Misschien dit jaar al kabel-tv Nieuw-Namen Winnaars teken wedstrijd de Steltkluut krijgc ;n t-shirt Tachtig jaar ruitersport bij watertoren Axel Zwembad De Driehoek in Huls! krijgt deze zomer geen lig weide PZC/streek VOOR VROUWEN EN MEISJES Clinge beleeft 22ste vierdaagse Auto gestolen in Axel Gaaibolling Kaartingen Tentoonstelling vee in Oostburg Demonstraties van boekbinden in Axel KLOOSTERZANDE Papier - Voetbalvereniging Honte- nisse haalt zaterdag vanaf 8.30 uur oud papier op in Kloosterzande en omge ving. Oefenen WETHOUDER G. A. VAN DE VOORDE: BRAM DEN EXTER ROEMT CLUBLIEFDE Hengstenkeuringen Gewone man Militair Basisschool houdt fancy-fair voor tv VRIJDAG 20 MEI 1988 8 Vrouw en Werk Terneuzen met sollicitatieclub begint TERNEUZEN Vrouw en Werk in Terneuzen begint 31 mei met een solli citatieclub. Met dit nieuwe initiatiei wil de Zeeuws-Vlaamse dependance van Vrouw en Werk Zeeland vrouwen en meisjes wegwijs maken in sollici tatieprocedures. Volgens de initia- CLINGE Voor de 22ste keer gaat op dinsdag 7 juni in Clinge de avondvier daagse van start. De deelnemers aan de vierdaagse kunnen kiezen uit de 5 en 10 kilometer. De start van de 10 ki lometer is om 19.00 uur en voor de 5 kilometer om 19.30 uur. Een extra vroege start voor de klein tjes die de 5 kilometer lopen, is om 18.30 uur op dinsdag, woensdag en donderdag. Op vrijdag starten zij ge lijk met de anderen om 19.30 uur. Inschrijven kan geschieden op dins dag 7 en op woensdag 8 juni vanaf 18.00 uur in het gemeenschapshuis Malper- tuus. Op vrijdagavond is er weer de be kende verloting. Voor diegenen die voor de tiende keer de tocht in Clinge lopen, staan op de laatste avond de bekende klompjes en een boeket klaar, welke door wethou der W. Kayzer zullen worden uitge reikt. Op vrijdagavond worden de wande laars door de fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge afgehaald aan de Bisschoppendreef en gaan met vrolij ke muziek richting 'Malpertuus' waar de insignes worden uitgereikt. De organisatie hoopt dat de wande laars zich ook dit j aar weer sportief ge dragen en de route volgen volgens de aanwijzingen. AXEL - In de nacht van woensdag op donderdag is van een oprit aan de Axelse Gistellelaan een witte VW Goli Gti gestolen. Volgens een politie woordvoerder moet de wagen tussen 1.00 en 8.00 uur zijn gestolen. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. HENGSTDIJK - Op camping De Vo gel werd een gaaibolling gehouden waaraan 42 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel W. Essenling; rechterzij vogel W. v. Rooijen; linkerzijvogel G. Sal- diem; grootste aantal kleine vogels (9) F. Breen. GRAAUW - Voetbalvereniging Graauw hield een kaarting waaraan 56 personen deelnamen. Uitslag: 1 A. v. Geertruij, 2 P. Bruggeman, 3 W. Sorber. Uitslag: eindklasse ment.: 1987- 1988:1R. de Hert 77 pnt„ 2 W. Sorber, 73; 3 T. Vernimmen 72; 4 G. Maerman 72 en 5 A. Bis schop, 72 punten. HENGSTDIJK - In café Het Jagers huis werd een kaarting gehouden waaraan 54 personen deelnamen. Uitslag: 1 mw. Elegeert, Westdorpe; 2 mw. Reijers, Terneuzen; B. A. Essenling, Hulst. Uitslag jokeren: 1 E. v. Vooren, Ossenisse, 2 mw. De Waal, Ossenisse; 3 mw. Lindhout, Heikant. OSSENISSE - In zaal Hof ter Nesse in Ossenisse werd een kaarting gehou den waaraan 43 personen deelnamen. Uitslag: 1 A. Hiel, Ossenisse; 2 E. Moreus, Kloosterzande; 3 