\ngstige slotwedstrijd r erneuzen-Hontenisse Terneuzense Boys en Corn Boys houden maandag UEFA- toernooien PZC/sport KAMPIOEN DERDE KLAS AFDELING m WLPUNTENHONGER VAN ANGELO NIJSKENS \nti-climax Gemotiveerd ERLIEZER DEGRADEERT NAAR AFDELING Scoren Zenuwachtig Gevolgen Aantrekkingskracht Weiland Successen Accommodatie Deelnemers RIJDAG 20 MEI 1988 w egradatiespanning n Belgisch voetbal KNEUZEN - Eén rekensommetje leert dat er, met slechts één wedstrijd voor de boeg, nog altijd vijf ploegen in ïmerking komen om uit de Belgische eerste klasse te degraderen. AA Gent, RWDM, Winterslag, Beveren en Lokeren ui beslist niet met een gerust hart de laatste wedstrijddag tegemoet. De laatste beslissing, die nog moet vallen, ;rt de competitie morgen, zaterdag, als het ware naar een schitterende apotheose; met ongetwijfeld veel bonzende ■ten op en rond de velden. ib Brugge kampioen. Dat was uiter- d ai enkele weken voorspelbaar, oral toen bleek dat Antwerp, de re- atie van het seizoen, toch niet over 1 complete ploeg bleek te beschik- i zoals min of meer werd veronder- ld. De formatie van trainer Georg ssler bleek teveel afhankelijk te zijn i één man: Frans van Rooy. ndaar dat in de slotfase van de com- itie, toen de ex-PSV'er door een ssure enkele weken was uitgescha- d, Antwerp de man met de hamer en kwam. Toch zal de ploeg uit de tropool de competitie afsluiten op plaats, die vplgend seizoen wel bt geeft op deelname aan Europees >tbal. „En daar was de competitie afgestemd. Wat dat betreft ben ik in jn opzet geslaagd", vindt Georg ssler. Ook Club Brugge en KV Me den (winnaar van de Europa Cup jr bekerwinnaars) kunnen terug- kken op een uitstekend seizoen. Iar terugkerend naar de 'verkeerde' e van de ranglijst. Daar is het dus dringen geblazen op één ■eldag van het einde. En dat voorna- lijk door ploegen, die daar aan het pn n dit kampioenschap beslist niet •wacht mochten worden, oral de twee Wase vertegenwoordi- ■s in de hoogste klasse is deze com- ;itie op een anti-climax uitgedraaid, wel Lokeren als Beveren begonnen t bepaalde verwachtingen aan deze npetitie, maar beide ploegen kon- 0 in het veld nimmer de indruk wek- 1 een plaats bij de bovensten echt te Ibiëren. Dat leidde zowel bij Be veren als bij Lokeren halverwege het seizoen tot een trainerswissel. Wilfried van Moer mocht Novak opvolgen om Beveren te vrijwaren van degradatie en bij Lokeren zag Wim Jansen zelf de bui al snel hangen en vertrok; de Pool Lubanski kreeg de opdracht te redden wat er te redden viel. Afgelopen weekend deed met name Lokeren een goede zaak door concur rent Gent met opmerkelijke cijfers te kloppen. Pas na 8-1 werd de doelpun- ten-honger van Angelo Nijskens (in die wedstrijd goed voor drie treffer) en zijn ploeggenoten gestild. Maar op de slot dag van de competitie staat Lokeren andermaal voor een lastige opgave. Dan is Winterslag immers de tegen stander. „Die wedstrijd wordt voor Lokeren de moeilijkste opdracht van de gehele competitie. We hebben dan wel ruim schoots van Gent gewonnen, maar we zijn nog geenszins veilig. Maar de wedstrijd tegen Gent heeft wel duide lijk gemaakt dat Lokeren teveel kwa liteit heeft om naar tweede klasse te degraderen", is de mening van Wlo- dek Lubanski. De Pool zag in die ontmoeting dat zijn