Chef kinderbijslag Middelburg met VUT Meetkundig venijn zat in de staart van wiskunde- opgaven VROUW EN TECHNIEK het blijft pionieren in mannenberoepen... Bonden nog niet gerust op toekomst Philips Terneuzen PZC/ provincie VERZOEK AAN RIJK OM UITSTEL Werkbezoek PvdA aan Bruinisse Avondvierdaagse in Middelburg begin juni 21 Veel gegevens Examens Frans Uitslagen NA REORGANISATIE Dwangmatig VRIJDAG 20 MEI 1988 Landbouw Schouwen wil meer tijd zoetwater plan het rijk de tijdsdruk heeft weggeno men, want anders wordt werk voor niets gedaan, was de redenering van Van Gastel. Uit de informatie die tot nu is vergaard blijkt onder meer dat de kwaliteit van het over Schouwen-Duiveland te ver spreiden water uit het Zoommeer on- eisen voldoet. Vanuit milieu oogpunt, zo wordt gesteld, zijn er dan ook geen bezwaren om over te gaan tot een gro te en constante aanvoer van zoet wa ter. Ook wordt er vanuit gegaan dat voor de lozing van doorspoelwater vanuit de sloten op de Oosterschelde waterakkoorden worden vastgelegd. ZIERIKZEE De ZLM- en CBTB-kringen van Schouwen-Duiveland hebben bij gedeputeerde staten van Zeeland gevraagd om extra tijd voor het opstellen van een ontwikkelingsplan ten behoeve van een zoetwatervoorziening. Tevens wordt er bij gs op aangedrongen dat ook de provincie bij het rijk pleit voor extra tijd om een dergelijk plan op te stellen. De landbouw- kringen hebben een en ander in een brief aan gedeputeerde staten duidelijk gemaakt. Het rijk heeft een bedrag van 15 mil- ter niet eerder aan beginnen dan dat der normale omstandigheden aan de joen gulden voor een zoetwaterpijp klaarliggen. Maar er wordt wel vanuit gegaan dat de aanleg van de zoetwa tervoorziening nog dit jaar begint. Van de zijde van de provincie is een half miljoen toegezegd. De landbouwers willen dat geld wel, maar vinden dat eerst meer informatie beschikbaar moet zijn voor het opstellen van een ontwikkelingsplan. Om de leden infor matie te geven over de stand van za ken rond de zoetwatervoorziening op Schouwen-Duiveland hield de ZLM- kring donderdagavond een ledenver- [adering in Zierikzee. Op die avond [regen de ongeveer 75 aanwezigen een kopie van de brief aan gedeputeerde staten en een aanzet voor het op te stellen ontwikkelingsplan. Donderdagavond werd ook duidelijk dat nog steeds wordt uitgegaan van een bijdrage van 130 gulden per hecta re van iedere agrariër die van zoet wa ter gebruik maakt. Dat was een de za ken waar een overgrote meerderheid van de Schouwse boeren in het verle den bezwaar tegen had, waardoor het zoetwaterplan op een laag pitje is ge zet. In het stuk dat op de vergadering werd uitgereikt staat dat nog veel ge- {evens nodig zijn om te komen tot een gedetailleerd plan op grond waarvan een weloverwogen besluit kan wor den genomen. Dat zal enkele j aren vergen. Om die re den wordt bij de provincie en, via gede puteerde staten, bij het rijk gepleit voor extra tijd. Uit de woorden van ffingvoorzitter L. J. van gastel bleek ionderdagavond overigens dat een jureau of instelling van deskundigen len dergelijke studie op moet stellen. )e landbouwkringen willen daar ech- MIDDELBURG - Een aantal colle ga's was hem in de VUT-regeling voorgegaan en had hij kunnen uit zwaaien. Woensdagmiddag wer den de rollen omgedraaid en nam hij zelf afscheid: W. J. van de Voor de, chef afdeling kinderbijslagwet van de Sociale Verzekeringsbank district Middelburg. Voor de talrij ke aanwezigen in de kantine van de sociale verzekeringsbank was zijn afscheid tevens een primeurtje, want Van de Voorde was de eerste die als sociale verzekeringsban kier de VUT in ging. Zijn voorgan gers behoorden allen nog tot de Raad van Arbeid. De heer N. van de Broeke, de dis trictsdirecteur, stond in