Dogger verslaat Tulasne in Ede pass^jev wil via fcK naar westen Geen zuchtje Juul Ellerman tekent deze week voor PSV Axelaars winnen zaalvoetbalbeker PZC/ sP°rt VOC heeft geen geld voor jlympische acclimatisering Overwinning Thijs Fase Rik van Looy manager van ploeg Tolhoek Nunez wint machtstrijd Barcelona Bogaert tiende "ïINSDAG 3 MEI 1988 19 VOORZITTER DE JONG: GEEN REDEN VOOR PANIEK LISSINGEN De voetbalclub Vlissingen moet het komend seizoen verder zonder één van de elangrijkste sponsors. In een brief aan het bestuur van Vlissingen heeft Paul Hermsen, eige naar van de firma Herstaco, laten weten zich met ingang van 1 juli terug te trekken. „Door de prichting van een sponsorclub is Vlissingen min of meer self-supporting geworden. Daarom is ret verantwoord om nu afscheid te nemen", aldus Hermsen. Volgens voorzitter Piet de Jong an Vlissingen is er allerminst reden voor paniek. „Het is beslist niet zo dat we nu stuurloos onddobberen". Nijssen Engeland beeft Invloed Leo Wesel SPARTAAN DRIE JAAR NAAR LANDSKAMPIOEN Lokhoff EQUIPE VAN LEIDER DWINGT IER OP DE KNIEEN Goense Op tijd Planckaert Strop Buitenlanders Omkoping Voetbal Tennis Paardensport Zwemmen Vlissingen verliest belangrijke sponsor n overleg met de andere hoofdspon- or van de club, Jan Koppejan, gaat dissingen de komende tijd op zoek taar een nieuwe belangrijke geld- chieter. „Maar ook al wordt zo'n man if bedrijf niet gevonden, dan kunnen /e gewoon voort", oordeelt Piet de ong. „We beschikken momenteel ■ver 22 subsponsors, die ieder mini- naai 2500 gulden per seizoen neertel len en we verwachten dat er binnen twee maanden nog zes subsponsors bijkomen". Na een periode van vijf jaar, waarin Vlissingen een opmars maakte van de tweede klas naar de hoofdklas, acht Paul Hermsen de tijd rijp om zich als sponsor terug te trekken. Hermsen was indertijd één van de initiatiefne mers, die Vlissingen naar een hoger ni- >EN HAAG (GPD) Het NOC heeft 5 lit jaar geen geld beschikbaar om de ïationale Olympische selecties ruim oor aanvang van de Spelen in Seoul e laten acclimatiseren. Iet Nederlands Olympisch Comité fieldt dit in een brief, die naar nu pas lekend is geworden al enkele weken eleden aan alle Olympische sport bonden is verstuurd. Het NOC, dat oor de eerste keer in de geschiedenis 'en dergelijke noodkreet laat horen, erschuilt zich achter sombere cijfers, lie aangeven dat mogelijk zelfs de re- erves aangesproken dienen te worden m de 'gebruikelijke voorzieningen' tog te kunnen bekostigen: de heen- en erugreis, de kleding en het verblijf in luidkorea vanaf enkele dagen voor anvang van de Olympische Spelen ,„17 september) tot en met twee dagen DE (ANP) - Paul Dogger is maandag errassend doorgedrongen tot de weede ronde van het toernooi in Ede. let Amsterdamse talent schakelde in rie sets de gerenommeerde Frans- aan Thierry Tulasne uit. Dogger, als ratste aan het toernooi toegevoegd mdat de Tsjechoslowaak Miloslav Iecir afzegde, komt nu uit tegen Mi- hiel Schapers. In de eerste set had 'ulasne de Nederlander nog wel in «dwang (6-3). Via de tie-break in de weede (7-5), draaide Dogger in de aatste set de rollen volledig om: 6-2. Iet optreden van Menno Oosting in de lerde editie van het internationale ennistoernooi in Ede heeft bijna twee ïur geduurd. In de openingspartij ver oor de Eindhovenaar maandagmid- iag in drie sets van de Amerikaan Tim Vilkison. Na een uur en 57 minuten te- MÜNCHEN Rinat Dassajev (30) lonkt nog steeds naar