fwikkeling schade aan uin wekt woede Axelse Royale compensatie sluiting Liduina ten behoeve ouderen Oude Vaart uit Termazen wintémmokaJ^edstriJi Wipschutters schieten zich in voor titelstrijd PZC/ streek /ertrapt bij werkzaamheden cda -afdeling hulst: zeeuws-vlamingen op europees kampioenschap khietingen I0CCASI0NSI Begroting kloosterzande - In café Molen- ïof in Kloosterzande werd een schie- ing gehouden waaraan 18 schutters amswAARDE - Schutterssociëteit le Vrede in Lamswaarde hield een ichieting waaraan 33 schutters deel- koewacht - Schutterssociëteit De Blauwe Hoek in Koewacht hield een ichieting waaraan 38 schutters deel- lamen In café De Oude Molen. kloosterzande - in café De Rei zende Man in Kloosterzande werd een uejaardenschieting gehouden waar aan 28 schutters deelnamen. hulst - in café W. Blommaert in hulst werd een schieting gehouden daaraan 28 schutters deelnamen. Kanon vtm de BMW-dealer GtnuyeVwtHugge bv GRAAUW Kaarting In het gemeenschaps huis in Graauw werd een prijskaarting voor ouderen gehouden, waaraan 32 personen deelnamen. HULST Voetbaltoernooi De zaalvoet balvereniging Torro uit Hulst houdt zaterdag een zaalvoetbaltoernooi in Sporthal Den Dullaert. Naast de orga niserende vereniging treden de vol gende teams in het strijdperk: familie Taelman, familie Bisschop, Burm Ser vice, Bogaert en Géwé. De wedstrijden worden geleid door J. Mac Taggart en E. Verbraeken. De bal rolt vanaf 18.30 uur en de prijsuitreiking is omstreeks 23.00 uur. Papier De voetbalvereniging HW '24 haalt zaterdag oud papier op in di verse wijken in Hulst. Vanaf 9.00 uur gaan vrijwilliggers rond in de wijken Nieuw-Hulst. Moerschans en de wijk ten noorden van de Dullaertstraat. Wandeling - Oudheidkundige kring De Vier Ambachten houdt zater dag een excursie langs de historische monumenten in Hulst. Deelnemers kunnen zich om 13.30 uur verzamelen op het plein voor de basiliek, waar drie groepen worden gevormd. Onder lei ding van een gids worden bezoeken ge bracht aan de basiliek, het stadhuis en de ruïne van de Keldermanspoort. De excursie eindigt om 16.30 uur. SLUIS Plattelandsvrouwen Tijdens een bijeenkomst van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen, afde ling Sluis, op donderdag 26 mei geeft mevrouw Bannie, beter bekend als Ti ny Janssen, een inleiding over de mys tiek van yoga. De laatste bijeenkomst van de NBP dit seizoen vindt plaats in zaal Bon Appetit en begint om 19.30 uur. I/RIJDAG 20 MEI 1988 Lxel Verontwaardigd laat mevrouw C. Sommeyer uit Axel twee kale blekken in haar tuin zien. Kapot getrapt bij werkzaamheden aan het nieuwe Eebouw van buurman Cito. Op zich niet zo'n probleem, want mondeling was Lereengekomen dat aannemer Mabuwat in ruil voor vrije toegang zou zor- L dat de hof weer in oorspronkelijke staat zou worden teruggebracht. Mabu- vat wil nu echter slechts een klein deel van de schade vergoeden, zegt Som- never. De aannemer is bereid 500 gulden te betalen, terwijl het opknappen fan de tuin zo'n tweeduizend gulden kost. Het pand van de Axelse busonderne- ningCito brandde begin vorig jaar tot te grond toe af. Bij de bluswerkzaam heden werd een gedeelte van de aan- fclantdoorde brandweer vernield. „Lo gisch, want die mensen moesten erbij. Dat is trouwens prima geregeld met de Verzekering. Niets aan de hand", aldus nevrouw Sommeyer. Eind vorig jaar begon de nieuwbouw van het Cito- hand. De tuin van Sommeyer