevers. Het buitenlandse avontuur had nog' veel langer kunnen duren, omdat in Engeland en Schotland nog genoeg interesse voor 'Big John' was. Met god voelde er echter niets voor zijn gezin nog langer op sleeptouw door Groot-Britannië te nemen en liet Spurs' manager Terry Venables, die hem geen basisplaats kon garande ren, weten dat hij terug wilde naar Nederland. derland en daarom zag ik niets in, een andere Britse club", zegt Met god, die evenwel niet voor een ap pel en een ei mocht vertrekken. Want naar verluidt heeft Feye noord 650.000 gulden voor hem op tafel moeten leggen. De leiding van de Rotterdammers beschouwt Johnny Metgod als de belangrijkste aankoop voor het vol gend seizoen. Rinus Israel, toen nog trainer, vond dat Metgod met zijn ervaring een stempel op de ploeg „We zijn vijf keer verhuisd in vijf- enhalf jaar. Mijn zoon moet na de vakantie naar de basisschool in Ne- John Metgod: „Ik ben blij dat er nog zo over me wordt gedacht." zou kunnen drukken en in het veld de lijnen zou gaan uitzetten. Het doet Johnny Metgod plezier dat men zo over hem denkt. „Ik weet wel dat je in één jaar niet opeens een mindere voetballer wordt. Maar als mensen weten dat je op een handvol wedstrijden na buiten het eerste elf tal van de Spurs bent gebleven zou den ze wel eens verkeerde gedach ten over je kunnen hebben." „Ik ben blij", benadrukt hij, „dat er nog zo positief over me wordt ge dacht en dat Feyenoord na de vorig jaar verbroken contacten toch weer bij me heeft aangeklopt. Als je tegen een Engelsman zegt, dat Feyenoord je gekocht heeft, zijn ze behoorlijk onder de indruk. De club heeft in het buitenland nog altijd een grote uitstraling". Het Rotterdamse publiek laten zien dat hij zijn sporen in Europa heeft verdiend, dat noemt Johnny Met god de grootste uitdaging van het avontuur in de Kuip. „Ik wil de men sen natuurlijk altijd tonen dat ik goed kan voetballen, maar vooral na het voorbije seizoen ben ik erop ge brand om bij Feyenoord iets los te maken. De mensen moeten straks zeggen: zo, je kan zien dat-ie zes jaar in het buitenland heeft gezeten". John Metgod heeft zijn nieuwe club in het afgelopen seizoen twee keer zien spelen. „Beide keren tegen Aberdeen. Toen maakte het elftal nog een prima indruk op me. Wat me direkt opviel was de snelheid van Dave Mitchell. Dat ik volgend sei zoen echter een hoop nieuwe gezich ten zal zien, is inmiddels duidelijk." VLISSINGEN - Het Molukse voetbal elftal, dat is gevormd uit spelers als Simon Tahamata, Ton Pattinama en Bart Latuheru heeft gisteren de laat ste van zes wedstrijden op Indonesi sche grond gespeeld. Tegenstander, in het immense stadion in Jakarta, was de nationale ploeg. De Molukkers, die tijdens deze toernee niet één keer ver loren, speelden voor 15.000 toeschou wers met 0-0 gelijk. Twee keer was Simon Tahamata dicht bij een doelpunt in deze ontmoeting. Voor de rust ging de kleine vleugel spits van Beerschot alleen op het doel af en schoot op de paal. Na de rust mis- In de finale van de zestiende etappe doemde nog een tweede hindernis op, de Mösern bij Seefeld, vakantieoord van vele Nederlanders. Daar bekoch ten Freuler, Lubberding, Peiper en Nulens hun inspanningen. Vanderaer den was kort voordien gevallen. Hij bleef ongedeerd. Erik Breukink had in de gedecimeerde kopgroep van negen alleen nog Win nen naast zich. Hampsten was zijn ploeggenoot Lauritzen kwijtgeraakt. Door hun terugval kon een groepje met Bernard, Zimmermann en Van der Velde nog tot twaalf seconden te rugkomen. In het zicht van de finish begon Breu kink hem te knijpen voor de eind sprint. Daar was, zoals elke dag, voor de eerste drie 20,25 en 10 seconden ver goeding. „Ik was bang dat Hampsten uit mijn wiel zou komen. Ik was dan ook dolgelukkig toen die Italiaan er vandoor ging." Breukink finishte