Moluks elftal beleeft veel emoties op Ambon Topscorer De Jonge is blij met beloning Zaterdagbeker voor Colijnsplaatse Boys PZC/ sportkrant Britse winnaar in toernooi van Walcheren 9oel Voorronden kampioenen afdeling HARRIE KOSTER NAAR VEERE Jqng Ambon speelt Beerschot tegen Geslaagden voor oefenmeester II TAHAMATA EN PATTINAMA POPULAIR Wissenkerke NAAR NEDERLAND-ENGELAND SCO degradeert Bennekom speelt thuis gelijk Hoek SCHOUWEN DUIVELAND-BEKER 11 ZIERIKZEE - SKNWK is zaterdag verrassend winnaar van de Schouwen-Duiveland-beker geworden. De afdelings-eer- steklasser speelde een goed toernooi en was zelfs te sterk voor ploegen als Zierikzee (3-0 winst) en Bruse Boys (1-0 winst). De ploeg van trainer Cees Kommer legde ook beslag op de Schou- wen-Duiveland-trofee-1988, een door de organisatie vastge stelde prijs. MAANDAG 30 MEI 1988 de sterkste bij penalty's Daarvoor moest de ploeg uit Nieuwer- kerk in de finale uitkomen tegen de winnaar van de afdelingsbeker: ZSC uit Scharendijke. Na een doelpunten- loos gelijkspel won SKNWK uiteinde lijk na strafschoppen met 4-3. De grote tegenvaller op het toernooi was zondag-tweedeklasser Zierikzee. De Schouwse ploeg had vorig jaar het toernooi nog gemakkelijk gewonnen en ook dit jaar was de formatie van trainer Hans van der Wekke de grote favoriet. Zierikzee behaalde echter maar drie punten uit vijf wedstrijden en verloor van SKNWK (0-3), het naar de afdelings-eerste klas gepromoveer de Duiveland (1-2) en zelfs van Brou wershaven (1-2), dat volgend seizoen in de afdeling tweede klas uitkomt. Als excuus voor Zierikzee mocht gel den dat de formatie af en toe slechts met twee basisspelers aantrad: Kees Verkaart en Wim Mulders. „Maar niet één ploeg was compleet vandaag", vond SKNWK-trainer Cees Kommer, „en het tweede elftal van Zierikzee speelt toch ook reserve tweede klas". SKNWK werd uiteindelijk glansrijk winnaar van de Schouwen-Duive- land-trofee. Er werd gewonnen van MIDDELBURG - De Middelburgse voetbalvereniging Jong Ambon, die dit jaar dertig jaar bestaat, zal aan dit jubileum luister bijzetten door een wedstrijd tegen de Belgische prof club Beerschot. Sterspeler van Beer schot is Simon Tahamata. Aanvankelijk was de wedstrijd Jong Ambon-Beerschot voor het afgelopen weekeinde gepland, maar door de reis van het Molukse elftal naar Indonesië zijn de plannen veranderd. De 32-jari- ge Simon Tahamata maakt deel uit van dit Molukse elftal, dat deze week vanaf Schiphol is vertrokken. Trainer Jimmy Pentury van Jong Ambon, die de reis naar Indonesië ook meemaakt, liet weten dat de wedstrijd van Jong Ambon tegen Beerschot in de voorbe reidingsperiode op het nieuwe seizoen gespeeld zal worden in Middelburg. VLISSINGEN - De Engelse club Ste- vedoors is gisteren winnaar gewor den van het toernooi voor A-junioren bij Walcheren. De Britten versloegen in de finale KV leper met strafschop pen. De wedstrijd zelf was in een 1-1 gelijk spel geëindigd. Roeselaere won het toernooi bij de B-junioren, Ninove bij de C-junioren en RCS werd eerste bij de veteranen. De uitslagen: A-junioren: 1 Stevedoors, 2 