was in tussen alweer opgeknapt. De aanne- ner vroeg echter of hij in haar tuin een steiger mocht plaatsen. Nadat haar was beloofd dat de schade zou worden terugbetaald, wilde Sommeyer geen spelbreekster zijn en gaf toestemming. rekening te storten. Als alternatief mag ze ook voor driehonderd gulden aan planten kopen en daarbij „stellen wij gedurende twee aaneengesloten dagen een man ter beschikking om voor u de planten te plaatsen", aldus de brief. Sommeyer vertrouwt dit aan bod echter niet. „Wat gebeurt er als er geen turf in de grond wordt gestrooid en de bomen en planten niet opko men?" Ze tuiniert graag, maar zit door een sportongelukje al een paar maan den in de lappenmand. „Maar door het hele gedoe van de laatste maanden heb ik er geen zin meer in. Laat ze nu ook maar het arbeidsloon betalen." HULST - In café W. Blommaert in Hulst werd een schieting gehouden raaraan 32 schutters deelnamen, britslag: hoge vogel M. v. Kerkhoven, Hulst; :erste zij vogel W. de Kuijper, Hulst; tweede bijvogel R. Herwegh, Heikant; grootste aan- l kleine vogels (9) L. v. Kerkhoven, Hei- Icant. HENGSTDIJK - Op camping De Vo- bel in Hengstdijk werd een schieting behouden waaraan 13 schutters deel- hamen. pltslag: hoge vogel N. Bil, Terneuzen; eerste ijvogel A. de Smet, Zwijndrecht; tweede zij- 1N. Heke, Eekloo; grootste aantal klei de vogels (4) idem. CLINGE - In café De Troubadour in plinge werd een schieting gehouden raaraan 34 schutters deelnamen, tlitslag: hoge vogel en tweede zijvogel G. Herwegh, Hulst; eerste zijvogel A. d'Hoog- he, St. Jansteen; grootste aantal kleine vo leis (6) L. v. Kerkhoven, Heikant. HOOFDPLAAT - In café De Vriend schap in Hoofdplaat werd een schie- ling gehouden waaraan 53 schutters Deelnamen. hoge vogel G. Pladdet, Assenede; lerste zijvogel L. Martens, Hoofdplaat; Iweede zijvogel R. Stille, Hoofdplaat; groot ste aantal kleine vogels (4) L. Martens, Hoofdplaat. HULST - In café W. Blommaert in Hulst werd een kermisschieting ge- Houden waaraan 28 schutters deelna- nen. pitslag: hoge vogel J. de Waal, Koewacht; eerste zijvogel P. de Koster, St. Jansteen; Iweede zijvogel J. v. Kerkhoven, St. Jan- bteen; grootste aantal kleine vogels (4) W. de fuijper, Hulst. IULST - Schutterssociëteit De Bata- 'ieren in Hulst hield een kermisschie- ing op de staande wippen waaraan 76 chutters deelnamen. Jitslag wip 1; eerste hoge vogel H. Sorber, iraauw; tweede hoge vogel E. Ingels, Koe vacht; eerste zijvogel mw. Verstraeten, luiddorpe; tweede zijvogel A. Hoogstrate, Terneuzen; derde zijvogel J. v. d. Walle, El- 'ersele; vierde zijvogel G. Suij, Zuiddorpe. Jitslag wip 2: eerste hoge vogel N. Goossen, Uoosterzande; eerste zij vogel: J. v. Water- choo, Kloosterzande; tweede zijvogel R. uts, St. Gilles-Waes; derde zijvogel H. iteenhuis, Axel; vierde zijvogel mw. Ver- itraeten, Zuiddorpe. ieelnamen. Jitslag: hoge vogel A. de Waal, Kloosterzan- le; eerste zijvogel en tweede zijvogel A. iobbelaar, Boschkapelle; grootste aantal deine vogels (7) H. Dobbelaar, Boschkapel- e. ïamen. Uitslag: hoge vogel P. Boogaert, Wijcken; erste zij vogel F. de Vos, Kieldrecht; tweede ijvogel idem; grootste aantal kleine vogels 6)P. Neve, Groenendijk. Uitslag: hoge vogel R. d'Hondt, Zuiddorpe; eerste zijvogel A. de Blok, Koewacht; twee- de zijvogel L. Herwegh, Vogelwaarde; groot je aantal kleine vogels (5) A. Saeger en E. Jaeger, beiden uit Koewacht. AXEL - Schutterssociëteit Ons Ver maak in Axel hield een staande wip- ichieting waaraan 102 schutters deel namen. Uitslag wip 1: eerste hoge vogel F. Reijns, Zelzate; tweede hoge vogel F. de Dijcker, Axel; eerste zij vogel G. Pieters, Putte; twee de zijvogel A. Asselman, Graauw; derde zij vogel Th. Neve, Westdorpe; vierde zijvogel de Vrieze, Westdorpe. Uitslag wip 2: eer ste hoge vogel en eerste zij vogel F. Herwegh, Hulst; tweede hoge vogel L. Vermeulen, Nieuw-Namen; tweede zijvogel R. Braam, Stekene; derde zij vogel B. Lambrechts, Put te, vierde zij vogel H. van Qatem, Koewacht. Uitslag wip 3: eerste hoge vogel L. Vermeu- ten, Nieuw-Namen; tweede hoge vogel L. Heeldens, St. Jansteen; eerste zijvogel en tweede zijvogel E. Ingels, Koewacht; derde zijvogel P. Baart, Koewacht; vierde zijvogel u. Lambrechts, Putte. Uitslag: hoge vogel F. de Rijk, Kloosterzan- e; ecfste zijvogel F. Reunis, St. Jansteen; weeae zijvogel R. Hiel, Kloosterzande; smotste aantal kleine vogels (4) L. van Leu ven, Vogelwaarde. Uitslag: hoge vogel W. Kuijper, Hulst; eerste jvogei p. Pauwels, Kloosterzande; tweede hogel mw. Pauwels, Kloosterzande; Moerbekeantal k'elne vogels (5) R' de Waal' OSSENISSE - Op camping Mussen- est in Ossenisse werd een schieting gehouden waaraan 23 schutters deel namen. Uitslag: hoge vogel A de Waal, Kloosterzan- tumfÜrste.zÜvoge' M. Coppens, Antwerpen; hjvogel E. Wauman, St. Niklaas; vm A6 aantal kleine vogels (5) W. Mare- et' Ossenisse. OSSENISSE - Op camping De Zee- euw Ossenisse werd een schie- 8 gehouden waaraan 32 schutters deelnamen. Eekwf'ftloge vogel en eerste zijvogel L. van chiels 0ssenisse; tweede zijvogel R. Mi- vovpu m 0ssenisse; grootste aantal kleine s i4i mw. Verhoeven, Kloosterzande. Toen het karwei was geklaard, liet mevrouw Sommeyer tuinarchitect G. Huys van Den Doelder Groenvoorzie ning komen. Deze had ook na de brand haar tuin ingericht en wist dus hoe de hof er had bijgelegen. Hij stelde een begroting op waaruit bleek dat her stel van de tuin op 1440 gulden zou ko men. Het opmaken van het taxatie rapport kostte Sommeyer nog eens 200 gulden. Daar komt nog een vijfde bij aan btw, zodat de twee mille dicht wordt genaderd. „En dan praat ik nog niet eens over het geld dat ik aan de telefoon, de postzegels en honderden kopieën kwijt ben", aldus de gedu peerde Axelse. Aan beplanting wil mevrouw Som meyer zo'n driehonderd gulden uitge ven. „Toen kreeg ik van Mabuwat het verwijt dat ik een heel woud van vruchtbomen en planten wilde aan schaffen. Ik heb ze toen uitgedaagd mij een adres te geven waar ik voor drie snippen een woud kan aanschaf fen", betoogt ze. Volgens deskundige Huys probeert Sommeyer zeker niet om er een slaatje uit te slaan. „De grond is op diverse plekken zo inge klonken dat het nu een keihard beton pad is. De bodem moet daar eerst los ser worden gemaakt en er moet flink wat turf in worden gestrooid. Als me vrouw Sommeyer daar nu iets had in geplant was het geheid kapot gegaan". Mevrouw Sommeyer ontving donder dag een brief van het bedrijf waarin de aannemer aanbood 500 gulden op haar Bedrijfsleider H. Moeliker van Mabu wat heeft de indruk dat Sommeyer 'een kanon gebruikt om een vlieg af te schieten'. „Wij lopen niet weg voor on ze verantwoordelijkheid, maar we pas sen er voor een absurd hoog bedrag te betalen. De oplossing die we in de brief hebben voorgesteld, vinden we zelf ei genlijk al veel te ver gaan. Mevrouw