Raad Middenschouwen achter aanbevelingen effectstudie Drie overtredingen kosten Ylissingse 345,- aan boetes Verplaatsing bushalte Ouwerkfcrk Emancipatie-nota Zierikzee wegens tijdgebrek uitgesteld Blijdorp heeft nieuw gebouw voor educatie PZC/ streek CONCRETE PUNTEN RADICAAL BESPREKEN KANTONRECHTER MIDDELBURG Pieter Maritz-stam houdt reünie bij 25-jarig bestaan 't Krootje houdt excursie naar open dag Kleine Aarde Schietingen Zorgen Onverzekerd SECRETARIE KAMPT MET PERSONEELSTEKORT Anders VORIGE DOOR BRAND VERWOEST Aanvragen SCHUDDEBEURS Concert De Noordgouwse mu ziekvereniging Con Amore geeft onder leiding van dirigent Kees van der Maas, donderdag 2 juni een concert in Schuddebeurs. De uitvoering vindt plaats aan de de Donkereweg en be gint om 19.30 uur. ZIERIKZEE CDA-discussieavond - De DRIEWEGEN Voetbaltoernooi De sportver 'S-HEERENHOEK Solistenconcours - De muziek KATS Brandweerwedstrijd - In Kats NIEUWDORP Hengelen - HSV 't Sloe hield t lopen weekeinde haar vijfde clubwed strijd, waaraan veertig vissers deelna men. Zij vingen 86 bovenmaatse en 1" ondermaatse vissen. Uitslag: 1. A. de Visser, 2. J. Slabbekoorn, 3. A. van Oosten, 4. A. Schoolmeester, 5. J. de Jonge. OUD-VOSSEMEER Biljarten In de competitie vanl het B-team van de Oud-Vossemeerse biljartvereniging Krijt Op Tijd is Kees Steenpaal kampioen geworden na een nek-aan-nek-race met Jaap Kruf, diel punt tekort ft wam om gelijk te eindin gen. De eindstand luidt als volgt 1 Kees Steenpaal 2. Jaap Kruf 3. Peter de Jager 4. Koos Wessels 5. Wim de Leeuw. Visconcours De Oud-Vosse- meerse hegelsportvereniging 't Schar retje houdt zaterdag het vierde Delta concours van dit seizoen. Er wordt in Stavenisse gevist vanaf 11.30 uur. YERSEKE Intrede drs Staat gereformeerde kerk DONDERDAG 26 MEI 1988 sb 18 SCHARENDIJKE - De raadsleden van de gemeente Middenschouwen gin gen woensdagavond akkoord met het voorstel van het college de aanbeve lingen uit het nota Attractief perspec tief in regionaal verband uit te werken. Maar graag zagen zij van het college enkele concrete punten waar aan gewerkt gaat worden. De sociaal-democraat G. A. M. Cobus- sen vond dat het rapport uitmuntte in vaagheden en voegde daaraan toe dat de formulering in het collegevoorstel bepaald niet duidelijk was. Evenals het raadslid P. W. Berrevoets-Ringel- berg (CDA) wilde hij van het college enkele concrete punten horen waar mee het regionaal verband, naar aan leiding van het rapport over de effec ten van de wegen over de stormvloed kering en de Philipsdam, aan de slag gaat. Burgemeester W. den Boer antwoord de dat het uiteindelijk het bedrijfsle ven is dat zaken op touw moet zetten. De gemeenten kunnen hierbij naar zijn inzicht slechts de randvoorwaar den aangeven. Hij maakte verder dui delijk dat de gemeenten de verkeers problematiek op Schouwen-Duive- land aan de orde zullen stellen. Berre- voets-Ringelberg noemde in dat ver band de weg Zierikzee-Westhoek 'een knelpunt van de hoogste orde'. Zij' wenste van het college een uitspraak in die zin dat dit weggedeelte ook bij b en w 'de hoogste prioriteit' heeft. Bur gemeester Den Boer gaf aan dat er twee maal per jaar overleg is met de wegbeheerder. Dat heeft tot nu toe weinig resultaat opgeleverd, merkte hij op. De onderhandelingen lopen vol gens hem erg moeizaam, alleen al om dat de provincie de weg in 1991 over draagt aan het rijk. Den Boer had de MIDDELBURG Voor de 24-jarige Vlissingse A. W. van de B. werd die dag in oktober vorig jaar wel een èrg duur dagje, want de rit die zij met haar auto maakte kwam haar woens dag bij de kantonrechter in Middel burg in totaal op 345 gulden te staan. Mevrouw Van de B. reed 'nogal pittig' en voor de marechaussee was dat re den om