zijn toe spraak kort stil bij de carrière van Van de Voorde. In 1946 begonnen als machineschrijver, overgestapt naar de ongevallenwet en vandaar- uit naar de kinderbijslagwet. Eind 1985 werd Van de Voorde benoemd tot chef van de afdeling kinderbij slagwet. Van de Broeke memoreerde daarbij de talloze wetswijzigingen, die het werk op de afdeling kinderbijslag wet er niet eenvoudiger op maakten en merkte op dat de studiefinancie ring ook zo de nodige problemen had gegeven. „Niet alleen bij stu denten die het niet of te laat kregen, maar ook bij uw afdeling. De talloze verzoeken om informatie hoe het nu eigenlijk zat en hoe de overgangsre gelingen in elkaar zaten. U was een vraagbaak voor iedereen". Namens het personeel bood hij daarop de scheidende chef een pen tekening van Middelburg aan. Me vrouw Van de Voorde ontving een bos bloemen. Opvolgster van Van de Voorde, mevrouw D. J. Borst- lap-Leijten, dankte haar ex-chef voor de vele medewerking die zij en haai' collega's hadden ondervonden en overhandigde hem een cadeau bon. De ZLM- en CBTB-kringen vinden ook dat de produktie verbeterd en ver breed kan worden als de land- en tuin bouw over meer zoet water kunnen be schikken. Zelfs de leefbaarheid op het noord-Zeeuwse eiland gaat er op voor uit, zo wordt geconcluderd. Want met zoet water wordt voorkomen dat dat de Schouwse telers ten onder gaan in een concurrentieslag met telers uit an dere delen van Nederland. Dat zou ern stige gevolgen hebben voor het voor zieningenniveau en de leefbaarheid van het gebied, aldus de landbouw kringen. BRUINISSE - De gemeente Bruinisse heeft de provinciale statenleden van de PvdA uitgenodigd voor een werk bezoek aan het vissersdorp. Het be zoek vindt 10 juni plaats. Op het programma, dat om 9.30 uur in het gemeentehuis begint, staan een al gemene inleiding van burgemeester T. C. Hekman en een verhandeling door wethouder C. J. van Liere over de vis serij Vervolgens worden het industrie terrein en het recreatiepark Aquadel- ta bekeken. MIDDELBURG - In Middelburg wordt de avondvierdaagse van de Wandelcommissie MTV'69 dit jaar van maandag 6 tot donderdag 9 juni gelopen. De afstanden waar voor ingetekend kan worden zijn vijf, tien of vijftien ki lometer. Het is dit jaar het 45-jarig ju bileum van de Middelburgse avond vierdaagse. Het startpunt van de loop is op maandag om 18.30 uur de kantine van de Middelburgse voetbalvereni ging aan de Nadorstweg. GOES - De mavo-leerlingen van het Goese Sint-Willibrordcollege klaag den donderdag meer over de lage lo- kaaltemperaturen dan over het wis- kunde-examen. Vooral de meerkeuze vragen waren de examinanten alles zins meegevallen. „Het was niet moei lijk", schalde het na afloop uit tiental len kelen. En dat betrof zowel het C- als D-niveau. Voor de vwo-ers bleek het examen wiskunde B een race te gen de klok. Na bijna drie uur, waren nog velen in de slag met de laatste hersenkraker, een meetkunde-op- dracht. Over de teksten van het exa men Frans waren de havo-kandidaten van de rijksscholengemeenschap in Goes verdeeld. Aan de hand van een voorlopige uitslag bleken zwartkij kers redelijk te hebben gescoord, ter wijl enkele optimisten hun vreugde- gevoel moesten laten varen. Het wiskunde-examen voor lbo en ma vo was volgens docent G. Janssen van het Willibrordcollege beslist niet over vraagd. „Alle vraagstukken zijn echt goed te maken, tenminste als de leer lingen zich hebben voorbereid". De mavo-kandidaten op D-niveau kregen dertig meerkeuzevragen en twee open vragen voorgeschoteld, waarvoor ze twee uur de tijd hadden. De laatste op drachten vroegen enige inspanning, zoals het nauwkeurig bepalen van een hoek in graden. Docent Janssen wees op de voetangel in het tweede deel van de