T. Asselman, Ossenisse. Uitslagjokeren; 1 mw. Reijns-de Kort, Osse nisse; 2 mw. de Koster-Leijns, Walsoorden; 3 mw. v. Damme-Mahu, Walsoorden. BOSCHKAPELLE - In café Ons Ver maak in Boschkapelle werd een kaar ting gehouden waaraan 35 personen deelnamen. Uitslag: 1 G. Gelderland, 2 B. Visser, 3 R. de Klerk. Uitslag jokeren: 1 E. v. d. Voorde, 2 mw. v. d. Voorde, 3 mw. v. d. Velde. WALSOORDEN - In café R. de Jonge in Walsoorden werd een kaarting ge houden waaraan 65 personen deelna men. Uitslag: 1 J. v. Damme, Walsoorden, 2 P. v. d. Velpen, Ossenisse, 3 D. van Damme, Kloos terzande. Uitslagjokeren: 1 mw. Rombout, 2 mw. Taalman, 3 mw. Asselman. GRAAUW - De R.-K. bond van Oude ren hield in het gemeenschapshuis een kaarting waaraan 32 personen deelna men. Uitslag: 1 J. Boone, Graauw, 2 R. v. d. Velde, Kloosterzande, 3 J. v. Osselaers, Hulst. GRAAUW - In het Gemeenschaps huis in Graauw werd een kaarting ge houden waaraan 22 personen deelna men. Uitslag: 1 mw. Weemaes, Graauw; 2 M. d'Hooghe, Hulst; 3 mw. Taalman, Hulst. NIEUW-NAMEN - In café R. Thille- man in Nieuw-Namen werd een kaar ting gehouden waaraan een klasse ment verbonden was. Uitslag: 1 Winnaars, T. Praet - L. Timmer mans; 2 M. Petuida - J. v. Campen. Uitslag verliezers: 1 P. Praet - A. de Bruijn; 2 K. v. Waterschoot - A. Thielens. NIEUW-NAMEN - In café Du Com merce werd een kaarting gehouden. Uitslag: 1T. Praet - R. Thilleman, 2 P. Praet - G. de Block, 3 L. Timmermans - K. v. Water schoot, 4 J. Vermeersen - G. Verhulst. NIEUW-NAMEN - In café R. Thille man in Nieuw-Namen werd een kaar ting gehouden waaraan 36 personen deelnamen. Uitslag: 1 A. Verhulst-P. de Deckere, 2 K. v. Waterschoot-J. de Winckel, 3 J. Vermeirs- sen-T. Praet. NIEUW-NAMEN - In de feesttent van muziekvereniging De Scheldezonen in Nieuw-Namen werd een vrije kaarting gehouden. Uitslag: 1 J. de Winckel-A. Verhulst, 2 Cl. de Winckel-J. Vermeerssen, 3 E. Weijenberg-H. Wuijfackt, 4 T. Praet, H. v. d. Eede. Uitslag vleeskaarting: 1 P. de Deckere, 2 E. Weijen- berg, 3 H. Wuijtackt. tiefnemers ligt de kracht en het suc ces van deze sollicitatieclub niet al leen in de stimulans die de deelneem sters elkaar geven, maar ook in het ac tief opsporen van de vacatures. „Solliciteren is nu iets aatje meestal in je eentje doet. En als je al een hele poos aan het zoeken bent naar werk, kan het knap deprimerend worden om steeds te worden afgewezen of hele maal niets meer te horen. En hoe gaat het dan, je denkt: zal ik nog eens bel len, of zal ik wel op die advertentie rea geren", aldus medewerkster Antonie de Beaumont. „In de sollicitatieclub blijf je met dergelijke vragen niet al leen rondtobben. Je kunt je ideeën over een vacature of een sollicitatie brief met anderen bespreken. Ook zijn er deskundige begeleidsters die je met hulp en advies terzijde staan. Natuur lijk is het de bedoeling om dan ook di rect de daad bij het woord te voegen en te gaan solliciteren". Volgens de medewerksters van Vrouw en Werk is de sollicitatie- of jobclub geen echte cursus. Wel wordt er geoefend in bijvoorbeeld sollicita tiegesprekken en in rollenspel. De deelneemsters bereiden zich ook voor op het voeren van telefoongesprek ken. Daarnaast worden ook vacatures actief opgespoord. „Lang niet alle vacatures staan in de krant. Ongeveer zestig procent van de banen blijkt via via vergeven te wor den. Vooral in de sectoren waar vrou wen werk