ebrapad leidt naar ngang MDGO-school Scholieren liepen 8 mille bijeen Autobestuurder miste bocht onder invloed UNSTWERK VLISSINGEN Zaalvoetbalclub Delphi houdt twee toernooien [)e Bruinvis houdt j ewemevenementen V erpleegper soneel houdt laatste driekamp in Hulst Medicijnen Geknoeid Schaapscheerfeest op kinderboerderij Overstekende man Vlissingen geschept Familiedag VCK POLITIERECHTER MIDDELBURG )xpo hobby's op illibrordcollege OOST-SOUBURG Huurderscomité - Het huurders comité WSW/Turnhoutstraat komt donderdag in wijkcentrum Middenhof in Oost-Souburg bijeen. Op de agenda staan de vochtproblemen die zich in de woningen van de Woning Stichting Walcheren (WSW) aan de Van Turn houtstraat voordoen, en de stand van zaken met betrekking tot verbetering van de woonbuurt. De vergadering be gint om 19.30 uur. Artsen Tandarts: Dierenartsen: Apotheken: Wijkverpleegkundigen: Huldiging - De Mixed Hockeyclub Vlissingen houdt vrijdag 17 juni een al gemene ledenvergadering voor leden en ouders van jeugdleden in haar club huis op sportpark Bonedijke in Vlis singen. Tijdens de vergadering zullen de kampioenen van dit jaar: jongens Al (zaal), jongens A2 (veld), meisjes A (veld) en heren I (veld) gehuldigd wor den. Voorts zullen de verschillende commissies hun jaarverslagen voorle zen. De vergadering begint 20.00 uur. Afgestudeerd - Aan de R.U. van Leiden is Richard Boucherie op 27 mei afgestudeerd in de wiskunde en op 31 mei in de natuurkunde. In beide geval len werd de doctoraalbul hem met veel genoegen overhandigd. Sea Sound Singers - Het dames- barbershopkoor Sea Sound Singers in Vlissingen vorig jaar kampioen van Nederland houdt woensdag 8 juni een openbare repetitieavond. De repe titie wordt gehouden in gebouw 't An ker in Vlissingen en begint om 20.00 uur. Gevonden - Bij de gemeentepolitie in Vlissingen zijn de volgende gevon den voorwerpen afgegeven: fietscom puter, fototoestel, foto's, kinderspeel goed, kinderhorloge, damesarmband, bos met 9 sleutels en bos met 3 sleu tels. Bij het dierenasiel zijn twee Me- chelse herders en een wit/rode kater aangegeven. RITTHEM Dorpscomité Het dorpscomité Ritthem houdt woensdat een openba re vergadering in het gemeenschaps huis Ons Dorpsleven. Tijdens deze ver gadering zullen de leden van de pro jectgroep Ritthem worden geïntrodu ceerd, ze gaan zich ondermeer bezig houden met zaken als speelvoorzie- ning vodor de Ritthemse jeugd, ach terstallig onderhoud gebouwen We verstraat, snelheid verkeer Zandweg. Hierna vosdlgt het hoofdthema van deze avond: de rioolzuiveringsinstalla tie. Aan de hand van dia's zullen de he ren S. M. Nijboer en M. Rijk, van het Waterschap Walcheren, een toelich ting geven over het functioneren van de rioolzuiveringsinstallatie die bin nenkort in gebruik wordt genomen. Na deze uiteenzetting worden de aanwezi gen in de gelegenheid gesteld vragen te stellen over dit onderwerp. De ver gadering begint om 19.45 uur. KNNV-afdeling houdt natuurwandeltocht in bos bij Veere MIDDELBURG Youth for Christ - De Middel burgse gitarist Hans Heymans treedt .vanavond (vrijdag) op in de koffiebar van Youth for Christ aan de Heren gracht in Middelburg. Zijn concert be gint om 20.30 uur. Viswedstrijd De hengelsportver eniging 'Middelburg' hield de twaalfde wedstrijd voor de clubcompetitie aan het strand bij de