haar te volgen. Die constateerde dat zij op een gege- "ven moment met een snelheid van 82 kilometer per uur over de Oude Veer- havenweg in Vlissingen reed, terwijl daar maar 50 kilometer was toege staan. Daarop werd zij aangehouden en toen bleek dat de auto niet APK was gekeurd en haar rijbewijs op de kop af drie dagen was verlopen. „Een slechte dag voor u", constateerde offi cier van justitie mr T. H. W. Stein en eiste een boete van 155 gulden voor de snelheidsovertreding, eveneens 155 gulden boete voor het niet-gekeurd zijn van de auto en 35 gulden voor het verlopen rijbewijs. Kantonrechter mr W. F. van Solinge vonniste overeen komstig de eis. Voor de 44-jarige C. L. W. uit Sint Lau rens was het een uitgemaakte zaak: hij was onschuldig. Bij een fotocontrole door de politie bleek dat zijn auto niet APK was gekeurd. W. had van zijn ga ragehouder geen bericht gehad, hij wist het niet en bovendien had hij met de auto nog geen meter gereden, zodat hij moest concluderen dat hij er abso luut niets aan kon doen. Mr Stein dacht daar duidelijk anders over. „Er is een intensieve campagne gevoerd om iedereen duidelijk te maken wan neer een auto voor een APK-keuring in aanmerking komt, dus u had het kun- VLISSINGEN - De Pieter Maritz-stam van Scouting Zeeland bestaat 25 jaar. Deze mijlpaal viert de uit Vlissingen afkomstige stam met een reünie- weekeinde op het scoutcentrum Zee land in Veere. Dat gebeurt zaterdag en zondag met onder meer een receptie voor vrienden en bekenden van de stam. Receptie wordt zaterdagmiddag tus sen drie en vijf uur gehouden. De Pie ter Maritz-stam bestaat uit jongeren in de leeftijd van 17 tot 22 jaar. Voor de kinderen van de reünisten is een apart programma gemaakt waarin een echte tovenaar de hoofdrol speelt heeft. ZIERIKZEE De Vereniging 't Krootje Natuurvoeding in Zierikzee houdt 12 juni een excursie naar de jaarlijkse open dag van de Kleine Aarde in Boxtel. Tijdens de dag kunnen bezoekers rondkijken in de biologische tuin en kassen waar deskundigen tekst en uit leg geven. Tijdens de open dag zijn ook tientallen andere milieuvriendelijke bedrijfjes met hun produkten aanwe zig. Verder zijn verschillende woonvor men te bezichtigen, zoals het pirami dehuis en de energiezuinige bolwo- ning. Ook is er muziek, theater en uit leg over cursussen die door de Klein Aarde gegeven worden. De bus naar Boxtel vertrekt 12 juni om 8.30 uur in Zierikzee, opstappen in Goes is moge lijk. Opgeven bij D. Parlevliet in Zie rikzee. CD A-afdeling Zierikzee houdt dinsdag 31 mei een discussie-avond over het ouderenbeleid. Fractie-voorzitter van het CDA in de gemeenteraad, C. Bij de Vaate, verzorgt de inleiding. Daarna wordt ingegaan op de door het partij bestuur van de christen-democraten opgestelde discussie-nota Ouderenbe leid. Belangstellenden die willen mee praten over het onderwerp worden om 19.30 uur verwacht in de zaal van de Gereformeerde Kerk aan de St. Do- musstraat 35 in Zierikzee. indruk dat de provincie het nu wel voor gezien houdt en het rijk onder neemt niets omdat de weg nog niet de zijne is. nen weten", hield hij W. voor. Verder stelde de officier dat het niets uit maakt of een auto nu wel of niet rijdt en dat het louter een service van het garagebedrijf is wanneer die zijn klan ten informeert over de APK keuring. Hij vond dan ook dat een boete van 145 gulden zeker op zijn plaats was. Het vonnis was conform de eis. De Middelburger J. J. (51) werd geheel overeenkomstig de eis van de officier veroordeeld tot een boete van 500 gul den en een voorwaardelijke rijontzeg ging voor vier maanden met een proeftijd van twee jaar, omdat zijn auto onverzekerd was. Zijn plaatsgenoot, de 20-jarige C. P. M. de M. had eveneens in een