zoeken blijkt dit het geval te zijn. Dat zijn overigens sectoren waar in de komende jaren meer werkgele- NIEUW-NAMEN - Bij de gemeente Hulst bestaat optimisme over de haal baarheid van kabeltele visie in Nieuw-Namen. Wethouder G. A. van de Voorde gelooft dat er in het grensdorp voldoen de interesse is om tot aanleg over te gaan. Nu 220 inwoners zich heb ben uitgesproken voor aansluiting op het ka belnet van de Belgische exploitant Tevelo, kan de financiële bijdrage van de gemeente binnen de perken blijven. Tevelo is bereid tot aan leg over te gaan, indien 240 woningen op het ka belnet kunnen worden aangesloten. Mocht dit aantal niet worden ge haald, dan komen de daaruit voortvloeiende verliezen voor rekening van de gemeente. Voor elke ontbrekende aan sluiting dient de ge meente ruim 1000,- bij te betalen. Tevelo geeft de gemeente ruim schoots de gelegenheid om voldoende abonnees te werven. Na aanleg van het kabelnet wordt pas drie jaar later de defini tieve balans opgemaakt. Is de grens van 240 tegen die tijd bereikt, dan krijgt de gemeente slechts een rekening ge presenteerd voor de ren teverliezen van de kabel exploitant. Hoewel de enquête on der de inwoners niet het vereiste aantal abon nees heeft opgeleverd, maakt wethouder Van de Voorde zich niet druk over het tekort van twin tig aansluitingen. „Ik ben vrij optimistisch ge stemd over de haalbaar heid van het kabelpro ject. Met een tekort van twintig abonnees wordt het zeker de moeite waard om eindelijk de grote stap te zetten. Ik heb er alle vertrouwen in, dat de belangstelling in Nieuw-Namen nog verder zal groeien. Er zijn altijd mensen die eerst even de kat uit de boom kijken alvorens zich aan te melden. We hebben ook in andere delen van onze gemeen te de ervaring, dat de in teresse in de loop der tijd toeneemt. Er is alle re den voor de verwach ting, dat een zelfde ont wikkeling in Nieuw-Na men zal plaatsvinden. Want daar wordt vanaf het allereerste begin di rect een goed produkt geleverd door de Belgi sche kabelexploitant". De wethouder ziet geen mogelijkheid om het voorstel voor aanleg van de Belgische kabel in Nieuw-Namen nog in mei aan de raad voor te leggen. „Dat zal waar schijnlijk een maand la ter worden. We willen een goed doordacht plan op tafel leggen. Ik hoop, dat de aanleg na de zomer kan beginnen. In dat geval kan de ont vangst via de kabel twee maanden later al een feit zijn". SAS VAN GENT - De Stichting Sas- se Folkloreweek zoekt gastgezin nen voor drie volksdansgroepen uit Bulgarije, Oostenrijk en Schot land. Voor zo'n 140 mensen is al on derdak gevonden, maar een kleine zestig moeten nog worden gehuis vest. Het veertiende internatio naal folklorefestival wordt dit jaar gehouden van 16 tot en met 23 juli. De Bulgaarse dansers zijn kinderen van 12 tot 16 jaar, de Oostenrijkers en Schotten zijn volwassenen. Veer tig van de nog onder te brengen volksdansers zijn Bulgaarse jonge ren. Woordvoerder Wim ten Hoor van de stichting prijst de 'leuke din gen' van het gastouderschap aan. „Het contact met mensen van een ander land, met een andere cultuur is op zich een belevenis. Er zijn gas touders die vanaf het begin mede werking verlenen. Zij knopen vaak hechte vriendschappen aan met hun voormalige gasten". Ten Hoor verhult niet dat het een drukke week is voor gastouders. „Maar het is ook heel boeiend. Dik wijls groeit er in die korte