Veersedam. Twee ju nioren en 62 senioren vingen in totaal 483 vissen met een totaal gewicht van de bovenmaatse exemplaren van ruim negen kilogram. Gevonden Bij de gemeentepoli tie in Middelburg zijn op 19 mei door de Zeeuwse bibliotheek de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd: donderblauw regenjack, maat 152; blauw/wit/grijs tricot jack; 1 paar licht blauwe gebreidekinderhandschoen-' tjes; 1 paar rode nylon wanten; 1 paar- zwarte nylon wanten; 1 paar donker- blauwevinyl dameshandschoenen; grijsblauwe zelfbinden;rood gebreid wollen mutsje; zwarte gebreide wollen) sjaal; groene wollen sjaal; groene wol len sjaal; lichtblauwe zijden sjaal- jlichtblauwe zijden sjaal; rode wollen sjaal; paars/rood gestreepte wollen sjaal; lichtblauwekinderrugzak; 2 lin nen tasjes met opdruk PZEM; 1 bor deauxrood metwitte ruitjes nylon tas je, inhoudend 1 ballpointpen en bloc-' nootje. i Astmafonds De collecte voor het- Astmafonds heeft in Middelburg 10.125,21 gulden opgebracht. ZOUTELANDE Viswedstrijd - De visclub 'De Knoraene' te Zoutelande hield de zés- de wedstrijd van het seizoen op het eerste zuiderstrand. De vangst was matig. De 40 deelnemers vingen 76 vis sen waarvan 28 bovenmaats. De jeugd- prijs werd gewonnen door Wisse Kop- pejan met 60 pnt. PZC/ streek 'jet gezelschap genodigden wijdt lissingen in ganzenpas in. voorafgegaan door wethouder C. de Keijzer - het kunstwerk bij de MDGO-school in LISSINGEN De hoofdingang van e MDGO-school in Vlissingen is inds donderdagavond stukken ge- akkelijker te vinden. Wethouder C. e Keijzer van onderwijs onthulde im half zeven een zebrapad dat is ont- orpen door de beeldend kunstenaar rijn Giezen uit Noordwijk. Het pad leidt de bezoekers van de MDGO- chool vanaf onder meer de Bosseweg irect naar de hoofdingang. Dat was et hoofddoel van het kunstwerk, aardoor het, erkende De Keijzer, iet aan kunstzinnige waarde heeft [ewonnen. Het budget was ook iets te >eperkt en het produkt mocht boven- J iien weinig onderhoud vergen. OES - Ouders van leerlingen van et Sint Willibrordcollege in Goes ex- oseren vanaf vandaag (vrijdag) de rodukten van hun uiteenlopende obby's in de gangen van de school, e schoolleiding wil met de tentoon- elling de aandacht van de leerlingen stigen op wat een liefhebberij zoal >or fraais kan opleveren. De tentoon- estelde werken lopen uiteen van Schilderijen, grafiek en textiele werk- 1 ormen tot plastieken van roestvrij Itaal en poppen. De hobby-tentoon- I telling duurt de hele maand juni. I SAS VAN GENT - De Sasse zwem- en I «oloclub De Bruinvis houdt van zon- lag 19 tot en met zondag 26 juni de I aarlijkse zwemweek. Van dinsdag I ot en met vrijdag kunnen liefhebbers I n het zwembad vanaf 17.00 uur te- I echt voor de traditionele zwemvier- j laagse. ie Bruinvis begint de week op zondag I 9 juni vanaf 10.00 uur met een wed- j trijd voor niet-startvergunninghou- Iers. Een dag later is er 's avonds vanaf I 8.30 uur een jeugdestafette voor de I iroepen 6, 7 en 8. Woensdagmiddag I ijn er voor de zwemvierdaagse vanaf I 4.00 uur nog wedstrijden voor de Sas- e jeugd. De donderdagavond is vanaf 1 9.30 uur gereserveerd voor de vereni gingen. Zij kunnen dan met ploegen I an vier personen meedoen aan een es- I afettewedstrijd. Weer een dag later I rordt een 'ludiek waterpolotoernooi' I lehouden vanaf 