Sommeyer doet alsof haar hele tuin is vernield terwijl er op een paar plekjes een paar grassprieten niet opkomen. Nu hebben wij eerst ons best gedaan om alles zo veel mogelijk te ontzien en dan wordt er net gedaan of wij als bees ten te keer zijn gegaan". Volgens Moeliker zijn er slechts 'enke le klimrozen en een klein aantal plan ten gesneuveld'. „Op een strook van vijftig centimeter langs de muur groei de al niets en één stukje grond is door ons inderdaad als paadje gebruikt. Maar we hebben alles zo veel mogelijk vanaf de kant van Cito gedaan. Er is alleen een steiger geplaatst om de muur te voegen. En om daar dan zestig vierkante meter tuin voor om te ploe gen en twee kuub tuinturf te strooien, vinden wij buiten alle proporties". Mevrouw Sommeyer denkt er duide lijk anders over en heeft donderdag direct een brief naar de ombudsman in Den Haag gestuurd. „En dan wacht ik de reacties van de ombudsman en Mabuwat maar af'. Mevrouw Sommeyer op de plek waar vorig najaar nog 'een vier meter hoge wijnbes' stond. HULST - De afdeling Hulst van het CDA dringt aan op maatregelen ter bescherming van de positie van de ou deren in de gemeente. Tijdens een dis cussiebijeenkomst over het ouderen beleid werd donderdagavond de vrees geuit, dat Hulst ernstig wordt benadeeld bij de verdeling van de plaatsen in de bejaardenoorden. Ter verzachting van de pijn vraagt het CDA een royale compensatie voor de sluiting van het St Liduinazieken- huis. De ziekenhuiskwestie en het tekort van de plaatsen in de bejaardenoorden waren donderdagavond de hete han gijzers in de vergadering van de Hul ster afdeling van het CDA. De bespre king van de discussienota Ouderenbe leid spitste zich voornamelijk toe op deze gevoelige onderwerpen. Het me rendeel van de discussiepunten uit de nota verdween naar de achtergrond, toen de plaatselijke problemen wer den aangeroerd. De bijeenkomst werd ingeleid door mevrouw H. Remijn-de Badts, lid van de CDA-fractie in de Provinciale Sta ten. Ze wijdde enige woorden aan de toekomst van bejaardenhuis De Lin- denhof in Zuiddorpe, die vandaag door de provinciale staten wordt bespro ken. Daarbij bleek zij de 60 plaatsen, die mogelijk aan Koewacht worden toegewezen, als een verkleining van het tekort aan plaatsen in Hulst te zien. Deze opmerking werd haar door de partijgenoten uit Hulst niet bijzon der in dank afgenomen. Uit de zaal klonk de oproep om bij de keus voor 42 plaatsen in Zuiddorpe de resterende 18 plaatsen onmiddelijk voor Hulst op te eisen. Verpleeghuis De Blaauwe Hoeve in Hulst kampt momenteel met een wachtlijst van 32 bejaarden. Bo vendien wordt voor 1995 een tekort verwacht van 45 plaatsen. Ook de naderende sluiting van het zie kenhuis gaf aanleiding tot harde uit spraken. Wethouder G. A. van de Voor de haalde fel uit naar zijn partijgeno ten van de Tweede Kamer-fractie. „Ik heb landelijk geen enkele weerklank gekregen. Staatssecretaris van der Reyden heeft mij bij zijn komst naar Hulst enorm teleurgesteld. In plaats van ons te bemoedigen durfde hij ons bestraffend toe te spreken. We moes ten niet zeuren, maar blij zijn met het behoud van de polikliniek. Het schaamrood stond mij op de lippen, toen ik dat hoorde. Ook de andere ka merleden hebben zich bijzonder zwak opgesteld in de ziekenhuiskwestie." Voorzitter van de forumdiscussie C. A. van Leuven vond het niet zinvol om al het oud zeer opnieuw naar voren te