tijd zo'n band dat de tranen rijkelijk vloeien bij het afscheid." Mensen die een weekje enkele dan sers over de vloer willen hebben, kunnen contact opnemen met W. ten Hoor, of met H. Dubbeldam in Sas van Gent. genheid verwacht wordt", meent bege leidster Elly Smit. „Hoe kom je er ach ter of er ergens een vacature is. Door bijvoorbeeld gewoon op het bedrijf waar je wilt werken af te stappen. Bij ons hier bij Vrouw en Werk liggen dan ook lange lijsten met alle Zeeuws- Vlaamse bedrijven. Maar om zomaar een bedrijf te benaderen voor werk, dat moet je toch kunnen. En dat oefe nen we in de sollicitatieclub". Volgens Vrouw en Werk blijkt de door stroming via de club zeer hoog te zijn. In de vergelijkbare Belgische jobclubs blijkt de helft van de deelnemers bin nen drie maanden aan het werk te zijn. De Terneuzense jobclub komt elke dinsdagochtend bij elkaar. Van de deelneemsters wordt verwacht dat ze actief willen solliciteren en daar ook volop tijd in steken. Er zal echter ge werkt moeten worden met een wacht lijst. „Maar we hopen dat we ook hier een snelle doorstroming bereiken doordat de deelneemsters werk vin den". De eerste clubvergadering is dinsdag 31 mei en begint om 9.00 uur. Vrouwen' en meisjes die interesse hebben voor deze club kunnen zich van te voren opgeven bij Vrouw en Werk aan de Axelsestraat. OOSTBURG - De jaarlijkse veeten toonstelling van Oostburg wordt op 20'juli gehouden. De 51ste editie van de tentoonstelling vindt plaats op het Ledelplein en begint om 9.30 uur. Voor de tentoonstelling worden fok- vee, vetvee, handelsvee en zwoeger- vrije schapen uit Zeeuwsch-Vlaande- ren aangevoerd. De dieren moeten voor 12 juni worden aangemeld bij de secretaris van de regelingscommissie veetentoonstelling Oostburg, H. Die- rikx in Aardenburg. AXEL - In de christelijke openbare bi bliotheek in Axel wordt op 27 en 28 mei een demonstratie boekbinden en boekrestauratie gegeven door de zus ters Benedictines uit Sluiskil. Vrijdagmiddag zijn er twee demon straties; de eerste om 14.00 en de twee de om 15.30 uur. Zaterdag is er nog een demonstratie vanaf 10.30 uur. De zus ters laten stap voor stap zien hoe een boek wordt ingebonden. Ook geven zij aan hoe boeken worden gerestaureerd en gerepareerd. In de Axelse bibliotheek vinden dit jaar nogal wat activiteiten plaats ter ere van het veertigjarig bestaan. Woensdag 8 juni kunnen tijdens een ruilbeurs vanaf 13.30 uur boeken, siga renbandjes, munten, stickers, buttons en dergelijke worden geruild. Advertentie De winnaars met hun bekroonde tekeningen: v.l.n.r. Han de Griek, Max Kramer, Jamie Dome, Wendy de Kubber, Wil liam Sallet, Lodewijk van Vliet. HOEK - De negen winnaars van de te kenwedstrijd over vogels in de na tuur ontvingen donderdag een t-shirt van natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut. Alle eerste prijswin naars kregen bovendien een abonne ment op tijdschrift 't Vogelaartje van de vogelbescherming. Op de openbare basisschool 'Op Weg' in Hoek kregen zij deze prijzen uit han den van Adri Paauwe, secretaris van De Steltkluut. De vereniging hield de wedstrijd voor de jeugd in het kader van de tentoonstelling 'vogels van Zwin tot Saeftinghe'. In de groep tot acht jaar werd de eerste prijs gewonnen door 7-jarige Jamie Donze, die met wasco een fantasievo gel tekende. De tweede en derde prijs in deze categorie ging naar Han de Griek en Max