ans op 'bestuurscrisis' Arnemuiden verkleind V oor waar delij ke gevangenisstraf geëist voor wraakactie ndoka's op ereplaats voc^tiiQgaiigérsi S*H£° ge PLATFORM VRIJWILLIGERS VLISSINGEN Thuiszorgproject krijgt 500 uit opbrengst van zomerzegels Trip Moluks elftal in Indonesië vermoeiend Steiger op PZC/streek LLITIE OM TAFEL irvergadering Middelburgse Irijfsvolleybal Schooltriathlon voor Unicef Voor eerste keer avondvierdaagse in Veere Basisscholieren gemeente Veere hielden sportdag gevallen 'ostburg won Jerste duel lijm zondagbeker ^tIrdag 4 JUNI 1988 b17 [NÉ MUIDEN - De kans op een be- uirkrisis in Arnemuiden is aan- •nlijk kleiner geworden, nu de 're fracties' van CDA, PvdA en binnenkort om tafel gaan zitten verschil van inzicht over een 1 è'rk '-zwakte-analyse van de re- eafe op Walcheren uit te praten. p I e M ,'D heeft in een brief aan het CDA tei|weten, nog steeds voor zo'n ana- JELBURG - De Middelburgse lijfsvolleybal Vereniging (MBV) |t dinsdag de jaarvergadering in jula van de Driestromenschool in ie Grevelingenstraat. ijgenda vermeldt onder meer een Feking van de competitie-inde- ig voor het nieuwe seizoen en een be- ïsverkiezing. Voorts worden de pn uitgereikt aan de teams die in [fgelopen seizoen in de verschil- klassen tot de beste behoorden. bestuursverkiezing zijn secreta- ;ssé Ina Seijnstra en Jacques de Jon- aJ tredend en niet herkiesbaar. Het ]iur heeft in Emily Berriér al een anc idaat gevonden voor de ene vaca- Een tweede kandidaat wordt nog ;ht. De vergadering begint 's ronds om half acht. lyse te voelen. Dat de liberaleneven als de PvdA maandag tégen stem den, hield volgens raadslid L. Hame link uitsluitend verband met de 'onbe vredigende' toelichting. Verder zet de WD vraagtekens bij de manier waar op CDA-wethouder M. A. Stoffels, die dreigt op te stappen uit woede over de 'onbetrouwbare' houding van zijn coa litiegenoten, de politieke spanningen uitspeelt via de krant. De PvdA be spreekt de ruzie komende week, na te rugkeer van fractievoorzitter B. de Reu. Maar ook de sociaal-democraten lijken bereid tot een gesprek. De driemansfractie van het CDA heeft de twee coalitiepartners gevraagd om voor dinsdag schriftelijk met een standpunt te komen. „Mocht u dit niet overwegen, dan zou dit kunnen leiden tot een breuk in de PvdA-CDA-VVD- coalitie", zo staat in de brief. Het CDA schrijft voorts, zich 'ten zeerste te heb ben verwonderd' over het stemgedrag van PvdA en WD, waarmee op 18 april nog afspraken waren gemaakt. Het argument van de WD'er Hame link, dat hij niet bij dat gesprek aanwe zig was, deugt niet, vindt het CDA. Staande de bijeenkomst is hem telefo nisch gevraagd of hij nog op- en aan merkingen had naar aanleiding van de raadsagenda. Het raadslid ontkende dat en zou ook in een later stadium niet reageren. 'Gegronde redenen' om tegen een kre diet voor de sterkte-zwakte-analyse te stemmen waren er niet, gelooft de CDA-fractie. De raadsleden wijzen er ten overvloede op, dat het ging om een voorstel van het voltallig college. Had den burgemeester en wethouders ge weten, dat er geen raadsmeerderheid voor kon worden gevonden, dan was het niet op de agenda gezet. Wethouder Stoffels zei vrijdag voet bij stuk te houden en zijn zetel ter be schikking te stellen, wanneer PvdA en WD hun afwijzende opstelling hand haven. Wel is hij bereid te praten over de vorm, waarin een nieuw raadsvoor stel wordt gegoten. LJSjïï; YERSEKE - De christelijke mavo in Yerseke houdt woensdag 15 juni een schooltriathlon in het kadert van de actie 'Unicef, scholen voor Nepal'. De triathlon (300 meter zwemmen, 20 ki lometer fietsen en 2 kilometer hardlo pen) speelt zich af in en rond zwem bad Den Inkel in Kruiningen. De leerlingen en leraren zijn de afgelo pen weken druk bezig geweest spon sors te zoeken die hun prestaties wil len belonen met een bijdrage voor de Unicef-actie. Een aantal bedrijven heeft prijzen voor de deelnemers be schikbaar gesteld. Zo wordt onder de sportievelingen die een bepaald be drag aan sponsorgelden hebben bin nengehaald en de triathlon in een be paalde tijd afleggen een gratis retou rovertocht Vlissingen-Sheerness voor twee personen met de Olau-Line ver loot. De triathlon begint om 9 uur. De prijsuitreiking is om 14 uur. WOENSDRECHT De Provinciale Noordbrabantse Energie Maatschappij (PNEM) is langs de snelweg A58 (Bergen op Zoom-Vlissingen) bezig met werkzaamhe den aan de hoogspanningsleiding Woensdrecht-Goes. Het karwei houdt verband met de aanleg van het zuidelijk deel van de Zoomweg. Die gaat vanaf de A58 door de polders onder Woens- drecht naar Antwerpen lopen. Ter hoogte van de par keerplaats Markies wil rijkswaterstaat een afslag ma ken van de A58 naar de Zoomweg. Een paar masten van de 150 kv-leiding staan echter in de weg. De PNEM is nu bezig met de bouw van een aantal nieuwe masten een stukje verderop. Ook moeten de kabels die over de weg lopen opnieuw worden getrokken. Om te voorkomen dat die tijdens de werkzaamheden op de A58 terecht komen, heeft de PNEM een viertal imposante stellingen weggezet. Het karwei moet over twee a drie weken ge klaard zijn. De kosten zijn voor rekening van rijkswater staat. Het is de bedoeling dat het zuidelijk deel van de Zoomweg in 1990-'91 gereed komt. MIDDELBURG - De wijkvereniging Zanddijk-Veere en de wandelsport vereniging 't Zand in Middelburg zul len voor de eerste keer een avondvier daagse in Veere houden. Het evene ment begint dinsdag 14 juni en vrij dag 17 juni is de slotavond van het wandelfestijn. Vier avonden achtereen kan naar keu ze een tocht van vijf of tien kilometer worden gemaakt. De start is elke avond om zeven uur vanuit het wijkge- bouw 't Praetuus van de wijkvereni ging Zanddijk-Veere aan de Frans Naereboutstraat in Zanddijk (naast het gymnastieklokaal). De laatste avond (vrijdag) is er een slotdefilé door Veere; in verband met dat défilé is de start vrijdag eerder. SEROOSKERKE - Van alle basis scholen in de gemeente Veere hebben 167 kinderen vrijdag deelgenomen aan de schoolsportdag 1988. Wethouder Sanderse opende om ne gen uur het gebeuren op sportpark Noordhout in Serooskerke. Daarna konden de wedstrijden estafette lo pen, atletiek en diverse balspelen be ginnen. Omdat de leerlingenteams on derling waren samengesteld uit ver schillende basisscholen kon er niet worden gesproken van een winnende school. Wel kregen alle leerlingen aan het eind van de geslaagde dag hun schoolatletiekdiploma uitgereikt. Op de foto het team van Reimerswaal: voor (vlnr): Michel de Wee, Colin Braes, fn Rijn, Marco Drost, achter: Patric Danker, Ronnie van 't Westeinde, Ad- i Vlaskoop, Martin Nieuwenhuize, Richard Heyermans. blRLE De derde plaas die het Igdcompetitieteam van judover- liging Reimerswaal heeft bereikt in de districtscompetitie mag aange- Irkt worden als een uitstekende estatie. Wellicht zelfs als de maxi mal haalbare positie, aangezien de tee koplopers in deze club-ontmoe- Bgen-reeks de sportscholen De Rooy en Ooms zijn. Keen de nummer twee in de eindrang- scl ,-ang, De Rooy, leden de Reimers- wa tl-judoka's op de laatste dag een Rine 3-2 nederlaag. Voor de punten f'gden Martin Nieuwenhuize