Dijk van Westkapelle is nu Deltaveilig NVOB-Zeeland pleit voor opheffing van uitzendverbod Landbouwschool in Schoondijke sluit Roosevelt-comité VS bezocht Oud-Vossemeer PZC/ provincie ergunning voor twee jaar Kustvaarder - Ambla in dok Scheldepoort VdA Middelburg ver cultuur en ultuurbeleid fog geen nieuw and afgebrande roothandel Koole 'wee pogingen tot diefstal in winkel Gissingen mislukt Stalen bolders gestolen Vernielingen bungalowpark in Bruinisse Bleijenberg b.v. voor totaal schoonmaakonderhoud 01184-17500 Gewonde bij aanrijding Delegatie uit Nagasaki naak Middelburg 11 IDDELBURG - België mag jaarlijks een half miljoen kubie- meter zwaar verontreinigd slib, afkomstig van de drempel in Zandvliet, terugstorten in de Westerschelde. Ook voor het jrten van tien miljoen kubieke meter relatief schoon zand t de monding van de zeearm heeft de Belgische overheid toe- emming gekregen. De vergunningen op grond van de wet rontreiniging oppervlakte zijn onlangs respectievelijk tor twee en voor drie jaar afgegeven door minister N. nit-Kroes. Voor het storten van het vuile slib van de drem- ls van Lillo, Frederik en de rand en platen van Doel moeten Belgen zelf een oplossing zien te vinden. Aan de bron Hartig woordje IN BOUWNIJVERHEID Maatregelen Controle-actie Voorwaarde TERDAG 4 JUNI 1988 stort lagger terug Schelde derland moet volgens internationa- afspraken meewerken aan de in- mdhouding van een vrije en veilige orvaart van de scheepvaart op de jsterschelde. Daarvoor zijn regelma- baggerwerkzaamheden nodig. Ge- ddeld moet de Westerschelde een jpte hebben van NAP -16 meter. Op moment is de zeearm op een aantal iatsen (voor Borssele, Hansweert, ith) NAP -14,5 meter diep. „Dat is", lus ing L. A. Kneepkens van rijkswa- •staat, „zo'n beetje de grens die wij veiligheidsoverwegingen aanhou- n. Hoe meer slib je laat liggen, des te jeilijker het wordt om Antwerpen te reiken". De afgelopen jaren kreeg >lgië zonder al te veel problemen een rgunning voor de baggerwerkzaam- den. Sinds vorig jaar moet daaraan hter een vergunning op grond van de ;t verontreiniging oppervlaktewate- n zijn gekoppeld. Een en ander mdt in dat voortaan ook milieube- ngen een niet onbelangrijke rol spe- „Een vrij harde vergunning", zegt neepkens. „Krijg je die niet, dan kun niet baggeren". De baggerwerk- amheden worden, eveneens volgens ternationale afspraken, uitgevoerd )or België. Rijkswaterstaat houdt ;chts toezicht. De onderhoudsklus :eft voor het grootste deel betrek- ng op de monding van de Wester- helde. waar voornamelijk schoon IDDELBURG - Jan Kassies, Eerste imerlid voor de PvdA en directeur in het Instituut voor Theateronder- ek, Henk Koch, directeur van de euwse Culturele Raad en de Mid- Iburgse wethouder van cultuur irrit Schoenmakers nemen woens- g 15 juni deel aan een bijeenkomst de PvdA Middelburg over cultuur cultuurbeleid. avond, een onderdeel van een reeks leidingen over de discussienota huivende Pandelen, heeft als the- a: 'Cultuurbeleid, het kernpunt van ize politiek?' De ledenvergadering is n 19.30 uur in de Concertzaal. RNEUZEN - Groothandelscen- um P. C. Koole, dat donderdagmor- n tot de grond toe afbrandde, heeft >g geen nieuwe huisvesting. Direc- ur P. Koole van het Terneuzense oothandelscentrum is nog in onder- indeling met diverse personen. aar dat er een nieuw bedrijf opge- art zal worden staat volgens een oordvoerder als een paal boven wa- r. Koole zoekt een pand met een ootte van ten minste 3000 vierkante eter. Als dit niet gevonden wordt, 1 een nieuw pand gebouwd worden, oole hoopt in ieder geval binnen zes aanden weer een nieuwe zaak op po li te hebben. oorzaak van de brand is nog steeds et bekend. Maar evenals de com- andant van de Terneuzense brand er, J. Bruggeman, verwacht de Ter- uzense recherche dat storingen bij t automatisch opladen van accu's in vorkheftrucks, de brand veroor- akt hebben. Voor brandstichting :t het onderzoeksteam geen enkele den. gemeentepolitie