Voor Frits Kessel geen zwijgplicht Nederlands elftal bijna honderd miljoen waardl Meer officials dan spelers voor het oranjeteam Geschiedenis EK-voetbhJ PZC/ sportkrant Nieuw bloed Leider Bloedeloos Spaanse furie BLESSURE VAN GULLIT IS WERELDNIEUWS Wonderen Betrokkenheid Dopingrel Geen zwijgplicht DUURSTE SELECTIE VAN ALLE LANDEN ZATERDAG 4 JUNI 1988 Spaanse nationale selectie met acht spelers van Real Madrid (Door Gerrit Jan Hoek) MADRID Spanje heeft op het ko mende Europese voetbalkampioen schap wat goed te maken. Want bij de laatste twee grote toernooien greep het Spaanse nationale elftal op nogal schlemielige wijze net naast de prij zen. Op het WK'86 in Mexico maakte Spanje een uitstekende indruk, maar strandde in de kwartfinales op België bij de beslissende strafschoppen op een onvermurwbare Jean-Marie Pfaff. Twee jaar daarvoor bij het EK'84 in Frankrijk maakte Spanje de meeste aanspraak op de Europese ti tel. Maar in de finale tegen Frankrijk dook doelman Arconada knullig over een vrije trap van Michel Platini heen. Uit dat elftal zijn intussen een aantal bekende namen verdwenen: het bik kelharde centrale duo Goicoechea en Maceda kampt al geruime tijd met ernstige blessures, Santillana is on langs gepensioneerd, de agressieve ha zewind Julio Alberto is uitgeraasd, het dravertje Juan Senor is uit de gratie, terwijl doelman Arconada sinds zijn blunder in Parijs nooit meer geselec teerd werd door bondscoach Munoz. De vraag, die iedereen in Spanje bezig houdt. is of Spanje met een deels ver nieuwde selectie in staat is om op nieuw hoge ogen te gooien in West duitsland. De kern van de huidige se lectie bestaat uit maar liefst acht spe lers van Real Madrid, dus wie komt er eerder voor een grondige analyse over de Spaanse kansen in aanmerking dan Real-trainer Leo Beenhakker? „Globaal gezien valt er op de twintig spelers, die Munoz heeft geselecteerd, niet zoveel af te dingen. Vijftien namen zijn heel logisch, over de resterende vijf kan je van mening verschillen. Mu noz heeft in de oefenwedstrijden veel geëxperimenteerd en geprobeerd nieuw bloed in de selectie te brengen. Maar dat is niet succesvol gebleken. Daarom is hij toch weer teruggevallen op de oude kern. Ik moet eerlijk zeg gen, dat ik persoonlijk een beetje ver rast was, dat Munoz Tendillo, onze centrale verdediger, niet heeft geno men. Bij dat besluit speelt zeker oud zeer een rol. Tendillo was na het WK van 1982 in Spanje uit de boot geval len. Maar Munoz had hem er onlangs vanwege blessureproblemen in de de fensie toch weer bijgehaald. Toch ziet hij het gewoon niet in Tendillo zitten. Dat is natuurlijk zijn goed recht. Maar ik voorzie toch grote problemen ach terin bij Spanje". „Goicoechea en Maceda vormden na tuurlijk een gouden koppel. Nu staat er in verhouding wat minder ervaring en kracht in het centrum van de verde diging. Andrinua is een sobere voor stopper, puur iemand om een tegen stander uit te schakelen, maar weinig meer. Gallego moet nu als libero gaan spelen. Maar die is opbouwend beter dan verdedigend. De grote vraag is, als Gallego geblesseerd raakt, wie hem dan moet vervangen. Dat is niemand erg duidelijk. Zelf had ik gedacht, dat Munoz de centrale verdediger van Se- villa, Serna. zou kiezen. Dat is een hele goede. Bovendien mist Munoz Chendo aan de rechterflank door een blessure. Tomas is een klasse minder, een harde mandekker en een schopper. Mijn type niet, Tomas vind ik niks. Al met al ben ik dus bang, dat Spanje op het WK Leo Beenhakker achterin problemen zal krijgen, want 'daar ligt duidelijk het zwakke punt". Behoudens Tendillo en de Mexicaan Hugo Sanchez maakt het volledige basiselftal van