een profcon- tract bij een Westeuropese club. Via het Europees Kampioenschap Y hoopt hij zich weer in de kijker te spelen. De doelman van de Russi- j sche nationale ploeg zag vorig jaar een overgang naar Manchester United maar net mislukken. Zelf was hij akkoord, zijn vereniging Spartak Moskou had geen be zwaar, maar het nationale sportco mité stak op het allerlaatste mo ment een stokje voor de transfer. De Russisch voetballer van het jaar 1982 heeft de hoop echter nog niet opgegeven zijn voetballoopbaan in het buitenland te mogen afsluiten. Hij speculeert daarbij op de politie ke vernieuwingsdrift van Gorbats- jov, die volgens Dassajev perspec tieven opent voor de voetballers. „Voor de ontwikkeling van het voet bal in ons land zou het goed zijn als twee of drie spelers een paar jaar in het Westen zouden spelen", aldus Dassajev, die de voorkeur heeft voor de Engelse competitie. De clubs staan echter niet te trappelen om hun topspelers te laten vertrek- J ken, te meer niet, omdat de transfer- som in de staatskas vloeit en de club er derhalve geen steek wijzer van wordt. doet nog altijd verwoede pogingen om Rabah Madjer te bewegen als nog naar München te komen. De nood moet in München wel erg hoog zijn gestegen. Goede raad is echter duur, zeker als je ruim 15 mil joen te besteden hebt om nieuwe spelers aan te trekken. Bayern heeft nog ruim vier miljoen over van de transfer-Rummenigge, bijna acht miljoen komt uit Milaan (Mat- thaus), terwijl de Zuidduitse club daarnaast Pfaff (half miljoen), Eder, Brehme (twee miljoen), Winklhofer en de 'kleine' Rummenigge te koop aanbiedt. De angst voor Nederland zit diep bij de Engelse bondscoach Bobby Robson. Aan de vooravond van de oefenwedstrijd die Engeland van avond in het Nep-stadion van Boe- Een tip van Sören Lerby aan Uli Hoeness heeft een knetterende ru- V zie veroorzaakt bij Bayern Mün- 1 chen. De Bayern-manager vroeg de Deense international om raad in de jacht op versterking van de Zuid duitse topclub. - De in München nog altij d razend po pulaire PSV'er adviseerde zijn vroe gere 'chef Frank Rijkaard naar München te halen. Dat was tegen het zere been van trainer Jupp Heynckes. „Lerby mag Hoeness best een speler tippen, maar ik ben de trainer en beslis wie wordt ge- ff kocht. Niemand anders", i Begaan met het lot van het op alle fronten uigeschakelde Bayern ziet Franz Beckenbauer het eerder zit ten in de Zweed Johnny Ekström (Empoli), zocht Dieter Hoeness con tact met Ian Rush (Juventus) en volgt Heynckes John van Loen (FC Utrecht). Uli Hoeness op zijn beurt dapest speelt tegen Hongarije heeft Robson gekozen voor een verdedi ging waarmee hij in juni in Düssel- dorf het Nederlands aanvalsge- weld de kop in wil drukken. Twee onervaren jonge stoppers, Gary Pallister en Tony Adams, moeten in Boedapest laten zien of ze in staat zijn later dit jaar Ruud Gullit en Marco van Basten aan banden te leggen. „Ik hoop dat Garry Pallister hetzelf de voor Engeland kan betekenen als Terry Butcher. Hij krijgt nu zijn kans, maar Wright en Watson hou ik nu achter de hand", aldus Robson. Terry Butcher, de libero van Glas gow Rangers, is de grootste onge wisse factor in aanloop naar het EK. Een beenbreuk in november heeft zijn optreden in West-Duitsland echter hoogst twijfelachtig ge maakt. Of het inpassen van Pallis ter en Adams voldoende zal zijn het subtielere spel van Oranje te onder vangen, betwijfelt Robson. veau wilden voeren. „Mijn verwacntin- gen zijn