en Mi- el de Wee. De Wee vesloeg in zijn ontmoeting tweevoudig Nederlands kampioen Jurgen van Rijswijk. Uiterst gecon centreerd judoënd scoorde de Yersek- se judoka al vroeg in de wedstrijd een yugo met een veegtechniek. De aldus verkregen voorsprong gaf hij niet meer uit handen. Van Rijswijk wist geen en kele score op het bord te krijgen, hoe hard ook zijn coach tekeer ging. In de allerlaatste ontmoeting werd de derde plaats bereikt door met 4-1 judo-club Made te verslaan. De kop van de eindstand: 1 Ooms (34 punten), 2 De Rooy (34), 3 Judo Vereni ging Reimerswaal/van de Pol (24), 4 Es- sink (20), 5 Judoclub Made (18). Het vorig seizoen eindigde judovereni ging Reimerswaal op de zesde positie. MIDDELBURG - Tegen de broers Mu. (35) en Me. (29) en hun neef C. Y. (20) uit Vlissingen is vrijdag op de zit ting van de rechtbank in Middelburg vier maanden gevangenisstraf voor waardelijk en 750 gulden boete geëist voor het toebrengen van zwaar licha melijk letsel. Zij hadden de evenals zij tot de Turkse gemeenschap beho rende M. N. A. met stenen gegooid en met een kapotte fles in het gezicht ge stoken. Het incident had plaats op 8 januari in Middelburg. A. werd al enige tijd las tiggevallen door Me. en Y. omdat ze wraak wilden nemen in een kwestie over een meisje. A. had hen om overi gens onduidelijke redenen zwaar ge griefd. Hij was zelfs uitgeweken naar Terneuzen omdat hij zich bedreigd voelde door het tweetal. Op de bewuste dag kwamen ze A. te gen in een koffiehuis in de Lammeren- steeg in Middelburg. A. zette het op een lopen, achtervolgd door beiden, die ieder een frisdrankfles als wapen hadden gepakt. Ook Mu. voegde zich bij hen, maar hij smeet alleen met stenen. Op de Lange Geere haalden zij A. in waarna een vechtpartij ontstond. A. verloor daarbij zijn mes. Het was niet duidelijk of Me. de steekwond in A. 's wang met dit mes of met de ka potgeslagen frisdrankfles toebracht. De wang werd doorboord en was pas na zes weken genezen. Me. werd zo kwaad op A. omdat hij een Nederlands meisje had. Intussen is hij zelf ook met een Nederlandse vrouw getrouwd. Officier van justitie mr S. Tempel achtte zijn aandeel in het geweld het grootst, daar hij de steek had toegebracht. De andere twee had hij slechts poging tot zware mishandeling en openlijke geweldple ging ten laste gelegd. Hij toonde zich niet geïnteresseerd in de eventuele culturele achtergrond van het gebeur- Voorzitter mevrouw M. Telle-de Vet van het comité zomerzegels overhandigt een cheque van vijfhonderd gulden aan mevrouw B.J.J. Meerman-Zijlmans van het platform vrijwilligersorganisaties in Vlissingen. De advocaat mr J. B. de Meester zei dat de wraakgevoelens naar aanlei ding van de caféruzie die al vier weken eerder plaatsvond, voor buitenstaan ders moeilijk te begrijpen waren. Er zou sprake zijn van een erecode. A. moest boeten omdat hij destijds de eerste klap gaf. De rechtbank doet 17 juni uitspraak.. lERIKZEE - In de Meelstraat in Zie- Tczee is woensdagmiddag rond 16.00 uu een steiger omgevallen en op twee vo rbijgangers terechtgekomen. tn medewerker van schildersbedrijf juit Zierikzee was bezig met het ver patsen van de steiger. Een van de po- i kwam naast de stoeprand terecht de schilder kon het gevaarte niet ?er houden. Mevrouw M. D. A. M. - B. Koudekerke kreeg de steiger op (ar linkerschouder en J. H. H. uit uis kreeg een gedeelte op zijn rug. ïide voetgangers zijn door hun eigen fisarts behandeld. ;hi OE WACHT - Oostburg won vrijdag avond de eerste finalewedstrijd om Zeeuwse zondagbeker tegen het jjveede elftal van