19.30 uur. I laterdag worat om 12.00 uur het start- I ein voor het De la Bourse-waterpolo- loernooi gegeven. Tien heren- en vijf 9 iamesteams nemen deel aan dit toer- jiooi. De veteranenwedstrijd tussen Iwee Bruinvisteams begint om 17.30 I lur. Op zondag wordt het De la Bour- I e-toernooi afgesloten. De eerste I earns treden om 9.00 uur aan. De Keijzer gaf aan dat hij wel eens vraagtekens heeft gezet bij de uitvoer baarheid van het plan. De kunstenaar is, volgens hem, echter uitstekend in zijn opzet geslaagd. Het normale ze brapad zoals die op vele plekken in ste den en dorpen voorkomen, loopt door in het schoolgebouw. „Dat schept", maakte MDGO-directeur mevrouw M. A. Verhage duidelijk, „een verbinding tussen binnen en buiten". Giezen uit Noordwijk heeft aan de schoolmuren een groot aantal collages aange bracht. De wijze waarop het werk tot stand is gekomen, wordt daarop uitge beeld. De kunstenaar heeft eveneens koperen handvaten aan de deuren aangebracht. De bedoeling is dat de kunstvoorwer pen slijten en aantonen hoe intensief van het schoolgebouw gebruik wordt gemaakt. „Dat zie je bijvoorbeeld ook bij leistenen trappen die leiden naar oude gebouwen", merkt mevrouw Ver hage op, „die zijn vaak op vele plaat sen uitgesleten". Giezen heeft zijn op dracht gekregen in het kader van de één procentsregeling, op grond waar van de overheid één procent van de bouwkosten beschikbaar stelt voor de creatie van een kunstwerk. De uitge breide en vernieuwde school opende al in oktober 1986 de deuren. „Het kunst werk heeft lang op zich laten wach ten", erkende de MDGO-directeur, „maar het bestuur wilde eerst de ver bouwing van het verouderde gymlo kaal voor laten gaan. Toen bleek dat pas eind dit jaar geld vrij zou komen voor de renovatie, is dat standpunt herzien". HULST Voor de vijftiende en laat ste keer wordt vandaag (vrijdag) een sportieve driekamp gehouden tussen personeelsleden van het Sint Lidui- naziekenhuis in Hulst, het instituut voor geestelijk gehandicapten De Sterre in Clinge en het verpleeghuis De Blaauwe Hoeve in Hulst. Zoals ge bruikelijk worden de spelen gehou den in de 'Berenkuil' op het zieken huisterrein in Hulst. Door de op til zijnde sluiting van het Sint Liduinaziekenhuis zullen de drie personeelsgroepen elkaar dit jaar voor het laatst bestrijden. De ziekenhuis sluiting zit dan ook in enkele spelen verwerkt. Zo hebben enkele van de ze ven spelen namen zoals 'de laatste red dingsactie is er nog hoop' en 'op weg naar de Honte'. De driekamp begint om 19.00 uur. Elke ploeg bestaat uit veertien personen, samengesteld uit acht dames en zes heren. Bovendien beschikt iedere ploeg over een ver kleed directielid die als joker eenmaal kan worden ingezet om dubbele pun ten te verkrijgen. CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Vlissingen: zat. 0.00-24.00 uur: A. J. Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Zon. 0.00-24.00 uur: A. H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg: vrij. 18.00-zat. 24.00 uur: G. J. H. Meijjer, De Krammer 14, tel. 14664. Zon. 0.00-24.00 uur: F. L. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder af spraak). Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Visser, Ponten, Kodde en Heere zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: zat. 0.00-24.00 uur: Th. Bloos, Kanaal straat 70, O.