voor honderd procent uitgeko men. Het is voor mij dan ook een af scheid zonder rancune. Het heeft voor mij puur te maken met het feit dat we ons als bedrijf vanaf nu landelijk wil len profileren. We hebben bijvoorbeeld al een reclamebord in het Feyenoord- stadion gekocht". na afloop (2 oktober) van het evene ment. Zelfs op die post kampt men al met een tekort van een milj oen gulden. „Het zit er dus niet in", aldus secreta ris/penningmeester Ruud Freese van het NOC, „dat we dit jaar geld op tafel kunnen leggen, waardoor iedereen eer der kan afreizen. In Moskou (1980) en Los Angeles vier jaar geleden konden we wat dat betreft nog wel speciale re gelingen treffen met enkele bonden die daar om vroegen. Nu gaat dat echt niet meer. De brief die we hebben ver stuurd is dan ook bedoeld als waar schuwing voor bonden, die er mis schien van uitgingen dat dat ook dit keer geen probleem zou zijn. Iedereen kan nu ruim van tevoren zelf maatrege len treffen, wil men toch eerder ver trekken". Paul Hermsen, die onlangs tot lid van verdienste werd benoemd, is het overi gens nog altijd niet eens met het spon- sorbeleid van Vlissingen. De raad van toezicht, die uit de sponsorgroep werd geformeerd, heeft louter een advise rende stem. Het was Hermsen duide lijk om méér te doen. Hij wilde als één van de hoofdsponsors meer invloed, maar kreeg dat niet. „Maar dat is niet de reden van dit afscheid", haast hij zich te zeggen, „dat heeft puur te ma ken met het feit dat wij onze naamsbe kendheid verder willen uitbreiden". vergeefs tegenstribbelen ging Oosting ten onder met 2-6, 6-4, 3-6. Los van de sponsor-affaire heeft Leo Wesel zijn vertrek aangekondigd bij Vlissingen. Dat heeft deelde de aanval ler zondag mee aan voorzitter Piet de Jong. Wesel vindt dat Vlissingen hem aan het lijntje heeft gehouden met be trekking tot het zoeken naar een pas sende werkkring. Op de vraag van De Jong aan Wesel of hij bleef, antwoord de de Brabander negatief. „En mijn 'nee' blijft 'nee'", aldus Wesel. „Vlissin gen zou mij aan een baan helpen, maar daar is weinig van gekomen. Laat dit maar een les zijn voor de club. Zeker voor de jongeren zullen ze in de toe komst maatschappelijk iets moeten doen". Piet de Jong weigert vooralsnog in het vertrek van Wesel te geloven. „Hij heeft vorig jaar ook al eens gezegd dat hij niet naar Vlissingen zou komen, maar uiteindelijk kwam hij toch. Ik geloof het pas als ik weet naar welke club hij gaat. We hebben trouwens ons best gedaan voor hem, maar het valt niet mee om iemand van 32 aan een goede baan te helpen", aldus De Jong. Surf-topper Bobby Naish wacht met spanning op een zuchtje wind bij het strand van Scheveningen. Op de derde dag van de internationale plank zeilwedstrijden werd er om die reden opnieuw weinig gevaren. ROTTERDAM (GPD/ANP) PSV ver wacht deze week de 22-jarige Juul El lerman van Sparta voor drie jaar te contracteren. PSV-manager Kees Ploegsma verklaarde gisteren dat hij met de speler al volledige overeen stemming heeft bereikt en dat de twee clubs wat de vergoedingsom betreft 'op dezelfde golflengte' zitten. Het contract van Ellerman met de Kasteelclub loopt nog een seizoen door. Sparta leek aanvankelijk niet bereid om Ellerman voortijdig te laten gaan, maar uit de opmerkingen van Ploegsma mag opgemaakt worden dat het Sparta-bestuur van mening is ver anderd. Ook Sparta-trainer Rob Baan, die bij zijn komst te horen kreeg, dat er aan het einde van dit seizoen geen spe lers