Real Madrid deel uit van de selectie. „Van de acht spelers van Real Madrid zullen er denk ik zes spelen. Doelman Buyo zal wel reserve zijn en de veteraan Camacho zal ook wel niet in de basis staan. Munoz heeft slim en goed gehandeld door Cama cho terug te halen. Dat is het bindmid del van de ploeg, houdt het zaakje met zijn karakter en persoonlijkheid bij elkaar, Camacho is de absolute leider in de ploeg, ook als hij niet meedoet. Maar de rest speelt in de basis: San- chis en Gallego achterin, Michel, Mar tin Vazquez en Gordillo op het mid denveld en Butragueno voorin. Mu noz heeft duidelijk gekozen voor het blok van Real Madrid als uitgangs punt. Maar het rare is, en dat begrijp ik niet, dat Munoz toch de speelwijze van de nationale ploeg niet met die van Real heeft gelijkgeschakeld. Hij zoekt veel meer zekerheid achterin, speelt behoudender dan wij dat doen". Tijdens het afgelopen seizoen klaagde Beenhakker regelmatig steen en been over het overladen competitiepro gramma, dat zijn spelers fysiek sloop te. Krijgt de Spaanse selectie met de Real-spelers als kern straks de reke ning gepresenteerd van al dat over werk? Leo Beenhakker: „Daar ben ik niet zo bang voor. Twee tot drie weken is voldoende om uit te rusten. Boven dien geeft zo'n toernooi zoveel inspira tie en uitstraling dat de competitiever moeidheid geen enkele probleem vormt. Het probleem zal wel weer voor mij zijn, als de spelers van het EK te rugkomen". zo'n vriendschappelijke wedstrijd te gen Tsjecho-Slowakije te spelen, ze ker niet voor de spelers van Madrid, die bovendien toch bijna zeker van hun selectie zijn. Die hoeven niet te spelen om een plaatsje te veroveren. Ik denk dat je niet te veel waarde moet hechten aan de resultaten in de oefenwedstrijden". In de oefencampagne slaagde Spanje er nauwelijks in om te overtuigen. De DDR, Tsjecho-Slowakije en Frank rijk troefden Spanje moeiteloos af, terwijl Spanje alleen Schotland een bloedeloos 0-0 gelijkspel afdwong. „Die resultaten in oefenwedstrijden zeggen me niets. Het is eigenlijk de consequentie van het speelprogram- ma. Alle internationals hebben drie tot vier maanden drie keer in de week gespeeld. Als je maanden op de been hebt gestaan, valt het niet mee om Het sterke punt van de Spaanse selec tie was in de afgelopen jaren altijd de onderlinge band in de selectie, ver sterkt door de vaderfiguur van bonds coach Miguel Munoz. Maar vorig jaar kreeg dat imago van Munoz een flinke knauw. Aan de vooravond van de in terland tegen Albanië liet Munoz de niet geheel fitte Gordillo toch in Sevil- la opdraven, om hem vervolgens rechtsomkeerd naar Madrid terug te sturen na verzet van de rest van de se lectie. Beenhakker over de mogelijke consequenties van die onverkwikkelij ke affaire-Gordillo: „De relatie tussen Munoz en de spelers is daardoor wat bekoeld, er is minder vertrouwen. Dat is duidelijk te merken. Maar in hoever re dat effect heeft straks op het EK weet ik niet. Voetballers zijn altijd in staat op zulke momenten toch het bes te voor zichzelf te kiezen en dat is pres teren. Spanje weet zich altijd uitste kend op te peppen. Vandaar dat het heel goed is, dat Camacho er bij is. Die is in zijn eentje in staat het zaakje weer op de been te zetten. Op zo'n moment maakt het weinig uit of de invloed van Munoz groot of klein is". Voor Leo Beenhakker staat het dan ook buiten kijf, dat Spanje op het EK weer boven zichzelf zal uitgroeien. „Munoz heeft altijd gekozen voor de Spaanse furie, dat is bekend. De hui dige generatie kijkt wat afstandelij ker aan tegen het voetbal. Als je de Spaanse furie relateert aan spelers als Goicoechea en Julio Alberto, dan heeft Spanje