-Souburg, tel. 01184-61212. Zon. 0.00-24.00 uur: F. J. Heere, J. H. Huyssenstraat 15, Middelburg, tel. 01180-11501. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen: 12.30- 13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zat. 8.00-zon. 23.00 uur: J. W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeker- ke en Meliskerke: voor de praktijken van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noorlander en Van der Male, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg., tel. 01188- 1271. Voor de praktijken van de artsen Bou- wense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke). Vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Stutterheim, Beukelmanstraat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: A. P. de Looff, Badhuisstraat 140, Vlissingen, tel. 01184-13881. Landbouwhuisdieren: tel. 01180- 33803, visites aanvragen van 8-9 uur. Kleine huisdieren: L. J. J. Schofaerts, tel. 01184-10910. Consult alleen na telefonische af spraak. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijdagmor gen daaropvolgend. Middelburg: W. K. Hummelen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: Apotheek Singel, Singel 9, tel. 12730. Voor geheel Walcheren via Alarmcen trale tel. 01184-14444.Verloskundige Vlissingen: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: mevr. A. de Gaay, tel. 71768. Middelburg: vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: mevr. De Crom, tel. 27325. MIDDELBURG - De 24-jarige Terneu- zenaar H. H. G. vond dat hij eigenlijk nog best kon rijden, ondanks het alco holpromillage van 1.78 dat bij hem werd vastgesteld, maar miste op de Oude Vaart in zijn woonplaats een bocht, waardoor hij in een plantsoen belandde. Donderdag stond hij voor de politierechter in Middelburg we gens rijden onder invloed. Op de zitting stelde hij met enige spijt vast dat hij zo eerlijk was geweest de politie te vertellen dat hij degene was die achter het stuur zat, daar hij nog ruimschoots de gelegenheid had ge had van het toneel te verdwijnen. Het was de eerste keer dat hij voor alcohol in het verkeer voor de rechter stond. Hij werd conform de eis veroordeeld tot zes maanden rijontzegging en dui zend gulden boete. Omdat zijn auto niet tijdig gekeurd was kwam daar nog eens 150 gulden bij. J. M. (37) uit Terneuzen botste op de Axelsestraat in zijn woonplaats tegen een stilstaande auto, die op zijn beurt weer een voorligger ramde. Bij M. werd het exorbitant hoge alcoholgehalte van 3.30 promille vastgesteld. Politie rechter mr G. de Wilde hield M. voor dat daar een enorme hoeveelheid drank tegenover moest staan en dat het een groot geluk voor hem was dat er niets ernstigers was gebeurd. Het vonnis voor W. was twee weken gevan genisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. De 69-jarige J. Z. uit het Belgische Wil rijk werd aangehouden op de Grote Kreekweg bij Hulst. Hij viel op door dat hij nu eens snel en dan weer lang zaam reed. Hij verklaarde eerst tegen over de politie dat hij zes pilsjes had gebruikt, maar op de zitting in Middel burg gaf hij toe dat daar nog een aantal borrels bijgeteld moesten worden, wat ook beter overeenkwam met zijn pro millage van 1.94. kenteken van zijn auto had geknoeid. Hij had de wagen uitgeleend aan een vriend die in het bezit was van een au to van hetzelfde merk, maar die we gens panne niet was te gebruiken. B. 