auto gere den die niet was verzekerd. Bovendien bleek De M. niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Daar De M. geen enkel verweer had kon mr Stein kort zijn en eiste een boete van 900 gulden waar van 400 voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Het ontbreken van een rijbewijs wenste hij bestraft te zien met een boete van 195 gulden. Mr Van Solinge vonniste conform. Tijdens de rondvraag bleek dat de raadsleden zich het afgelopen week einde zorgen hebben gemaakt over de pinksterdrukte. Op diverse plaatsen werd illegaal gekampeerd. De politie gaf de burgemeester evenwel zater dagavond te kennen van controle af te zien omdat zij het druk genoeg had met andere zaken. Burgemeester Den Boer meldde dat het ondoenlijk is mensen na een lange reis weer verder te sturen naar elders. Hij verwachtte binnenkort nieuwe aanvragen van de nu illegale camping houders. Berrevoets-Ringelberg had zich ge stoord aan de warboel op de Brouwers- dam, waar auto's niet in vakken gepar keerd stonden maar kris kras door el kaar. Het geheel maakte op haar een indruk van een kermis, maar dan een ongezellige. Wethouder L. C. Hart (WD) vond het daarentegen juist heel gezellig op de Brouwersdam. Ook de zorgen voor het geval er bijvoorbeeld een ernstig ongeluk gebeurt, deelde hij niet. Hij maakte de raadsleden attent op zijn constatering dat de hoofdrij baan steeds vrij was en dat er boven dien een vluchtstrook is. Berrevoets vond dat de wethouder nogal laconiek reageerde, maar was blij dat hij eraan toevoegde dat het illegaal kamperen een slechte zaak is. De gemeenteraadsleden besloten ver der bijna 40.000 gulden te besteden aan de renovatie van het tweede sport veld in Kerkwerve. Het eerste is reeds onder handen genomen. Overigens niet naar ieders tevredenheid. Het raadslid J. M. van Langeraad (WD) zei te hopen dat de buitendienst deze keer achteraf niet weer in touw hoeft te ko men om nog enkele nalatigheden te herstellen. De raad trok verder de bouwregistratieverordening in. De raadsleden deelde de visie van het col lege dat de uitvoering ervan een rijks taak is. Unaniem ging de raad akkoord met het beschikbaar stellen van ruim 25.000 gulden voor de uitbreiding van de elektrische installatie op de stei gers van de jachthaven Kloosternol in Scharendijke. De oude bushalte, de nieuwe komt oostelijker OUWERKERK - Rijkswaterstaat is woensdag be gonnen met het treffen van voorzieningen voor de verplaatsing van de bushalte aan de N59 ter hoog te van de afslag naaf de Vissersweg in Ouwerkerk. Als de voorbereidingen klaar zijn, zullen abri's aan beide kanten van de weg worden geplaatst. Komend vanuit Zierikzee, staat de bushalte nu voor de afslag naar de Vissersweg. Landelijk is vol gens de rayon-opzichter van rijkswaterstaat D. Musters onlangs geregeld dat dat niet meer mag, omdat de bussen stoppen op een uitvoegstrook, wat gevaarlijk is. Verplaatsing - de bushalte wordt nu net na de afslag gebouwd - is dan ook noodzake lijk. De bushalte komt tussen de hoofdrijbaan en de pa rallelweg. Een klein perron wordt gemaakt, zoda de reizigers niet meteen op de parallelweg stappen De sloot wordt gedempt en op die plaats worden di abri's geplaatst. Aan de overzijde van de weg word de halte eveneens verplaatst. Musters verwacht da de werkzaamheden voor de bouwvakvakantii klaar zijn. OUDELANDE De handboogvereni ging 'Juliana' uit Oudelande hield een schieting op de staande wippen in El- lewoutsdijk, er waren 32 deelnemers. Uitslag eerste wip: hoofdvogel, M. Wisse Concordia 's-Heerenhoek; eerste zij vogel, C. Jeremiasse Zorgvlied Ellewoutsdijk; twee de zijvogel, C. van de Guchte Spes Nostra Ovezande; derde zijvogel mevrouw J. de Jonge ADLM Kwadendamme; eerste