slotopgave, waarin ongelijkheden moesten worden opgelost. „Dat vraagt toch wel wat inzicht. Een mavo-leer ling kan nu eenmaal minder goed snij punten berekenen met onbekenden". Op C-niveau bespeurde hij enkele aar dige vondsten in de meerkeuzevragen. ..Nummer vijf is een leuke, het opstel len van een functievoorschrift. Of zeve nentwintig, waarbij de lengte van een netje moet worden berekend, dat schuin in een cylindervormige beker staat en er vijf centimeter bovenuit steekt", aldus Janssen, die verder in de open vragen geen addertjes onder het gras kon ontdekken. D-kandidaat Ro nald Collignon uit Heinkenszand toonde zich achteraf dik tevreden. -Het viel reuze mee". Ilse Adams uit G°es beaamde dat. Alleen de slot vraag had haar voor problemen ge steld. Handenwrijvend zei C-kandi- oaat Robert Weij uit Hansweert van te voren nauwelijks te hebben geleerd. ■■Het was vrij makkelijk. Alleen de laatste open vraag heb ik niet inge vuld. Daar begreep ik weinig van". Met blaren op de handen verlieten de vwo-ers hun lokaal. De vier, in onder delen uitgesplitste wiskunde-opgaven vergden bijna ondoenlijk veel schrijf werk. Enkelen haalden de twintig Kantjes. Ook bij het vwo zat het venijn 'n de staart: een meetkundeopdracht. Aari de hand van een ruimtelijk model werden verschillende berekeningen gevraagd. Volgens docent J. L. G. M. viel deze pittige opdracht langs wee wegen op te lossen, th 6isnels^ werkt de inzichtelijke me mode, dat is een kwestie van tekenen. Maar een aantal leerlingen mist het ruimtelijk inzicht. Over het algemeen vuiden ze meetkunde lastig. Als ze zich hot Zflcer voelen> slaan ze direct aan t rekenen. En dat kost heel veel tijd .„P^Pier", aldus Oers, die het examen dolijk te doen vond. „Het is even ing, gevarieerd en het bestaat uit De 15-jarige Arno de Korte in het ziekenhuisbed gebogen over het examen wiskunde, onder toezicht van directeur C.D.A. Vermeulen van de Terneuzense Steelant-Mavo en - op de achtergrond - een verpleegster. TERNEUZEN - Het schriftelijk examen MAVO verloopt voor de 15-jarige Arno de Kort niet zoals de bedoeling was. Met zijn rekenmachientje in de hand boog hij zich donderdag vanuit zijn bed in het Julianaziekenhuis in Terneuzen over het examen wiskunde. Zondagavond werd hij hier opgenomen nadat hij tijdens een karatewed- strijd een trap tegen een nier had gekregen. Een scheurtje was het gevolg. „Prettig is anders, maar ik ben toch blij dat ik m'n examen hier kan doen", zei de ongelukkige Teneuzenaar, geflan keerd door twee toezichthouders. „Gelukkig was dit te re gelen met de onderwijsinspecteur", aldus directeur C.D.A. Vermeulen van de Steelant-MAVO, een van de toezicht houders. „Normaal gesproken wordt het examen in een dergelijk geval verschoven naar de derde periode, maar die is pas in augustus en bovendien nog in Den Haag ook. Dat zou problemen met zich mee kunnen brengen in verband met het vervolgonderwijs dat Arno wil gaan doen. Vrijdag sluit Arno, die het examen tot nu toe vindt meeval len, met natuurkunde deze ongebruikelijke toetsing af. een flinke portie standaardwerk". De vwo-kandidaten jongleerden in de eer ste drie vragen met rechthoekige as senstelsels en dat ging hen doorgaans goed af. „Eén, twee en drie vielen mee, vier was knap lastig. Het was boven- dien nogal pennen", oordeelde Annet te Kips uit 's-Heer Hendrikskinderen. Rob Schieman uit Souburg, de Vlis- singse Kristel Logghe en Goesenaar Eduard Spelier dachten er net zo over. Het havo-examen Frans omvatte vijf tig vragen, verdeeld over vijf teksten. De leerlingen werden allereerst gecon fronteerd met de problemen die kinde ren van Aziatische vluchtelingen on dervinden op Franse scholen. Het stuk meldde dat voor een goede communi catie met de