Koewacht. De Oost- rgers gingen tegen alle verhoudin- n in met een 1-0 overwinning lo rn. B. Coryn maakte het winnende elpunt. De returnwedstrijd wordt orgen (zondag) in Oostburg ge- eeld. de beginfase kon Oostburg nog pro lteren van het nerveuze spel van Koe- jacht. Er werden een paar kansen ge- ■reëerd, maar meer dan dat leverde [et niet op. De Koewachtenaren kwa- en daarna sneller in hun ritme. Oost- |urg-doelman A. Langedijk kon een haal van H. Verschuren maar net egstompen. Scheidsrechter I. Geen- gaf Koewacht-speler R. van Daele og een boeking wegens ruw spel. Vlak na rust dreef de ploeg van trainer R. I 'ietjens Oostburg meteen weer in de I erdediging. Tot tweemaal toe moest Oe bal van de lijn worden weggehaald. J aim tien minuten voor tijd viel echter 1e genadeklap voor Koewacht. Coryn j et de Koewacht-doelman kansloos 3 oor in te lopen op een voorzet van J. e Bakker. j 'ostburg-trainer J. Moerman toonde I Ich na afloop zer tevreden. Rietjens 51 aarentegen vond het schandalig dat |en eerste elftal zo laf kon spelen. Hij Jaf zich voor zondag zeker niet verlo- bn. VLISSINGEN - De eerste financiële leiden, is binnen. Mevrouw M. Telle- impuls die in Vlissingen tot de oprich- de Vet schonk vrijdagmorgen op de ting van een thuiszorgproject moet vergadering van het platform voor vrijwilligersorganisaties in Vlissin gen vijfhonderd gulden uit de op brengst van de zomerpostzegels 1988 voor dit doel. De gemeente Vlissingen heeft inmiddels, vertelde medewer ker R. Balkenende van de stichting Welzijn voor Ouderen Vlissingen, mondeling geld voor het thuiszorg project toegezegd. Het initiatief moet na de zomervakantie van de grond ko men. Het thuiszorgproject is een idee van het Vlissings platform dat de krachten van vrijwilligersorganisaties bundelt. Zij houden zich in principe bezig met maatschappelijke dienstverlening aan onder andere ouderen. Het comité zomerpostzegels in Vlissingen heeft, aldus voorzitter mevrouw Telle-de Vet, het platform met vijfhonderd gul den bedacht, omdat de organisatie zich sterk wil maken voor het vrijwilli gerswerk. De oprichting van het pro ject - een centraal meldpunt voor vrij willigerswerk - moet daar een extra bij drage aan gaan leveren. Vlissingers die hulpbehoevend zijn, kunnen bij het centrale meldpunt assistentie vragen. Eén telefoonnummer draaien opent de deuren van de vele organisaties die VLISSINGEN Veertien zwemmers doken vrij dagavond om 22.00 uur precies in het verwarmde water van het Vlissingse sportfondsenbad om de eerste baantjes van de jaarlijkse nachtzwemma- rathon af te leggen. Het zwembad houdt het eve nement dit jaar voor de vijfde keer. Bijna hon derd deelnemers brachten de nacht door in of aan de rand van het zwembad. De marathon is geboren uit het zwemfestijn van de reddingsbrigade. Van 10 uur 's avonds tot 10 uur 's ochtends proberen 14 ploegen zoveel moge lijk kilometers af te leggen. Iedere ploeg telt zes zwemmers en een reserve. Nadat iemand een half uur heeft gezwommen volgt er voor hem een pau ze van tweeëneenhalf uur. In de twaalf uur komt iedereen dus vier keer aan bod. De ploegen komen overal vandaan: bedrijven, scholen, cafés, sport verenigingen, brandweer en twee teams van de Koninklijke Marechaussee. Naast manschappen van het district Vlissingen doken ook Marechaus sees uit het Brabantse Putte in het water. Volgens J. Schalkwijk, bedrijfsleider van het zwembad, bestaat er een grote saamhorigheid on der de deelnemers. „Ze hebben het gevoel de nacht te overwinnen. Zij presteren iets terwijl de meeste mensen slapen". Voor