hoefden te worden verkocht, ver nam gisteren van goed geïnformeerde PSV'ers, dat Ellerman vanaf volgend seizoen voor de landskampioen speelt. „Maar officieel weet ik nog van niets", aldus Baan. „Dinsdag heb ik een ge sprek met het bestuur van Sparta". Ton Lokhoff komt morgen (woensdag) naar Rotterdam om de onderhande lingen met Feyenoord voort te zetten. De ex-speler van NAC en PSV hoopt het dan met de stadionclub eens te worden over een twee- of driejarig con tract. Feyenoord weet de vraagprijs voor Lokhoff: anderhalf miljoen Fran se francs ofwel ruim 500.000 gulden. BERGEN OP ZOOM - Bij een wieler koers voor nieuwelingen in Bergen op Zoom is Roy Bogaert uit 's-Gravenpol- der op een tiende plaats geëindigd. Mi chel Roemers uit Rilland werd vijftien de. De wedstrijd over veertig kilome ter werd gewonnen door Marco Akkermans uit Nieuw-Vossemeer. Spanjaarden samen tegen Sean Kelly Tom Nijssen, de tweede Nederlander die maandagmiddagmiddag op de tennisbaan in Ede in actie kwam, red de het evenmin. De Limburger ging in ruim anderhalf uur ten onder tegen de Australiër Mark Woodforde. Het toer nooi moet het doen zonder Miloslav Mecir. De Tsjechoslowaak, die als tweede was geplaatst, meldde zich kort voor het begin van het toernooi af wegens een rugblessure. Eerste ronde: Wilkison (VSt) - Oosting (Ned) 6-2, 4-6, 6-3, Fleurian (Fra) - Yzaga (Per) 6-2, 6-2. Woodforde (Aus) - Nijssen (Ned) 6-4, 7-6 (8-6). Tulasne (Fra) - Dogger (Ned) 6-3,6-7 (5- 7), 2-6. Bates (Eng) - Skoff(Oos) 2-6, 6-1, 6-2. VLISSINGEN - Thijs Fase uit Oud- Vossemeer zegevierde op Koninginne dag in een criterium in Bergen op Zoom. Nico van de Klundert eindigde als tweede. De uitslag: 1. Thijs Fase (Oud-Vossemeer), 90 km in 2.07.11, 2. Van de Klundert (Hoogerheide), 3. De Bruin (St. Willibrord). Harry Rozendal heeft zaterdag de amateurklassieker de Ronde van Zuid-Friesland gewonnen. De renner uit de ploeg van Frits Schür was niet alleen de sterkste uit een kopgroep van elf, hij was vooral de slimste. Toi-t ne Goense uit Ovezande legde beslag op de vierde plaats. ESTACION DE BRANILLIN (ANP) - Het perfecte samenspel van de Spaan se BH-ploeg in de achtste rit van de Ronde van Spanje, waarin vijf flinke beklimmingen waren opgenomen, heeft de als favoriet gestarte Sean Kelly maandag opnieuw dure secon den gekost. De echte strijd werd achter de Span jaard gevoerd. Het spervuur van aan vallen van zijn ploeggenoten Echave, Cordoba, Fuerte en klassementsleider Cubino werd Kelly uiteindelijk op de laatste klim te machtig. De Ier verloor bijna een volle minuut op Cubino, waardoor zijn achterstand in de alge mene rangschikking op de Spaanse leider groeide tot twee minuten en 29 seconden. In de als Koninginnerit aangekondig de etappe ontbrandde de strijd pas op de Alto Collado de Cobertoria, na ruim 130 kilometer koers. Het peloton was op dat moment al in grote stukken ge slagen. Een groep van twintig renners, met daarin alle toppers, kwam als eer ste op de berg van de eerste categorie aan. In de afdaling sloeg Pino het beslissen de gat. De Spanjaard, die in het week einde een goede positie door een val partij verspeelde, kreeg de vrije hand voor een solo. Zijn ploeggenoten Cubi no, Echave, Fuerte en Cordoba contro leerden de achtervolgende groep. Het viertal bedolf Kelly in de laatste klim naar de finish nog eens onder een sper vuur van aanvallen. De Ier miste op dat moment de steun van Da Silva en Caritoux. Het duo was de kopman van de