Kramer. In de groep tot tien jaar won Wendy de Kubber met een kleurpotloodtekening van een uil de eerste prijs. De tweede prijs was voor Lodewijk van Vliet en de derde voor William Sallet. Zij komen alle maal uit Hoek en zitten op basisschool 'Op Weg'. In de groep tot twaalf jaar werd Gerard van der Wege eerste met een potlood tekening van een kapmeeuw. Hij zit op de ds D. L. Aangeenbrugschool. In de ze categorie was er een tweede prijs voor Elbert van de Werf en een derde voor Mare Brouwer. Alle deelnemers aan de wedstrijd ontvingen wielreflec- toren. Bram den Exter (rechts) tijdens een prijsuitreiking AXEL - Tachtig jaar ruitersport op het terrein aan de watertoren in Axel. Aan dit jubileum wil de rui tersportvereniging Axel tijdens haar traditioneel concours hippi- que op Tweede Pinksterdag extra aandacht besteden. In die tachtig jaar heeft de 82-jarige Bram den Ex- ter veel zien veranderen, maar vol gens hem staat één zaak nog steeds recht overeind: de clubliefde bin nen de ruitersportvereniging Axel, waarin de landelijke rijvereniging De Oranjeruiters en de ponyclub De Kleppertjes samenwerken. „Dankzij deze samenwerking is het Axelse ruitersportterrein uitge groeid tot het mecca van de ruiter sport in Zuid-West Nederland", al dus de nestor van de Axelse ruiter sport, Bram den Exter. „Een ruiter sportaccommodatie als hier in Axel moet je werkelijk ver gaan zoeken. Een uniek ruitersportterrein van vijf hectare, een clubhuis, een prachtige buitenbak, met verlichting, een re geninstallatie en een bestuur dat de zaken proffessioneel aanpakt. Maar het is er natuurlijk niet allemaal zo maar gekomen", zegt Den Exter. „Dit terrein was in eerste instantie van de Vereniging van Zeeuwse Fokkers (WZF) en die beperkten zich tot de organisatie van hun jaar lijkse hengstenkeuringen en op be scheiden wijze houden van con- coursjes. Later werden deze con coursen georganiseerd door de VVV. Pas 51 jaar geleden kwam de organi satie in handen van de ruitersport vereniging. Toen nog alleen be staande uit de landelijke rijvereni ging De Oranjeruiters, pas later kwam de ponyclub De Kleppertjes erbij. Daar heerst een uitstekende clubgeest en dankzij zelfwerkzaam heid van de leden is dit alles tot stand gekomen",aldus Den Exter. Het organiseren van deze concour sen door de VW is volgens Den Ex ter beslist niet zo vreemd. „Veel mensen denken dat de ruitersport is ontstaan uit de boerenstand, maar dit is beslist niet zo. „Politie en mili tairen hebben deze sport geïntrodu ceerd Vandaar ook nog steeds dat vormelijke tijdens de concoursen. Ieder zit keurig in het pak, komt zich 'voor hij aan zijn rit begint keurig melden bij de jury en nog meer van dergelijke zaken." genover hem dezelfde houding aan nemen, iets waarbij hij bij de tegen woordige jeugd wel eens corrige rend moet optreden. „Toch valt het allemaal best mee met de jeugd van tegenwoordig. Je moet ze alleen we ten aan te pakken. Een lovend woordje over hun prestaties doet al wonderen. Als je ze dan na het uit reiken van de prijzen commandeert het rijden in gallop voor de ere-ron- de gebeurt dit ook." Wat Den Exter wel mist is de saam horigheid en gezelligheid van vroe ger. Volgens hem zeker niet te ver warren met de gezelligheid die er nog steeds heerst tijdens de wed strijden. „Als je vroeger naar een concours ging dan trok je daar in convooi naar toe. Er liep een paard