van Temeuzen eft vrijdag drie jongens, M.K., U.K. U.E., uit die stad betrapt op plunde- ig. De zestien-jarigen hadden enkele rffen sigaretten uit de puinhopen n het verwoeste pand gehaald. Na- it de politie een proces-verbaal tegen drie had opgemaakt, werden ze ;er op vrije voeten gesteld. GISSINGEN De Vlissingse S. B. en G. B. B. (29) hebben geprobeerd rijdagmorgen om elf uur voor meer an tweehonderd gulden aan siera- ■n te stelen bij een grootwinkelbe- 'ijf aan de Lange Zelke in Vlissin- ■n. De diefstal liep echter in de ga- n. De beide vrouwen zijn aangehou- n door de politie en om twee uur vrij- igmiddag, na het opmaken van pro 's verbaal, heengezonden. Ij dezelfde winkel aan de Lange Zelke d£ed vrijdagmorgen om half tien de •jarige J. c. H. G. uit Vlissingen een ging sportschoenen voor niets te be- achtigen. Dat mislukte en G. werd ngehouden. Tegen hem is proces rbaal opgemaakt. Het paar schoe- n had een waarde van 57,50 gulden. zand ligt. „Baggerspecie", aldus de woordvoerder van rijkswaterstaat, „is slechts de verzamelnaam voor al het bodemmateriaal dat moet worden op gebaggerd". Kneepkens noemt de voorwaarden die minister Smit-Kroes heeft gesteld voor de tijdsduur een 'bewuste uit spraak'. De bewindsvrouwe wil na melijk dat de Belgen de vervuiling van de Westerschelde aan de bron aanpakken en niet jaarlijks het pro bleem opschuiven. „Na die tijd", al dus Kneepkens, „zal de minister op nieuw afwegen of de Belgen vooruit gang hebben geboekt". De schone en vervuilde slib zal op lokaties worden gestort vlakbij de plaatsen van her komst. Rijkswaterstaat heeft daar voor zogeheten ebgeulen op het oog waar minder stroom is. De kans op wegstromen wordt daardoor aanzien lijk verkleind. Volgens die beredenering zou het ver vuilde slib van de Drempel van Zand vliet gestort worden op het grondge bied van de gemeente Reimerswaal, die eind vorig jaar een aanlegvergun- ningensysteem in het leven riep. Over eenkomstig het raadsbesluit moet voor elke baggerstorting een aparte vergunning worden aangevraagd bij de gemeente. Onduidelijk is nog wie dat zou moeten doen: België of rijks waterstaat. Rijkswaterstaat heeft in ieder geval geen vergunning gevraagd. „Omdat", zegt Kneepkens, „we het op dit moment fundamenteel oneens zijn met de gemeente. Op dit moment wordt daarover op verschillende fron ten bestuurlijk overleg gevoerd". Bij de gemeente Reimerswaal is in ie der geval geen aanvraag voor een ver gunning binnengekomen, noch van de Belgen, noch van rijkswaterstaat. Bur gemeester A. Verbree beaamt dat het gemeentebestuur in gesprek is met het ministerie, maar tekent daarbij aan dat het aanlegvergunningensysteem blijft gehandhaafd. Volgens de burge meester heeft het weinig zin om het conflict op de spits te drijven. „Wij hebben er voorlopig geen behoefte aan om het mes op tafel te leggen". Rijkswaterstaat tekent daarbij aan de baggerwerkzaamheden niet kun nen worden stopgezet. „Anders ge zegd: je kunt de scheepvaart niet stil leggen. Je moet baggeren. Wij zijn van mening", beoogt Kneepkens, „dat de vergunning op grond van de wet ver ontreiniging oppervlaktewateren de belangen van het water, met de nu ons beschikbaar staande mogelijkheden, het best zijn behartigd". - i. v» vaSlfa V-'i-ïtewteVk' Ir H. Engel van rijkswaterstaat Zeeland en dijkgraaf mr J. ALantsheer scheppen rood grint in de mal om daarin later de aanduiding 'Deltasterk' te walsen. WESTKAPELLE - Deltaveilig. Dat predicaat kreeg de Westkappelse zeedijk vrijdagmiddag letterlijk opgedrukt bij de officiële inge bruikneming. Ir H. Engel, hoofdin genieur-directeur van Rijkswater staat directie Zeeland, en dijkgraaf mr J. A. Lantsheer van het Water schap Walcheren walsten deze let ters met een oude stoomwals op de zeewering. Na twee jaar overlast voor de bewoners van Westkapelle is de voor vijftig miljoen gulden ge renoveerde dijk opgeleverd. Met de voltooiing van dit werk valt er een last van de schouders van het waterschap af, zo schetste burge meester H. A. van Maldegem de si tuatie. Het op deltahoogte brengen van de dijk stuitte destijds op nogal wat verzet van de inwoners van de Walcherse smalstad. Bijna dertig woningen moesten wijken voor het zwarte asfalt. Dat het sommigen nog dwars zit bleek uit de tekenin gen die aan de wand van de feest tent, waar het officiële gedeelte plaatsvond, waren opgehangen. Een tekenwedstrijd onder de oudste leerlingen van de twee basisscholen in Westkapelle leverde felle protest tekeningen op. 