spelers deze competitie „nog geen en kele keer zo gemotiveerd waren als juist die wedstrijd. En als die overtui ging er is, komt het resultaat vanzelf. Vandaar dat voor de wedstrijd tegen Winterslag, waarin wij minimaal één punt moeten behalen, de ac cu nogmaals tot het uiterste op moe ten laden". Bij AA Gent wordt de toekomst na het verlies tegen Lokeren weinig rooskleu rig in gezien. Interim-trainer Boude- wijn Braem: „Waar was de vechters mentaliteit, die in deze fase van de competitie onontbeerlijk is. Ik weet ook wel waar de zwakke plekken zit ten, maar die kan ik in die laatste week ook niet meer weg werken. Daarvoor is de selectie te beperkt van kwaliteit. Daarom zal Gent tegen Charleroi ge heel anders dienen uit te pakken dan tegen Lokeren. We moeten winnen; dat is onze enige kans op behoud". Beveren, dat trainer Wilfried van Moer volgend seizoen niet kan behouden, treedt in de slotwedstrijd van de com petitie aan tegen het Europese KV Me- chelen. De stand. Club Brugge 33 23 5 5 51 74-33 Antwerp 33 20 9 4 49 73-37 KV Mechelen 33 21 6 6 48 49-23 Anderlecht 33 17 9 7 43 63-27 Club Luik 33 13 16 4 42 48-27 Waregem 33 15 7 11 37 49-43 Cercle Brugge 33 12 8 13 32 48-45 Charleroi 33 11 9 13 31 38-47 KV Kortrijk 33 11 8 14 30 40-54 St. Truiden 33 10 9 14 29 29-37 Standard Luik 33 10 8 15 28 43-49 Beerschot 33 10 7 16 27 38-45 Lokeren 33 9 8 16 26 42-45 Beveren 33 8 10 15 26 35-37 RWDM 33 7 12 14 26 31-47 Winterslag 33 9 6 18 24 30-74 AA Gent 33 8 8 17 24 33-59 Racing J. Br. 33 7 7 19 21 21-55 Het complete programma voor morgen, za terdag (20.00 uur). Beerschot-Club Luik; Waregem-Club Brug ge; Winterslag-Lokeren; AA Gent-Charle- roi; Beveren-KV Mechelen; Anderlecht-Ra- cing Jet; Cercle Brugge-KV Kortrijk; Stan dard Luik-Antwerp; Sint Truiden-RWDM. emmimmw' nWillemLeunis (Terneuzen): ik denk dat wij het redden. Ad van der Rijssen (Hontenisse): topscorer rïRNEUZEN/KLOOSTERZANDE - ie kon dit slot van de competitie in t vierde klas van het zondagvoetbal [denken? Vier weken terug, na de 2-0 'erwinning van Terneuzen op Hon- nisse, leek het duel om de tweede :gradatiepiaats beslecht in het iordeel van Terneuzen, dat op dat oment een voorsprong van drie pun- n op zijn naaste belager nam. Maar in indrukwekkende eindsprint van ontenisse (0-0 tegen Koewacht, 2-0 Sen Lewedorpse Boys en 5-1 tegen e Noormannen) bracht de ploeg toch eer naast Terneuzen, dat in zijn laat- e wedstrijden tweemaal gelijk- leelde en nmaal verloor (0-0 zowel :gen IJzendijke als tegen Vogelwaar- e en 0-2 tegen Hoofdplaat), et onvermijdelijke gevolg: morgen- liddag (zaterdag) treffen beide ploe- en elkaar voor de derde maal dit sei nen, met Koewacht als plaats van andeling. De zenuwen gieren de be- okkenen nu al door de keel, want ver- es gaat morgén onherroepelijk ge aard met degradatie naar de afde- ng Terneuzen won overigens de bei- competitiewedstrijden tegen Hon- enisse. Ik denk dat wij het redden", zegt Ter- euzen-middenvelder Jan-Willem ■eunis aan de vooravond van de be- kssende confrontatie. Maar Honte- Isse's topscorer Ad van der Rijssen fet acht treffers) is juist de mening wgedaan dat Hontenisse in het voor led is. Over één ding zijn beiden het 'el eens: een beslissingswedstrijd - zo 'er had het nooit mogen komen. Wat is dan