inderdaad wat aan furie ingeleverd. Maar in dit team zit nog voldoende temperament en Spaans bloed. Ook een type als Michel kan ko ken, neem dat van mij aan. Ik denk, dat Spanje best wel eens voor een ver rassing kan zorgen. Het Spaanse voet bal is internationaal vreselijk sterk. Vergeet niet, op alle grote toernooien is Spanje er steeds bij. Dat geldt ook in de breedte. Kijk maar eens naar de UEFA-jeugd, dit jaar Europees kam pioen, of het elftal onder de 21, dat vo rig jaar de beste van Europa was". „Het Spaanse voetbal is enorm prak tisch, met veel kracht en inzet, waarbij ook de techniek niet ontbreekt. Als je het Spaanse voetbal vergelijkt met dat van landen, die links en rechts af en toe een uitschieter hebben, is het ni veau in Spanje veel constanter. Mis schien wel niet zo mooi, maar hele maal gebaseerd op resultaat. Als je zo'n elftal van onder de 16 van Portu gal ziet winnen in de EK-finale, kan je discussieren over de manier of je een speler van 16 jaar zo moet laten voet ballen. Maar ze kunnen met 16 jaar al helemaal op resultaat spelen. En dat geldt natuurlijk ook op het hoogste ni veau van de nationale selectie. Maar al met al wordt er het laatste jaar in Spanje veel positiever gespeeld. Dat heb ik met Real Madrid ervaren. Ploe gen als Celta of Osasuna verdedigen niet meer uitsluitend. De stijl van Es- panol is ondanks het succes in de UE- FA-cup niet toonaangevend. Petje af voor Espanol-trainer Clemente, hij heeft het vreselijk ver geschopt, maar met 7 verdedigers spelen kom je tegen woordig niet meer tegen. De stijl van Espanol is dan ook zeker niet maatge vend voor het huidige Spaanse voet bal". In Westduitsland zal Leo Beenhakker er ambtshalve bij zijn, zij het bepaald niet van harte. „Na tien maanden voetbal ben ik er een beetje moe van. En dan nog het aantal journalisten, dat je te woord moet staan. Wordt het niet tijd, dat ik je mijn gironummer een keer geef? Want ik voel me zo langzamerhand een soort semi-cor- respondent". (Door Paul Onkenhout) ZEIST Straks is hij, op die lanter fantende heren in witte jassen van Medisch Centrum West na, weer even de bekendste dokter van Nederland. Dan buigt hij zich over die kleine klachtjes, die onvermijdelijk zijn als er drie wedstrijden in zeven dagen af gewerkt moeten worden. Ook zal hij de wereldpers kalm te woord staan als het meespelen van een Oran jeklant twijfelachtig is. Maar KNVB- dokter Frits Kessel geniet dan ook, „want ook voor mij is zo'n Europees kampioenschap een krent in de dage lijkse pap". Medisch Centrum Zeist, een week voor de ouverture Westduitsland-Italië. Het zweet staat Frits Kessel (50) op het voorhoofd. Telefoons rinkelen, secre taressen storen, de spanning is reeds voelbaar. „Druk, druk, druk. Kan je morgen of zo niet terugkomen?". La ter: „Nou, hier dan maar effe". Effe wordt anderhalf uur en Kessel, op 1 juli van dit jaar precies twintig jaar in dienst van de KNVBheeft zij n visie op de medische begeleiding van het Ne derlands elftal in Westduitsland gege- ven. wedstrijden door snel herstellen. Spe lers worden van kleine klachtjes afge holpen en de energievoorraden wor den weer aangevuld. Verlies je de eer ste twee wedstrijden, dan is er geen houden meer aan. Dan kunnen spelers bijna niet meer herstellen". „Aan die 48 uur hebben we normaal gesproken voldoende om de meest simpele wonden weg te werken. Een hersteltraining, daags na de wed strijd, doet ook vaak wonderen. Nee zeg, intensief wordt er in Westduits land niet meer getraind. We gaan er van uit dat iedereen een paar dagen voor de start van het toernooi condi tioneel klaar is". „De aard van de klachten? Vooral ver moeidheid, heel