kV leper, 3 Walcheren, 4 SV Weiden, 5 SC Assen; B-junioren: 1 Roeselaere, 2 Celtic Sports, 3 Stevedoors, 4 SV Weidenb, 5 Wal cheren; C-junioren: 1 Ninove, 2 Roeselaere, 3 SV Weiden, 4 Middelburg, 5 Walcheren; Ve teranen: 1 RCS, 2 Walcheren, 3 Jong Am- bon, 4 Vlissingen, 5 Schoondijke, 6 All stars. VLISSINGEN - In het Zeeuwse voet bal zijn weer vier nieuwe trainers met het diploma Oefenmeester II. Na een opleiding in Zevenbergen, die trainers in staat stelt elftallen te trainen tot en met de derde klasse van het amateur voetbal, slaagden de volgende kandi daten: Rens Griep (Heinkenszand), Kees van der Sluis (Middelburg), Krans Albert Vogel (Middelburg) en André Nieuwenhuize (Yerseke Zierikzee, Bruse Boys en Duiveland (2-0). Alleen tegen Mevo (1-1) en Brou wershaven (1-1) liet de zaterdagploeg een puntje liggen. „Het liep lekker vandaag. Als je het toernooi goed be gint, dan loopt alles meteen goed", verklaarde Kommer het succes. In de finale tegen ZSC, winnaar van de afde lingsbeker, liep het echter minder goed voor SKNWK. Men kwam zelfs goed weg, toen ZSC tweemaal tegen de paal schoot. SKNWK won uiteindelijk toch na strafschoppen, die werden be nut door Bram Roks, Erwin Theunis- se, Michel Flikweert en Lourens Kik. De uitslagen, poule A: Zierikzee-Bruse Boys 1-0, Brouwershaven-Mevo 1-1. Duiveland- SKNWK 0-2, Bruse Boys - Brouwershaven 0-1, Mevo-Duiveland 1-0, SKNWK-Zierikzee 3-0, Brouwershaven-Duiveland 1-3, Bruse Boys-SKNWK 0-1, Zierikzee-Mevo 1-1, Dui- veland-Bruse Boys 2-2, SKNWK-Mevo 1-1, Brouwershaven-Zierikzee 2-1, Mevo-Bruse Boys 1-1, Zierikzee-Duiveland 1-2, SKNWK-Brouwershaven 1-1. Eindstand KNVB-beker 1. SKNWK 5-8, 2. Mevo 5-6, 3. Brouwershaven 5-6, 4. Duiveland 5-5, 5 Zie rikzee 5-3, 6. Bruse Boys 5-1; poule B: Z.A V.-Drei/Zon 3-1, Renesse-Ouwerkerk 3- 0, ZSC-Z.A.V. 2-0, Drei/Zon-Ouwerkerk 2-2, ZSC-Renesse 2-1, Ouwerkerk-Z.A.V. 0-3, ZSC-Drei/Zon 1-0. Eindstand afdelingsbe ker: 1. ZSC 4-7, 2 Renesse 4-6, 3. zomer- avondselektieteam (Z.A.V.) 4-4, 4. Ouwer- kerk 4-2, 5. Dreischor-Zonnemaire-kombi- natie 4-1 Kruisfinales voor 1 e t/m 10e plaats Schouwen-Duiveland-beker: om de 9e plaats: Zierikzee-Drei/Zon. 2-0; om de 7e plaats: Duiveland-Ouwerkerk 3-1; om de 5e plaats: Brouwershaven-Z.A.V. 0-3; om de 3e plaats: Mevo-Renesse 2-1. Finale: SKNWK- ZSC 0-0. Na strafschoppen 4-3. Wissenkerke is er net niet in geslaagd het eigen toernooi te winnen. In de fi nale werd met 1-3 verloren van Fami ly Boys uit Tilburg. Deze zaterdag vierdeklasser won daarmee voor de tweede achtereenvolgende keer het Onder de Molen-toernooi. De uitslagen: eindstand poule A: 1 Sleeu- wijk, 2 Unicum (uit Rotterdam), 3 Kapelle (uit Sprang-Kapelle), 4 Nieuwland. Eind stand poule B1Family Boys, 2. Wissenker ke, 3. Wemeldinge, 4 Dia (uit Teteringen). Kruisfinales: Sleeuwijk-Wissenkerke 1-1, Wissenkerke wint na strafschoppen Family Boys-Unicum 1-0. Om de 7e plaats: Nieuw- land-Dia 1-3; om de 5e plaats: Kapelle-We- meldinge 1-2; om de 3e plaats: Sleeuwijk- Unicum 1-1, Sleeuwijk w.n.s. Finale: Family Boys-Wissenkerke 3-1. Rini Verwest probeert een