de zwemmers die ook hun ogen even willen sluiten, is er in de zwem bad tuin een tentenkamp opgeslagen. In 1987 werd het afstandsrecord verbroken. Een team van café De Concurrent legde in totaal 49,7 kilo meter af. Assistent-bedrijfsleider J. Keymel bena drukt echter dat de marathon een recreatief eve nement is en geen competitie. Iedereen krijgt dan ook dezelfde herinnering. Vanmiddag (zaterdag) is er in het zwembad een gratis zweminstuif. Hiermee biedt het sportfond senbad de kinderen die tijdens de zwemvierdaag- se geld bijeen zwommen voor Unicef een tegen prestatie aan voor het opgehaalde bedrag. De cheque wordt om 15.00 uur overhandigd aan bur gemeester J. C. Th. van der Doef, ere-voorzitter van het Walcherse Unicef-comité. vrijwilligerswerk in Vlissingen doen. Ouderen vormen de belangrijkste doelgroep. Het regeringsbeleid is erop gericht hen zo lang mogelijk thuis te laten wonen. Dat vraagt in een aantal gevallen extra hulp, wat in welzijnster- men heet mantelzorg. Iemand doet boodschappen, helpt een handje bij het schoonmaken van de woning of haalt medicijnen op. Senioren en an deren die daaraan behoefte hebben, kunnen na september hun wensen kenbaar maken bij het thuiszorgpro ject. Mevrouw B. J. J. Meerman-Zijl mans, voorzitter van het organiserend platform, gaf vrijdagmorgen aan dat de vrijwilligersorganisaties ervoor klaar zijn. Ongeveer veertig mensen hebben zich gemeld voor deelname. De bij drage uit de opbrengst van de zo merpostzegels is, erkende ook me vrouw Telle-de Vet, een eerste aanzet. „Wij hopen dat de gemeente deze hint opvat en het project gaat subsidie- ren". De zomerpostzegelverkoop door mevrouw Telle-de Vet en haar collega mevrouw M. Erkel-Dommanchet heeft in totaal negenduizend gulden opge bracht in Vlissingen. Het overgrote deel vloeit direct naar het landelijke comité zomerzegels dat projecten op het gebied van volksgezondheid, wel zijn, cultuur en milieu ondersteunt. VLISSINGEN - Uiterst vermoeiend. Zo omschrijft de Middelburger Jim my Pentury de reis van het Moluks elf tal uit Nederland door Indonesië. Het zijn vooral de reisomstandigheden, die de trip slopend maken: „Na een verblijf in Surabaya gingen we met een bus naar Yogyakarta. De bus da teerde uit de jaren vijftig en de reis was 350 kilometer lang. Er was wel wat airconditioning in de bus, maar het was toch uitputtend", vertelde Pentury. In Surabaya speelde het Moluks elftal de derde wedstrijd gedurende deze In- donesië-trip. Tegen Persebaya had den de Nederlanders voor 10.000 toe schouwers voortdurend een over wicht, maar de afwerking lukte niet. Tenslotte won het Moluks elftal met 1-0 door een doelpunt van Simon Ta- hamata uit een penalty. De publieke belangstelling voor het Moluks elftal op Java is opmerkelijk groot en in Yogyakarta speelden de Nederlanders dan ook voor 15.000 toe schouwers tegen PSIM. Coach Buite laar had ditmaal gekozen voor een jong elftal. Een geroutineerde speler als Ton Pattinama (FC Utrecht) kreeg rust. Na een 0-0-ruststand won het Mo lukse elftal tenslotte nog met 4-0 door treffers van Simon Tahamata van Beerschot, Bert Aipassa van FC Utrecht (twee keer) en Bart Latuheru van Excelsior. Tijdens deze trip op Java brengt het Molukse team nog bezoeken aan Ban dung en Jakarta. Zondag is in Ban dung een Indonesisch elftal onder 19 jaar de tegenstander en dinsdag wordt de wedstrijdenreeks besloten met een duel tegen het nationale elftal van In donesië in Jakarta. Donderdag 9 juni vertrekt het gezelschap uit Jakarta naar Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 41