KAS-formatie op de eerste bergpas- sages nog te hulp geschoten, maar moest op de laatste kilometers de gro te krachtsinspanning bekopen. Alleen bleek Kelly niet in staat de Spaanse overheersing te stoppen. Cubino en Fuerte sloopten de Ier op de laatste bergflank. Slechts de Span jaard Arroyo en de Colombiaan Parra konden de tempoverhoging van het tweetal op de door sneeuwbuien ge teisterde klim volgen. Op ruim ander halve minuut finishte Cubino als twee de achter Pino. Kelly volgde 52 secon den later. De Ier staat voor de op dracht dinsdag in de berg-tijdrit over 6,8 kilometer in Oviedo ruim twee mi nuten op de klassementsleider goed te maken. Ver achter de toppers kwam Mathieu Hermans over de streep. De Braban der in Spaanse dienst, die in het week einde twee keer zegevierde, kwam ruimschoots op tijd binnen. Zijn ach terstand op de winnaar bedroeg bijna een half uur. Luc Suykerbuyk kwam als eerste Nederlander op de 88ste plaats over de streep. De jonge profes sional verloor meer dan twintig minu ten. Nimes ziet Lokhoff niet graag vertrek ken. De president van de Franse twee de-divisieclub liet de Brabander gis teravond weten dat hij vandaag nog een gesprek met hem wilde hebben. Zaterdag had Lokhoff in Dij on een ont moeting met Hans Kraay. Over finan-' ciën is toen niet gesproken, omdat Kraay eerst de mening van Rinus Is rael wilde horen. Israel verzekerde Kraay gisteren dat hij achter de komst van Lokhoff staat. Excelsior hangt een financiële strop van een ton boven het hoofd. De licen tiecommissie van de KNVB wil dit be drag inhouden van de toto-lotto-gel den en de uitkering uit het vereve ningsfonds, omdat de Kralingse club de begroting over het seizoen 1986-1987 heeft overschreden. Het besluit is overgenomen door het sectiebestuur betaald voetbal. Excelsior heeft in gesprekken met de licentiecommissie en het sectiebe stuur gevraagd om de beslissing onge daan te maken, maar heeft nul op het request gekregen. Ook een voorstel van Excelsior om de gelden voorlopig te blokkeren en pas uit te keren als blijkt dat men zich zich wel houdt aan de begroting voor het komende seizoen, werd afgewe zen. Volgens de heer Bönck van de af deling licentiezaken van de KNVB zijn meer clubs door een dergelijke maatregel getroffen, maar hij wilde geen namen noemen. De uitslag van de achtste etappe van de Ronde van Spanje, van Leon naar Estacion de Branillin, is: 1. Pino (Spa) 176 km in 5 uur, 18 minuten en 29 seconden, 2. Cubino (Spa) op 1 minuut en 36 seconden, 3. Arroyo (Spa) 1.37, 4. Fuerte (Spa) z.t., 5. Parra (Col) z.t., 6. Millar (Scho) 2.12, 7. Echave (Spa) z.t., 8. Morales (Col) 2.29,9. Cordoba (Spa) z.t., 10. Kelly (Ier) z.t., 11. Ramirez (Col) z.t., ^.Blan co Villar (Spa) z.t., 13. Dietzen (WD1) z.t., 14. Laguia (Spa) 2.43, 15. Mujica (Spa) z.t., 16. Schepers (Bel) 2.51,17. Alonso (Spa) 3.07,18. Gaston (Spa) 3.12,19. Da Silva (Por) 3.36,20. Rodriguez (Col) z.t., 88. Suykerbuyk (Ned) 20.49, 134. Nijboer (Ned) 25.13, 141. Beuker 27.17,145. Hermans 27.36. Het algemeen ziet er als volgt uit: 1. Cubino 31 uur, 17 minuten en 50 seconden, 2. Fuerte op 2.12, 3. Dietzen 2.15, 4. Kelly 2.18, 5. Ar royo 2.41, 6. Mujica 2.49,7. Parra 2.52,8. Mil lar 3.00,9. Blano Villar 3.12,10. Cordoba 3.32, 11. Echave 5.42, 12. Palacio (Col) 6.06, 13. Schepers 6.55, 14. Pino 6.57,15. Laguia 7.52, 16. Caritoux (Fra) 7.55,17. Votolo (Ita) 11.49, 18. Alonso (Spa) 12.21,19. Ramirez 14.08, 20.' Chiapucci (Ita) 15.06, 