er dan toch de oorzaak an dat jullie morgenmiddag weer te- (znover elkaar staan van der Rijssen: „Enkel en alleen 'et feit dat wij te moeilijk scoren. Het s al vaker gezegd de laatste weken: we "aken wel kansen, maar we ronden ze "et af. Qua voetbal kunnen we ge- "akkelijk mee in deze vierde klas. Dat sook wel gebleken, want hoe vaak zijn ve dit seizoen weggespeeld Verdedi gend zit het echt wel redelijk in elkaar, ;;e Posities zijn in elk geval altijd bezet, "aar als je zo moeizaam doelpunten "aakt dan tikt ieder foutje achteraan 'ubbel zo zwaar aan. Soms kregen we ^e; drie, vier kansen op rij, maar dan '°g scoorde onze tegenstander de eer- >te goal 'an-Willem Leunis: „Natuurlijk sco- en ook wij te moeilijk, maar een ander clangrijk nadeel is geweest dat we zelden een paar wedstrijden achtereen toet hetzelfde elftal hebben kunnen Pe en. Ik denk dat we wel zo'n 20, 22 Peters hebben gebruikt, omdat we 1 zoveel blessures en schorsingen te kampen hebben gehad. Ik bedoel maar: Eric de Reus, Frank Bogaert, Wim van de Velde - die jongens zijn toch redelijk lang uit de roulatie ge weest, Jan Huisman ook die halverwe ge het seizoen vertrok, ook dat is geen beste zaak geweest in aanvallend op zichtTerwijl we tegen de toppers in deze vierde klas heus wel redelijk ge voetbald hebben. Hou het er maar op, dat we net dat beetje geluk hebben ge mist om een paar plaatsen hoger te eindigen". Terneuzen en Hontenisse troffen el kaar al tweemaal dit seizoen en beide keren won Terneuzen, eerst met 2-1la ter met 2-0. Wat valt daaruit af te lei den Ad van der Rijssen, resoluut: „Abso luut niet dat Hontenisse minder is dan Terneuzen. Als je ziet hoe wij thuis ge speeld hebben....De gehele tweede helft hebben we toen op de goal van Terneuzen gezeten. Maar die kregen twee kansen en scoorden tweemaal. Wij hadden aan tien mogelijkheden nog niet genoeg. Uit tegen Terneuzen wisten we in feite wat ons te doen stond, maar toen kregen we al in de eerst minuut een doelpunt tegen, zo dat we de hele wedstrijd achter de fei ten hebben aangelopen. Alle afspra ken die we vooraf hadden gemaakt wa ren op slag waardeloos". Jan-Willem Leunis: „Driemaal is scheepsrecht. We hebben al tweemaal gewonnen, dus de derde keer moet dat ook lukken. Hoewel? Hontenisse is een ploeg die weet wat vechten is....Ik vind trouwens dat we Hontenisse-uit puur op voetbal hebben gepakt. Voor de rust kwamen we al op 2-0, met nog in de eerste helft een riante kans op 3-0. Thuis speelden we gewoon goed. Die 2-0 was verdiend omdat het iets betere voetbal toen toch ook weer van ons kwam. Wat 't zaterdag wordt Ik denk dat de gelukkigste zal winnen, zo'n wedstrijd wordt het, veronderstel ik, zenuwachtig vooral". Afgaand op de ranglijst is het ver schil tussen Hontenisse en Terneuzen minimaal. Allebei 17 punten, Honte nisse een doelsaldo van 22-34, Terneu zen van 19-33 Ad van der Rijssen: „Ach, een vergelij king is moeilijk te maken als je maar op twee wedstrijden kunt afgaan. Toch schat ik ons iets hoger in, hoewel dat er niet helemaal is uitgekomen. Zoals we die twee wedstrijden ge speeld hebben, zeg ik: we hebben alle bei een kans. Het is natuurlijk wl een beslissingswedstrijd, wie weet wat voor dingen daarin gebeuren Jan-Willem Leunis: „Als je op de rang lijst