simpel. De dag na de wedstrijd klaagt iedereen over pijnlij ke pezen, spieren en gewrichten. Voet ballers hebben altijd wel wat. Bijna al tijd is het, met onze kennis en goede apparatuur, eenvoudig weg te werken". Internationale toernooien zijn voor Frits Kessel zo langzamerhand gesne den koek. De arts ontvluchtte de ano nimiteit van de Zeister bossen tijdens de WK's in Westduitsland (1974) en Ar gentinië ('78) en de EK's in Joegoslavië ('76) en Italië ('80). Desondanks: „Ver zadigd ben ik absoluut niet. Ik zit straks ook op dat puntje van de bank. Die betrokkenheid raak je niet kwijt. Als het loopt, genieten wij mee. Als het misgaat, lijden we mee". De agenda van Frits Kessel, Guus de Haan (masseur) en Monne de Wit (fy siotherapeut) is van 10 tot en met 18 juni (en wellicht daarna) overvol. „Neem de eerste week. Simpel gezegd: wedstrijd, hersteldag, voorbereidings dag, wedstrijd. Enzovoort. In die tus senliggende dagen kunnen wij met z'n drieën de ploeg van wat probleempjes afhelpen. Het lichaam moet tussen de Doping. Frits Kessel gaat het onver mijdelijke gespreksonderwerp niet uit de weg. In 1974 stak hij een vuur aan dat, toen de internationale pers er eenmaal lucht van kreeg, nauwelijks te blussen was. Naar aanleiding van een serie doldwaze acties in het duel tegen Nederland beschuldigde een emotionele Kessel enkele Brazilianen van dopinggebruik. Een heuse rel was geboren. „Dat gebeurt me dus echt geen tweede keer. Ik suggereerde na afloop dat de scheidsrechter één van die Brazilia nen voor de dopingcontrole moest aanwijzen. Dat had me toch een dis cussie tot gevolg... Ik was fout, had zo iets nooit mogen zeggen voordat het door een officiële instantie geconsta teerd was. Maar vergeet niet dat het in die tijd wemelde van de verhalen over pillen en slikken. En toen ik die Brazi liaan tekeer zag gaan, tja...". Ruim vier jaar later bleek tijdens een Dokter Frits Kessel: zeventien miljoen gulden transfergeld op mijn behandelta- fel. grootscheeps onderzoek dat, in Neder land althans, het dopinggebruik in de hoogste afdelingen te verwaarlozen was. „De uitkomst was dat er heel wei nig geslikt werd. Een massale jacht op 'heel weinig' is zinloos. Dan kan je be ter voor een goede voorlichting kiezen. Waarom zou je een uiterst kostbaar opsporingsapparaat opzetten als er nauwelijks iets te constateren valt? Van pillen en poedertjes is nog nooit iemand kampioen geworden en dat zal ook in Westduitsland niet gebeuren". „Ja, doping geeft je soms het gevoel dat je de hele wereld aankan. Het blijft dus verleidelijk. Wat je echter aan conditie wint, raak je kwijt aan technisch vermogen. En voetbal is techniek, techniek en nog eens tech niek. De rest is bijzaak. Er bestaat ook niet één specifiek belangrijkste spier groep. Voetballers gebruiken het hele samenspel van spieren. Een hele serie beenspieren, voor het lopen en de schijnbewegingen. Daarnaast de trekspieren voor het springen, schie ten en sprinten. En dat alles gesteund vanuit de romp, de buik- en rugspie ren. Daar komt enorm veel kracht vandaan". De geestelijke schade die het Neder lands elftal straks mogelijk oploopt, is een hoofdstuk apart. Na een nederlaag is het dringen geblazen bij de massage tafel. Oude blessures spelen op, spie ren worden onwillig, de verveling slaat toe en de basis voor conflicten wordt gelegd. Het inschakelen van een psy choloog is desondanks niet overwo- gen. v Kessel: „Want dat mislukt toch. Veel clubs hebben het geprobeerd, maar niemand is er wijzer van geworden. Bij een voetbalploeg moet de trainer de psycholoog zijn. Die man moet een stuk psychologie in z'n manier van werken hebben. Daarnaast moeten