43. Suykerbuyk 27.55, 119. Hermans 59.00,131. Beuker 1.07.13,134. Nijboer 1.09.44. De Belg Eddy Planckaert beschikt nog steeds over een vlammend eind- schot. De winnaar van de Ronde van Vlaanderen versloeg maandag in eer ste etappe van de Vierdaagse van Duinkerken het complete peloton in de eindsprint. De Nederlander Wieb- ren Veenstra snoepte de tweede plaats voor de neus van Eric Vanderaerden weg. Greg LeMond had op de eerste dag van de zes dagen durende etappekoers veel moeite het tempo van het peloton te volgen. De Amerikaan bereikte uit geput de finish. De uitslag is: 1. Planckaert (Bel) 90 km in 2.06.33,2. Veenstra (Ned) op vier seconden, 3. Vanderaerden (Bel) en Daams (Ned) op zes seconden, 5. Colotti (Fra) op zeven secon den, 6. Capiot (Bel) op acht seconden, 7. Re- dant (Bel), 8. Lieckens (Bel) z.t. DEN HAAG (ANP) - De Roland-wie- lerploeg, waarvan onder anderen Pa trick Tolhoek uit Yerseke deel uit maakt, heeft de Belg Rik van Looy aangesteld als manager. Van Looy gaat zich de komende maan den bezighouden met de begeleiding van de jonge professionals in de forma tie, die na de klassieker Omloop 't Volk nauwelijks nog aansprekende resulta ten behaalde. Daarnaast zal Van Looy dp zoek gaan naar extra geldschieters om het voortbestaan van de ploeg te garanderen. De functie van ploeglei der Rogier Swerts is ondanks het aan trekken van Van Looy niet in geding. BARCELONA (SID) - De spelers en trainer Aragones van Barce lona hebben de machtstrijd met de omstreden voorzitter Nunez voorlopig verloren. Nunez, wie verweten wordt dat hij twee dracht zaait binnen de vereni ging, heeft maandag gedreigd met een uitverkoop van spelers, zodat hij de club opnieuw kan opbouwen. De contracten met vijftien spe lers, onder wie de 'raddraaiers' Alesanco, Victor en Gerardo, zouden niet verlengd worden. Nunez wil alleen doelman Zubi- zarreta, Julio Alberto, Caldere, Roberto, Carrasco en de Brit Li- neker behouden. Bernd Schuster moet ook weg. De Westduitser vertrekt waarschijnlijk naar aartsrivaal Real Madrid. Ook de positie van trainer Luis Arago nes, die door de winst in de strijd om de beker de kritiek op zijn functioneren wat had doen ver stommen, staat weer ter discus sie. Nunez bevestigde in het in Barcelona verschijnende blad 'Sport' nog eens de contacten met Johan Cruijff. Vorige week eiste de spelers groep van Barcelona schriftelijk het vertrek van Nunez, die zich echter gesterkt moet voelen door de achterban. De duizenden So- cios van Barcelona reageerden over het algemeen afwijzend op de paleis-revolutie. Ondanks de zege van 2-0 tegen Real Madrid zaterdag protesteerden de 70.000 toeschouwers met langdurige fluitconcerten tegen de opstand. Het Franse voetbal wil van het seizoen 1989/90 vier in plaats van twee buitenlanders toelaten per club. Voetballers uit voormalige Franse koloniën, die nu nog wor den aangemerkt als Fransman, worden dan echter beschouwd als buitenlander. De voorzitters van de 56 Franse clubs uit de eerste en tweede divi sie spraken afgelopen weekeinde over het opheffen van de beper king in het aantal buitenlanders tot twee per club. Waarschijnlijk wordt de nieuwe regel in juli be krachtigd. Girondins Bordeaux, in de kwartfinales van de Europa Cup I uitgeschakeld door PSV, heeft de Franse international Yannick Stopyra voor driejaar gecontrac teerd. De 27-jarige Stopyra speelt nu nog voor Toulouse. Hij kwam uit in 32 interlands. Enkele uren na het behalen van het kampioenschap