tegenstander te passeren. VLISSINGEN „Een reis vol emoties", zo noemen Peter de Doelder en Jimmy Pentury, beiden uit Middelburg, het bezoek van het Moluks voetbalelftal uit Nederland aan Ambon. Jimmy Pentury vertelde, dat de meeste spelers nog veel familie op Ambon hebben: „We zijn hier dan ook met open armen ontvangen. Er is erg veel belangstelling voor het Moluks elftal. Ons team speelde tegen een regio naal elftal voor 15.000 bezoekers. Het Moluks elftal uit Ne derland won met 4-1". De Middelburgse huisarts Peter de Doelder, die als begelei dend arts voor de KNVB de reis meemaakt, vertelde, dat mede door de emoties van de familie-ontmoetingen op Am- bon de conditie van de spelers wel op de proef wordt ge steld: „In de eerste plaats hadden we hier te maken met het tijdsverschil (als het in Nederland twaalf uur 's middags is, is het op Ambon zes uur 's avonds). Bovendien brachten we de eerste dagen al een bezoek aan Ambon, waar de emoties een rol speelden. Ook hebben we hier te maken met hoge temperaturen tot 35 graden en een hoge luchtvochtig heid". Inmiddels heeft het Moluks elftal twee wedstrijden ge speeld. De Doelder: „Onder deze tropische omstandighe den is een volledige wedstrijd erg zwaar. Er wordt dan ook veel gerouleerd. Dat is natuurlijk ook wel nodig als er zes wedstrijden in zo'n kort tijdbestek moeten worden ge speeld tegen geselecteerde elftallen". Tegen de selectie van Ambon won het Molukse team met 4-1 door doelpunten van Frans Matenhoru (FC Den Bosch), Adrie Bogers (RKC), Ernst Solner (Emmen) en Simon Ta hamata (Beerschot), de laatste uit een strafschop. Jimmy Pentury kan melden: „Simon Tahamata en Ton Pattina- ma (FC Utrecht) krijgen hier de meeste aandacht". Inmiddels is het Moluks elftal al weer vertrokken uit Am- bon. Gisteren speelde het team voor 10.000 toeschouwers tegen Pra Pois Sulsel in Ujng Pandang op Sulawesi (het voormalige Celebes). Jimmy Pentury: „Het werd 0-0 maar het Moluks elftal was veel sterker. Alleen met de afwerking lukte het niet. Simon Tahamata schoot tegen de paal en Ton Pattinama tegen de lat". Het voetbaltoernooi van Noorman nen voor eerste en derde elftallen werd gewonnen door Goes. Noorman nen, Domburg en Goes speelden een hele competitie onder elkaar, omdat de vierde deelnemer, Zeelandia, ver stek liet gaan. De Middelburgers zijn nog steeds verwikkeld in de nacompe- titie. Na de hele competitie bleken het eerste en derde elftal van zondagder deklasser Goes gezamenlijk de mees te punten te hebben verzameld. Voor het toernooi was overigens een aparte puntentelling vastgesteld. Bij winst verdiende een ploeg drie punten, bij een gelijkspel twee punten en bij verlies één punt. Tevens telde elk ge scoord doelpunt als een extra punt, waarbij een maximum van drie was vastgesteld. De uitslagen: poule A (voor eerste elftallen): Noormannen-Domburg 0-2, Domburg-Goes 1-2, Noormannen-Goes 1-1, Noormannen- Domburg 1-0, Domburg-Goes 1-1, Noorman nen-Goes 2-2. Eindstand: 1 Goes 12 punten, 2 Domburg en Noormannen, beiden 10. Pou le B (voor derde elftallen): Noormannen- Domburg 1-1, Domburg-Goes 