'Blijf van onze hui zen af was op menig werkstuk te le zen. Van Maldegem uitte ook een aantal andere ongenoegens: het zware werkverkeer, rondstuivend zand en de vestiging van een opslag plaats op een lokatie waar voorheen flora en fauna floreerde. De burgemeester zei nog niet te we ten of de balans in het voor- of in het nadeel van de Westkappelaars door sloeg. „We hebben één van de mooi ste autoroutes langs de kust gekre gen. Het binnentalud van de dijk wordt alweer aardig groen. Met hulp van het rijk en de provincie werkt de gemeente aan verdere aankleding van de zeewering. Binnen vijf jaar zijn we net zo aan deze dijk ver knocht als we aan de vorige waren". De officiële openingshandeling werd uiteraard op de winderige dijk zelf verricht. Engel en Lants heer strooiden met een schop rood grind over het laatste stukje asfalt. Vervolgens reden ze het vast met een stoomwals. Na verwijdering van een mal bleek dat het tweetal op deze wijze het woord 'deltasterk' op het buitentalud had vereeu wigd. Dijkgraaf Lantsheer overhandigde, nadat het dagvuurwerk was ontsto ken, een beschutte bank met uit zicht over zowel het land als het wa ter aan de inwoners van Westkapel le, vertegenwoordigd door burge meester Van Maldegem. Ondertus sen bezong het Westkappels dames koor, uiteraard in authentieke kle derdracht, de verknochtheid aan dorp, dijk en zee. In de feesttent, op gesteld achter het Kasteel van Ba tavia, deden alle sprekers - aanne mer, dijkgraaf, hoofdingenieur-di recteur van Rijkswaterstaat en bur gemeester - een greep in de geschie denisboekjes. Ze verschilden van mening wanneer het eerste dijkje bij Westkapelle was aangelegd. Vol gens Lantsheer was dat vijfhonderd jaar geleden. „Het dijkje werd steeds zwaarder en steeds langer en heeft alle aanvallen van de zee kun nen weerstaan. Met de voltooiing van deze zeewering komt er een ein de aan een tijdperk. De kust hoeft alleen nog onderhouden te worden en daarbij is zandsuppletie tegen woordig het toverwoord: het op een natuurlijke manier ophogen van het strand, zodat de duinen behouden blijven. Deze werkwijze wordt ook gehanteerd bij het deltaveilig ma ken van het kustvak tussen Zoute- lande en Westkapelle". Over dit werk had Lantsheer een hartig woordje te wisselen met En gel als vertegenwoordiger van het rijk. „Het waterschap is dit jaar begon nen met dat kustvak na een grondi ge voorbereiding. Na de inschrijving hebben we het karwei aan een aan nemerscombinatie gegund voor een bedrag van 4,4 miljoen gulden". On langs lag er echter een brief van de minister van verkeer en waterstaat in de bus met de mededeling dat er voor het boekjaar 1988 slechts 3 mil joen beschikbaar is. Het blijkt dat geld aan de Deltawerken wordt ont trokken, omdat een stormvloedke ring in de Nieuwe Waterweg aan de horizon is verschenen. Ik ben van mening dat het rijk niet aan zijn toe zeggingen mag tornen. Er moet vol gens planning worden gefinancierd. Het waterschap is best bereid om over voorfinanciering te praten, maar dan zal dat toch een normale rentevergoeding met zich mee moe ten brengen". Een pijnlijk punt, gaf Engel ruiter lijk toe. Hij kon niet meer dan het vertrouwen uitspreken dat ook voor dit laatste deltawerk de middelen worden gevonden. Engel herinnerde eraan dat vroeger alles in de dijk verdween. Van vuil nis tot dood vee. Hij garandeerde dat nu alleen met zand is gewerkt. De