heeft de Griekse voetbalclub Larissa zijn Poolse trainer Jacek Gmoch ont slagen. Het bestuur van Larissa had het vermoeden dat het door Gmoch werd bedrogen, omdat diens naam al enige tijd met Olympiakos in verband wordt gebracht. De Pool wilde echter niets over eventuele contacten zeggen. Dat heeft zijn ontslag be spoedigd. Een spelmoment uit de bekerfinale tussen Maartense Tapijt en het Axelse Verpoorte. De Axelaren zouden na strafschop pen verrassend de beker mee naar huis nemen. C~2 TERNEUZEN - De bekerfinale om de Zeeuwse zaalvoetbalbeker kreeg maandagavond in Terneuzen een zeer. spannende ontknoping. Het favoriete Maartense Tapijt keek lange tijd te gen een achterstand aan en werd door het Axelse Verpoorte tot in de verlen ging bedwongen: 8-8. Pas na het ne men van strafschoppen werd deze enerverende wedstrijd beslist. Ver poorte hield de zenuwen het best in bedwang en verzekerde zich in de eer ste serie van drie penalties van de be kerwinst. Maartense Tapijt, dat eerder al dis trictskampioen werd, pakte dus niet de fel begeerde 'dubbel'. De Walcherse formatie moest in een doelpuntrijke wedstrijd opboksen tegen een zichzelf overtreffende tegenstander, die bin nen tien minuten een 3-0 voorsprong nam. Na die droomstart ontwikkelde zich een prima wedstrijd met twee aanvallend ingestelde ploegen. Daarin haalde Maartense Tapijt in een sterke fase na de hervatting de achterstand op. De Middelburgers slaagden er echter niet in om defintief afstand te nemen. Beide teams hielden elkaar dan ook tot aan het eind van de reglementaire speeltijd in evenwicht: 6-6. Omdat twee keer tien minuten verlenging ook- geen beslissing bracht (8-8), werd door het nemen van stragschoppen over de bekerwinst beslist. Ronald Gort, de uitblinkende doelman van Verpoorte, stopte de inzet van Chris Mounthaan en bezorgde zijn team daarmee de overwinning. Voor Maartense Tapijt scoorden John Taha- pray (4x), Edwin Leijnse (2x) en Stoffel Schipper (2x). Voor de produktie van Ver poorte tekenden Luc Rombout (4x), Benny van de Brande (2x), Henk de Kort en Karei de Bruin. Voorafgaande aan deze ontmoeting speelden de damesteams van Marine Service en Kloetinge de bekerfinale. Kloetinge won met 5-2. Engelse voetbalcompetitie, eerste divisie: Arsenal - Coventry 1-1, Charlton - Totten ham Hotspur 1-1, Liverpool - Evertoh 0-0, Luton Town - Watford 2-1, Oxford United - Manchester United 0-2, Portsmouth - New castle 1-2, West Ham United - Cheslea 4-1. De stand aan kop is: Liverpool 38-86; Man chester United 38-75; Everton 39-70; Queens Park Rangers 39-66; Nottingham Forest 36-65; Degradanten: Portsmouth 39-35; Watford 40-32; Oxford United 39-31. Italiaans tenniskampioenschap in Rome: Kuczynska (Pol) - Horvath (VSt) 6-2„6-0, De- chaue (Fra) - Tanvier (Fra) 6-1, 2-6, 6-2, De- mongeot (Fra) - Ter Riet (Ned) 6-4, 6-3, Ro- maro (Ita) - Bollegraf (Ned) 6-1, 6-4. Exhibitietoernooi Atalanta, Ivan Lendl (Tsj) - Stefan Edberg (Zwe) 2-6, 6-1, 6-3. Internationale military Saumur (Fra): 1. David Green (Aus) met Shannag, 52,20 straf- punten, 2, Mark Todd (Nwz) Bahlua 58,20, 3. Laurent Bousquet (Fra) Jaen de Santale 59,20, 9. Eddy Stibbe (Ned) Autumn Heyd 78,60, 25. Stibbe Autumn Bron 120,90. Internationale zwemwedstrijden in Car diff: 50 m. rugslag: 1. Jolanda de Rover, 30,98; 100 m. rugslag: 1. Jolanda de Rover 1.05,11; 200 m. rugslag 2.18,32; 100 m. school- slag: 3. Patrick Braam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 19