in de triem, aan elke kant eentje er naast en twee er achter. Als ruiters en natuurlijk ook de mazones, dat maakte het juist zo gezellig, voegt hij er knipogend aan toe, was je dan een hele dag bij elkaar en had je ge weldig veel plezier. Zelfs kwam het voor, als je bijvoorbeeld naar Goes ging, dat je twee dagen onderweg was. De paarden werden dan in een broek gehesen en met een lier op de boot geladen. Zoiets mis je nu duide lijk. Ieder heeft nu een kar achter zijn auto en als men niet in de prij zen valt, is men meestal al weg voor dat het concours is afgelopen. Het gezellige onderonsje na afloop is er dan ook bij niet meer bij." Hoewel volgens Den Exter de ruiter sport zeker geen goedkope sport is, vindt hij het bijzonder fijn dat ook de gewone man in staat is deel te ne men aan deze sport. „Doordat steeds meer mensen deze sport gaan beoefenen wordt de basis breder. Vroeger was deze sport uitsluitend weggelegd voor boeren en gegoede burgers. Je zag dan ook veelal dat kinderen werden gedwongen om paard te rijden, maar op een be paald moment vielen die toch af. Nu is dat niet heel anders. Een grote ca tegorie meldt zich aan omdat men zich aangetrokken voelt tot de rui tersport en zijn dan ook erg dikwijls 'blijvertjes' en daar is deze sport ook heel wat meer met gebaat." Den Exter die zelf steeds de lof trompet zwaait over anderen, heeft, hoewel hij deze angstvallig verzwijgt, zelf ook vele verdiensten voor de ruitersport in het algemeen en de Axelse vereniging in het bij zonder. Zo was hij veertig jaar trai ner van de 'De Oranjeruiters', vele jaren commandant van het Axelse ruiterteam en tot op heden veelal aanwezig als hoofdringmeester tij dens concoursen. Iets wat de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigingen als blijk van waardering meende te moeten belonen met de hoogste on derscheiding van de federatie. Een huldeblijk dat ook aan zijn vrouw, voor de meeste ruiters en amazones beter bekend als 'tante Suus', werd toegekend. Een onderscheiding waar deze 82-ja- rige paardesportliefhebber in hart en nieren toch wel trots op is. Maar toch vindt hij nog steeds het aller mooiste bij de wedstrijden betrok ken te zijn. Een wens die zeker weer in vervulling gaat op tweede Pink sterdag in Axel. De Zeeuwse paar denliefhebbers zullen dan weer de statige heer met de onafscheidelijke grijze bolhoed, die luistert naar de naam Bram den Exter, in de ring zien staan. Ieder ruiter volgend met kennersblik, een uitstekende pres tatie belonend met een beminlijke lach en een fout hoofdschuddend gadeslaand. Maar bovenal de zaak strak en onverbiddelijk in de hand houdend. Want besluit hij: „Door de touwtjes strak in handen te houden vieren we nu tachtig jaar ruitersport in Axel en dat moet zo blijven". Den Exter zelf staat overigens zelf niet geheel afzijdig tegenover dit militair vertoon. Zelf gevormd bij de huzaren en de bereden Amster damse politie, waar hij dertig jaar doorbracht, neemt als hoofdring meester, waarvoor hij nog steeds veel wordt gevraagd, steeds onberi- sprelijk gekleed en met zijn onaf scheidelijke bolhoed de parades af. Hij staat er ook op dat de ruiters te- De organisatoren van het pinksterconcours in Axel: (vlnr) M. Murre.A. den Exter, J. Murre en H. Cijsouw. Op de achtergrond berijdt Ad Hamelink een paard. HULST - Er komt deze zomer geen lig- weide bij zwembad De Driehoek in