afgaat, kun je inderdaad stellen dat we allebei evenveel kans hebben. We zitten tenslotte in hetzelfde schuitje, allebei moeilijk scoren, alle bei redelijk veel tegendoelpunten- Hontenisse heeft zondag tegen De Noormannen thuis natuurlijk wel een enorme oppepper gekregen, vijf doel punten in n wedstrijd. Dat is toch niet mis". Welke gevolgen heeft degradatie? Weegt een nederlaag voor Terneuzen morgen ook zwaarder dan voor Hon tenisse Ad van der Rijssen: „Voor Hontenisse zou het hoe dan ook heel erg jammer zijn dat het zou degraderen, maar des astreus - nee, dat niet. Ik denk dat Hontenisse op heel korte termijn terug kan komen. Er loopt zoveel jeugd rond dat de club best wel toekomst heeft. Als Hontenisse zou degraderen zou het alleen maar gemakkelijker zijn om die jongeren in te passen. Zo lang je tegen degradatie voetbalt val je toch minder snel terug op die gasten. In de afdeling zul je wel moeten Jan-Willem Leunis: „Ik denk dat de gevolgen voor Terneuzen veel groter zullen zijn dan voor Hontenisse. Je hoort ook niets anders: Terneuzen, zo'n grote stad en dan nog maar een vierde klasser...Wat gaan de spelers doen, straks, als we inderdaad degra deren? Vertrekken er Ik denk 't wel. En wat kun je aantrekken Niet veel toch. Ik heb gehoord dat het bestuur al met verschillende spelers bezig is, maar die zullen heus niet komen om in de afdeling te gaan voetballen. De ver eniging krijgt in elk geval een flinke opdonder, als we morgen verliezen. Dan zal er wat moeten gebeuren, hoe wel ik van mening ben dat dat ook moet als we er in blijven. Zo kan het toch niet verder..." Slotvraag: zijn jullie van mening dat Hontenisse en Terneuzen de te rechte degradatiekandidaten zijn Ad van der Rijssen: „Eerlijk gezegd niet, n. We zijn dit seizoen qua voetbal slechts zelden de mindere geweest. Hontenisse heeft een ploeg die in de middenmoot mee zou moeten kunnen. Als we alleen al eens onze kansen zou den benutten..." Jan-Willem Leunis: „Echt overtuigd ben ik daarvan niet. Alle ploegen in de ze vierde klas zijn aan elkaar gewaagd. Ik vind dat Terneuzen best wel goeie wedstrijden heeft gespeeld, ook tegen de bovenste ploegen. RCS is mis schien een positieve uitschieter ge weest, maar voor de rest was er niet n ploeg die ons echt de baas was. In deze vierde klas is het vooral werken, werken en nog eens werken". Voorzitter Jan van Dixhoorn (links) en wedstrijdsecretaris Chiel van Gelderen met een elftalfoto van vijftien jaar geleden. Voetbalvereniging Spui viert 40-jarig jubileum SPUI - De voetbalvereniging Spui viert dit jaar dubbel feest. Behalve het 40-jarig jubileum van de zater dagclub werd het eerste team kam pioen van de derde klas afdeling. Promotie is echter nog niet zeker. Een beslissingswedstrijd tegen Rit- them moet Spui bij een goed resul taat in de tweede klas brengen. De meeste leden zullen er niet wakker van liggen. De Zeeuws-Vlamingen voeren al ja ren een rustige voetbalpolitiek, zui ver gericht op de recreatieve toer. Spui mag geografisch gezien in de 'tang' zitten tussen Axel en Terneu zen, in de praktijk lijdt de voetbal vereniging er beslist niet onder. De afdelingsclub heeft vier seniorenelf tallen in competitie. Een ongekend aantal voor zo'n kleine gemeen schap. Dit leent zich zelfs tot enig