dikwijls over de wereld verspreide familieleden, het leren van hun eigen taal belangrijk is. De andere teksten behandelden het werk van Eve Ruggieri, die verhalen vertelt voor de Franse radio, drugsverslaving, een expeditie naar Mali en de vergeten do den bij de laatste vulkaanuitbarsting op Martinique, een fragment uit een geschiedenisboek. Astrid Goedegebuure uit Kloetinge, die als eerste weer buiten stond, vond met name de expeditie naar Mali het moeilijkst, maar wel interessant. Stu denten van de Economische Faculteit in Parijs bereidden een humanitaire tocht voor, die ze graag als stage er kend wilden zien. Docente H. M. War ren-Ferguson, die deze tekst ook tot „lastig" verklaarde, achtte het Frans over de hele linie redelijk te doen. Voor de gestaag binnendruppelende leerlin gen had ze de officieuze oplossingen al klaar liggen. Astrid Goedegebuure no teerde slechts vijf fout. Haar stadsge noot Helmer Peerdeman - de slottekst kostte hem hoofdbrekens - toonde zich achteraf tevreden met dertien fout. „Dat is waarschijnlijk een voldoende". Ook Annemarieke den Broeder uit Goes zag het aanvankelijk somber in, maar bleef tenslotte uit de rode cijfers, evenals Marjolein Kik uit Kruiningen, die behoorlijk schrok toen ze eerste tekst onder ogen kreeg. Enkele opti misten bleken achteraf matig te heb ben gepresteerd. Dat toonde weer eens aan dat over de centraal schriftelijke examens voor de vreemde talen nau welijks te speculeren valt. Prognoses examens 19 mei Frans Havo lc. 2c, 3b, 4c, 5b, 6a. 7c, 8b, 9c, 10c, 11c, 12b, 13b. 14b, 15c, 16d. 17a. 18a, 19d, 20b, 21d, 22d, 23d, 24c, 25c. 26b, 27a, 28b, 29b, 30a. 31a, 32c, 34d, 35b, 36a, 37d, 38b, 39a, 40d. 41c, 42c. 43a, 44a, 45a, 46d, 47b, 48b. Engels vwo lc; 2d; 3c;4a; 5c; 6d: 7a; 8d: 9d; 10b;llc: 12c; 13a; 14d; 15c; 16c; 17d; 18c; 19b; 20d; 21a; 22d; 23a;24d; 25b; 26d; 27b; 28a; 29a; 30a; 31d; 32d; 33a; 34a; 35b; 36d;37b; 38c; 39c; 40c; 41a; 42c; 43d; 44c; 45c; 46d; 47d 48a 49b; 50b. Officiële antwoorden wiskunde mavo'lbo c en d-niveau: D-niveau: lc; 2d; 3b; 4c; 5b; 6b; 7a; 8d; 9c; 10e; 11a; 12b; 13b; 14d; 15d: 16d; 17b; 18e; 19d; 20a; 21b; 22b; 23e; 24c; 25c; 26d; 27c; 28b; 29c; 30b C-niveau: ld; 2a; 3c; 4b; 5d; 6b; 7a; 8e; 9c; lOf; lid; 12f; 13b; 14c; 15a: 16c; 17c; 18b; 19b; 20a; 21b; 22c; 23e; 24d; 25c; 26d; 27d; 28f; 29e; 30c Carolien Jansen: ..je moet hier niet op hoge hakken binnenkomen... Vrouwen die zich enige tijd op het gezinsleven hebben toegelegd en later weer op zoek gaan naar een betaalde baan, zullen constateren dat er in het oude beroep nagenoeg geen plaats meer is op de arbeids markt. Ze moeten zich dan ook terdege oriënteren op de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt. Zo luidt het advies van het gewestelijk arbeidsbu reau Goes (GAB) en de stichting Vrouw en Werk Zeeland. Eén van die huidige ontwikkelingen is de doorstroming van vrouwen in technische beroepen. In samenwerking met het GAB heeft de stichting Vrouw en Werk daarom een cursus vrouw en tech niek opgezet. Hier kunnen vrouwen die weer terug willen in het arbeids proces, kennis maken met alle facet ten van een technisch beroep en van de opleidingsmogelijkheden die er voor zijn. In de praktijk krijgen vrouwen in wat vroeger uitsluitend mannenberoepen waren, moeilijk een voet tussen de deur. „Het blijft pionieren", zegt Joke van der Meu- len van de stichting Vrouw en Werk in Goes. „Er zijn nog steeds veel vooroordelen bij werkgevers, bij voorbeeld dat bij vrouwen met schoolgaande kinderen het ziekte verzuim hoog zou zijn. Terwijl geble ken is dat herintredende vrouwen juist heel gemotiveerde en stabiele werknemers zijn. Het ziekteverzuim is bij deze groep juist lager. Maar het is moeilijk de werkgevers