ook de masseur en de fysiotherapeut enig psychologisch inzicht hebben, want dat duo krijgt bij de massageta fel de geheimen te horen en moet don ders goed weten wat wel, en wat niet doorverteld mag en moet worden". Kessel realiseert zich dat straks een blessure van, bijvoorbeeld, Ruud Gul- lit, wereldnieuws is. Speelt het werk van zijn collega's zich in de anonimi teit van de spreekkamer af, Kessel kan zich geen zwijgplicht permitteren. „Hoor ik vaak van collega's. Zeggen ze: 'Kessel, je bent een aardige jongen, maar waarom praatje in het openbaar altijd maar over je patiënten?' Colle ga's begrijpen daar geen snars van". „Als arts van een voetbalploeg móet je echter wel. Het volk kijkt nu een maal over m'n schouder mee. Tijdens persconferenties worden er voortdu rend vragen gesteld over blessures. Ik geef daar, voorzichtig, altijd ant woord op. Anders wordt er maar raak gefilosofeerd en komen er allerlei in dianenverhalen in de krant. Trou wens, lang niet alles komt in de publi citeit hoor. Ik heb geen last van die druk, doe gewoon m'n werk. Ik sta er zelfs niet bij stil dat er soms voor ze ventien miljoen gulden transfergeld op m'n behandeltafel ligt". Ruud Gullit Ger Lagendijk ZEIST (GPD) Oranje brengt in West-Duitsland straks bijna honderd! miljoen gulden aan 'handel' op het veld. Met dit astronomische bedraj heeft Nederland zonder twijfel de duurste selectie van de acht deelnel mende landen. De handelswaarde van de twintig voetballers worden op! een rijtje gezet door Ger Lagendijk, spelersmakelaar. De twintig spelers, die Lagendijk stuk voor stuk de 'markt' laat passerer.1 zouden samen 97,63 miljoen gulden moeten opbrengen. De huidige haul delswaarde wordt nog aanzienlijk hoger bij tussentijdse verkoop naar he:| buitenland. Ook is geen rekening gehouden met clausules die bepaalde! spelers (Erwin Koeman, John Bosman) in hun contracten hebben laten| opnemen. De duurste speler van Oranje blijft Ruud Gullit. Gekocht door AC Milanl voor 18 miljoen gulden zou de vedette op dit moment volgens Lagendijk! minstens 25 miljoen moeten opbrengen. Gullit zou Diego Maradona (231 miljoen) als duurste speler van de wereld passeren. „Als je Gullit bij Milanl weg wilt halen, ben je een astronomisch bedrag kwijt", aldus Lagendijk! Maar ook Ronald Koeman 15 miljoen) en Gerald Vanenburg (12 miljoen! blijken een aardig centje waard. De goedkoopste voetballer in de selectie - de transfervrije Arnold Mührenl buiten beschouwing gelaten - is nieuwkomer Wim Koevermans. De lange! voorstopper van Fortuna S zou nu 350.000 gulden opbrengen. „Het is natuurlijk een ruwe schatting", voegt Lagendijk daar aan toe! „Maar duidelijk is dat de totale waarde van Oranje heel dicht bij de honf derd miljoen komt." Het prijslijstje van Oranje: Van Breukelen 1,5 miljoen; Menzo 1,5 miljoen; Troost 1,5 miljoen; Rijkaard 9 mill joen; Ronald Koeman 15 miljoen; Van Tiggelen 2,7 miljoen; Koevermans 0,35 mill joen; Suvrijn 1,5 miljoen; Vanenburg 12 miljoen; Van Aerle 2,7 miljoen; Wouters2.1 miljoen; Mühren (transfervrij); Erwin Koeman 2,7 miljoen; Winter 2,7 miljoen; KrJ zen 1 miljoen; Van 't Schip 2,7 miljoen; Bosman 5 miljoen; Kieft 3 miljoen; Van Bas| ten 5 miljoen; Gullit 25 miljoen; Het Europees kampioenschap voor landenteams wordt voor de achtsttl keer gehouden. Pas de laatste twee keer bestond het deelnemersveld uiil acht ploegen, daarvoor uit vier. Nederland nam twee keer eerder deel, inl 1976 en 1980. De historie (met tussen haakjes het aantal toeschouwersf vanaf 1960: 1960 (Frankrijk). Finale: Sovjet-Unie-Joegoslavië 2-1 (na verlenging)-17.966. Derdt| plaats: Tsjechoslowakijke-Frankrijk 2-0. 