0-5, Noorman nen-Goes 1-1, Noormannen-Goes 1-5, Noor mannen-Domburg 1-5, Domburg-Goes 2-0. Eindstand: 1 Goes 16 p., 2 Domburg 15 p., 3 Noormannen 10 p. Algehele eindstand: 1 Goes, 38 punten, 2 Domburg, 25 p., 3 Noor mannen, 20 p. De sportiviteitsprijs werd ge wonnen door het derde elftal van Nóöftnïfi- nen. Ronald de Jonge: „Naar Nederland-Eng eland, dat is toch een schitterende beloning." NIEUWDORP - Het zal geen toeval zijn dat Ronald de Jonge de afgelopen weken door liefst zeven clubs (waaronder Vlissingen) werd benaderd. De spits van Nieuwdorp wist in 22 wedstrijden achttien maal het net te treffen. Daarmee werd hij Zeeuws topscorer. De beloning: met het sterrenteam naar Nederland-Enge- land op het EK Voetbal in Duitsland. „Een prachtige beloning", meent Ronald de Jonge (21). „Vooral dat het de wedstrijd tegen Engeland is. Dat wordt de mooiste van het hele toernooi. Ik weet zeker dat Nederland wint." De Jonge zal overigens niet alleen naar deze wedstrijd gaan. Ook voor het duel met de Sov jetunie wist hij, Oranje-fan als hij is, een kaartje te be machtigen en voor Nederland-Ierland heeft hij goede hoop erbij te zijn. Het is de beloning voor het constante seizoen dat Ro nald de Jonge heeft gedraaid. Zowel vóór als na de win terstop schopte en kopte hij negen treffers in het doel. Hoogtepunt: het duel tegen Yerseke, waar hij vier van de zeven doelpunten voor zijn rekening nam. „Als het eenmaal loopt in zo'n wedstrijd, kan je haast niet meer missen", zegt De Jonge. „Daarom kon ik me aanvanke lijk ook best voorstellen dat Boudewijn van Craenen- broeck er zes gemaakt zou hebben." Van Craenenbroeck maakte er echter geen zes, maar slechts vier, en moest daarmee de tweede plaats in het topscorersklassement prijsgeven. „Het was een echte rotstreek van hem", vindt Ronald de Jonge. „Niet al leen dat hij liegt, maar hij had bijna ook nog een ande re topscorer benadeeld. Die zou thuis hebben moeten blijven omdat Craenenbroeck de zaak bedonderd had. Ik zou er niet over peinzen om zoiets uit te halen." Dat hoefde de Nieuwdorper ook niet. Al zijn treffers zijn écht van hem. Een resultaat, dat hij mede te danken heeft aan zijn trainer, Piet Puype, die hem een vrije rol in de spits gaf. „Dat heeft me enorm geholpen", weet De Jonge. „Als ik moet meeverdedigen, begint de volgende aanval van ons als ik net weer terug ben. Mijn conditie laat wel wat te wensen over, ja." Gelukkig heeft de topscorer ook sterke punten. „Op de eerste meters kan ik heel snel uit de voeten. Zo ben je je tegenstander gauw kwijt. Bovendien heb ik een aardige pegel in de benen." Dat laatste bewees De Jonge in de wedstrijd tegen NOAD, waar hij één van zijn mooiste goals maakte: van twintig meter afstand in de kruising. Maar de allermooiste was tegen Kapelle. „Op veertig meter van het doel kreeg ik de balDe keeper was toen al naar me op weg, dus ik besloot een lob te geven. Hij ging er nog in ook." Alle aanbiedingen van andere clubs ten spijt blijft Ro nald de Jonge Nieuwdorp voorlopig trouw. Hij heeft nooit ergens anders gespeeld. Het 'torinstinct' („in