baggermaatschappij Volker Ste- vin heeft dit buitengaats opgezogen en via drijvende leidingen in de dijk gespoten. Met een ruwe zee een moeilijk te klaren klus. Hakkers Werkendam verzorgde het grond werk en Koninklijke Wegenbouw Stevin verpakte het geheel in asfalt. De hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat vond dat de dijk niet alleen de functie van zeewe ring hau en wees met name op de recreatieve waarde. De gemeente Westkapelle werkt daarom mo menteel aan het tot stand brengen van dagrecreatieve voorzieningen op en om de zeedijk. De aanleg van het multifunctionele Abraham Ca- landplein vordert gestaag. Ook wordt gedacht aan een skeelerbaan op het buitenlichaam van de dijk. RENESSE - Voorzitter G. de Jonge van het NVOB (Nederlands Verbond van Ondernemers in de Bouwnijver heid) in Zeeland heeft zich uitgespro ken voor opheffing van het uitzend verbod in de bouwnijverheid. Hij deed dat vrijdag in Renesse tijdens de voorjaarsledenvergadering van de bouwwerkgeversorganisatie. De Jonge gelooft niet dat opheffing van het verbod er toe zal leiden dat koppelbazen opnieuw op grote schaal in de bouw hun slag kunnen slaan. De vakbonden vrezen dat dat wèl zal ge beuren. De Jonge meent echter, dat de wet ketenaansprakelijkheid voldoen de handvatten biedt om te voorkomen dat koppelbaaspraktij ken weer de kop opsteken. De NVOB-voorzitter plaatste zijn op merkingen tegen de achtergrond van de Zeeuws-Vlaamse bouwaffaire. Zo als bekend, bestaat bij de Bouw- en Houtbond FNV het ernstige vermoe den, dat een groot aantal Zeeuws- Vlaamse bouwbedrijven zich schuldig heeft gemaakt aan ontduiking van premiebetalingen door het verbod op het inhuren uitzendkrachten te nege ren. De Jonge uitte gistermiddag kritiek op de wijze waarop de Bouw- en Hout bond FNV de zaak in de publiciteit heeft gebracht. „Vrijheid van me ningsuiting is in ons land een groot goed. Anderzijds vraag ik me af wie er baat heeft bij het ongenuanceerd naar buiten brengen van vermoedens en on bewezen verdachtmakingen". Hij meende dat de vakbond de kwestie WESTERSCHOUWEN - Van de in aanbouw zijnde recreatiehaven De Schelphoek in de gemeente Wester- schouwen zijn in de nacht van woens dag op donderdag zestien roestvrij stalen bolders gestolen. A. van B. uit Renesse deed namens de Stichting De Schelphoek aangifte van de diefstal. De bolders zaten al vast in de kade en zijn 2.400 gulden waard. De daders draaiden de bouten los en namen de bolders mee. Diezelfde nacht werd ingebroken in een viskraam aan de Havenkade in Bruinisse. De daders gingen er van door met een digitale elektronische weegschaal, kilo's verschillende soor ten vis, blikjes frisdrank en een schaal met druipbodem. De eigenaar van de viskraam is W. van M. uit Oosterland. De totale waarde van de ontvreemde goederen is nog niet bekend. BRUINISSE - Vandalen hebben in de afgelopen week in een woning in een bungalowpark in Bruinisse huisge houden. De daders braken in en vernielden een televisietoestel, glazen, een thermo staat en een douchegordijn. Ze sneden kussens en matrassen open en beklad den en beschreven muren en inventa ris met ontlasting. Verder hingen de vandalen met water gevulde con dooms op. Een medewerker van Aqua- delta Beheer, de eigenaar van de wo ning, ontdekte woensdag de ravage in de onverhuurde huis bungalow. eerst in het Zeeuws bouwberaad (het overlegorgaan van werkgevers- en werknemersorganisaties) had moeten aankaarten. De Jonge kondigde een paar weken ge leden aan 'passende maatregelen' te zullen treffen, indien zou blijken dat ook bij het NVOB aangesloten bedrij ven bij de affaire zijn betrokken. Hij wilde zich vrijdag - desgevraagd - nog niet uitlaten over de aard van die maatregelen. Het NVOB wil eerst de resultaten afwachten van het onder zoek dat wordt ingesteld door het So ciaal Fonds Bouwnijverheid en de Loontechnische Dienst. De voorzitter van het NVOB-Zeeland toonde zich vrijdagmiddag een - voor zichtig - voorstander van opheffing van het uitzendverbod. Volgens De Jonge hebben de uitzendbureaus in middels duidelijk bewezen dat ze (op het gebied van bemiddeling én scho ling) voor hun taak zijn berekend. Bo vendien pleit ook de toekomstige her structurering van de arbeidsvoorzie ning voor opheffing van het verbod om uitzendkrachten in te zetten, meent De Jonge. Daarnaast zou het schrap pen van de omstreden bepaling het te kort aan vaklieden in de bouw enigs zins kunnen verlichten. Weinig waardering had de NVOB- voorzitter ook voor de recente contro le-acties van de Bouw- en Houtbond FNV op de naleving van de cao-afspra ken over verbetering van de arbeid somstandigheden. Uit die actie is ge bleken dat veel bouwbedrijven in Zee land de hand lichten met die afspra ken. Zo worden er in de bouw bijvoor beeld nog altijd veel te zware cement- zakken gebruikt. Volgens De Jonge is het voor de bouwwerkgevers echter ui termate moeilijk om over te stappen op lichtere cementzakken, simpelweg omdat ze nauwelijks bij de cementfa brieken verkrijgbaar zijn. De Jonge kondigde vrijdag in Renesse aan, dat bedrijfsleven, provinciale overheid en onderwijs in het najaar een actie zullen starten om te trach ten de afdeling bouwkunde van de HTS in Vlissingen te behouden. Hij vreest dat de afdeling zal sneuvelen omdat de norm van 200 leerlingen niet gehaald wordt. Volgens de voor zitter van NVOB-Zeeland zal sluiting van de bouwkunde-afdeling tot ge volg hebben, dat het tekort aan goed geschoolde krachten in de bouwnij verheid nog nijpender wordt. Het gezelschap Amerikaanse gasten rondom de Thoolse burgemeester H. A. van Munnik (met ambtsketen) en de zoon van de voormalige Amerikaanse president Franklin Delano Roosevelt in de geboorteplaats van diens vermoedelijke stamvader, Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER - Een delegatie van het Amerikaanse comité Franklin Delano Roosevelt heeft vrij dag een bezoek gebracht aan Oud- Vossemeer, de geboortegrond van de vermoedelijke stamvader van de be kende Amerikaanse president. In de 17e eeuw pakte een Klaas Maartens- zoon van het Roosevelt zijn koffers om de oversteek te wagen naar Nieuw Amsterdam, het tegenwoordige New York. Bij de Amerikanen bestaat grote be langstelling voor de Europese wortels van de familie, al is de afstamming nooit bewezen. Het gezelschap, onder wie de zoon van de voormalige presi dent, David Roosevelt, bezocht de Ne derlands hervormde kerk en het am bachtsherenhuis in Oud-Vossemeer. In de 17e eeuw heeft de toen invloedrij ke Zeeuwse familie Van het Roosevelt onder meer een kroonluchter, een zil veren doopvont en een koperen lesse naar aan de kerk geschonken. De overkomst van de Amerikanen houdt verband met de uitreiking, van daag in Middelburg, van de zogenoem de Four Freedoms Awards. De onderscheidingen gaan naar oud bondskanselier Helmut Schmidt, de voormalig minister van financiën in Liberia mevrouw E. Johnson Sirleaf, burgemeester T. Koliek van Jeruza lem, de Amerikaan dr A. Hammer en aan H. Mahler, directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie. SCHOONDIJKE - De rijks middelba re landbouwschool (RMAS) in Schoondijke moet op 1 augustus 1989 de deuren sluiten. Het aantal aanmel dingen voor het komende leerjaar is opnieuw ruim onder de norm die het ministerie stelt. Waarnemend direc teur J. Bearda reageerde vrijdag te leurgesteld op het besluit van de mi nister. De RMAS in West-Zeeuwsch-Vlaande ren haalt al verschillende jaren het mi nimum-aantal leerlingen niet meer. Om in elke klas aan de norm van 17,7 leerlingen te voldoen zouden er per jaar zo'n 25 aanmeldingen moeten zijn. In het vorig schooljaar waren dat er 11 Dit jaar waren er dankzij de vele voor lichtingsactiviteiten van de school 16. Het was aanvankelijk de bedoeling dat de school op zou gaan in het Agra risch Onderwijs Centrum (AOC) in Goes. Wanneer het AOC eenmaal ge realiseerd zou zijn, zou de RMAS in Schoondijke als