1964 (Spanje). Finale: Spanje-Sovjet-Unie2-l (79.105). Derde plaats: Hongarije-Dene-| marken (3-1 (na verlenging). 1968 (Italië). Finale: Italië-Joegoslavië 1-1 (na verlenging)-68.817. Overgespeelde t| nale: Italië-Joegoslavië 2-0 (32.886). Derde plaats: Engeland-Sovjet-Unie 2-0. 1972 (België). Finale: West-Duitsland-Sovjet-Unie 3-0 (43.066). Derde plaats: Honga| rije-België 1-2. 1976 (Joegoslavië). Finale: Tsjechoslowakije-West-Duitsland 2-2 (na verlenging. 5J| na strafschoppen)-30.790. Derde plaats: Nederland-Joegoslavië 3-2 (na verlenging). 1980 (Italië). Groep 1. Tsjechoslowakije-Westduitsland 0-1 (10.500); Nederland-Griel kenland 1-0 (14.990); Westduitsland-Nederland 3-2 (29.900); Griekenland-TsjechosloI wakije 1-3 (7.600); Nederland-Tsjechoslowakije 1-1 (11.900); Griekenland-Westduitsf land 0-0 (13.900). Groep 2. België-Engeland 1-1 (15.180); Spanje-Italië 0-0 (46.330); België-Spanje 2-l| (11.430); Engeland-Italie 0-1 (59.650); Spanje-Engeland 1-2 (14.440); Italië-België0-l| (42.300). Finale: Westduitsland-België 2-1 (47.860). Derde plaats: Tsjechoslowakije-Italië Ml (na verlenging, 9-8 na strafschoppen) (24.650). Het toernooi trok in totaal 350.630 toe f schouwers. 1984 (Frankrijk). Groep 1. Frankrijk-Denemarken 1-0 (47.570); België- Joegoslavië 2-0 (41.525); Frankrijk-België 5-0 (51.360); Denemarken-Joegoslavië 5-0 (34.735); FrankJ rijk-Joegoslavië 3-2 (47.510); Denemarken-België 3-2 (36.910). Groep 2. Westduitsland-Portugal 0-0 (44.700); Roemenië-Spanje 1-1 (16.970); Westl duitsland-Roemenië 3-1 (31.780); Portugal-Spanje 1-1 (24.360); Westduitsland-Spanjel 0-1 (47.690); Portugal-Roemenië 1-0 (24.460). Halve finale. Frankrijk-Portugal3-2ina| verlenging) (4.850). Denemarken-Spanje 1-1 (na verlenging, 4-5 na strafschoppen (47.840). Finale: Frankrijk-Spanje 2-0 (47.368). Het toernooi trok in totaal 599.628 toeschouj wers. Het Europees kampioenschap voetbal wordt afgewerkt in acht stadions Dat zijn, met tussen haakjes de totale capaciteit, het aantal zitplaatsei| en het bouwjaar: Hamburg, Volksparkstadion: 61.330 - 27.530 - 1952. Düsseldorf, Rheinstadion: 68.400 - 32.800 - 1926. Gelsenkirchen, Parkstadion: 70.750 - 36.600 - 1973. Hannover, Niedersachsen Stadion: 60.360 - 40.640 - 1954. Frankfurt, Waldstadion: 61.050 - 30.450 - 1925. Stuttgart, Neckarstadion: 70.700 - 35.680 - 1933. Keulen, Möngersdorfer Stadion: 60.580 - 28.100 - 1975. München, Olympiastadion: 78.000 - 47.500 - 1966. DEN HAAG (GPD) Er gaan meer Nederlandse officials dan spelers! naar het EK-voetbal. Het begeleidingsteam van Oranje telt 21 man en! vrouw. De selectie van het Nederlands elftal bestaat uit twintig spelers I De Nederlandse vertegenwoordiging in Duitsland staat onder leiding van| de vice-voorzitter van de KNVB-sectie betaald voetbal, Jacques Hogewo-1 ning. De bestuursleden Nuninga, Hut en De Vries completeren het EK-co-l mité. Oranje neemt verder vier trainers mee, die onder leiding staan van! bondsmanager Rinus Michels. Het complete begeleidingsteam bestaat uit: Jacques Hogewoning (voorzitter EK-CC'I mité), Klaas Nuninga, Henk Hut en Renze de Vries (leden EK-comité), Jan Huybrec-t hoofd EK-bureau), Herma Hoveling (secretaresse), Rob de Bakker veiligheidsfur:\ tionaris), Fred Racké en Ger Stolk (voorlichting en PR), Carel Akemann (secretar»l technische zaken), Rinus Michels bondscoachNol de Ruiter, Bert van Lingen,P& I Buter en Ron Groenewoud (assistent-coaches), Frits Kessel (arts), Monne de Wiilfï'l siotherapeut), Guus de Haan verzorgerHerman van de Hengel (kok), Ger?l Steenhuizen (materiaalverzorger), Piet Lagarde (vertegenwoordiger sponsor At' I das).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 38