kal J. Remijnse Zorgvlied; tweede kal Jac. de Baar, Willem Teil Ovezande; derde kal P. Platschorre Zorgvlied; uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel A. Pikkaart Zorgvlied; tweede hoofdvogel B. Looy Victoria kwa dendamme; eerste zijvogel M. Wisse Con cordia; eerste kal A. Dekker Doel naar Ho ger Wolphaartsdijk; tweede kal, C. Bauchet Frankrijk. Meeste kleine vogels (9) Jac. de Baar Willem Teil. OVEZANDE Traditioneel wordt op le Pinksterdag koning geschoten op de staande wip in Ovezande. Voor het algemeen koningschap waren 39 schutters uit de drie verenigingen opgeko men, Jac. de Baar Willem Teil behaalde met 6 punten de titel; op de koningschieting van Willem Teil waren 22 leden aanwezig. Er wa ren 10 ronden op de blokvogel geschoten, in de tweede ronde was het C. Rentmeester sr. die de vogel trof; in de 6e en 7e ronde waren het zijn zonen Cees en Jaap die de blok af- schotem, Gerard Haasdonk deed dit in de 8e ronde. In de kampstrijd was Jaap Rent meester de sterkste en behaalde de konings titel voor 1988-'89. KWADENDAMME De verenigde sociëteiten van Kwadendamme hiel den een avondschieting op de staande wippen waarvan de eerste een pirami de wip, er waren 34 deelnemers van 11 verenigingen. Uitslag van de eerste wip: hierop stonden 15 blokvogels waarvan er 12 werden afgescho ten, door le Jac. Doene, 2e P. Stouthamer, 3e J. de Jonge, 4e C. D. Raas, 5e M. Wisse, 6e Bas de Jonge, 7e J. de Jonge, 8e A. Dekker, 9e J. Schreurs, 10e W. Nije, 1 le H. Koens, 12e H. van den Dries. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel N. van den Dries Eengezindheid 's-Heeren hoek; tweede hoofdvogel M. Wisse Concor dia 's-Heerenhoek; eerste zijvogel H. van den Dries Eengezindheid; tweede zijvogel L. de Jonge ADLM Kwadendamme; derde zij vogel P. Vette Concordia; eerste kal B. de Jonge Spes Nostra; tweede kal L. de Wilde Juliana Oudelande; derde kal J. de Jonge ADLM; vierde kal J. Smallegange Zorgvlied Ellewoutsdijk. Meeste kleine vogels, W. Nije Zorgvlied en P. Vette Concordia elk drie vo gels. OVEZANDE De handboogvereni ging Zeelandia in Ovezande hield een schieting op de staande en liggende wip, in verband met de bondschieting op de tweede staande wip; er waren 77 deelnemers. Uitslag staande wip: eerste hoofdvogel C. van 't Westeinde Soranus Heinkenszand, tweede hoofdvogel na loting J. van den Dries, Eensgezindheid 's-Heerenhoek, eer ste zij vogel mevr. J. de Jonge ADLM, Kwa dendamme, tweede zij vogel Fijaert Spes Nostra Ovezande, derde zijvogel M. J. Ver donk Eensgezindheid, vierde zijvogel J. de Koeyer, Diana Yerseke, de laatste drie na loting; eerste kal L. Rentmeester Willem Teil Ovezande, tweede kal M. Goeree Zorg vlied, Ellewoutsdijk, derde kal C. Rent meester, Willem Teil, vierde kal Sj. de Jong- te, ADLM, meese kleine vogel s (5) H. van Stee, Diana. Uitslag liggende wip: eerste hoofdvogel J. van de Guchte, Zorgvlied, tweede hoofdvo gel na loting B. Meijer, St.-Andries Wemel- dinge, eerste zijvogel J. Remijnse, Zorg vlied, tweede zijvogel A. Dekker, Doel naar Hoger, Wolphaartsdijk, derde zijvogel H. van Stee, Diana, vierde zijvogel na loting P. de Jonge Willem Teil, eerste kal A. Rent meester Cz., tweede kal L. Rentmeester, derde kal W. Boudens, allen Willem Teil, vierde kal mevr. L. de Bruin, St.