's auto was echter niet verzekerd en daarom werden de nummerplaten van de auto van zijn vriend R. C. overgezet op zijn wagen 'om bij controle in orde te zijn'. Een lastige bijkomstigheid was dat B. 's auto rood was en die van zijn vriend knalgeel. Op rijksweg 60 bij Kapelle- brug liep C. tegen de lamp. Er bleek Hij probeerde ook nog de medicijnen voor zijn hartkwaal verantwoorde lijk te stellen voor het hoog opgelopen alcoholgehalte in zijn bloed. De poli tierechter maakte hem echter duide lijk dat deze geneesmiddelen welis waar de rijvaardigheid kunnen beïn vloeden, maar niets aan het promilla ge toevoegen. De officier van justitie, mr T. H. W. Stein, eiste negen maanden rijontzeg ging, 1500 gulden boete en twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Mr De Wil de verminderde de boete tot duizend gulden, daar Z. maar een klein inko men heeft. H. M. B. (45) uit Aardenburg werd in Schiedam achter het stuur van een au to betrapt met 1.34 promille. Na het ge beurde heeft hij een ontwenningskuur ondergaan. Hij verklaarde geen drup pel meer te drinken. Daar B. zijn autc hard nodig heeft voor zijn werk, eiste mr Stein zes maanden rijontzegging voorwaardelijk met een proeftijd van driejaar en een boete van 1500 gulden De politierechter verminderde de boe te tot duizend gulden, maar volgde overigens de eis. De 20-jarige P. J. A. B. uit Sas van Gent werd conform de eis tot 300 gulden boete veroordeeld omdat hij met het JL «Jr burgerlijke stand j MIDDELBURG leboren: Niek, zv C. P. Joosse en C. A. Baidemann; Nicolaas, zv A. J. Dees I n G. Reitsema; Nellke G. dv Chr. H. I lelse en J. G. Lalkens; Anna A. dv G. j 1 Boven en J. P. van Riet; Wies, dv M. Hoogeboom en E. van der Zwaan; -inda A. C. dv W. Slaakweg en M. W. J. I Jillissen; Maaike, dv A. L. Rijnsaard I n D. J. van Tol; Maya A. dv L. S. Goer- I lat en R. Banwarie; Kelly E. dv P. W. I -I. M. Ligenberg en I. C. M. Stoffels; trend J. zv C. Vader en H. J. Nieuwen- iuis. Indertrouwd: J. Wattel, 33 jr. en C. B. w- Audenaerd, 26 jr.; R. G. de Roo, 22 en S. Inkiriwang, 20 jr.; K. F. Koole, 3 jr. en P. S. Murre, 19 jr. "etrouwd: E. A. Kollaard, 62 jr. en E. Scheltinga, 51 jr.; E. P. R. Heugen, 24 en J. van Hulsbergen, 24 jr.; J. Gun- [er, 22 jr. en W. E. Geluk, 22 jr.; P. de ijke, 27 jr. en M. Völkl, 21 jr.; D. Mol, 3 jr. en P. G. M. Vrij, 22 jr.; R. C. Walra- en, 29 jr. en W. Chr. Schuit, 24 jr.; J. P. an de Velde, 25 jr. en G. Joziasse, 23 R. Reijnoudt, 22 jr. en N. van Agge- n, 22 jr. verleden: L. D. M. Karei, 89 jr. geh ew met J. Scheenloop; J. P. de Haas, 3 jr. ev G. A. de Bmin; M. Boogerd, 92 r- geh gew met W. Anker; G. Remijn, 3 jr. geh gew met J. Siegers; J. W. de Rlde, 82 jr. geh gew met G. Hoger- faard; A. van Leeuwen, 92 jr. ev W. P. poodeheefver; A. Avcioglu, 91 jr. geh ew met I. Baskos. VLISSINGEN Juffrouw A. van der Leeden uit Goes heeft namens de stichting Vluchteling don derdag 8694,65 gulden in Vlissingen in ontvangst genomen. Zij kreeg het geld van leerlingen van de christelijke Prins Willem Alexander-mavo die vrijdag 29 april voor het goede doel een hardloop wedstrijd hadden gehouden. Van der Leeden sprak haar waardering uit voor de actie, omdat veel geld per leerling was opgehaald. De stichting was