dependance kunnen blijven bestaan. De minister had hier echter de duide lijke voorwaarde aan verbonden, dat er voldoende leerlingen moesten zijn. „En zestien vindt de minister kenne lijk te weinig", aldus Bearda, „Dit jaar sluit ook het lager agrarisch onderwijs in Terneuzen. Dan is er in Zeeuwsch- Vlaanderen geen agrarisch dagonder wijs meer. Gezien het sterk agrarische karakter van de streek is dat heel jam mer." Volgens Bearda heeft de RMAS met Advertentie SCHOONMAAKBEDRIJF drie problemen te kampen gehad. In de eerste plaats is het aantal middel bare scholieren minder dan enkele ja ren geleden. Bovendien schrikken de problemen in de akkerbouw potentie- Ie leerlingen af. Doordat de school in Schoondijke alleen de B-opleiding (van twee jaar) bood, gingen leerlingen uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, die de zwaardere A-opleiding (van drie jaar) willen volgen vanaf de brugklas al naar Goes. Bearda: „We zijn het afgelopen jaar nog met man en macht bezig geweest om het aantal aanmeldingen te laten stijgen. Er is erg veel aan werving ge daan met onder meer videofilms, fol ders en spreekbeurten. Het heeft he laas niet mogen baten. Maar er komt in september gewoon een nieuwe eer ste klas. Die krij gt les alsof er geen slui ting voor de deur staat." ELLEMEET - De 87-jarige I. de G. uit Ellemeet is donderdagavond om 18.00 uur gewond geraakt bij een aanrij ding met een auto. De G. stak met de fiets aan de hand plotseling de rijbaan van de Kuyer- damseweg over en lette daarbij niet op het verkeer. Automobilist J. V. uit Haamstede reed richting Renesse en kon de man niet meer ontwijken. Een aanrijding volgde. De G. is door een plaatselijk arts behandeld en kon daarna huiswaarts keren. De auto üep aan de rechterzijde beschadigingen op. MIDDELBURG - Van donder dag 9 tot en met zaterdag 11 juni krijgt Middelburg een delegatie uit de Japanse zusterstad Naga saki op bezoek in verband met het tienjarig bestaan van de uit wisseling. De groep telt 47 leden en staat onder leiding van Masa- ru Tagawa, voorzitter van de ge meenteraad. Onder de delega tieleden zijn vertegenwoordi gers van de gemeente, handel, industrie en toerisme. Ook par ticulieren nemen aan het bezoek deel. De delegatie komt donderdag om 17 uur aan. 's Avonds biedt het stadsbestuur van Nagasaki een diner aan. Vrijdag maken de bezoekers een stadswandeling door Middelburg en brengen ze bezoeken aan de bedrijven Chrompack en De Schelde en de Kamer van Koophandel. Om 14 uur wordt het gezelschap ver wacht op de stormvloedkering Oosterschelde. Om 17 uur biedt de gemeente Middelburg een re ceptie en een diner aan. Tijdens de receptie in het stadhuis over handigen vertegenwoordigers van Nagasaki een bedrag voor het adoptieproject op de Kaap- verdische Eilanden, een geza menlijk project van Middelburg en de zustersteden. De ont vangst zal ook worden bijge woond door een delegatie uit het Engelse Folkestone, waarmee de Zeeuwse hoofdstad ook vriend schapsbanden onderhoudt. Zaterdag 11 juni om 11 uur reist de groep uit Nagasaki door, na in Middelburg te hebben gewin keld. VLISSINGEN - De Russische kust vaarder Ambla ligt in dok van de re- paratiewerf Scheldepoort in Vlissin- gen-Oost. Het vaartuig dat donder dagmorgen op weg van Vlissingen naar zee een gat opliep, is vrijdagmid dag op eigen kracht teruggevaren. De experts waren vrijdag nog bezig met een onderzoek naar de plaats en aard van het lek. De Ambla was donderdag, nadat het lek was ontdekt, voor de kust van Westkapelle ten anker gegaan. Het Di rectoraat Generaal voor Scheepvaart en Maritieme Zaken (DGSM) wilde een onderzoek naar de schade instel len, maar vanwege de wind kon dat niet op volle zee gebeuren. Het Russi sche koopvaardijschip arriveerde om half vier vrijdagmiddag in de Sloeha- ven. Onbekend is of Scheldepoort de reparatie mag uitvoeren. De Ambla heeft geen olie verloren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 11