als zesde zelfs nog een plaats voor Hampsten. De 24-jari- ge Franco Vona vierde met tranen in de ogen zijn eerste triomf bij de profs. Vandaag keert de Giro terug naar Ita lië met een lange, op het oog vlakke etappe, waarna morgen in een klim- tijdrit van achttien kilometer zeker verschillen worden gemaakt. De uitslag van de 16e etappe is: 1. Vona (Ita) 170 km in 5.07.07 (20 sec. vergoeding, 33,212 BOEDAPEST (DPA) - Hongarije is opgeschrikt door een omvangrijk voetbalschandaal. De bond heeft concrete aanwijzingen, dat op de laatste wedstrijddag van de com petitie bij verscheidene wedstrijden is gemanipuleerd met de uitslag. Door dit sterke vermoeden van competitievervalsing zijn het tiende kampioenschap van Honved Boedapest en de degradatie van Debrecen en Kaposvar voorlopig herroe pen. De Hongaarse voetbalbond heeft alle clubs en betrokke nen opgeroepen behulpzaam te zijn bij het inmiddels in gang gezette onderzoek. Voor 20 juni is een algemene ver gadering belegd, waarop de bond uitsluitsel over de ver meende malversaties hoopt te geven. De gerechtelijke autoriteiten, die het onderzoek op de voet volgen, overwegen de Hongaarse voetbalbond in staat van beschuldiging te stellen. te hij uit een schuine hoek nog een sco ringskans. „Maar de 0-0 stand was ver diend", vertelde de Zeeuw Bert Pentu- ry, die de trip ook meemaakt. Zondag won het Molukse team de voorlaatste wedstrijd van Persib Ban dung met 1-0 door een doelpunt van Latuheru. Voor die wedstrijd waren er 10.000 toeschouwers komen opdagen. Bert Pentury: „Maar inmiddels zijn de spelers vermoeid geworden. Zo veel wedstrijden spelen in zo'n korte tijd is haast niet te doen. Zeker niet op het heetst van de dag. Tegen de nationale ploeg van Indonesië hebben we 's avonds om zeven uur gespeeld." De Molukse selectie bracht in de afge lopen dagen nog een bezoek aan de Burobudur, de bekende tempel in Bandung. Morgen (donderdag) keert het gezelschap terug naar Nederland. De aankomst op Schiphol wordt vrij dagmorgen om half elf verwacht. Knetemann, Johannes Draayer, Peter Stevenhaagen, Dag-Erik Pedersen (Noo) en Wim Arras (Bel). Van de genoemde renners zijn Theu- nisse (been) en Pedersen (knie) nog ge blesseerd. Beide renners kwamen ten val tijdens de Ronde van Italië. Ploeg leider Gisbers gaat er van uit dat bei den tijdig hersteld zullen zijn. SLUISKIL - De mededeling die orga nisator Piet Roelands tijdens de Zeeuwse kalendervergadering van de wielrenunie in januari van dit jaar in Kloosterzande deed was kil. „Het doorgaan van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen hangt aan een zijden draadje. Als de KNWU ons niet tegemoet komt, dan organiseren wij dit jaar de Omloop niet", maakte hij bekend. Nog geen maand later viel de beslis sing definitief: „Er komt dit jaar geen Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen." De wielerliefhebbers uit de regio sloeg de schrik om het hart, omdat de vrees bestond dat van uitstel afstel zou ko men. Maar er werden snel spijkers met koppen geslagen. Het eerste Zeeuws-Vlaamse wieler weekeinde, dat aanstaande zaterdag en zondag wordt gehouden, was gebo ren. Toch verliep de bevalling van deze wieler-tweedaagse voor amateur aller minst soepel. Henk Remijnsen, die sa men met Gijs Veerman en Ton van Oosten aan de wieg van het evene ment stond: „We waren van mening dat als de Omloop eenmaal van de ka lender verdwenen zou zijn, het in de toekomst moeilijk zou zijn weer een plaats te krijgen." En ook, omdat het al februari was, toen bekend werd dat er geen Omloop zou komen, werd het kort dag om nog iets op touw te zetten. In eerste instan tie werd er contact opgenomen met de organisatie van de Omloop, maar na enkele dagen bedenktijd bedankten de organisatoren voor de eer om mede werking te verlenen. Henk Remijnsen: „We stonden dus ge lijk voor een blok. We moesten met al les op nul beginnen. Niet alleen met het zoeken naar een nieuwe datum, want de aanlooptijd naar de oor spronkelijk geplande dagen was te kort. Dat was het eerste probleem, daarna kwamen de financiën, want we begonnen met een lege kas." Maar na contact met de KNWU bleek het weekeinde van 11 en 12 juni nog vrij te zijn. „Dus hebben we deze data meteen vast laten leggen", vertelt Re mijnsen, die intussen tot voorzitter van het uit elf man bestaande bestuur van de stichting Het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend werd benoemd. Maar er braken uiteraard nog wel spannende tijden aan. Vooral het eve nement financiëel rond krijgen was een eerste vereiste om uiteindelijk het licht op groen te zetten. De begroting wees namelijk op een bedrag aan van twintig mille. „Dat hield wel in dat de werkdruk heel groot was." „Tenslotte kwamen er drie pilaren waarop we het financiële blok konden bouwen. In de eerste plaats uiteraard de sponsors; voorts de subsidie's van Maar de respons voor deze club was ronduit teleurstellend: slechts dertig positieve reactie's kwamen er terug. „Desondanks gaf dit aantal wel de doorslag om uiteindelijk toch ja te zeggen, vooral omdat het met name met de sponsoring uitstekend ver liep." De organisatoren van dit eerste (en misschien ook wel laatste: „Als het gemeenten en provincie. En als derde hebben we besloten om een club van honderd op te richten. Daarvoor heb ben we zo'n 300 wielerliefhebbers aan geschreven", aldus Remijnsen. Omloop-comité volgend jaar besluit om de wedstrijd weer te organiseren, dan kappen we er weer mee") Zeeuws- Vlaamse Wielerweekend wilden op de zelfde formule als de Omloop voort- Henk Remijnsen: „We hebben enorm veel medewerking gekregen bouwen. Dus twee ritten in lijn en een individuele tijdrit. „Maar de contacten met de comité's in de plaatsen waar normaal de Omloop zijn etappe-plaatsen (Terneuzen, IJ- zendijke en Oostburg) had, liepen op niets uit. Gelukkig hadden we daar voor snel alternatieven gevonden." Vogelwaarde (waar zaterdag de twee daagse van start gaat), Sluiskil (tijdrit op zondagmorgen) en Breskens (voor de slotrit) toonden gelijk interesse om de plaatsen in te nemen. Aan de formu le van de Omloop hoefde derhalve niets gewijzigd te worden. Alleen de etappes moesten worden aangepast. En ook dat probleem werd snel opge lost. „Vooral dankzij de enorme medewer king van de politie hebben we nu een paar fraaie etappe's op papier staan", weet Henk Remijnsen, die overigens deze week door het Ministerie van De fensie aan de voorbereiding van deze tweedaagse werd onttrokken. De mo tor achter de organisatie werd voor herhalingsoefenigen opgeroepen. De organisatie ondervond wel dat er binnen de Nederlandse wielersport vraag blijft bestaan naar dergelijke etappe-wedstrijden. Er hebben zich negentien formatie's van elk zes ama teurs aangemeld; een aantal dat de verwachtingen ruimschoots overtrof. Dat was wel begrijpelijk, want volgend weekeinde wordt er in Gelderland ge streden om de nationale titel. Voor een groot aantal coureurs wordt het zater dag en zondag dan ook de laatste se rieuze test in de aanloop naar die titel strijd. Onder de deelnemende ploegen uiter aard de drie Zeeuwse clubs. Verder een paar landelijke amateur-selectie's (waarbij met name die van Jo van Aar- Ie sterke troeven in handen heeft, met onder meer Patrick Coone, Jos Bol, Joost van Adrichem, Arno Ottevanger en de Zeeuwen Toine Goense en Sjac- co Schroevers), de nationale militaire selectie is van de partij en de deelname van een Engelse formatie geeft de tweedaagse een internationaal tintje. Het etappeschema van dit eerste Zeeuws- Vlaamse Wielerweekend ziet er als volgt uit. Zaterdag: de rit Vogelwaarde-Vpgelwaarde over