uitgegaan van tien tot vijftien gulden per scholier. Op de Vlissingse school bedroeg het ge middelde vijfenveertig gulden. Scholen worden overspoeld met aanvragen voor deelname aan vele liefdadigheidsacties. J. van Rooijen, docent aardrijkskunde op de Prins Willem Alexander-mavo, gaf donderdag te kennen dat zijn school daar selectief mee omspringt. De keuze viel op de actie van de stichting Vluchteling, omdat die een raakvlak had met de Tweede Wereldoorlog. De bijeen gelopen centen zijn bestemd voor Afghaanse vluchtelingen in het Kohart-district in Pakistan. De situatie waarin die mensen verkeren, is, stelde Van Rooijen, in enige mate vergelijkbaar met die in Nederland in de jaren 1940 tot en met 1945. ..Je kunt niet zeggen: wij doen nooit wat", gaf de aardrijks- kunde-leraar aan, „want het is ook de taak van een school leerlingen wat sociaal bewustzijn bij te bren gen". Leerlingen van de Prins Willem Alexander-school hebben het geld ingezameld met een sponsorloop rond het bunkerterrein, dicht bij de mavo aan de Hercules Segherslaan in Vlissingen. 'Jeugd voor jeugd' luidde de officiële benaming van de actie die landelijk is opgezet. Al het geld komt ten goede aan het onderwijs en de medische verzorging in het vluchtelingenkamp in het Pakistaanse district Ko- hart. ook nog het een en ander in de kente kenpapieren te zijn bijgewerkt. De wagen is inmiddels afgevoerd naar de sloop. Voor een paar kapotte schok- brekers en een losstaande accu kreeg B. ook nog 300 gulden boete opgelegd. MIDDELBURG - De kinderboerderij 'De Klepperhoeve' in Middelburg- Zuid houdt zaterdag het inmiddels traditionele schaapscheerfeest met een presentatie van oude ambachten er omheen. In principe zijn het oude beroepen die direct of indirect met het leven op de boerderij hebben te maken. Daarnaast zijn er stalletjes in gericht door verenigingen die zich be zig houden met de natuur in het alge meen en met de dieren in het bijzon der. Het gehele erf van de boerderij is zater dag bezet met kramen. In totaal wor den er veertig kramen geplaatst om al le deelnemers 'een onderkomen' te ge ven. Uiteraard staat het scheren van de schapen die dag centraal. Zo'n twaalf schapen zullen van hun winter vacht worden ontdaan. Het scheren gaat de hele dag door met tussenpozen van een half uur. Die spreiding is nodig om alle bezoekers het schaapscheren te laten meemaken. Een gelegenheids orkest van het Middelburgs Muziek korps zorgt voor de muzikale omlij sting van het schaapscheerfeest. Ook een volksdansgroep verleent mede werking. De medewerkers van de kinderboerde rij hebben er weer alles aan gedaan om er een echte feestdag van te maken. Zij verwachten dan ook rond de vijfdui zend bezoekers, zeker bij mooi weer. Die aantallen zijn ook bij eerdere schaapscheerevenementen bij 'De Klepperhoeve' al genoteerd. Het feest begint 's morgens om tien uur en gaat door tot 's middags vijf uur. VLISSINGEN - De 35-jarige A. D. uit Vlissingen is donderdagmiddag op een oversteekplaats op de President Rooseveltlaan aangereden door de automobilist A. K. D., eveneens uit Vlissingen. A. D. werd met een heup fractuur opgenomen in het Bethesda- St Josephziekenhuis in Vlissingen. De automobilist reed omstreeks kwart over een over de President Roosevelt laan, komende vanuit de richting van de sporthal. Bij de