Hulst. Volgens de gemeente heeft het weinig zin om een grasveld aan te leg gen, dat na het vakantieseizoen weer moet worden omgeploegd. De aan dacht is volledig gericht op de realise ring van een nieuw buitenbad in het volgende jaar. Door de sluiting van het versleten bui tenbad aan de Zandstraat beschikt Hulst alleen nog over een binnenbad. Om de zonaanbidders en badgasten niet in de kou te laten staan, werd het idee geopperd voor de aanleg van een ligweide bij zwembad De Driehoek. Via een luchtsluis zou het gazon wor den verbonden met het binnenbad, zo dat zowel het baden als zonnen in Hulst mogelijk zou blijven. In een vol gende fase zou het terrein eventueel worden uitgebreid met een buitenbad. Dat nu is afgezien van een ligweide houdt verband met de aanleg van het kunstgrasveld voor hockeyvereniging Rapide. In het voorstel van de club werd de gemeente een lading zand be loofd, die straks goed kan worden ge bruikt bij het nieuwe zwemcomplex. Met behulp van het zand wordt de aan leg van een glooiend gazon mogelijk. Aangezien het zandtransport nog eve' op zich laat wachten, is de beoogde lig weide deze zomerniet haalbaar. De gemeente heeft de bouw van een buitenbad hoog op haar prioriteiten lijst staan. Met het oog op de centrum functie van Hulst wordt een dergelijke recreatieve voorziening onontbeerlijk geacht. Het grote struikelblok, dat nog uit de weg moet worden geruimd, is de financiering van het buitenbad. Wethouder W. D. M. Kayser is druk be zig met een onderzoek naar de haal baarheid van een nieuw buitenbad. Zijn eerste voorzichtige conclusie is zeer bemoedigend voor de zwemlief- hebbers. „Er zijn wel degelijk kansen voor de aanleg van een buitenbad, misschien al het volgend jaar. We heb ben het geluk dat de kosten niet de spuigaten hoeven uit te lopen. We stre ven naar een complex bij het huidige zwembad De Driehoek. Het binnen bad is al geschikt voor het houden van zwemwedstrijden, zodat de aanleg van het buitenbad minder kosten vergt. Bovendien hebben we voordeel bij de kosten van de exploitatie. Indien bei de zwembaden op één terrein liggen, kunnen we immers veel efficiënter werken dan vroeger". De badgasten in Hulst zullen het dit jaar nog zonder gras moeten doen. Wethouder Kayser vraagt begrip voor het ontbreken van een ligweide. „Het heeft immers echt geen zin om nu een gazon in te zaaien, als deze grasmat in het najaar weer moet worden omge spit". SINT-JANSTEEN - Basisschool Ing helosenberghe uit Sint-Jansteen houdt zaterdag 4 juni in het schoolge bouw aan de Wilhelminastraat een grote fancy-fair. Vanaf 14.00 tot 17.00 uur staan in de gemeenschapsruimte van de school verschillende spelletjes opgesteld. De bezoekers kunnen zich vermaken met onder andere pieken, grabbelen, ringwerpen, pielenrace en het zenuwslopende spiraalspel. Ook het rad van avontuur draait die middag de nodige rondjes en voor hei versterken van de inwendige mens worden er wafels gebakken. Naast het deelnemen aan de verschil lende spelletjes is er ook gelegenheid te pauzeren met koffie of limonade. De opbrengst van de activiteiten is be stemd voor de aanschaf van een kleu rentelevisie en een video ter onder steuning van het onderwijsproces op school. De kinderen van Inghelosen- berghe dragen ook hun steentje bij aan de inzameling door een huis-aan-hui- pennenactie te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 46