vergelijkingsmateriaal met kwalita tief betere clubs. De voetbalvereni ging Breskens dat klassen hoger speelt, komt bijvoorbeeld in het zon dagvoetbal slechts tot drie teams bij de senioren. Wat heeft het 'kleine' clubje dan zo al meer te bieden. Het eerste elftal heeft geen voorkeursbehandeling ten opzichte van de andere drie teams, wat bij andere clubs veelal doen gebruikelijk is. Alle elftallen krijgen net zoveel aandacht. Daardoor heeft Spui in zijn bestaan een geweldige aantrekkingskracht uitgeoefend op de naburige clubs uit Axel en Terneuzen. Spelers uit lage re elftallen zijn vaak op hun eigen aangewezen, bij Spui ligt dit anders. Wedstrijdsecretaris Chiel van Gelde ren heeft de verklaring bij de hand: „Ze krijgen bij ons een goede behan deling. Die jongens hebben het ge voel dat ze erbij horen. Vaak hoor je klachten dat bij andere clubs de la gere elftallen er maar bijhangen en dat alle aandacht is gericht op het eerste team." Hoewel de Spui-bestuurder er wel aan toevoegt, dat met de komst van trainer Cor Wielandt het eerste team dit seizoen meer prestatiegerichter geworden. „Eigenlijk hebben we trainers hier bijna niets te bieden, maar daartegenover verlangen we ook niet het onderste uit de kan. Werken in een goede sfeer staat voor op. Het is mogelijk datje de ene week bijna alle spelers op de training krijgt, maar dat de andere week drie of vier man de training bezoeken. Dat houden we de trainers voor die bij onze club willen komen. We moe ten ze niet iets voorspiegelen, dat er niet is. Toch heeft Wieland dit jaar er verandering in gebracht. Hij is bezig met de opbouw van een vrij jonge ploeg. Ook voetballers uit het twee de team willen tegenwoordig bij een tekort aan spelers best invallen. Dat is wel eens anders geweest", aldus Van Gelderen. 1950 een competitiestart had in de Zeeuwse afdeling. In 1954 had de club twee seniorenteams en één jeugdteam. Dat Spui de zaken se rieus aanpakte, bleek uit de aanstel ling van de eerste trainer C. van de Velde. Later werd de man van het eerste uur opgevolgd door Willem Hamelink (voor een lange periode) en in de jaren '80 volgden Henk Koe koek. Rini Roose, Dick Pijpelink, Harry de Bock, Piet Penne, Eddie Wiemes en de huidige trainer Cor Wieland door verschillende omstan digheden sneller elkaar op. De historie van de club verschilt niet veel van andere verenigingen. De eerste jaren werd er doorgaans op een stuk weiland (van Weijns en De Moor) gespeeld. Op die plaatsen ontstonden verenigingen. Zo is het ook Spui vergaan. Koeien en scha pen werden eerst eraf gehaald, alvo rens een balletje werd getrapt. Ver beten duels die vaak tot in de koeienstrond (als cadeautje achter gelaten) werden uitgevochten. Het deerde niet. Het aantal jongens groeide en al gauw ontstond het idee om een voetbalclub op te rich ten. In 1948 werd de eerste aanzet gege ven door de heren M. Zegers (de eer ste voorzitter), P. Vermeersch (secre taris) en A. Riemens. Het eerste be stuur bestond verder uit A. de Winne (penningmeester), C. H. Kempe, J. A. C. Bakker, C. H. Schieman en L. Kra ker. Op 21 mei werd Spui opgericht onder de naam Vereniging Sport Vrienden. Inmiddels was het wei land van De Nijs het speeldomein van de club geworden. De schuur diende tevens als kleedruimte. De