brengen. „Wat gebeurd is, is gebeurd. We moeten ons nu richten op de toe komst." Van Leuven ontving ieders bijval met zijn voorstel om een op roep te richten aan de landelijke poli tici. „Laat ons van de mogelijkheid gebruik maken om een beroep op hen te doen om loyale medewerking te verlenen aan ons verzoek voor com penserende maatregelen voor de slui ting van het ziekenhuis." De prijswinnaars naast wethouder J. van Rooyen. V.l.n.r: Zooé Stockman en Esther Dijkens, Ingeborg Molster, de wethouder, Aysel Atmaica en Raphael Verbrugge. TERNEUZEN - Basisschool de Oude Vaart uit Terneuzen heeft de eerste prijs gewonnen rond de ophaalactie van het klein chemisch afval in de gemeente. Esther Dijkens en Zooë Stockman, leerlingen van de school, namen uit handen van loco-burge meester J. van Rooyen in het Ter- neuzense stadhuis woensdag 500 gulden in ontvangst. Volgens het ju ry-rapport verdient de Oude Vaart de eerste prijs omdat alle groepen van de school zich vier weken lang voor het project hebben ingezet. Het voorlichtingsmateriaal werd vol gens het rapport met een grote crea tiviteit en originaliteit verwerkt in diverse collages. Vijftien Terneuzense scholen vroe gen bij de gemeente een voorlich tingspakket aan. Vier scholen deden mee aan het chemokar-project. Doel van het project was kinderen en hun ouders bewust te maken van het nut van een chemokar. Door het afval in deze wagen te deponeren gaan de schadelijke stoffen op weg naar de verbrandingsovens of worden bij be drijven weer opgewerkt voor herge bruik. Van Rooyen wees op de geva ren van het chemisch afval. „Al die schadelijke stoffen komen in het mi lieu terecht wanneer we de gemakke lijkste manier kiezen om ze te lozen. We stoppen al die troepjes in vuilnis zakken of spoelen ze weg via goot steen of toilet", zei Van Rooyen. De tweede prijs, 150 gulden, werd in ontvangst genomen door Ingeborg Molster van De Meervaart. De leer lingen van deze school stelden een boekje samen, waarin het voorlich tingsmateriaal verwerkt was. Bin nen hun project was er verder veel aandacht voor ruimtelijk werk van papier maché en kleurige affiches. De kinderen praatten tijdens de les sen ook veel over de ozonlaag. De derde prijs ging naar De Golfslag. Aysel Atmaica kreeg een bedrag van 100 gulden overhandigd. De jury prees de school voor de ruimtelijke verwerking van een dorp. Dichtbij de huizen hadden de leerlingen bakken geplaatst voor chemisch afval. De jury, die bestond uit Ronald Groothaert (onderwijs), Ko de Blaay (milieu), Annelies Soet (kunstzinni ge vorming) en Aldina de Nijs (voor lichting), besloot ook nog een vierde prijs beschikbaar te stellen. Die was voor de St. Willibrordschool. Ra- phaël Verbrugge kreeg vijftig gulden als aanmoedigingsprijs omdat de school het gehele schooljaar aan dacht besteed had aan het milieu. De school deed wat minder aan dit pro ject dan de andere scholen omdat zij al veel projecten achter elkaar heb ben uitgewerkt. Naar aanleiding van de actie 'Scho lieren maken schoon schip' van Greenpeace besloten de leerlingen van de St. Willibrordschool deze or ganisatie te steunen. De kinderen maakten tekeningen met het thema 'vervuiling'. Verder maakten ze ook een tentoonstelling onder het motto 'Stop zwerfvuil', die druk bezocht werd. Onderwijzer Th. Strik zei na afloop van de prijsuitreiking door te gaan met dergelijke activiteiten. Hierbij wordt volgens hem vooral