daarvan te overtuigen. Ze willen best wel vrou wen in dienst nemen maar in de technische sector zijn vaak geen aparte voorzieningen zoals kleed ruimtes of toiletten voor vrouwen. En daarom worden vrouwen nog steeds van de werkvloer geweerd". Een cursus vrouw en techniek is al leen nog maar een inleiding in de technische beroepen, het maakt vrouwen nog niet capabel om dat werk ook uit te voeren. Geïnteres seerden kunnen na de cursus een vervolgopleiding gaan doen. Ik heb weieens het gevoel een beetje prestige-object te zijn", vertelt Jannie Lock (38) uit Middel burg. „Zo van kijk eens: wij hebben ook vrouwen in dienst." Nadat zij een cursus vrouw en techniek volg de, loopt zij nu via een opleiding van het PBVE (primaire beroepsgerich te volwasseneneducatie) drie dagen in de week stage bij de Vitrite-fa- briek in Middelburg. Dertien jaar lang werkte zij als kleuterleidster. Zes jaar geleden gaf ze dat beroep op, omdat zij haar tijd wilde beste den aan de opvang van pleegkinde ren. Drie jaar later wilde ze weer aan de slag, maar banen in het kleuter onderwijs lagen in die tijd niet meer voor het opscheppen. „Daar heb ik toen .bewust een grote punt achter gezet en ik ben gaan kijken waar nog wel vraag naar is op mijn leeftijd". Elektro-techniek leek Jannie ach teraf het meest haalbare beroep in de technische sector. Nu is zij heel enthousiast. De mannelijke colle ga's op het werk hebben er ook geen moeite mee met een vrouw te werken. Jannie Lock: „Het is meer hun probleem dan het mijne om zich aan te passen. Maar eigenlijk zien al leen de wat oudere mannen het als een bedreiging". Het vinden van een baan ziet zij niet somber in. Lukt het niet in Zeeland, dan wil zij er zelfs voor naar de Randstad verhuizen. Ook haar klasgenoot Carolien Jan sen (23) uit 's-Heer Arendskerke is er vast van overtuigd na haar oplei ding een baan te vinden in de tech niek. Wegens de gevolgen van een ongeval was zij genoodzaakt haar studie aan de middelbare land- en tuinbouwschool te staken. Nu loopt zij sinds oktober stage bij installa tiebedrijf GTI in Goes. „Je moet hier niet op hoge hakken binnenko men", vertelt Carolien. „Om dit werk te doen moet je stevig in je schoenen staan. Er bijvoorbeeld niet voor terugschrikken om op een vijftien meter hoge stellage te klim men of onder de vloer te kruipen". Het elektro-technisch werk in de buitendienst ligt haar wel. „Het is heel gevarieerd werk. De ene dag moetje kabels trekken, de volgende dag een stopcontact aanleggen". Carolien Jansen is de eerste vrouw die bij GTI Goes een technische functie vervult. Het is niet uit onwil dat zij de enige vrouw op de werkvloer is. Er dien de zich nooit eerder een vrouw aan, legt C. van der Maat, hoofd perso neelszaken van het GTI, uit. „We hebben Caroliens aanstelling van tevoren goed doorgesproken. De conclusie luidde: wij kunnen wel vrouwen plaatsen, maar we maken geen onderscheid in de aard of de zwaarte van de werkzaamheden die zij moeten verrichten. Anders zou dat kwaad bloed zetten bij de collega's". Van der Maat is ervan overtuigd dat vrouwen met een opleiding even ca pabel zijn als mannelijke elektro- monteurs. Sterker nog: „Ik denk dat vrouwen in een technisch beroep nauwkeuriger en schoner werken. Ik juich het dan ook toe als zich nog een dame bij ons zou melden. Maar we voeren ook weer geen voorkeurs beleid. Een mannelijke en een vrou welijke sollicitant hebben bij ons ge lijke kansen". Aan Carolien Jansen wordt vaak de vraag gesteld hoe het is om tussen mannen te werken. „Vragen over on gewenste intimiteiten vind ik stom en overbodig", zegt ze giftig. „Dat kan je overal overkomen, ook als je gewoon in de stad loopt". Een ander verschijnsel is dat mannen nog wel eens willen