oversteekplaats ter hoogte van de Beatrixlaan stonden vier mannen te wachten. A. K. D. nam volgens de politie aan dat zij niet zou den oversteken, maar toen hij vlakbij was, deed A. D. dat toch. De scholieren van de Prins Willem Alexander-mavo bieden mejuffrouw A. aan. van der Leeden van de stichting Vluchteling de symbolische cheque van acht mille VLISSINGEN - De zaalvoetbalvereni ging Delphi in Vlissingen houdt zater dag en zondag een zaalvoetbaltoer nooi in sporthal Baskensburg in Vlis singen. Zaterdag speelt het eerste team, dat onlangs kampioen werd van de regionale overgangsklas, in een sterk bezet toernooi en zondag spelen de reserves van Delphi. Aan beide toernooien doen acht teams mee. Ook het Zeeuws zaalvoetbalteam is van de partij. De Belgen spelen samen met Schinkel Assurantiën-Souburg, MSV '71-Maassluis en Sparta-Rotter- dam in poule B. Delphi I speelt in pou le A tegen Rosario-Middelburg, Lions-Utrecht en het Zeeuws zaalvoet balteam. De indeling voor zondag is, poule A: Delphi II, Bijou-Middelburg, Eiland Boys en Vanuus; poule B: Concurrent, Windhoek, DWS '86 en Stoof, alle uit Vlissingen. Zaterdag beginnen de wedstrijden 's morgens al om negen uur. De strijd om de eerste plaats begint om 16.35 uur. Om 17.30 is de prijsuitreiking in de kantine van de sporthal. Het toernooi van zondag begint 's morgens om tien uur. Zowel de aanvang van de finale als de prijsuitreiking zijn ook een uur later dan in het toernooi van zaterdag. VEERE - De afdeling Walcheren van de Koninklijke Nederlandse Natuur historische Vereniging (KNNV) houdt zaterdag en zondag een natuurwan deltocht in het Veerse Bos bij Veere. De werkgroep natuur- en milieueduca tie van de afdeling heeft in dat gebied een route uitgestippeld. Belangstel lenden kunnen op beide dagen route beschrijvingen verkrijgen op het par keerterrein aan de Kraaienestweg. Dat is tevens het startpunt van de wandelingen. KOUDEKERKE - De voetbalvereni ging VCK uit Koudekerke houdt za terdag een familiedag in verband met het 40-jarig jubileum. De jeugd kan zich vanaf 9.00 uur ver maken met een voetbaltoernooi, een spelencircuit en tekenfilms. Om 13.30 uur is er een demonstratriewedstrijd damesvoetbal. Voor de leden is er 's avonds (aanvang 19.00 uur) een feest avond met barbecue, muziek, dans en rad van avontuur. Alle evenementen spelen zich af op de sportvelden en in het clubhuis van VCK. Uitslagjunioren: 1 Robert Wielemaker 675 pt; 2 Christian Lampers 150 pt; senioren: 1 "H. de Vries 1175 pt; 2 L. Hooftman 1060 pt; 3 J. Wielemaker 1010 pt; 4 J. de Pundert 1010 pt; 5 H. Willeboordse 735 pt; 6 Jac. Boone 730 pt; 7 C. de Kam 650 pt; 8 J. A. Konings 645 pt; 9 H. Leyten 565 pt; 10 G. A. Stamkot 525 pt. Het volgende evenement, een grote in ternationale viswedstrijd in samen werking met de hengelsportspeciaal zaken van Brammetje Dump aan de stranden van Dishoek, staat voor zon dag op het programma. Er wordt dan op lengte gevist. De wedstrijd, die drie uur duurt, begint 's morgens om half elf De uitslag: 1 Aijan de Lange 2700 punten; 2 Johnny de Rijke 890; 3 Daan Huibregtse 470; 4 Hans Kruit 440; 5 Tonny Francke 320; 6 Wim Lievense 320; 7 Klaas Verhage 310; 8 Lein Lievense 295; 9 David Verstraate 245; 10 Chris Provoost 170. IRIJDAG 3 JUNI 1988

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 21