koeien konden er pas op vrijdag avond af. In 1950 ging de vereniging weer terug naar Weijns, waar eerst de koeien en schapen eraf moesten, voordat er gespeeld kon worden. In die periode ontstond ook de zomer avondcompetitie. Tegenstanders waren onder meer Driewegen en Ter- neuzense Boys. Op bestuurlijk vlak waren P. Schuitvlot (vele functies), A. Witte en J. Goossen die Spui toen op de been hielden. De naam werd gewijzigd in Sport Kring Spui, dat in Resultaten waren zeker niet het handelsmerk van de vereniging. Toch heeft Spui nog eens de vierde klas KNVB gehaald. Nadat in 1956 het kampioenschap in de tweede klas was behaald, volgde in het sei zoen 60/61 de titel in de eerste klas en dus promotie naar de vierde klas KNVB. Ook de leden van de club hadden niet stilgezeten en door zelfwerk zaamheid vond in 1957 de verhuizing plaats naar het huidige veld aan de Sparksstraat. Het jaar daarop werd een kleedlokaal neergezet. Bij thuiswedstrijden werd met de 'pet' rondgegaan, omdat er toen nog geen entreeheffing was. De inkom sten werden besteed om de reiskos ten te drukken. Spui bezat weliswaar een goede ploeg, maar het vierde klas niveau bleek net iets te hoog ge grepen. In 1962 stopte trouwens hun goede doelman Nico Bolleman en in het tweede jaar degradeerde de club weer naar de afdeling, waar ze nu nog spelen. Om een indruk te geven, dat Spui over een stel goede voetballers beschikte, mag blijken uit de tegen standers van die tijd. In het seizoen 64/65 kwamen clubs als Hoek, Zaam- slag, Kapelle, Nieuwdorp, Bruse Boys in dezelfde klas uit. Later viel de club terug naar het tweede klas niveau. In de beginjaren zeventig ontstond er even een opleving, toen na een conflict een achttal spelers, weliswaar uit een lager elftal, van de voetbalvereniging Terneuzen over kwamen naar Spui. Die impuls bezorgde Spui in 1975 het kampioenschap van de tweede klas. Daarna bleef Spui voornamelijk 'schommelen' tussen de tweede en derde klas van de afdeling. Nadat een tiental jaren een varkens kot als kleedruimte had dienst ge daan, werd in 1967 een oude kantine van AZW overgeplaatst naar Spui. De kantine werd omgebouwd tot kleedruimte en ook werden douches geplaatst. Tussen de kleedlokalen werd een kleine ruimte gebruikt als kantine. Het echtpaar Vanhijfte heeft daar veel werk verricht. Spui beschikte overigens over twee 'aan legplaatsen' bij uitwedstrijden: Dries Hamelink in IJzendijke en Ca fé Tolsma in Zaamslag. Later werd café Driewegen bij Roos als stop plaats verkozen. In 1981 begonnen de leden zelf met de bouw van een nieuwe kantine, die in maart 1982 in gebruik werd genomen. Gezien de groei van de club een on misbare factor. Behalve een bloeiende jeugdafde ling, nieuw leven ingeblazen door Piet Penne en Johan Witte, beschikt de club al jaren over een damesteam. Spui heeft lange tijd het beste da mesteam in Zeeuwsch-Vlaanderen gehad. Momenteel spelen de dames in de Zeeuwse eerste klas. Over de toekomst behoeft Spui zich geenszins zorgen te maken. De tijden dat Adri Hamelink (stille werker) in financiële nood voor de club het ma teriaal bekostigde lijken voorgoed achter de rug. De vereniging is kern gezond en beschikt over een jong en fris bestuur, waarvan Jan van Dix hoorn nu als voorzitter naar buiten treedt. Chiel