-Andries, Wemeldinge. ZIERIKZEE - Vanwege de onderbe zetting op de afdeling welzijn van de gemeente Zierikzee hebben de ambte naren momenteel geen tijd een eman cipatienota te schrijven. Volgens wet houder J. Groen vindt het Zierikzeese college een emancipatienota wel be langrijk, en zal het idee wellicht weer ter sprake komen als de secretarie op volle sterkte is. Emancipatie-werk ster I. Sturm ziet evenwel een aantal mogelijkheden om nu al één en ander op papier te krijgen. De Zierikzeese welzij nscommissie heeft onlangs geadviseerd snel een emancipatienota te schrijven. De ge meentebesturen van Goes, Middel burg, Vlissingen, Oostburg, Reimers- waal en Tholen werken al enige tijd met een dergelijk rapport, waarin de visie van het gemeentebestuur staat, maatregelen worden voorgesteld en geld vrijgemaakt. Het Zierikzeese ge meentebestuur ziet geen mogelijkhe den een nota te schrijven, omdat de af deling welzijn kampt met een perso neelstekort, dat voornamelijk is ont staan doordat de voorlichter is ver trokken en nog niet vervangen. Nu be ginnen met het opstellen van een nota noemt wethouder Groen dan ook 'praktisch onmogelijk'. Opgevraagde emancipatienota's van Goes, Middel burg en Vlissingen zijn lijvige rappor ten, die niet één, twee, drie in elkaar zijn gezet. De gemeente Zierikzee streeft naar een heldere, eenvoudige nota. Niet dat die zo makkelijk opge steld kan worden, legt Groen uit. Over leg met de betrokken vrouwengroepen en instanties is noodzakelijk, maar kost een hoop tijd. eniging Driewegen houdt zaterdag he jaarlijkse M. A. Slaakweg-voetbaltoer nooi. De deelnemende elftallen zjji SVD 2, SVD 3, Apollo 2, Terneuzensi Boys 3, Apollo 3 en 's Heer Arendsker ke 3. Het toernooi begint om 11.00 uur Zaterdag 4 juni wordt het toernooi ge speeld door de eerste elftallen. Aan dl toernooi doen de elftallen mee var SVD, Apollo, Kaaise Boys, Spui, Vol harding. Dit toernooi begint om 12.01 uur. vereniging Sint Cecilia te 's-Heeren hoek houdt vrijdag om 19.30 uur eer onderling solistenconcours in d< Jeugdhoeve. Er zijn veertien deelne mers. De jurering is in handen van d( heer Peter de Rooij en de solisten wor den begeleid door mejuffrouw Jolanda Nagelkerke. vindt zaterdag 4 juni de gewestelijke brandweerwedstrijd plaats in de klas se II-LD. Twaalf ploegen van gemeen te- en bedrijfsbrandweer uit Zeeland en Brabant worden vanaf 8 uur 's mor gens op de proef gesteld. De prijsuitrei king vindt om 17.30 uur plaats in het dorpshuis De Vriendschap te Kats. In de Goese emancipatie-nota wordt de traditionele rolverdeling op de secretarie - een mannelijke bode en een vrouwelij ke telefoniste - aan de kaak gesteld. ROTTERDAM - Diergaarde Blijdorp in Rotterdam heeft onlangs een nieuw gebouw voor haar educatieve dienst in gebruik genomen. De oude lesruim te in het zogenoemde dioramagebouw ging vorig jaar - samen met een deel van de collectie van het natuurhisto risch museum - door een brand verlo ren. Blijdorp heeft zich sindsdien moeten behelpen met één leslokaal. Het nieuwe onderkomen heeft, inclu sief de inrichting, ongeveer 4 ton ge kost en bevat twee leslokalen en een lezingenruimte met een capaciteit van 120 personen. Sinds 1976 bestaat voor scholen de mogelijkheid zich te laten voorlichten over verschillende onderdelen van de dierenwereld. Zowel klassen van ba sisscholen als van het voortgezet on derwijs zijn welkom in de dierentuin. Zij kunnen kiezen voor een bepaald thema - bijvoorbeeld roofdieren of le ven in een tropisch regenwoud - en krijgen dan van één van de vier educa tieve medewerkers een les van onge veer twee uur over het gekozen onder werp. Daarbij worden audio-visuele middelen, opgezette dieren en model len van bijvoorbeeld schedels en ka ken gebruikt. Daarnaast bestaat voor leerkrachten van het basisonderwijs de mogelijkheid een zelfwerkzaam- heidspakket te bestellen, aan de hand waarvan ze met hun klas een tocht door de dierentuin kunnen maken. Vanuit het voortgezet onderwijs ko men volgens Marina Janse, educatief medewerkster, steeds minder aanvra gen voor de themalessen. Zij vermoedt dat dat te maken heeft met de strakke roosters waar