een afstand van 161 kilometer (start 13.30 uur); zondag: individuele tijdrit over 9800 meter in de buurt van Sluiskil (start 08.15 uur) en de etappe Breskens-Breskens over 140 kilometer (start 14.30 uur). LOCHRISTI Lokeren-spits j Nijskens bepaalt volgende we welke club hij volgend seizo- spelen. Er zijn nog twee serie digden: Sporting Charleroi eo Uerdingen. „De Duitse com heeft mijn voorkeur, maar i financieel meer geboden moet den dan door een Belgische cl dat er meer kosten aan zo'n( zing verbonden zijn", liet hij t Nijskens sloot maandag een ot komst met Charleroi, die vooru; op de onderhandelingen t Waalse vereniging en Lokerer. neer die het met elkaar eens wo de uit Hulst afkomstige aanvalt der geval akkoord met de aanl die hem is gedaan. „De voordel Charleroi zijn dat je er voor veil volk voetbalt dan bij Lokeren ei al dat ik er twee keer zoveel kaï verdienen." HOLMDEL (AFP) - De Ame oud-wereldkampioen bokset zwaarweltergewicht, Davey op tragische wijze om het lever men. De 28-jarige Moore probe Holmdel (New Jersey) zijn au door weigerende remmen in c was terecht gekomen, tegen teb om te voorkomen dat de wage: beneden viel. Hij gleed uit en door de auto overreden. GOES - Jean Pierre Gödde uits winnaar geworden van een jeu lerwedstrijd voor 14-jarigen in Beyerland. Zondag werd hij ach de afwachtingskoers van de van Limburg. De Goesenaar h in totaal vijf overwinningen ge dit jaar. AR RYAD (SID) - Said Aouita komende maanden atleten uit die-Arabië voorbereiden op de pische Spelen. De Olympisch! reldkampioen uit Marokko, I wereldrecordhouder op de 1' 5000 meter, traint in zijn vad drie talenten. Zeven atleten uit het land vand dollars trainen in Italië, Ver Staten en West-Duitsland. Aoui' verblijft het grootste deel van he in Italië. In 1972 namen atleten" oedie-Arabië voor het eerst i Olympische Spelen deel. Naar verwachting komt het 1 Seoul met een ploeg van vijftieu ten aan de start. DEN HAAG (ANP) - Noodgedv heeft bondscoach Ton van Lind onervaren handballers opgeno de Nederlandse selectie, die vat 19 juni deelneemt aan een zesl toernooi in Polen. Aschwin Ve; den, Robert Heuser, Marco K( kamp en Sidney Berendsen gaai omdat ervaren krachten moest zeggen. In de groep van veertien spelers breken onder meer doelman J ten en Ronald Habraken van» kampioen Blauw Wit, alsmede Fiege (E en O) en Patrick Bern (Swift Arnhem). De nieuwelinge: afkomstig van Jong Oranje. Nederland opent het toemoe Gdansk tegen wereld- en Olynf kampioen Joegoslavië. Daaini achtereenvolgens Zwitserland, B rije, Polen en Frankrijk tegenst" De selectie bestaat uit: Doel: Bassa (Tachos) en Hankel (He Veld: Van Olphen (Valencia), Schuur tardia), Groener (Emsdetten), Ruivei en Van Noesel (Swift Arnhem), Janse chos), Sidney Berendsen (Aalsmeer ser (Niloc), Robert Fiege (E en O), C" (Tachos), Versteegden (V en L), 1 (Hermes). MIDDELBURG - De KNVB af ling Zeeland (Voetbalbond) de Zeeuwse Sportraad heb het initiatief genomen om tek men tot voetbal voor gehan capten. Vanmiddag (woensd wordt in Vlissingen (velden het clubhuis van GPC) een vel voetbalmiddag gehouden v' die groep. Opzet van de kennismaking/»' is te onderzoeken of, in aansl» ting op een eerder dit jaar land lijk uitgebrachte beleidsnota® mulering gehandicaptenvcf bal, ook in Zeeland belangstf ling is voor dit soort voetbal. Vanaf half twee is iedereen kom uit de doelgroepen Mflj school-niveau en ZMLK-nive: (moeilijk lerende kinderen), ook deelnemers met een lich: melijke handicap. De STK-medewerker van de deling (Hans Mewiss) heeft sf men met Marieke van der K» van de Sportraad een p: ma gemaakt, waarin onder m" zijn opgenomen een warmW up, spel- en oefenvormen i past aan het niveau, een «tl strijdje en een soort penalty- kaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 32