mijn hele voetballoopbaan moet ik er ongeveer 400 gemaakt hebben") had hij al in de laag ste elftallen. „Met de D-tjes speelde ik tegen SSV. Het werd 20-0, zelf maakte ik er elf. Ik heb ook alle vertegen woordigende teams doorlopen, maar de Zeeuwse selec tie lijkt niet voor me weggelegd. Ach, derde klas hè." „Erg veel hoger kom ik ook niet mee, denk ik. Misschien af en toe, als ik mijn dag heb. Maar dat is wel té af en toe", zegt De Jonge, die nog drie maanden diensttijd moet uitzitten. Daarna gaat hij het chauffeursvak in. „Vrachtwagens, ja. Ik ben al met lessen bezig. In het leger ben ik trouwens ook chauffeur, op een tank. Het idee van een profcarrière heb ik al jaren geleden van me afgezet. Laat mij maar lekker rommelen bij Nieuwdorp, daar heb ik het goed naar mijn zin." 's GRAVENPOLDER - De halve finale van de Zeeuwse zaterdagbeker tussen Colijnsplaatse Boys en 's Heer Arendskerke was een finale waardig. Twee prima voetballende ploegen zorgden voor een spectaculaire wed strijd, die met 3-3 in feite een juiste uitslag kreeg. In de verlenging bleek Colijnsplaatse Boys de gelukkigste en bereikte met 6-3 de finale. Met wat geluk kwam s-Heer Arends kerke met een van richting veranderd schot van Leo Goedegebure op 0-1. Wim Siereveld bracht de ruststand op VLISSINGEN - SCO is toch uit de tweede klas gedegradeerd. Vorige week bleef het nog 1-1 na 120 minuten in Breda (Baronie), maar gistermiddag was VOAB met 4-2 te sterk. Net als Breskens speelt SCO dus volgend sei zoen in de derde klas. 1-1. Gezien het aantal kansen aan bei de kanten (de verdedigingen waren niet het sterkste deel van de ploeg) was dat een magere afspiegeling. Opnieuw nam s-Heer Arendskerke de leiding (Wim Goedegebure kopte raak), maar het jeugdige Colijn kwam op 2-2 door Wim Hoogerheide en leek twee minuten voor tijd zelfs binnen dankzij Wim Siereveld: 3-2. In de laat ste minuut kopte Leendert Nieuwe- huize nog schitterend gelijk: 3-3. Een kogel van Kees Verwei bracht in de eerste verlenging succes (4-3), waar na s-Heer Arendskerke alles of niets moest gaan spelen en aan beide kan ten de vermoeidheid toesloeg. Kees Verwei besliste de wedstrijd uit een strafschop, toen bij een uitval Gert Ro- mijn werd vastgehouden (5-3), waarna uit een counter de uitgespeelde Ro- mijn nog een keer loskwam en 6-3 scoorde. De finale wordt op zaterdag 11 juni ge speeld. Colijnsplaatse Boys en SVD kwamen één wedstrijd overeen (in het bekerreglement wordt over een uit- en een thuiswedstrijd gesproken), die wordt gespeeld op het veld van Apollo, 's avonds om zeven uur (na de EK-wed- strijd Denemarken-Sparye). VLISSINGEN - De Zeeuwse afde lingskampioenen moeten volgend weekeinde voorronden spelen voor het kampioenschap van Nederland. De zaterdagkampioen Middelburg speelt op de terreinen van DSO in Zoetermeer tegen Strijen (kampioen afdeling Dordrecht), CVC Reeuwijk (afdeling Gouda), HPSV (afdeling Den Haag) en Bolnes (Rotterdam). Zondagkampioen Domburg speelt op de velden van Concordia in Delft tegen Merwede (Dordracht), Nicolaas Boys (Gouda), Concordia (Den Haag) en