leraren en scholieren re kening mee moeten houden. De educatieve dienst - die overigens ook zorgt voor de voorlichtingsbor den in de dierentuin die binnenkort vernieuwd worden - kan jaarlijks 1000 klassen herbergen. Het aantal aanvragen loopt echter op en vorig jaar moesten ruim 200 scholen teleur gesteld worden. Naast de basisscholen en het voortge zet onderwijs is er ook een programma voor lerarenopleidingen en Pedagogi sche Academies (PABO). Studenten van die opleidingen kunnen onder be geleiding van de educatieve dienst on der meer leren hoe ze werkbladen en vragenformulieren kunnen samenstel len. „Kinderen die door een dierentuin lopen zien vaak een heleboel dingen over het hoofd. Door vragen te stellen kun je ze bewust naar iets laten kijken. Op de PABO's en lerarenopleidingen wordt niet geleerd hoe je dat moet doen, die taak nemen wij dus over", vertelt Marina Janse. Scholen die ge bruik willen maken van de diensten van Blijdorp kunnen een lesprogram ma aanvragen. Emancipatie-werkster Sturm wil wel geloven dat het de ambtenaren aan tijd ontbreekt. Maar ze vindt het jam mer dat niet naar andere mogelijkhe den is gezocht. Ook zij heeft de reeds geschreven nota's van verschillende Zeeuwse gemeenten in huis en consta teert dat ze in alle gemeenten anders zijn. Van dun tot dik, van een lange- termijn beleid tot direct uitvoerbare maatregelen. Daarnaast bestaan er in formatiefolders over gemeentelijk emancipatie-beleid, die een goede steun in de rug kunnen zijn en het werk aan de nota vergemakkelijken. Verder suggereert Sturm een vrouw in het ka der van de werkverruimende maatre gelen (bedoeld voor herintredende vrouwen) aan te stellen. Daarmee zou de gemeente volgens haar drie vliegen in één klap slaan: de gemeente doet wat aan het werkgelegenheidsbeleid, besteedt aandacht aan vrouwen die weer buitenshuis willen werken en de nota wordt geschreven. Wethouder Groen wil graag nog be spreken of de emancipatie-werkster een deel van de nota voor haar reke ning wil nemen. Bij de jongerennota en het rapport over het ouderenbeleid hebben respectievelijk de stichting jeugd en de stichting welzijn ouderen hun steentje bijdragen, wat de ambte naren een hoop werk uit handen nam. Sturm vindt het evenwel niet haar taak nota's te schrijven voor de ge meente. Wel wil zij waar nodig advise ren, bijvoorbeeld aan een groep vrou wen die de nota, met ondersteuning van ambtenaren, schrijft. Want ook die mogelijkheid ziet zij voor zich. Het standpunt van het college wordt maandag besproken in de welzijns- commissie. De, vergadering in het stadhuis begint om 19.30 uur. De com missie buigt zich verder over de her structurering van het Leger des Heils. Het is de bedoeling dat een nieuwe stichting de sociale activiteiten van het Leger des Heils gaat uitvoeren. Op de agenda staan verder de notitie pro vinciaal beeldend kunstbeleid, infor matie over het bevolkingsonderzoek naar borstkanker en de aanvraag voor zendtijd van de stichting streek- omroep Schou]wen-Duiveland. YERSEKE Drs J. Staat, gerefor meerd predikant in Munnekezijl, doet zondag 12 juni intrede in Yerseke. Om 10.00 uur vindt de bevestiging plaats door drs G. J. Mink te Arnemuiden. s Middags om 14.30 uur doet ds Staat in trede. Beide diensten worden gehou den in de gereformeerde kerk van Yerseke. Deze kerk is vacant sinds ok tober 1986, toen ds G.J. Terlaak met emeritaat ging. Jacobus Staat werd op 9 maart 1958 in Dordrecht geboren. Hij studeerde aan de VU in Amsterdam en werd op 14 au gustus 1983 in Munnekezijl in het ambt bevestigd. Hier zal hij 29 mei at scheid nemen in een dienst die om 14.00 begint in de plaatselijke gerefor meerde kerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 30