de nadruk gelegd op eigen initiatie ven van de leerlingen. Advertentie SINT-JANSTEEN - Ruim twintig Zeeuws-Vlaamse schutters op de liggende wip maakt zich op voor het Europees kampioenschap, dat tijdens de komende Pinksterdagen in het West- duitse Troisdorf wordt ge houden. De Zeeuws-Vlaam se schutters vormen de Ne derlandse delegatie naar dit Euopees kampioen schap. De grote animator achter deze deelname is Valère Ivens uit Sint-Jansteen. Als hoofdbestuurslid van de Ne derlandse Bond voor Lig gende Wip-schutters is hij tevens lid van de Europese Raad voor Liggende Wip schutters. De Nederlandse delegatie bestaat uit twee herenploegen van elk zes deelnemers en een dames- ploeg. Verder gaan er nog enkele individuelen mee, die niet in teamverband schieten. Volgens Valère Ivens zijn de Nederlandse deelnemers niet bij voorbaat kansloos. „Ondanks de kracht van de Belgen, voornamelijk bij de dames, kan onze dames- ploeg voor een verrassing zorgen. Dit is overigens al eerder gebleken bij grote wedstrijden in België, waar ons damesteam de Belgi sche dames wist te ver slaan". De herenteams zullen het volgens Valère Ivens niet gemakkelijk krijgen. Zelf hoopt hij bij het blankboog- schieten in de prijzen te val len. „Bij het blankboog schieten heb je geen vizier en vrijwel geen enkel richt- middel. Je zou het het meest zuivere boogschieten kun nen noemen. Vorig jaar heb ik tijdens het Open Duits kampioenschap een derde plaats behaald in deze disci pline, dus ik acht mezelf bij voorbaat niet verloren", al dus Ivens. Zaterdag 21 mei beginnen de eerste wedstrijden in het Duitse Troisdorf, een dorp tussen Aken en Keulen, waar veel Belgische militai ren zijn gelegerd. In de Rundsporthalle Am Elsen- platz en in het Bürgerhaus Hamacherplatz zullen de meer dan 500 deelnemers el kaar gaan bekampen. Za terdags zijn de individuele kampioenschappen, waar bij het hoogtepunt wordt gevormd door de strijd van de diverse koningschutters uit verschillende landen. Zondags is de teamstrijd. Afgelopen woensdagavond heeft de Nederlandse dele gatie de laatste hand gelegd aan de voorbereidingen voor het naderende kam pioenschap. In zaal Het Centrum in Sint-Jansteen werden de bogen nog eens gespannen. Zaterdagmor gen om zes uur vertrekken de deelnemers richting Duitsland. Valère Ivens is reeds vanaf vrijdagavond in Troisdorf. Als hoofdbe stuurslid en lid van de Euro pese Raad moet hij aanwe zig zijn bij de officiële ope ning, die vrijdagavond in stijl zal plaatsvinden. Ook de Duitse televisie zal volgens Ivens ruim aan dacht besteden aan dit Eu ropese kampioenschap. Voor Valère Ivens vormt dit kampioenschap niet al leen een sportief hoogte punt, maar hij hoopt tevens achter de schermen vol doende informatie te kun nen inwinnen over de orga nisatie van een dergelijk schuttersspektakel. Over vier jaar is Nederland aan de beurt om het kampioen schap te organiseren en Va lère Ivens wil dit kam pioenschap graag naar Zeeuwsch-Vlaanderen krij gen. Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121* Uitslag: 1 mevrouw Elegeert, Westdorpe, 2 Al Burm, Nieuw-Namen, 3 Fr. Piessens, Clinge; 4 C. Mahu, Graauw,; 5 P. van de Bosch, Axel. De volgende kaarting is donderdag in het gemeenschapshuis in Graauw. Aanvang 13.30 uur. De wipschutters schieten zich warm voor het Europees kampioenschap in Troisdorf in Westduitsland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 45