Dil- letant (Rotterdam). De winnaars van de wedstrijdenreeks spelen in het weekeinde 18/19 juni in Zeist voor het kampioenschap van Ne derland. BENNEKOM (ANP) - Bennekom heeft in de strijd om de Nederlandse voet- baltitel bij de zaterdagamateurs voor eigen publiek gelijk gespeeld tegen IJsselmeervogels (2-2). De Spakenbur gers namen door Henk de Graaf en De Jong tot twee keer toe een voor sprong. Mol en Tijsseling bezorgden de thuisclub een punt. Bennekom - IJsselmeervogels 2-2 (1-1) 20. Henk de Graaf 0-1,44. Mol 1-1,63. De Jong 1- 2, 74. Tijsseling 2-2. Scheidsrechter: Pen; toeschouwers: 1800. De stand is: Bennekom 2 0 2 0 2 (3'-3) IJsselmeervogels 10 10 1 (2-2) DOS Kampen 10 10 1 (1-1) WATERINGEN - De Kloetinge-dames staan met één been in het interregio nale damesvoetbal (met de afdelingen Rotterdam, Dordrecht, Den Haag en Leiden). De Zeeuwse meisjes wonnen de eerste wedstrijd in Wateringen met 1-2 van KMD (de Leidse kam pioen). Woensdagavond kan de zaak al beslist zijn, als Vlaardingen thuis van KMD wint. Dan promoveren Kloetinge en Vlaardingen. Anders volgt zaterdag 4 juni om zeven uur nog de wedstrijd Kloetinge-Vlaardingen. Zonder Diana de Vos (blessure), Na thalie Maccow (ziek) en Carin van Leeuwen (vakantie) was een hard werkend Kloetinge voor rust de betere ploeg. Na 20 minuten scoorde Wendela Meertens 0-1 en die voorsprong kwam pas na de rust in gevaar. KMD zette alles op de aanval. De lat kwam Kloetinge een keer te hulp en toen na 25 minuten een prima opgezet te uitval door Wendela Meertens werd afgerond met 0-2 was de strijd beslist. Kort voor tijd kon de thuisclub in bui ten: pelpositie nog tegenscoren: 1-2. Anton en Adrie Belfroid terug naar Walcheren VLISSINGEN - De tweeling Anton en Adrie Belfroid uit Vlissingen gaat volgend seizoen weer voor Wal cheren voetballen. Twee jaar gele den gingen deze talentvolle jeugd spelers in op een aanbieding van NAC. Anton, die meestal op het mid denveld speelt, kreeg dit jaar zelfs een paar keer een vaste plaats in het eerste elftal van de Bredase club. De twee Zeeuwen wensten verder niet meer in te gaan op het nieuwe contract dat ze bij NAC konden krij gen. Leo Rentmeester, vice-voorzit- ter van Walcheren: „Zaterdag zijn we overeen gekomen dat ze volgend jaar weer bij ons voetballen. Voor ons was dat niet eens zo verrassend. Ze be zochten regelmatig thuiswedstrij den van Walcheren." Enkele weken geleden was overigens ook Vlissingen nog in de slag met de tweeling. Piet Koster: „Het was voor ons niet haalbaar om ze te krijgen." Anton en Adrie Belfroid waren giste ren zelf niet bereid om commentaar te geven op hun vertrek bij NAC. Zoals bekend krijgt Walcheren vol gend seizoen ook versterking door de komst van doelman Hans de Roover. Eugène Fagg (Vlissingen) en Leo Kaiser (Serooskerke) verlaten de vierdeklasser. Henk Leenaarts, de doelman, stopt met voetballen. Harrie Koster van Serooskerke gaat na één jaar alweer terug naar Veere. De middenvelder van het elftal van Jan Meulmeester deelde in de laat ste dagen van de overschrijvingster mijn zijn overgang mee naar de club waar