uitproberen of zij hen van de huishoudelijke karweitjes verlost. „Maar afs ze zeggen die kan mooi koffie voor ons zetten of schoonmaken, dan hebben ze de verkeerde voor", aldus Carolien. „Vrouwen moeten zich in dit vak misschien wel twee keer bewijzen, maar als je hetzelfde werk als een man doet, valt dat best wel mee": Slechts één keer werd Caroliens aanwezigheid in de bouwkeet als pijnlijk ervaren. „We waren op kar wei in de bouw. Toen ik tussen de middag de keet inkwam werd het doodstil. Ik denk: goh. zijn dit nu die stoere bouwvakkers. Na wat geroe zemoes werden vliegensvlug de blo- te-vrouwenposters van de muur ge scheurd. De voorman vertelde me later dat hij nog nooit zo rustig zijn brood had kunnen opeten. De an ders gebruikelijke schunnige praatjes bleven nu uit. Wat dat be treft vond hij het een goed idee om vrouwen in dienst te nemen". Bedrijven zijn vaak te weinig op de hoogte van de gunstige effec ten om vrouwen in dienst te nemen, vindt Joke van der Meulen van de stichting Vrouw en Werk. „Gelukkig is het tij aan het keren", aldus de be leidsmedewerkster. „Je kunt het je als bedrijf tegenwoordig eigenlijk niet meer permitteren om ertegen te zijn". De stichting Vrouw en Werk houdt in samenwerking met het GAB don derdag 26 mei van 14 tot 21 uur ip scholengemeenschap Groot Stelle aan de Bergweg een beroepen- en scholingsmarkt voor vrouwen. Vrouwen die (weer) aan het werk wil len kunnen daar informatie en ad vies krijgen over her-, om- en bij1-' scholing. Om 19.30 uur is er een fo rumdiscussie met het thema 'Vrou wen in technische beroepen'. Selma Osman TERNEUZEN - De werknemersorga nisaties zijn nog niet gerustgesteld over de toekomst van de Philipsvesti- ging in Terneuzen. Gisteren werd naar aanleiding van de reorganisatie in deze fabriek (82 van de 715 banen weg) een overleg tussen de bonden en de directie gehouden. Maar een harde garantie over het daarna ongeschon den voortbestaan van deze fabriek van SL-lampen en TL-starters kon Philips niet geven. „Geef die mensen wat zekerheid terug in ruil vcor die 82 arbeidsplaatsen, heb ik gezegd", aldus S. Jorritsma, dis trictsbestuurder van de Industrie- en Voedingsbond CNV „maar ik krijg het er niet uit en dat vind ik jammer." Directeur dr ir N. J. T. A. Kramer for muleerde het na afloop van de bespre king anders. „Het voortbestaan van de fabriek is niet in het geding. Het is de enige fabriek voor SL-lampen en star ters. De benodigde know-how voor de ze produktie is alleen in Terneuzen en nergens anders." Ook de merkpositie van Philips in de verlichtingsmarkt er bij betrekkend en het overblijvende deel van de afdeling bedrijfsmechani- satie beziend, concludeert Kramer dat Philips-Terneuzen alle vertrouwen verdient. „Als het zo was dat de lokale plantma nager in Terneuzen, Kramer, alle zeg genschap heeft dan komen zijn argu menten zeer solide over", zei P. Haze- lager, districtsbestuurder van de In dustriebond FNV, na afloop. „Maar bij het Philipsconcern zitje altijd met een enorm groot probleem. En dat is dat er vanuit Eindhoven dwangmatig maat regelen worden opgelegd waar nie mand onderuit kan. Als de centrale di rectie zegt dat er tien procent bezui nigd moet worden dan mogen de loka le plantmanagers het verder zelf uit zoeken. Want dat is nu gebeurd." Op 1 juni hebben de bonden en de di rectie opnieuw een gesprek. Dan ook wordt het sociaal plan voor de af vloeiing van de 82 werknemers be sproken. Het ontwerp daarvoor heb ben de vakbondsvertegenwoordigers gisteren meegekregen om verder te bestuderen. Noch Jorritsma, noch Ha- zelager waren onder de indruk. Bei den vinden het werkstuk te klein en missen nog veel noodzakelijke infor matie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 47