van Gelderen is daarbij met maar liefst zestien jaar bestuurs- ervaring van onschatbare waarde voor Spui. Maar bovenal is Spui een vriendenclub. Met vier seniorenteams, vier jeugd- teams en een damesteam heeft Spui een gezonde basis gelegd voor de toe komst. In het buurthuis 'De drie Gehuchten' op Spui houdt zaterdag (morgen) de voetbal club Spui haar jubileumreceptie van 15.30' tot 17.30 uur. Voorafgaand is er om 13.00 uur nog een voetbalwedstrijd tussen de oudst spelen de leden en een elftal van vijftien jaar ge leden. Op zaterdag 6 augustus wordt het jubi leumfeest besloten met een toernooi voor alle leden, met afsluitend een barbeque. TERNEUZEN - Voetbaltoernooien voor UEFA-teams blijken bijzonder in trek bij de Zeeuws-Vlaamse clubs. De voetbalvereniging Terneuzense Boys houdt maandag (Tweede Pink steren) voor de eerste keer een derge lijk toernooi. Ondanks de concurren tie van Corn Boys op die dag wist de organisatie tien UEFA-teams (spelers tot en met 21 jaar) bij elkaar te krij gen. Volgens bestuurslid Jaap Hamelink (Terneuzense Boys) was het deelne mersveld in korte tijd rond. „Alleen Clinge moest later afzeggen, omdat de club elders verplichtingen na moest komen. Een tweede team van onze ver eniging neemt de opengevallen plaats in. Het is natuurlijk jammer, dat Corn Boys ook op Tweede Pinksterdag een UEFA-toernooi houdt. We wisten niet beter of de Sasse voetbalvereniging hield het toernooi zoals gebruikelijk op Hemelvaartsdag. Voor volgend jaar is het dan ook beter, dat we eerst met elkaar in contact treden." Niettemin krijgt Corn Boys op Tweede Pinksterdag ook tien deelnemende teams naar Sas van Gent. De Sassena- ren hebben wat dat betreft voldoende ervaring. Daan Maas is al jaren de sti mulerende kracht. Hij heeft wederom voor een sterke bezetting gezorgd. „Het is bekend, dat we het toernooi al tijd op Hemelvaartsdag houden. Dit jaar viel de datum (12 mei) nogal vroeg en dat geeft vaak problemen als er nog competitieverplichtingen zijn. We wa ren niet op de hoogte van de plannen bij Terneuzense Boys. We zullen vol gend jaar met elkaar rekening moeten houden." De Zeeuws-Vlaamse verenigingen hebben in elk geval goed 'toegehapt' op de uitnodigingen. Een mengeling van leeftijdsgenoten van het eerste, tweede en jeugdteams blijkt goed aan te slaan. De clubs zien deze toernooien dan ook als een goede ervaring voor jeugdvoetballers. In Terneuzen wordt in het Zuider sportpark op vier velden bij Terneu zense Boys gespeeld. Na de gebruike lijke poule-wedstrijden, spelen de winnaars van de poules (1 en 2) om de eerste plaats. De finale begint om streeks half vier. De overige teams spelen vooraf hun plaatsingswed strijden. Het toernooi begint 's morgens om half twaalf. De UEFA-teams zijn: Aardenburg,. Axel, Hoofdplaat, Philippine, Schoon- dijke, Sluis, Terneuzen, Terneuzense Boys 1 en 2, Vogelwaarde. In Sas van Gent begint op het sport complex De Valcke het UEFA-toer nooi om 10.30 uur. Ook hier spelen de winnaars van de poules A en B) de fi nale. Deze begint omstreeks 16.30 uur. De andere teams spelen voor hun klassering. De deelnemers zijn: Hontenisse, Koe wacht, Assenede (B), Steen, Corn Boys, Ria W. Hoek, Breskens, Zaam slag en HVV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 51