hij vandaan komt. Jos Kaiser komt van Vlissingen naar Seroosker ke. Tweedeklasser Hoek is nog altijd volop in de slag op het transferfront. Paul Seghers van HW'24 kondigde vorige week bij zijn club het vertrek naar Hoek aan, maar zaterdag trok hij zijn overschrijving weer in. Pa trick de Visser, een spitsspeler, gaat wel naar Hoek. Voorheen speelde deze Belgische voetballer onder meer voor FC Eeklo. Zijn laatste club was Zelzate. Zierikzee heeft er ook weer enkele versterkingen bijgekregen. René Dekker (21) komt over van Mevo en Martin de Jonge (20) van Brouwers haven. Het naar de afdeling gedegradeerde Terneuzen is inmiddels al twee ba sisspelers kwijtgeraakt. Ronald Gort, de doelman, gaat naar Terneu- zense Boys en dat geldt ook voor aanvoerder Peter Vasseur. Vasseur (26) heeft in totaal acht jaar in het eerste elftal gespeeld. „De vooruitzichten voor Terneuzen worden steeds somberder", stelt hij na de degradatie vast. „Terneuzense Boys is sportief gezien voor ons een verbetering." Ronald Gort speelde vanaf het vertrek van Rob Wieland in het eerste team. HW uit Hulst zag in de afgelopen dagen Giovanni Verbraeken ver trekken naar Steen. Trainer Rinus Zegers kon hem geen basisplaats ga randeren voor het komende jaar. Het zag er even naar uit dat Angelo Ver braeken, de andere helft van de twee ling, naar Racing Wetteren zou ver trekken. HW krijgt er zelf zeven spelers bij die in aanmerking komen voor de eerste selectie. Dat zijn Dennis en Harm Rietjens en Carlo de Waele (al len van Koewacht), Fred van Caute- ren, Jean Claude Everaert en Bruno Everaert (allen van Clinge) en Mar lon van der Goes (Ria). Patrick Dobbelaere, reserve-doel man van Breskens speelt volgend jaar bij Arnemuiden. SKNWK is l?e selectie van Zeelandia viert na het gelijkspel tegen Zeeland Sport de promotie naar de vierde klas. VLISSINGEN - Zeelandia promoveert (met kampioen ■Domburg) naar de vierde klas van de KNVB. Zondagmid dag werd in Vlissingen tegen Zeeland Sport met 1-1 gelijk gespeeld en dankzij de 1-0 winst van een week geleden is de promotie nu een feit. De spanning was in deze wedstrijd te snijden. Iedere winst van Zeeland Sport was goed, want bij een gelijk aantal punten was deze ploeg op grond van een beter doel saldo in de gewone competitie gepromoveerd. Dat leek tien minuten na de rust helemaal gebakken, want toen kopte Rinus Riemens zijn ploeg naar 1-0. De Vlissin- gers zaten maar vijf minuten in de vierde klas, want toen ging een slimme Rob de Nooijer eigenlijk in kansloze posi tie door. Hij kon niet meer bij de bal, maar maakte de Vlis- singse verdediging zo nerveus, dat de bal tussen twee ver dedigers caramboleerde en over de uit zijn doel gekomen doelman Le Roy in het doel ging: 1-1. Toen moest Zeeland Sport uiteraard alle risico's nemen. Doelman Ben Beirnaerds hield zijn ploeg bij alle hoge bal len overeind en bij de uitvallen had Rob de Nooijer nog een keer pech met een spetter tegen de paal. Zo bleef het bij 1-1 en kwam de promotie bij de meest gelukkige ploeg: Zeelan dia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 11